De WK-visie van: Marco Duinhouwer Schouwen-Duivelandse selectie verliest van Brouwershaven: 1-0 NIEUWSBODE Reserves HV Delta Sport in Zeeuwse bekerfinale Begemann duikt onder de magische 50 secondengrens Penaltybokaal met profs Hans Bomgaars winnaar sneldammen Noord-Zeeland Reserves winnen het elfde Onderling SKNWK toernooi Dammentocht Toernooien VV Bruse Boys Joop de Wit legt functies bij KNVB neer ZONNEMAIRE - De Schouwen-Duivelandse (gelegenheids)selectie, welke op zaterdag 2 juni binnen de lijnen komt tegen de Oud-internationals tijdens de jubileumfestiviteiten van de VV Zonnemaire, heeft onlangs geoefend tegen het gepromoveerde eerste elftal van ASV Brouwershaven. Het duel eindigde uiteindelijk in een 1-0 overwinning voor de Brouivse elf. De eilandelijke selectie, onder leiding van trainer Jaaji van Huizen, had zeker in de eerste helft gewen ning sproblemen. Men wist elkaar niet altijd even gemakkelijk te vinden, waardoor de combinaties moeizaam verlie pen. De jongens van Brouw-trainer Arend Krijgsman speelden een vlotter spelletje. Dit resulteerde in de 28e minuut in de openingstreffer voor Brouwershaven, via een doelpunt van Cees Kraayenbrink. De selectie kreeg nog een prima kans via de opkomende Luck Heyboer, die vanaf 20 meter echter keihard op de lat schoot. Na de hervatting kon de Schouwen-Duivelandse selectie aanvallender spelen. Tot de verdienstelijke gelijkmaker kon men evenwel niet ko men. Wel kreeg Marco Tanis in de 75e minuut nog een dot van een kans, maar zag deze stranden op het houtwerk. (Fo to: Joop van Houdt) GOES - De 23-jarige atleet Robert Begemann heeft na een schitterende race op de 400 meter het clubrecord van atletiekvereniging Delta Sport gebracht op 49.6 seconden. Tijdens de landelijke atletiekcompetitiewedstrijden op de nieuwe kunststofbaan in Goes realiseerde Begemann voor het eerst een tijd onder de vijftig seconden. De atleet uit Dreischor verklaarde na de wedstrijd: „Eindelijk is het mij gelukt bm onder de vijftig secondengrens te duiken. De ze tijd is voor mij een hele opsteker, hierdoor krijg ik vertrouwen op dit on derdeel. Ik heb het gevoel dat ik nog sneller kan, vooral op het laatste stuk zat ik niet kapot", aldus Begemann. GOES - Onlangs heeft het tweede herenteam van HV Delta Sport zich in Goes tamelijk verrassend weten te plaatsen voor de Zeeuwse bekerfina le door in de halve eindstrijd het uit de 3e divisie gedegradeerde HVSV uit Terneuzen na verlenging met 26- 21 te verslaan. Na de promotie van het eerste herenteam naar de lande lijke le divisie opnieuw dus een aan sprekende prestatie van een Delta Sport-team. Het tweede team, be staande uit de jeugdige talenten Tommy Verwest, Michel Schaalje, Rudi Legemaate, Harald van Zwie- ten, Peter en Erwin Bos en de oud-le teamspelers Cor Lagendijk, Frank Thiery, Piet Bos, Wim v. d. Welle en Kees de Vos wordt getraind en geco acht door oud-le teamtrainer Cor Mol uit Goes. Na een gelijk opgaande wedstrijd met steeds een kleine voorsprong voor Delta Sport leek het in de slot minuten met name verdedigend toch nog mis te gaan. Een in de laatste mi nuut gescoord doelpunt betekende een 20-20 eindstand en derhalve 2x5 minuten verlenging. In deze verlen ging was HVSV blijkbaar meer met de gedachten bij het halen van de laatste boot richting Terneuzen, dan bij de wedstrijd. Na twee snelle tref fers van Delta Sport-zijde gaven zij de moed op en konden bij 26-21 gedes illusioneerd de kleedkamer opzoe ken. Het bereiken van de Zeeuwse be kerfinale mag, ondanks het nipt mis sen van de kampioenstitel, worden gezien als de bekroning van een pri ma verlopen seizoen en de afloop van de finale kan, gezien de eerdere competitie-resultaten tegen GSC, met vertrouwen tegemoet worden ge zien. De finales vinden ijs en weder dienende plaats op zaterdag 26 mei a.s. in sporthal Baskensburg te Vlis- singen. Aanvang damesfinale om 19.00 uur en herenfinale om 20.30 uur. Tijdens de wedstrijd op de 400 me ter ontstond er een strijd tussen Reve- lino Rijk uit Vlissingen, Ingnaro Coupain uit Rotterdam en Robert Be gemann. Rijk werd uiteindelijk de winnaar in een tijd van 49.2 secon den, waarmee hij het Zeeuws record benaderde van Gerald Verhulst (48.97). Begemann werd uiteindelijk nipt derde doordat de Metro atleet zijn borst net iets eerder over de streep duwde (49.5). Ook Serge Schot zorgde voor een prima prestatie op het hoogspringen met een sprong van 1,85 meter. Hier mee evenaarde hij het A-juniorenre cord van Bart van Haeingen. Chris Hoek zette als vanouds weer een keu rige tijd neer op de 100 meter horden in 16.6 seconden. Bij de damesploeg van Delta Sport sprong Jacolies van Gastel het hoogst, namelijk 1,60 me ter. Tijdens de competitiewedstrijden belandde het herenteam op een keuri ge 4e plaats met 12.807 punten. De da mes, die uitkwamen in de vierde klasse, eindigden als 3e met 55.97 punten. De resultaten van de Delta Sport atleten waren als volgt: 110 meter horden: 2. Chris Hoek, 16.6. 100 meter: 3. Robert Begemann, 11.6. 5. Hans Saman, 12.4. 400 meter: 3. Hans Saman, 53.3; 3. Robert Begerpann, 57,5., 5000 meter: 2. Jan Hoek, 15.46; 9. Adrie Hollaar, 16.34. Discuswerpen: 4. Robert v. d. Vegt 35,78; 10. Kees Delfgaauw 27,52. Hoogspringen: 1. Serge Schot, 1,85; 5. Jos Geluk, 1.75. Polshoogspringen: 5. Serge Schot 2,20. Kogelstoten: 9. Chris Hoek, 10,35; 10. Ad Fluyt' 10,05. Speerwerpen: 3. Jos Geluk, 40,60; 7. Cees Delfgaauw, 38,14. Verspringen: 7. Robert v. d. Vegt, 5.89; 14. Danny Duinhouwer, 4,44. 4x100 meter: 3. Delta Sport 45.5. 100 meter: 3. Cora den Boer, 14.3. 800 meter: 6. Greetje Smit, 2.37.7. 400 meter: 3. Jacolies v. Gastel 1.04.5. Hoogspringen: 1. Jacolies v. Gastel, 1,60. Kogelstoten: 3. Anita v. d. Zande, 9,88. Speerwerpen: 5. Joke v. d. Kasteele 25,94. Verspringen: 5. Inge den Boer, 4,38. Discuswerpen: 5. Margreet den Boer, 24,94. ZIERIKZEE - Onder enorm gunsti ge weersomstandigheden is door de VV Zierikzee afgelopen woensdag middag de jaarlijkse strijd om de Pupillen-Penaltybokaal gehouden. Dit keer was het de jeugdcommissie gelukt om drie profspelers van het Roosendaalse RBC te strikken voor dit evenement. Naast de eigen keepers'Wim Lafe-- ber, Sander Kloos en Wilco Doeleman konden de Zierikzeese pupillen zo doende ook hun kunstjes vertonen te- NIEUWERKERK - Leden van dam club Tholen hebben het sneldam- kampioenschap van Noord-Zeeland beheerst. Het toernooi dat door dam vereniging Zierikzee onlangs in Nieuwerkerk werd gehouden werd bij de senioren gewonnen door Hans Bomgaars en bij de jeugd was Cornee Buscop de sterkste. Dammers van Zierikzee en St. Philipsland moesten met bescheiden klasseringen genoe gen nemen. Via de voorronden wisten acht spe lers uit Tholen en vier spelers uit Zie rikzee de eerste finalegroep te berei ken. De strijd ging tussen Hans Bomgaars en Henk Gunter uit Tho len, andere finalisten verloren teveel punten om in de running te blijven. Uiteindelijk won Bomgaars de beker met slechts drie verliespunten. Cor Boot was de enige die hem klopte en dit was voor Boot een opleving in de finale waarin hij matig presteerde. In genover de doelman van RBC, Christol van Campenhout. Tevens waren aanwezig de aanvaller Pierre van Hooydonk en de oud-Zierikzee speler Ronald van Oeveren. Voordat de eigenlijke strijd om de Penaltybo kaal van start ging konden de aller jongsten nog vragen stellen aan de drie profvoetballers. Als penaltybokaal-winnaars kwa men uiteindelijk uit de bus Lee Mol (D-pupillen), Martin Kiezenberg (E- pupillen) en Martin Berman (F- pupillen,). Na de prijsuitreiking, wel ke werd verricht door keéper Van Campenhout, kon er nog volop geno ten worden van de tientallen panne koeken die waren gebakken. de tweede groep bij de senioren won Jan-Peter Van der Veer van Zierikzee de eerste prijs. Bij de jeugd was het uitsluitend een Thoolse aangelegen heid. Na een barrage met Ronald van Gorsel won Cornée Buscop uiteinde lijk de beker. De voornaamste uitslagen en klas seringen van Zierikzee-spelers: Seni oren groep I: 1. H. Bomgaars 19 pnt.; 2. H. Gunter 17 pnt.; 3. T. Hage 16 pnt.; 4. R. Gunter 13 pnt.; 5. H. van Akkeren 12 pnt.; 6. S. Baerends 11 pnt.; 7. C. L. Boot 9 pnt.; 8. M. v. d. Wielen 9 pnt.; 9. A. Boogerd 9 pnt.; 10. J. de Wild 8 pnt.; 11. J. Huigens 7 pnt.; 12. D. de Vos 2 pnt. Senioren groep II: 1. J. P. v. d. Veer 19 pnt.; 2. J. v. d. Vel de 17 pnt.; 3. J. Suyrland 14 pnt.; 4. J. de Jonge 12 pnt.; 5 en 6. C. v. d. Wielen en C. M. v. d. Velde 10 pnt.; 11. J. M. Honig 8 pnt. Jeugdgroep: 1. C. Bus cop 26 pnt.; 2. R. van Gorsel 26 pnt.; 3. R. Kousemaker 25 pnt. NIEUWERKERK - Het elfde Onderling SKNWK toernooi, traditioneel ge houden op Hemelvaartsdag, is dit jaar voor het eerst gewonnen door de reser ves van de Sport Kombinatie Nieuwerkerk. Het eerste elftal, in 1984 voor het laatst winnaar, werd in de finale verslagen met 0-1. Een en ander kwam wel pas tot stand nadat de voor dit toernooi gebruikelijke strafschoppen werden genomen. Een doelpunt van tweede elftalspeler Bram Roks zorgde ervoor dat zijn ploeg winnaar werd van deze elfde editie van het Onderling SKNWK toernooi. Organisator Jan Tierie, die dit jaar eigenlijk niet zoveel zin had om wéér een Onderling toernooi te organise ren, was uiteindelijk toch gezwicht voor de vele verzoeken het alsjeblieft wel te doen. Vrij 'eenvoudig gelukte het hem toch weer om zes verschillen de SKNWK-ploegen binnen de kaak lijnen te krijgen. Tevens bedacht hij nog een ludiek intermezzo. Tijdens de pauze werd er namelijk door de aan wezige veertig-plussers gestreden om de penalty-bokaal. Oudste deelnemer Aan deze activiteit werd ook mee gedaan door de scheidsrechters van het toernooi, terwijl eveneens voor zitter Johan Schiettekatte voor deze gelegenheid zijn voetbalschoenen weer eens aantrok. „Hoelang het ge leden is dat ik ze heb aangehad? Goh, dat zou ik echt niet meer weten", lachte de praeses van SKNWK. Ook de oudste deelnemer, de 58-jarige Bram- Heijboer, liet de kans om op een bijna leeg doel te schieten niet voorbij gaan. Hij liet tot vijf keer toe de netten vibreren. Winnaar van de penalty-bokaal werd uiteindelijk Banus Neele die bij alle vier de keepers (Stoutjesdijk, Janson, Quik en Zandijk) zijn twee doelpunten wist te scoren. Tweede werd scheidsrechter Jaap de Bruine en op de derde plaats eindigde Huib de Valk. Ook de vier keepers konden onderling uitmaken wie zich de beste doelman kon noemen. De goalie die de minste treffers toestond werd winnaar. Keeper Hans Stoutjesdijk liet zich het minst passeren, Ronnie Janson, Leon Quik en Erik Zandijk werden respectievelijk nummer twee, drie en vier. De finale van het Onderling-toer- nooi ging zoals gezegd tussen het eer ste en het tweede elftal. De wedstrijd van twee keer 15 minuten eindigde in een onbesliste brilstand; 0-0. Volgens de door Jan Tierie uitbedachte handi capformule mocht de selectie één strafschop en de reserves twee penal ty's nemen na afloop. Bram Roks van het tweede wist doelman Quik met een te passeren. Eerste elftalspeler Ronnie de Bruine knalde keihard op ZIERIKZEE - De RTC Schouwen- Duiveland houdt op zondag 27 mei over een afstand van 150 km de Dam mentocht. De toertocht wordt met een snelheid van 25 km per uur ach ter voorrijders verreden. De start is om 8.30 uur vanaf Den Hogen Blok aan de Lange Blokweg te Zierikzee. De inschrijving is vanaf 8.00 uur tot 8.25 uur. Deelname is voor iedereen toegan kelijk, mits in het bezit van een veili ge, deugdelijke fiets en een redelijke conditie. Het is verstandig om reser vebanden en wat mondvoorraad mee te nemen. Er is een volgwagen aanwe zig. de paal. SKNWK 2 won zodoende met 1-0 de finale én het toernooi. De complete uitslag van het elfde Onderling SKNWK toernooi was als volgt: 1) SKNWK 2; 2) SKNWK 1; 3) ex-SKNWK 1; 4) SKNWK 3; 5) ex- SKNWK 2; 6) SINOTO. BRUINISSE - Ook de VV Bruse Boys sluit het seizoen dit jaar af met een tweetal jeugdtoernooien. De eer ste vindt plaats op zaterdag 26 mei en is bedoeld voor de C-junioren, D-, E-, en F-pupillen. Voor de A- en B- junioren wordt er een voetbaltoer nooi gehouden op zaterdag 2 juni aanstaande. Het toernooi op 26 mei start voor de pupillen om 09.00 uur, terwijl de C- junioren rond 13.30 uur binnen de kalklijnen komen. De deelnemende verenigingen zijn: DBGC, Dilettant, Herkingen, Krabbendijke, Meeuwen, NOAD '67, Smerdiek, Zeelandia. Al- tena, FIOS, Honselersdijk, NTVV en Dauwendaele en uiteraard 'last but not least' Bruse Boys zelf. Burgemeester Aan het A- en B-juniorentoernooi op 2 juni aanstaande doen mee de ver enigingen: Honselersdijk, Krabben dijke, Smerdiek, Wemeldinge, WHS, ZSC, en ook hier natuurlijk Bruse Boys. De prijsuitreiking naar aanlei ding van dit laatste evenement wordt verricht door de nieuwe burgemees ter J. Vogelaar, zelf voetballiefhebber in hart en pieren. RENNESSE - Moi^en, zater dag 26 mei, wordt er op het sportpark van de SV Renesse afscheid genomen van Joop de Wit, een markante persoon lijkheid in de Schouwen-Dui velandse sportwereld. Een en ander gebeurt na afloop van de wedstrijd tussen het Zeeuws afdelingselftal en het West- lands elftal. Het duel tussen de Zeeuwen en de Westlanders begint om 18.00 uur, dit in aansluiting van de Renessedag 1990. Hier na krijgen alle Schouwen- Duivelandse voetbalverenigin gen de kans om afscheid te ne men van Joop de Wit, die we gens het bereiken van de 70-ja- rige leeftijd zijn functies bij de KNVB-Zeeland neerlegt. FIFA WORLD CUP In de sportkolommen komt in elke editie, tot aan de ope ningswedstrijd op 8 juni, een eilandelijke voetballer aan het woord, die zijn visie geeft op het komende WK-voetbal. Wie tippen zij als winnaar en welke rol is er volgens hun weggelegd voor onze Oranje hemden? Lees alles over deze - soms - voorspelbare maar ook afwijkende en opmerkelijke uilspraken in de komende edi ties. ZONNEMAIRE - Eindelijk hebben we voor de rubriek 'de WK-visie van' iemand gevonden die ervan overtuigd is dat onze Oranje-jongens er deze zomer met de hoogste prijs vandoor gaan. Die optimistisch gestemde voetbal ler is de topscorer van VV Zonnemaire, Marco Duinhou wer. Wist Duinhouwer vorig seizoen reeds 22 keer'de bal tussen de palen te krijgen, tijdens de afgelopen competi tie gelukte het hem 36 keer. De 23-jarige bakker heeft derhalve één van zijn betere seizoenen achter de rug. Een eventueel wereldkampioenschap van Nederland daar nog bovenop maakt van hem ongetwijfeld een gelukkig mens. „Voor mij is het: Rome we kome". Marco Duinhouwer is op zijn tiende jaar begonnen met voetballen, en wel bij zijn huidige vereniging VV Zonne maire. In eerste instantie bezette hij de rechtsback positie. „Op een gege ven moment kreeg ik als verdediger echter teveel blessures waardoor ik voorin mee ging spelen. Gelijk al de eerste keer wist ik te scoren, zodat het meteen al niet meer stuk kon", al dus Duinhouwer, die nu voor het vier de jaar in de voorhoede is te vinden. Positief De meest scorende spits van Zonne maire kijkt positief terug op het voorbije voetbalseizoen. „We hebben goed gedraaid en uiteindelijk een tweede plaats bereikt. Een eerste plaats is in die vierde klasse altijd al moeilijk geweest. Vooral omdat er ploegen in zitten als een Goes, Zee land Sport en Walcheren die wel sterk zijn maar niet willen promove ren. Dus je blijft ze tegenkomen". Duinhouwer is ervan overtuigd dat Nederland uiteindelijk op 8 juli aan staande te Rome in de finale zal staan. „Ik heb de WK-visie van mijn voorgangers allemaal wel zo'n beetje gevolgd, maar ik vind ze over het al gemeen nogal negatief over Oranje. Ik denk toch zeker dat ze de finale behalen. Tegen wie? Nou ik verwacht tegen het gastland Italië, die hebben ook een hele goede ploeg". Bakker Duinhouwer acht de in breng van Ruud Gullit uiterst bepa lend. „Dat is gewoon één van de mo tors. Als hij erbij is heeft zo'n ploeg meteen meer overwicht. Maar spelers als een Van Aerle, Ronald Koeman en Rijkaard zijn natuurlijk öok belang rijke mannen die een elftal op sleep touw kunnen nemen. Rijkaard die het achterin goed dicht houdt en met een Van Basten die ze er inschiet kan het gewoonweg niet stuk", klinkt het opgetogen. Automatische schifting Omdat Marco Duinhouwer be roepshalve 's avonds bijna nooit naar de televisie kan kijken vindt er een min of meer automatische schifting, plaats met betrekking tot de te vol gen duels. „Wat ik nu ook al wel doe, en straks tijdens het WK zeker, is wanneer ik 's morgens na mijn werk thuiskom direct de teletekst aanzet ten. De WK-wedstrijden die ik graag wil zien neem ik op via de videore corder. Ik zal in ieder geval proberen zoveel mogelijk belangrijke wedstrij den te bekijken". Reeds begin deze week maakte interim-bondcoach Lcó Beenhakker drie afvallers bekend. Wat zijn de ge dachten van Duinhouwer over de drie pechvogels Ellcrinan, Krüzen en Hofkens. „Dat Ellerman niet mee gaat naar Italië had ik al wel ge dacht. Er zijn nu eenmaal teveel spit sen en dat juist hij afvalt is volgens mij dan het meest voor de hand lig gend. Zo zal er zeker nóg wel een aan valler afvallen, en dan denk ik aan Van Loen. De laatste die niet mee gaat naar Italië zal wel een keeper zijn, waarschijnlijk Menzo". (Tijdens het interview was nog niet bekend dat Bosman en Sturing ook thuis moeten blijven - red.). Voor niks gaat de zon op. Dit gezeg de klinkt ook Marco Duinhouwer be kend in de oren. De premie van rond de 150.000 gulden, die iedere speler van het nationale elftal bij een even tuele mondiale titel kan opstrijken, vindt de WK-visionist van vandaag geen overdreven hoog bedrag. „Het zijn natuurlijk in onze ogen hele be dragen. maar toch vind ik wel dat ze het verdienen. Een voetballer moet het nu eenmaal voor zijn 35e jaar ver dienen. Hoewel wat die Italianen kunnen krijgen wel te gek is. Ook vind ik dat wat er afgelopen weekond op Port Zélande is gebeurd, met het beschikbaar stellen van een zeiljacht en ligplaatsen, een beetje overdre ven". Ook in zijn keuze qua soort voetbal laat Marco Duinhouwer zijn Oranje gezindheid doorklinken. „Het mooiste voetbal wordt gespeeld door Nederland. Ik hou wel van dat opbou wend voetbal, en er wordt ook echt hard gewerkt voor een goed resul taat. Nee, voor mij is het: Rome we kome, zonder enige twijfel".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 10