Ziekenhuis Zierikzee krijgt een nieuwe operatie-afdeling Spectaculaire opening expositie Duitser had voor 6000,- geluidsapparatuur in auto WATERSTANDEN Amateurhengelaar vangt zandhaai Reeks inbraken in het weekend Seminar over risico management in Middelburg Woonzorgpro j eet Brouwershaven Bouw begint meteen na bouwvakvakantie Ingewikkelde aanrijding Diefstal zeilboot Verkeersdode in Kapelle Geen kabeltv in Eikerzee, Looperskapelle, Brijdorpe, Schutje en Moriaans- hoofd Z1ERIKZEE - Het Noordhavenpoortencomplex als decor voor bewegingstheater. Dat was voor de eerste keer in de geschiedenis het geval ter gelegenheid van de opening van het project Traverse. Een expositie van het werk van tien kunstenaars afkomstig uit Vlaanderen, Noord-Brabant en Zeeland. Traverse is tot en met 17 juni te zien in de NoordhavenpoortEn daarbuiten, want de kunstenaars gebruikten ook het poortencom plex zelf en het water van de Oude Haven om hun creatieve uitingen neer te zetten. Een bijzondere expositie die zaterdag op een heel bijzondere manier werd geopend. De groep Movi-actus (bewegingstheater) uit Utrecht voerde op en in het poortencomplex het stuk Kontrast uit. Een spel van muziek en beweging waarbij de zes acteurs de contrasten in menselijke gevoelens en verhoudingen uitbeeldden. De expositie die daarna voor publiek toegankelijk iverd omvat iverk van een Vlaamse, vijf Brabantse en vier Zeeuwse kunstenaars, waaronder Willem van Anraad en Peter Jansen uit Zierikzee en Marijke Folkertsma uit Kapelle (Schouwen- Duiveland). De expositie kwam tot stand met financiële steun van de provincie Zeeland, de gemeente Zie- rikzee en het fonds Zomerpostzegels. Traverse is geopend van dinsdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. (Foto: Joop van Houdt). SCHARENDIJKE/RENESSE/ZIERIKZEE - In de nacht van vrijdag'op zaterdag' en de nacht daarna van za terdag op zondag moest de politie acht inbraken in auto's noteren. Het ergste gedupeerd werd een Duitser die voor 6000 gulden aan geluidsapparatuur in zijn auto had zit ten. Zijn auto stond geparkeerd aan de Kuyerdamseweg bij Scharendijke. In de nacht van vrijdag op zaterdag sloe gen dieven een ruitje in van het voer tuig en gingen er vandoor met drie versterkers, boxen, een radio een CD- speler en diverse CD's. Geluidsappa ratuur die volgens de politie een waarde van ruim 6000 gulden verte genwoordigt.. Uit de auto van een an dere Duitser werd een radio-cassette recorder gestolen waarvan de waarde niet bekend is. Deze auto stond bij de~ haven Kloosternol in Scharendijke. Achterwiel Uit de auto van C. C. van K. uit Re- nesse \verd geen geluidsapparatuur gestolen, maar wel werd het rechter- achterwiel van het voertuig gestolen. De auto van de Renessenaar stond ge parkeerd aan de Kooimansweg. Ook in Renesse, maar dan aan de Ramp- weg werd de auto van een Duitse toe rist opengebroken. De dieven gingen er vandoor met de radio/cassettere corder, een jas, een portefeuille met geld, cheques, paspoorten en sleutels. Totale waarde: ongeveer 2000 gulden. In Zierikzee waren de dieven voor al actief in de wijk Poortambacht. Uit de auto van R. M. van de B. die stond geparkeerd aan de Wielingen straat, werd een radio/cassetterecor der ter waarde van 300 gulden gesto len. De schade die werd aangericht om dat te doen bedraagt minstens het dubbele van dit bedrag. De ra dio/cassettecombinatie in de auto MIDDELBURG - Op initiatief van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden- -en Noord- Zeeland wordt woensdag 6 juni in Hotel Arneville aan de Buiten ruststraat in Middelburg een semi nar gehouden. Thema is: Risico management, mode of noodzaak? Ondernemen is risico lopen. Nieu we initiatieven kunnen ofwel tot winst ofwel tot verlies leiden. Bij eeh goéde bedrijfsvoering hóórt-een ver antwoord omgaan met alle.risico's. In veel bedrijven staat volgens de Ka mervan Koophandel het risico-mana- gement echter op een laag 'pitje. Van daar dat de Kamer in samenwerking met de TRN-groep het seminar orga niseert. Vier deskundige inleiders zetten tijdens het seminar uiteen hoe bedrijven risico's kunnen beperken. Het seminar wordt gehouclen in hotel Arneville en gaat om 14'.00 uur van start. Vervolg van pagina 1 bouw van de woningen moet de ge meente 14.500,- per kavel op gaan brengen. Voor de gronden die nodig zijn voor de bouw van het diensten centrum en de verkeersruimten moet de gemeente zelf 42.050,- op tafel leggen. De totale kosten die verbonden zijn aan de bouw van de 29 huurwo ningen door de Humanistische Bouwstichting Bejaardenhuisves ting uit Amsterdam worden door het college geschat op bijna vier miljoen gulden. Het grootste deel van dat bedrag betreft de bouwkosten. Die zijn voor rekening van de stichting. Het colle ge vraagt de raad wel éénmalig een bedrag van 339.000,- beschikbaar te stellen als gemeentelijke bijdrage in de kopkosten en nog eens, eveneens eenmalig, een bedrag van totaal 58.000,- voor het bejaardengeschikt maken van de woningen. Verder op de agenda van de raads vergadering het voorstel van het col lege om aan Uit in Zeeland een bij drage van totaal 1.338,29 beschik baar te stellen voor de organisatie van een zogenaamd Uit-festival. Ook aan de orde komt het voorstel het per ceel Noorddijkstraat 3, naast het ge meentehuis, aan te kopen. Het is de bedoeling dat het pand in de toe komst verhuurd wordt aan Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen die er haar administratie wil vesti gen. van D. van de W. uil de Wielingen- straat zat nog geen 24 uur in zijn auto. De dieven sloopten het appa raat ter waarde van 2000 gulden er weer uit en namen het mee. Ook G. B. uit de Haringvlietstraat Werd de dupe van het inbrekersgilde. Uit zijn auto werd een radio/casset tespeler gestolen waarvan de waarde niet bekend is. Tenslotte werd R. de B. de dupe. Zijn auto stond gepar keerd in de Kreeftstraat en ook daar uit werd een radio/cassettespeler met onbekende waarde gestolen. BURGH-HAAMSTEDE - Twee auto's werden beschadigd bij een in gewikkelde aanrijding die zaterdag plaatsvond op de kruising Kraye- steinweg/Steursweg/Zandweg nabij Burgh-Haamstede. Het ongeluk gebeurde om ongeveer 16.30 uur. De Belg P. J. C. M. stond voorgesorteerd om vanaf de Kraye- steinweg de Steursweg op te rijden, hij moest wachten op een tegenligger. Voor hem stonden nog twee auto's waarvan de achterste rechtaf wilde slaan. De Belg dacht dat beide auto's rechtsaf wilden en stak ze voorbij. Hij kwam in botsing met een auto be stuurd door S. C. uit Middelburg die vanuit de tegenovergestdelde rich ting kwam. Beide voertuigen werden beschadigd. Niemand liep noemens waardige verwondingen op. ZIERIKZEE - Het Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee heeft officieel de toestemming ontvangen van de staats secretaris van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur, om over te gaan tot de bouw van een nieuwe operatie afdeling. Tevens wordt toestemming verleend voor het creëren van een afdeling Speciale Zorg op een bestaande verpleegafdeling en het renoveren van de centrale hal, alsmede vervanging van de liftinstallatie. In dit kader vond op vrijdag de aanbesteding van de werken plaats. Het aannemingsbedrijf Sprangers BV te Breda, schreef als laagste in. Gunning Voor de installaties was dat IBG te Goes. Alvorens de gunning kan plaatsvinden, moet het aanbeste dingsresultaat worden goedgekeurd door de staatssecretaris van WVC. Daarna verleent de Stichting Oosterschelde-ziekenhuizen de op drachten. Rothuizen 't Hooft BV te Goes is de architect. Het ligt in de be doeling om meteen na de bouwvakva kantie met de bouw te beginnen. De bouwtijd wordt gesteld op negen maanden. Noodcomplex Voorafgaande aan deze vernieu wing en renovatie is nu reeds een start gemaakt met de bouw van een nood-operatiecomplex. Wie van me ning mocht zijn dat een noodvoorzie ning minder goed is uitgerust dan een reguliere operatiekamer, heeft het mis. Een nood-voörziening vol doet aan alle gestelde criteria die aan een gewoon operatiecomplex worden gesteld. In dit geval komt het erop neer, dat de noodvoorziening zelf be ter is geoutilleerd dan het huidige operatiekamer-complex. De noodvoorziening wordt ge plaatst tegen de voorgevel van het Rode Kruis Ziekenhuis met een door braak naar het hoofdgebouw. Het nood-complex bestaat uit een twee tal containers, speciaal voor dit doel gebouwd. Het is de bedoeling dat deze operatie-kamer met ingang van 1 augustus 1990 in gebruik wordt geno men. Voor de patiënten houdt dit in dat er geen enkele stagnatie optreedt. Een dergelijke renovatie zal binnen de bestaande organisatie overlast met zich meebrengen, zowel voor de patiënten als voor de medewerkers. De directie van de Stichting Öoster- scheldeziekenhuizen zal samen met de lokatiebeheerder te Zierikzee, mevvrouw L. Verrijzer-van Laere er alles aan doen om die overlast tot een minimum te beperken. ZONNEMAIRE - De Duitser A. K. was niet blij toen hij na een afwezig heid van ruim tien dagen tot de ont dekking kwam dat zijn zeilboot was verdwenen uit het haventje van Bom- menede bij Zonnemaire. Het ging om een kleine open zeil boot van het type Klapper. Het vaar tuig was geschilderd in de kleuren blauw/wit. De waarde ervan is niet precies bekend. KAPELLE - Een 83-jarige in woonster van Kapelle is zaterdag middag' overleden aan de gevolgen van een ongeval dat diezelfde mid dag even na vieren plaatsvond. Volgens een woordvoerder van de Rijkspolitie in Middelburg sloeg het slachtoffer op haar fiets af zonder dit tijdig aan te geven. Een haar achterop komende brommer kon de vrouw, mevrouw L. Ludikhuizen-Domini- cus, niet meer ontwijken. Zij is in het ziekenhuis in Goes aan haar verwon dingen overleden. SCHARENDIJKE - In de buurt schappen Eikerzee, Looperskapelle, Brijdorpe, 't Schutje en Moriaans- hoofd komt voorlopg geen kabeltcle- visieaansluiting. Dat blijkt uit de stukken voor de raadsvergadering van de gemeente Middenschouwen van maandag 30 mei. Volgens Zeka- tel zou aansluiting van de buurt schappen niet rendabel zijn. Aan de orde tijdens de raadsverga dering komt het contract tussen de gemeente en Zekatel BV voor wat be treft de aanleg van kabeltelevisie in de gemeente. Volgens de planning krijgt Kerkwerve in het derde kwar taal van 1991 een kabelaansluiting. Ellemeet en Scharendijke zijn al eer der aan de beurt: beide kernen wor den in het derde en vierde kwartaal van 1990 aangesloten op de kabel. Tijden en standen volgens getijdetafel Ilydro-meteoccntrum Zeeland t.o.v. NAP. Roompot Buiten Wemeldinge Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 22 mei 01.55 137 08.10 -166 14.35 162 20.35 -139 22 mei 00.40 144 06.50 -162 13.05 173 19.15 -138 22 mei 01.55 151 08.10 -174 14.30 174 20.40 -149 22 mei 02.05 159 08.15 -179 14.40 186 20.40 -154 Springtij: 26 mei Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 BURGHSLUIS - ,,We hebben hem met een pikhaak binnenboord moeten halen. Anders was of de lijn afge broken of de visser overboord getrokken". De vangst die vrijdagmorgen plaatsvond op de Oosterschelde vlak voor N eelt je Jans was geen visserslatijn. Toen de personeelsvereniging van de ZWN een boottocht over de Oosterschelde maakte met de sportvissersboot Zeelandia kreeg Hans Fun een zandhaai aan zijn hengel. Een zandkleurige vis met een lengte van 92 centimeter. Inderdaad een bijzondere vangst volgens W. J. Phaff van het biologisch museum in Oostkapelle. ,,In de Noordzee komen nog ongeveer negen haaiesoorten voor. De mcesten worden niet groter dan ongeveer een meter en zijn voor de mens niet gevaarlijk omdat ze uitsluitend vis eten. Alleen de walvishaai kan zes d zeven meter lang worden. Maar die is tot nu toe alleen in de noordelijke zeeën rondom Groenland en IJsland gesignaleerd. Dat is een planktoneter en dus ook niet gevaarlijk Volgens Phaff kwamen de Noordzeehaaien een miljoen jaar geleden al voor in dezelfde vorm als nu. ,,Ze kunnen zich dus goed aanpassen aan veranderende omstandigheden. Daardoor worden ze ook niet met uitsterven bedreigd. Wat niet wil zeggen dat ze niet bijzonder zijn". De zandhaai die door Fun werd ge vangen is inmiddels overleden en zal worden opgezet. ..Hij blijft aan boord van de Zeelandia want de visser heeft hem aan ons 'bedrijf geschonken", aldus de eigenaar van de sportvissersboot. Bouwman. Tot en met 26 mei Zierikzee Foto-expositie 1956. Bibliotheek De Stolpe. Tijdens openingsuren van de bibliotheek. Maandag 21 mei Zierikzee Vergadering Philatelica Schouwen- Duiveland in Huis van Nassau. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Vergadering gemeenteraad Wester- schouwen in gemeentehuis. 19.30 uur. Sirjansland Feestje bij Volksdansvereniging Ne- halennia in het Verenigingsgebouw, Sportweg 1. 20.00 uur. Donderdag 24 mei Nieuwerkerk Dauwzwemmen. Zwembad Dol-fijn. Van 05.30 tot 8.00 uur. Zaterdag 26 mei Scharendijke Bazar/rommelmarkt door ZSC'62 bij sportveld. 9.30 uur. Noordgouwe Fancy-Fair van muziekvereniging Con Amore op parkeerplaats aan de Vijverbergstraat. Van 10.00 tot 16.00 uur. Openingsconcert van muziekvereni ging Con Amore aan de Pauwstraat. 19.30 uur. Dreischor Concert van de stichting Musi-Voca. Korenvereniging Oefening en Stich ting uit Oudekerk a/d IJssel; Muziek vereniging Crescendo uit Dreischor. Nederlandse Hervormde kerk. 19.30 uur. Van 28 mei tót en met 8 juni Bruinisse Foto-expositie 1956. Bibliotheek De Zaete. Tijdens openingsuren van de bibliotheek. Maandag 28 mei Zierikzee Gemeenteraadsvergadering in stad huis. 19.30 uur. Dinsdag 29 mei Burgh-Haamstede Bijeenkomst Vrienden van Wester- schouwen in De Burght. 19.45 uur. Donderdag 31 mei Oosterland Uitreiking verkeersdiploma's. Oosterhof. 13.15 uur. Zaterdag 2 juni Kerkwerve Rommelmarkt-bazar van de Neder landse Hervormde Kerk. Vanaf 9.30 uur. Brouwershaven Wandeltocht ASV Brouwershaven. Vanaf sportpark Onder de Molen. Aanvang 14.00 uur. Zondag 10 juni Zierikzee Motortoertocht. Vanaf parkeerter rein Scheldestraat. 10.00 uur. Woensdag 20 juni Zierikzee Concert van het Zeeuws Orkest in de Nieuwe Kerk. 20.00 uur. Zaterdag 23 juni Dreischor Concert van de stichting Musi-Voca. Jeugdsymphonie-orkest Hoekse- waard. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Zaterdag 30 juni Brouwershaven Concert in de Grote Kerk, m.m.v. Roosendaals Kamerkoor en Willie Bil. 20.00 uur. Vrijdag 6 juli Haamstede Zangavond meisjeskoor De Jonge lofstem uit I^isse. In de Nederlandse Hervormde kerk. 19.30 uur. Noordgouwe Afscheidsfeest van meester Gerret- sen in het dorpshuis. Dinsdag 7 juli Brouwershaven Concert in de Grote Kerk. m.m.v. van Gijs van Schponhoven. 20.00 uur. Zaterdag 21 juli Dreischor Concert van de stichting Musi-Voca. Orgelconcert Sander van Marion Jörg Frei en Jöri Murk, panfluiten. 20.00 uur. Dinsdag 31 juli Brouwershaven Concert in de Grote Kerk. m.m.v. Kees van Eersel. 20.00 uur. Dinsdag 14 augustus Brouwershaven Concert in de Grote Kerk, m.m.v. Jan Hage. 20.00 uur. Dinsdag 28 augustus Brouwershaven Concert in de Grote Kerk, m.m.v. Jan Jongepier. 20.00 uur. Zaterdag 8 september Brouwershaven Concert in de Grote Kerk. m.m.v. Christelijke Oratorium Vereniging Middelharnis samen met het Vocaal Ensemble Magnificat. 20.00 uur. Noordgouwe Jubileumconcert Con Amore. Neder landse Hervormde kerk. 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 2