Brandstichting in pand van Lakenman en Ochtman Inbraken in auto's WATERSTANDEN Enkele tienduizenden guldens schade door rook Voor ons is dit de eerste keer, maar het loopt goed Fancy-fair jeugdsoos Libertas brengt 2915,- in het laatje Onthoofde vrouw was gewurgd Twe.e doden door verkeersongeluk Duitse auto in de sloot Diefstal witte Ford Te vroeg- linksaf Ongeval met gewonden bij Moriaanshoofd Politiechef bepleit knuppels voor parkeerwachten WHO-prijs voor Nederlandse campagne tegen roken „Ik heb geen zin om nog anderhalf jaar te wachten Wethouder Veerhoek wil nog dit jaar gemeentelijk milieu beleidsplan Westerschouwen 2 De brandweer slaagde er snel in de brandende kranten uit het gebouw te halen. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Onbekenden hebben in de vroege zondagochtend brand gesticht in het bedrijfsgebouw van drukkerij Lakenman en Ochtman aan het Janne- wekken te Zierikzee. De brand werd weliswaar tijdig ontdekt door een van de medewerkers van het be drijf, toch kon niet worden voorkomen, dat er voor tienduizenden guldens aan schade werd veroorzaakt. De brand was ontstaan in de hal van de rotatiepers, die gebruikt wordt voor het drukken van de Zierikzeesche Nieuwsbode en de Nieuwsbode Extra. Onbekenden hadden een rijdend pallet met sta pels oude kranten in brand gesto ken. Hoe laat dat gebeurd is, is vooralsnog onbekend. Het papier heeft naar alle waarschijnlijkheid eerst (lange) tijd liggen smeulen. Rook Daardoor is een enorme rook ontwikkeling ontstaan. Toen een van de medewerkers van de Zie rikzeesche Nieuwsbode zondag morgen om 10.15 uur bij het be drijf aankwam werd hij een indringende rookgeur gewaar en bleken enkele afdelingen van het bedrijf vol rook te zitten. Bij bin- nenkomst bleek de brand inmid dels gaande. Als er zich niemand had aangediend, had de brand schade aanzienlijk groter kunnen zijn. De politie en brandweer waren snel ter plaatse. Brandweercom mandant H. J. Fierens was vrijwel zeker van het feit,, dat de brand was aangestoken. De daders (of dader) hadden een ruit aan de zij kant van het pand geforceerd en waren zo naar binnen gegaan. Onderzoek later op de dag wees uit, dat men geprobeerd heeft de drukkerijhal in brand te steken. Ook waren er twee brandhaarden gevonden in het directiekantoor. Daarvoor was de post van zater dag gebruikt, die hierdoor deels vernietigd is. Beide brandjes in het directiekantoor waren uit zichzelf gedoofd. De schade binnen het bedrijf is voornamelijk veroorzaakt door de rookontwikkeling. Zondagmid dag is het bedrijf direct met een schoonmaakactie begonnen om zo,, vanmorgen, maandag, weer aan het werk te kunnen. Komende week wordt bezien hoe groot de werkelijke schade is. De techni sche recherche heeft inmiddels een onderzoek ingesteld en heeft de nodige vingerafdrukken kun nen nemen. ZIERIKZEE - De fancy-fair van jeugdsoos Libertas uit Zierikzee za terdag heeft 2915,- in het laatje ge bracht. De opbrengst is bestemd voor de reis van elf jongeren van de soos deze zomer naar Amerika die daar een week krottenwijken op gaan knappen. Alles bij elkaar is daar 4800,- voor nodig. Het idee om naar Amerika te gaan is, zo vertelt Gertrudeke van der Maas, ontstaan nadat een jeugdgroep uit Amerika bij de Zierikzeese jeugd soos op bezoek was geweest. ,,In Amerika is ook nog steeds armoede. En het leek ons een heel goed idee om iets te doen voor mensen die die hulp hard nodig hebben", aldus Van dec Maas. Mijnstreek De groep van elf jongeren vertrekt, MIDDELBURG - De vrouw wier hoofd in de nacht van 5 op 6 juni in een bushokje in Middelburg is aange troffen, is ongeveer tien dagen eerder gewurgd. De gemeentepolitie heeft dit meegedeeld. Volgens de politie is het hoofd kort voordat het werd gevonden van het li chaam gescheiden. De 46-jarige echt genoot heeft het lichaamsdeel vervol gens overgebracht naar het bushokje aan het Molenwater in Middelburg met de bedoeling dat het zou worden ontdekt. Het echtpaar was bij de Middel burgse politie bekend. In bemidde lende sfeer is aan de man en de vrouw volgens de gemeentepolitie bijzonder veel aandacht besteed. De -politie heeft in verband met onrust in de om geving van de woning van verdachte het bureau slachtofferhulp ingescha keld. SLUISKIL - Bij een verkeersonge val op Rijksweg N252 bij het Zeeuws- vlaamse Sluiskil zijn zaterdagmor gen twee inwoners uit Sluiskil om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de 28-jarige M. van Thtenhove en de 25-jarige R. d£' Caluwée. Het ongeluk gebeurde toen een personenauto op een kruising in botsing kwam met een yrachtwagen, aldus de politie. DEN HAAG - Ongeveer de helft van de ondernemers in'het midden- en kleinbedrijf is bereid gedeeltelijk ar beidsongeschikten in dienst te ne men. Dit blijkt uit een enquête die het Nederlands Christelijk Onderne mers Verbond (NCOV) onder enkele honderden leden heeft gehouden. Dit maakte het NCOV bekend. ZIERIKZEE - Een beschadigde auto en een vernield verkeersbord. Dat was het gevolg van een verkeers ongeval dat vrijdagavond plaats vond op de Weg naar de Val nabij de Zeelandbrug. A. V. Q. S. uit het Duitse Baden reed om 19.30 uur met een snelheid van 80 a 100 kilometer per uur in de richting van de Zeelandbrug. Hij zou daarbij te laat een auto hebben opge merkt die op zijn rijbaan voorgesor teerd stond om de Platteweg in te rij den. Bij het ontwijken van deze voorganger kwam de Duitser met zijn auto in een slip terecht, schoot daarbij de berm in om vervolgens in de sloot tot stilstand te komen. Zijn auto werd aan de rechterzijde ver nield en ook een verkeersbord werd beschadigd bij de aanrijding. BROUWERSHAVEN - Een witte Ford met het kenteken OBJ-239. Dat is het signalement van de auto die in de nacht van zaterdag op zondag werd gestolen in Den Osse bij Brou wershaven. Het was de auto van M. C. B. uit het Duitse Oberhausen. Hij had zijn auto geparkeerd voor zijn vakantiewoning aan de Heernisweg. Zondagmorgen bleek het voertuig verdwenen te zijn. De waarde van auto is ongeveer 7000 DM. BRUINISSE/RENESSE/BURGH-HAAMSTEDE/ DEN OSSE - Het afgelopen weekend vonden weer diver se auto-inbraken plaats. Dat begon vrijdag overdag toen uit de auto van C. I. B. M. uit Berg en Dal twee tassen met inhoud werden gestolen. Dat gebeurde in een kwartier tijd, terwijl de toerist zijn auto, die op een parkeerplaats aan de Hageweg te Bruinisse stond, even alleen liet. Tus sen 10.55 en 11.10 uur werd een por tierraampje kapot geslagen en gin gen de dieven er met twee tassen vandoor waarin waardepapieren, contant geld en cheques zaten. Die tassen werden dezelfde dag terugge vonden in de berm langs de Hageweg. Alles zat er nog in behalve 450 gulden aan contant geld. Kofferbakslot Enkele uren later, tussen 12.30 en 16.30 uur werd het kofferbakslot ge forceerd van de auto van J. F. A. uit het Duitse Oberhausen. Het voertuig stond aan de Rampweg te Renesse. De dieven namen een gereedschapstas met inhoud en een atlas mee ter waarde van 300 DM. In de nacht van zaterdag op zondag werd de deur geforceerd van de auto van J. B. uit Duisburg. De toerist had het voertuig geparkeerd aan de Heer nisweg voor zijn vakantiewoning in Den Osse bij Brouwershaven. De die ven namen de radio/cassetterecorder, de hoedenplank met daarin spea kers, de attenne, sleutels, jerrycans en een gevarendriehoek mee, de tota le waarde van deze goederen wordt geschat op 900 DM. Zondagmorgen werd een ruitje ka pot geslagen van de auto van L. J. K. uit Haamstede. Het voertuig stond geparkeerd aan de Noordstraat van Tijden en standen volgens getijdetafel Hydro-meteocentrum Zeeland t.o.v. NAP. Zierikzee Roompot Buiten Bruinisse Wemeldinge Doodtij: 18 juni Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 12 juni 07.00 157 00.45 -160 19.05 140 12.55 -124 12 juni 05.15 156 11.35 -119 17.35 139 23.55 -153 12 juni 07.20 166 00.40 -166 19.10 145 12.55 -131 12 juni 07.00 177 00.45 -171 19.10 161 12.55 -137 dat dorp. De dieven namen niets mee uit de auto, maar de schade door braak bedroeg 500 gulden. Ruitje Enkele uren later, zondagmorgen tussen 10 en 11 uur werd een ruitje vernield van de auto van U. E. uit het Duitse Haan die aan de Strandweg te Haamstede stond. De dieven namen een radio/cassetterecorder mee met onbekende waarde. MORIAANSHOOFD - Vier men sen moesten vanwege verwondingen worden overgebracht naar het zie kenhuis en vier auto's werden totaal vernield bij een ernstig ongeluk dat in de nacht van zaterdag op zondag plaats vond op de Provinciale weg Zierikzee/Haamstede nabij Mori aanshoofd. Het ongeluk gebeurde om ongeveer 01.40 uur toen A. J. M. uit Steenber gen met zijn auto over de provinciale weg in de richting Zierikzee reed en mevrouw W. M. V. uit Schiedam in de richting Haamstede. Door onbekende oorzaak kwamen beide voertuigen in een flauwe bocht van de weg bij Mori aanshoofd frontaal met elkaar in bot sing. Mevrouw W. M. V. moest door de brandweer uit haar auto worden be vrijd omdat ze bekneld zat. Ze werd bij het ongeluk zo ernstig gewond dat zij moest worden overgebracht naar het Dijkzigt Ziekenhuis in Rotter dam. Haar man en zoon, die bij hdar in de auto zaten, en de bestuurder van de andere auto A. J. M. uit Steenber gen moesten met verwondingen wor den opgenomen in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee. Kort na de frontale botsing reed G. C. S. H. uit Ouwerkerk komende vanuit de richting Haamstede op de op elkaar gebotste auto's en dat was ook het ge val met W. A. P. uit Burgh-Haamstede die de plaats des onhcils naderde vanuit de richting Zierikzee. Ook de ze aanrijdingen kwamen hard aan. Alle vier de auto's die bij het ongeval waren betrokken werden totaal ver nield. De ravage op de weg was zo groot dat Rijkswaterstaat de weg tot zondagmorgen 9.00 uur moest afslui ten. SERÓOSKERKE - De auto van A. R. uit Haamstede werd aan de voor zijde en de onderzijde behoorlijk be schadigd bij een eenzijdig ongeluk dat vrijdag plaatsvond op de krui sing Dammenweg/Stoofweg nabij Serooskerke. A. R. reed vrijdagavond om onge veer 23.15 uur vanuit de richting Oud dorp over de Dammenweg. Bij de kruising Dammenweg/Stoofweg zou hij iets te vroeg linksaf hebben gere den. Zijn auto belandde op de ver keersheuvel die op het kruispunt ligt en tegen een verkeersbord. ervan uitgaande dat men het geld bij elkaar krijgt, deze zomer naar een oude mijnstreek in het Amerikaanse West-Virginia. Het geld is niet alleen nodig om de reis naar de Verenigde Staten te kunnen bekostigen maar vooral ook voor de aankoop van ma terialen waarmee de krottenwijk op geknapt zou moeten worden. Aan enthousiasme ontbreekt het in ieder geval niet bij Libertas. ,,Wij zijn vrij Iaat begonnen met de voor bereidingen van deze fancy-fair, maar het loopt heel goed gelukkig", vetelt Van der Maas. En het is inderdaad aardig druk on der de Beuze waar de kraampjes van Libertas staan opgesteld. Een poten tiële koper beziet een schilderij met kritische blik. Een eindje verder wordt onderhandeld over de mogelij ke aankoop van een oude naaimachi ne. In het kerkcentrum, waar ook nog een paar kraampjes staan opgesteld is het aanmerkelijk rustiger. Alles bij elkaar waren er bij de organisatie van de fancy-fair zo'n twintig vrijwil ligers betrokken. ROTTERDAM - Korpschef Hessing van de Rotterdamse politie is er voorstander van dat parkeerwachten worden uitgerust met gummiknup pels. Die kunnen zij gebruiken om zich te verdedigen tegen agressieve zwartparkeerders. De parkeerwachten worden geeste lijk maar ook lichamelijk bedreigd en daartegen dienen zij licht te wor den bewapend, redeneerde Hessing tijdens de vergadering van de raads commissie politie. Vooral op markt dagen speelt dit probleem. Stevig ge bouwde kooplieden bezorgen de parkeerwachten angstzweet bij het onder de wisser schuiven van een parkeerbon. Hessing gelooft dat een knuppel nu uiteindelijk niet leidt tot bewapening met een pistool ^traks. Enkele commissieleden vinden de maatregel echter te rigoureus. Er zijn ook alternatieven, zoals het intrek ken van de markt vergunning, stellen zij. DEN HAAG - De Stichting Volks gezondheid en Roken (Stivoro) heeft een onderscheiding van de Wereldge zondheidsorganisatie gekregen voor haar campagne tegen het roken. Dit heeft de Stivoro meegedeeld. De onderscheiding - de WHO- Tobacco or health medal - is toege kend voor de in 1981 gestarte jeugd- campagne ,,Ik rook niet, ik sport..." en de vervolgcampagne Roken, waarom zou ik" (1986-1988) en .Ro ken, waarom zou je" (sinds 1988). De Stivoro meldt dat de campagne weliswaar goede resultaten hebben opgeleverd, maar dat er nog heel wat werk te verzetten valt om de WHO- doelstelling voor het jaar 2000 te ha len. Dan zou het percentage rokers 20 moeten zijn, terwijl het nu nog 33 is. BURGH-HAAMSTEDE - Als het aan wethouder ir. C. W. Veerhoek ligt komt er nog dit jaar een ge meentelijk milieubeleidsplan in Westerschouwen. „Ik weet wel dat er ook eilandelijk aan gewerkt wordt, maar ik heb geen zin om nog anderhalf jaar te wachten", aldus de wethouder. Hij ziet de dit weekend gehouden schoonmaakactie van de Vrien den van Westerschouwen niet als kritiek op de ge meente. „Ik vat die actie op als hulp van de burger en ik denk dat het ook een signaal naar die burger toe is", aldus Veerhoek. Volgens Veerhoek kan de ge meente Westerschouwen niet het verwijt gemaakt worden dat zij onvoldoende inspanningen zou doen om haar grondgebied zo schoon mogelijk te houden. ,,Daar wordt veel tijd aan besteed en je ziet ook dat dat beloond wordt met vier blauwe vlaggen", aldus de wethouder. Milieubewust Hij stelt dat er op Schouwen- Duiveland een groeiend milieube wustzijn bestaat en dat je daar als gemeente op in dient te spelen. ,,Ik denk dat Westerschouwen voor wat betreft dat milieqfce- wustzijn als gemeente het verst is op Schouwen-Duiveland. Door de plantsoenendienst worden geen chemische middelen gebruikt bij de bestrijding van onkruid". Volgens Veerhoek zijn er van daag de dag voldoende mogelijk heden om zonder chemische mid delen te komen tot het verant woord schoonhouden van straten en plantsoenen. ,,Er bestaat bijvoorbeeld een machine waarbij onkruid in de straten via infra rood stralen weg gebrand wordt", aldus Veerhoek. Hij stelt op voorhand dat het ge meentelijk milieubeleidsplan dat hij voor zijn geestesoog ziet een realistisch plan moet zijn. ,,We ko men niet met plannen die niet uit gevoerd kunnen worden", aldus de wet houder. Tot en met 1 oktober Zierikzee Expositie fossiele beenderen uit de Oosterschelde. Stadhuismuseum. Maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Expositie Zeeuwse klederdrachtpop pen. Stadhuismuseum. Maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Maandag 11 juni Zierikzee Eerste avond van de Zierikzeese Avondvierdaagse. Vertrek van het Kraanplein/Havenpark om 18.45 uur. Afstanden 8 en 15 km. Fractievergadering PvdA in stad huis. 20.00 uur. Dinsdag 12 juni Zierikzee Officiële overdracht bankje Piet Slootmaker. Havenplein voor Con cordia. 10.30 uur. De tweede avond van de Zierikzeese Avondvierdaagse. Vertrek vanaf het Kraanplein/Havenpark om 18.45 uur. Afstanden 8 en 25 km. Contactbijeenkomst UW in het UVV-gebouw. 19.30 uur. Brouwershaven Informatie-avond werkzaamheden jetty Stouten in Burkina Faso in Bostonpleinkerk. 20.00 uur. Woensdag 13 juni Zierikzee Fietstocht NCVB Zierikzee naar Haamstede. Vertrek 13.00 uur vanaf ZWN-station. Deelnemers die mee gaan met de bus vertrekken om 13.45 uur. Derde avond van de Zierikzeese Avondvierdaagse. Vertrek vanaf het Kraanplein/Havenpark om 18.45 uur. Afstanden 8 en 15 km. Bezoek passagiersschip Ms. J. Henry Dunant van het Nederlandse Rode Kruis aan Zierikzee. Programma be gint om 19.45 uur. Kerkwerve Laatste bijeenkomst van het seizoen van de NCVB in dorpshuis Zuudènde. 19.30 uur. Goes Laatste samenkomst dit seizoen van Women's Aglow Fellowship, afdeling Goes in hotel Terminus, Fr. den Hol landerlaan 34. 9.45 uur. Donderdag 14 juni Zierikzee Vierde en laatste avond van de Zie rikzeese Avondvierdaagse. Vertrek van het Kraanplein/Havenpark om 18.45 uur. Gezamenlijke intocht om 20.45 uur vanaf de Lange Blokweg. Bijeenkomst La Leché League aan de Julianastraat 9. 20.00 uur. Nieuwerkerk Openbare comissievergadering alge mene zaken gemeente Duiveland in het gemeentehuis. 19.30 uur. Vrijdag 15 juni Zierikzee Overhandiging werkgelegenheidsbe leid Schouwen-Duiveland. Mondra- gon. 14.00 uur. Buurtfeest Malta. Schoolplein obs Theo Thijssen. Van 16.00 tot 21.00 uur. Bestuursvergadering Stichting Jeugd. De Driehoek. 19.30 uur. Zaterdag 16 juni Zonnemaire Concert Vooruit, Oude-Tonge. In de mobiele tent. 19.30 uur. Brouwershaven Zeilwedstrijden op het Grevelingen- meer. Onderlinge wedstrijden Water sportvereniging Brouwershaven. Dreischor Uitvoering Mannenkoor Jeduthun uit Krabbendijke en Duivelands Mannenkoor. Nederlandse Hervorm de kerk. 19.30 uur. Zondag 17 juni Brouwershaven Zeilwedstrijden op het Grevelingen- meer. Onderlinge wedstrijden Water sportvereniging Brouwershaven. Maandag 18 juni Burgh-Haamstede Gemeenteraadsvergadering in het ge meentehuis. 19.30 uur. Dinsdag 19 juni Renesse Bezichtiging kerk en orgelbespeling door Jan Hortensius uit Gouda. Ne derlandse Hervormde kerk. Van 14.00 tot 16.00 uur. Woensdag 20 juni Zierikzee Concert van het Zeeuws Orkest in de Nieuwe Kerk. 20.00 uur. Donderdag 21 juni Renesse Bezichtiging kerk en orgelbespeling door A. de Vries uit Burgh-Haamste de (Geref. kerk). Nederlandse Her vormde kerk. Van 14.00 tot 16.00 uur. Vrijdag 22 juni Zierikzee Voorlichtingsproject in Oosterschel de uitgezette zeehonden. Stadhuis. 13.00 uur. Zaterdag 23 juni Brouwershaven Zeilwedstrijden op het Grevelingch- meer. Open Ned. Kampioenschappen Fireball. Dreischor Concert van de stichting Musi-Voca. Jeugdsymphonie-orkest Hoekse Waard uit Klaaswaal. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Zondag 24 juni Brouwershaven Zeilwedstrijden op het Grevelingen- meer. Open Ned. Kampioenschappen Fireball.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 2