48 motoren bij tweede toerrit Schouwen-Duiveland in Oude Ansichten ,We hebben het gelukkig droog gehouden Brandbrief Stichting Kinderopvang aan gemeente Zierikzee 'Als er geen duidelijkheid komt over kinderopvang in de regio stoppen wij ermee' Kabeltelevisie in Zierikzeese wijk Malta 4 Harley uit 1943: compleet met geweerholster. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „We hebben het droog gehouden. Geluk kig wel. We hebben misschien twee minuten regen ge had, maar daar hield het ook mee op". Aan het woord is Alfred Dalebout, een van de organisatoren van de twee de toerrit voor motoren. Samen met auto- en motorrij schoolhouder Fred Blommaert en motor-enthousiast Hennie de Koster tekende hij voor een rit over Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee met een lengte van in totaal 180 kilometer. Zondagmorgen. Het zonnetje laat het afweten maar gelukkig voor Blommaert, Dalebout, De Koster en zo'n pakweg 50 motorrijders is het vooralsnog droog. Want motorrijden is leuk, maar het weer moet wel een beetje meewerken wil het leuk blij- Schouws clubje Eén voor één druppelen de deelne mers aan de tweede toerrit binnen en het blijken voor het overgrote deel motorenthousiasten afkomstig van Schouwen-Duiveland. ,,Het blijft een Schouws clubje", aldus Dalebout. Vo rig jaar zette hij samen met Blom maert voor de eerste keer de toer tocht op poten en hij is tevreden over de belangstelling. „Als je met meer motoren op stap moet vergt dat veel meer organisatie. Dit is net een mooi clubje zo. Dat is te overzien", aldus Dalebout. Onder de deelnemers aan de toerrit opvallend veel Japanse machines. De lichtste motor was een 250 cc exem plaar terwijl de grootste loerbuffel 1000 cc groot was. Niet alleen moder ne fietsen, maar ook een handjevol klassiekers. Een fraaie zwarte BMW met twee zweefzadels valt op onder het Japanse geweld. Legermotor Bijzonder fraai is de uit 1943 date rende Harley Davidson, een legermo tor compleet met lederen hoes voor het geweer. „Ik hoefde hem niet echt te restaureren. Ik heb hem alleen een beetje op moeten knappen", aldus de trotse eigenaar. Op de vraag of een dergelijke machine nog wel meekan in een dermate modern gezelschap antwoordt hij: „Je kunt hier makke lijk 100 mee rijden, dus dat is geen enkel probleem". Een kleine tien minuten later spreekt Blommaert de verzamelde motorrijders toe. Wat laatste instruc ties worden gegeven en dan kan de karavaan van start. Via de Brouwers- dam wordt koers gezet naar Goeree- Overflakkee. Vandaar gaat het langs de kust richting Rockanje waar de weg ver ruild wordt voor het 'autostrand'. „Daar waren de meestën erg enthou siast over", vertelt Dalebout. Na een lunchpauze werd koers gezet naar Brielle en vandaar via Herkingen en de Grevelingendam weer terug naar Zierikzee. De slotconclusie van Dale bout: „Het was eigenlijk een vrij kor te rit, qua kilometers, maar wel over mooie slingerweggetjes. Maar als nie mand er bezwaar tegen heeft gaan we volgend jaar wat verder weg. Rich ting België. ZIERIKZEE - Als er geen duidelijkheid komt over de toekomst van de kinderopvang op Schouwen- Duiveland stopt de Stichting Kinderopvang Schouwen-Duiveland met haar activiteiten. Dat kondigt de stichting aan in een brandbrief aan de gemeente Zierikzee. „Dit betekent in de eerste plaats dat ouders ad-hoc oplossingen moeten beden ken voor de opvang van hun kind. Ih de tweede plaats zal het de gemeente meer geld gaan kosten wanneer ze besluit in een later stadium, van voren af aan, met kinderopvang te willen beginnen", aldus de brief. is£l Ji£irj£ir astMO meHiand beu worden om op een 'eventuele' betaalde baan bij de Jkïfhlèilópvangyle Wachten. ■r.'-.r. «itbiO Het kinderdagverblijf in:Zierik zee werd in 1988, door eer> aantal particulieren opgezet. In de begin tijd ging men vol goede moed van start in een particulier huis van een van de initiatiefneemsters. „De bewoonster van het pand heeft ons echter al herhaalde ma len laten weten zo spoedig moge lijk een eind te willen maken aan deze situatie". Sluiting Dit betekent volgens de stich ting onherroepelijke sluiting van het kinderdagverblijf. ,/Ihnslotte was dit particulier initiatief slechts bedoeld om aan te tonen dat er op Schouwen-Duiveland be hoefte is aan kinderopvang", al dus de brief van de stichting aan de gemeente Zierikzee. Verder wordt in de brief aange voerd dat de gekwalificeerde vrij willigers die zich inzetten voor het kinderdagverblijf het langza- „Dit betekent dat er steeds meer vrijwilligers afhaken of dreigen af te haken. De continuïteit en kwaliteit van de zorg raakt hier door ernstig in gevaar", aldus de stichting. Dat het kinderdagver blijf in een behoefte voorziet staat volgens de stichting als een paal boven water. „Er is op dit moment een wachtlijst en bijna alle dagde len worden goed bezet". Opstapeling Al met al stapelen de problemen zich op en dreigt de situatie steeds nijpender te worden volgens het bestuur van de stichting. „Wij zijn dan ook van mening dat er op zeer korte termijn, voor 1 september, duidelijkheid moet komen over de toekomst van de kinderopvang op Schouwen-Duiveland". Steeds meer vrijwilligers haken af bij de Kinderopvang. (Archief). ZIERIKZEE Schilderes In de St. Lievenmonstertoren, de Dikke Tbren, wordt zaterdag 16 juni door Zierikzee Promotion, de exposi tie van de Tsjechse schilderes Tbreza Tronchet Triginova geopend. Tbreza werd op 1 juni 1940 in het Zuidslo- waakse dorp Dolny Pial geboren. Tben zij op het 15e levensjaar ziek werd, dat twee jaar heeft geduurd is zij mede op aandrang van haar moe der gaan schilderen, te meer daar zij in die periode niet naar school kon gaan. Haar eerste werken werden bij belse taferelen - een soort dank aan God voor haar genezing. Haar moe der1 lijstte deze kleine schilderijen in en plaatste ze bij kleine altaartjes die langs de plattelandsweggetjes door gelovigen waren neergezet. Zij ging vervolgens naar de kunstacademie te Bratislava welke opleiding zij na vier jaar voltooide. Naast het schilderen was zij ook mode-ontwerpster. In Ne derland aangekomen in 1978 is zij verder gegaan met schilderen en zo als zij het zelf uitlegt: Tbkenen en schilderen betekenen voor mij een soort rustpunt, misschien een versla ving, waaraan ik mijn vrije tijd be steed. Sinds 1987 tekent zij uitslui tend met pastel en krijt. Deze tekeningen stellen vrouwen voor die niet 'sexy' zijn, maar geheimzinnig, zacht en ondoordringbaar. De exposi tie duurt tot en met 30 juni. HAAMSTEDE ANBO-reis Ook dit jaar werd door de afdeling Westerschouwen van de ANBO een busreis gemaakt. De belangstelling voor de reis was bijzonder groot. De reis, met de firma Van Oeveren, werd met twee bussen gemaakt. In een vro lijke stemming werd de reis aanvaard en werd koers gezet naar Made en Drimmelen. Alvorens de bootreis door de Biesbos te aanvaarden lieten de deelnemers zich de koffie met ge bak goed smaken. Na afloop van de bootreis werd in Lage Zwaluwe de koffietafel gebruikt waarna de thuis reis aanvaard werd. Maandagavondzang In de Gereformeerde kerk, te Haam stede wordt weer een 'Maandaga vondzang' gehouden. De maandag avonden staan onder leiding van Jan van Driest. Maandag 9 juli werken mee Margje Braspenning, sopraan en Frans van Tilburg op orgel, 16 juli werkt Van Tilburg opnieuw mee aan de maandagavondzang. Martin de Hoog, tenor en Bert Kruis op orgel geven hun muzikale medewerking aan maandag 23 juli en Max van Mid delkoop, trompet, Ton Plieger, trom bone en Bert Kruis op orgel werken mee op maandagavond 30 juli. Trom pettist Leo Tbrn en organist Harry Hamer werken mee op maandag 6 augustus en 13 augustus wordt de me dewerking verleend door Yvonne Dor-Jonker, hobo en Harry Hamer op orgel. Aan de honderdste maandaga vondzang wordt meegewerkt door Costel Poscoiu, panfluit en Frans van Tilburg op orgel. De maandagavond zang begint iedere week om 20.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Jaaruitvoering Het interkerkelijk kerkkoor uit Burgh-Haamstede kan terugzien op een geslaagde jaaruitvoering in de Nederlandse Hervormde kerk. Onge veer 250 belangstellenden kregen zo wel a capella als instrumentaal werk te horen. De samenkomst werd ge opend met het bondslied en twee ver zen van psalm 89. Voorzitter H. C. Braam sprak een kort openings woord uit. Daarna werden verschil lende geestelijke liederen ten gehore gebracht door het mannenkoor uit Noord-Beveland onder leiding van F. Smit. Daarna kwam het instrumen taal gedeelte dat werd verzorgd door Jikke Troost (orgel) en Mientje Bliek (blokfluit). Het eerste gedeelte van de jaaruitvoering werd afgesloten met een optreden van het kerkkoor. Na de pauze volgde nog een optreden van het mannenkbor begeleid door orgel en sopraanfluit waarna het kerkkoor de uitvoering afsloot met een viertal nummers. Het Interkerkelijk kerk koor staat onder leiding van Mientje Bliek. Er wordt iedere donderdag avond gerepeteerd in de winterkerk van de Hervormde kerk in Haamste de. SEROOSKERKE Modeshow In het Dorpshuis te Serooskerke werd maandagavond een modeshow gehouden, er afsluiting van de naai cursus, die afgelopen winterseizoen werd gehouden. Zowel de naaicursus als de modeshow werden voor het vierde jaar gehouden door de Dorps gemeenschap Serooskerke. Veertien jonge mannequins en dress-men va riërend in de leeftijd van één tot veer tien jaar paradeerden over het po dium in hun nieuwe kleding. Maar er waren niet alleen kinderen; ook de moeders en enkele andere dames toonden hun zelfgemaakte kleding. Het was voor de eerste keer dat zelfs een vader zijn nieuwe jack toonde. De modeshow wordt ieder jaar mooier, omdat duidelijk te zien is, dat de da mes ieder jaar bij leren. Dit hebben zij te danken aan hermien Schouw, die de naai-avonden begeleidt en al tijd met goede adviezen en nuttige tips komt aandragen. Zij trad tijdens de mideshow op als lady-speaker. Ze vertelde daarbij een en ander over de bonte mengelmoes van zomer-, win ter-, dames-, en kinderkleding. De be langstelling voor de naaicursus is zo groot dat er na de zomer in septem ber, weer een serie van tien lessen start. BROUWERSHAVEN Streekgemeente De streekgemeente van de Her vormde Gemeente Brouwershaven, Dreischor. Noordgouwe en Zonne- maire, die samenwerkt onder de naam De Gouwe heeft zondag 17 juni weer een gezamenlijke dienst, dit maal in de St. Nicolaaskerk te Brou wershaven. De dienst begint om 10.00 uur en staat onder leiding van ds H. J. Buys. Medewerking wordt verder verleend door het kinderkoor Hatik- wa uit Kerkwerve, dat begeleid wordt door Ria van Sluis aan de pia no. Het orgel wordt bespeeld door Willie Bil-den Hollander. Om 9.30 uur gaat de kerk open. KERKWERVE Collecte De collecte voor het Nederlandse Rode Kruis heeft in Kerkwerve het bedrag van 1260,70 opgebracht. Ge vers en collectanten hartelijk dank. NOORDGOUWE Con Amore Muziekvereniging Con Amore uit Noordgouwe bestaat tachtig jaar. In verband met dit jubileum geeft Brassband Apollo uit Brouwersha- 'ven zaterdag 16 juni een concert in de Nederlandse Hervormde kerk in Noordgouwe. De brassband staat on der leiding van Jaap Knuist. Het con cert begint om 19.30 uur. OOSTERLAND Zomerreis De reis van de bejaardensoos Oos- terland voerde dit jaar naar Lim burg. Drieënvijftig mensen stapten om half acht in de bus van de firma Van Oeveren. Presidente mevrouw Poelman heette iedereen welkom en wenste allen een goede reis. Via de Grevelingendam werd vervolgens koers gezet naar Breda, Tilburg, Eindhoven en Weert. Daar werd kof fie gedronken waarna de reis verder ging naar Vaals waar het drielanden punt bezocht werd. Na de lunch werd de reis voortgezet met het volgen van de Mergelland-route met fraaie ver gezichten over het heuvellandschap van Zuid-Limburg. Bij Maastricht werd richting Tongeren gevolgd. In Herderen werd vervolgens een kof- fiestop gemaakt. Daarna werd via Hasselt en Antwerpen koers gezet naar Hoogerheide waar in Family- land het diner klaar stond. Over de Oesterdam, Tholen en Sint Philips- land werd weer op huis aan gegaan. Namens de reizigers sprak presidente mevrouw Poelman een kort dank woord. Geslaagd Mariëtte Bolkenbaas uit Ooster- land is aan de hogeschool Zeeland ge slaagd voor het diploma chemisch la boratoriumingenieur. BRUINISSE Collecte De collecte voor het Nederlandse Rode Kruis heeft in Bruinisse het be drag van 2479,- opgebracht. Gevers en collectanten hartelijk dank. MIDDELBURG Uitvoering milieubeleid De wijze waarop het milieubeleid door de rijksoverheid, maar ook door burgers, bedrijven en andere overhe den kan worden uitgevoerd. Dat is het onderwerp van een bijeenkomst die op donderdag 21 juni wordt ge houden in de aula van de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg. De bijeen-- komst wordt georganiseerd door het provinciaal bestuur en de regionale milieuinspectie Zeeland. Aanvang 13.30 uur. Open dag Op initiatief van het studiecentrum Middelburg van de Open Universiteit wordt op zaterdag 23 juni een open Dag gehouden. Tijdens dit evenement geven de studieconsulent en de stu diebegeleiders van het centrum uit leg en individueel advies over het on derwijsaanbod van de Open Univer siteit. Ook is de nieuwe studiegids 1990/1991 beschikbaar. Hierin staan alle cursussen en studieprogramma's die kunnen worden gevolgd aan de Open Universiteit. Het aanbod stelt mensen in staat om thuis en in eigen tempo een studie op maat te volgen. Men wordt daarbij begeleid door des kundigen. De open dag is van 10.00 tot 15.00 uur aan de Kousteensedijk 7 te Middelburg. Vervolg van pagina 1 wordt. „Het is ook voor de volgende huurders van dit huis prettiger als die aansluiting er al is". Hoewel me vrouw Kleppe de voorkeur geeft aan naaien en breien, kijkt ze ook regel matig naar televisie. „Ik kijk altijd tevoren in de krant naar het program ma en dan zoek ik uit wat ik wil zien. Ik houd van natuurfilms, spelletjes programma's en sommige films. Ook als het in het Engels of Duits is snap ik wel het meeste van wat wordt ge zegd". „Nu we een kabelaansluiting heb ben probeer ik met armen en benen om alles in goede banen te leiden. Ik heb drie kinderen van 13,10 en 4 jaar en elke dag worden vanaf 's morgens vroeg al tekenfilms uitgezonden op televisie. Als dat zo te pas komt is dat heel handig. Maar ik wil niet dat het een gewoonte wordt dat ze daar iedere dag naar kijken". Mevrouw C. van IJsseldijk-de Wit is kieskeuriger geworden sinds de komst van kabel televisie in huis. „We selecteren nu tevoren de programma's die we wil len zien. Het is wel leuk dat we daar bij ook weer kunnen kijken naar pro gramma's die vroeger op de Neder landse zenders te zien waren. Naar Hennie Huisman bijvoorbeeld". Hoewel ook zij zegt niet echt op een kabelaansluiting te hebben zitten wachten, heeft ze geen moment over wogen om geen definitief abonne ment te nemen. „De antenne gaat van het dak. Maar dat stellen we nog wel even uit, want er komt tegelijk ook een reparatie aan te pas". 90/322. Een l\eel oude foto van het interieur van de vroegere ambachtsschool aan het Jannetaekken/'l Vrije Ie Zierikzee. We nemen een kijkje in het timmcrlokaal. De ambachtsschool was vanaf 19 februari 1883 geves tigd aan het Kerkhof Noordzijde, maar in 1904 werd de nieuwe ambachtsschool aan het Jannewekken ge- op end. Ook deze is sinds een aantal jaren al weer van het toneel verdwenen en vervangen voor een modern schoolgebouw in de wijk Poortambacht. Correspondentie over deze rubriek: Cor Pols. Postbus 30, 4300 AA Zierikzee. Tel. (01110) 12754.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 4