Oranje-gekte in beeld De lanen in, de paden uit Groeneveld nieuwe praeses Bruse Boys Herenteam van VV Kwiek wint eigen volleybal Nachttoernooi NIEUmBODE Duivensport Van Basten blij ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 12 juni 1990 Nr. 24758 9 BROUWERSHAVEN - Nooit gedacht dat de nuchtere Zeeuw zich toch kan laten verleiden tot extreme uit spattingen. Niks is minder ivaar. Ook op Schouwcn-Duiveland wordt er noest meegedaan aan de Oranje gekte. Leuk natuurlijk, want wie staat er nu niet achter 'onze' Oranjehemden? Vandaag de eerste plaat van de 'Oranje-gekte in beeld' gebracht. Neem een Diane, geef hem een fel oranje kleurtje, voorzie hem van nog wat kreten en klaar is Kees. Niemand twijfelt meer aan jouw chauvinisme. Blijven melden die tips mensen, hartstikke leuk. (Foto: Joop van Houdt). vereniging De Maltezers, ChrBS Op Dreef, OBS Op Dreef, De Meerpaal, All-Ready, ChrBS de Schouw, OBS De Schoener, OBS Zonnemaire, Knulssport, Zwemvereniging Onder dak, OBS 't Mêêtje, Nationale Reser ve, Theo Thijssenschool, St. Willi- brordusschool. Route De routes voor vanavond, dinsdag, ziep er als volgt uit: Acht kilometer: Mol - Schuithaven - Lange Nobeistraat - Korte Nobel- straat - voor Nobelpoort linksaf over de Wandeling - Zuidwellebrug - Laan van St. Hilaire - bij stoplichten over steken - Provinciale weg - Zandweg - Gasthuisdreef - Provinciale weg - Klerksweg - Boerenweg - Grevelin- genpad - Grevelingenstraat - Schel- destraat - Weststraat - Poststraat - Appelmarkt - Havenplein - 't Vrije. Vijftien kilometer: Mol - Schuitha ven - Lange Nobeistraat - St. Antho- niesdam - Korte Nobeistraat - Nobel poort - linksaf voetpad Provinciale weg richting Haamstede - bij stop lichten oversteken - Zandweg - Gast huisdreef - Provinciale weg - Klerks weg - Boerenweg - Grevelingenpad - Grevelingenstraat - Scheldestraat - Zandkreekstraat - Levensstrijd weg - Weldamseweg - Havenweg - Eerste Weegje - Laan van St. Hilaire - Hoofd poortstraat - Nieuwe Haven - Nieuwe Boogerdstraat - Visstraat - Haven plein - 't Vrije. Proloog 45e editie Zierikzeese Avondvierdaagse ZIERIKZEE - 'De laaaaanen in, de paaaaaden uit', was een veel gehoord versje gis teravond, maandag 11 juni, tijdens de proloog van de 45e Zierikzeese Avondvierdaag se. Tijdens deze eerste, van in totaal vier wandelavonden, meldde zich een kleine 1600 deelnemers, maar niet minder enthousiaste wandelfanaten van jong en oud aan de start op en rondom het Havenplein, in hartje Zierikzee. Klokslag 18.45 uur zette de ge hele meute zich met veel verbaal vertoon in beweging. Via de Zuidhavenpoort werd de binnenstad verlaten, 0111 vervolgens het polderlandschap buiten de Schouwen-Duive- landse monumentenstad te bevolken. Ter hoogte van de Julianastraat splitste de grote groep zich in tweeën; rechtdoor voor de acht kilometer en rechtsaf voor het grotere werk de vijftien kilometer. Voor laatstgenoemde afstand wordt dit jaar overigens een geheel nieuwe medaille uitgegeven. Kofschip. De resterende groepen zijn: Scouting Zierikzee, ChrBS. J. W. v. d. Doelschool, OBS Helchersee, Water schap Schouwen-Duiveland, Gv Rust Roest, Dagverblijf Brugzicht, OBS Noordgouwe, CJV Samen Verder, Beatrixschool, In 't Opper (Bruinis- se), Sv Duiveland, Dansschool Kra mer, ChrBS J. L. de Jongeschool, OBS Irene (Kerkwerve), ChrBS Kerkwerve, OBS 't Stoofje (Ouwer- kerk, Delta Sport (gymn.), Delta Sport (atlet.), Sv Dreischor, Buurt- ZIERIKZEE - De vlucht Etampes is gewonnen door M. C. Bolle van PV Zierick. F. Mays won Chateauxroux. De 230 duiven werden om 7.30 uur met westenwind gelost. Met slechts 50 cm voorsprong wist M. C. Bolle de comb. v. d. Kamp te verslaan. De eer ste duif werd met een snelheid van 14.12 m/min. over een afstand van 378 km om 11.58 uur geklokt. L. de Hooge werd 3 en 4. J. den Hengst 5 en 6. L. de Hooge had 6 van de 8 duiven in de prijzen. J. den Hengst 7 van de 9 duiven en comb, van der Kamp 13 van de 23 duiven. Uitslag M. C. Bolle 1, 28, (10); comb. v. d. Kamp 2, 7, 8, 15, 16, 17, 26, 27, 29, 36, 39, 41 en 44 (23); L. de Hooge 3, 4, 23, 33. 37, 55 (8); J. den Hengst 5, 6, 9. 11, 18, 24, 43 (9); M. K. Krijger 10, 20, 40 (9); E. Groenleer 12, 34, 35 (22); C. J. Berrevoets, 13, 46, 47 (11); W. Blom 14, 25, 32, 51, 54 (15); J. A. v. d. Linde 19, 21, 48, 53 (9); J. Wesdorp 22, 57 (11); J. Verwijs 30, 49, 50, 52 (12); A. J. Flik- weert 31 (7); Kaaysteker-den Boer 38 (8); J. Pankow 42 (4); comb. Snijders 45 (7); C. Wesdorp 56, 58 (6), Vanuit Chateauroux werden de duiven om 7.15 uur gelost met westenwind. En met 127 duiven in concours over een afstand van 561 km kon F. Mays de eerste duif om 14.20 uur klokken. Comb. v. d. Kamp volgde met 2, 3, 4 en 5. F. Mays 1 (8); Comb. v. d. Kamp 2,3, 4, 5, 7, 13, 17, 21, 25 (12); P. Hillebrand 6, 16, 20 (12); M. K. Krijger 8, 19 (4); Comb, de Bruijn 9, 28, 32 (12); W. Blom 10, 14, 18, 26 (8); G. Bakker 11, 15, 29, 30 (12); J. Verwijs 12, 22 (6); J. den Hengst 23, 24, 31 (5); J. C. Pankow 27 (4). Niet te koud, zeker niet te warm en geen regenval waren uitstekende weersomstandigheden qm aan de wandel te gaan. De Zierikzeese Avondvierdaagse lijkt overigens eén patent te hebben op het gunstig ge zind zijn van de weergoden. Het is in al die jaren maar weinig gebeurd dat overdadige nattigheid roet in het eten heeft gegooid. En nu maar hopen dat het ook tijdens de resterende drie avonden droog blijft. Boosdoener Met het WK-voetbal als grote 'boos doener' kon tijdens de openingswan deltocht van de 45e Zierikzeese Avondvierdaagse een kleine 1600 deelnemers worden begroet. Een ab soluut dieptepunt qua deelname in 45 jaar wandelvierdaagse. ,,Maar alles heeft een oorzaak", was de nuchtere opmerking van comité-lid Leen de Hooge. Aan de openingstocht van de jaar lijkse Avondvierdaagse deden weer opvallend veel jeugdigen mee. Vooral zij lieten zich dan ook horen, maar ook zien. Tussen de stoet waren zelfs spandoeken te ontwaren. De aller jongsten, welke nog niet eens weten wat lopen nu precies inhoudt, werden door moeders gedwee voortgeduwd in de kinderwagen. Want de echte wandelaar laat zich door niets of nie mand iets in de weg leggen. Burgemeester Ook van de partij deze keer was eerste burger Asselbergs. Hij moest menig herkenningsknikje geven aan de vele langs het parcours opgestelde Zierikzeeënaren. Voor de overbeken de inwoner Piet Slootmaker had hij zelf nog een extra woordje over. ,,Zorg je dat je er morgenochtend om half elf bent Piet", riep Asselbergs, daarbij doelend op de officiële over draging van Piet's bankje op het Ha venplein, wat vanmorgen, dinsdag, heeft plaatsgehad. ,,Ja, natuurlijk burgemeester", schreeuwde Slootma ker hem luidkeels na. Het aantal deelnemende groepen wandelaars aan de Zierikzeese Avondvierdaagse is dit jaar 37 in to taal. Er zijn drie clubs die met de meeste deelnemers heeft ingeschre ven, te weten Drumband Kunst en Eer, OBS Binnen de Veste en OBS 't De eerste avond van de vier zit er weer op. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Onlangs is tijdens de najaarsvergade- SANT'ELI A - Marco van Basten is blij met het aantal doelpunten dat tot nu toe in het toernooi om het We reldkampioenschap voetbal wordt gemaakt. „Het valt me op dat er veel wordt gescoord. Blijkbaar zijn meer ploegen bereid redelijk open te voet ballen. Dat is een goed teken". Van Basten, die een dag voor de confrontatie met Egypte een ontspan nen indruk maakte, is vooralsnog niet bezorgd over de topscorerslijst. „Careca en Lacatus staan al op twee treffers, maar daar kan ik nog niet wakker van liggen. Als ons elftal goed gaat draaien, krijg ik vanzelf kansen. ring van voetbalvereniging Bruse Boys unaniem tot voorzitter gekozen Henk Groeneveld. De nieuwe praeses volgt daarmee Paul van der Kamp op, die onder andere wegens gezondheidsreden niet langer het voorzitters schap kon bekleden. De 51-jarige Henk Groeneveld, ge boren en getogen in Ommen, woont alweer bijna 25 jaar in Bruinisse. Zijn vestiging in het Schouwen-Duive- landse mosseldorp hield verband met het accepteren, in 1965, van het direc teurschap van de basisschool Op Dreef. Vijftien jaar geleden geraakte Groeneveld voor het eerst actief be trokken bij de voetbalvereniging Bruse Boys. Namelijk als trainer van de junioren. In 1976 accepteerde hij de positie van MVA-bestuurslid. MVA? „Ja, manusje-van-alles", legt Groeneveld grinnikend uit. bestuur bestaat uit een aantal prima mensen". De nieuwe leider van Bruse Boys heeft vooralsnog geen grootse plan nen met de voetbalvereniging. „We zullen met elkaar proberen vooral ook het recreatieve gedeelte hoog te houden en met een jeugdtrainer als Kees van Dijk en seniortrainer Piet Roks heb ik daar het volste vertrou wen in. Voor het eerste elftal is het nu het belangrijkste dat zij zich in die derde klasse handhaaft", aldus de oprichter van tennisvereniging Bru-Tén. Vitesse In principe heeft Henk Groeneveld, die ooit bij Vitesse heeft gespeeld, het voorzitterschap van de voetbal vereniging nooit geambieerd. „Ik blijf liever achter de schermen, dat ligt mij beter. Maar toen het bestuur een beroep op mij deed, kon ik uitein delijk toch geen nee meer zeggen. Ik zie het vooral enorm zitten omdat het ZIERIKZEE - Tijdens het vierde Nachttoernooi van volleybalvereniging- Kwiek, in sporthal Onderdak, is voor het eerst een team van de organiserende vereniging met de hoofdprijs naar huis gegaan. In de sterk bezette heren A-poule wist het eerste heren team van VV Kwiek met geen enkel verloren set als sterkste uit de nachtelijke strijd te komen. In de hoogste damespoule moest de wisselbekerhouder van vorig jaar, EVVC, het kleinood afstaan aan de nieuwe kampioen Rabobank Krimpen. Na een hele nacht volleyballen werden in de vroege ochtenduren de prijzen uitgereikt door burge meester A. Vogelaar en Rinus Roon. In de hoogste hcrenpoulc was het niveau overigens behoorlijk te noe men. Het heren-gastteam van VV Kwiek hield echter vrijwel pro bleemloos het hoofd boven water. Met als absolute gangmaker gastspe- ler Tonny van Breda togen de Bruc- naren naar een regelrechte toernooi winst. Zonder ook maar één enkele set te verliezen kon met een punten totaal van tien de wisselbeker in ont vangst genomen worden. Ook omdat Groeneveld, volgens ei gen zeggen, helemaal bezeten is van voetbal was hij uiteindelijk niet moeilijk over te halen voor dit voor zitterschap. Wie wordt volgens hem werelkampioen in Italië? „Ik heb na tuurlijk meegepould en in de finale voorspeld de wedstrijd Brazilië - Ne-, derland. En dat wint Brazilië natuur lijk. Ik ben vooral gecharmeerd van het loopvermogen én de rappe bewe gingen van die Brazilianen". De 51-jarige Henk Groeneveld is-sinds kort unaniem gekozen tot de nieuwe roerganger van VV Bruse Boys. 's Avonds klokslag 22.30 uur werd de eerste bal geslagen van de in totaal zestig te spelen volleybalwedstrij den, verdeeld over vier speelvelden. Even daarvoor was door voorzitter Ad Fluijt het openingswoord gespro ken. Hij wenste een ieder een goed toernooi toe en hoopte dat men het tot de volgende morgen 06.00 uur zou kunnen uithouden. Veel moeite ble ken de 24 teams hiermee niet te heb ben. In restaurant Onderdak werd tot vroeg in de morgen live-muziek gespeelt door de Zierikzeese band The Flintstones. -Sommigen hielden korte hazeslaapjes op geïmproviseer de 'bedden' van stoelen. Anderen do ken ter opfrissing even onder een koude douche. Live-muziek Wanneer er even niet gespeeld hoef de te worden bleek er toch nog be hoefte te zijn aan een dansje. Dc eer ste keer dat het Nachttoernooi van VV Kwiek nu opgeluisterd werd door live-muziek, is meteen goed uitge pakt. „Dat zullen we volgend jaar tij dens het eerste lustrum zeker weer 'overwegen te doen", verklaarde An- dré Groenendijk, die samen met Joop Goedhart en Henk Appel voor de or ganisatie tekende van dit vierde Nachttoernooi. mer dat het niet gelukt was om het nationale dames-doventeam naar On derdak te halen. „We hadden ze uitge nodigd maar ze bleken al een ander toernooi op het programma te hebben staan. Nu zullen we het zeker voor volgend jaar proberen", vertelde Groenendijk. Zwembad Nadat het toernooi rond zes uur 's morgens was geëindigd werd door 807c van de deelnemers gebruik ge maakt van de mogelijkheid om in het nabije zwembad het vermoeide li chaam wat op te frissen. Tijdens het daarna gehouden gezamenlijke ont bijt werden de prijzen uitgereikt door hoofdsponsor Rinus Roon, die de wisselbekers beschikbaar heeft gesteld, en burgemeester A. Vogelaar. De eerste burger was speciaal hier voor om 05.30 uur uit zijn bed geko men, maar vertelde het vooralsnog graag gedaan te hebben. Standen De standen in de vier poules waren als volgt: Heren A-poule:l) VV Kwiek, 10 pt; 2) Utrecht, 5 pt; 3) IBIS, 5 pt; 4) Haringvliet Boys, 5j>t; 5) Voor waarts, 4 pt; 6) Intermezzo, 1 pt. Da mes A-poule: 1) Rabobank/Krimpen, 8 pt; 2) EVVC, 7 pt; 3) HJPV, 5 pt; 4) Voorwaarts, 5 pt; 5) VV Kwiek 1, 4 pt; 6) VV Kwiek 2, 1 pt. Heren B-poule: 1) Beasty Boys, 9 pt; 2) Rowido, 7 pt; 3) De Roo&vd Veen, 5 pt; 4) W Kwiek 2, 5 pt; 5) De Stulp, 3 pt; 6) De Drie Le lies, 1 pt. Dames B-poule: 1) Inter mezzo, 9 pt; 2) Hollemare, 8 pt; 3) De Drie Lelies, 6 pt; 4) VV Kwiek 3, 4 pt; 5) Rabobank/Middelharnis, 3 pt; 6) Haringvliet Girls, 0 pt. Ook bij de dames werd er op het scherpst van de snede gestreden. Ti telhouder EVVC had enorm veel moeite met de latere winnaar Rabo bank/Krimpen. De winnaar van vo rig jaar kwam bij het passeren van de finishlijn tijdens het ochtendgloren één schamel winstpuntje tekort. Dc organisatie vond het achteraf jam Massaal werd er door de deelnemers aan het vierde Nachttoernooi van VV Kwiek gebruik gemaakt van het gezamenlijk ontbijt. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 9