Kamperen bij de boer! Topdrukte pinksterweekeinde bezorgt de politiegroep handen vol met werk JA VERWIJS DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gewelddadige overval in Renesse Aanrijdingen in de file Veel belang stelling voor actie Junior Kamer WEEKEND PARIJS! w reisburo WH van W oevercn Illegaal kamperen op massale schaal Wr it 8iir paardenmarkt Vers bakkerij Paardenmarkt Zierikzee GOED THUIS IN HET NIEUWS VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kamperen Boos Redder Jubileum Het illegaal kamperen is afgelopen weekeinde Bewoners van Bru-oost zijn boos in verband Visser/redder Kees Schot blikt terug op red- VV Zonnemaire heeft er een onvergetelijk gou- danig uit de hand gelopen. (Pag 2). met de komst van een wal. (Pag. 3). dersverleden in Burghsluis. (Pag. 4). den jubileum opzitten. (Pag. 7). DINSDAG 5 JUNI 1990 146ste jaargang Nr. 24754 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een wijnstok draagt drie trossende eerste van ge not, de tweede van dronkenschap en de derde van berouw. Anacharsis RENESSE - In de nacht van zaterdag op zondag heeft een ongeveer vijfentwintigjarige man de Duitser F. W. beroofd. Het slachtoffer werd geschopt en geslagen en hield aan de overval onder meer een gebro ken neus over. Een en ander gebeui-de om streeks 01.00 uur toen het slachtoffer over de Hogezoom naar zijn camping ging. Hij werd door de nog onbekende dader beroofd van 150 gulden. De dader is ontkomen en moge lijke getuigen worden verzocht zich te melden bij de politie. MORIAANSHOOFD/NIEUWER- KERK/BRUINISSE - In de file die op tweede pinksterdag ontstond van wege alle toeristen die huiswaarts keerden vonden diverse kop/staart- aanrijdingen plaats. Zij gebeurden vooral tussen 15.00 en 16.00 uur. Op de provinciale weg tussen Zie- rikzee en Haamstede reden vier Duit se auto's op elkaar. Zij reden in de richting Zierikzee. B. N. reageerde te laat op de remsignalen van de voor hem rijdende M. W. Door de klap waarmee hij tegen deze auto botste schoot het voertuig door tegen de daarvoor rijdende autc van K. G. K. die op zijn beurt weer tegen de auto van J. G. K. botste. Voor de verkeers lichten bij Nieuwerkerk ontstond een kop/staartaanrijding doordat D. J. vam D. uit Rotterdam op zijn voor ganger botste die remde voor de ver keerslichten. In de file op de Rijks weg N59 over de Grevelingendam net achter Bruinisse botsten drie auto's op elkaar. Dat kwam omdat de Duit ser U. W. niet tijdig zou hebben gerea geerd op het afremmen van zijn voor gangster, een auto bestuurd door mevrouw M. S. uit Krimpen aan den IJssel. De klap kwam zo hard aan dat haar auto doorschoot tegen die van G. F. J. R. uit Keulen. Ook bij Bruinisse, maar dan op de Rijksweg N59 voor de sluis botsten twee auto's op elkaar. C. van E. uit Zierikzee botste achterop de auto van R. S. uit Nieuwegein. Bij alle botsingen werden de betrokken auto's beschadigd en werd niemand gewond. SITTARD - Een uitslaande brand heeft in de nacht van zondag op maandag in het winkelcentrum aan het Tempelplein in Sittard een crois- santerie geheel verwoest. Een er naast gelegen bloemenzaak liep veel water- en rookschade op. ZIERIKZEE - Ongeveer tachtig mensen hebben gehoor gegeven aan de oproep van de serviceclub Junior Kamer Schouwen-Duiveland om wensen te laten vervullen. Uit deze reacties blijkt, dat veel ouderen en gehandicapten niet of nauwelijks meer buiten de deur komen. Daaraan wil de serviceclub wat doen. Bij veel ouderen zijn tochtjes in de eigen omgeving populair. Zo'n twin tig mensen hebben een verzoek in die richting ingediend. Velen willen ook op bezoek bij familie, die wat verder woont (Haarlem, Zegveld bij Woer den, Leusden, 's Gravenzande en Be verwijk). Weer anderen geven de voorkeur aan een bezoek aan Ant werpen, Vlissingen, Middelburg en Goes. Tbt niet alledaagse verzoeken beho ren een rondvlucht boven het voor malige eiland, het bezoeken van een kuuroord, het bezoeken van een opera-voorstelling, een rit met motor en zijspan en een tochtje met paard en wagen over het Schutje. De Junior Kamer probeert alle wensen in ver vulling te laten gaan. Het voornemen is om een en ander 16 juni in te willi gen. Advertentie Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Londen, New York, Berlijnl DAM3.ZIERIKZEE.01110-15036 Verwachting tot woensdagavond: Af en toe regen Veel bewolking en af en toe regen. Minimumtemperatuur ongeveer 11 graden. Middagtemperatuur om streeks 17 graden. Matige zuid westenwind, kracht 4. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 9 juni: Donderdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: zuidwest 3 Zaterdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- 6 juni EN MAANSTANDEN RENESSE - Het pinksterweekeinde 1990 kan de geschiedenis in als het weekeinde van het illegale kamperen. Massaal werd er door toeristen een plekje gezocht op verbo den plaatsen. Alleen tegen excessen, zoals het kamperen in natuurgebieden, is door de politie opgetreden in samenwerking met Staatsbosbeheer en de velddienst van de rijkspolitie. N,aar schatting hebben 150.000 mensen Schouwen-Duiveland uitgekozen voor hun korte vakantie. De campings, hotels en pensions waren vrijdagmiddag omstreeks 15.30 uur allemaal volgeboekt. En de door de gemeente Westerschouwen opengestelde overloopterreinen wa ren 's avonds om 22.00 uur ook vol. Topdrukte dus afgelopen weekend. Ook voor de politie, die vanwege haar geringe bezetting eerste priori teit stelde aan het handhaven van de openbare orde. In dat kader zijn er de afgelopen dagen veertig mensen aan gehouden en tegen hen is voor uiteen lopende zaken proces-verbaal opge maakt. Veelal werden de zaken mid dels een zogenaamde OM-schikking afgehandeld. Dit zogenaamde lik-op- stuk beleid betekent, dat de overtre ders direct een boete dienden te beta len. Boetes, die varieerden van vijftig tot 130 gulden. Dronken In de meeste gevallen ging het om openbaar dronkenschap. In Wester schouwen geldt de regel, dat er 's avonds na 22.00 uur geen alcohol ge nuttigd mag worden op straat. Voor die tijd is het wel toegestaan. En voor het eerst werd daar in Renesse (veld bij Nederlandse Hervormde kerk) al in de vroege ochtenduren gebruik Advertentie Woensdag Oliebollen vers uit de pan. 't Hoekje Mol 1 Haringvlietplein 6, Zierikzee van gemaakt. Jongeren namen met kratten bier het veld in. Er werd regelmatig melding ge maakt van vechtpartijen in Renesse. Met dezelfde regelmaat werd proces verbaal opgemaakt tegen jongeren, die zicli hieraan schuldig maakten. In de naclit had de politie zo'n zestien man tot haar beschikking, die hun handen vol hadden aan het werk op de Hogezoom van Renesse. Door een speciale verspreidingstactiek wist de politie de indruk te wekken met veel meer mensen aanwezig te zijn. Politie in uniform liep over straat, politie in uniform surveilleerde in burgerwagens en twee man te paard bleven 's nachts ook in het uitgaans centrum. Met name dat laatste heeft een preventief karakter. Tweede pinksterdag, maandag, waren er geen mensen meer in arrest bij de po litie in Zierikzee. Veel werk aan de winkel was er ook met betrekking tot de doorstroming van het verkeer in Renesse. Het was er vrijdagavond al enorm druk. Het afgelopen weekeinde werden er twin tig wagens weggesleept, die tegen be taling van 170 gulden weer terugge haald konden worden. Daarnaast werden er enkele honderden parkeer boetes uitgeschreven. Weigering Voor het rijden onder invloed werd tegen acht automobilisten proces-ver baal opgemaakt. Enkelen van hen, weigerden medewerking te verlenen bij de ademanalyse, waardoor hen zonder meer een misdrijf ten laste zal worden gelegd. In totaal werden er 21 auto's opengebroken in met name Haamstede, Renesse en op de Brou- wersdam. In zowel Zierikzee als Re nesse werden diverse fietsen gesto len. Voor zover bekend bij de politie •vonden er tot maandagmorgen acht tien aanrijdingen plaats. Het ging voornamelijk om blikschade. Bij Serooskerke ter'hoogte van de Stolpweg werd zaterdag omstreeks 13.30 uur een motorrijder aangere den door een automobilist. De mo torrijder reed over de Serooskerkse- weg vanuit Haamstede in de richting Renesse. Vanaf dc Stolpweg kwam een personenauto, die aan hem geen voorrang verleende. De motorrijder, M. J. V. uit Serooskerke, werd met een gebroken schouderblad behan deld in het ziekenhuis. De auto van A. S. uit Hildcn (Did) word wegge sleept. Diezelfde dag omstreeks 19.15 uur slipte C. S. L, uit Saarbruecken met zijn personenauto op de Kuijerdam- seweg te Ellemeet. Hij kwam tegen een boom tot stilstand. Het slachtof fer is afgevoerd naar het ziekenhuis in Goes. De verwondingen bleken daar minder ernstig dan verwacht. Zoals gezegd heeft de politie het af gelopen weekeinde zoveel mogelijk mensen ingezet. Tbch blijft het priori teiten stellen. Telefonische klachten vanuit Renesse richting politiebu reau, konden vaak niet in behande ling genomen worden. Daar bestaat onder de bevolking, volgens een poli tiewoordvoerder, wel begrip voor. Men is geadviseerd een brief naar het gemeentebestuur te schrijven. Zon op 05.22, onder 21.56 Maan op 20.37, onder 03.36 7 juni Zon op 05.21, onder 21.57 Maan op 21.43, onder 04.04 Volle Maan: 8 juni (13.01) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een lagedrukgebied ten zuiden van IJsland trekt het komend etmaal in de richting van Schotland. Met dit druksysteem komen twee re- gengebieden naar onze omgeving. Het eerst bereikt ons al in de loop van de avond en trekt in de nacht naar het oosten weg. In de ochtend uren kan er een enkele opklaring voorkomen. Het tweede regen gebied nadert tegen morgenavond. De lucht die aangevoerd wordt is vrij koel en daarom komt de middagtemperatuur niet veel hoger uit dan een graad of 17. De wind waait uit een richting tussen zuidwest en zuid en is matig. Het ziet er naar uit dat het lagedruk gebied zelf de komende dagen een po sitie kiest in onze directe omgeving. ZIERIKZEE - De organisatie Zie rikzee Actief heeft voor morgen, woensdag 6 juni, de traditionele Paardenmarkt op het programma staan. De markt met ruim honderd kra men en vele standwerkers staat opge steld op de Balie, de Varremarkt, de Lammermarkt, langs het Kerkhof ZZ en een stukje Poststraat. Paardenhandel Tevens is er op de Karnemelksvaart sinds veertig jaar weer een echte paardenhandel. Manege Grol komt na de paardenhandel met enkele po ny's en paarden, waar kinderen (en oudbren) een ritje mee kunnen ma ken. Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! En op woensdag gratis de Nieuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schouwen-Duiveland. VUL DIE BON DUS SNEL IN, OF NÓG SNELLER, BEL 01110-16551 •»f - Naam Adres Postcode Telefoon Wij willen ook goed nieuws thuis, en een gratis proetabonnement van 2 weken. Plaats: ZIFRIKZf E5(H£ M Handtekening: Bon opsturen in gesloten envelop zonder postzegel naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1