Ooivoor uiserde ideale malias Wim 'IJsco' maakt toertochtje Blom viert vijfentwintigjarig dienstverband bij Zeelandia 4 Bijennest op reling Zeelandbrug Diefstallen uit auto's Commissie openbare werken bijeen deurloo intermeubel Commissie financiën Duiveland bij elkaar ZIERIKZEE - Dat bijenvol ken soms zeer vreemde plaat sen uitzoeken om hun nest te maken bleek zondagmiddag. Een van de brugwachters van de Zeelandbrug ontdekte dat een bijennest aan het ontstaan was aan de reling van de Zee landbrug. Het bijenvolk koos voor de reling langs het fietspad vlak in de buurt van het ophaalge- deelte van de brug. Vanaf het weggedeelte waarop de auto's rijden was het nest niet goed te zien. Maar alle fietsers die zon dag en maandag over de brug reden werden geconfronteerd met de ijverige activiteiten van vele honderden bijen. Volgens de brugwachters was dat zon dag nogal hinderlijk, maar maandagmorgen was het bijen nest al zover voltooid dat de bijen alleen nog in de directe omgeving van de grote zwarte bult vlogen. Via Provinciale Waterstaat en de reinigings dienst werd maandagmorgen een imker gewaarschuwd. Het bijenvolk wordt naar verwach ting in de loop van de dag (maandag) verwijderd van zijn hoge plaats. RENESSE/SCHARENDIJKE - Za terdagmiddag en zondag overdag vonden in Renesse en Scharéndijke vier diefstallen uit auto's plaats. Zaterdag was mevrouw G. C. E. uit het Duitse Bochum de klos. Haar auto stond geparkeerd aan de Laone te Renesse. Terwijl ze even weg was werden uit het voertuig een lerenjas, schoenen, kleding en cosmetica ter waarde van ongeveer 1500 DM gesto len. Het is niet bekend hoe de dieven de auto zijn binnengekomen. Zondag overdag werd de a\\to van J. H. P. B.. uit Breda opengebroken. Het voer tuig stond geparkeerd aan de Brou- wersdam bij Scharendijke. Dieven gingen er vandoor met de radio/cas setterecorder ter waarde van 500 Dm. De auto van H. W. S. uit het Duitse Wegberg stond zondag geparkeerd aan de Kampweg bij Scharendijke. Dieven braken het voertuig open en gingen er vandoor met een radio/cas setterecorder ter waarde van 150 Dm. R. W. uit Vlaardingen parkeerde zon dag zijn auto aan de Hoogenboom- laan te Renesse. Tben hij even weg was werden uit het voertuig de ra dio/cassetterecorder, de geluidsboxen en een zonnebril gestolen. De geza menlijke waarde van deze spullen is ongeveer 1000 gulden. BURGH-HAAMSTEDE- De aan schaf van een baarwagen voor de be graafplaats in Renesse is één van de punten die'staat op de agenda voor de openbare vergadering openbare werken van de gemeente Wester- schouwen. De vergadering wordt ge houden op donderdag 21 juni om 19.00 uur in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede. Andere punten zijn het vrijmaken van geld voor het vernieuwen van de vloerbedekking in de Openbare ba sisschool te Renesse, een voorstel om het torenuurwerk te vervangen en de uitbreidingsplannen van het Mali- paard in Haamstede en sportveld Noordwelle. ZIERIKZEE Rode Kruis De collecte van het Nederlandse Rode Kruis heeft in Zierikzee het be drag van f 5.391,45 opgebracht. Ge vers en collectanten hartelijk dank. Amnesty International Amnesty International is ervan overtuigd dat honderden burgers uit de Westelijke Sahara en het daaraan- grenzende gebied in het zuiden van Marokko zijn verdwenen sinds Ma rokko in november 1975 de macht over de Westelijke Sahara overnam van Spanje. Volgens informatie die de organisatie sinds bovengenoemde datum bereikt heeft, zijn degenen die 'verdwenen' zijn gearresteerd door Marokkaanse veiligheidsdiensten en vervolgens gevangen gezet in diverse detentiecentra. Tot op de dag van van daag worden nog steeds nieuwe 'ver dwijningen' gerapporteerd. Alle po gingen die Amnesty International tot dusver ondernam om bij de Marok kaanse regering opheldering over het lot van deze mensen te krijgen liepen stuk. De autoriteiten ontkennen steeds weer dat dergelijke zaken voorkomen in Marokko, Ditzelfde antwoord kwam ook op de gevallen waarover gedetailleerde informatie bestond en waarbij het absoluut ze ker was dat de persoon in kwestie gearresteerd was door functionaris sen van de Marokkaanse veiligheids diensten. Gezien het feit dat Marok ko het Internationale Convent betref fende Burgerlijke en Politieke Rech ten ratificeerde in 1979, is de regering van dit land verplicht er zorg voor te dragen dat eenieder die gearresteerd wordt binnen een redelijke termijn wordt berecht of vrijgelaten (ICCPR art 19). Amnesty International heeft gegronde reden om aan te nemen dat Advertentie Schuimrubber, binnenvering, kombispring, polyether? In kom- binatie met welke bedbodem? Laat deze vraag u niet weerhou den van een goede nachtrust. Kom voor het antwoord en een persoonlijk advies naar deurloo uw bedspecialist. Bedspecialist deurloo weet alles over een gezonde nachtrust Haringvlietplein 4, Zierikzee. Tel. 01110-12946/12854 Ruime parking Bushalte voor deur, lijn 10 de Marokkaanse regering handelt in strijd met genoemd atikel 19. De Ma rokkaanse regering heeft een duide lijke verantwoordelijkheid ten aan zien van haar veiligheidsdiensten, Amnesty International roept deze re gering daarom op tot het houden van een volledig onderzoek naar hetgeen gebeurd is met degenen die volgens Amnesty's informatie zijn 'verdwe nen' en vraagt de regering allen on der hen die in detentie worden gehou den zonder berecht te zijn, vrij te laten. St. Willibrordusschool De St. Willibrordusschool in Zie rikzee houdt op vrijdag 22 juni een fancy-fair en rommelmarkt, vanaf 17.00 uur. Lichtboei Evenals voorgaande jaren houdt Klubhuis de Lichtboei, nu al voor de achtste keer, de bekende Huttendorp vakantie-activiteit. Ditmaal in sa menwerking met de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland, met als thema Ruimtestad. Naar alle waarschijn lijkheid wordt de activiteit gehouden op de lokatie van vorig jaar, naast de tennisbaan bij garage Braai. De Ruimtestad is toegankelijk voor kin deren tot twaalf jaar. De kinderen kunnen door middel van hun eigen fantasie gestalte geven aan dit ruim telijk thema. Zij kunnen nu al begin nen met de voorbereidingen door het maken van ruimtekijkers, maanpak- ken, antennes, radarapparatuur en geheime zenders. Ook door het verza melen van oude materialen om het ruimteschip aan te kleden kunnen de kinderen al bezig zijn met het thema De opening van de ruimtestad wordt op woensdag 15 augustus verricht door burgemeester mr. J. J. P. M. As- selbergs, die per helikopter zal lan den. Op donderdag 16 augustus zul len ér vier parachutisten landen, die meehelpen aan het jureren op origi naliteit van de hutten. Vrijdag 17 augustus vindt de verbranding van de Ruimtestad plaat met medewer king van de brandweer. BURGH-HAAMSTEDE Oudererireis De Ouderenreis Burgh heeft 13 juni weer een aantrekkelijke reis ge maakt. Via Putte, aan de grens, reed men langs Antwerpen en Brussel naar het bekende stadje La Roche midden in de Ardennen. De lunch werd gebruikt in Durbuy, 's Middags werd getoerd via het Ourthedal naar Remouchamps en door de stad Luik via Antwerpen terug naar Hogerhei- de. Daar werd besloten met een af scheidsdiner. Rond 21.30 uur was dé groep weer thuis. DUIVELAND Collecte De gehouden collecte ten bate van het Nederlandse Rode Kruis in de af deling Duiveland heeft 4.253,20 op gebracht. De verdeling per woonkern is als volgt: Nieuwerkerk 1.555,00, Oosterland 1.677, Ouwerkerk 750,25 en Sirjansland 270,95. Ge vers en collectanten hartelijk dank. BRUINISSE Handtekeningen uit Bruinisse Bruinisse heeft zich de afgelopen dagen achter het initiatief van de be woners van de Steinstraat gesteld om te protesteren tegen de komst van een geluidsscherm op de dijk langs de ha vens. Een groep van zevenentwintig mensen is huisje aan deurtje geweest om handtekeningen te verzamelen voor ondertekening van de protest brief. Er zijn maarliefst 1456 handte keningen uit heel de vissersplaats RENESSE - ,,Het is allemaal geboren uit een weddenschapverklaart W. J. Kooman zijn toertochtje door Renesse. Kooman bereikte op de dag van het toertochtje de pensioengerechtigde leeftijd. Op zijn woonhuis was doorzijn familie een spandoek opgehangen met de tekstNiets meer aan te doen, Pa gaat met pensioen. ,,Hoe ouder hoe gekkerzegt Wim 'IJsco', zoals hij bekend staat in Renesse, gekscherend. ,,Hoe het komt is snel verteld. Leo Jumelet komt vanuit Bruinisse regelmatig op de fiets naar zijn werk. Dat vind ik een hele prestatie. Toen ik zei dat ik ook wel eens een ritje wilde maken op een racefiets, kreeg ik de reactie van het personeel: dat durf je toch niet", aldus Kooman. Nadat de weddenschap was afgesloten, werd er een sponsorlijst opgesteld, waar iedereen op kon inschrijven. ,,Het geld wat hiermee opgehaald wordt, gaat naar Zondagsschool Mirjam in Renesse", aldus Kooman. Op de sponsorlijst hebben ongeveer zestien spon sors ingeschreven en het gaat om een bedrag van rond de driehonderd gulden. ,,Ik fiets over de Hogezoom naar Retiesse, daar maak ik een rondje rond de kerk en fiets weer terug". Zijn vrouw Annie: ,,Hij heeft nog nooit op een racefiets gezeten en nu moet het ook nog in kostuum. We zeiden al: Als we hem vanavond maar niet op een brancard de Herberg in moeten dragen", 's Avonds werd er een feestje gehouden, naar aanleiding van het bereiken van de verjaardag van Kooman. Voor familie, buren, vrienden en bekenden", vertelt de Renessenaar. Tijdens het toertochtje stonden verschillende klanten van de Horeca groothandel langs de kant van de weg te juichen. Het ritje werd op zijn gemakje gemaakt, maar moest in de bochten oppassen, dat hij niet viel. De fietser wist niet goed waar de remmen zaten bij de racefiets". bijeengebracht waaruit toch wel overduidelijk blijkt dat het protest tegen de komst van het scherm door heel de bevolking wordt gedragen. Want niet alleen de direct omwonen den denken overlast en een vermin derd woongenot te zullen ondervin den. De meeste Bruenaren maken regelmatig een rondje over de dijk die als wandel- en fietspromenade wordt gezien met een schitterend uit zicht over havens en werf activiteiten. De handtekeningen worden deze week aan burgemeester A. Vogelaar overhandigd terwijl ook een delega tie naar Middelburg afreist om ze aan gedeputeerde staten te overhandigen. Bru wil geen scherm en dat hebben ze middels hun handtekening massaal laten weten. Nu moeten de bestuur ders daar nog van doordrongen wor den. Hooibrandje De brandweer van Bruinisse is er in de nacht van vrijdag op zaterdag op uit moeten trekken om een hooi brandje op de parallelweg te blussen. Gemaaid gras van de bermen was op de weg gegooid en in brand gestoken. Met een hogedrukstraal werd het brandje bedwongen en verdere scha de aan de weg ter hoogte van de bus halte voorkomen. GOES Schakelcursus Via een schakelcursus kunnen vol wassenen, die niet voldoende voorop leiding hebben om te worden toegela ten tot een middelbare beroepsoplei ding, alsnog worden toegelaten tot zo'n opleiding. Het gaat om een één- of tweejarige cursus die wordt afge sloten met een examen. In het ge bouw van het REC (Regionaal Educa tief Centrum) aan de Zusterstraat 11 te Goes wordt op donderdag 21 juni een voorlichtingsbijeenkomst gehou den over de schakelcursussen die op initiatief van het Regionaal Educa tief Centrum en de Dag en Avond School Zeeland van start gaan in de provincie. De cursussen worden ge houden in Goes en bij voldoende be langstelling ook in Middelburg. De voorlichtingsbijeenkomst op 21 juni begint om 13.00 uur. Watermaatschappij De algemene vergadering van aan deelhouders van de NV Watermaat schappij Zuid-West-Nederland (WMZ) wordt gehouden vrijdag 20 juni om 15.15 uur in het hoofdkantoor aan de Anthony Fokkerstraat 8 in Goes. KAPELLE Orgelconcert De hoofdorganist van de Grote,of Sint Janskerk te Gouda Christiaan Ingelse komt op zaterdag 23 juni naar Kapelle om daar in de Nederlandse Hervormde kerk een concert te ge ven. Ingelse speelt op het Batz-Witte- orgel werken van Bach, Reger en Mendelssohn. Het concert begint om 20.00 uur. DOMBURG Zeeuwse duinen Zeeuwse Duinen, knelpunten en kansen. Zo heet de nota waarin de knelpunten zijn weergegeven die ont staan wanneer het huidige beheer van de duinen wordt voortgezet. Te vens zijn daarbij per lokatie de ge wenste maatregelen aangegevenOp 29 juni wordt de nota in het gemeen tehuis van Domburg aangeboden aan de burgemeester van Domburg. Dat gebeurt door een afvaardiging van de drie verenigingen die het initiatief namen om de nota te maken: de werk groep Midden-Zeeland van de stich ting Duinbehoud, de Natuur- en Vo gelwacht Schouwen-Duiveland en natuurbeschermingsvereniging 't Duumpje uit West-Zeeuws Vlaande ren. Het programma begint om 10.00 uur. NIEUWERKERK - Het vrijmaken van een krediet voor het plaatsen van abri's komt donderdagavond 21 juni ter sprake tijdens de openbare commissie-vergadering financiën en onderwijs van de gemeente Duive land. De vergadering wordt gehou den in het gemeentehuis te Nieuwer kerk en begint om 16.30 uur. Verder komt aan de orde het vrij maken van geld voor de vervanging van een kopieerapparaat, het vervan gen van een tweewielige tractor en het ontwerp jaarrekening van het Natuur- en Recreatieschap De Greve- lingen. „Met veel plezier naar je werk gaan, dan gaat het bijna vanzelf ZIERIKZEE - „Op 15 juni 1965 kwam Hans Blom in dienst bij Zeelandia. Dat is exact vijfentwintig jaar gele den". Dat waren de woorden van H. J. Doeleman, die werden gericht aan J. H. Blom. Blom vierde het feit dat hij vijfentwintg jaar werkzaam is bij Zeelandia. Begon nen als commercieel medewerker klom hij op naar de functie hoofd Verkoop Binnendienst Industriële Bakke rijen. Voor de jubilaris was tijdens de re ceptie een grote belangstellling. Vele collega's en oud-collega's kwamen hem feliciteren in de kantine van Zee landia. Bij binnenkomst van de jubi laris klonk een applaus op. Om Blom te feliciteren had zich een hele rij mensen opgesteld, die hem de hand wilden schudden en een persoonlijk woordje tot hem richtten. ,,Dit is een bijzonder jubileum voor mij", begint Doeleman zijn toespraak. .Graag wil ik hem vanaf nu Hans noemen, want meneer Blom klinkt te plechtig", al dus Doeleman. Uit deze woorden blijkt, dat Blom en Doeleman inten sief hebben samengewerkt. Nijenrode De jubilaris solliciteerde op 25 maart 1965 vanuit het toen nog Nijen- rode. ..Hij schreef in zijn sollicitatie brief, dat hij zijn capaciteiten in het bedrijfsleven wilde uitbreiden en het liefst in de levensmiddelensector", gaat de directeur verder. „Mijn vader heeft destijds bij Nijenrode informa tie opgedaan bij Postma die was aan gesloten bij Nijenrode". Uit deze in formatie kwam onder andere dat Blom eerlijk en betrouwbaar was, goedlachs en volhardend genoeg om te bereiken wat hij Wilde. Volg?ns Doeleman eigenschappen die, nu allemaal terecht benoemd wa ren. Maar voordat hij werd aan gesteld als commercieel medewerker waren er nog onenigheden over de sa lariëring. Onenigheden dié een paar dagen nadat Blom was aangenomen uit de wereld waren. „We hebben samen heel veel kun nen doen en ik denk met veel plezier aan die tijd terug. Samen met men sen met verschillende instellingen waren wij toch een team. Een team waarvan de concurrent zei: de knok ploeg van Zeelandia". Blom heeft vol gens Doeleman zijn eigen functie ge maakt: „Je hebt hiervoor wel de ruimte gekregen, maar je hebt het goed vorm gegeven. Je werd de leider van de Binnendienst". Doeleman'ge- tuigde zijn welgemeend respect hoe "d# jubilaris ccn gezicht was. Ook bui ten het bedrijf „Je werd een contact- man voor alle klanten". Blom werd in het bedrijf al snel voorzitter van de dienst ontspanning. „Je hebt heel wat feesten en bijeenkomsten gorga- niseerd". Maar ook voor de jubilaris kon de boog niet altijd gespannen zijn. Hockey Eén van de dingen waar Blom zich buiten zijn werk hard voor gemaakt heeft is hockeyclub Schouwen-Duive land. „Het is dankzij het pioniers werk van Hans, dat de hockeyclub zo groeit en bloeit", vertelt Doeleman. „In zijn sollicitatiebrief schreef hij dat zijn hobby's hockeyen en autorij den, maar dat laatste heb ik nooit zo ondekt". Wel placht Blom zich met grote snelheden over de wegen te be geven. Ook namens directeur drs. P. Schotte werd Blom gefeliciteerd met zijn jubileum. „En ik wens je nog ve le goede jaren toe bij Zeelandia. Je bent hard nodig bij Zeelandia. Door jou zijn wc gekomen waar wc als be drijf nu zijn", sloot de directeur af. Nadat dc vrouw van Blom een, vol gens Doeleman, gigantische doos bonbons was overhandigd, kreeg Blom als blijk van waardering de gouden Zeelandiaspeld opgespeld. „De tijd van Blom is te verdelen in twee categorieën. Werktijd, waarin alles gehaast en efficiënt moet gebeu ren. kortom waar altijd tijd te kort is en vrije tijd. Vrije tijd waar gezellig heid geen tijd kent", aldus H, van Ditmarsch, van de afdeling perso neelszaken. „Als hij een bepaald doel voor ogen heeft gaat hij er recht op af. gesteund door een goed geheugen". Eenujoitden Zeelandiaspeld voor Blom. (Foto: Joop van Houdt). vertelt Van Ditmarsch de aanwezi gen. „Hij kan moeilijk stilzitten." „Dat bleek toen hij zitting had in de commissie ontspanning". De com missie ontspanning wilde voor Blom een toepasselijk cadeau kopen. „We weten dat je een favoriet bent van de Tbur de France en dat je er, als je er kans voor hebt naar gaat. Met het ca deau, een radio-cassette recorder, kun je overal in het huis luisteren naar de verslagen. Maar ook buiten het huis", aldus Van Ditmarsch. Dc jubilaris begon zijn dankwoord met tc zeggen dat de middag heel ver rassend is geweest. „Van te voren be denk je wel het één en ander boe bet zal gaan. maar dan pakt het toch an ders uit", vertelt Blom. Hij bedankte het personeel voor het cadeau. „Er zijn als ik zo terugkijk twee belang rijke dingen. Het is heel belangrijk dat je met veel plezier naar je werk gaat. Dan gaat het vanzelf. Het ande re is dat voor mij de jaren gevlogen zijn". Blom sloot af met te zeggen dat hij hoopte nog vele jaren bij Zeelan dia te kunnen werken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 4