De WK-visie van: Peter van der Linde Noodkreet GV Kwiek Groenseizoen op gang NIEUWSBODE Turnsters GV Delta Sport actief in Tsjechoslowakije I 4e nachttoernooi VV Kwiek Paarden- en ponysport Opening Zeeuwse kampioen schappen Tweede plaats voor veteraan Smit Clubrecord Hoeveloop Zeeuws kampioenschap ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 7 juni 1990 Nr. 24755 9 BRUINISSE - De laatste weken is in menige krant een noodkreet te lezen geweest van de Bruse gymnastiekver eniging Kwiek. Omdat trainster Sonja de Waal het na negen jaar pendelen tussen Vlissingen en Bruinisse nu juist door deze afstand definitief voor gezien houdt, wordt het voortbestaan van de vereniging bedreigd. In het ergste geval betekent dit dat er ruim honderd en thousiaste gymnasten in de leeftijd van vier tot vijfen twintig jaar in de kou komen te staan. HEERJANSDAM - Het seizoen in de paarden- en po nysport begint zo langzamerhand aardig op gang te ko men. Liefst 2 wedstrijden in de afgelopen dagen. Het grote ponyconcours van de Develruiters uit Heerjans- dain en de kringwedstrijd voor paarden en pony's te Klundert. VLISSINGEN - Tijdens avond atle tiekwedstrijden op de kunststofbaan in Vlissingen werden de eerste atle- tiekonderdelen voor de Zeeuwse kampioenschappen afgewerkt. Zo wel bij de senioren als de junioren werd de strijd geleverd op de 400, 1500 en 3000 meter steeple. De overi ge onderdelen vinden plaats op 9 juni in Zierikzee. In Vlissingen was er veel belang stelling zowel van atleten als pu bliek. Alfred Stinds van AV Delta Sport behaalde een bronzen medaille op de 1500 meter bij de B-junioren. De atleet uit Nieuvverkerk werd der-, de in 4.41.8 minuten. A-juniore Su- sanne Bergsma was goed voor een tweede plaats op de 400 meter in 71 seconden. Steeple Michel Coolbergen uit Zierikzee miste net een medaille op de 2000 me ter steeple bij de B-junioren. Maar de Delta Sport atleet verbeterde wel zijn eigen clubrecord naar een knappe tijd van 7.17.0 minuten. Op de 1500 meter, waar drie volle series werden gelopen, kwam Jan Hoek tot een zevende plaats in 4.10.3 minuten. Miguel van Tongeren eiste hier de Zeeuwse titel op in 4.03.8 mi nuten. Rini van Dijke uit Burgh- Haamstede werd 12e in 4.15.3 minu ten. In de andere series kwamen Wim Provoost tot 4.15.9 minuten, Eddy Smit 4.22.1 minuten, Jos Geluk tot 4.27.1 minuten, René Baartse 4.35.0 minuten en Greetje Smit bij de dfl- mes in 5.13.7 minuten. Jurgen de Lang nam deel aan de bijnummers voor D-junioren. De Zie- rikzeese atleet behaalde een vierde plaats op het verspringen (4.13 me ter). Op de 80 meter sprint kwam hij tot een tijd van 11.6 seconden. MIDDELBURG - John Vermeule werd de winnaar van de 10 Engelse mijl in Middelburg. Vermeule kwam samen met Kim Reijnierse gelijktij dig over de streep maar Vermeule werd door de jury de eerste plaats toebedeeld. Voor de Zierikzeese vete raan Eddy Smit was er een uitste kende 15e plaats waarmee hij tevens een tweede plaats bij de veteranen behaalde. De Delta Sport atleet liep een tijd van 57.24 minuten waarmee hij het clubrecord verbeterde dat op naam stond van Cor Muller. Smit liep zelfs ruim twee minuten sneller. De 41- jarige Smit is de laatste weken in een uitstekende vorm. Binnen tien dagen verbeterde hij bij de veteranen drie clubrecords. Op de 5000 meter kwam hij tot 16.21 minuten, op de 1500 me ter liep hij het record van Martien Moermond naar de geschiedenis in 4.22.1 minuten. Veterinnen Ook Greetje Smit verbeterde tij dens de 10 EM in Middelburg het clubrecord. De Zierikzeese atlete kwam in een tijd van 69.04 minuten over de streep wat een vierde plaats bij de veterinnen betekende. Vorige week kwam zij ook al tot twee nieu we clubrecords op de 800 meter in 2.37.7 minuten en de 1500 meter in 5.13.7 minuten. Johan van de Maas uit Burgh- Haamstede werd in Middelburg 39e in 61.44 minuten en René Baartse uit Serooskerke werd 46e in 62.47. Alle oproepen, onder andere aan de leden, ten spijt is er ook voor de in vulling van de diverse bestuursfunc ties altijd weinig animo geweest. Trainster Sonja de Waal bekleedt daarom eveneens nog de functie van secretaresse en voorzitter. De 21- jarige Monique van der Spek, welke ooit als turnster bij GV Delta Sport actief is geweest, maakt met haar pe- ningmeesterschap het bestuur 'com pleet'. De 51-jarige trainster Sonja de Waal heeft er nu negen jaar opzitten bij GV Kwiek. ,,Laat ik voorop stel len dat ik niet stop voor de vereni ging. Want dat gaat me echt aan mijn hart. Maar steeds weer die 120 km op en neer rijden is de laatste tijd zo erg gaan doorwegen dat ik er nu defini tief een punt achter wil zetten. Hoe wel het moeilijk is om een vervanger te vinden ben ik toch vastbesloten. Je kunt het wel voor je uit blijven schui ven, maar het probleem blijft'!, ver telt De Waal die nog wel tot enig nut van GV Kwiek wil blijven en derhal ve als secretaresse wil aanblijven. De gymnastiekvereniging Kwiek bestaat voor ongeveer 90% uit puur recreatieve sportbeoefening. ,,Toch willen we wel graag een trainer mét papieren. Want er kan natuurlijk al tijd wat gebeuren, en het moet wel verantwoord blijven", laat Monique van der Spek weten. Verkoopster Van der Spek hoopt van ganser harte dat er uiteindelijk toch nog een leer meester gevonden wordt. „De leden ZAGREB - Marco van Basten heeft de trainingen van woensdag laten schieten. Hij verkoos de hele dag in bed te blijven liggen. De vedette moest wat kuchen. Bondsarts Kessel: Marco loopt al een paar dagen con stant te hoesten. Het evenement wordt om 22.30 uur geopend- door de voorzitter van Kwiek, Ad Fluijt. In de heren A- poule wordt er gestreden om de door hoofdsponsor Rinus Roon, van de ge lijknamige bandenservice uit Zierik zee, beschikbaar gestelde wisselbe ker. Helaas moet VV Rijnmond, de winnaar van de vorige editie verstek laten gaan, maar het sterke Ibis uit Hellevoetsluis, dat het toernooi in 1988 won, is wel aanwezig. Heren A-poule De indeling van de heren A-poule is als volgt: VV Kwiek, Bruinisse; In termezzo, Middelharnis; Haringvliet Boys, Sommelsdijk; VV Ibis, Helle voetsluis; Voorwaarts Axel, Axel; VC Utrecht, Utrecht. In de heren B-poule, waar het ni veau op ongeveer 3e/4e klasse Nevo- vinden het ook zonde, en opheffen van de vereniging is wel het laatste wat we willen doen. Maar als er door gebrek aan leiding steeds meer leden afvallen zal het toch steeds moeilij ker worden om bijvoorbeeld finan cieel rond te kunnen komen". bo ligt, is de winnaar van vorig jaar, de Beasty Boys uit Middelburg ook dit jaar weer aanwezig. In deze poule komt ook het talentvolle 2e heren team van VV Kwiek uit, dat dit jaar naar de 3e klas Nevobo wist te pro moveren. Heren B-poule De indeling van de heren B-poule is als volgt: VV Kwiek 2, Bruinisse; Beasty Boys, Middelburg; De Roo en van Veen, Zierikzee; Leliestars, Put- tershoek; De Stulp, Ren esse; VV Ro- wido, 's Gravendeel. In de dames A-poule is het favoriete EVVC uit Vlissingen, dat vorig jaar beslag wist te leggen op de wisselbe ker, ook dit jaar weer aanwezig. Ver moedelijk zullen zij dit jaar de mees te tegenstand gaan ondervinden van het team van Rabobank/Krimpen uit GOES - Bij de avondatletiekwed strijden in Goes kwam de veteraan Eddy Smit tot een nieuw clubrecord op de 800 meter bij de veteranen. Smit liep een tijd van 2.13.5 en ont troonde hiermee Martien Moermond (2.16.5). Hans Saman is weer aan zijn come back bezig. Op de 800 meter behaalde hij een tweede plaats in 2.00.9. Gert van der Weele uit Goes moest hij net voor laten gaan met 1.59.9. Bij de 1500 meter voor B-junioren kwam Michel Pleune uit Burgh- Haamstede tot een persoonlijke tijd van 4.30.2 Michel Coolbergen uit Zie rikzee liep 4.34.9 en clubgenoot Al fred Stins uit Nieuwerkerk kwam tot een tijd van 4.39.3. Op de 3000 meter dames kwam Greetje Smit tot een tijd van 11.34, wat een 8e plaats bete kende en 1 seconden boven haar per soonlijk record. Krimpen aan den IJssel. In deze pou le zullen ook het le en 2e team van Kwiek uitkomen! Dames A-poule VV Kwiek 1, Bruinisse; VV. Kwiek 2, Bruinisse; HJPV, Rotterdam; EVVC, Vlissingen; 5. Voorwaarts Axel, Axel; Rabobank/Krimpen, Krimpen aan den IJssel. In de dames B-poule is het team van Intermezzo uit Middelharnis het favoriete team. In deze poule zal ook het recreatie damesteam van'Kwiek uitkomen. Dames B-poule VV Kwiek 3, Bruinisse; Haring vliet Girls, Sommelsdijk; Leliestars, Puttershoek, Hollemare, Zw arte waal; Rabobank, Middelharnis; In termezzo, Middelharnis. Ontspanning Naast het volleybalgedeelte is 'er ook dit jaar weer veel aandacht voor ontspanning. Zo is men er in geslaagd om de band The Flintstones uit Zie rikzee, het toernooi muzikaal te laten begeleiden. Nadat omstreeks 06.00 uur het volleybalgedeelte wordt afge sloten is er voor de liefhebbers de mo gelijkheid om een frisse duik in het zwembad te nemen. Omstreeks 07.15 uur volgt het traditionele ontbijt. Tij dens dit ontbijt worden de prijzen uitgereikt door de heer C. van Liere, wethouder van sportzaken van de ge meente Bruinisse en door de hoofd sponsor. De pony's van De Schouwse Ruiters togen naar Heerjansdam. Traditiege trouw zou hier het pony 8-tal, het heersende kampioensteam in de zwa re klasse, voor de le keer dit jaar star ten. Dit ging echter niet door wegens ziekte. Wel kwam nu in de afdelings- dressuur een 4-tal in actie. In de L- klasse startten Sonja de Feiter met Lady Fantasie, Marit de Vrieze met Dvorak, Sandra v. d. Velde met Shei la en Rianne Struijk met Timmy. Zij slaagden erin om met 122 punten in deze rubriek de 2e plaats te behalen. In de individuele dressuur eindigden allen tussen de 111 en 118 punten. Zeer zeker niet slecht doch de begeer de 120 puntengrens werd niet ge haald. Leonie Klompe met Taufan kwam nog wel tot een 5e prijs in de Ll- klasse, Rianne Struijk met Timmy haalde in de 2e proef haar gram, kwam ze eerst tot 118 punten in de B- klasse, de 2e keer kwam haar totaal tot 131 punten, wat een le prijs én promotie naar de L-klasse beteken de. In het springen bleken de combina ties eveneens goed op dreef. Leonie Klompe met Taufan sprong in de B- klas foutloos, zus Annemieke met Nandor deed dat in de M eveneens. En herhaalde de foutloze rit in de barrage. Door haar tijd viel Anne mieke juist buiten de prijzen. In de zware springklasse deed Eline Struijk met Pascal van zich spreken. Met flair en durf reed de Sirjansland- se haar parcours en gaf alle concur renten het naijken. De oranje rozet voor haar dus. Extra rubrieken In de extra rubrieken die uitge schreven waren door de organisatie ook succes voor het Schouwse Ruiter pony team Leonie Klompe/Taufon, Annemieke Klompe/Nandor en Eline Struijk met Pascal vormden natuur lijk een ijzersterk team in het equipe springen. Maar, één fout kan al nood- lotig zijn. Die maakten ze echter niet. Zo eindigde ook het equipe springen in een Schouse Ruiter overwinning. In de rubriek Bestgaande rijpony overleefde Sonja de Feiter met Lady Fantasie de eerste schifting. In de fi nale van dit onderdeel kwam ze ten slotte tot een 8e plaats. De 2e wedstrijd werd verreden in Klundert. De Niervaartruiters hiel den in de bekende Groenstrook hun kringconcours. De paarden én pony's van De Schouwse Ruiters die hier naar toe gingen konden zeker tevre den zijn na afloop. De 4 afgevaardig de combinaties keerden huiswaarts met liefst 5 le prijzen. In de Ml-klasse dressuur paarden greep Frans de Vrieze met Bonnot de le prijs door 127 punten te scoren na een prima proef. Arianne Hanse wil de blijkbaar niet achterblijven en greep met Dante in de L2-klasse paar den eveneens de le prijs. Ze scoorde 122 punten en is nu gerechtigd in de M-klasse te starten. Hoewel dat even op zich kan laten wachten. In het In springen kwam Arianne Hanse nl. ongelukkig ten val en liep een kwet suur aan het sleutelbeen op, zo con stateerde men in het Roosendaalse ziekenhuis. Rianne Struijk met Timmy was ook in deze wedstrijd spekkoopster. Zowel de B-dressuur als B-spring- klasse won de Schouwse Ruiter ama zone door in de le proef 126 punten te scoren en in het springen 9 fouten te noteren. Eline Struijk met Pascal kon natuurlijk niet bij zusje Rianne ach terblijven. Goed in vorm zijnde rond de ze het parcours bij het Z-springen pony's subliem en foutloos. Dat bete kende de 3e prijs le prijs in huize Struijk waar de prijzenkast zo lang zamerhand te klein wordt. GOES - AV'56 houdt op woensdag avond 13 juni de Hollandsche Hoeve- loop. De start is om 19.30 uur nabij het trapveldje aan de Ringbaan, in schrijven kan men vanaf half zeven bij het sportcentrum. In het sportcentrum is tevens douche- en kleedruimte aanwezig. De afstanden zijn 2,3, 4,6, 6,9 of 9,2 kilo meter. ZIERIKZEE - De Zeeuwse atletiek kampioenschappen, die zaterdag 9 juni worden gehouden op de kunst stof atletiekbaan Bannink in Zierik zee, krijgen veel deelnemers te ver werken. Door vele inschrijvingen uit Zuid-Holland en Brabant zijn vele atletiekonderdelen sterk bezet. Ook de Zeeuwse atleten hebben massaal ingeschreven. Riet Jansen, wedstrijdsecretaresse van de organiserende vereniging Del ta Sport: „Zowel de kwantiteit als kwaliteit is zaterdag aanwezig. Ik heb nu al ruim tweehonderd voorin schrijvingen en er melden zich nog steeds atleten aan. De 100 meter heeft alleen al vier series met jongens die onder de elf seconden kunnen lopen. Ook de 5000 meter bij de heren zijn twee volle series. Opvallend is'dat er ook veel junioren meedoen en vooral bij de meisjes en vrouwen is er volop belangstelling. Zelfs daar zijn meer dan één serie op de loopnummers te verwerken", aldus Riet Jansen uit Zonnemaire. Van Delta Sport zijde moeten Moni que Schipper (kogel, discus en speer), Robert van de Vegt (speer, kogel en discus) en Liesbeth Oud (800 m) in staat worden geacht een kampi oenstitel te veroveren. De wedstrijd start om 11.00 uur en de strijd wordt geleverd op de volgende atletiekon derdelen: dames/heren en junioren A/B; 100, 200, 800, 5000, kogel, discus, speer, hoog, ver. en jongens B nog 3000 meter. TRNAVA - Tijdens turnwedstrij- den in Joegoslavië hebben ook twee leden van gymnastiekvereniging Delta Sport zich gemengd in het strijdgewoel. De twaalfjarige Sabri- na de Prenter wist een uiteindelijke elfde plaats te bemachtigen. Haar clubgenoot, de evenoude Bianca de Zeeuw, moest genoegen nemen met de laatste dertiende plaats. De afvaardiging van GV Delta Sport kon deelnemen aan dit twee daagse Slowaakse turnkampioen- schap op uitnodiging van een Tsje- choslowaakse turnvereniging. De wedstrijd waaraan de Zierikzeese turnsters deelnamen bevond zich op het niveau van klasse 1 en pré- olympische klasse. Loopsalto Vooral Sabrina de Prenter turnde een goede wedstrijd. Tijdens haar oe fening op de balk viel zij er één keer af. Daartegenover stond echter dat zij voor het eerst tijdens een wedstrijd de zogenaamde loopsalto uitvoerde/ welke er goed uitkwam. Ondanks haar elfde plaats wist zij toch opval lend goed aansluiting te houden met haar Tsjechische collegaatjes. Bianca de Zeeuw behaalde een aanzienlijk mindere score. Slechts haar sprong werd niet als laagste gejureerd. df$|) BRUINISSE - In de nacht van vrijdag 8 op zaterdag 9 juni 1990 houdt volleybalvereniging Kwiek uit Bruinisse voor de 4e keer haar jaarlijkse nachttoernooi. Dat het evenement jaarlijks populairder wordt blijkt wel uit het recordaantal van 24 deelnemende teams. De organisatie is er ook dit jaar weer in geslaagd een sterk deelnemers veld in sporthal Onderdak in Zierikzee aan de start te krijgen. Enkele deelnemende teams zijn afkomstig van ver buiten de regio, zoals Voorwaarts Axel en VC Utrecht. FIFA WORLD CUP In de sportkolommen komt in elke editie, tot aan de ope ningswedstrijd op 8 juni. een eilandelijke voetballer aan het woord, die zijn visie geeft op het komende WK-voetbal. Wie tippen zij als winnaar en welke rol is er volgens hun weggelegd voor onze Oranje hemden? Lees alles over deze - soms - voorspelbare maar ook afwijkende en opmerkelijke uitspraken in de komende edi ties. ZIERIKZEE - In de rubriek 'De WK-visie van' vandaag de laatste vertegenwoordiger van een Schouwen-Duive- landse voetbalvereniging. Als dertiende 'waarzegger' komt op de vooravond van het WK-voetbal 1990 nog aan het woord Mevo-speler Peter van der Linde. Het betreurt de dertigjarige uitvoerder dat er niet voor Johan Cruijff maar juist voor Leo Beenhakker als tijdelijke bonds coach is gekozen. „Cruijff durft veel meer risico's te ne men dan Beenhakker, die is vaak te behoudend". Qua fi nale denkt Van der Linde aan de meest denkbare eindstrijd, welke dan zal moeten gaan tussen gastland Italië ên 'onze' helden: de Oranje-brigade. Peter van der Linde is nu alweer elf jaar vaste basisspeler in de hoofd macht van zaterdag eerste klasser Mevo. Als aanvallend middenvelder zit hij nog het lekkerst in zijn vel. Van der Linde is echter begonnen op achtjarige leeftijd in de voorhoede als pure spits. Eenmaal A-junior ge worden verhuisde hij naar het linker middenveld. „En daar sta ik nu nog steeds. Het bevalt me goed want op die plaats ben je het beste bij het spel betrokken en heb je over het alge meen het meeste te doen", aldus de boomlange voetballer. Het begin van de competitie 1989/90 is voor het eerste elftal van Mevo weinig florissant verlopen, ter wijl na de winterstop ineens zicht was op een periodetitel. Van der Lin de kan dat ook nauwelijks verklaren. „In het begin verloren we bijna alles. Het elftal hing dan ook als los zand aan elkaar. Op de een of andere ma nier kon trainer Willemse dit toen ook niet meer binden. Op een gege ven moment heeft het bestuur gezegd 'als we in deze klasse willen blijven moet er wat gebeuren'. Nadat Willem- se is vertrokken hebben Piet Verschu- re en René Verwijs het opnieuw opge pakt en ineens waren daar de resultaten, de trainingen werden be ter bezocht en de sfeer was ook weer helemaal terug. Waar het aan lag ik wept het niet. Dat is voetbal zullen we maar zeggen". Met de aanstelling van de nieuwe oefenmeester Toine Tiggelman, is Pe ter van der Linde hoopvol gestemd met betrekking tot de komende com petitie. „Toine heeft al veel van de huidige spelers getraind toen zij nog A-junioren waren. Ze kennen elkaar, dus dat zit wel goed. Wel hebben we nog een keepersprobleem, maar mis schien komt er iemand over van de jeugd. Ook heb ik begrepen dat René Dekker er volgend seizoen weer bij is. Als die echt wil is het een hele goe de voor Mevo". Hoewel Peter van der Linde niet echt naar de komende Mondiale toe leeft, heeft hij wel de meeste bericht geving erover gevolgd en voor zich zelf een beeld gevormd. „Ik denk dat in de voorronde weinig spectaculaire dingen gaan gebeuren. Er zal voorna melijk zenuwachtig en behoudend voetbal te zien zijn. Wanneer de vol gende ronde gehaald wordt zal elke wedstrijd een finale worden. En als er gewonnen moet worden is Neder land op zijn best, kijk maar naar het EK. Als ze er moeten zijn dan zijn ze er". De eerste wedstrijd, op 12 juni, te gen Egypte zou volgens Van der Lin de best eens in een gelijkspel kunnen eindigen. „Die Egyptenaren houden achterin alles dicht dus het zal moei lijk scoren worden. En je moet er ge woon niet vreemd van opkijken als ze toch voor een verrassing weten te zor gen". Als Nederland aanvallend kan spelen heeft Van der Linde evenwel goede hoop op een finaleplaats. „Wat dat betreft vind ik het jam mer dat Cruijff er niet bij is, want die durft nogal eens risico's te ne men. Beenhakker wil vaak te behou dend spelen omdat hij bang is voor counterploegen. Ze moeten gewoon de tegenstander vastzetten op eigen helft. En Van Aerle en Van Tiggelen houden het achterin goed dicht. Zo lang ze maar meer goals maken dan de tegenstander is er niets aan de hand", grapt Van der Linde. De donkere Zierikzeeënaar schrijft dreadlock Gullit eenzelfde rol toe als Van Basten tijdens de EK 1988. „Gul lit moet nog groeien. Maar zodra hij zichzelf heeft teruggevonden wordt hij zeker de ster van dit WK. Hij heeft natuurlijk een heel jaar niets gedaan en wil toch nog graag wat laten zien. Net als Van Basten tijden de EK; eerst stond hij ernaast maar uiteinde lijk wist hij wel het gehele toernooi naar zijn hand te zetten". Het WK-voetbal 1974 is het eerste wereldtoernooi dat Zierikzeeënaar Peter van der Linde bewust heeft meegemaakt. „Tben speelde Neder land het spelletje dat ik het liefst zie; vroeg storen, aanvallend, met zoveel mogelijk spitsen werken en over de flanken opkomen. En uitgaan van je eigen kwaliteiten. En Nederland kan dat. Braziliaans voetbal is ook wel mooi, maar dat verzandt vaak weer in teveel priegelwerk door het cen trum". r

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 9