JA Geen noodopvang campers op parkeerterrein Brouwersdam Vier muziekkorpsen nemen deel aan jaarlijkse Taptoe Renesse 32_6ö f\ DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vrachtwagen rijdt over arm van gevallen fietsster Overgrote meerderheid algemeen bestuur achter voorstel DB Grevelingenschap Meeuwen kolonie bij de EO WA> tStjh Pt BUI* Een druk weekeinde GOED THUIS IN HET NIEUWS VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Zomersmog Kabeltelevisie Anywave Tennis Nieuwe Zeeuwse maatstaven voor hanteren Eerste aansluitingen op de kabeltelevisie. Selectie op deelname Anywave wordt steeds Dames Bru-Tèn kampioen. (Pag. 9). zomersmog. (Pag. 2). (Pag. 4). strenger. (Pag. 5). DINSDAG 22 MEI 1990 146ste jaargang: Nr. 24748 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Reizen is zijn tijd en geld wijden aan het vermeerde ren van zijn eigen waarde. Comtesse Diane BURGH-HAAMSTEDE - Mevrouw L. uit Haamstede werd ernstig ge wond bij een ongeluk dat maandag plaatsvond op de Meeldijk bij Burgh. Zij moest in het ziekenhuis worden opgenomen met een verbrij zelde arm nadat een vrachtwagen wiel daar over heen reed. Het ongeval gebeurde maandag om ongeveer 16.30 uur toen mevrouw L. met de fiets over de Meeldijk reed in de richting van de Krayesteinweg. Zij schrok van een vrachtauto met aan hangwagen bestuurd door D. C. U. uit Poortvliet die vanaf de Krayestein weg de Meeldijk opreed. Mevrouw L. begon te slingeren en kwam met haar fiets ten val. Toen D. C. U. dat in zijn spiegel zag begon hij te remmen. Hij kon echter niet meer voorkomen dat een van de achterste wielen van de aanhangwagen over de arm van me vrouw L. reed. Zij werd overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis Zieken huis in Zierikzee. ZIERIKZEE - De Evangeli sche Omroep besteedt woens dag 23 mei in haar programma Jan en Alleman aandacht aan de meeuwenkolonie in de Westhoek. Het televisiepro gramma op Nederland 1 begint om 20.30 uur. In de meeuwenkolonie bevin den zich zo'n 20.000 broedende meeuwen. Er worden momen teel zo'n 15.000 eieren geraapt om overpopulatie te voorko men. Presentator Jan van den Bosch laat desgevraagd weten, dat een aantal lokale 'be roemdheden' voor de camera gehaald wordt. Het program ma heet Jan en Alleman en besteedt aandacht aan natuuritems. BROUWERSHAVEN - Er komt voorlopig' nog geen noodopvangterrein voor campers langs de Brouwers- dam. Dat werd gisteren, maandag, duidelijk tijdens de vergadering' van het algemeen bestuur van Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen in het Tonneninagazijn in Brouwershaven. De overgrote meerderheid van het al gemeen bestuur schaarde zich achter het voorstel van het dagelijks bestuur 0111 geen gehoor te geven aan het ver zoek van de gemeente Goedereede. Enkele keren per jaar doen zich vol gens de gemeente Goedereede grote problemen voor bij de opvang van re creanten die op de Brouwersdam overnachten. Ondanks het feit dat het niet toegestaan is in een camper langs de Brouwersdam de nacht door te brengen komt het toch steeds vaker voor. Een waarschuwing van de poli tie helpt vaak alleen maar tijdelijk. Massaal Daar komt bij dat de Brouwersdam massaal bezocht wordt en men vaak zo lang mogelijk wacht met het zoe ken van een plekje om de nacht door te brengen. In de praktijk is het dan vaak zo dat de kampeerterreinen vol zitten als men eenmaal op zoek gaat. Met dat in het achterhoofd pleit de gemeente Goedereede voor het be stemmen van een gedeelte van een van de parkeerterreinen langs de Brouwersdam als noodopvangter rein. I11 de stukken voor de vergadering liet het dagelijks bestuur al weten niet zo bar veel te zien in dit idee. Ge steld werd dat een en ander alleen in goede banen geleid zou kunnen wor den als er voldoende toezicht zou zijn. ,,Naar veler mening is een derge lijk toezicht niet te handhaven en ont staat een moeizame verhouding tus sen de recreanten die wel en niet mogen overnachten op het nood-over loop cq parkeerterrein", aldus het da gelijks bestuur. Overigens betreft het hier een meerderheidsstandpunt van het DB. Een minderheid schaart zich achter het verzoek van Goedereede. Reguleren Goedereede staat niet alleen in haar wens. Gedeputeerde staten van Zuid-Holland hebben zich achter de gemeente geschaard en gedeputeerde E. P. van Heemst was speciaal naar het Brouwse Tonneninagazijn geko men om een lans te breken voor het noodopvangterrein. Hij vond uitein delijk maar weinig weerklank voor zijn betoog. Van Heemst: „Er is een groot aan tal maatregelen mogelijk om de re creatiedruk daar in goede banen te leiden". Hij tekende daarbij dat in zijn ogen het terugdringen van het il legaal kamperen niet alleen noodza kelijk, maar ook goed haalbaar is. Van Heemst: „Wat voor mij dan wel essentieel is is het hanteren van een schriktarief. Je moet het heel onaan trekkelijk maken om op een derge lijk noodopvangterrein te overnach ten. Dan haal je volgens mij de angel uit het hele verhaal". Volgens de Zuid-Hollandse gedeputeerde zou een en ander geen extra belasting voor het schap betekenen. Het betoog van Van Heemst bleek weinig indruk te hebben gemaakt op vervolg pagina 4 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's In overgrote meerderheid schaarde het algemeen bestuur van het Grevelingenschap zich achter het Er komt geen noodopvang voor campers langs de Brouwersdam. (Archieffoto). i dagelijks bestuur. RENESSE - De Stichting Recreatie Activiteiten Wes- terschouwen houdt op zaterdag 26 mei de jaarlijkse Tap toe Renesse. Traditiegetrouw zullen de korpsen vanaf verschillende lokaties starten om samen te marcheren door het centrum van Renesse naar het sportterrein de Laone. Aangekomen op het sportterrein zal de taptoe omstreeks 21.00 uur aanvangen. De korpsen die deelnemen aan Tap toe Renesse zijn het Christelijk Showkorps Excelsior uit Delft, het Kamper Trompetter Korps, Delta Band Vlissingen en Luctor et Emergo uit Renesse. De korpsen genieten lan delijke bekendheid en zorgen alle voor een gevarieerd showprogram ma. De entreekaarten zijn te verkrij gen bij de VVV in Renesse. Bij de Christelijke Gymnastiekver eniging Excelsior werd in 1932 beslo ten om een tamboerkorps op te rich ten voor het begeleiden van de uit voeringen. Excelsior was daarmee één van de eersten in Nederland. In hetzelfde jaar werd tevens een 'pij perafdeling' toegevoegd. In 1946 werd besloten om ook een afdeling trom petten, zogenaamde natuurinstru- menten, toe te voegen. Door het op richten in 1953 van een jeugdkorps was bij Excelsior ook de toekomst ge waarborgd. Het jaar 1977 was het jaar van de grote veranderingen. Het instrumen tarium werd gewijzigd in drie-ven tiel instrumenten en het korps ging als zelfstandige vereniging verder door het leven. Het instrumentarium bestaat uit piccolo's, dwarsfluiten, lyra's, trompetten, bugels, baritons, trombones, sousafoons aangevuld met ritme-instrumenten zoals troms, bongo's, claves en maracas. De muziek bestaat uit een zeer ge varieerd repertoire van speciaal voor deze korpsen gearrangeerde werkten van marsen tot conce'rtwerk, van wals tot rock and roll. De instructie is in handen van beroepsmusici. Er wordt opgetreden bij taptoes, optoch ten, sportevenementen en officiële manifestaties zoals openingen van bedrijven, winkelcentra, jubilea en foto-sessies. Gasten Muziek kent geen grenzen en daar om zijn de korpsen ook graag geziene gasten buiten Nederland. Om de vin ger aan de muzikale- en showpols te houden, wordt er regelmatig deelge nomen aan concoursen, waaronder het Wereld Muziek Concours te Kerk- Het Kamper Trompetterkorpséén van de deelnemende korpsen aan de jaarlijkse Taptoe in Renesse. rade. Men treedt hier op in de hoogste afdeling voor showkorpsen. Een ander deelnemend korps is het Kamper Trompetter Korps. Dit korps heeft zich een grote naam verworven in binnen- en buitenland en behoort tot de top van de Nederlandse show korpsen. Het trompetterkorps werd in 1951 opgericht als drumband Jeugd Verkeers Brigade. Na enige ja ren Bes instrumenten bespeeld te hebben, werd er overgegaan naar de huidige bezetting met drie-ventiel in strumenten. Enkele hoogtepunten uit haar be staan zijn wel de eerste twee prijzen op het taptoeconcours te Delft, als mede een gouden onderscheiding op het Wereld Muziek Concours te Kerk- rade. Ikvens maakte het korps een zeer succesvolle tournee van drie we ken door Canada. Muzikaal heeft men zich reeds schitterend gepresen- teert op de in 1.983 uitgeschreven tweede LP. Het korps presenteert naast de ga lashow eveneens een komische show in militaire uniformen en treedt in de maand november op als Zwarte Pietenband. Tevens beschikt men over een jeugdkorps met circa 35 le den onder de naam Showband de jon ge Trompetter. Een bloeiend onderdeel van de Ko ninklijke Harmonie Ons Genoegen is de Deltaband uit Vlissingen. De Del taband is opgericht in 1967 uit het toenmalig tamboerkorps en is uitge groeid tot een internationaal bekend staande Drumfanfare-Showorkest Vooral in België en Frankrijk is de band een graag geziene gast, maar ook heeft zij haar visitekaartje afge geven in Duitsland en Engeland. In eigen land is de band veelvuldig te zien en te horen op muzikale shows en bij taptoes. Met trots vermeldt zij ook de eerste prijs, goud, behaald op het Wereld Muziekconcours te Kork- rade. De muziek die de band ten ge hore brengt bezit een grote variatie. De Gala-show bevat bekende num mers, zoals War of the World, Super man, Blaze Away, Rhapsody In Bleu met als afmars diverse polka's in Ja mes Last stijl. Thema-sliow De thema-show is opgebouwd uit Spaanse muziek met bekende num mers zoals Fantasie Espanjol, Lam bada en de Bolero. Naast de optre dens in optochten en de eerder ge noemde shows geniet de Deltaband ook bekendheid om haar concerten in Big Band Style. Met trots draagt zij haar bijnaam Muzikale Ambassa deurs van Vlissingen. De Deltaband telt momenteel 45 leden en staat on der leiding van Harry Broers, terzij de gestaan door slagwerkinstructeur- showmaster Peter Punder. Algehele leiding, dirigent van de Deltaband is Jack Laroes. Drumband Luctor et Emergo uit Renesse behoeft in de regio Schou- wen-Duiveland weinig introductie. Er was in 1881 al sprake van een Har monievereniging Luctor et Emergo, maar cle muziekvereniging met de zelfde naam werd opgericht in 1905. Invloeden van betere bereikbaarheid van het eiland en de snelle opgang van de media hadden een positieve invloed op Luctor et Emergo. Omstreeks 1968 werd het muziek gezelschap uitgebreid met een drum band. De fanfare van Luctor et Emer go bestaat uit 56 leden en wordt gedi rigeerd door Henk Blom, de drum band telt 22 leden waar Wim Veer- hoek tambourinstructcur is. Na de Eilandelijke Muziekdag is de Taptoe een 'nieuwe muziekbelevenis voor een ieder die dit soort muziek een warm hart toedraagt. Verwachting tot woensdagavond: Perioden met zon Perioden met zon en vrijwel overal droog. Minimumtemperatuur onge veer 7 graden. Middagtemperatuur van 15 graden op de Wadden tot 20 graden in het zuiden. Meest matige noordenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting tlm zaterdag 26 mei: Donderdag: Zonneschijn: 50% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noord 4 Vrijdag: Zonneschijn: 50% KanS op neerslag: 20% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: noord 4 Zaterdag: Zonneschijn: 50% Kans op neerslag: 10% Min:temp.: 5 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: noordoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 23 mei Zon op 05.35, onder 21.39 Maan op 04.19, onder 21.01 24 mei Zon op 05.35, onder 21.41 Maan op 04.51, onder 22.29 25 mei Zon op 05.33, onder 21.42 Maan op 05.37, onder 23.43 Nieuwe Maan: 24 mei (13.47) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - De verwachte verande ringen in het weer zijn niet erg groot. Ons land ligt nog steeds ingeklemd tussen een lagedrukgebied boven de Noordzee. Met een noordenwind voelt het inmiddels wel een stuk frisser aan als afgelopen zondag. Er zijn pe rioden met zon, al drijven ook wol kenvelden vanaf de Noordzee binnen. Deze zijn in het noorden hardnekki ger als elders vandaar dat daar de temperatuur enigszins achterblijft. Na een koude nacht met een mini mumtemperatuur van ongeveer 7 gra den, loopt in de middag de tempera tuur op tot ongeveer 15 graden op de Wadden en omstreeks 20 graden in het zuiden. De regen en onweersbui en, behorend bij het laag boven Frankrijk vormen voor ons land geen bedreiging. Alleen het uiterste zuid oosten maakt een kleine kans op een lokale bui, elders blijft het droog. ZIERIKZEE - „Een gezellig, druk Heinel vaartweekende". Die ver wachting spreekt het Nederlands Bureau voor Toerisme uit over het komende lange weekeinde. Drukte die verwacht kan worden omdat veel mensen, al of niet verplicht, vrijdag een vrije dag nemen. En omdat nogal wat buitenlanders het lange week einde in ons land zullen doorbren gen. Het NBT denkt al met al dat 800.000 Nederlanders er in eigen land op uit trekken en dat 850.000 buiten landers ons land bezoeken. Die men sen kiezen vooral de kuststreken en ook de watersportgebieden. Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! En op woensdag gratis de Nieuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schouwen-Duiveland. VUL DIE BON DUS SNEL IN. OF NÓG SNELLER. BEL 01110-16551 Naam Adres Postcode Telefoon Wij willen ook goed nieuws thuis, en een gratis proefabonnement van 2 weken. ZIERIK2EtSCHt(l Nir uwsBonr 11 Plaats: Handtekening: Bon opsturen in gesloten envelop zonder postzegel naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1