JA Vandaag werkonderbrekingen in Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis Volgende week eerste kabel-tv in de Zierikzeese wijk Malta SAMAN BV DE ZIERIKZEESCHE COURANT Bestuur van VVV stapt alsnog op Aanrijding binnenstad Zierikzee Telefooncellen opengebroken Diefstal uit stacaravan Inbraak in auto GOED THUIS IN HET NIEUWS VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Werkgelegenheid Onderzoek Bezoek Bowling Effect op werkgelegenheid in de regio is frac- Onderzoek RSG-leerlingen naar toerisme in Amerikaanse delegatie van Roosevelt Institute Opbrengst bowlingmarathon Renesse geschat tioneel. 430 arbeidsplaatsen door Port Zélan- Zierikzee. (Pag. 3). ontvangen door burgemeester Asselbergs. op 20.000 gulden. (Pag. 7). de. (Pag. 2). (Pag. 4). DONDERDAG 17 MEI 1990 146ste jaargang Nr. 24745 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Regeren is vooruitzien. Gezegde ZIERIKZEE - Het voltallige bestuur van de VVV in Zierik zee is alsnog en bloc opgestapt. Als argument geeft voorzitter mr G. Nijland in een schrijven aan de leden de 'onwerkbare situatie' aan, die ontstaan is ten opzichte van het gemeente bestuur van Zierikzee. En hiermee komt een voorlo pig einde aan de VVV-perike- len. Nijland deed enige weken geleden uitspraken, die vol gens zijn medebestuurders niet bevorderlijk waren voor de sa menwerking met de gemeente. De voorzitter werd hierover aan de tand gevoeld en daags na het overleg wekte hij de in druk, dat alles koek en ei was binnen het bestuur. Niemand zou opstappen. Nu blijkt het tegendeel. Bur gemeester mr J. J. P. M. Assel bergs reageert verbaasd op de actie van het VVV-bestuur. De VVV heeft de achterliggende periode op geen enkele wijze contact gehad met het gemeen tebestuur om eventuele proble men op te lossen. „Ook niet uit beleefdheid", laat Asselbergs weten. Hij betreurt het, dat met het opheffen van de VW goede be stuurders opstappen met een goede staat van dienst. De on werkbare situatie ten opzichte van de gemeente ziet Assel bergs als een oneigenlijk argu ment. Die onwerkbare situatie moet wat hem betreft toege schreven worden aan het VVV- bestuur zelf. Het bestuur, dat onlangs in verlegenheid werd gebracht door uitspraken van haar voorzitter. De VVV houdt ter gelegen heid van haar beslissing een al gemene ledenvergadering op 12 juni. De leden komen bijeen in restaurant Mondragon te Zie rikzee, om 20.00 uur. 'Het is jammer dat ive weer actie moeten voeren maar het kan gewoon niet anders:' ZIERIKZEE - „Het is jammer dat we nu weer actie moeten voerén. Maar het kan ge woon niet anders". Nella Kloet werkt in de polikliniek van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Zij is woordvoerster van het actiecomité dat in overleg met de vakbonden en de directie van de stichting Oosterscheldeziekenhuizen voor vandaag een aantal werkonderbrekingen heeft georganiseerd. Vanaf 8.00 uur wordt het werk afwisselend op tien afdelingen van het ziekenhuis een uur neergelegd. De werkonderbrekingen worden gehouden in het kader van de Aktie 6 Een actie waarmee ziekenhuisper soneel in allerlei plaatsen in Neder land probeert hun werkomstandighe den en salaris te verbeteren. 'Wij willen perspectief. Geef ons nu 6 in de CAO voor 1990', staat op de posters van de vakbond die overal in het Zweedse Rode Kruis Ziekehuis zijn opgehangen. De poster meldt ook waarvoor die 6 meer geld gebruikt moet worden. „Een betere beloning, verlichting van de werkdruk en spe cifieke maatregelen per ziekenhuis sector". Zwarte kleding Dé acties die vorig j aar door het zie- kenhuispersoneel werden gehouden hebben niet het gewenste resultaat gehad. „Wij hebben bij de Zeeland- brug gestaan om folders uit te delen aan de mensen, we hebben met zwar te kleding aan gewerkt en zondags diensten gedraaid. Maar het heeft al lemaal niets geholpen. We hebben voor de periode van een jaar iets meer dan één procent loonsverhoging gekregen maar verder niets". Het is volgens Nella Kloet vooral belangrijk dat geld beschikbaar komt om de werkomstandigheden van het personeel te verbeteren. „De afgelopen jaren is vanwege de bezui nigingen vijf a tien procent van het ziekenhuispersoneel afgevloeid. Daardoor is de werkdruk voor de mensen die overbleven steeds groter geworden. Dat kun je ook hier in het ziekenhuis in Zierikzee merken. Vooral in de zomer wanneer we van wege het toerisme veel meer patiën ten binnen krijgen. De hoeveelheid personeel is daarop niet berekend. Er worden overuren gedraaid die soms pas na ruim een maand kunnen worden gecompenseerd. Door die compensatie en vanwege cursussen die door verpleegkundigen worden gevolgd blijft er zo weinig personeel over dat die weer overuren moeten draaien. Zo ontstaat een vicieuze cir kel waarin de werkdruk steeds gro ter wordt". Nella Kloet is ervan overtuigd dat het overgrote deel van de 186 perso neelsleden die in het ziekenhuis wer ken er zo over denken. „Het grootste deel is lid van een vakbond. Maar ze komen niet allemaal voor hun me ning uit. Een aantal van hen heeft er na de acties van vorig jaar niet meer zoveel zin in. Ze vinden het zo'n gedoe die acties. Daar staat tegenover dat zich een andere groep aftekent waar bij de actiebereidheid nog groter is dan vorig jaar. Die personeelsleden zijn echt fanatipk geworden. Ze wil len geen ludieke acties meer, maar harde acties". Peilen van actiebereidheid Tijdens de een-urige werkonderbre kingen, die vandaag om de beurt op de diverse afdelingen worden gehou den, peilen de vijf mensen van het ac tiecomité de actiebereidheid van het personeel, ze voeren voorbeelden aan van mogelijke acties in de komende weken en beantwoorden vragen. „Er zijn ideen om de centrale keuken he lemaal plat te gooien, zodat de direc tie op een andere manier eten moet organiseren. En het is mogelijk dat het personeel van de OK (operatieka mer) zondagsdiensten gaat draaien". Bij dat alles staat volgens Nella Kloet voorop dat patiënten niet de dupe mogen worden van de acties. „Als we wat organiseren doen we dat in overleg met de vakbonden en de directie van het ziekenhuis. En we la ten het ruim van te voren weten zo dat de mogelijke nadelen voor pa tiënten kunnen worden opgevan gen". De patiënten worden door de actiegroep op de hoogte gehouden van het hoe en waarom van de actie. „Ze hebben er in het algemeen be grip voor omdat ze zien hoe druk het verplegend personeel het heeft". Begrip bestaat ook bij de directie van de stichting Oosterscheldezie- kenhuizen, zo blijkt uit een reactie van mevrouw L. Verrijzer die namens de directie het ziekenhuis in Zierik zee beheert. „Zolang de acties niet ten koste gaan van de patiënten staan we er als directie helemaal achter". Verrijzer vindt overigens niet dat in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis sprake is van te weinig personeel. „De werkdruk is wel hoger gewor den, maar wij vinden niet dat gelijk gesproken kan worden van te weinig personeel. Van een vicieuze cirkel is geen sprake". Iedereen weet het. Hoewel de acties vorig jaar niet veel resultaat hebben gehad is Nella Kloet nu optimistisch over de goede afloop. „Ik denk dat het nu wel gaat lukken. De acties van vorig jaar heb ben voor ons geen directe resultaten gehad. Maar iedereen in Nederland weet nu wel hoe de toestand in de ge zondheidszorg is. Door die publieke opinie wordt ook druk uitgeoefend op de regering. Daarom denk ik dat ze wél maatregelen moeten nemen als er nu weer een nieuwe golf van acties komt". Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE - Twee personenauto's werden beschadigd bij een aanrij ding die woensdagavond plaatsvond op de kruising Breedstraat/Schut- tershofstraat te Zierikzee. De aanrijding vond plaats om onge veer 21.00 uur toen H. van der L. uit Zierikzee met zijn personenauto van uit de Schuttershofstraat de Breed- straat wilde inrijden. Hij zou daarbij geen voorrang hebben gegeven aan een auto bestuurd door E. P. uit Zie rikzee. Die was de Breedstraat inge reden komende vanuit de Hoofd poortstraat. Bij de botsing werden beide auto's aan de voorzijde ge deukt. ZIERIKZEE - Binnenkort kunnen de eerste 936 wonin gen in de Zierikzeese wijk Malta kabeltelevisie ontvan gen. Woensdag 23 mei wordt de eerste kabelaansluiting gerealiseerd en dat wil de kabelexploitant, Zekatel, niet onopgemerkt voorbij laten gaan. In de foyer van Mon dragon te Zierikzee komt een kabeltelevisie-presentatie en wie de expositie aldaar van Ad Zuiderent uit Voor burg bezoekt, heeft kans op een gratis werk van hem. Zekatel-voorzitter A. M. Kanne- kens verwacht dat er op Schouwen- Duiveland in totaal 11.000 kabelaan sluitingen komen. „En een voorzich tige schatting daarnaast is, dat we zö'n 1000 aansluitingen in de recrea tieve sector verwachten", aldus Kan- nekens. Zekatel heeft een aansluit- plicht in woonkernen met meer dan 75 woningen. Daartoe behoren bij voorbeeld ook bungalowparken. Ook bestaat de gelegenheid op di verse lokaties om in de tent of toerca- ravan kabel-tv te ontvangen. Evenals met de elektriciteitstoevoer kan ook de kabel-tv uit een paaltje nabij de standplaats worden geleverd. Vol gens Kannekens is de belangstelling onder de recreatie-ondernemers groot. Temeer omdat het gaat om een stuk kwaliteitsverbetering en er geen investeringskosten voor de onderne mer zijn verbonden aan het project. Later De inwoners van de Westhoek krij gen later kabel dan verwacht. In de zogenaamde 'spertijd' van het recrea tiegebied wordt er niet gewerkt. Naar verwachting komen de eerste 500 aansluitingen in de Westhoek rond oktober van dit jaar. In de eerste helft van het volgende jaar is Zierik zee bekabeld. In het tweede halfjaar van 1990 is het de beurt aan Ellemeet, Scharen- dijke, Nieuwerkerk en een deel van Bruinisse. De eerste helft van 1991 is voor het resterende deel van Bruinis se, Oosterland, Sirjansland, Ouwer- kerk, Kerkwerve en Noordgouwe. De tweede helft van 1991 is aan Schudde- beurs, Dreischor, Zonnemaire, Brou wershaven, Sint Phi li psland en An na Jacobapolder. Kannekens is erg optimistisch over het aantal aansluitingen. Ook van mensen met principiële bezwaren te gen de kabel (Zekatel denkt die voor namelijk in Duiveland te vinden - red.) hoopt Kannekens dat zij de ka belaansluiting in huis binnenlaten. Dat bespaart volgende bewoners een aansluitbedrag van 240 gulden. Zekatel wil de eerste aansluitingen in de streek niet onopgemerkt voor bij laten gaan. Vandaar dat Kanne kens een schilderij van Ad Zuiderent heeft uitgekozen. De kunstenaar ex poseert momenteel in restaurant Mondragon te Zierikzee. Alle bezoe kers kunnen een formulier invullen en maken daarmee kans op een van de werken van Zuiderent. Zekatel be taalt. Woensdag 23 mei is er verder ter ge legenheid van de eerste aansluitin gen een kleine manifestatie in de foy er van Mondragon. Het Middelburg se gitaarduo Telepary treedt op en Ze katel laat aan de hand van zestien te levisietoestellen de mogelijkheden van kabeltelevisie zien. Iedereen kan er terecht tussen 10.00-12.30 uur. Dan is het moment, dat de Zierikzeese burgemeester, mr J. J. P. M. Assel bergs, de trekking voor het schilderij verricht. BV RGH-HAAMSTEDE/RENES- SE - In de nacht van maandag op dinsdag zijn in de Schouwse West hoek twee telefooncellen opengebro ken. A. C. uit Haamstede deed bij de po litie aangifte van diefstal van de geldlade uit een telefooncel op het terrein van een camping aan de Hoge- zoom in Haamstede. De inhoud van de geldlade was naar schatting ƒ100,-. De schade aan de cel bedraagt even eens 100,-. J. A. B. uit Renesse meld de eenzelfde geval. Bij een camping aan de Hogezoom in Renesse werd in diezelfde nacht de geldlade uit een te lefooncel gestolen, ook weer op het terrein van een camping aan de Hoge zoom. Hier verdween ongeveer f 20,- en werd voor 750.- schade aange richt. RENKUM - Het recherche bij standsteam Gelderland dat de daders zoekt van de overval op het Albert Heijn-filiaal in Oosterbeek heeft de buurtonderzoeken in de omgeving nagenoeg afgerond. Daarbij is een groot aantal mensen zoals krantebe zorgers, kermisexploitanten, bus chauffeurs en leveranciers benaderd. RENESSE - A. J. uit Tilburg deed bij de politie aangifte van inbraak in zijn stacaravan en diefstal van een verrekijker. De stacaravan stond op een cam ping aan de Hoogenboomlaan te Re nesse. De inbraak werd woensdag ontdekt en vond in de week daarvoor plaats terwijl A. J. niet in de caravan was. Dieven verschaften zich toegang tot het vakantieverblijf door een raampje te forceren. Zij namen een verrekijker mee. BRUINISSE - Ruim 1250 gulden was de waarde van de radio/cassette recorder die werd gestolen uit de auto van W. D. uit Duitsland. De inbraak vond plaats in de nacht van dinsdag op woensdag. De auto stond geparkeerd op een parkeerter rein aan de Hageweg. De dieven sloe gen een ruitje in en gingen er vandoor met de geluidsapparatuur. l£6h Pt «i Lr Verwachting tot vrijdagavond: Perioden met zon Perioden met zon en droog. Mini mumtemperatuur omstreeks 8 gra den, middagtemperatuur ongeveer 17 graden. Matige wind uit noord tot noordoost. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 21 mei Zaterdag: Zonneschijn: 70% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noordoost 4 Zondag: Zonneschijn: 60% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noordoost 5 Maandag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: noordoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 18 mei Zon op 05.41, onder 21.33 Maan op 02.56, onder 13.43 Nieuwe Maan: 24 mei (13.47) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ons land bevindt zich precies tussen twee druksystemen in. Boven de Britse eilanden is een rug van hoge druk aanwezig, terwijl bo ven Zuid-Scandinavië een lagedruk gebied ligt. Tussen deze twee syste men staat een noordelijke stroming waarmee eerst nog enkele wolkenvel den vanaf de Noordzee ons land bin nendrijven. Morgen neemt het hoge- drukgebied in betekenis toe, terwijl het laag verder naar het oosten trekt. De wind draait dan naar noordooste lijke richting en er wordt drogere lucht aangevoerd. We krijgen dan ge leidelijk meer zon en het blijft droog. De middagtemperatuur wordt onge veer 17 graden. Zaterdag krijgt het hogedrukgebied nog meer invloed op het weer in onze omgeving en mogen we op een weekeinde met veel zon re kenen. Advertentie Voor: Dakbedekking Goten naar: Constructeurs/ Installateurs Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 Maandag - Dinsdag Donderdag Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! En op woensdag gratis de Nieuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schouwen-Duiveland. VUL DIE BON DUS SNEL IN, OF NÓG SNELLER. BEL 01110-16551 Naam Adres Postcode Telefoon - Wij willen ook goed nieuws thuis, en een gratis proefabonnement van 2 weken. riEOIKZEtSCHFR MEUWSBOOI11 Plaats: Handtekening: Ad Zuiderent (l) en diens vriendin naast Zekatel-voorman A. M. Kannekens. (Foto: Joop van Houdt). Bon opsturen In gesloten envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode, antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1