I 'Het gaat niet om de prestaties maar om het onderling contact' 'Ik heb zelfs een geslachte kip in een plastic zak gevonden' 3lb8 DE ZIERIKZEESCHE COURANT Aan onze adverteerders 115 kinderen bij Provinciale Jeugd Rode Kruisdag in Onderdak Uitslaande brand in Bruinisse Schoonmaakactie Vrienden van Westerschouwen levert flinke berg zwerfvuil op WA> P Aanrijding bij rotonde ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Brand Verkeer Amnesty Atletiek Bij een brand bij drukkerij L O is zaterdag Een plan om het verkeer naar Den Osse voor De eerste Amnesty International-dag in Bro- Tijdens het Open Zeeuwse Atletiekkampioen- voor enkele tienduizenden guldens schade Brouwershaven langs te leiden is met gemeng- gum is een succes geworden. (Pag. 4). schap heeft de organiserende vereniging Delta aangericht. (Pag. 2). de gevoelens ontvangen. (Pag. 4). Sport vijf gouden medailles verdiend. (Pag. 7). MAANDAG 11 JUNI 1990 146ste jaargang Nr. 24757 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Tracht elke tegenslag in een kans om te zetten. John D. Rockefeller In verband met brandschade is het mogelijk dat uw advertentie opdracht voor deze week die u per post heeft opgegeven, ver loren is gegaan. Wij verzoeken u vriendelijk ons telefonisch te informeren als u in het weekend naar ons post heeft verzonden daar wij niet kunnen achterhalen wat er ver loren is gegaan. Wij rekenen op uw medewer king, en vragen om begrip voor het ongemak uwerzijds. Voor informatie kunt u bellen te lefoon 01110-16551 en vragen naar Th. Oirbans, verkoopleider uitgeverij. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's BRUINISSE - Ongeveer 3000 gul den, plus water- en rookschade. Dat zijn naar schatting van brandweer commandant Jumelet uit Bruinisse de gevolgen van een uitslaande brand die plaatsvond in het huis van de familie C. H. aan de Molenstraat te Bruinisse. De brand ontstond in de nacht van vrijdag op zaterdag om ongeveer 0.30 uur. De indirecte oorzaak was de open haard die de familie de voor gaande avond aanhad. Daardoor zou de schoorsteen oververhit zijn en vat te het .dakbeschot van het huis vlam. Het vuur greep zo snel om zich heen dat de vlammen al door het dak naar buiten sloegen toen de Bruse brand weer (die zijn brandweergarage 75 meter verderop heeft) ter plaatse kwam. Met behulp van een hoge- drukstraal had men het vuur snel on der controle. Desondanks was de water- en rookschade groot. ZIERIKZEE - „Het gaat niet om de prestaties maar om het onderling contact. Niet alleen tussen de kin deren onderling maar ook tussen de begeleiders". Aan het woord is Ineke Riemens, consulente van het Jeugd Rode Kruis in Zeeland en betrokken bij de organisatie van de pro vinciale Jeugd Rode Kruis dag zoals die zaterdag voor de eerste keer in de Zierik- zeese sporthal Onderdak werd gehouden. Honderd vijftien kinderen uit heel Zeeland waren present op de thema-dag in Zierikzee. In Nederland zijn meer dan 100 Jeugd Rode Kruis-groepen actief. Zo'n groep organiseert activiteiten voor en met mensen die hulp of aan dacht nodig hebben. Zo gaan jonge ren, met of zonder handicap, samen op avontuur of gewoon lekker spor ten. Ook bestaat er een zekere samen werking met andere landen. Op Schouwen-Duiveland zijn twee Jeugd Rode Kruis-groepen actief-en wel in Zierikzee en Bruinisse. Internationaal begrip Het thema van de Jeugd Rode Kruis-dag dit jaar was Internatio naal begrip. „Wij vinden het belang rijk dat jongeren weten hoe het in an dere landen toegaat", aldus Riemens. „Het Jeugd Rode Kruis doet meer dan alleen EHBO. We leren ze ook om de zwakkere medemens te helpen". Riemens tekent daar meteen bij aan dat in veel gevallen het werk van de jeugdgroepen van het Rode Kruis nog wel beperkt blijft tot EHBO. „Wij willen graag meer toe naar de sociale hulpverlening". De belangstelling voor het Jeugd Rode Kruis is volgens Riemens over al verschillend. „Zeeland is de laatste jaren wat achtergebleven, maar nu zit het ledental van het Jeugd Rode Kruis gelukkig weer in de lift", aldus Riemens. „Maar in het algemeen kun je stellen dat we nog best wat meer jongeren bij het werk van het Rode Kruis zouden willen betrekken. De jeugd heeft tenslotte de toekomst". Krachtmeting Zoals al aangestipt stonden de pres taties niet. voorop tijdens de derde Volop bedrijvigheid in Onderdak. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - „Meneer, je staat versteld als je ziet wat je allemaal vindt als je aan het opruimen gaat. Ik heb zelfs een geslachte kip in een plastic zak gevon den", aldus M. L. Nelissen uit Haamstede. Hij was een van de dertig vrijwilligers die er zaterdag op uit trok om Westerschouwen van haar zwerfvuil te verlossen. De schoonmaakactie was een initiatief van de Vrienden van Westerschouwen. „Eigenlijk zou je dit minstens twee keer per jaar moeten doen", aldus dr. M. H. Cohen Stuart, voorzitter van de Vrienden van Westerschouwen. t wee vrijwilligste schoonmaaksters aan het werk. (Foto: Joop van Houdt). Aanleiding voor de Vrienden van Westerschouwen om een dergelijke schoonmaakactie op poten te zetten was het feit dat enige tijd geleden binnen de vereniging reeds vragen werden gesteld over het zwerfvuil. „Mensen ergerden zich eraan", aldus Cohen Stuart. „En wij realiseren ons dat de gemeente het ook niet alle maal op kan ruimen, dus moet je als burger een handje helpen". Geen kritiek Cohen Stuart benadrukt dat de schoonmaakaktie van de Vrienden van Westerschouwen niet gezien moet worden als kritiek op de gemeente Westerschouwen. „Al is het natuur lijk wel een taak van de gemeente om dat vuil op te ruimen". Van de kant van de gemeente werd de actie overi gens niet als kritiek opgevat volgens Cohen Stuart. „Zij zijn ons zeer ter- wille geweest en van hen hebben we ook de prikstokken en de vuilniszak ken gekregen". De actie ging omstreeks half negen 's ochtends van start vanaf het ge bouw van de dienst gemeentewerken van de gemeente Westerschouwen. „Er deed een kleine 30 mensen aan mee en wij zijn tevreden met dat aan tal", aldus Cohen Stuart. Hij speelde zelf 'vliegende kiep' tij dens de schoonmaakactie. „Ik heb heen en weer gereden met een auto met aanhangwagen om volle vuilnis zakken op te halen. Je vindt echt de gekste dingen. Een paar van onze schoonmakers hebben bijvoorbeeld een beddespiraal uit een greppel ge vist maar wat je toch het meest vond waren blikjes en lege frites-bakjes". Onwil Volgens Cohen Stuart is het zwerf vuil grotendeels te wijten aan onwil van de mensen om even naar een af valbak te lopen. Een van de vrijwilli gers valt hem bij. „Wij hebben tegen het verkeer ingelopen en dan zie je gewoon dat mensen hun raampjes naar beneden draaien en de rotzooi naar buiten gooien". Volgens Cohen Stuart en dc zijnen was het vooral op parkeerplaatsen bij strandovergangcn een ware beestenbende. „Terwijl daar toch echt voldoende afvalbakken staan. Maar ze gooien het er soms gewoon naast", aldus Cohen Stuart. „Het is gewoon onnodige vervuiling". vervolg pagina 3 Bli-T provinciale Jeugd Rode Kruis. Desal niettemin stond er toch een toernooi voor zowel de A-groepen (11-13 jaar) als de B-groepen (13-15 jaar) op het programma. „Voor kinderen blijft het toch leuk om zich met anderen te meten qua kennis. Sommigen zijn ook best fanatiek bezig", aldus Rie mens. In het middagprogramma lag de nadruk op het spel. Geheel binnen het thema werden de kinderen op we reldreis meegenomen middels 21 ver schillende spelletjes. Per werelddeel kregen de kinderen een kwartiertje de tijd om de spelle tjes tot een goed einde te brengen. „Vorig jaar hebben we ook allerlei spelletjes gedaan maar nu zijn ze veel leuker. Iedere groep uit Nederland heeft er nu aan meegewerkt. Er zitten ook behoorlijk pittige spelletjes tus sen hoor, zoals het estafette-fotospel. Educatief De spelletjes, zo blijkt uit het re laas van Riemens, waren niet alleen bedoeld ter vermaak. „Het is een soort mix van plezier en educatie", al dus Riemens. „Er zitten bijvoorbeeld ook video-films tussen over spelen vervolg pagina 3 Verwachting tot dinsdagavond: Af en toe zon Wolkenvelden, maar in het binnen land ook af en toe zon. Minimumtem peratuur omstreeks 10 graden, mid- dagtemperatuur van 16 graden in het noordwesten tot 20 graden in het zuidoosten van het land. Zwakke tot matige noordelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 15 juni: Woensdag: Zonneschijn: 40%. 'Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: noord 3 Donderdag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: noord 3 Vrijdag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: noord 3 ZON- EN MAANSTANDEN 12 juni Zon op 05.19, onder 22.00 Maan op 00.27, onder 08.55 Laatste Kwartier: 16 juni (06.48) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Morgen, dinsdag, ver schilt het weer nog weinig met dat van vandaag. Wel neemt de kans op wat zon in het binnenland toe. Een krachtig en omvangrijk hogedrukge- bied ten westen van de Britse eilan den zorgt bij ons voor een noordelijke stroming. Hiermee wordt Noordzee- bewolking aangevoerd. Morgen wordt in de loop van de dag wat dro gere lucht aangévoerd, zodat in het binnenland de kans op wat zon toe neemt. Vannacht daalt het kwik tot omstreeks 10 graden. Morgenmiddag loopt de temperatuur uiteen van 16 graden in het noordwesten tot 20 gra den in het zuidoosten van het land. De noordelijke wind is zwak tot ma tig. Na morgen neemt de kans op pe rioden met zon verder toe en het blijft op de meeste plaatsen droog. ZIERIKZEE - Twee auto's werden beschadigd bij een aanrijding die za terdag plaatsvond op de rotonde bij Zierikzee. H. J. W. uit Wijnbergen reed over het verkeersplein in de richting Haamstede. Hij zou daarbij geen voorrang hebben gegeven aan M. L. T. de W. uit Wagenberg die het verkeers plein naderde vanaf de Lange Blok- weg. Bij de klap werden beide voer tuigen aan de zijkant beschadigd. Niemand liep noemenswaardige ver wondingen op. 'n Zomerlang leesplezier voor slechts 10,per maand Met kans op het winnen van het schitterende fotoboek van Schouwen-Duiveland. Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met dc Zicrikzccsche Nieuwsbode! Wekelijks worden uit de inzenders van onderstaande bon 4 fotoboeken van Schouwen- Duiveland beschikbaar gesteld. -K Bon voor zomerlang leesplezier JA, voor f 40,— willen wij de Zierikzeesche Nieuwsbode 4 maanden lang ontvangen. De eerste twee weken krijgen wij deze krant gratis. Tevens maak ik kans op het winnen van hel fotoboek Schouwen-Duiveland. Naam Adres zierikzeesch f. m nieuwsbode h Postcode: Telefoon Plaats: Handtekening: De ingevulde ondertekende bon. met wettig betaalmiddel, in een gesloten envelop, zon der postzegel, sturen naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, abonnementenadministratie, antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1