Gewoon beter in-vers-! berichten Sparen voor gratis Mokken bij QUIST SUPER baarlijk brotitocrstor. Nutricia Chocomel J5cerianttó toergetrn bieren herlrtett Hertog Jan STREEKDICHTERS Schip met explosieve lading mag niet door Schelde-Rijnkanaal Afsluiting seizoen Open School Onderzoek bij Hydro Agri Sluiskil op kans dodelijk ongeval 695 929 149 99 119 175 199 348 Rosbief of Bieflappen Sukade Lappen Kuikenfilet Palermo Burgers! 5 halen en maar BETALEN! Dixan 2000 115 Rauwe Ham 198 198 149 245 Appelsap Karnemelk 698 179 205 V 385 795 169 198 398 179 195 3 Paprika's in 3 kleuren Z1ERIKZEE - De Open School, één van de activiteiten van het Regio naal Educatief Centrum (REC) sluit de komende weken het seizoen af met presentaties van deelnemers. Het thema is dit keer Aarde, landen en volkeren. Mensen die interesse hebben om in het nieuwe seizoen mee te gaan doen aan de Open School kunnen een presentatie bijwonen en vrijblijvend kennis maken met wat het betekent om mee te doen. Elk jaar sluit ongeveer een derde van de deelnemers hun Open School periode af, terwijl de rest nog bijte kent voor één of twee jaar. In septem ber zijn er weer plaatsen vrij in Goes, Zierikzee, Tholen en Heinkenszand. De onderwerpen die men bestudeert worden per drie maanden in onder ling overleg vastgesteld. Voorts kan men kiezen uit de vakken Engels, Ne derlands, rekenen en sociale vaardig heden. In sommige plaatsen ligt de nadruk op Engels en Nederlands. Nieuw bij de Open School is de re geling voor kinderopvang. Mensen die komend seizoen mee willen doen inaar kinderoppas nodig hebben, kunnen een tegemoetkoming krijgen in de kosten ervan. De overheid die dit subsidieert wil op deze wijze met name vrouwen stimuleren onderwijs te volgen. De Open School wordt gezien als een opstap naar verdere studie, zoals MAVO/HAVO of een beroepsoplei ding. Velen gebruiken de Open School alleen voor hun algemene ont wikkeling, of om hun kinderen te kunnen helpen, of met het oog op een functie in het verenigingsleven. Deel nemers doen de durf en de vaardighe den op om actief te kunnen zijn in de samenleving. MIDDELBURG - Hydro Agri Sluiskil (HAS) moet onderzoeken wélke maatregelen kunnen worden getroffen om de kans op dodelijk let sel in een deel van Sluiskil bij een ongeval in het bedrijf te verkleinen. Dit heeft het dagelijks bestuur van Zeeland meegedeeld op grond van een extern veiligheidsrapport van het bedrijf. Uit de door HAS gepresenteerde ri sicoanalyse blijkt dat in het oostelijk deel van Sluiskil de kans op dodelijk letsel door een ongeval op het bedrijf groter is dan het door de provincie als uiterste waarde gehanteerde risico van een op de -miljoen. Volgens een studie van TNO is de kans dat omwo nenden een dodelijk ongeval krijgen kleiner dan een op de honderddui zend per jaar. In de risico-analyse van HAS spe len vooral amoniak en nitreuze gas sen een rol. Deze stoffen kunnen bij een grote ontsnapping door hun gif tige eigenschappen gevaar opleve ren. Hydro Agri Sluiskil, voorheen N ederlandse Stikstof maatschappij produceert hoogwaardige stikstof meststoffen. Het is een van de bedrijven die op grond van de post-Seveso-richtlijnen een extern veiligheidsrapport dien den op te stellen. Dit omvat meer een risico-analyse van bepaalde bedrijfs onderdelen met een schatting van de kans van overlijden bij een ongeval in het bedrijf. HAS zal deze week een brochure met informatie over de risi co's doen toekomen aan personeel en contractors en inwoners van Sluiskil, Axelse Sassing en Schapenbout. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Baarn als predikant voor bijzondere werkzaamheden (diakonaal predikant): mw. A. M. Parmentier-Blankert, kand. te Hil versum; te Montfoort: L. Schaafsma te Doornspijk; te Wanneperveen/ Belt-Schutsloot: J. Vroegindewij, kand. te Dordrecht; te Zwaag-Ris- dam: N. J. Pronk te Noord- en Zuid- Scharwoude en Oldekarspel en Ha renkarspel en Warmenhuizen. Bedankt voor Sexbierum-Pieters- bierum: J. van Meerveld te Sellingen. literpak of literfles vol of light 24 flesjes a 30 cl. Denim Aftershave blue of musk, 50 ml. Dixan 2 kilo of 1500 ml. Calvé Slasaus 500 ml. Honig Soepen groente, kip of julienne per pakje Koopmans Pannekoekmlx speciaal, 400 gram Zeeuwse Boerin Stroop 500 gram Benbits Assorti peppermint, fruit, icemint, spearmint, 3-pack woensdag Gehakt Halfom 500 gram 500 gram 500 gram 500 gram 935 875 748 Runderlappen 7QC 500 gram f NIEUW!! 1,25 kilo Boterhamworsf 100 gram 100 gram 198 Paarde Rookvlees 100 gram Croky Chips OOQ uitdeeldoos 12 zakjes Enkhuizer Banket Jodekoeken 17 stuks per pak Liga Evergreen OOQ haver-vruchten 250 gram Liga Evergreen OOQ krenten 225 gram Wijn Cervelaat 100 gram Eiersalade 150 gram literpak liter Pan Pan Kaas 500 gram 100 gram Brie Hl I llllllllf VAN BAKKER VERWIJS: Witbrood per stuk UIT DE JAMIN-AFDELING: Rang Fruit 2 rollen van (1,40 voor Bitterkoekjes 2 pakken van (5,10 voor Draagzak Gomfiguren per kilo van (12,50 voor Gevulde Koeken per pak van (1,98 voor fe.d&gneMaate Uw GROENTESPECIALIST! BLLkUJiilMJilUUÊÊB Bananen -fQQ per kilo l%/0 Geschrapte r l Krieltjes nieuwe oogst, 750 gram Gesneden Snijbonen 400 gram Bospeen per bos Rauwkost Speciaal 200 gram Lollo Rossa 200 gram Zierikzee, Telefoon 01110 -12889 Tbegelaten tot de evangeliebedie ning: J. van der Kolk, Leliëndaal 10, 6715 KG Ede, tel.: 08380-35976. Toegelaten tot de evangeliebedie ning en beroepbaar: H. Buitink, Wa rande 33, 3705 ZC Zeist, tel: 03404- 52445; W. H. Th. Moehn, IJsseldijk Noord 224A, 2935 BN Ouderkerk aan den IJssel, tel.: 01808-1146; J. Vroegin- deweij, Frederikstraat 14, 3314 JM Dordrecht, tel.: 078-142644. Protest Besmeurde bloemen wiegen in de zachte berm, gegeseld door het snelverkeer van deze tijden. Langs onze wegen, leidend naar gewetensterm: waartoe, o mensen, moet toch de afbraak leiden? Geplukte bloemen uit de berm voelen zo vettig aan, besmeurend, tastend naar geluk, de handen In vrije natuur blijft men verbijsterd staan: laat mede uitlaatgas nu al het goede stranden? Ontwaakt toch mensen op de besmeurde grond, in zwaar vervuilde lucht- een zee, vergeven Maakt, met Gods hulp. 't milieu toch weer gezond, zodat wij voor de toekomst schoner aardbeleven! P. C. van Zierikzee Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgave van de Zierik- zeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presenteren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze opsturen naar de Zierik- zeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wijzigingen wor den vanzelfsprekend niet doorgevoerd. De naam van de schrijver of schrijfster staat onder het gedicht. Gereformeerde Kerken Benoemd tot ziekenhuispredikant van Sint Jansdal te Harderwijk: L. Bouman te Delfzijl, die deze benoe ming heeft aangenomen. Beroepen te Leiden: F. D. Rooze te Alkmaar; te Rotterdam-Delfshaven als geestelijk verzorger van verpleeg tehuizen De Rustenburg: mw. drs. J. G. Groeneveld-Bijl, kand. te Dor drecht, die dit beroep heeft aangeno men. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Rijnsburg (tweede pre dikantsplaats): C. J. Mewe te Tbrneu- zen. MIDDELBURG - Het vrachtschip Seolto krijgt geen vrije doorvaart door het Schelde-Rijnkanaal en moet in de werkhaven bij de Kreekraksluizen bij Rilland blijven liggen. Het schip, dat door het korps controleurs gevaar lijke stoffen werd vastgelegd, heeft een te grote lading explosieve stof. bank achtte het garantiebedrag wel aanvaardbaar. De woordvoerders van Rijkswaterstaat wilden geen termijn noemen waarbinnen het Antwerpse bedrijf de zekerheidstelling rond moet hebben. „Het schip zal geen da gen in de haven bij de Kreekrakslui zen blijven liggen", stelden zij hier bij. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 11-5. Op de paarden markt in Utrecht werden heden 82 paarden en 97 veulens en pony's aan gevoerd. De prijzen luidden als volgt per stuk: Luxe paarden 2800 3700; ou de paarden 1950-/ 2850; 3-jarige 2000-/ 2925; 2-jarige 1575-/ 2625; veulens 650-f 1650; hitten 725- 1650; slachtpony's 575 1475; Shetlanders 350-f 700. Prijzen per kg geslacht gewicht: Slachtpaarden 4,50 6,30 en jonge slachtpaarden 5,30-/ 6,45. De handel was rustig en de prijzen iets lager. De eigenaar van de lading van het schip, het bedrijf Antroline uit Ant werpen, verloor maandag een kort geding dat hij tegen de staat had aan gespannen. Het bedrijf eiste een vrije doorvaart. De container aan boord van het schip bevat ruim 18 ton terti air buthyl-peroxydebenzoaat, terwijl wettelijk vijf ton is toegestaan. Borg Rijkswaterstaat had eerder laten weten bij ontheffing van het vaarver- bod een borg van 60 miljoen te eisen ter dekking van risico's bij explosie. De gemeente Reimerswaal noemde in hetzelfde verband een bedrag van tien miljoen gulden. Volgens het •korps controleurs gevaarlijke stoffen is de lading, een organische peroxy- de, gevaarlijk wanneer deze op hoge re temperatuur komt, bij voorbeeld door brand. Bij explosie op de plaats waar het schip nu ligt is volgens het korps ove rigens geen gevaar voor de bevolking aanwezig. Rijkswaterstaat wil van de eigenaar van de explosieve lading op het vrachtschip Seolto een zeker heidstelling van twintig miljoen gul den bij overladen op wegverkeer. Woordvoerders van Rijkswater staat Directie Zeeland hebben dit meegedeeld. Het bedrijf zal de explo sieve stof moeten overladen op een vrachtwagen. De binnenvaart kent een limiet per schip van vijf ton. De container met achttien ton mag wel over de weg vervoerd worden. Rijks waterstaat wil de garantstelling voor schade die bij een eventuele explosie zou kunnen ontstaan aan gebouwen, sluizen en dergelijke in de omgeving. Teveel Het bedrijf Antroline uit Antwer pen, eigenaar van de ruim achttien ton tertiair buthyl-perxydebenzoant. liet tijdens een kort geding in Mid delburg weten dit bedrag niet te kun nen en niet te willen betalen. De pre sident van de Middelburgse recht Baltic Sun, 16-6 verw. te Norrkoping GENÈVE - Zelfs do stafleden die het langst bij de wereldraad van ker ken werken, hadden zoiets nog nooit meegemaakt. Een uitbundig feest met ritmische muziek, dolenthousi aste mensen en tranen van vreugde. Nelson Mandela, die al zovele politici de hand heeft geschud, stonden de tranen in de ogen toen hij als gast bij de Wereldraad werd ontvangen. DEN HAAG - Het besluit van het kabinet om te bezuinigen op de stu diefinanciering is slecht gevallen in de onderwijswereld. ..Ritzen is nog erger dan Deetman", aldus een ..woe dende en geschokte" Landelijke Stu denten Vakbond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 6