Any wave nummer 10 Vrijdag 22 en zaterdag 23 juni 6 ir— 6 ZIERIKZEE - Met een ongetwijfeld sterk optre den van Neerlands rijzende popster Candy Dulfer en haar Funky Stuff wordt vrijdag 22 juni het tien de Anywave-festival van jongerencentrum Brogum in Zierikzee leven ingeblazen. Een festival met wat meer eilandelijke invloeden, dan de organisatie tot voor kort nog deed vermoeden. Anywave 1990; twee dagen muziek. Candy Duif er. Met het contracteren van Candy Dulfer heeft de organisatie in de roos geschoten. Dulfer, die onlangs platen opnam met Prince en Dave Stewart, timmert als een razende aan de weg. Haar fun ky muziek, doorspekt met Dulfer's saxofoondriften, spreekt een steeds groter wordende groep aan. Daarmee kan de start van het Anywave-festival niet meer stuk. Diezelfde avond, waarvoor een entreeprijs van vijftien gulden wordt gerekend, treden ook Flup Ju Bedrijf en Case Cross- head and the screwdrivers op. Flup Ju maakt muziektheater en brengt met het stuk Metamorfose een verhaal over de ge daanteverwisseling van een wervelende planeet in een geketen de vrouw. Case Crosshead werd op het laatste nippertje in het programma opgenomen. Het zaterdagprogramma is dankzij de sponsors (met de Zie- rikzeesche Nieuwsbode als hoofdsponsor) gratis toegankelijk en biedt de bezoekers maar liefst vijftien acts. De zaal en tent gaan om 13.30 uur open. De Zierikzeese band Trouble bijt om 13.30 uur het spits af met gezellige en dansbare muziek. Trouble speelt covers van onder meer The Police en Simple Mind6. Om 14.15 uur is het de beurt aan Paralysis. De band heeft er inmiddels twee demo's opzitten. Cartrouble, die om 15.00 uur de planken opgaat, is in 1986 opge richt en was ooit een half uur te horen in het KRO- radioprogramma Rocktempel. En dat verklaart meteen het gen- De Stichting Thnte Bep presenteert het Rad van Avontuur en de gedresseerde man. De act is om 14.00 uur in het centrum van Zierikzee en om 16.00 uur in Brogum. De formatie Kibosh (15.45 uur) kwam in de herfst van 1989 bijeen. Kibosh speelt populaire punk met diverse invloeden. Me miss Marple and the boogie transform klimt om 16.30 uur op de bühne. De band is speciaal voor Anywave geformeerd. Myrmidon is een nieuwe Zeeuwse band en speelt vanaf 17.15 uur onder meer covers van Van Halen, Thin Lizzy en Dio. Om 18.00 uur is het aan The lengendary Booze Brothers; vier drinke- 'broers uit Middelburg. De dorstigste act sinds Normaal, zo be schrijft de organisatie de bamd. The Booze brothers heeft eigen werk, maar ook covers/van Boney M, de Beatles en Manke Nelis. Check it out heeft haar debuutoptreden er in Brogum al opzit ten. Check it out brengt dansbare muziek van Chaka Khan, Johnny Guitar Watson en Boz Scags. De bandleden hebben allen eerder in eilandelijke bands gespeeld. De band begint om 18.45 uur. Om 19.30 uur is het de beurt aan The Passenger. De groep staat garant voor stevig rockwerk met speciale aandacht voor het gitaarwerk. Om 20.15 uur kan het publiek nader kennis maken met de Jackstreetband. Ook dat is geen onbekend gezelschap in Bro gum. Om 21.00 uur is het aan een band met een bedenkelijke naam; Zero Positief. Crush treedt vanaf 21.45 uur op. Crush trad net als Zero Positief al eerder op tijdens het Klomppopfestival in Heinkenszand. Big Time krijgt vanaf 22.30 uur alle aandacht. De band maakt moderne muziek met gevoel. Stevige muziek komt er vanaf 23.15 uur. Dan treedt Treasure aan. Het is een band, geformeerd rond Martijn Klippel en Willie Berrevoets. Vive Janse versterkt de band tijdelijk met haar zangkunsten. De laatste act op de zaterdag komt om 00.00 uur van Surrender. De bijgaande foto verraadt de voorkeur voor ZZ Top al, maar ook de New Adventures staat hoog genoteerd bij de formatie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 6