De WK-visie van: Jacob Muller Maljers pakt biezen Jaarlijks kringconcours Sasruiters uit Dirksland NIEUWSBODE Tijdens Nederlands turnkampioenschap in Den Haag Brengt GV Delta Sport weer een nationale topper voort? Den Haene- Souburg- 3-3 PV Duiveland Jeugdtoernooi VV Zierikzee Toernooi- weekend van VV Zonnemaire Bekerfinale uitgesteld ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag is ...ei 1990 Nr. 21749 11 BRUINISSE - Onlangs hield Rijvereniging De Sasruiters uit Dirksland haar jaarlijkse kringcon cours op de terreinen van manage De Korenzolder te Bruinisse. De le outdoor wedstrijd in 1990 na de af gelasting van het kringcon cours op 21 april j.l. Toch ook hier een natte (en dus gladde) bodem omdat de gevallen regen eigenlijk net iets teveel van het goe de was. Om 9.30 uur ging in de Klasse L het Schouwse Ruiter 4-tal van start in de afdelingsdressuur. Het Schouwse Ruiter 4-tal, onder de bekwame lei ding van H. den Exter uit Kortgene, en bestaande uit de amazones Arian- ne Hanse met Dante, Monique v. d. Werve met Bellina en de ruiters Stef Nelisse met Olof en Frans de Vrieze met Bonnot, kwam tot een puntento taal van 111. Zo vroeg in het seizoen een alleszins acceptabele score hoe wel de publieke opinie de prestatie nog wat hoger inschatte. Maar zoals in vele gevallen heeft ook in de afde lingsdressuur de betrokken jury het laatste woord en dat is bindend. Dan de individuele dressuur. In de Klasse B pony's reed Leonie Klompe met Taufan zeer sterk. Dat vond de jury ook en zo kon zij de oranje rozet én haar le prijs behaald door 131 punten te scoren (het hoogste dagto taal) af gaan halen. De Schouwse Ruiter amazone had 2 punten voor sprong op Brigitte Bonnet met Queen van de Oranjeruiters uit Wil lemstad. Debby Luysterburg met Bonny van Bru werd 3e met 125 pun ten. Bij de Ll-pony's was er een prima 2e prijs voor Annemarie Schalkwijk met Anouschka. De Bru-amazone scoorde precies 120 punten, 2 minder dan de le prijs winnares. In de klasse B-paarden werd Linda v. 't Slot in haar le proeof ook gelijk eerste prijs- winnares. Met Thamara behaalde ze 123 punten, een goede prestatie van de Bru-amazone. Paarden De L-klasse werd een Schouwse Ruiters zege. In de lichte proef kon Monique v. d. Werve met Bellina, door 120 punten te scoren de le prijs gaan afhalen en in de L2 proef kon Arianne Hanse met Dante, door even eens 120 punten te behalen, dit voor beeld volgen. Dit waren overigens de enigste winstpunten in L. Bij de Ml- paarden een prima proef gereden door Anita Timmerman met Prejore. De Westelijk-Schouwen amazone kwam tot het fraaie totaal van 129 punten, en dat na een proef die ze vol ledig in een regenbui moest afwer ken. De nummer 2 in deze Ml-klasse, Marjan Jumelet met Cheval van Bru scoorde 9 punten minder, doch greep toch nog juist één winstpuntje mee. Gesprongen werd er ook in Brui nisse. In de B-klasse ging bij de paar den de le prijs naar Arianne Hanse met Dante van De Schouwse Ruiters die het parcours van „pa" Anton Hanse foutloos en met een voldoende voor de wijze van rijden overbrugde. Gerard de Ruiter van Bru met z'n paard Daiene-Mere lukt dit niet, hij noteerde 4 fouten op de startcoupon. En ook Schouwse Ruiter Frans de Vrieze kreeg Bonnot niet goed over de hindernissen, hij kreeg ll3/» fout aan de rijbroek. Co Quartel startte met Antigoon in de L-klasse. Aangezien Co normaal gesproken een klasse hoger uitkomt, deed hij mee zonder voor een prijs in aanmerking te kunnen komen. Voor z'n tegenstanders maar goed ook want Quartel bleek met z'n paard al le problemen van de afgelopen win terperiode te boven. Antigoon sprong als vanouds over de obstakels, tou cheerde niet één balk, en eindigde al dus met nul fouten en een voldoende vooraan. De verdere uitslagen van de eiian- delijke KNF combinaties: (sommigen reden 2 proeven, daarom soms 2 pun tentotalen). B-pony's: Cindy Ammerlaan, Anouska-Bru, 120 punten; Bibi Geertse, Bonny-Bru, 123; Annelien Overveld, Carmen-Bru, 107; Rozema- rie Pons, Carmen-Bru, 107; Leonie Klompe, Thufan, Sch.Ruiters, 124. L2-pony's: Sandra v. d. Velde, Sheila-Sch. Ruiters, 107. Ll-paarden: Co Quartel, Antigoon- Sch.Ruiters, 118; Corry Krabbe, Vic ky, 114 en 98. L2-paarden: Wil Brusselaars, Muck, Bru, 108 en 108; Stef Nelise, Olof-Sch.Ruiters, 102 en 104. B-paarden: Linda v. 't Slot, Thamara-Bru 123 en 111. Ml-paarden: Frans de •Bonnot-Sch.Ruiters, 105. Vrieze, ZIERIKZEE - Komend weekend is het dan eindelijk weer zover. Ook de A- selectie van gymnastiekvereniging Delta Sport krijgt tijdens de Nederlandse turnkampioenschappen, te Den Haag, wederom de kans om de kroon op het werk te plaatsen. Na een aantal prima verlopen Grand-Prix toernooien en oe fencampagnes wordt het nu menens. Zal GV Delta Sport net als vorig jaar, toen Mireille Lemaire zich de beste vaderlandse turnster toonde, wederom succesvol kunnen zijn? Turnster Sabrina de Prenter (12), te vens lid van Jong Oranje, komt tij dens de NK-turnen, in Houtrust te Den Haag, uit in de klasse IA. (Foto: Joop van Houdt). De eerste twee turnsters welke reeds vanavond, vrijdag 18 mei, hun eerste wedstrijden moeten turnen zijn Nynke Botterweg en Nicole van der Have. Beiden komen uit in de se niorenklasse. Zaterdagmorgen is het de beurt aan Anofrea de Looff, waar na vervolgens Bianca de Zeeuw en Veronique Blom hun kunsten mogen vertonen. De meeste aandacht gaat uiteraard uit naar de meisjes welke in de hoogste categorie hun beste beentje moeten voorzetten. Moskou Hoewel Monique Slootmaker wel heeft meegedaan aan de verplichte stof (waar zij een tweede plaats, be reikte) voor het NK, is zij niet van de partij. De twaalfjarige turnster uit Nieuwerkerk komt het komend weekend namelijk uit op de halve fi nale van het Europese jeugdkampi oenschap in Moskou. Aan dit evene ment doen vijf landen mee, te weten, Rusland, Bulgarije, Noorwegen, Fin land en Nederland. Wanneer het Mo nique Slootmaker (pré-olympische klasse) gelukt om zich bij de eerste Monique Slootmaker (12) is komend weekend van de partij tijdens de hal ve finale Europese jeugdkampioen schappen in Moskou. (Foto: Joop van Houdt). twee te plaatsen volgt in juni uitzen ding naar de finale te Spanje. Monique Slootmaker's oudere zus Liuda geeft in Den Haag wél acte de présence. Deze in de olympische klasse uitkomende turnster bereikte tijdens haar verplichte stof-oefening een eerste plaats. Met bijna één punt voorsprong op haar naaste concur rente Sylvia Smal. mag zij tijdens de NK zelfs nog wat verspelen. Tijdens de verplichte stof turnde Linda Slootmaker het onderdeel brug als beste; 9.20 punten. Voor de klasse la betekent voor GV Delta Sport het optreden van de twaalfjarige Sabrina de Prenter, te vens lid van Jong-Oranje (een kweek vijver voor Papendal). Tijdens haar verplichte stof, vorig weekend, be haalde zij een tegenvallende tiende plaats. Aangezien het gat met de nummer negen maar liefst vijf pun ten bedraagt en dit puntenaantal wel degelijk meetelt in het eindtotaal, is het zaak voor Sabrina de Prenter om toch minimaal die tiende plaats vast te houden. SCHUDDEBEURS - Waar twee honden hechten om een been, daar gaat de derde er mee heen. Dit geze gende had zeker betrekking op de laatste en beslissende competitie wedstrijd tussen Den Haene en Sou burg. Ter verduidelijking: beide teams moesten met minimaal 4-2 winnen om de kampioensvlag te mo gen hijsen. Bij een gelijkspel echter zou het reeds uitgespeelde Vogel wacht promoveren. Op verzoek van de Middelburgers werd in tegenstelling tot de vijf voor afgaande wedstrijden met de en kelspelen begonnen. Nederlagen van Jaap Ver west en Piet Deurloo en winstpartijen van Han Ketting en Pe ter Bracke brachten vooralsnog geen beslissing. Saillant detail was dat de partij van laatstgenoemde tegen Frans Versantfoort evenlang (2,5 uur) duurde als de drie andere partijen sa men. Doordat de punten van de dub belspelen eveneens broederlijk ver deeld werden ging de titel aan de neus van beide teams voorbij en kon in Vogelwaarde een feestje gebouwd worden. Den Haene en Souburg had den duidelijk buiten de (Vo- gel)waard(e) gerekend. De mannen van Den Haene kunnen terugzien op een verdienstelijk competitiedebuut, waarbij, ondanks de olympische ge dachte meedoen is meer waard dan winnen, furieus om de punten is ge streden. Clubkampioenschappen Zaterdag 19 mei 1990 wordt een aanvang gemaakt met de clubkam pioenschappen dubbelspelen van de LTC Den Haene. De titelverdedi- gers(sters) zijn: damesdubbel: Rudie v. d. Pols en Corry Keizer (meervou dig); mix: Frank en Franny v. d. Vliet (meervoudig); herendubbel: Geen, daar Frank v. d. Vliet en Bas van Vos sen niet meedoen. De voorronden moeten voor 2 juni 1990 worden afge werkt en de finales zijn gepland op 9 of 10 juni 1990. Dauwtraptournooi Op Hemelvaartsdag wordt het tra ditionele dauwtraptournooi gehou den. Aanvang 7.00 uur. Om ongeveer 9.00 uur is er een gezamenlijk ontbijt. Zowel jeugd als senioren mogen deel nemen. ROME - Diego Maradona is woens dag licht geblesseerd geraakt. Tij dens een trainingspartijtje van we- relkampioen Argentinië op het veld van As Roma tegen een jeugdselectie van de Romeinen viel Maradona met een knieblessure uit. De aard van de blessure zou niet zodanig zijn, dat het meespelen van Maradona in de voor rondewedstrijden van Argentinië te gen Cameroun, Roemenië en de Sov jetunie in gevaar zou komen. NIEUWERKERK - Wedvlucht uit Pont St. Maxense. Wiriflrichting: west 6. Aantal duiven 421. Lossing 12.45 uur. Eerste duif 16.37.01, laatste duif 17.22.42. C. Bal 1, 2, 5, 41, 68; comb. Van Dij- ke 3, 23, 32, 65, 73, 88, 89, 103; T. M. Dalebout 4, 6, 18, 29, 44, 45, 53, 66, 67, 82, 101; C. Scheffers 7, 15, 33, 49, 72, 83; L. J. de Bruine 8, 11, 19, 36, 56, 62, 64, 99, 105; Daane/Dooge 9, 55, 69, 84, 90; A. de Ronde 10, 13, 59, 79; C. Krij ger 12, 21, 24, 30, 57, 71, 93, 96; Van der Meulen 14, 40; A. IJzelenberg 16, 34, 46, 51, 60, 77, 86, 102; A. de Jonge 17, 35, 97; L. J. v. d. Wielen 20, 20, 63, 87; K. J. Kik 22; mevr. De Waal 25, 27; J. van Beveren 26, 55, 85; comb. Dou- wes/Tak 31, 39, 50, 61, 70, 92, 94; H. v. d. Maas 37, 75, 98, 104; J. Bosman 42, 47, 74, 78, 80; Knop/Stouten 43, 91, 100; L. Smalheer 52, 58, 95; A. J. Knop 76. RENESSE/GAPINGE - De 47-jarige oefenmeester Wim Maljers, uit Gapinge, is deze week opgestapt als trainer van de voetbalvereniging Renesse. Een, volgens Maljers, onwerkbare situatie noopte hem tot deze min of meer verwachte stap. Tijdens een onlangs gehouden bestuursvergadering van de SV Re- nesse, waarbij Maljers aanwezig was, werd er een door hem ingediend tech nisch plan besproken. Zijn opzet be helst in het kort eigenlijk maar één ding: het beschikbaar zijn van min stens één seniorenteam voor de hoofdmacht. „Een gewone zaak lijkt mij", merkt Maljers op, en vervol gend, „Maar bij Renesse mag ieder een zelf weten waar hij wil spelen. Het bestuur wil iedereen daarin vrij laten". Op geen enkele wijze wilde het be stuur water bij de wijn doen. ,,De voorwaarden van Maljers zijn niet ZIERIKZEE - De VV Zierikzee houdt dit jaar twee jeugdtoernooien. De eerste vindt plaats morgen, zater dag 19 mei, en is bedoeld voor B-ju nioren interregionaal en Cl-junio- ren. De volgende reeks onderlinge wedstrijden volgt op zaterdag 26 mei. Dan is het de beurt aan D-, E- en F-pupillen. Zaterdag 19 mei nemen de volgende B-junioren teams het tegen elkaar op: Dauwendaele, Mevo, Zierikzee, Ouwerkerk en Monopool, uit Hoog vliet. Het programma voor de C-ju- nioren geeft de volgende deelname te zien: Mevo, Dauwendaele, Bruse Boys, Renesse en Zierikzee. Aan het pupillentoernooi, zaterdag 26 mei, wordt meegedaan door: Zierikzee, Wissenkerke, Tbmeuzen, Arnemui- den, Mevo, ZSC en Serooskerke. ZONNEMAIRE - Ter afsluiting van een, overigens toch niet geheel onver deeld succesvol seizoen, houdt de voetbalvereniging Zonnemaire ook dit jaar weer haar jaarlijks toernooi- weekend. Op zaterdag 19 mei en zon dag 20 mei aanstaande wordt de gras mat van de dit jaar vijftig jaar ge worden vereniging bevolkt door D-pupillen, A-junioren en 4e klas se nioren. Zaterdag staat de gehele dag in het teken van een jeugdtoernooi. De deel nemende verenigingen, welke met ze vental D-pupillen uitkomen, zijn: Brouwershaven Dl, WIK Dl, Seroos kerke D2, Goes D2 en Zonnemaire Dl. De A-junioren welke het tegen el kaar op moeten gaan nemen zijn: Duiveland Al, Patrijzen Al, Tholense Boys Al, Renesse Al en Zonnemaire Al. Zondag zijn de senioren aan de beurt. De volgende teams komen dan binnen de kalklijnen: Domburg com binatie, Noormannen 4, Zeelandia 5, Zonnemaire 1 en Zonnemaire old stars. haalbaar voor een vereniging als de SV Renesse. Maljers verwacht van het bestuur namelijk dat mensen die niet voor het eerste elftal willen uit komen geschorst worden. Maar de SV Renesse is niet zo'n vereniging. Wij staan op het standpunt dat iedereen die bij Renesse komt voetballen mag spelen waar hij wil", is de reactie van Renesse-voorzitter J. C. Hendrikse. De reden om het technisch plan van defenmeester Wim Maljers naast zich neer te leggen is, volgens voorzitter Hendrikse, op democratische wijze tot stand gekomen. „We hebben de plannen aan alle seniorenteams en de A-junioren voorgelegd. De daar uit gedistilleerde conclusie was dat meï\ zich er niet in kon vinden. Aan de capaciteiten van Maljers is trou wens nooit getwijfeld". Trainer Wim Maljers (47) en de SV Renesse zijn deze week voor goed uit elkaar gegaan. '„Dat vind ik trouwens ook een vreemde zaak, dat lagere elftallen die nooit komen trainen moeten be- lissen over het aanblijven van een trainer", aldus Maljers. Al deze zaken heeft Maljers evenwel doen besluiten om definitief zijn biezen te pakken. „Ik was de enige die water bij de wijn moest doen, maar daar pas ik voor. Het is jammer voor het eerste elftal, want veel spelers denken hetzelfde als ik. Ze zijn al jaren ontevreden. Nu ben ik degene geweest die de knuppel in het hoenderhok heeft gegooid. Het heeft jammer genoeg niet mogen ba ten", verzucht de scheidende oefen- meester. ZIERIKZEE - De voor zaterdag 19 mei geplande bekerfinale tussen -WIK en Arnemuiden 2 wordt voorlo pig uitgesteld. Wegens ongeregeldhe den vorige week waarbij de wed strijd werd gestaakt wordt een onderzoek ingesteld door de tucht- commissie. Tezijnertijd wordt een da tum bekend gemaakt. BRUINISSE - Maar weinigen zullen in hun voetbalcar rière vanaf het allereerste begin een plaatsje prefereren tussen de beide doelpalen. Meestal komt die wens veel later, of is dat optreden juist een korte bevlieging. Wel of niet uit noodzaak geboren. Hoe anders is het doelverde- diger Jacob Muller vergaan. De eerste doelman van voet balvereniging Bruse Boys is voor zover hij zich kan her inneren altijd de sluitpost geweest. „Ik geloof dat ik ooit eens één keer heb gevoetbald, maar dat had ik al snel be keken", aldus de 23-jarige Bruenaar die vanaf zijn acht ste jaar lid is van Bruse Boys: „En dat zal nooit verande ren ook". De administratief medewerker bij Rijkswaterstaat denkt met negatieve gevoelens terug aan het voorbije voetbalseizoen. „Het was zeker geen topseizoen. Voor Bruse Boys niet maar ook niet voor mij persoonlijk. Zeker voor de winterstop had ik steeds weer een andere verdediging voor mij. Het was echt een zootje in het begin. Mede daardoor ben ik zelf ook diverse keren in de fout gegaan, wat toch enkele doelpunten heeft ge kost". Oorzaak Wanneer Jacob Muller naar een oorzaak hiervoor moet zoeken, is de grootste boosdoener toch wel blessu releed geweest. Met betrekking tot de toekomst is hij evenwel weer enorm optimistisch. „Het volgend seizoen zie ik heel gunstig tegemoet. We heb ben een vrij jonge ploeg die alleen maar beter kan worden. Wel hangt er één ding enorm af van het feit of Jaap van den Berge blijft. Hij is toch een heel belangrijke persoon voor Bruse Boys. Een goede laatste man is ge woon moeilijk te vinden". Al pratende wordt al snel duidelijk dat Muller een bovenmodale kennis bezit over alles wat met voetbal le maken lieeft. Spelers, ploegen, feiten en bijzonderheden worden ogen schijnlijk zonder enige moeite opge somd. Het is dan ook aannemelijk dat juist met zijn WK-visie ernstig rekening gehouden moet gaan wor den. Echter een bal kan raar rollen. Dc voorronde? „Ik verwacht wel dat Nederland erdoor komt. Het zal echter niet zo gemakkelijk gaan als wel gedacht wordt. Zelf denk ik dat er van Engeland verloren wordt, ter wijl Ierland ook een moeilijke tegen stander is". Jacob Muller schat de eindrangschikking van Engeland in op een derde plaats. „Ze hebben een goede voorhoede en willen zeker wat laten zien op dit WK. Vooral omdat ze op het EK nogal wat pech hebben ge had. Met spelers als John Barnes, de gemakkelijk scorende Gary Lineker en een hele belangrijke voetballer als Bryan Robson heeft Engeland ge woon een goed team. Ook de verdedi ging met als belangrijkste spil de 40- jarige keeper Peter Shilton is heel goed". Net als zijn voorgangers in deze ru briek tipt ook Jacob Muller gastland Italië als uiteindelijke winnaar van het WK-voetbal 1990. „Italië heeft na tuurlijk het thuisvoordeel, maar heeft met de kern van Milan dan ook een klasse-ploeg. Met Vialli natuur lijk als spits, en wat denk je van de li bero Franco Baresi. Aan zijn spel kan Ronald Koeman nog een puntje zui gen. Ik denk dat Italië in de finale te genover Brazilië komt te staan". De kansen voor Nederland worden door de Bruse doelverdediger groten deels weggecijferd. „Je hoopt na tuurlijk dat Nederland het goed doet, maar ik zie ze nog niet bij de eerste vier eindigen. Op papier heb ben ze, na Italië dan, de beste ploeg, maar dat hele gedoe eromheen doet het elftal niet goed. Het begon na tuurlijk al met de affaire Libregts. Daarbij heeft Ronald Koeman een slecht seizoen achter de rug en zit volgens mij Marco van Basten er ook een eind doorheen. Het geluk van de EK zullen ze dit keer niet hebben. Ik verwacht dat zij tijdens de 1/4- finales worden uitgeschakeld. Ik hoop dan vurig op één ding dat dit niet door de Duitsers gebeurt, dat zou pas echt verschrikkelijk zijn". Dat ex-bondscoach Thijs Libregts ooit aangesteld is, wordt door Muller gezien als één van de grootste blun ders van de KNVB. „Ze hadden Li bregts in eerste instantie nooit moe ten aanstellen. Zowel PSV als Feyenoord hoefde hem niet en ook grote voetballers als Gullit hebben hun vraagtekens gezet bij hem". En over 'Don-Leo'. „Beenhakker is een goede keuze geweest. Beter nog dan Cruyff. want die trekt teveel zijn ei gen plan. Gezien de voorkeur van dc selectie had de KNVB natuurlijk minstens wel met hem moeten gaan praten", klinkt het afkeurend. Wat de voorlopige selectie van 27 spelers betreft is Jacob Muller weinig verrassingen tegengekomen. „Of het moet die Vanenburg zijn. Zo'n raar fi guur, die bij PSV voor nogal wat pro blemen heeft gezorgd, had ik per soonlijk thuisgelaten". De sluitpost van Bruse Boys is trouwens bang voor een saaie WK. „Ik denk dat veel landen op de nul gaan spelen en met de counter proberen te scoren. Dat zie je al terug in de inmiddels gespeelde oefenduels", aldus Muller, die de Bel gische doelman Miche) Preud'homme betitelt als de beste keeper in de we reld. FIFA WORLD CUP In de sportkolommen komt in elke editie, tot aan de ope ningswedstrijd op 8 juni. een eilandelijke voetballer aan het woord, die zijn visie geeft op het komende WK-voetbal. Wie tippen zij als winnaar en welke rol is er volgens hun weggelegd voor onze Oranje hemden? Lees alles over deze - soms - voorspelbare maar ook afwijkende en opmerkelijke uitspraken in dc komende edi ties.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 11