Aanrijding in Nieuwerkerk Glijdende heropening van de speeltuin Mr Breetvelt Malta Brouwersdam speelt rol in drugs ver voer Buurtfeest in de wijk Malta; een uitje voor het hele gezin Dolfijn Diefstal uit sportvisboot Paard loopt tegen een strand- wandelaar Onverwacht bezoek op zeilboot Bezettingsacties in Zeeland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag: 18 juni 1990 Nr. 24761 3 NIIEUWERKERK - Op de hoek Weststraat en Burgemeester van Eetenstraat in Nieuwerkerk heeft zater dagmiddag om 14.10 uur een aanrijding plaatsgevonden. Mevrouw L. A. S. uit Nieuwerkerk werd met nek letsel opgenomen in het ziekenhuis te Goes. Mevrouw H. v.d. H. eveneens uit Nieuwerkerk, reed over de Burg. van Eetenstraat en verleende volgens een woordvoerder van de politei, geen voorraan aan de van rechtskomende L. A. S. De personenauto van S. werd aan de linkerzijde dermate beschadigd dat de auto moest worden weggesleept. De personenauto van H. werd aan de linkervoorzijde beschadigd. Aan de Ha venpoort in Zierikzee heeft zich een kleine aanrijding voorgedaan. De personenauto van S. L. W. uit Zierik- zee stond geparkeerd. De personenauto van A. B. uit Hilversum reed tegen de stilstaande auto van W. en werd aan de voorzijde beschadigd. De auto van W. werd ook licht beschadigd. F. K. Vos neemt het nieuwe speelattribuut in qebruik. (Foto: Joop van Houdt). De naam van de speeltuin is afkom stig van meester Breetvelt, die vroe ger schoolhoofd was van de basis school in Zierikzee. De speeltuin vereniging bestaat inmiddels zo'n dertig jaar. „We hebben een tijdje ge leden een verlanglijstje ingeleverd bij de woningbouwvereniging met daarop een klimrek. Het vorige rek was helemaal op", vertelt Han Schoo- nen, penningmeester van de vereni ging. Toen we te horen kregen dat we een klimrek kregen, stonden we wel even met onze oren te klapperen", al dus Schoonen. Met de gift van Beter Wonen worc^t de vereniging weer nieuw leven inge blazen. Er heeft zich inmiddels een nieuw bestuur gevormd, waarvan Jo ke den Boer voorzitster is. „We willen met de heropening twee mensen die veel betekend hebben voor de speel tuin in het zonnetje zetten", laat Den Boer de aanwezigen weten. De twee mensen zijn mevrouw J. P. Saman- Schiettekatte en J. J. Hoogstrate. „Dit omdat zij zich jarenlang hebben ingezet voor de speeltuin". Mevrouw Saman heeft heel wat jaren toezicht gehouden in de speeltuin, maar de laatste vijf jaar kan dit niet meer door gezondheidsredenen. „Iets wat ze zelf heel erg vindt", vult de pen ningmeester aan. Hoogstrate werd in het zonnetje BRUINISSE - Mede dankzij de vondsten van Noordzee-vissers en sportvissers, voor de kust en op stranden en de vloedlijn langs de Brouwersdam, is duidelijk geworden dat de Brouwersdam, tussen de ei landen Schouwen-Duiveland en Goe- ree-Overflakkee, in steeds meerdere BRUINISSE - De dolfijn die zich sinds eind april dagelijks liet zien aan de Brouwersdam in de buurt van het Ouddorpse haventje, is terug van weggeweest. Door de pinksterdrukte verdween de tuimelaar voor een paar weken. Hij heeft nu zijn basis ver legd en duikt nu telkens op in de buurt van Scharendijke. Sportvis sers hebben het beest de koosnaam Rinus gegeven. mate een rol speelt in het drugsver- voer in Nederland. Niet alleen als doorvoer land en uitvoergebied van drugs naar Engeland, maar ook als aanlandingsplaats van vaartuigen uit zee. Bekentenissen van verdachten die in Nederland worden aangehouden bevestigen dit vermoeden. Het jaar verslag van de Rijkspolitie groep Goedereede onthult dat. Er wordt melding gemaakt van grote transpor ten door beroepssmokkelaars. Ge vreesd wordt, dat er bij aanhoudin gen gebruik gemaakt zal worden van vuurwapens om de aanhouding te verhinderen. Er zijn4 al diverse acties geweest om een transport te onder scheppen, maar rivaliteit tussen poli- tiegroepen van beide eilanden en de douane, waren oorzaak dat dit tot dusver niet lukte. Opgeviste hasj wordt soms ook wel gevonden in de kofferbak van auto's van sportvis sers. AMSTERDAM - Tijdens de acht ja ren van het'regentschap van koningin Emma nam het Nederlandse koning schap een moderner gestalte aan, niet alleen omdat de samenleving er rijp voor was, maar ook omdat de juiste vorstelijke persoon op het goede mo ment aantrad. Dat zei prof. dr. C. "Ihmse tijdens het symposium 100 jaar vrouwen op de troon in de Nieu we Kerk in Amsterdam. Het sympo sium werd georganiseerd ter gelegen heid van het tienjarig bestaan van de nationale stichting de Nieuwe Kerk. NOORDWELLE - Ongeveer 5000 Belgische frank is de waarde van de zender die werd gestolen uit de sport visboot van R. C. G. uit het Belgische Turnhout. De diefstal vond plaats tussen za terdag en zondag. De sportvisboot stond gestald in een botenloods aan de Bouwmansweg te Noordwelle. Het is niet bekend hoe de dieven de loods zijn binnengekomen. WESTENSCHOUWEN - B. van M. uit Breda moest met verwondingen worden opgenomen in het ziekenhuis nadat op het strand van Westen- schouwen een paard tegen hem opliep. Het ongeluk gebeurde zondag 17 ju ni op het strand nabij de trap van de duinovergang Westenschouwen. P. F. N. uit Ridderkerk reed op een mane- gepaard op het strand. Door onbe kende oorzaak kon hij het dier niet in de hand houden waarna het tegen B. van M. uit Breda liep die op het strand liep te wandelen. De Brabant se toerist liep daarbij vier gebroken ribben en een gebroken sleutelbeen op. ZIERIKZEE - „Ik kom heel vaak in deze speeltuin. Ik ben zelfs lid", vertelt Remco Seeder. Remco is één van de vele aanwezigen bij de heropening van speeltuin Meester Breetvelt. De speeltuin wordt heropend, omdat Woning bouwvereniging Beter Wonen een groot klimrek ge schonken heeft aan de speeltuin. „Met deze schenking willen we de gemeente laten zien, dat we niet alleen hui zen bouwen, maar ook de leefbaarheid vergroten", ver telt F. K. Vos, voorzitter van de woningbouwvereniging. gezet omdat hij achtentwintig jaar lang penningmeester is geweest van de speeltuinvereniging. Schoonen: „Hij was de motor achter de vereni ging". Mevrouw Saman kreeg uit handen van de voorzitster een oor konde en een bos bloemen. Daar Hoogstrate niet bij de herope ning aanwezig kon zijn in verband met vakantie werd de oorkonde door zijn dochter Anke in ontvangst geno men. „Tevens benoem ik beide tot erelid van de speeltuinvereniging", besloot Den Boer. Voor de voorzitter van Beter Wonen was het uur van de waarheid aangebroken; hij zou de speeltuin heropenen door van de nieuwe glijbaan te glijden. Dat het speelrek niet echt gemaakt is voor 'grote mensen' bleek bij het omhoog klimmen, waar Vos wat moeilijkhe den ondervond. Na het wegscheuren van het papier en het losknippen van de ballonnen, gleed de voorzitter voorzichtig naar beneden. Met een glimlach, maar evepveel vraagtekens op zijn gezicht; kom ik wel beneden?. Poortambacht „Ik kom best vaak naar de speel tuin", vertelt Rita Schot uit Poortam bacht. Zij is van mening dat een speeltuin echt wel nodig is. „Daarom kom ik van plan West hierheen", al dus Rita. „Het is gewoon ideaal. Ik keek al rond, maar er ligt gelukkig geen hondepoep, wat voor Nathalie wel fijn is, want zij kruipt nog". Ook Mirjam Jumelet, woonachtig aan het Slabberswerf in Zierikzee bezoekt de speeltuin regelmatig met haar twee kinderen. „De wipjes en draaimolentjes zijn voor de hele kleintjes al heel leuk. Dat heb je niet in de stad", vertelt Mirjam. Als er neefjes en nichtjes op bezoek zijn, gaat ze ook altijd naai de speeltuin. „Het is voor alle leeftij den leuk". ZIERIKZEE - Een familiefeest. Zo omschrijft Joop Goedhart, directeur van de openbare basis school Theo Thijssen, het buurtfeest van de woonwijk Malta in Zie rikzee. Het feest werd gehouden op het plein van de Theo Thijssenschool aan de Calandweg. Het schoolplein was volgezet met kraampjes waar activiteiten te doen waren voor jong en oud. En natuurlijk niet te vergeten de jaar lijkse rommelmarkt, die een groot deel van het school plein in beslag nam. BROUWERSHAVEN - De fervent zeiler E. Stoffers uit Düsseldorf werd geconfron teerd met een nestje jonge koolmezen in de mastkoker. De koolmees zag in het mast koker van de zeilboot West- wind een prima nestruimte om haar eieren te leggen en de kleintjes groot te brengen. De zeilboot ligt in de loodsen van de firma Van Ast in Brouwers haven. Op het moment dat Stoffers de vogel in en uit het mastgat zag vliegen, kon deze het niet over zijn hart verkrijgen, dit rustige leventje te verstoren. Voor de zeiler betekent dit ech ter dat de mast niet geplaatst kon worden, zodat hij niet kon uitvaren. Volgens Ph. van Ast, heeft Stoffers inmiddels een hele studie gemaakt van de vo gels en helpt ze bijvoeren. De zeiler komt al jaren ieder weekend naar Brouwershaven. Maar nu hij 'onverwacht be zoek' heeft op zijn boot, heeft hij de kajuit ingeruild voor een slaapkamer bij hotel Het Swarte Schaep in Brouwersha ven. De verwachting is dat de vogels binnenkort zullen uit vliegen. MIDDELBURG - Actievoerende werknemers in 'de gezondheidszorg hebben vanmorgen, maandag, het kantoor van de centrale directie van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland (SVRZ) in Middelburg bezet. Volgens een woordvoerder van het actiecomité zijn nog „enkele honder den" mensen naar het kantoor onder weg. Ook in de verpleeghuizen Vijver vreugd in Middelburg, De Boede in Koudekerke en Ter Schorre in Tbr- neuzen zijn de directiekamers bezet. Met de bezetting vragen de actievoer ders aandacht voor de eis van 4 pro cent salarisverhoging en verlichting van de werkdruk in het ziekenhuis wezen. Het is niet bekend hoe lang de actie gaat duren. „Ik wil graag een tijger", was het antwoord van een kind dat graag ge schminkt wilde worden. Veel van de kinderen die aanwezig waren op het feest, gingen hem al voor. Bij de schminkstand werden de kinderen veranderd in gevaarlijke tijgers, clowntjes, muisjes of een pop. Een van de vrouwelijke koks had ook een bezoek gebracht aan de schmink stand; met rode wangetjes en een zwarte snor stond zij onder andere hamburgers te bakken. De warme etenswaren die te koop waren, gingen goed over de 'toon bank'. Met dikke rijen stonden men sen te wachten op hamburgers, friet en /of kroketten. En er werd hard ge werkt. Twee meisjes deden pogingen om uien te snijden. Een voor hun niet dagelijkse bezigheid, maar na wat aanwijzingen, ging het allemaal goed. De barbecue, die hoort bij een buurtfeest, stond te gloeien, zodat ook hier volop van gegeten kon wor den. Een attractie voor de kinderen die niet ontbrak was het grote spring kussen, waar van zowel de kleinere kinderen ais de groteren veel animo voor was. Pogingen om een salto te maken bleven dan ook niet uit. Voor het springkussen was een ver zameling schoenen te vinden van al lerlei kleuren en maten; het kussen mocht men alleen betreden op blote voeten of met sokken aan. Bij het ho ren van het gegil zou men verwach ten dat het er ruw aan toe ging, maar het tegendeel was waar. „Andere jaren bestond de rommel markt alleen uit klein spul zoals as bakken, glaswerk en dergelijke. Maar dit jaar hebben we het hele jaar gespaard, zodat er ook grote stukken als bankstellen en kasten bijstaan. En dat beïnvloedt de opbrengst wel", vertelt Goedhart. Het buurtfeest wordt gehouden door de school. „Een clubje mensen dat vroeger kinderen op deze school had organiseert het he lemaal. Deze mensen nemen er zelfs snipperdagen voor op, om de markt op te zetten. Maar de school blijft ver antwoordelijk voor het hele gebeu ren", aldus de directeur. Opbrengst Op de vraag wat er gebeurt met de opbrengst zegt Goedhart: „Geld ver dienen is niet het belangrijkste voor ons. Dat het een leuk feest wordt, dat is wel belangrijk. Als er geld over blijft kopen we hier iets van voor de school. Een aantal jaren geleden heb ben we bijvoorbeeld een kopieerap paraat gekocht. Maar daar hebben we wel eerst twee tot drie jaar voor moe ten sparen". Een ander deel van de opbrengst wordt gebruikt voor een goed doel. „We hebben bijvoorbeeld de Jeugd Natuur- en Vogelwacht een jaar een deel van de opbrengst gege ven. Een ander jaar weer aan Uni cef". Weken voordat het buurtfeest ge houden wordt is de school al in de stemming. „We maken dan affiches tijdens de teken-en handenarbeidles. Er zijn kinderen die voor de loterij de stad in gaan en naar de middenstan ders, van wie we een prima medewer king kregen. Die mensen worden vast gek van al de vragen die ze krijgen om mee te werken, maar we hadden dit jaar weer een prima prijzentafel". De kraampjes tijdens het feest wor den bemand/bevrouwd door leden van de ouderraad en de medezeggen schapsraad, maar ook door de kinde ren van de hoogste groep. „Voor zover de kinderen kunnen, helpen ze mee. Op vrijwillige basis natuurlijk". Men zou verwachten dat het tussen 17.30 tot 18.30 uur niet druk zou zijn op de rommelmarkt. Maar het tegendeel is waar. Veel mensen komen dan met hun kinde ren de markt opgewandeld. „De meeste mensen komen rond zes uur/half zeven, eten hier wat en blij ven dan meestal hangen". Om dc gezelligheid te vergroten zorgde de Flinstones voor haar muzi kale bijdrage. „Zij spelen allerlei soorten muziek van dc Rolling Sto nes tot De klok van Arnemuiden", vertelt Goedhart. De opbrengst van de markt is ongeveer 4800,—. „Dit is de bruto-opbrengst. Er gaan nog een heleboel zaken vanaf zoals de kosten voor The Flinstones, het vlees van de barbecue en het springkussen. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice: Bezorging tot 20.00 uur 01110-17314. Woonhuisaansluitingen: Redactie (na 17.30 uur): 01110- 15071, 01110-12449. (niet voor bezor- ging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar f 166,00; losse nummers 1 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 1130 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 1130 uur Advertentietarieven: Advertenties 01110-16551. 60 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,80. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 3