Delta Sport boert goed op NK DE WK-visie van: Leen Rademaker 4 NIEUWSBODE LTC Zierikzee heren 1 Dames Bru-Tèn kampioen De Jeugdvoetbalhoek t Onderling toernooi van SKNWK Nieuwerkerk Zomeravond- minicompetitie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 22 mei 1990 Nr. 24748 DEN HAAG/ZIERIKZEE - De gymnastiekvereniging- Delta Sport heeft goed geboerd tijdens het recent gehou den Nederlands turnkampioenschap, te Den Haag. De in totaal zeven jeugdige afgevaardigden van de Zierikzeese turnvereniging wisten maar liefst negen medailles in de wacht te slepen. Variërend, in goud, zilver of brons. In de olympische klasse miste favoriet Linda Slootmaker, uit Nieuwerkerk, uiteindelijk met één punt verschil toch de nationale titel. Linda Slootmaker leek na de ver plichte stof vorige week, met een voorsprong van bijna één punt, voor bestemd om de Nederlandse titel over te nemen van clubgenoot Mireil le Lemaire. Slootmaker bleek de enorme druk welke op haar schou ders rustte uiteindelijk toch niet aan te kunnen. Tijdens haar eerste onder deel, de sprong, verspeelde de Delta Sportster een half punt omdat zij tot twee keer toe op het achterwerk land de. Haar directe concurrente, de meer ervaren Haarlemse Sylvia Smal, kon zich hierdoor zelfs ook nog wat mis sers veroorloven en toch de titel bin nenhalen. Toestelfinales Tijdens haar vier toestelfinales wist Linda Slootmaker één keer goud, één keer zilver en twee keer brons te bemachtigen. Het hoogste eremetaal werd door Slootmaker be machtigd tijdens haar oefening op de evenwichtsbalk. Slechts één wiebel- tje en het een keer aantikken zorgde ervoor dat ze met een waardering van 9.025 pt. hier Sylvia Smal net voor bleef. Haar sprong ging nu wel goed en leverde een bronzen medaille op; 9.087 pt. Eveneens brons won Linda Slootmaker op de brug ongelijke leg ger; 7.725 pt. Het zilver tenslotte be machtigde zij tijdens haar netjes uit gevoerde vloeroefening; 8.50 pt. Dé wedstrijd welke meer dan de gebruikelijke stof tot spreken gaf was de strijd in de senioren-klasse. Het tweetal Larissa van Hess'e en de Zierikzeese turnster Nynke Botter- weg turnden waarlijk de sterren van de hemel. Een gat van 3.15 punten tussen de nummer twee en de num mer drie vertelt in deze al heel wat. De gouden medaille ging uiteinde lijk naar Larissa van Hesse uit Rot terdam: 37.85 punten. Nynke Botterweg kon wegens een kort daarvoor opgelopen lichte voet blessure niet optimaal presteren. Bij haar sprong was de landing derhalve niet stabiel genoeg. Haar brugoefe- ning werd wel goed uitgevoerd. De beste prestatie zette Botterweg neer op het onderdeel balk. Met een jure ring van 9.50 punten behaalde zij hiermee de hoogste waardering tij dens het gehele toernooi. Na een spet terende vloeroefening scoorde de ze ventienjarige Zierikzeese uiteinde lijk een totaal van 37.35 punten. De tweede Delta Sport deelneem ster in de senioren-klasse, Nicole van der Have, eindigde op een zestiende plaats. Terwijl zij als laatste deze na- Andrea de Looff wist tijdens de Nederlandse turnkampioenschappen beslag te leggen op een zilveren medaille. (Foto: Joop van Houdt). tionale finale binnentrad, was de uit eindelijke klassering nog zo slecht niet. Nog nooit vergaarde Van der Have zoveel punten tijdens een turn- wedstrijd, als tijdens deze NK; 3*1.40 punten. In de klasse la finishte Sabrina de Prenter op een uiteindelijke elfde plaats. Ze turnde een voor haar doen goede wedstrijd, maar momenteel zit er gewoonweg niet meer in. Bij de balk ging zij er één keer af, terwijl zij zich tijdens haar vloeroefening bij de beste zes turnde en zodoende mee mocht doen aan de toestelfina les. Zij kwam daar als vijfde ge plaatste binnen en ging er uiteinde lijk met een bronzen medaille vandoor. In de klasse 4b was Andrea de Looff uiterst succesvol en veroverde hier de tweede plaats. De meeste pun ten verspeelde zij op het onderdeel balk. Bij het maken van een hand stand viel zij eraf, terwijl de jury te veel wiebeis constateerde. Hoewel zij vorig jaar nog slechts drie punten scoorde op dit onderdeel, blijft de balk voor De Looff, met een score nu van 6.95 punten, toch het moeilijkste onderdeel voor deze Zierikzeese turn ster. Bianca de Zeeuw kwam ook met een medaille thuis. In de klasse 3b legde zij beslag op de derde plaats. Zij begon uitermate succesvol met haar sprong. Daar scoorde zij de eni ge negen op dat onderdeel in die klas se. Ook haar brugoefening ging voortvarend, alleen het figuur hand stand werd niet correct uitgevoerd. Aangezien er in de kop van dit klasse ment een enorme concurrentie woed de was de uiteindelijke derde plaats een fraaie prestatie. In de jeugdklasse tenslotte was nog het optreden van Delta Sportster Veronique Blom te aanschouwen. In het veld van 25 turnsters eindigde zij op een achttiende plaats. Voor haar is het zaak dat er in haar oefeningen meer moeilijkere onderdelen worden ingebouwd. Momenteel is haar pro gramma te 'simpel' om echt hoog te kunnen eindigen. Veronique Blom behaalde een totaal van 29.00 pun ten. ZIERIKZEE - Een grotere tegenstelling in weersomstandigheden op de voorlaatste en laatste wedstrijddag van de Zeeuwse Districts herencompeti tie was nauwelijks denkbaar. Het heren 1 team van LTC Zierikzee heeft in een verschroeiende hitte zuchtend en steunend, zuinig spelend om de krach ten te sparen, een 0-6 overwinning behaald op TV Souburg, zich gelukkig prij zend dat er geen enkele drie-setter gespeeld hoefte te worden. De volgende uitslagen konden hier bij genoteerd worden: Paul PI a tschorre-Marco Speelman 1-6, 2-6; Piet te Hakken-Ronald Haze 2-6, 3-6; Joop Sukul-Henk Speelman 5-7, 2-6; Siep Huisman-Piet van Gelder 3-6, 0- 6; Platschorre/ten Hakken-Speel- man/Speelman 1-6, 6-7; de Kok/Sukul-Haze/Van Gelder 4-6, 3-6. Verwende tennisreis De laatste wedstrijddag tegen TV Goblin uit 's Gravenpolder dreigde voor de verwende zaterdag (mooi weer) tennissers compleet te verrege nen. Pas om half vier 's middags kon captain Ronald Haze zijn handteke ning zetten op het wedstrijdformu lier, nadat vanaf negen uur 's mor gens zijn team letterlijk met vallen en opstaan en na heel veel dweilen vier punten op de te gladde Mateco banen bij elkaar had geslagen. Het eerste verliespunt kwam op re kening van het dubbel Ronald Ha- ze/Piet van Gelder dat in drie sets zijn meerdere moest erkennen in het koppel Johan Ombergen/Louis v. d. Boog (6-4, 3-6, 6-3). Opmerkzame toe schouwers meenden vooral bij cap tain Haze enig concentratieverlies te bespeuren in de loop van de derde set. Henk Speelman was in zijn en kelspel verantwoordelijk voor het tweede verliespunt. Na een tamelijk gemakkelijke winst in de eerste set (2-6) en een kansrijke stand van 4-4, 40-15 in de derde set moest hij uitein delijk de winst van de partij toch la ten aan de stoïcijns spelende Louis v. (1. Boog (2-6, 6-2, 6-4). Dubbelspel In het dubbelspel met partner Wim Mulders was Speelman gelukkiger. Hierin toonden zij zich duidelijk ster ker dan het 's Gravenpolcjerse duo Henk v. d. Boog/Wim Moens (5-7, 2-6). De resterende drie enkelspelen wer den alle gewonnen door het team uit Zierikzee. Van Gelder had na een ge lijk opgaande en door een tie-break in zijn voordeel besliste eerste set, weinig moeite om in de tweede set de finitief af te rekenen met zijn immer sympathiek lachende tegenstander Wim Moens. (6-7, 2-6). Na een verbazingwekkend snelle recuperatie deed Ronnie Runner Ha- ze zijn bijnaam eer aan. In snel tempo met veel agressief aanvalsspel werd het punt binnen gehaald waarbij Ha ze's opponent, Johan van Ombergen slechts drie games werden gegund (1- 6, 2-6). Tenslotte won ook Wim Mulders zijn partij met degelijk tennis en, zijn handelsmerk, een nimmer aflatende inzet. Henk v. d. Boog moest hier het hoofd buigen met 2-6, 2-6. BRUINISSE - Leen Breurs, de sympathieke districts bestuurder van de Zeeuwse Tennisbond wond er geen doekjes om: „Het is niet alleen goed toeven op de Bruse banen qua gezelligheid en sportiviteit, er worden ook opmerkelijke prestaties geleverd". Want evenals in 1986 zijn zowel de dames als de heren van de Bru-Tèn kam pioen in de Hoofdklasse geworden. Een unicum dat nog geen andere Zeeuwse club evenaarde. ZIERIKZEE - De Jeugdvoetbalhoek krijgt op de valreep toch nog een staartje. Omdat het schoolvoetbaltoernooi van Schouwen-Duiveland vorige maand letterlijk in het water viel, is dit toernooi onlangs toch nog gehouden. Hieronder de resultaten ervan. NIEUWERKERK - Het elfde on derling SKNWK-toernooi in Nieu werkerk staat weer voor de deur. Donderdag 24 mei (Hemelvaartsdag) wordt het toernooi gehouden op sportpark Het Springer te Nieuwer- kerk. Een en ander begint om 10.00 uur en eindigt omstreeks 17.00 uur. Aan het onderling toernooi wordt deelgenomen door zes teams. Drie senioren-elftallen van SKNWK ko men in actie én drie 'gast-teams'. De spelers van vroeger vormen het team Sinoto en de spelers van een latere ge neratie komen uit in twee teams en wel onder de naam Ex-SKNWK 1 en Ex-SKNWK 2. Ook nu weer wordt de traditionele handicap, strafschoppen na afloop van de wedstrijd, toege past. In de pauze wordt er door de aanwezige veertig-plussers gestreden om de Penalty Bokaal. Dat gebeurt om 13.00 uur. ZIERIKZEE - Vanavond, dinsdag 22 mei, start op de kunststofaccom modatie Bannink de zogenaamde De Jong zomeravond-minicompetitie. Tijdens deze competitie over twee wedstrijden is het mogelijk om een fraaie geldprijs in de wacht te sle pen. De disciplines welke gelden voor deze strijd zijn: 100 m sprint, 800 m, 1500 m, 5000 m, speer- en ko- gelwerpen, ver- en hoogspringen. Een blik op de wisselbekers leert inderdaad dat naast de tennisvereni ging De Bru-Tèn nog geen andere Zeeuwse blub in het zaterdagtennis er in is geslaagd om in hetzelfde jaar zo wel kampioen te worden bij de heren als de dames. De Bruse teams lever den dit huzarenstukje nu voor de tweede keer. Beide teams werden ook voor de vierde keer kampioen, de he ren in 1983, '86, '87 en dit jaar en de dames in 1986, '88, '89 en dit seizoen. Champagne Met champagne, Frans gebak en on bespoten groentesoep en bloemen werd het kampioenschap bij de da mes gevierd. Eens temeer werd in de laatste wedstrijd tegen Hulster Am bacht duidelijk dat het huidige team in principe te sterk is voor deze pro vinciale competitie. Hulst werd afge droogd met 5-1 en bijvoorbeeld Cor- rie de Waal en Barbara Heezen wonnen met de alleszeggende cijfers 6-0, 6-0, tegen respectievelijk Koos Molthoff en Lies Mast. Corrie Roda moest twee games laten lopen, 6-0, 6-2 tegen Marie Jose Bag ger. Alleen Adrie de Looff, de enige D-dame in dit Bruse C-geweld, heeft moeilijke partijen gekend in de aan loop naar het kampioenschap. Dit keer verloor ze met 3-6, 2-6 van Fien Adriaansen. Ook beide dubbels wer den gewonnen. Voor de drie C-dames kan de vaak zo simpel behaalde winst geen echte, bevrediging zijn. Daarvoor was het verschil meestal te groot. Voor de winnende maar zeker voor de verliezende partij niet pret tig om aan terug te denken. Als de dames op zaterdag willen blijven spelen zal het district aan een andere opzet moeten denken, zoals De Bru-Tèn laten meespelen met bij voorbeeld West-Brabantse teams. De huidige sterkte werkt alleen de nodi ge frustraties bij andere da mesteams, die bijna uitsluitend uit D-dames bestaan, in de hand. Het da- mesdubbelteam dat bestaat uit Ineke van den Houten, Paultje Deurloo, Adrie Jumelet en Jannie Bolier ver loor de laatste partij met 1-3 van Sou burg. Het andere team, waarin Ka- thalien Coppoolse, Ella Krepel, Wil Smits en Rudie van der Pols acteren, speelde 2-2 gelijk tegen Tholen. Jongens elftallen De jongens elftallen speelden een voorronde in twee poules. Winnaar in poule 1 werd De Kirreweie, terwijl in poule 2 Onder de Wieken met de eer ste plaats ervan door ging. De finale tussen vorengenoemde scholen ein digde uiteindelijk in een 2-1 overwin ning voor Onder de Wieken. Poule 1: 1. De Kirreweie, 8 pt., 12-1; 2. Binnen de Veste, 6 pt., 17-3; 3. De Dobbelsteen 1, 4 pt., 10-6; 4. De Schoe ner, 2 pt., 2-14; 5. J. L. de Jongeschool, 0 pt., 1-18. Poule 2: 1. Onder de Wieken, 7 pt., 8-2; 2. Op Dreef, 6 pt., 7-2; 3. De Oosterburcht, 4 pt., 3-3; 4. J. W. v. d. Doelschool, 3 pt., 1-7; 5. De Dob belsteen 2, 0 pt., 2-7. Jongens zeventallen Ook bij de jongens zeventallen wer den de twee finalisten gedistilleerd uit een voorronde in twee. poules. Winnaar van poule 1 werd Binnen de Veste. De Samuëlschool wist geheel ongeslagen de strijd in poule 2 te win nen. De finale tussen Binnen de Veste en de Samuëlschool eindigde na een verlenging (1-1) in een uiteindelijke overwinning voor Binnen de Veste: 2- 1. Poule 1: 1. Binnen de Veste, 6 pt., 9- 3; 2. Th. Thijssenschool, 4 pt., 5-3; 3. Willibrordus 1, 2 pt., 7-7; 4. De Schouw, 0 pt., 1-9. Poule 2: 1. Samuëlschool, 6 pt., 11-3; 2. Beatrixschool, 4 pt., 11-4; 3. 't Kof schip, 2 pt., 6-6; 4. Willibrordus 2, 0 pt., 1-16. Meisjes zeventallen Ook de meisjes zetten hun beste beentje voor. Hier waren de scholen ingedeeld in drie poules. Zodoende kwamen er drie winnaars tevoor schijn, die in een onderlinge halve competitie uit gingen maken wie de allerhoogste prijs mee naar huis mocht nemen. De drie finalisten wa ren de Samuëlschool, Binnen de Veste en De Schouw. De Samuël school trok met een puntentotaal van drie tenslotte aan het langste eind. Binnen de Veste en De Schouw wer den respectievelijk tweede en derde, Poule 1: 1. De Schouw, 6 pt., 4-0; 2. De Kirreweie, 5 pt., 10-3; 3. Willibror- dussch., 5 pt., 6-4; 4. J. W. v. d. Doel school, 4 pt., 4-3; 5. Binnen de Veste 1, 0 pt., 0-14. Poule 2: 1. Binnen de Veste 2, 6 pt., 10-1; 2. 't Kofschip, 4 pt., 4-3; 3. De Schoener, 2 pt., 7-4; 4. J. L. de Jonge school, 0 pt., 0-13. Poule 3: 1. Samuëlschool, 6 pt., 4-0; 2. Th. Thijssenschool, 3 pt., 4-2; 3. De Dobbelsteen, 3 pt., 1-1; 4. Onder de Wieken, 0 pt., 0-6. De vier dames die het gelukten om voor de vierde keer het Zeeuws kampioen schap in de hoofdklasse te bemachtigen. V.l.n.r. Barbara Heezen, Adrie de Looff, Corrie Roda en Corrie de Waal. (Foto: Joop van Houdt). RENESSE - De 32-jarige spits van Renesse, Leen Rade maker, heeft zojuist besloten om het vanaf volgend sei zoen wat rustiger aan te gaan doen. Na negen jaar eerste elftal en 165 doelpunten verder vindt de sportieve vrachtwagenmonteur het tijd worden om onder andere meer tijd te gaan besteden aan zijn familie. Ook de tele visie, én videorecorder, in huize Rademaker zal tijdens het WK-voetbal in Italië ongetwijfeld overuren maken. „Ik heb de eerste drie weken van juni vakantie, maar de tv gaat zeker mee", klinkt het overtuigend. Terwijl het eerste elftal van Renes se het voor de winterstop prima deed, en daarbij zelfs kansen kreeg op het behalen van een periodetitel, verliep die beginperiode voor aanvoerder Leen Rademaker minder florissant. Tijdens één van die eerste duels liep dc (bijna) altijd scorende Renesse- spits twee gebroken ribben op. .Zo doende ben ik er drie wedstrijden niet bijgeweest. Daarna heb ik weer hard moeten werken om terug te ko men. maar omdat ik op de linksbui tenplaats terecht kwam liep het niet zo lekker. In de spits voel ik me toch altijd nog het lekkerst, en pak daar ook meestal wel mijn doelpuntjes mee". Jammer Leen Rademakcr vindt het jammer dat er momenteel bij de VV Renesse een nogal gespannen sfeer heerst. Dit met betrekking tot het recente op stappen van trainer Wim Maljers. ,,Ik kan wel zeggen het gehele eerste elf tal stond achter de plannen van Wim. Je moet je echter wel afvragen in hoe verre dit is in te passen bij een vereni ging als Renesse. Ik denk dat het daar uiteindelijk op gestrand is", aldus een teleurgesteld klinkende Radema ker. Terwijl anderen het aantal nog te slapen nachtjes minutieus bijhou den, is Leen Rademaker nog niet echt bezig met de komende Mondiale. Ui teraard heeft hij er wel zo z'n gedach ten over. ,,Ik denk dat het heel moei lijk wordt voor Nederland. Als grootste kanshebbers tip ik toch wel Brazilië en Argentinië. Vlak daar achter komen dan volgens mij Rus land en Italië". En 'wij' dan? ,,Ja, ik denk toch dat we pas eindigen achter dc vier die ik net heb opgenoemd. Het doorkomen van de voorronde moet men kunnen redden. Egypte moet een niet al te moeilijke tegenstander zijn. Ierland is natuurlijk een stugge ploeg, en de Engelsen spelen een geheel ander spelletje. Maar ik denk dat het wel lukt", rekent Rademaker voor. Publieke opinie Zich geheel scharend achter de pu blieke opinie kan ook Leen Radema ker zich vinden in de aanstelling van Leo Beenhakker als interim-bonds- coach. „Cruyff is ook wel een ge schikte trainer en van De Mos weet ik eigenlijk niet zoveel af. Maar Been hakker is in mijn ogen dé geschikte man". Ook de selectie vindt hij een goede keuze. .Sturing is een lekker harde voetballer. Gullit is natuurlijk een hele belangrijke man, en al die Ajacieden staan er ook met recht in. Met een keeper als Hans van Breuke- len, die het zestienmetergebied als zijn eigendom verdedigt, kan ik me ook wel in vinden. Zo is voor elke po sitie de beste Nederlandse voetballer beschikbaar". Leen Rademaker vindt het jammer dat de wereldkampioenschappen voetbal 1990 plaatsvinden in dat ver re Italië. „Als het in Duitsland was geweest, net zoals met de EK, was ik er zeker een keer naartoe gegaan. Tij dens de EK zijn we ook met een paar man naar de wedstrijd van Oranje te gen Rusland geweest, de enige keer dat Nederland verloor op de EK (1-0). Dat was heel leuk", vertelt Radema kcr, die het wel leuk vindt dat Neder land op zijn kop staat met betrek king tot de Oranje-koorts. „Maar ik doe er zelf niet aan mee hoor". Leen Rademaker heeft een uitge sproken mening over hoe hij vindt dat voetbal gespeeld moet worden. „Zoals de Engelsen het spelen hè, met lange schoppen naar voren, dat zie ik het liefst. Daar zit tenminste agressie in. Als je bijvoorbeeld dat Italiaanse of Spaanse voetbal zie, zijn ze altijd aan het simuleren en proberen ze een strafschop te krijgen. En het voetbal is nu eenmaal afkomstig uit Enge land, en wordt daar mijns inziens nog het beste gespeeld". FIFA WORLD CUP ln de sportkolommcn komt in elke editie, tot aan de ope ningswedstrijd op 8 juni. een eilandelijke voetballer aan het woord, die zijn visie geeft op het komende WK-voetbal. Wie tippen zij als winnaar en welke rol is er volgens hun weggelegd voor onze Oranje- hemden? Lees alles over deze - soms - voorspelbare maar ook afwijkende en opmerkelijke uitspraken in de komende edi ties.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 9