I 'Nu er eenmaal kabeltelevisie is nemen we toch maar een abonnement' 3"Z68 A CDA-standpunt inzake jumelage aanleiding voor felle kritiek Lidjp> DE ZIERIKZEESCHE COURANT Groepje jongeren vernielt tien ruiten Zierikzeese wijk Malta aangesloten op de kabeltelevisie Discussie binnen commissie internationale uitwisselingen WA> mi- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 12 JUNI 1990 146ste jaargang: Nr. 24758 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Parkeerterrein Kinderopvang Zomertentoonstelling Avondvierdaagse Het parkeerterrein achter de nieuwe AH- De Stichting Kinderopvang wil meer duidelijk- Vrijdag 22 juni wordt de 24ste Zomerten- Gisteravond is in Zierikzee de Avondvierdaag- vestiging in Zierikzee wordt een openbaar ter- heid over de toekomst van de kinderopvang. toonstelling in het Burgerweeshuis geopend. se van start gegaan. (Pag. 9). rein. (Pag. 3). (Pag. 4). (Pag. 5). Ware vriendschap duurt levenslang. Cicero „Het is voor ons geen punt of we al dan niet een definitieve aansluiting nemen. Of je het nu leuk vindt of niet. Kabeltelevisie hoort erbij tegen woordig", aldus meneer L. H. Mooij. Hij nam het abonnement vooral ten behoeve van zijn drie kinderen van 13, 12 en 9 jaar. „Zelf heb ik sinds de kabelaansluiting nog geen minuut naar televisie gekeken. Ik heb alleen de zenders ingesteld. Maar voor de kinderen moet je het hebben vind ik. Het is iets van deze tijd. Mijn zus die in Amsterdam woont kreeg ruim 12 jaar geleden al kabelaansluiting. Dus het heeft nog lang geduurd eer het hier kwam". Mooij heeft geen ver schil in beeldkwaliteit geconsta teerd. „Alleen de ontvangst van Ra dio 5 is nog net zo bedonderd als eerst. Dat is jammer, want ik volg nog wel eens de cursussen van Teleac die ze daarop uitzenden". Mevrouw M. Lukus-van der Wielen omschrijft zichzelf als een 'televisie- fan'. Zij is daarom blij met de komst ZIERIKZEE/NOORDGOUWE - In de nacht van maandag op dinsdag werden in Zierikzee en Noordgouwe in totaal tien ruiten ingegooid met bakstenen. Dat gebeurde door een groepje jongeren dat volgens getui gen bestond uit drie jongens en drie meisjes van ongeveer twintig jaar. De politie verzoekt iedereen die in formatie heeft die kan leiden tot het achterhalen van de namen van de da ders contact op te nemen. Telefoon 01110-14055. De groep jongeren verplaatste zich met een auto. Tussen 04.00 en 05.00 uur vannacht werden drie ruiten in gegooid in de voordeur van de wo ning van F. V. in de Bagijnestraat te Zierikzee. Daarna werden vijf ruiten ingegooid van het kantongerecht-ge- bouw aan het Havenpark te Zierik zee. En vervolgens zou de groep zich naar Noordgouwe verplaatst hebben waar twee ruiten werden ingegooid van de woning van E. A. B. aan het Oosterweegje. Diverse mensen heb ben de auto horen stoppen, het glas gerinkel gehoord en de groep jonge ren gezien. De ingevulde ondertekende bon. met wettig betaalmiddel, in een gesloten envelop, zon der postzegel, sturen naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, abonnementenadministratie, antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. Voor mevrouw E. Ploeg-Bom bete kent de kabelaansluiting vooral de mogelijkheid om naar de BBC te kun nen kijken. „Engels is mijn vak. Ik heb altijd les gegeven op een middel bare school, nu ben ik in de DOP. Via de Engelse televisiezender BBC wor den vaak goede nieuwsprogramma's uitgezonden. En ik houd ook van som mige Engelse comedy's. Jes, minister bijvoorbeeld. Dat is een heel goed, sa tirisch programma. Begrijp me goed. Ik had nog jaren zonder kabeltelevisie gekund. Maar nu het er is, neem ik het. Vanwege de BBC". Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting tot woensdagavond: Veel bewolking Veel bewolking en vrijwel overal droog. Minimumtemperatuur onge veer 11 graden. Middagtemperatuur van omstreeks 15 graden aan de kust tot 18 graden in het binnenland. Mati ge noordelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN van de kabel die de keuze voor televi sieprogramma's zo heeft uitgebreid „Het is alleen jammer dat de pro gramma's van al die buitenlandse zenders geen Nederlandse ondertite ling hebben. Ik snap wel een beetje waarover het gaat, maar het meeste ontgaat me toch omdat ik de Engelse en Duitse taal niet machtig ben". Me vrouw Lukus kijkt daarom vooral naar Nederlandstalige zenders, ,,'s Middags als ik klaar ben met mijn werk kijk ik graag. Naar Service salon bijvoorbeeld. Van sport houd ik niet zo. Maar dat is weer leuk voor de mannen". Zij is er daarom zeker van dat het proefabonnement een defini tief abonnement wordt. „Vóór de sport en af en toe een film tussen door". Mevrouw J. B. Oosterboer-van der Est is niet zo 'televisie-achtig'. „Het programma Tineke op zaterdagmid dag vind ik wel leuk. Maar ik denk niet dat ik meer naar de televisie zal gaan.kijken nu we zijn aangesloten op de kabel. Dat komt ook omdat ik de ondertiteling niet goed kan lezen. Ik houd wel van spelletjesprogram ma's zoals het Rad van fortuin en ik vind het leuk dat ik nu van de winter ook het programma met Ron Brand- steder weer kan zien". De abonne mentsprijs van bijna 20 gulden per maand die voor een kabelaansluiting moet worden betaald omschrijft me vrouw Oosterboer als 'nogal pittig'. „Maar nu die mogelijkheid er een maal is wil je toch gebruik maken van kabeltelevisie, dus ik houd het abonnement wel". Mevrouw A. W. Quist-Nuyens had 'gelijk een kamer vol mensen toen de kabelaansluiting net was gereali seerd. „Er belden twee vreemde jon gens aan de voordeur die hier op Schouwen-Duiveland op vakantie waren. Ze wilden in een café in Zie rikzee naar de oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Joegoslavië kijken. Maar omdat hier nog geen en kel café met kabelaansluiting is, kwamen ze naar Malta en vroegen bij het eerste het beste huis of ze naar de kabeltelevisie mochten kijken. Dat vond ik natuurlijk goed. En toen kwam ook nog onze buurman waar de kabelaansluiting nog niet gereed was. We zaten met een kamer vol Beter beeld Behalve vanwege de grotere pro grammakeuze is mevrouw Quist oc*-_ van plan een definitief abonnement te nemen omdat zij vindt dat de beeldkwaliteit van de programma's beter is geworden. „We waren tot nu toe aangesloten op het centraal an tennesysteem. Dat gaf veel storingen en strepen over het beeld. Daar heb ben we heel wat over geklaagd, maar het heeft nooit geholpen. Die storin gen zijn nu in' een keer weg". Zij denkt wel dat er in haar gezin meer naar televisie gekeken zal worden ZIERIKZEE - Het CDA had het zwaar te verduren tij dens de vergadering van de commissie internationale uitwisselingen. Zoals bekend mag worden verondersteld wil het CDA een punt zetten achter de jumelages tussen Zierikzee, het engelse Hatfield en het Franse St. Hilaire. CDA-woordvoerder C. Legemaate kondigde tijdens de vergadering aan dat zijn fractie binnen afzienbare tijd met het voorstel zal komen om een jumelage aan te gaan met een stad of dorp in het Oostblok. En dat ziet de meerderheid van de commissie, zo bleek tijdens de ver- gaderinmg absoluut niet zitten. Als de programmamakeus groter is wordt er automatisch meer geselecteerd. (Foto: Joop van Houdt). !-Meneer L. J. de Keijzer uit de Mu- lockstraat houdt vooral van docu mentaires en actualiteitenprogram ma's. Maar hij moet nog even geduld hebben voor hij een keuze kan maken uit 16 televisiezenders. „Ze zijn in on ze straat nog bezig om de kabel door de muren te brengen". Hij vertelt over het algemeen niet zo enthousiast te zijn over televisieprogramma's. „Maar ik neem wel een kabelaanslui ting. Want wat moet je anders doen dan televisie kijken. Het is niks als je programma's mist". Burgemeester mr. J. J. P. M. Assel- bergs deed allereerst uitgebreid ver slag van de problemen die men gehad heeft met betrekking tot de jumelage tussen Zierikzee en het Engelse Hat field. Hij beschreef hoe er vorig jaar wrijvingen onstonden toen Zierikzee een reeds aangekondigd bezoek van Hatfield afzegde omdat men de ne gen man sterke delegatie wat al te magertjes vond. Onaanvaardbaar Uit gesprekken, zo bleek uit het re laas van Asselbergs, bleek dat niet al le gemeenteraadsleden van het En gelse stadje uitgenodigd waren voor het bezoek aan Zierikzee. „Het is voor ons onaanvaardbaar dat bepaal de raadsleden uitgesloten worden voor een bezoek aan Zierikzee. Het was dan ook terecht dat we het be zoek af hebben gezegd", aldus Assel bergs. Bij het gemeentebestuur van Hat field werd die mening echter niet ge deeld en men toonde zich zeer veront waardigd over de afzegging van Zierikzee. „Men vond onze bezwaren wat overtrokken en men wekte de indruk dat bewust gekozen was voor een kleine delegatie om de kosten binnen de perken te houden", aldus Assel bergs. Hij tekende daar meteen bij aan dat de voorkeur van het college van b w van Zierikzee desalniette min uit blijft gaan naar een brede de legatie vanuit Hatfield. Teleurstelling Om een en ander nog eens goed door te praten met het Engelse jumelage-comité werd een kleine de legatie vanuit Zierikzee naar Hat field uitgezonden. Hun missie liep uiteindelijk op een mislukking uit. De Engelsen volhardden in hun standpunt. Een wat zwaardere dele gatie kreeg wel meer helderheid. „Ik denk dot de lucht nu wel opgeklaard is", aldus Asselbergs. Basisvoorziening „Superchannel komt niet zo goed door. maar daar schijnen meer men sen over te klagen", aldus mevrouw C. Kleppe-Padmos. Zij neemt een de finitieve aansluiting omdat de kabel naar haar idee een basisvoorziening vervolg pagina 4 Verwachting t/m zaterdag 16 juni:. Donderdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 10% Min. temp.: 11 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noord 3 Vrijdag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: noord 3 Zaterdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: noordwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 13 juni Zon op 05.19, onder 22.01 Maan op 00.46, onder 10.12 14 juni Zon op 05.18, onder 22.02 Maan op 01.02, onder 11.30 Laatste Kwartier: 16 juni (06.48) HET WEEROVERZICHT DE BILT - In de algemene lucht drukverdeling komt het komend et maal maar weinig verandering. Dit betekent dat met een noordelijke wind nog steeds wolkenvelden van de Noordzee worden aangevoerd. Deze bewolking die boven het zeewater is ontstaan bevindt zich op ongeveer 1500 meter en is slechts enkele hon derden meters dik. Ondanks dat de zon al hoog aan de hemel komt is zij niet bij machte om de bewolking te laten oplossen. Nabij de kust kan er zelfs hier en daar wat lichte motregen uitvallen. De temperatuur blijft over dag ook achter op wat normaal is voor de tijd van het jaar en komt ner gens boven ongeveer 17 graden, aan de kust gaat daar zelfs nog een enkele graad af. De wind blijft uit het noor den waaien en is matig. RIJSWIJK - De Nationale Zieken huisraad (NZR) heeft maandagavond tijdens een gesprek met minister D'Ancona en staatssecretaris Simons ingestemd met het instellen van werkgroepen die de problemen'in de gezondheidszorg in kaart gaan bren gen. Volgens woordvoerders van het ministerie van WVC en de NZR gaan de werkgroepen vandaag, dinsdag al aan de slag. Vorige week zijn de vak bonden en de werkgeversorganisatie voor de bejaardenhuizen in een ge sprek met een kabinetsdelegatie al akkoord gegaan met de werkgroe pen. Er komen er drie. 'n Zomerlang voor slechts 10,per maand Met kans op het winnen van het schitterende fotoboek van Schouwen-Duiveland. Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! Wekelijks worden uit de inzenders van onderstaande bon 4 fotoboeken van Schouwen- Duiveland beschikbaar gesteld. Bon voor zomerlang leesplezier JA, voor 40.willen wij de Zierikzeesche Nieuwsbode 4 maanden Zang ontvangen. De eerste twee weken krijgen wij deze krant gratis. Tevens maak ik kans op het winnen van het fotoboek Schouwen-Duiveland. Naam ZIERIKZEESCHE BI NIEUWSBODE Si Adres Postcode Telefoon Plaats: Handtekening: Hij was liet die de aanzet gaf voor een discussie over het CDA-stand- Hatfield op bezoekals het aan het CDA ligt kan daar een punt achter gezet worden. (Archieffoto). vervolg pagina 3 ZIERIKZEE - „We hebben er niet op zitten wachten. Als er geen kabeltelevisie was gekomen hadden we het ook niet erg gevonden. Maar nu het er eenmaal is nemen we maar een abonnement". Dat is de tendens van veel reacties door inwoners van de Zie rikzeese wijk Malta op de komst van kabeltelevisie. Begin juni werd hun wijk als eer ste gebied op Schouwen-Duiveland aangesloten op de kabel en daarmee kregen zij de mogelijkheid om via een (proef)abonnement 16 verschillende televisiezenders te ont vangen. Volgens assistent projecten van Zekatel, F. Tadema maken op dit moment ruim 200 gezinnen in Malta via een proefabonnement kennis met het nieuwe feno meen. Te oordelen naar de reacties in de wijk zal dat proefabonnement bij velen een definitief abonnement worden. pt Bitr vanwege de kabelaansluiting. „Als je meer aanbod hebt kijk je er ook naar".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1