DE WK-visie van: Luck Heyboer Publiekswissel voor scheidende Willemse Zomeravondvoetbal NIEUWSBODE Toernooien op Schouwen-Duiveland Schouwen- Duivelandse selectie oefent 6 Een felle maar uiterst sportieve strijd om het leer tijdens het geslaagde senioren-voetbaltoernooi van de VV Zonnemairewelke tijdens het afgelo pen weekend plaatsvond. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Traditiegetrouw hebben de diverse voetbalverenigingen op Schou wen-Duiveland ook nu weer het seizoen afgesloten niet een toernooi. De VV Zierikzee deed dit afgelopen zaterdag met een serie wedstrijden voor B-junioren interregionaal en Cl-junioren. In Oosterland verzorgde de vereniging Duiveland alweer voor het veer tiende jaar het E- en F-pupillentoernooi. De dit jaar vijftig jaar wordende voetbalver eniging Zonnemaire hield op zaterdag een toernooi voor D-pupillen en A-junioren, ter wijl gisteren, zondag, de vierde klas senioren in het geweer kwamen. Na een onderbreking van één jaar sluit ook de W Zierikzee dit jaar het seizoen weer af met een tweetal toer nooien. Afgelopen zaterdag vond de eerste plaats voor de B-junioren in terregionaal en de Cl-junioren. Hal verwege het toernooi kon toernooilei- der Ko Berrevoets mededelen dat het tot dan toe perfect was verlopen en er uiterst sportief werd gevoetbald. Incident Of dat het zo moest zijn deed zich op dat moment juist een vervelend in cident plaats tijdens de wedstrijd tussen Mevo BI en Monopool BI. Om dat een Mevo-speler wegens natrap pen, door de leiding het veld werd uitgestuurd, wilde men bij Mevo niet meer verder spelen. De scheidsrech ter moest de wedstrijd zodoende sta ken. In de keet van het wedstrijdse cretariaat werden de gemoederen echter alweer snel gesust. Op de vraag of iedereen het naar de zin had gehad, kreeg Van der Laan een volmondig 'jaaaaa' ten antwoord. Nadat onder andere de EHBO en an dere vrijwilligers waren bedankt werden de eindstanden bekendge maakt. De uitslag bij de F-pupillen was als volgt: 1) Duiveland F2; 2) Heinkenszand; 3) Duiveland Fl; 4) SKNWK; 5) Dinteloord. De eindrang schikking bij de E-pupillen gaf het volgende te zien: 1) Veere; 2) Dintel oord; 3) Duiveland El; 4) Duiveland E2; 5) Wissenkerke. maand een halve eeuw bestaat, had afgelopen weekend twee toernooien af te werken. Op zaterdag was eerst de jeugd aan de beurt, en gisteren, zondag, zetten de vierde klas senio ren hun beste beentje voor. Qua weersomstandigheden had ook de VV Zonnemaire natuurlijk geen reden tot klagen. Toernooileider Stoffel Duinhouwer sprak dientengevolge dan ook over een 'puur geslaagd toernooi-weekend VV Zonnemaire, dat volgende Ochtenduren In de ochtenduren van zaterdag 19 mei was het eerst de beurt aan de D- pupillen. Het waren juist deze aller- Op een zonovergoten Oostersport park, te Oosterland, genoten de jongste voetballertjes zichtbaar van de geboden kans om op het einde van het seizoen nog wat doelpuntjes te scoren. De uitgezette speelvelden ga ven regelmatig de zo voor deze leef tijd specifieke kluwen spelertjes te zien. Daartussen moest zich toch nog ergens een leren bal bevinden. Ineens kwam die dan ook weer daaruit te voorschijn, waarna de kluwen even uit elkaar viel. Dat er ook door deze allerjongsten op het scherpst van de snede ge speeld werd, bleek wel uit het feit dat door de aanwezige EHBO diverse gekwetste enkeltjes moesten worden ingetaped. Het liet zich echter vaak erger aanzien dan dat het was, maar zo'n prop watten rond je onderbeen stond best wel stoer eigenlijk. De prijsuitreiking werd verricht door Joop van der Laan, voorzitter van de jeugdcommissie. Een fanatieke stads-derby tusen de B-junioren van VV Zierikzee (gestreept shirt) en Mevo, tijdens het juniorentoernooi van eerstgenoemde vereniging. (Foto: Joop van Houdt). jongsten die de naam van VV Zonne maire hoog wisten te houden. Het Zonnemaire D-pupillen zevental wist met de maximale score van acht pun ten terecht de eerste prijs in de wacht te slepen. De verdeling van de andere plaatsen was: 2) WIK; 3) Brouwersha ven; 4) Serooskerke; 5) Goes. Tijdens het middagprogramma zet ten ook de A-juniören van VV Zonne maire hun beste beentje voor. Terwijl toernooien meestal in een ontspan nen sfeer verlopen, gaat het er bij ju nioren juist vaak heel fanatiek aan toe. Zo ook in Zonnemaire. Er werd door een ieder op het scherpst van de snede gespeeld. Men had slechts één doel voor ogen; winnaar worden van dit zesde toernooi van de voetbalver eniging Zonnemaire. De uitslag hier was uiteindelijk: 1) Duiveland; 2) Zonnemaire; 3) Tholen- se Boys; 4) Patrijzen. Zondag, giste ren, kwamen dan nog .de senioren aanbod. Deze serie wedstrijden tus sen vierde klas voetballers ging er enorm vriendschappelijk aan toe. Als winnaar wist zich hier op te werpen het elftal van Domburg, dat een pun tentotaal van zeven verzamelde. De resterende plaatsen kwam op naam van: 2) Zonnemaire, 6 pt; 3) Noorman nen, 3 pt; 4) Zonnemaire Old Stars, 3 pt; 5) Zeelandia, 1 pt. BRUINISSE - Zoals in het kleine Schouwen-Duive- landse voetbalwereldje reeds enkele maanden bekend is, krijgt ook voetbalvereniging Duiveland volgend seizoen een nieuwe trainer. Deze persoon is gevonden in de zesen- dertigjarige Bruenaar Cees Willemse. De oud eerste elf talspeler van de VV Bruse Boys waagt hiermee de eerste grote stap naar het senioren trainen. In het opleiden van jeugdvoetballers heeft hij reeds vele jaren ervaring. Ter ere van deze aanstelling en zijn vertrek als speler bij Bruse Boys 2 werd er afgelopen zaterdagavond een wed strijd gehouden tussen het nu oude team van Willemse en zijn toekomstige selectie van Duiveland. Het werd een duel dat gelijk op ging. Tot op het allerlaatste moment bleef het spannend. Met nog één kwartier te spelen, en een 2-2 gelijk spel, werd middenvelder Cees Wil lemse verrast op een publiekswissel. Hij ontving een fraaie bos ruikers en daarbij de bedankjes en goede wen- ZONNEMAIRE - Vanavond, maandag 21 mei, vindt om 19.15 uur een oefenpartij plaats tussen de Schouwen- Duivelandse selectie en het eerste elftal van ASV Brou wershaven. De (gelegénheids)selectie van Schouwen-Duivelandse voet ballers bereiden zich voor op de wedstrijd tegen de oud internationals, welke tijdens de jubileumdag van de VV Zon nemaire van de partij zullen zijn.- De Schouwen-Duiveland se selectie bestaat uit de vol gende spelers: Kees Zwager (Duiveland), Jack van Rees (DFS), Peter van de Linde (Me vo), Luck Heyboer (Dreischor), Michel van de Hoek (Renesse), Sam Flikweert (SKNWK), Re- my Lievense (Brouwershaven), William Remeeus (Ouwer- kerk), Leo Burgers (Bruse Boys), Johan van der Horst (ZSC), Marco Tanis, Marco Duinhouwer, Marcel de Vlieger en Piet Stouten (allen Zonne maire). sen voor de toekomst van het gehele tweede elftal van Bruse Boys. Onder luid applaus verliet Willemse het speelveld. Zich daarbij realiserend dat dit één van de weinige keren is ge weest dat hij überhaupt gewisseld werd. Leuk „Het is toch wel leuk dat ze zoiets voor je doen, ze kunnen het natuur lijk ook zo voorbij laten gaan", laat Willemse zich ontvallen nadat hij wat warms aan zijn bezweet lichaam had getrokken. „Het ging best lekker vanavond. Als je dan weer zo leuk be zig bent met zelf voetballen komen er wel eens twijfels of je er goed aan ge daan hebt om te stoppen. Maar tege lijkertijd bedenk je ook dat je ooit eens moet stoppen". Zo honkvast als de meeste Bruse voetballers zijn laat ook Willemse daarover geen twijfel bestaan: „Ik ben straks dan wel trainer van Dui veland, maar ik ga zeker niet verlo ren voor Bruse Boys, dat blijft toch altijd mijn grootste liefde". Tot op het allerlaatste moment bekijkt, analyseert en bekritiseert Cees Wil lemse het duel tussen Bruse Boys 2 en Duiveland. Toen het 2-3 voor Duiveland werd. „Ja we missen onze vaste keeper van- avond. Er staat nu een speler in het doel". Uiteindelijk werd vlak voor tijd de score toch nog gelijk getrok ken,: 3-3. „En terecht", klinkt het uit het diepst van zijn hart. ROME - Maradona wil, samen met Marco van Basten, Ruud Gullit en de Westduitser Lothar Matthaus, op kor te termijn een gesprek met Joao Ha- velange, de voorzitter van de FIFA. De Argentijn is ontevreden. Waarover hij met de belangrijkste voetbal- bestuurder van gedachten wil wisse len, hield hij geheim. WÊWfM V v' Een kluwen pupillen tijdens het jaarlijks toernooi van de voetbalvereniging Duiveland. Hier bekampen Duiveland 1 en 2 elkaar. (Foto: Joop van Houdt). SKNWK-Dreischor 4-1; Gouwe SKNWK Geit-Mevo veteranen 1-0; Duiveland- Zierikzee veteranen 2-0; Stella Boys- Velocitas 1-6. Zierikzee veteranen 8 3 2 5 2 1 17- 4 12 Stand: Gouwe Geit 1 1 14- 6 13 Dreischor Mevo veteranen, Duiveland Velocitas Stella Boys 8 2 3 8 1 5 8 2 3 8 2 1 8 1 3 11- 6 12-14 5- 8 8-14 17-19 8-21 DREISCHOR - Hoewel de Dreister middenvelder Luck Heyboer nog maar 22 lentes jong is, is hij toch al één van de oudere spelers van het eerste elftal van de VV Drei schor. Zoals bekend heeft deze vrij jonge ploeg voetbal lers een minder florissant seizoen achter de rug. Tijdens de gehele competitie 1989/'90 heeft het vlaggeschip geen enkel duel in winst kunnen omzetten. Al vrij vroeg in het seizoen was de degradatie derhalve een feit. „Toch hebben we er tot aan de laatste wedstrijd voor geknokt, maar als je niet beter kan houdt het gewoon op", legt Heyboer de vinger op de zere plek. De 22-jarige timmerman is reeds vanaf zijn zevende jaar betrokken bij de voetbalvereniging Dreischor. De competitie 1989/90 betekende alweer zijn vierde optreden in het eerste elf tal. Luck Heyboer voelt zich het lek kerst wanneer hij op het middenveld kan spelen. Omdat hij niet zo'n sprin ter is, maar meer een werker verge lijkt Heyboer zijn spel met dat van de scheidende PSV'er Sören Lerby. Deze overeenkomst gaat zelfs op tot aan de altijd slobberende afgezakte kousen toe. „Ik heb altijd een hekel aan die ver opgetrokken kousen". Optimistisch Met betrekking tot het volgend sei zoen is de sjouwende jeugdige mid denvelderbest optimistisch gestemd. „Er komt weer wat vcisterking in de vorm van een viertal A-junioren. Het is dan belangrijk voor Dreischor dat we nog minimaal twee seizoenen in die derde klasse kunnen blijven spe len. We hoeven dan niet meteen bove nin mee te draaien, maar het is van belang dat we weer aan een elftal kunnen gaan bouwen. En met de nieuwe trainer Ko Willemse zie ik dat ook wel zitten". Luck Heyboer ziet het Oranje elf tal als een echte toernooi-speler: „Ik denk best dat ze het moeilijk zullen krijgen. Maar Nederland is een toernooi-ploeg. Daar bedoel ik mee dat ze tijdens een toernooi groeien en steeds beter worden, dat heb je tij dens het EK ook gezien". De grootste problemen krijgt het nationale team, volgens Heyboer, met Enge land. „Nederland en Engeland zijn echte voetballanden, die weten pre cies hoe het spelletje gespeeld moet worden. Egypte bijvoorbeeld zal ook wel kunnen voetballen, maar als het er echt op aan komt missen ze toch iets, zoals onder andere de juiste tac tiek". Voor wat betreft het doorstaan van tropische temperaturen zijn de 'pyra- midebouwers' uiteraard wel in het voordcel met de voetballers uit ons koude kikkerlandje. Heyboer hier over: „Ja dat is wel zo, dus je moet wel blijven oppassen. Trouwens de drie Milanezen Gullit, Van Basten en Rijkaard zijn uiteindelijk toch ook gewend om in die warmte te spelen". Prima keuze Zich scharend bij de grote meerder heid, vindt óók Luck Heyboer de aan stelling van Leo Beenhakker als interim-bondscoach een prima keuze van de KNVB. „Het is een goede coach. Als je alleen al kijkt naar wat hij in Spanje bij Real Madrid heeft gedaan. Daarom is hij ook gewend aan volle stadions en kan hij met ge mak alle drukte rond een wedstrijd doorstaan. Wat toch ook belangrijk is, lijkt mij". Hoewel ook de voetballende tim merman uit het ringdorp Dreischor reeds bij de aanstelling van de in middels afgezette Thijs Libregts zijn twijfels plaatste, kan ook hij zich niet vinden in de manier waarop dit gebeurd is. „Dat is natuurlijk hele maal niet netjes gegaan. Ik vind dat spelers daarover niets te zeggen mo gen hebben. Dat kan betekenen dat ze op den duur alles wel zelf kunnen gaan regelen". De - voorlopige - selectie van 27 spe lers doornemend vindt onze WK-vi- sionist van vandaag het jammer dat "René Eijkelkamp niet in dit rijtje voorkomt. „Eijkelkamp heeft wel al le oefenwedstrijden mogen meedoen, maar nu het erop aankomt geven ze hem geen enkele kans. Dat vind ik dan wel jammer voor zo'n jongen. Het komt toch ook wel raar over". Afvallen Er mogen uiteindelijk 'slechts' 22 voetballers mee naar Italië. Wie denkt Luck Heyboer dat er zeker zul len afvallen. „Ik denk'dan direct aan die speler die er het laatste is bijge komen, Sturing van Vitesse. Ook vind ik bijvoorbeeld een Van Loen niet thuishoren in het Nederlands elf tal. Verder verwacht ik dat Winter ook nog wel zal afvallen. De laatste tijd vind ik zijn spel van een veel dan andere seizoe- minder* niveau, nen". Ook de middenvelder van VV Drei schor kreeg uiteraard dé hamvraag voorgelegd. „Wie er wereldkampioen wordt? Dat vind ik een hele moeilij ke vraag. Ik hoop natuurlijk op Ne derland, maar geef de thuisploeg Ita lië toch ook een goede kans. Ik denk zelfs dat de finale tussen Italië en Nederland zal gaan", besluit Hey boer die persoonlijk het meest houdt van het technisch voetbal van bij voorbeeld Brazilië. FIFA WORLD CUP In de sportkolommen komt in elke editie, tot aan de ope ningswedstrijd op 8 juni. een eilandelijke voetballer aan het woord, die zijn visie geeft op het komende WK-voetbal. Wie tippen zij als winnaar cn welke rol is er volgens hun weggelegd voor onze Oranje hemden? Lees alles over deze - soms - voorspelbare maar ook afwijkende en opmerkelijke uitspraken in de komende edi ties.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 6