'Geslaagd' stokbrood JjföTt/MX?VORIG JAAR WAS HET IBTOlKm Geslaagd voor het eindexamen "Voor veel mensen was het een eerste kennismaking met Amnesty" Eerste Amnesty International-dag in Brogum Eindexamenuitslagen scholen voor voortgezet onderwijs op Schouwen-Duiveland 4 ZIERIKZEE - „Voor veel mensen was deze dag in Bro gum een eerste kennismaking met Amnesty Internatio nal. Wat dat betreft zijn we wel in de opzet geslaagd". Aan het woord is Nella Kloet van de werkgroep Schouwen-Duiveland van Amnesty International en zij heeft het over de eerste Amnesty International-dag in jongerencentrum Brogum in Zierikzee. Een dag speciaal opgezet 0111 iedereen, en dan vooral de jongeren kennis te laten maken met het werk van de mensenrechtenorgani satie. Het idee voor de speciale Amnesty- dag in Brogum kwam uit de koker van Nella Kloet. Dit naar aanleiding van een verslag in het Amnesty-blad over een vergelijkbaar evenement el ders in den lande. ,,En de lokatie Bro gum lag voor ons voor de hand. Mis schien is het ook voor andere groeperingen wel een idee", aldus Kloet. Breed opgezet De Amnesty-dag in Brogum ging om twee uur van start met een info markt met dia's en video's. Daarna volgde een schrijfuur met voorbeeld brieven en voorbedrukte kaarten spe ciaal gericht op jongeren. Later op de middag verzorgde Elles Hubers met haar poppentheater Alteklein een voorstelling voor de kleintjes. „We hebben het inderdaad zo breed mogelijk opgezet", aldus Kloet. Bij die brede opzet hoorde ook, hoe kan het ook anders in Brogum, de afslui ting van de Amnesty-dag met een op treden van de Kaz Lux-band 's avonds. Overdag was het niet al te druk in de Zierikzeese jongerensoos. Toch zijn de mensen van Amnesty heel te vreden over de belangstelling. Corrie Slabbekoorn: „Je hoopt natuurlijk altijd dat er veel mensen komen, maar het is erg moeilijk te voorspel len. Maar er zijn bijvoorbeeld veel brieven geschreven vanmiddag". „Op Any wave staan we ook altijd met een stand, maar dit is toch iets heel anders", aldus Slabbekoorn. „En op de een of andere manier was het vanmiddag heel gezellig hier in Brogum". Daar komt bij dat als het niet al te druk is er meer tijd is om met de mensen te praten en hun me ning over Amnesty te peilen. Slabbekoorn: „Dan heb je tijd om uit te leggen dat het werk voor Am nesty zin heeft. Dat het effect heeft". De reden voor de Amnesty-werk- groep om zich speciaal op de jeugd te richten is het feit dat men binnen Amnesty te maken heeft met een ze kere vergrijzing. Men probeert er alles aan te doen om de jongeren meer te betrekken bij het werk van de mensenrechtenorga nisatie. „We zijn ook op scholen ge weest", vertelt Slabbekoorn. Zij voegt daar meteen aan toe dat het in de praktijk moeilijk blijkt om jonge ren warm te krijgen voor een organi satie als Amnesty. „Het liefste zou den we ook met een speciale scholen- groep werken die dan bijvoorbeeld gastlessen op een school verzorgt. Maar daar hebben we nu de mensen niet voor", aldus Slabbekoorn. Alles bij elkaar genomen zijn de mensen van de werkgroep Schouwen- Duiveland van Amnesty dik tevreden Geen topdrukte, wel veel belangstelling voor het schrijven. (Foto: Joop van Houdt). met het verloop van deze eerste gend jaar weer een dergelijke dag op ker, maar het wordt zeker niet uitge- Amnesty-dag in Brogum. Of er vol- poten wordt gezet is nu nog niet ze- sloten. ZIERIKZEE NBvP De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Schouwen be sloot het vergaderseizoen met een buitenmiddag. Onder leiding van een gids van de VVV werden de vele be zienswaardigheden van Zierikzee be keken. Door deze wandeling kregen de leden veel informatie over veel monumenten waar meestal achteloos aan voorbij gegaan wordt. Vervol gens werd in de trouwzaal van het stadhuis de nieuwe klank-dia-serie over de stad en omgeving vertoond. De presidente bedankte T. Rigter, ge meente-voorlichter en wenste de le den een prettige vakantie toe. Vergadering Stichting Jeugd Op vrijdag 15 juni wordt in De Driehoek te Zierikzee een vergade ring gehouden van het algemeen be stuur van de Stichting Jeugd Schou wen-Duiveland. De stichting die zich inzet om de maatschappelijke, licha melijke en culturele ontplooiing van de jeugd op Schouwen-Duiveland te bevorderen. Op de agenda staan de gebruikelijke huishoudelijke punten, bestuursbenoemingen en afscheid van 'de voorzitter. Aanvang 19.30 uur in de grote zaal van de Driehoek. Aansluitgarantie ZWN Met ingang van 22 juni wordt bij de steekvervoersmaatschappij ZWN de zogeheten aansluitgarantie van kracht. Een nieuwe regeling waarbij de busmaatschappij garandeert dat iiaar passagiers te allen tijde de bus halen waarop zij moeten overstap pen. Als de bus waarin zij zitten is verlaat, wordt er via een intern com municatiesysteem voor gezorgd dat de bus die men moet halen wacht. Of, als dit te lang gaat duren worden de passagiers met een andere bus of taxie naar de plaats van bestemming gebracht. Op vrijdag 22 juni om 16.00 uur wordt op het ZWN-station offi cieel een bord onthuld waarop wordt gemeld dat de aansluitingsgarantie wordt gegeven. BURGH-HAAMSTEDE Radio-opname EO Op donderdag 28 juni wordt in de Nederlandse Hervormde kerk aan de Ring te Haamstede een radio-opname gemaakt van het EO-programma Zo- meravondvierdaagse. Het betreft de derde avond in een reeks die in diver se plaatsen in Nederland wordt opge nomen. Muzikale medewerking ver lenen de Ridderkerkse kinder- en tienerkoren onder leiding van J. van de Hoek en organist C. Dekker. De sa menzang wordt geleid door Jan van de Driest en ds P. Vermaat uit Maassluis opent en sluit de avond. Heieen van Dijk presenteert de zo- merzangavond. Iedereen die dat wil kan dè opname van de radio uitzending gratis bijwonen. De opna me begint om 20.00 uur. Men wordt verzocht uiterlijk 19.45 uur aanwezig te zijn. BROUWERSHAVEN Bezoek aan voedingsdeskundige Twintig dames van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen brach ten een bezoek aan mevrouw Sandee, voedingsdeskundige in Kamperland. Mevrouw Sandee hield eerst een in leiding over voeding, hoofdzakelijk exclusieve vruchten, hoe te eten en wat je er allemaal mee kan doen. Er zijn tegenwoordig zoveel verschillen de groentes en vruchten op de markt, waar vele mensen nog vreemd tegen over staan. Na de inleiding werd er geproefd van velerlei salades. In de tussentijd was er gierst klaar ge maakt en werd dat gegeten met alles wat er bij hoort en hoe het gegeten kan worden. Dit was de laatste mid dag van het seizoen. Op 7 juli wordt als vanouds het kraampje met eigen gemaakte spullen weer bemand op de Brouwse Dag. In september begint het nieuwe seizoen weer. BRUINISSE Ondernemerskring op werkbezoek Op initatief van de Ondernemers kring Schouwen-Duiveland wordt op donderdag 28 juni een werkbezoek per boot aan Bruinisse gebracht. De leden van de kring stappen om 14.30 uur bij de Val (bij de oprit Zeeland- brug) aan boord van de Stad Zierik zee om daarmee over de Oosterschel- de naar Bruinisse te varen. Daar wordt men in het dorpshuis ontvan gen door de Bruse wethouder C. J. van Liere die ook voorzitter is van Zevibel. Hij houdt een inleiding over de betekenis van de mosselteelt voor Zeeland en in het bijzonder voor Bruinisse. Hij illustreert zijn inlei ding met lichtbeelden. Om 18.00 uur vertrekt het gezelschap per boot te rug naar Zierikzee. Krammersluizen Het eerste jaar dat de Kram-' mersluizen in bedrijf waren gaf dat volop ergernis bij de scheepvaart. Technische onvolkomenheden, kin derziektes en het was natuurlijk een extra barrière voor de scheepvaart die de lange schuttijd maar moeilijk kon verkroppen. Kommer was er nog niet, maar kwel genoeg. Op de rem ming werd zelfs Schildpadsluis ge-, schilderd door een bo'ze schipper. Maar de kinderziektes werden over wonnen, het schutregime verliep vlotter en de klachten tegen het sluispersoneel zijn niet meer te ho ren. Al wisten de schippers ook wel dat het sluispersoneel ook van goede wil was om de scheepvaart verder te helpen. Markus van den Klooster, oudschipper en oud-scheepsbevrach ter in Bruinisse, zit dagelijks te luisteren op de scanner naar de com municatie tussen sluis en scheep vaart: „Als er iets fout gaat of er zijn klachten zoals in het begin bij de Krammersluizen staat dat altijd breedvoerig in de krant. Nu gaat het al jaren goed op de sluis en de scheep vaart passeert probleemloos tot ie ders tevredenheid. Het is toch be langrijk dat dat ook eens een keer gezegd wordt". Waarvan akte. rtAAMSTEDE - Het is voor een heleboel kinderen en ouders weer een spannende tijd geiveest en men kan nu of de schooltas feestelijk aan de vlaggestok hangen of zich mentaal voorbereiden op nog een jaar school Eén van de mensen die zich de gelukkige eigenaar van een middelbare-school-diploma mag noemen is Mar lies Kort uit Haamstede en zij werd wel op een heel bijzondere manier beloond voor haar inspanningen. In opdracht van een aantal mede-leerlingen bakte bakker Hogenaar uit Haamstede voor haar een stokbrood van een dikke zes meter. Een heel karwei om een dergelijk monstrum te bakken en Hogenaar moest de tru cendoos dan ook ivijd opentrekken om het voor elkaar te krijgen. Maar het resultaat mag er zijn (Foto Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Na twee spannende weken in mei waarin de eindexamenopdrachten moesten worden gemaakt, en drie weken waarin zo mogelijk met nog meer spanning op de resultaten daarvan werd gewacht, zijn de eindexamenuitslagen binnen. De mees te leerlingen die een opleiding volgden op een van de scholen voor voorgezet onderwijs op Schouwen-Duiveland hebben het eindexamen met goed gevolg afgelegd. Dat was vrijdag en zaterdag al te zien aan de vlaggen met schooltassen die bij tientallen huizen triomfantelijk buiten hingen. Hieronder volgen de namen van de geslaagden. Per schooltype in alfabetische volgorde naar de achternaam. Rijksscholengemeenschap Profes sor Zeeman afdeling VWO: Jethro van As, Zierikzee; Suzanne Bergsma, Zierikzee; Patrick Blommensteijn, Brouwershaven; Lennert Bolijn, Zie rikzee; Ference Boom, Burgh- Haamstede; Daniël Boulonois, Zie rikzee; Heieen Clerx, Ooster31and; Charlotte van Eek, Schuddebeurs; Wouter Eggink, Zierikzee; Bas Groot- hedde, Zierikzee; Wendy Hartog, Zie rikzee; Jasper van de Hoef, Scharen- dijke; Roos Hondius, Dreischor; Wybren de Jong, Zierikzee; Stephan Kramer, Quwerkerk; Annet Lieven- se, Nieuvierkerk; Erwin van Loo, Ouwerkerk; Anouschka Lütgenau, Renesse; Lianne Matthijsse, Zierik zee; Bianca Nikerk, Scharendijke; Wilco Ouwens, Oosterland; Jos Poel man, Zierikzee; Petra van de Putte, Burgh-Haamstede; Sandra van de Putte, Burgh-Haamstede; Walle Ro- mijn, Burgh-Haamstede; Janna de Roo, Bruinisse; Bert Sandberg, Drei schor; Paul Sandberg, Dreischor; Emilie Schotte, Zierikzee; Edwin Smallegange, Noordwelle; Robert Smallegange, Noordwelle; Mariëlle Sijswerda, Nieuwerkerk; Michel Tb- nis, Zierikzee; Ilona in 't Veld, Burgh- Haamstede; Ferdinand Verhoeff, Oosterland; Sylvia Visscher, Zierik zee; Vanessa Visser, Ellemeet; Eline de Vos, Zierikzee; Bas van Vossen, Schuddebeurs; Reitse van der Wek ken, Zonnemaire; Roland van Wij nen, Burgh-Haamstede; Nelleke Zuiderent, Noordgouwe. HAVO Rijksscholengemeenschap Profes sor Zeeman afdeling HAVO: Anniek van Anraad, Zierikzee, Mariëlle Ba ron, Zierikzee; Jappe Beekman, Zie rikzee; Thuja van den Berge, Zierik zee; Jorg Bleijenbergh, Zierikzee; Barbara Bolle, Oosterland; Joost van Breugel, Burgh-Haamstede; Hanno Canters, Renesse; Alle Delfsma, Burgh-Haamstede; Martijn Deurloo, Schuddebeurs; Patrick Dieleman, Nieuwerkerk; Miranda van Dijke, Zierikzee; Annemiek van der Doe, Zierikzee; Yvette van Doorn, Burgh- Haamstede; Arjan Dorreman, Renes se; Michael van Geer, Zierikzee; Ro nald Gordijn, Noordgouwe; Mamix Hameeteman, Zierikzee; Isabelle Ha mel, Zierikzee; Eva van der Have, Zierikzee; Jochem van de Hoef, Scha rendijke; Wilco Hoogerhuis, Renesse; Marleen Jobse, Bruinisse; Annet de Jonge, Scharendijke; Marieke v. d. Ketterij, Burgh-Haamstede; Annette Kik, Burgh-Haamstede; Stefan Klee, Zonnemaire; Arnold Knop, Bruinis se; Esther de Koning, Zierikzee; Jaco- lien Kooman, Renesse; Marlies Kort, Burgh-Haamstede; Marco van Leeu wen, Renesse; Wiebe van Leeuwen, Zierikzee; Ellen v. d. Luitgaren, Brouwershaven; Marco van der Made, Zierikzee; Nanda Mens, Zierikzee; Paula Mol, Nieuwerkerk; Margje van der Neut, Burgh-Haamstede; Cees Noordhoek. Zierikzee; Maurice van Oost, Zierikzee; Jeroen de Rijke, Oos terland; Lnuwrencc Robinson, Zon nemaire; Jorick van Roon, Brouwers haven; Michiel van der Salm, Brouwershaven; Dagmar van der Salm, Burgh-Haamstede; Mirjam Sanders, Burgh-Haamstede; Janine Scheele, Zierikzee; Peter van de Schraaf, Zierikzee; Maurice Simme- rok, Scharendijke; Flip Smorenburg, Dreischor; Xandcr van der Steen, Zierikzee; Cynthia Steutcl, Ouwer kerk; Margreet van de Stolpc, Elle meet ;.Robert Tik, Burgh-Haamstede; Kornelia van Vaardegem, Zierikzee; Kim Bij de Vaale, Zierikzee; Maarit Vermeijden, Zonnemaire; Marit van der Vet, Noordwelle; Mireille de Vin. Nieuwerkerk; Lidcwy Vleugel, Brui nisse; Arwin van der Waal, Renesse; Stefanie Welters, Bruinisse; Lissy Werff, Brouwershaven; Eric Wijs man, Zierikzee; Edwin van de Zande, Burgh-Haamstede; Richard Zandijk, Nieuwerkerk. MAVO Rijksscholengemeenschap Profes sor Zeeman afdeling MAVO: Martin van den Akker, Oosterland; Anita Arends, Zierikzee; Miranda Bakker, Renesse; Steven Bekker, Zierikzee; Gert-Jan van den Berg, Nieuwer kerk; Natasclïa van den Berge, Zie rikzee; Ciska Berrevoets, Kerkwerve; Myra Bijl, Brouwershaven; Patrick Blom, Zierikzee; Bert Blom, Renesse; Heidi Bloom, Nieuwerkerk; Jaap Jan den Boer, Kerkwerve; Rouven Bohg, Kerkwerve; Bianca Bolle, Ooster land; Peter Boogert, Oosterland; Jo- han Brouwer, Ouwerkerk; Jan- Willem de Conicnk, Zierikzee; Mark van Dijke, Nieuwerkerk; Richard Dijkmans, Nieuwerkerk; Jeroen Dijksman, Scharendijke; Almira van Donge, Zierikzee; Jeanine Dorreman, Scharendijke; Johnny Dorreman, Scharendijke; Monique Duinhouwer, Zonnemaire; Leon Feijtel, Zierikzee; Laura Geelhoed, Dreischor; Arnaud de Graaf, Zierikzee; Robin Gram berg, Zonnemaire; Tonny Hammink, Bruinisse; Krijn Hendrikse, Kerk werve; Fenny van den Hoek, Zonne maire; Serge Hoogedeure, Zierikzee; Peter Hoogenboom, Noordwelle; Frencis Hoogmoed, Noordgouwe; An gela van der Horst, Scharendijke; Erika Janse, Zierikzee; Anne Jume- let, Bruinisse; Renate Jung, Brou wershaven; Annemiek Kappers, Drei schor; Marcel Kats, Burgh-Haamste de; Carola Kenters, Burgh-Haamste de; Janneke Kloet, Zierikzee; Anne- mieke Klompe, Dreischor; Rogier Ko- renhof, Nieuwerkerk; Marloes Koster, Zierikzee; Arjan Kraaijen- brink, Renesse; Jeroen Kruit, Burgh- Haamstede; Petra Landman. Kerk werve; William Lems, Bruinisse; Er- win van der Linde, Zierikzee; Jacco Nikerk, Oosterland; Jaap van Oeve- ren, Brouwershaven; Martijn de Ou de, Zierikzee; Danny Pantekoek, Zie rikzee; Uan Phan, Zierikzee; Saskia Plandsoen, Burgh-Haamstede; Mi chel Pleune, Burgh-Haamstede; Ric- kert Pos, Zierikzee; Wim de Rijke, Nieuwerkerk; Ellen Rivas, Scharen dijke; Irene van der Schaaf, Renesse; Daniëlle van der Schans, Burgh- Haamstede; Mike Steen, Zierikzee; Marjolien Schell, Zierikzee; Edwin Smits,'Bruinisse; Ronald Snoek, Zie rikzee; Petra Spiegels, Zierikzee; Saskia Steenland, Dreischor; Anja Stoel, Zonnemaire; Brigitte Troost, Oosterland; Ronald Vaes, Zierikzee; Koos van Velzen, Dreischor; Edmond Verhoeff, Oosterland; Marco Vierge ver, Zierikzee; Conny de Vlieger, Zie rikzee; Mathieu de Vlieger, Zierikzee; Jeroen de Vos. Brouwershaven; Han- co de Vos, Zierikzee; Chantal de Vries. Zierikzee; Chantal de Vries, Zierikzee; Bas Waijers, Zierikzee; Mi randa Wiltenburg, Zierikzee; Marian ne Wolters, Zierikzee. Christelijke Scholen Gemeenschap afdeling MAVO: Marcel Franke, Brouwershaven, Karin Ruitenbeek. Bruinisse; Ivonne, Versluis, Bruinis se; Peter Willemse, Bruinisse; Marco van Putten, Burgh-Haamstede; Christy Verton, Burgh-Haamstede; Carola Gcleijnse, Haamstede; Christiaan Bil, Kerkwerve; Marco Kristalijn, Kerkwerve; Marco Mol, Kerkwerve; Petra Stouten. Kerkwer ve; Pita Visch, Nieuwerkerk; Wiebe Weggeman, Nieuwerkerk; Margot Dubelaar, Oosterland; Heieen de La ter, Oosterland. Thereza Steenpoortc, Oosterland; Rian Krijger, Ouwer kerk; Michel van de Vaate, Renesse; Eline Struijk, Sirjansl.and; Jacco Bil, Zierikzee; Daniel Joppe, Zierikzee; Miranda Luijendijk, Zierikzee; Louis Pikard, Zierikzee; Marhik Plaating, Zierikzee; Martini Ramondt, Zierik zee; Marielle Staal, Zierikzee; Rian- da Stouten, Zierikzee; Corina Uijl, Zierikzee; Rianda van de Velde, Zie rikzee; Jan-Jaap van der Wekken, Zonnemaire. LHNO Christelijke Scholen Gemeenschap afdeling LHNO verzorgende beroe pen: Geertje Hilgen, Brouwershaven; Sonja de Ronde, Bruinisse; Lydia Al- tena, Burgh-Haamstede; Ancella Kloet, Burgh-Haamstede; Jolanda Bil, Kerkwerve; Rianne Bolkenbaas, Kerkwerve; Bashonti den Haan, Nieuwerkerk; Marielle van den Hoek, Nieuwerkerk; Stephanie Kik, Nieuwerkerk; Frencis Boerman, Noordgouwe; Hanny Boogert, Oos terland; Bertina van der Hulle, Oos terland; Annie de Jonge, Oosterland; Miranda de Jonge, Oosterland; Adriana Joppe, Oosterland; Jolanda Verhoek, Oosterland; Lenny Lem- som, Ouwerkerk; Janet Stesse, Scha rendijke; Tania Muriel, Zierikzee; Wim Saedt, Zierikzee; Heike Saedt, Zierikzee; Marjolein Saman, Zierik- Christelijke Scholen Gemeenschap afdeling LHNO verkoop: André Wabeke, Kerkwerve, Thea Vaane, Oosterland; Miranda de Vlie ger, Oosterland; Dimitri Houtman, Schuddebeurs; Angelique van Dienst, Zierikzee; Maurice Don kersloot, Zierikzee; Colinda Fontei- ne, Zierikzee; Patricia Kort, Zierik zee; Linda Leipoldt, Zierikzee; Monique Oostdijk, Zierikzee; Mario van Popering, Zierikzee; Anique Vol- keri, Zierikzee; Marjon Wijsman, Zie rikzee. De eindexamenresultaten van LBO (Lagere Beroeps Opleidingen) die werden gevolgd aan de Scholen Ge meenschap Schouwen-Duiveland worden over enkele dagen bekend ge maakt omdat men op deze school werkt met advieslijsten. De leerlin gen bepalen zelf of hun eindexamen resultaat moet worden gewaardeerd op C of D-niveau. Van de 96 leerlin gen die op deze school eindexamen deden zijn er 9 definitief gezakt en wordt aan vier leeringen geadviseerd herexamen te doen. Ook de uitslagen van de volwasse nen die via de Zeeuwse Dag en avond school eindexamen deden in een of meer vakken wordt pas over enkele dagen verwacht. VÓLENDAM - Een groep Volen- damse jongeren heeft zaterdagavond en -nacht actie gevoerd rond de wo ning van de Volendamse wethouder C. Veerman-Tbl. Met hun actie pro testeerden ze tegen het voornemen van burgemeester en wethouders en kele illegaal tot bar verbouwde gara geboxen uiterlijk maandag te sluiten. LEIDEN - De bevolking van Leiden krijgt nog lot maandag 18 juni de kans een onderwerp in te dienen voor het zogenaamd lokaal referendum, dat op 6 maart 1991 gelijktijdig met de verkiezingen voor de provinciale staten wordt gehouden. Dat heeft de gemeente zondag onder de kop „Wie weet nog een onderwerp voor het Ixïidse referendum" in een adverten tie in een zondagsblad bekendge maakt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 4