Extra overheidsgeld voor verbetering van toerisme Zeeuwse bedrijven niet blij met informatie van politie WATERSTANDEN Uitwijkmanoeuvre voor een fazant Illegaal kamperen gelegaliseerd9' Diefstallen uit auto's Nederland/Waterland speerpunt 2 RENESSE - Het toeristisch bedrijfsleven in Zeeland liet maandagmiddag- we ten dat door uitlatingen van de politie het illegaal kamperen tijdens het pinksterweekeinde is gelegaliseerd. De Provinciale VVV noemde het „onaan vaardbaar dat de politie aan de vooravond van het topweekeinde meedeelt dat er niet of nauwelijks gecontroleerd gaat worden". loopterreinen en minicampings kunnen worden ondergebracht. Muller bleef echter volhouden dat in de nacht van vrijdag op za terdag alle terreinen op Schou- wen-Duiveland al vol waren. Ge gevens op het VVV infosysteem over nog beschikbare plaatsen, bleken volgens hem in verschil lende gevallen na telefonisch con tact niet te kloppen. Zeeland kende in het afgelopen weekeinde volgens Muller honder den, zo niet meer dan duizend ille gale kampeerders. Enkele tiental len hiervan zijn volgens de meldkamer van de Rijkspolitie in Middelburg bekeurd. Enkele hon derden zijn doorgewezen naar campings en overloopterreinen tot deze vol waren. Mensen die geen plaatsje meer konden bemachti gen sloegen hun kampement op in natuurgebieden, op parkeerterrei nen, in dorpskernen of langs een van de dammen. ,,Een gigantische puinhoopop de Op veel plaatsen is volgens de parkeerplaats bij Scharendijke. (Fo-Rijkspolitie een 'gigantische puin- to: Joop van Houdt). hoop' achtergelaten van onder De Zeeuwse politie ontkende maandag naar buiten gebracht te hebben dat er niet tegen illegaal kamperen zou worden opgetre den. ,,Ik heb gesteld", aldus voor lichter Muller van de Rijkspolitie in Zeeland, ,,dat illegaal kampe ren voor ons op een derde of vier de plaats zou komen. In overleg met gemeentebestuurders en justitie is besloten dat de openba re orde, criminaliteit en verkeer prioriteit zou krijgen". Het op grote schaal wild kampe ren is volgens de VVV slecht voor het imago van het toerisme in Zee land. „Dit klemt temeer daar 75 procent van de illegale kampeer ders van Duitse herkomst is. Ille gale kampeerders besteden wei nig terwijl van duur aangelegde voorzieningen gebruik wordt ge maakt". Volgens de VVV hadden met enige goede wil tijdens het pinksterweekeinde alle illegale kampeerders op kampeer- en over- meer blikjes en ander huishoude lijk afval tot inhouden van chemi sche toiletten. Het pinksterwee keinde bood volgens de meldkamer van de Rijkspolitie in Zeeland verder het voor deze da gen normale beeld van diverse vechtpartijtjes, opengebroken auto's en diefstal van surfspullen (zestig keer) en (geluids)overlast op parkeerterreinen. Ruim 950.000 buitenlanders hebben in het pinksterweekeinde een of meer dagen in Nederland doorgebracht, 50.000 meer dan verwacht. Ook 800.000 Nederlan ders trokken er het minder mooi weer ten spijt op uit, zodat het al met al bijna net zo druk was als met het weekeinde van Hemel vaart. De grootste trekpleisters waren de kust, de Waddeneilan den en het gebied rond het IJssel- meer. De hotels waren goed bezet, hetzelfde gold voor de bungalow parken en campings. Goede zaken deden de attractieparken en mu sea met als toppers de Efteling met 60.000 bezoekers en het Van Gogh Museum met 25.400 man. ZIERIKZEE/RENESSE/BURGH- HAAMSTEDE - In de nacht van eer ste op tweede pinkersdag werden op diverse plaatsen op Schouwen-Dui- veland autodiefstallen gepleegd of pogingen daartoe gedaan. Uit de auto van A. W. de V. uit Zie- rikzee werd een autoradio ter waarde van 900 gulden gestolen. Het voertuig stond geparkeerd op het parkeerter rein aan de Mosselboomgaard. De in brekers sloegen het rechterportier- raampje in om de auto binnen te komen. Ook diverse Duitse toeristen werden het slachtoffer van auto-in braken. De auto van C. M. stond aan de Jan van Renesseweg te Renesse. Dieven verbraken het ruitje en na men de autoradio ter waarde van 300 DM mee. De auto van A. N. stond aan de Meidoomweg te Haamstede. Via het forceren van de deur gingen die ven er vandoor met een slaapzak, een reistas met inhoud en een walkman, totale waarde 800 DM. Uit de auto van L. M. uit Alkmaar werd de auto radio ter waarde van 600 gulden ge stolen. De auto stond geparkeerd aan de Westerenbanweg te Haamstede. Verder werden pogingen gedaan tot het openbreken van auto's die ston den geparkeerd aan de Lindelaan te Renesse, de Heemisweg te Brouwers haven en aan het Eerste Weegje te Zie- rikzée. DRIEBERGEN - Veel vroeger dan verwacht, is het maandagmiddag druk geworden op de Nederlandse wegen. Omstreeks drie uur meldde de Algemene Verkeersdienst van de Rijkspolitie in Driebergen in totaal 99 kilometer file. De politie hield het erop dat door het tegenvallende weer de mensen vroeg naar huis zijn ver trokken. De grootste opstopping ont stond voor de Westduitse grens bij Emmerich, met 25 kilometer file. Als gevolg van wat de Rijkspolitie een „groot ongeluk" net over de grens bij Emmerich noemde, kwam het ver keer richting Bondsrepubliek vrijwel volledig tot stilstand. COEVORDEN - De Rijkspolitie van Coevorden heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag de 27-jarige W. de G. uit die plaats aangehouden. Hij wordt ervan verdacht betrokken te zijn geweest bij de dood van de 52- jarige G. N, van Vugt uit Coevorden, aldus de politie. Het lichaam van Van Vugt is zaterdagmorgen vroeg leven loos in het Stieltjeskanaal in Coevor den gevbnden. Het bevond zich op enige afstand van zijn te water ge raakte auto. De verdachte die even eens ter plekke was, trok door de ma nier waarop hij zich gedroeg de aandacht van de politie. Hij is inge sloten. ZIERIKZEE - Het Nederlandse toerisme is het pinksterweekeinde met goed nieuws ingegaan. Terwijl bijvoorbeeld Schouwen-Duiveland overspoeld werd met toeristen, maakte staatssecretaris Bukman bekend ko mende jaren 75 miljoen gulden per jaar beschikbaar te willen stellen voor deze economische pijler. En dat is een kwart meer dan tot op heden werd vrijgemaakt. Met dat geld kan de promotie van onder meer Nederland/Water land handen en voeten gegeven worden. Begrippen als seizoensverlenging en vakantiespreiding vieren ook hoogtij in deze regio. Het bedrijfsle ven krijgt nog teveel van het goede in een betrekkelijk korte tijd. Daarop wordt ingesprongen met arrange menten voor de stille tijden. Maar een park als Port Zélande bijvoor beeld is ook van die structuur, dat het gedurende twaalf maanden in het jaar aantrekkelijk kan zijn. Het is minder weersafhankelijk. Bukman vindt, dat het toerisme verder geprofessionaliseerd dient te worden. Hij ziet hierin een taak voor het bedrijfsleven. „Toerisme is geen veredelde liefhebberij meer". Er moet volgens hem aandacht geschon ken worden aan verbetering van het toeristisch onderwijs en aan automa tisering en classificatie. Naar het oor deel van de staatssecretaris zouden er opleidingen moeten komen op uni versitair niveau. Het gebrek aan gekwalificeerd per soneel is ook een verschijnsel, dat de Schouwen-Duivelandse horeca par ten speelt. Het is overigens moeilijk om szowieso personeel te krijgen in de horeca. Promotie Het Nederlands Bureau voor Toe risme (NBT) krijgt verder extra geld voor promotie. Ook wil Bukman de provincies vijf miljoen geven voor het toerisme. Welk deel van de koek naar Zeeland komt is vooralsnog on duidelijk. Wel is het zo, dat de ver schillende ministeries gaan bekijken hoe sommige recreatiegebieden, zo als de kustplaatsen, beter bereikbaar gemaakt kunnen worden. Bukman verwacht, dat het inko mend toerisme en het binnenlandse toerisme dit jaar opnieuw met drie procent zal stijgen. Voor het toeris tisch bedrijfsleven wordt een folder gemaakt, omdat het ministerie de in druk heeft dat er niet voldoende be kend is welke subsidiemogelijkhe den er bestaan. Ook benadrukt de bewindsman nog eens dat hij hecht aan verdere spreiding van korte va kanties. Bukman is voorstander van de in voering van een extra vakantie in mei en een regeling voor snipperdagen in het onderwijs. Maar om dit te berei ken moet hij. het eerst eens worden met zijn collega op het onderwijsmi- nisterie. De Recron, de club van recreatie ondernemers in Nederland, toont zich tevreden met de nota. Aanvanke lijk had de Recron zijn bedenkingen, omdat tijdens het vooroverleg bleek dat het ministerie in de ogen van de Recron weinig geld beschikbaar wil de stellen. „Gelukkig wordt het voor wat hoort wat principe nadrukkelijk gevolgd", aldus de Recron. Samenwerken De ANVV, de overkoepelde organi satie voor de VVV's, vindt net als de Recron dat de diverse ministeries nauwer moeten samenwerken als het om toerisme gaat. De ANVV zwaait voor de rest Bukman alleen maar lof toe. Vooral de professionalisering en de kwaliteitsverbetering doen het goed bij deze organisatie. Ook de budgetverhoging voor de ANVV is goed gevallen. Volgens het Koninklijk Neder lands Ondernemers Verbond (KNOV) is de nota een 'redelijk solide basis' voor een toeristisch beleid. Het KNOV is minder te spreken over het goeddeels ontbreken van relaties met ontwikkelingen in andere bran ches. De organisatie had graag wat meer aandacht willen hebben voor onder meer de hotelsector, de restau rants, campings en watersportbedrij ven. Haar christelijke zusterorgani satie is zeer gunstig gestemd over de nota. Ze dringt wel aan op het onder de aandacht brengen van de elemen ten cultuur en natuur. De toeristische organisaties heb ben overwegend positief gereageerd op de nota van Bukman. Alleen de vereniging van ANVR-reisorganisa- toren voor inkomend toerisme zegt ronduit teleurgesteld te zijn. Deze on dernemers specialiseren zich in het naar Nederland halen van buiten landse groepen, maar krijgen 'nau welijks aandacht', zo luidt de reactie. De vereniging, die zich toelegt op het uitgaand reisverkeer, meent dat er te weinig rekening is gehouden met dit reisverkeer, terwijl het wel staat voor twintig procent van de werkgelegenheid in het toerisme en voor dertig procent van de bestedin gen. De standpunten rondom vakan tiespreiding en het invoeren van snipperdagen in het onderwijs juicht de organisatie wel toe. Het NBT noemt de nota een 'prik kelend en ambitieus appèl aan het bedrijfsleven om het toerisme verder te versterken'. Algemeen directeur J. A. T. Cornelissen is ingenomen met het extra geld, dat het NBT krijgt voor promotionele acties. Maar hij waarschuwt voor te hoog gespannen verwachtingen. „Laten we ons niet bijvoorbaat rijk rekenen. De interna tionale concurrentie is enorm en de toeristen stellen steeds hogere eisen aan voorlichting, toegankelijkheid en kwaliteit". Voeg de beleidsnota openluchtre creatie en toerisme samen, omdat er zoveel raakvlakken zijn. Dit zegt de ANWB tenslotte. Tot zijn genoegen stelt de toeristenbond dat in de nota een krachtig pleidooi wordt gehou den voor een verdergaande vakan tiespreiding. De ANWB blijkt ook positief te staan tegenover de moge lijkheid van een nieuwe vorm van het openbaar vervoer naar recreatie oorden. Ook is de organisatie voor stander van het nauwer samenwer ken van overheid en bedrijfsleven bij het ontwikkelen van het toerisme. Tijden en standen volgens getijdetafel Hydro-meteocentrum Zeeland t.o.v. NAP. Roompot Buiten Bruinisse Wemeldinge Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 6 juni 03.05 135 09.05 -143 15.25 144 21.25 -139 7 juni 03.50 143 09.40 -139 16.05 146 22.05 -145 6 juni 01.45 133 07.55 -139 14.05 143 20.15 -136 7 juni 02.20 140 08.30 -137 14.40 146 20.45 -143 6 juni 03.00 145 09.05 -151 15.30 154 21.25 -148 7 juni 03.50 151 09.45 -148 16.10 156 22.05 -154 6 juni 03.10 155 09.10 -157 15.35 164 21.30 -154 7 juni 03.50 162 09.50 -154 16.10 167 22.05 -159 Springtij: 10 juni Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 - Een overstekende fazant u>ns de directe aanleiding voor een ongeluk op de Heuvelsioeg bij arbij de auto van F. J. van W. uit Vlijmen totaal werd vernield. Het ongeluk gebeurde op KERKWERVE-1 Kerkwerve waar tweede pinksterdag om ongeveer 21.00 uur toen F. J. van W. met zijn auto over de Heuvelsweg reed in de rich ting Brouwershaven. De automobilist werd zo verrast door een fazant die de weg overstak dat. hij met zijn auto in een slipmanoeuvre terecht kwam. Het voertuig kwam tegen een boom tot stilstand. Het werd daar bij geheel vernield en moest worden weggesleept. Desondanks kwam F. J. van W. met de schrik vrij. Dat laas ook het geval met de overstekende /azant. Tot en met 8 juni Bruinisse Foto-expositie 1956. Bibliotheek De Zaete. Tijdens openingsuren van de bibliotheek. Dinsdag 5 juni Zierikzee Openbare commissievergadering ruimtelijke ordening en industrie in stadhuis. 19.30 uur. Woensdag 6 juni Zierikzee Paardenmarkt rondom de Dikke Tb- ren. Vanaf 9.00 uur. Burgh-Haamstede Studiedag door Confessionele Vereni ging in Hervormde kerk te Haamste de. 14.30 uur. Brouwershaven Ledenvergadering Rode Kruis Brou wershaven in Tonnenmagazijn. 20.00 uur. Donderdag 7 juni Brouwershaven Commissie volkshuisvesting en ruimtelijke ordening in stadhuis. 20.00 uur. Vrijdag 8 juni Brouwershaven Inspraakavond rapport Brouwersha ven in de verkeersproblemen? in Ton nenmagazijn. 19.30 uur. Zaterdag 9 juni Zierikzee Rommelmarkt de Wieken Omroep Stichting. 09.00 uur. Noordwelle Concert van Vocaal Ensemble Canti- que uit de Steeg in Hervormde kerk. 20.00 uur. Brouwershaven Zeilwedstrijden op het Grevelingen- meer. Eerste Grevelingenweekend Ned. Kruiser Kampioenschappen. Ouwerkerk Wandeltocht sv Ouwerkerk, vertrek vanaf kantine, 19.00 uur. (Inschrijven vanaf 18.00 uur). Zondag 10 juni Zierikzee Motortoertocht. Vanaf rein Scheldestraat. parkeerter- 10.00 uur. Brouwershaven Zeilwedstrijden op het Grevelinge- meer. Eerste Grevelingenweekend Ned. Kruiser Kampioenschappen. Maandag 11 juni Zierikzee Fractievergadering PvdA in stad huis. 20.00 uur. Dinsdag 12 juni Brouwershaven Informatie-avond werkzaamheden Jetty Stouten in Burkina Faso in Bostonpleinkerk. 20.00 uur. Zaterdag 16 juni Zonnemaire Concert Vooruit, Oude-Tbnge. In de mobiele tent. 19.30 uur. Brouwershaven Zeilwedstrijden op het Grevelingen- meer. Onderlinge wedstrijden Water sportvereniging Brouwershaven. Dreischor Uitvoering Mannenkoor Jeduthun uit Krabbendijke en Duivelands Mannenkoor. Nederlandse Hervorm de kerk. 19.30 uur. Zondag 17 juni Brouwershaven Zeilwedstrijden op het Grevelingen- meer. Onderlinge wedstrijden Water sportvereniging Brouwershaven. Woensdag 20 juni Zierikzee Concert van het Zeeuws Orkest in de Nieuwe Kerk. 20.00 uur. Zaterdag 23 juni Brouwershaven Zeilwedstrijden op het Grevelingen- meer. Open Ned. Kampioenschappen Fireball. Dreischor Concert van de stichting Musi-Voca. Jeugdsymphonie-orkest Hoekse Waard uit Klaaswaal. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Zondag 24 juni Brouwershaven Zeilwedstrijden op het Grevelingen- meer. Vrijdag 29 juni Brouwershavert Zomermarkt op het Marktplein. 10.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 30 juni Brouwershaven Orgelconcert in de Grote of Sint Nico- laaskerk, m.m.v. Roosendaals Ka merkoor o.l.v. Kees van Eersel en Wil lie Bil, orgel. 20.00 uur. Vrijdag 6 juli Haamstede Zangavond meisjeskoor De Jonge lofstem uit Lisse. In de Nederlandse Hervormde kerk. 19.30 uur. Noordgouwc Afscheidsfeest van meester Geri^et- sen in het dorpshuis. Zaterdag 7 juli Brouwershaven Brouwse Dag: Grote braderie op de Markt met Muziek-Play-In en verlo ting. Van 10.00 tot 17.00 uur. Donderdag 12 juli Dreischor Orgelconcert in de Nederlandse Her vormde kerk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 2