stukken Doktersvrouw in de jungle Kaz Lux treedt op in Brogum Steun aan veehouders bepleit door de ZLM Radio en TV: Zoveel hoofden zoveel zinnen Uitbreiding- studiecentrum bij Open Universiteit CDA levert meer dan de helft van burgemeesters in ons land Marzas Vrijheid-blijheid Bruse muur... Kampeerchaos 6 ZIER1KZEE - Het kijk- en luister publiek en degenen die de program ma's maken denken af en toe flink verschillend over de belangrijkste functie van radio en televisie. Dat blijkt uit het onderzoek „Zoveel hoofden, zoveel zinnen" van de afde ling kijk- en luisteronderzoek van de NOS, dat is verricht naar aanleiding van het 25-jarig bestaan van het kijk en luisteronderzoek. Voor het publiek blijkt het verschaf fen van amusement een belangrijke functie van de twee media, naast in formatie, die ook belangrijk wordt gevonden. In de ogen van cje omroep medewerkers speelt amusement een ondergeschikte rol. Kwaliteit Over de kwaliteit van de Neder landse radio is het publiek beter te spreken dan de radiomedewerkers zelf. Over de kwaliteit van de televi sieprogramma's zijn zij het ongeveer eens. De stelling dat het met de Ne derlandse radio en televisie de goede kant op gaat vindt slechts bij 5 (ra dio) en 9 procent (televisie) van de on dervraagde omroepmedewerkers in stemming. Van het publiek denkt een kwart dat het met de televisie wel goed komt en 40 procent voorziet een goede afloop voor de radio. Zowel publiek als omroepmede werkers vinden dat de VARA de beste televisieprogramma's uitzendt. Op de radio is volgens het publiek Veronica de beste, volgens de radio- medewerkers is dat de VPRO. Iedereen is het erover eens dat ver betering van de programma's en sa menwerking tussen de omroepen de beste middelen zijn in de concurren tiestrijd met RTL Veronique. Maar het publiek denkt bij verbetering vooral aan meer en betere speelfilms en meer sport. De omroepmedewer kers willen meer documentaires en informatieve en culturele program ma's op de buis. Dat radio de snelste verschaffer is van nieuws is in Hilversum bijna ge meengoed, maar het publiek blijkt daar anders over te denken. Dat ziet televisie als de snelste bron van nieuwsvoorziening. MIDDELBURG - Volgende week wordt op de tweede verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg de laatste hand gelegd aan een verbouwing die tot doel heeft om meer ruimte te scheppen voor het daar gevestigde studiecentrum van de Open Universiteit. Na een jaar in-het gebouw van de Pabo aan de Kruitmolenlaan geves tigd te zijn verhuisde het studiecen trum in februari 1985 naar het toen net gereed gekomen gebouw van de Zeeuwse Bibliotheek. Tijdens de offi ciële opening van de Zeeuwse vesti ging van de Open Universiteit, in augustus van datzelfde jaar, consta teerde men reeds dat het aantal in schrijvingen de verwachtingen over trof. Het studiecentrum kreeg al snel met ruimtegebrek te kampen. Niet alleen het studentenaantal nam toe, maar ook het aantal medewerkers. Werkkamers Om het gebrek aan ruimte te onder vangen stelde de Zeeuwse Biblitheek tijdens de avonduren extra werkka mers beschikbaar. In de zomer van 1989 werd overeenstemming bereikt over de broodnodige structurele uit breiding van het studiecentrum van 90 naar 189 vierkante meter. Door de verbouwing is een grotere ontvangstruimte ontstaan waar be langstellenden het cursusmateriaal in kunnen zien. Daarnaast zijn de werkruimten van beheerders en stu diebegeleiders uitgebreid. Voor de Zeeuwse Bibliotheek heeft de verbouwing tot gevolg gehad dat de inrichting van de publieke ruim ten op de tweede verdieping moest worden aangepast. Men heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt om de indeling van de boekenkasten zoda nig te wijzigen dat de volgorde van de rubrieken overzichtelijker is gewor den. Alle tijdschriften over land- en volkenkunde en geschiedenis staan nu bij elkaar. DEN HAAG - Het CDA beschikt in de 652 gemeenten in Nederland over meer dan de helft van het aantal bur gemeestersposten. Dat blijkt uit het meest recente overzicht van het mi nisterie van binnenlandse zaken met gegevens over de Nederlandse bur gervaders. Dit weekeinde klaagde CDA-voor- zïtter Van Velzen voor de NCRV-radio nog over het gering aandeel van zijn partij in recente burgemeestersbe noemingen. Het CDA verliest steeds meer burgemeestersposten. Dat is in strijd met de landelijke politieke ver houdingen, aldus de voorzitter zon dag. In totaal beschikt het CDA dit mo ment over 341 van de 652 in Neder land te vergeven burgemeesterspos ten. De PvdA heeft er 151, de WD 113 en D66 14. Van de kleinere politieke partijen heeft de SGP 8 burgemeestersposten, het GPV 3, de PPR ook 3 en de RPF 2. ZIERIKZEE - In Jongerencentrum Brogum aan de Julianastraat treedt Kaz Lux op. Kaz Lux werd in1969, na in diverse amateurbandjes te hebben gespeeld, ontdekt door platenfirma EMI. Als zanger van de pas op gerichte band Brainbox, met Jan Akkerman en Pierre van der Linden, kwamen de eerste hits, zoals Down Man, Reason to believe. Dark Rose en Summertime. Daarna ging Kaz verder als solist en nam de lp Eli op met Jan Akkerman. Deze lp werd met goud bekroond en leverde een toernee op door Nederland en Enge land. Na nog aan diverse projecten te hebben meegewerkt, waaronder een reünie van Brainbox in 1982, toert hij weer met een band door Nederland om een nieuw en jong publiek te bereiken. De Kaz Lux band treedt op voor het Zierik'zeese publiek, in het kader van de Amnesty International Dag die gehouden wordt door de Amnesty groep Schouwen-Duiveland. De band bestaat uit Kaz Lux gitaar, Mick Heine sologitaar, David de Marez-Ooyens bas en Danny Sahupala drums. Het concert begint om 22.30 uur in jongerencentrum Bro gum. ZIERIKZEE - De Zuidelijke Landbouw Maatschappij (ZLM) vraagt minis ter G. Braks in een deze week verzonden brief dringend maatregelen te ne men ten gunste van veehouders die in de problemen zijn geraakt door het ver- voersverbod als gevolg van en uitbreken van varkenspest. Het gaat om boeren in de Langstraat en in Zeeuws-Vlaanderen. Vanuit deze gebieden komen steeds sterkere signalen die wijzen op een noodsituatie. De ZLM schrijft de minister dat de vervoersverboden door de veehouders lang niet altijd als re delijk worden ervaren en ook vanwege de lange duur niet meer als rechtvaar dig worden gezien. De ZLM ondersteunt de noodkreten van de getroffen vee houders en dringt er op aan de door hen bepleite maatregelen te nemen. De Kring Langstraat van de ZLM is van^mènïng dat de verant-yvoordëlijke instanties (RVV, RID) ernstig in ge breke zijn gebleven in coördinatie en berichtgeving naar alle betrokkenen. Er is onvoldoende rekening gehouden met de belangen van de rundveehou derij in de Langstraat. De ZLM-leden in de Langstraat constateren onder andere dat de begrenzing van het besmette gebied slecht is aangege ven, dat de aanduidingsborden te klein en te weinig in aantal zijn, dat deze tevens vaak op de verkeerde plaatsen staan en dat de tekst op de bordjes vaak onvolledig en dus on juist is. De Kring is voorts van mening dat het vervoersverbod voor rundvee on nodig is, omdat er voorzover bekend geen direct veterinair aantoonbaar verband is tussen het verplaatsen van varkenspest en het vervoeren van rundvee. Het kringbestuur dringt aan op directe schriftelijke berichtge ving aan alle betrokkenen zodat men nauwkeurigweet wat wel en niet mag en welke ontheffingen mogelijk zijn. Verder wenst men meer en bete re borden langs de weg zodat veever voerders tijdig een andere route kun nen kiezen. Ook wil de Kring dat de betrokken instanties beter gaan sa menwerken. De ZLM heeft aan de mi nister laten weten deze conclusies volledig te onderschrijven. Verder heeft de ZLM adhesie be tuigd aan een brief van vier varkens houders uit Zeeuws-Vlaanderen aan minister Braks, waarin zij dringend verzoeken het vervoersverbod in hun gebied op te heffen. De varkenshou ders schrijven dat zij ernstige schade lijden van het vervoersverbod, ter wijl er in Zeeuws-Vlaanderen geen varkenspest is geconstateerd. Zij die nen slechts als buffer om de var kenspest uit België tegen te houden. Een wekelijks biggenoverschot van ruim 300 veroorzaakt een sterke prijsdaling. „Omdat na drie maanden de situa tie voor ons nog steeds volstrekt uit zichtloos is, zijn wij van mening dat het onrechtvaardig is om deze finan ciële offers op een kleine groep af te wentelen. Wij zijn van mening dat wij na drie maanden waakzaamheid en extra moeite in eerste instantie ein delijk recht hebben op een opheffing van het vervoersverbod. Indien u hierop niet wenst in te gaan, hebben we minstens recht op een evenredige opbrengst als in andere gebieden van ons land. Wij varkenshouders, die ook akkerbouwers zijn, zien nu ook onze tweede poot van onder ons be drijf weggezaagd. Het getuigt van on behoorlijk bestuur deze situatie te la ten voortbestaan", aldus de varkens houders uit Zeeuws-Vlaanderen in hun brief aan de minister. De ZLM is het ook met deze brief volledig eens en heeft dat aan de mi nister laten weten. Het gaat in Zeeuws-Vlaanderen met name om 40 a 50 kleinere zeugenhouders, die zwaar worden getroffen door het nog steeds van kracht zijnde vervoersver bod. De brief aan minister Braks is een van de vele acties die de ZLM heeft ondernomen naar aanleiding van uit braken van varkenspest en de daar opvolgende overheidsmaatregelen. In gesprekken en brieven aan de verant woordelijke instanties is herhaalde lijk begrip en steun gevraagd voor de veehouders, die gedupeerd worden door het vervoersverbod. Zo heeft de ZLM op 2 april j.l. het KNLC per brief gevraagd de minister te bewfe- gen tot financiële tegemoetkomingen aan de getroffen varkenshouders in Zeeuws-Vlaanderen en een betere be richtgeving aan de veehouders in Midden Noord-Brabant. Op 25 april jl. heeft de ZLM een brief geschreven aan de directeur van de Veterinaire Dienst van het ministerie waarin de problemen als gevolg van het ver voersverbod in het gebied rond De Moer nog eens nadrukkelijk onder de aandacht zijn gebracht. Het hoofdbestuur van de ZLM heeft in zijn vergadering van 1 juni jl. de kritiek vanuit de Kring Langstraat op de onduidelijke regel geving nadrukkelijk onderschreven. Vooral het ontbreken van een duide lijk aanspreekpunt in Brabant werd aan de kaak gesteld. Het hoofdbe stuur heeft er begrip voor dat ingrij pende maatregelen noodzakelijk zijn, maar meent dat ontheffingen onder strenge controle in ruimere mate mogelijk moeten zijn. Anders zal het aantal illegale transporten al leen maar toenemen. ten zitten, maar ook de kampeerder van over de grens heeft klaarblijke lijk zijn gevoel voor „Ordnung" thuis gelaten. Wat leert ons dit alles? Naar onze mening geen propaganda in het bui tenland voor nog meer toeristen, als we ze hier niet kunnen bergen. Maar ook een taak voor de overheid om ons toestanden als bovenomschreven te besparen. Vereniging Vrienden van Westerschouwen seer. mw. J. E. Kollen Miljoenen guldens omvattende budgetten van het Nationaal Bureau voor Toerisme, VVV's en'andere pro motionele organisaties, worden aan gewend om de binnen- en buitenland se toeristen te informeren over de prachtige recreatiegebieden in de Delta van Maas, Rijn en Schelde. De promotionele activiteiten hebben hun vruchten met Pinksteren afge worpen. Men kan stellen dat op zijn zachtst gezegd een verblijf aan de Brouwersdam met surfwater en fris se zeelucht onder handbereik tame lijk populair begint te worden bij met name de Westduitse surfliefheb- bers. Het aantal Duitse recreanten zal binnen afzienbare tijd nog toenemen door de Duitse éénwording, omdat de thans nog Oostduitse inwoners zich ook een kampeerauto met surfplank kunnen gaan permitteren. Echter, door een gebrek aan recreatieve voor zieningen wordt een gast, toerist, re creant en/of kampeerder, waarvoor door eerdergenoemde instanties gro te sommen geld zijn geïnvesteerd, éénsklaps ongewild doch door het noodlot getroffen, een illegale wild- kampeerder. Door het ontbreken van een voor al le partijen acceptabel en deugdelijk beleidsplan ten aanzien van de op te vangen recreanten-stroom, ontstaat er wrevel op alle niveaus; recreant, politie, inwoners, ondernemers, pro motors, milieu- en natuurbescher mers, gemeentelijke- en provinciale overheden. Mijns inziens is het de hoogste tijd dat er op inter-provinciaal niveau Vrijdag 8 juni Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.50 uur Oorlog bij maanlicht, En gelse speelfilm. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur 100 Jaar tekenfilm. 18.15 uur KRO's Wereldcircus: 't 12e circus van Monte Carlo. 19.00 uur Journaal. 19.20 uur Hints, spelprogramma. Spelleider: Frank Kramer. 20.00 uur Inspecteur Morse, Engelse misdaadserie. Afl. 2. 21.50 uur Brandpunt, actualiteiten magazine. 22.25 uur Lente in de winter (May to December), Engelse comedyserie. 23.00 uur Journaal. 23.10 uur Lekker weg. Vandaag: Het eiland van Dordt. 23.35 uur Prinses Yang Kwei Fei, Ja panse speelfilm. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Dieren van de Middelland se Zee (Animal behaviour Scientific), natuurfilm. Afl. 13. 16.32 uur TROS vrijdagmatinee: Hero, filmdocumentaire van de FIFA Wereld Cup voetbalwedstrijden 1986. 17.55 uur Billy Hotdog en Linda pre senteren TROS jeugdstation met om: 18.00 uur Erik, of het klein insecten boek, 8-delig jeugdfeuilleton naar het gelijknamige boek van Godfried Bomans. Afl.: 4. 18.23 uur Koning Bolo, 6-delige serie. Afl. 4: Ui. Herh. 19.00 uur Tik tak, kleuterserie. 19.05 uur Hello Europa, this is Hol land! Reportage met de winnaars van de TROS aktua junior wedstrijd. 20.00 uur Journaal 20.27 uur America's funniest home videos, amateur video-opnamen uit Amerika. Presentatie: Linda de Mol en Bob Saget. 21.00 uur Op goed geluk, spelpro gramma. 21.49 De TV-dokter, adviezen van huisarts Ferdinand Zwaan. 21.50 uur TROS aktua export - Dene marken, Nederlandse ondernemers laten hun exportprestaties zien. 22.34 uur de TV-dokter, adviezen van huisarts Ferdinand Zwaan. 22.35 uur In the heat of the night, Amerikaanse politieserie. 23.20 uur The Dave Thomas show, co- medyshow met de komiek Dave Tho mas. 00.15 uur Journaal. Nederland 3 09.00 en 17.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 10.00 uur Nieuws uit de natuur, afl. 26. 10.30 uur Zoom, your english magazi ne, afl. 10. 11.00 uur Schooltv-weekjournaal, afl. 31. 12.00 uur Studio sport: tennis,. Ro land Garros. 17.10 uur NOS Mondiale, totaalpro gramma rond het WK voetbal in Ita lië met om 17.12 uur Journaal 17.15 uur Rechtstreeks verslag van de openingsplechtigheid WK voetbal in Milaan 17.45 uur NOS Mondiale, vervolg 17.50 uur Rechtstreeks verslag van de openingswedstrijd Argentinië- Kameroen in Milaan. 18.45 uur Rechtstreeks verslag van de tweede helft van de openingswed strijd Argentinië-Kameroen in Mi laan. 20.00 uur Journaal 20.20 NOS Mondiale, met achtergron den van het nieuws door NOS-laat. 21.00 uur De eerste Mondiale (Uit het dagboek van een aanvoerder), Engel se tv-film. 22.36 uur NOS Mondiale, vervolg met o.a. WK journaal uit Palermo; samen vatting Argentinië-Kameroen; sa menvatting tennis Roland Garros; wekelijks gesprek met de minister president. 23.40 uur Journaal 23.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 17.35 uur Babel, wekelijkse nieuws brief voor Marokkaanse migranten. 17.50 uur Nieuwskrant 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie. Afl. •9. 18.05 uur Plons, afl.: Plons en de hoempamuziek. 18.10 uur De avonturen van Teddy Ruxpin, 52-delige Engelse tekenfilm serie. Afl. 8. 18.35 uur David de kabouter, 26- delige serie. Afl. 23 19.00 uur Programma van de Libera le Radio- en Televisie Omroep. 19.25 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Dream Lover, Amerikaanse speelfilm. 21.40 uur Filmspot, achtergrondin formatie bij de filmactualiteit. Aansl. Paardenkoersen. 22.25 uur Kunst-zaken. 22.30 uur Nieuws. 22.50 uur Weerbericht. 22.55 uur Tijd is geld, programma over mensen en geld. Presentatie: Paul d'Hoore. 23.05 uur Een jaar in Vietnam, 13- delige Amerikaanse reeks. Afl. 1. 23.55 uur Coda. Uitnodiging, van Hans Georg Bulla, in een vertaling van Jan van der Hoeven. BRT 2 11.55 uur Sport Extra. Met tennis: Open Franse kampioenschappen, halve finales heren. 16.45 uur Mondiale: 16.45 uur Studio met gasten en met Alain Coninx en Mark Ueytterhoe- ven. 17.15 uur Openingsceremonie. 17.45 uur Argentinë-Kameroen, rechtstreekse reportage van de ope ningswedstrijd. 20.15 uur Sport Extra, met tennis: Open Franse kampioenschappen, halve finales heren, samenvatting. naar een oplossing wordt gezocht, met als uitgangspunt: „Vrijheid- Blijheid op de Brouwersdam". Pasklare oplossingen en invullin gen zijn voorhanden, mits er een poli tieke beleidsmatige samenwerking aan ten grondslag ligt. Met vriendelijke groeten, Jan Midavaine, Hogeweg 112 4328 PM Burgh-Haamstede Bruinisse achter een muur, dat is toch voor de staat veel te duur. Ze kla gen bij de regering over de kósten hier en daar. Nu willen ze in Bruinis se onnodig een schutting zetten. Want op heel Bruinisse is er niemand die klaagt over lawaai. Dus die kosten kunnen ze zich wel besparen. Want dat zijn ze toch verplicht tegenover ie dereen. De regering moet toch ook zuinig zijn met de financiën. Mocht er een zijn die het toch nodig vindt? En die is bekend zo ik hoor. Je kunt toch beter het hele dorp mee hebben dan een een of 'n enkele persoon. Want je gaat toch al die kosten en ellende besparen. Het is toch geen gezicht zo'n schutting. In Berlijn daar is de muur nu weg. Dan is het toch nor maal dat die hier niet komt. Wij wil len ons, omdat wij hier pas wonen niet op de voorgrond zetten, maar als je in de gemeente woont voel je je toch tot dat dorp aangetrokken. An ders ga je er niet wonen. Wij kennen Bruinisse al van kinds af aan. Dus als het moet, vecht je toch met je mede mensen. Maar dat zijn niet die eenlin gen, die het anders willen dan de doorsnee Bruenaar. We gaan toch geen geld weggooien voor een schut ting. Dus laat het uit je hoofd om sommige dingen onzichtbaar te ma ken voor iedereen die wel eens, en ve len die dagelijks de schoonheid van Bru bewonderen. En het is er mooi en schoon! Want met zo'n schutting kun je je niet vertonen. En al het mooie gaat weg. En dat is verschrikkelijk erg. A. v. d. Vliet Oesterstraat 14 4311 GH Bruinisse De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dal de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Marzas schreef zijn eigen requiem, dat werd gepubliceerd in de Zierik- zeesche Nieuwsbode van 29 mei jl. Ik hoop dat Marzas slechts schijn dood is, zodat hij - als het kan zo spoë- dig mogelijk - zijn door ons zeer ge waardeerde columns kan blijven schrijven. Gelukkig is dhr. Mar van der Veer springlevend! Ik onder schrijf dan ook van ganser harte de laatste vier zinnen van het ingezon den stuk van dhr. J. D. C. Berrevoets (ZN van 31 mei 1990). Wellicht heeft dhr. Van der Veer nog voldoende in spiratie! J. A. Noordhoek, Zierikzee De pinksterdrukte, die groter was dan verwacht, heeft geleid tot een chaos die tot dusverre ongekend was in ons mooie gebied. Een chaos die leidde tot overlast voor de bewoners en tot een onvoor stelbare hoeveelheid vuil en afval op openbare parkeerplaatsen en de naaste omgeving. Vooral de omge ving van de Brouwersdam spande de kroon. Grote aantallen voertuigen, voor het merendeel van Duitse toe risten, verstopten wegen en pleinen, en lieten bij gebrek aan vuilnisvaten hun afval en behoeften op de openba re weg of parkeerplaats achter. Vooral Rijkswaterstaat heeft het op het punt van afvalvoorziening wel la 48 „Hij veel slapen en niets eten, sir. Begraven in bos". „Ja natuurlijk, waar?" „Negentien passen achter het huis, sir". „Dat is tenminste precies. Goed, nu graaf je King-Kong op voor een sec tie. Ik bedoel, ik wil het lichaam van King-Kong opereren om te zien waar aan hij gestorven is. Begrijp je?" „Nee sir". „Goed, doe dan toch wat ik je ge zegd heb en roep me wanneer je zover bent, want je moet me helpen". Teruglopend naar hun huis zei Eve lyn, en het was eruit voor ze erom dacht: „Ze kunnen jou in ieder geval geen halfzachte zendeling noemen; 't is allemaal heel anders dan veel men sen denken". Harry keek wat onthutst en geïrri teerd. „Dacht jij ooit zo over mij en mijn werk of was dat misschien een uitdrukking van je vriend Watson?" „Waarom denk je dat?" Het was Evelyn's beurt om wat ontsteld te zijn. „O, hij zei het niet met zoveel woor den. maar het was toch duidelijk ge noeg". Harry zweeg even en zei toen: „Ik vraag me af hoe hij zich erdoor zou slaan als hij tegenover de inlan ders geen gezag zou kunnen laten gel den, maar moest proberen ze te over reden iets to aanvaarden". „Bedoel je, dat de mensen hier niet willen aannemen wat je voor ze wilt doen?" vroeg Evelyn zacht. Harry nam haar hand weer in de zijne. „Ik denk dat het heel lang duurt voor de inlanders hier nieuwe ideeën en nieuwe gewoonten zullen aannemen. Ze hebben te lang in de ban van de magie en van hun medi cijnmannen geleefd om zo naar de be handeling en de geneesmiddelen van een vreemde blènke man te aanvaar den. Daarom besef ik heel goed, dat ik geduld moet hebben tot ik een kans krijg ze te helpen. Maar er is nog een andere reden ook en dat is er ger: De tovenaar van Gbingbata, die tegelijk medicijnman is, is erg jaloers op me geworden. Hij heeft de zieken van Gingbata en van de hele omge ving verboden bij me te komen voor andere dan betrekkelijk onbeduiden de kwaaltjes, die ze vaak thuis met een huismiddel, een smeerseltje of iets laxerends zelf zouden kunnen verhelpen. En dus durven de meeste mensen helemaal niet te komen, hoe nodig het ook is „Dat moet erg moeilijk zijn, Harry. Misschien dat er op den duur toch verandering komt en ik wilde wel, dat ik daarbij kon helpen!" Harry lachte en sloeg zijn armen om haar heen. „Je helpt me alleen al door hier te zijn en de mensen hier zullen ook van jou gaan houden, dat kan eenvoudig niet anders!" 12 Tbcn Harry de sectie op King-Kong Door JENS LARSEN ging doen, wist hij dat hij, nu er geen bloeduitstrijk was gemaakt, waar schijnlijk de doodsoorzaak niet meer met zekerheid zou kunnen vaststel len en hij nam zich voor, dat dat een van de eerste dingen was die Shorty moest leren: bloeduitstrijken en pre- paraatjes maken voor de microscoop. En toen inderdaad zijn onderzoek niets met zekerheid opleverde, ging hij terug naar het woonhuis, waar Evelyn en de huisjongens op de voor galerij druk bezig waren met het uit pakken van al de bagage. „Heb je gevonden wat het was, waaraan King-Kong stierf?" vroeg Evelyn. „Nee, het kan net zo goed een ern stig geval van malaria geweest zijn met levercomplicaties, als gele koorts, als een ander soort tropische koorts. Ik weet het niet. maar wat het ook was, ik geloof dat Koningin Vic toria ook bezig is het te krijgen". Juist voor het invallen van de duis ternis begon er een zware slagregen te vallen, die het einde van de tussen- droogte aankondigde. Evelyn en Har ry waren nog druk bezig met uitpak ken en de huisjongens waren in de keuken aan het werk, toen er geroep van de kant van Gbingbata tot hen doordrong. En vlak daarna zagen ze vier mannen over de gele weg nade ren, die iemand in een draagstoel door de regen droegen. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 6