Oranje-gekte in beeld Vierdaagse met indrukwekkend kleurrijke intocht beëindigd NIEUWSBODE Tennistoernooi Bruinisse gevorderd tot halve finale Reünie dames voetbal Mix-toernooi en tentenkamp SV Duiveland f 19,95 Over schrijvingen op Schouwen- Duiveland 10 Ook score-bord Marco Berrevoets zien van de diverse bossen bloem ZIERIKZEE - De voetbalver eniging SKNWK houdt mor gen voor haar dainesafdeling' een reünie, 's Morgens om 11.00 ontmoeten de spelers en oud spelers elkaar op het Het Springer te Nieuwerkerk. Na de begroeting in de och tenduren vindt er om 12.00 uur een gezamenlijke broodmaal tijd plaats. In de middaguren zijn de ogen vanaf 14.30 uur ge richt op alle dames, die dan een onderlinge partij voetbal bin nen de kalklijnen brengen, 's Avond verhuist de gehele meu te naar restaurant De Blauwe Keet. alwaar er een 'beschei den' feestje op het programma staat. weer van de partij. Ook hij werd voor- (Foto: Joop van Houdt). OOSTERLAND - Voordat de voet balvelden op het Oostersportpark, te Oosterland, sluiten ten behoeve van de jaarlijkse intensieve onderhouds beurt, houdt de SV Duiveland op za terdag 16 juni nog een mix-toernooi. Aan dit toernooi, dat haar eerste lustrum ingaat, wordt deelgenomen door de vier senioren-elftallen en de A-junioren. Ook is door de organisa tie een groot aantal oud-spelers uit genodigd om deel te nemen aan het vijfde mix-voetbaltoernooi. Voordat het mix-toernooi om 09.30 uur van start gaat wordt er door de E- en F-pupilen nog gestreden om de pe naltybokaal. De jongste spelers van SV Duiveland komen hierbij oog in oog te staan met de senior-keepers. De pupillen komen overigens vrij dagavond. 15 juni. reeds op het Oos tersportpark bij elkaar. Zij zullen de nacht op het veld in tenten doorbren gen. Voordat het echter slaaptijd is wordt er om 19.00 uur nog een wed strijdje gespeeld tussen de pupillen en hun moeders. Beach-short oc^ DEURLOO TEAM*. ZEUTRflSPORT ZIERIKZEE - Ondanks de als afgang omschreven openingswedstrijd van het Nederlands elftal, tegen de pi ramidebouwers (1-1), blijkt het geloof in 'onze' jongens toch te blijven bestaan. De tips voor deze rubriek Oranje-gekte in beeld' blijven vooralsnog binnenstromen. Zo kwam ons ter ore dat er een slaapkamer in de Volkerakstraat te Zierikzee compleet was omgetoverd tot een Oranje-tempel. De negenjarige Danny Me lissen. in het 'geivone' leven fervent supporter van Feyenoord. heeft alles wat maar haar Oranje ruikt in zijn slaapkamer ondergebracht. De verzamelwoede van de Beatrix-leerling is nög niet bekoeld, elke dag duikelt hij weer wel een poster, vlaggetje of iets dergelijks op. De uitgeloofde waardebon van 25 guldendie toekomt aan diegene die ons de leukste tip heeft gemeld, gaat deze week naar de gezusters Bodbijl te Burgh-Haamstede. Zij maakten gewag van de etalage met de marse peinen nationale toppers, gemaakt door bakker Hogenaar. (Foto: Joop van Houdt) Even later probeerde hij een oor zaak te vinden voor het gebrek aan dit enthousiasme. ,,lk denk dat het ook komt omdat we een andere gene ratie wandelaars krijgen. En dan gaat het er natuurlijk om of ze zoiets kunnen oppakken of niet. Maar we zullen ze er volgend jaar wel op at tent maken, meer met die bloemen te» zwaaien. Want dat doet het gewoon leuk". ZIERIKZEE - De KNVB afdeling Zeeland heeft deze week de verleen de overschrijvingen per 1 augustus 1990 bekend gemaakt. Vooral de voetbalvereniging Zierikzee ziet het ledental hierdoor stijgen met twin tig voetballers, afkomstig van ande re verenigingen. Dertien spelers ver- trekken echter naar elders, zodat de VV Zierikzee volgend seizoen haar ledental sowieso ziet groeien met ze ven voetballers. Nieuwe spelers bij de VV Zierikzee zijn: R. Renger, R. Punt, A. Hoexum, L. Groenleer, C. Berrevoets, R. van de Meer, P. Kristalijn, M. Kristalijn, R. Fondse, R. Ayaz, M. van Dijke (allen afkomstig van Mevo), H. Slager, M. van de Weele (beiden van Brouwers haven), R. van Baaien (Dreischor), J. van de Weele, R. Roon (beiden van DFS), D. Vonk (Duiveland), A. Gunst (SKNWK), M. Ravia (WIK). Vertrok ken bij VV Zierikzee zijn de volgende personen: M. van Oeveren (Middel burg), C. de Jonge, M. van de Sande (beiden naar WIK), W. Doeleman, E. Roggeband (beiden naar Vlissingen), O. Kikstra, A. Raaijmakers, E. Theu- nisse, P. van de Clingel (allen naar SKNWK), S. Schipper (Ouwerkerk), M. Dekker (Mevo), H. van Sabben (Lewed. Boys), J. Jonker (Brouwers haven). Bruse Boys heeft de volgende voet ballers ingelijfd: R. Otzel (DBGC) en K. J. van Nieuwenhuize (DFS) en is kwijtgeraakt: C. Willemse (Duive land). ASV Brouwershaven krijgt er bij: A. Obbink (ZSC), A. Koster (SKNWK), P. Jansen, B. van de Meer (beiden van Zonnemaire), C. de Jon^e (Dreischor), J. Jonker (Zierikzee). Vertrokken zijn: H. Slager, M. van de Weele (beiden naar Zierikzee). DFS krijgt één speler erbij: P. Beije (Renesse) en raakt er 4 kwijt: K.J. van Nieuwenhuize (Bruse Boys), M. Jonker (Serooskerke), J. van de Wee le, R. Roon (beiden naar Zierikzee). Dreischor krijgt versterking van C. Schouls (Mevo) en moet laten gaan: C. de Jonge (Brouwershaven), R. van Baaien (Zierikzee). Duiveland ont vangt: W. Dorst (Dirksland) en trai ner C. Willemse (Bruse Boys). Ver- trekkenden zijn: H. Goudzwaard (Vlissingen), D. Vonk (Zierikzee). Mevo krijgt erbij de twee naamge noten: A. Dekker (SSV) en M. Dekker (Zierikzee). Vertrokken zijn: C. Schouls (Dreischor), L. van der Wek ken (Renesse), D. Pantekoek, M. Jan- se, C. van Splunder (Vlissingen), R. Renger, R. Punt, A. Hoexum, L. Groenleer, C. Berrevoets, R. van de Meer, P. Kristalijn, M. Kristalijn, R. Fondse, R. Ayaz, M. van Dijke (allen Mevo). Ouwerkerk lijft in S. Schipper (Zierikzee) en raakt vooralsnog nie mand kwijt. Renesse weet zich het volgend seizoen versterkt van L. van der Wekken (Mevo) en moet laten gaan P. Beije (DFS). SKNWK krijgt erbij: P. van de Cingel, E. Theunisse, A. Raaijmakers, O. Kikstra (allen van Zierikzee). Vertrokken: A. Koster (Brouwershaven), S. van de Meer, C. Hart (WIK), A. Gunst (Zierikzee). WIK tenslotte krijgt versterking van: S. van de Meer, C. Hart (SKNWK), R. Berrevoets, M. van de Sande (Zierik zee). Vertrokken is M. Ravia (Zierik zee). NUNSPEET - Dé collectiêve ar beidsovereenkomsten die dit jaar zijn afgesloten in de Nederlandse indu strie geven op het gebied van werkge legenheid een positiever beeld dan veelal wordt aangenomen. Van de 128 afgesloten contracten bevatten er 90 afspraken die direct of indirect tot meer werkgelegenheid leiden. Dit stelt CAO-coördinator H. Krul van de Industriebond FNV in een evaluatie van de CAO-resultaten in 1990, die de bondsraad heeft besproken. Tfevens kon Van der Wielen de ver heugende medeling doen dat zich vier personen bij hem gemeld hadden die graag ook wat voor de organisatie van de Zierikzeese Avondvierdaagse willen- gaan betekenen. Zodoende kan het echtpaar Burcksen na 33 jaar mede-organisatie met een gerust hart de pijp aan Maarten geven. ,,Ik zal het volgend jaar best leuk vinden om het eens van de andere kant te bekij ken", vertelde Janny Burcksen na de intocht. Omdat het tijdens de 45e Avond vierdaagse in het geheel niet warm is geweest, behoefde het legertje bla- renprikkers van de EHBO nauwe lijks in actie te komen. „Toch zijn er nog zo'n vijftig mensen uitgevallen", vertelt Van der Wielen. „Dit komt toch met name omdat veel mensen die niet aan sport doen onvoorbereid hieraan beginnen. Zo was er iemand met een ontstoken knie en waren er mensen met andere problemen". Met betrekking tot de tegenvallen de deelname dit jaar legde voorzitter Geert van der Wielen de Zwarte Piot niet bij het WK-voetbal. „Je moet de oorzaak niet bij het WK zoeken. Als je de kranten leest bemerk ik dat er in de regio steeds meei Avondvier- daagses worden gehouden. Me* die concurrentie heb je te maken. Dit jaar bijvoorbeeld hadden we totaal geen wandelaars van buiten het ei land". Burgemeester Asselbergs spreekt de deelnemers van de Zierikzeese Avondvierdaagse geanimeerd toe. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Met een altijd toch weer indrukwekkende massale intocht is de vijfen veertigste Zierikzeese Avondvierdaagse gisteravond, donderdag, weer beëindigd. Het Havenplein in hartje Zierikzee was weer één grote mierenhoop en een weelderige bloe menzee. Veel wandelaars hadden tijdens de intocht, welke begon op het sportpark Den Hogen Blok, de armen volgestopt gekregen met geurige bossen ruikers. Burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs was ook weer van de partij om de hele meute te verwelkomen, terwijl de ziekenomroep Nomen Nescio met vier man sterk aanwezig was om een live- verslag te brengen van dit grote sportevenement. Na het uitreiken van de groepsprij- zen en nadat het Havenplein zowat weer was leeggestroomd, ging het voltallige organisatie-comité naar dansschool Kramer alwaar het tradi tionele blarenbal al in volle gang was. Onderweg uitte voorzitter Van der Wielen zijn teleurstelling tegen over mede-comitélid Sjaene Verton. „Wat is het toch jammer dat ze niet zo met die bloemen boven het hoofd hebben gezwaaid. Daar moeten we voor volgend jaar toch wat op verzin nen, want het is zo'n leuk gezicht", aldus de nooit stilzittende Van der Wielen. BRUINISSE - In het E- en D2-tennistoernooi van de Bru-Tèn zijn de poulewinnaars in de E-categorie bekend, terwil in het D2 de halve finaleplaatsen zijn bereikt. Het toernooi nadert derhalve het beslissende stadium: Wie kwalificeert zich voor de finale, morgen, zaterdag. Maar het zijn niet uitsluitend winnaars die morgen nog in het strijdperk staan. Het D2 toernooi kent ook een verlie zerspoule waarin de verliezers van de eerste ronde te recht komen en waarvan morgen ook de finale plaats vindt. In het herenenkel D2 stal de 17- jarige Harold van den Berge van de Bru-Tèn de show met sterk spel tegen z'n achterneef Tbnny van den Berge. Howel Tonny de avond ervoor nog voor spektakel zorgde door samen met Abbie Duinhouwer de eerst ge plaatsten in het herendubbel uit te schakelen, kwam hij nu te kort. Het was vooral de overtuigende vasthou dendheid van Harold die hem de par tij tot winst met 11-5 deed omzetten. Er is het laatste jaar een enorme pro gressie te bespeuren in het spel van Harold van den Berge. Hij trainde en speelde de laatste tijd veel met Jan Cees van der Stigchel en Lianne de Looff. Hij staat nu inmiddels door die winst in de halve finale waarin Verheugend Terwijl de intocht vanaf het sport park Den Hogen Blok zich om 20.45 uur in beweging zette, was het nog akelig rustig op het met dranghekken afgezette Havenplein. Naarmate de tijd verstreek en op een gegeven mo ment in de verte de eerste flarden mu ziek opgevangen konden worden, ver zamelden zich steeds meer nieuws gierige mensen rondom de kunstma tig opgeworpen 'fuik' op het Haven plein. Applaus Ónder luid applaus en kreten van herkenning arriveerden de eerste lo pers van de Zierikzeese Avondvier daagse op het eindpunt voor De Beu- ze. Uiterst ordentelijk en opvallend disciplinair betraden de helden van jong en oud het eindstation, alwaar eerste burgers Asselbergs reeds op het podium was geklommen. Comité voorzitter Geert van der Wielen, ge tooid met een aanvallen-petje, liep 'beneden' nog driftig heen en weer te rennen om alles in goede banen te lei den. Nadat burgemeester Asselbergs tijdens de kleurrijke verzameling op het Havenplein nog even geïnter viewd was door presentator John Ce- vaal van Nomen Nescio (alwaar zijn mening werd gevraagd over onder andere de tolheffing op de Zeeland- brug), klom hij op het podium. Na dat de rust enigszins was weerge keerd nestelde Asselbergs zich achter de microfoon. Als een echte professional schepte hij na het uit spreken van elke zin de ruimte voor de wandelaars om zich luidkeels te laten gelden. „Zijn jullie moe?", vroeg de burge meester. „Neeeeeeeüü", liet de massa er geen twijfel over bestaan. „Voelen jullie je voeten goed?". Ook nu weer een luid 'neeee'. Hoewel bij goed toe horen diverse kleine zielige 'jaatjes' waren te beluisteren. Want zeker de 45e editie van de Zierikzeese Avond vierdaagse werd gekenmerkt door de deelname van een heleboel kinderen en jeugdigen. In het zonnetje Ook nu was er weer een zestal wan delaars dat extra in het zonnetje werd gezet, omdat zij een noemenswaardi ge mijlpeil had bereikt. Zo liepen de dames Hagestein en Huissoon dit jaar voor ,de vijfentwintigste keer mee. Al dertig jaar van de partij was Cokky Slagboom. Rinus van de Hou ten en Janny Schot liepen de afgelo pen week voor de vijfendertigste keer mee. Mevrouw Knuist, van de gelijknamige sportschool, spande de kroon en miste slechts acht edities van de Zierikzeese Avondvierdaagse. Wat betekent dat zij voor de zevenen dertigste keer meeliep. In poule C in het herenenkel E was het een spannende barrage. De sleu telwedstrijd ging tussen Wim Geluk van de organiserende vereniging en Richard Folmer van TV Duiveland. Berekeningen vooraf hadden al ge leerd dat Folmer met vier punten ver schil moest winnen om poule-win naar te worden. Lange tijd stond Folmer twee punten voor op Geluk maar in de laatste minuten (er wordt één uur gespeeld in de poules) drukte Folmer door en bekwam de vier winstpunten: 9-5. Na aftrek van de verliesgames van de winstgames kwam Folmer op plus één, Kees van de Wetering uit Zierikzee scoorde evenveel punten als dat hij er moest incasseren, terwijl Wim Geluk op min één game kwam. Bruynes De andere poulewinnaar werd Hans van der Werf uit Bruinisse, ter wijl Maarten Bruynes zich al gekwa lificeerd had. Tennisvereniging Den Haene uit Schuddebeurs beheerste de poules in het herendubbel E. Van die nog jonge vereniging werden Han Ketting en Piet Bracke en Piet Deur- loo en Jaap Verwest poule-winnaars en spelen dus tegen elkaar de finale. Het E-toernooi, een onderlinge com petitie waar beginnende spelers en speelsters elkaar ontmoeten. Een pri ma kweekvijver ook voor beginnen de spelers die na hun eerste escapa des op het gravel doorstoten naar de D-klasse of nog hoger. Een zaak ook voor de deelnemende clubs en de Ten- nisbond om de beter getalenteerde spelers of speelsters direct naar een hogere klasse te laten promoveren omdat ze qua sterkte niet meer in E thuishoren. Zoals Rudi van de Pols van Den Haene en Maartje Stuut uit Zierik zee die de exorbitant hoge uitslagen van 17-0 of 12-1 behaalden. Ze werden simpel winnaar in hun poule. Veel meer moeite, en zo moet dat ook, moesten Sjoerdje Bijkerk van Duive land en Els Stouten van de Bru-Tèn doen om in hun poule te winnen en door te gaan naar de halve finale. hij het moet opnemen tegen Marco Does die van Henk Slootweg won. Charles Slootmaker, toch al smaak maker van eerdere toernooien op Bruse bodem, is ook de halve finale binnengestapt evenals eerstge- plaatste Wim Mulders uit Zierikzee. Hoewel plaatsgenoot Rinus van Wijk prachtig tegenspel bood en zelfs met 4-1 voor kwam te staan werd het snel lere spel van Mulders hem toch te veel. In de verliezersronde van het damesdubbel D2 bereikte het eerst- geplaatste koppel Rinzke Kok en Ma- rianna Habraken van de Bru-Tèn ge heel volgens planning van de wed strijdleiding de halve finale ten koste van Tonnie Merle en Robin Kerkhove uit Zierikzee. Derde geplaatsten Ella Krepel en Iet Korstanje kwamen daar ten koste Van den Ouden/Van Urk. Maar wel twee forse verrassin gen in Bruse onderlinge partijen. Het tweede geplaatste koppel Janny van den Ouden en Tineke van der Zande werd er uit geknikkerd door Paula Deurloo en Ineke van den Ouden. Een andere opmerkelijke prestatie leverden Rika van Duivendijk en Hennie Hooftman door het toch ster ke dua Nellie Geense en Joke Muller geen schijn van kans te geven. In het hoofdtoernooi damesdubbel bereik ten Jopie Kouwenberg en Jos Flik- weert de halve finale knap door winst op de eerst geplaatsen Anne- marie Doeleman en Janny Zuider- veld. Janneke de Koning en Ria Co- ninck van Bru bereikten die plaats evenals Trees Geleynse en Corrie Ver- kaart. Na de eerste drukke dagen van planning en ontvangst van de vele speelsters en spelers is het voor de wedstrijdleiding Paula Deurloo, Ine ke van den Houten, Tineke Deering en Adrie de Looff nu een fluitje van een cent. Alle volgende wedstrijden zijn gepland en de finaletijden zijn bekend. Een leuk toernooi waarin ve le regionale spelers en speelsters zich volledig kunnen vinden. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 10