Debacle ontsiert bekerfinale WIK De WK-visie van: Michel Flikweert Feestje is voor Brouwershaven NIEUWSBODE Niet op gerekend toch gekregen Publiek op de vuist; wedstrijd gestaakt fi Uitslagen en eindstanden Zonnemaire hoeft restant niet meer te spelen r 6 BROUWERSHAVEN - Na twee spannende beslissingswedstrijden is het feestje voor ASV Brouwershaven. Blije gezichten, juichende supporters en. spontane polonaises aan de zijde van de fortuinlijke Brouwenaren. Met neerhangend hoofd, het huilen na der dan het lachen, zich een weg banend naar de kleedkamers bij de Nieuwerkerkers. Deze twee lijnrecht tegenover staande emoties liggen nog steeds opgesloten in de voet balsport. Zo ook afgelopen zaterdag na het afsluitende promotieduel tussen ASV Brouwershaven en SKNWK, waarin eerstgenoemde een 2-1 overwinning boekte. Na twee seizoenen van afwezigheid mogen trainer Arend Krijgsman en zijn mannen het in de volgend competitie weer in de eerste klas gaan proberen. Brouw-goalie Johnny van Mourik gaat door de knieën, na de openingstreffer van SKNWK. ,,Ik heb het erna toch weer wel goed gemaakt dacht ik", verklaarde hij na afloop. (Foto: Joop van Houdt). ARNEMUIDEN - Het eerste (van in totaal twee te verspelen) finale-duel om de afdelingsbeker, tussen Arnemuiden 2 en WIK, is uitgelopen op een groot debacle. Na 57 minuten voetbal achtte scheidsrechter Cees Lansen het niet meer verantwoord om nog verder te spelen. Omdat een groot gedeelte van het aanwezige publiek met elkaar op de vuist ging en diverse spelers bedreigde, werd deze finale-wedstrijd bij een 1-3 voorsprong voor WIK gestaakt. ,,Als ik heel eerlijk ben had ik het niet verwacht, maar wel gehoopt na tuurlijk", vertelde een opgetogen Krijgsman na afloop. Vooral de laat ste minuten van dit duel hadden hem enkele jaren van zijn leven gekost. Nadat Brouwershaven met nog onge veer één kwartier te spelen 2-1 maak te had de Brouwse oefenmeester het gewoonweg niet meer. Zenuwachtig dartelend rond de dug-out, zijn knuisten zowat kapot slaand op de grasmat en meerdere vertwijfelende handbewegingen voor de ogen toonde de gemoedstoestand waarin hij zich bevond. Gedecideerd Na het laatste fluitsignaal van de Bruse scheidsrechter Maarten Bruy- nes, die overigens uiterst gedecideerd dit zwaar beladen duel had geleid, ontlaadde zich bij Krijgsman deze spanning middels een sprong in de lucht en een vreugdedansje welke het midden hield tussen een Afrikaanse regendans en een a-ritmische rock 'n roll. Spontaan ook vlogen de beste voetballers van Brouwershaven el kaar om de nek en menigeen werd door supporters op handen gedragen. De teleurstelling was uiteraard bij SKNWK-trainer Kees Kommer en de zijnen. In de kleedkamer duurde het zeker vijftien minuten vooraleer het grootste brok was weggeslikt. „Door twee van die stomme foutjes ga je wéér de mist in", verbeet laatste man Chris Oudheusden zich. Geëmotio neerd wierp hij driftig het van zijn enkel verwijderde, en tot proppen ge draaide, tape in'een hoek. „We had den moéten winnen", klonk het drei gend. Middenvelder Sam Flikweert keek stuurs naar zijn pijpje bier en mom pelde: „We hebben morgen in ieder geval geen kater, die hebben we nu al". Ook oefenrneester Kommer was - uiteraard - gedesillusioneerd. „Daar had ik toch niet op gerekend. Alles ging goed vandaag. Op het midden veld lukte het prima en ook in de ver dediging werd goed gewerkt. Wat dat betreft kan ik niemand wat verwij ten. We zullen echter weer verder moeten, maar wat had ik er graag bij geweest en dat heeft er lang naar uit gezien". Inderdaad had SKNWK gedurende de langste tijd van de wedstrijd de betere papieren op zak. In de eerste helft werd een 0-1 voorsprong gereali seerd, welke tot in de 56e minuut voortduurde. Ook toen was er nog niets aan de hand omdat SKNWK voldoende had aan een gelijkspel, terwijl ASV Brouwershaven persé moest winnen om nog te kunnen pro moveren. Gezien ook de eerste helft waarin SKNWK diverse kansen kreeg, nog geen man overboord der halve. In die eerste periode kreeg SKNWK zelfs nog de mogelijkheid om middels een penalty de marge te vergroten. Nadat er in het zestienme tergebied van Brouwershaven hands was gemaakt, faalde spits Michel Flikweert vanaf elf meter. Brouw- goalie Johnny van Mourik was op dat moment de gevierde man. De openingstreffer van SKNWK was echter weer een directe blunder van Van Mourik. Een hoge voorzet van Michel Flik weert, welke op de wind werd meege voerd, liet Van Mourik door de han den glippen: 0-1. „Ik dacht dat ik het daarvoor met die penalty en diverse andere reddingen nadien toch wel weer heb goedgemaakt", reageerde een dolgelukkige Johnny van Mourik na afloop. „Voor mij kan dit seizoen overigens helemaal niet meer stuk. Dit was mijn eerste seizoen als kee per en dan direct promoveren. Mooier kan het toch niet". Attractief en fel Na de hervatting bleef het spel at tractief en fel op en neer golven. Daarbij kreeg SKNWK de betere kansen, maar miste de kracht om het af te maken. Het was echter ook moeilijk voor de Nieuwerkerkse voorwaartsen om laatste man Leo Nouwen te passeren. Het was juist laatstgenoemde die in de elfde mi nuut de gelijkmaker scoorde én een hele grote vinger in de pap had bij het tweede en winnende doelpunt. Over de man van de wedstrijd gesproken. De gelijkmaker kwam tot stand uit een dood spelmoment. Na een over treding op Arjan Visser, rand zestienmetergebied, werd de bal snel neergelegd en blindelings door Nou wen keihard in de uiterste linker hoek geschoten. Dit alles ging ra zendsnel. SKNWK-doelman Leon Quik was zelfs nog bezig met het neerzetten yan de muur. SKNWK was beduusd, maar Brouwershaven blij. Deze gelijkmaker zorgde er vervol gens voor dat Brouwershaven vleu geltjes kreeg. Bij het doorbreken van een waterig lentezonnetje, braken er ineens, ook weer betere momenten voor de thuisploeg aan. In de 26e mi nuut scoorde Brouwershaven weder om uit een dood spelmoment. Een vrije trap door Leo Nouwen, op 30 meter van het doel, werd precies mid dels een min of meer ingehouden boogbal op het hoofd van Werner Ka- foe gemikt, die zich daarbij overigens toch tussen drie verdedigers bevond: 2-1. Slotoffensief Hoewel SKNWK er nog een fana tiek slotoffensief uitperste en achter in één tegen één ging spelen, kon men niet meer tot scoren komen. Het ont brak de blauw-zwart gestreepten dan ook aan voldoende overtuiging. Als een kat in het nauw probeerde And ré Goedegebuure het ten einde raad dan maar eens met een afstandsschot, welk echter ver mis ging. Ook een in zet van Jacky de Bruine miste over tuiging en verdween over de dwars ligger. Hoewel er vanaf de zijlijn vele op merkingen werden geroepen over de tijd, liet arbiter Bruynes zichtbaar onbewogen nog drie minuten door spelen in blessuretijd. SKNWK pro beerde hiervan nog gebruik te ma ken, terwijl in het Brouwse kamp de zenuwen door de keel gierden. Het mocht echter niet meer zo zijn; SKNWK moet blijven zitten en ASV Brouwershaven gaat over. „Ons treft geen schuld, wij hebben ons voorbeeldig gedragen. In het veld was trouwens ook niets bijzonders voorgevallen. Het Arnemuidense pu bliek was de boosdoener. Zij konden niet verkroppen dat Arnemuiden achter stond. En als het bier is in de man... nou dan weet je het wel", was het droeve relaas van WIK-trainer Jaap de Ridder (zelf woonachtig in Arnemuiden) na afloop. Afkoelingsperiode Reeds in de eerste helft had arbiter Lansen noodgedwongen een afkoe lingsperiode van vijf minuten inge last,. toen één van de - neutrale - grensrechters Werd aangevallen door enkele supporters van Arnemuiden. Dit voorval gebeurde in de 20e mi nuut toen het Joost Rotte gelukte om op geheel eigen wijze op snelheid door de verdediging te razen en via de paal een 2-1 voorsprong realiseer de. In de vijfde minuut was het WIK reeds gelukt om de openingstreffer te scoren. Na een prima genomen vrije trap van Marco Ganzeman was het Joost Rotte die in de rebound de ze 0-1 voorsprong verzorgde. Op bijna identieke wijze kwam vijf minuten Zaterdagvoetbal 2e klas Kats-Ritthem 7-1 Periodekampioenschap Brouwershaven-SKNWK 2-1 Waarde 20 14 4 2 32 61 -' 22 SKNWK 20 14 2 4 30 44 - 23 Kats 20 8 10 2 26 43 - 26 Brouwershaven 20 8 6 6 22 36 - 23 Wissenkerke 20 8 4 8 20 39 - 39 Borssele 20 7 5 8 19 27 - 29 Spui 20 6 6 8 18 25 - 34 Afdeling Zeeland Zaterdagcompetitie le klas Pcriodekampioenschap Kruiningen-'s-HArondskerke 3-0 Colpl. Boys 22 17 4 1 38 51 - 16 's-H Arendsk 22 14 6 2 34 66 - 26 Kruiningcn 22 15 3 4 33 63- 19 Dauwendaele 22 11 7 4 29 30 - 20 WIK 99 10 5 7 25 45 - 47 VCK 22 9 5 23 34 - 39 Duiveland 99 6 6 10 18 28 - 46 Krabbcndijkc 22 6 5 11 17 34 - 42 Mevo 22 6 4 12 16 37 - 49 Hcinkenszand 22 5 5 12 15 30- 48 Wolfaartsdijk 99 3 3 16 9 25 - 55 Apollo 22 2 3 17 7 21 - 57 later de gelijkmaker tot stand. WIK- goalie Tonny Hendrikse sloeg de bal op een inzet precies voor de voeten van een tegenstander: 1-1. Nadat Rotte 1-2 had gemaakt en de wedstrijd vijf minuten werd stilge legd was het wederom WIK dat tot scoren kon komen. In de 35e minuut passte Han van de Sande naar me despeler Joost Rotte, die op zijn beurt Erik-Jan Kort in de doelmond vond. Laatstgenoemde bracht de stand op 1- 3. Tijdens de rust instrueerde WIK- trainer De Ridder zijn mannen nog om zich vooral niet te laten intimide ren. De WIK-spelers bleven zich ook na de hervatting voorbeeldig gedragen. In de 12e minuut barstte de bom en ging het publiek met elkaar op de vuist. De Kerkwervenaren vonden het vervolgens ook zelf niet meer ver antwoordelijk om verder te spelen. Zeker niet toen verdediger Wim van de Velde zelfs bedreigd werd met een bierglas. De KNVB zal deze week be kendmaken wat er verder gaat gebeu ren. „Wij willen alleen verder als dit achter de rug is. Wat ons betreft is die wedstrijd gespeeld en volgt komende zaterdag de thuiswedstrijd tegen Ar nemuiden", beklemtoonde De Rid der. Hoedekenskerke 20 6 4 10 16 22 - 28 ZSC 20 5 5 10 15 20 - 35 SVD 20 4 7 9 15 20- 35 Ritthem 2Q 2 3 15 7 12 - 55 Zondagamateurs 4e klas A Volharding 4-Zierikzee 6 5-1 Zonnemaire-Cortgene 1 2-0 Goes 5-Luctor 5 10-3 Robur 3-Dreischor 2 2-4 Robur 3-Cortgene 1 3-3 Goes 5 21 17 2 2 36 110- 47 Zonnemaire 22 16 1 5 33 104- 36 Dreischor 2 22 12 6 4 30 69- 50 Renesse 4 22 13 3 6 29 73- 42 Ouwerkerk 2 21 13 1 7 27 72- 64 Volharding 4 22 12 2 8 26 74- 59 Cortgene 1 22 12 1 9 25 80- 48 Robur 3 22 7 3 12 17 62- 71 Zierikzee 6 22 5 3 14 13 45- 82 Luctor 5 21 4 4 13 12 40- 89 Zierikzee 5 22 3 1 18 7 40-110 Renesse 3 21 1 3 17 5 30 - 101 Zondagbeker Robur-Schoondijke 5-2 KNV B-beker Hoek-Zicrikzco 4-1 Gespannen gezichten tijdens de laatste beslissingswedstrijd tussen Brou wershaven en SKNWK. Deze keer behoefde men geen aanspraak te maken op de inzet van Arie Folmer (l.), Rini Matthijsse (r.) kreeg nog wel de kans om het tij te keren voor SKNWK. (Foto: Joop van Houdt). AMSTERDAM - Minister d Ancona van WVC maakt deel uit van het ont vangstcomité, dat dinsdag de Neder landse vrouwen-hockeyploeg in Am sterdam zal verwelkomen. Het team, dat zondag in Sydney wereldkam pioen werd, wordt om 10.35 uur op luchthaven Schiphol verwacht. Rond 12.00 uur volgt een officiële receptie in het clubgebouw van Amsterdam bii het Wagener-stadion. SANLUCAR - Mathias Eichinger, bondscoach van de Westduirse volley- balploeg, gaat op de fiets terug van San Lucar naar de Bondsrepubliek. Hij beloofde dat zijn ploeg, als die zich zou kwalificeren voor de A- wereldtitelstrijd. ZONNEMAIRE - Hoewel voor vrij dagavond 11 mei jongstleden het res tant van de eerder dit seizoen gestaakte wedstrijd tussen Zonne maire en Cortgene op het program ma stond, behoefde dit duel uitein delijk toch niet meer gespeeld te worden. Donderdag, 10 mei, ontving het be stuur van de voetbalvereniging Zon nemaire het bericht dat er niet meer gespeeld hoefde te worden. 'Het zou voor de competitie niets meer uitma ken', luidde de argumentering. „Wij vinden het maar een vreemde zaak. Een competitie moet toch afgemaakt worden, waar is t'ie anders voor. Als je straks onderaan staat en je ziet dat er niets meer te winnen is, speel je ge woon niet meer, want het maakt dan voor de stand toch niets meer uit. Nee, we zijn het er helemaal niet mee eens, en hebben dan ook een brief hierover naar de KNVB gestuurd", vertelde een ietwat verbolgen Zonnemaire-trainer Wim Kommer. NIEUWERKERK - Langzaam maar zeker komt het vierjaarlijkse mondiale voetbal- gebeuren alweer in beeld. De commercie springt gretig in op het komende WK-voetbal, terwijl reeds menige liefhebber voorbereidingen treft om er toch maar niets van te missen. Ook de Zierikzeesche Nieuwsbode heeft zich laten verleiden en door het Oranje-virus besmet. In de sportkolommen vanaf vandaag tot aan de openingswed strijd op vrijdag 8 juni (tussen Argentinië en Kameroen) geven Schouwen-Duivelandse voetballers hun visie op het wereldkampioenschap voetbal 1990. Als eerste komt aan het woord de twintigjarige spitsspeler van SKNWK: Michel Flikweert. Kort terugkijkend op het afgelopen seizoen is het spel van Flikweert in twee verschillende helften uit elkaar gevallen. In de eerste helft van de competitie heeft SKNWK nogal wat punten verspeeld en verliep het ook voor hem allemaal niet zo rooskleu rig. „In de laatste wedstrijden is het echter allemaal prima gegaan. Het liep gewoon lekker en daardoor kwam het zelfvertrouwen ook hele maal terug. Dat we de promotie dan toch nog mislopen doet dan wel heel erg zeer". Dienstplichtig militair Flikweert denkt dat Nederland zonder onover komelijke problemen door de voor rondes weet te komen. Maar kent hij Egypte dan? „Ik heb via de schotel wel enkele wedstrijden van Egypte gezien. Er is echter weinig van te zeg gen, hoewel ze zeker niet onderschat moeten worden. Die Egyptenaren kunnen natuurlijk beter tégen de warmte dan wij. Tbch verwacht ik dat Nederland weinig problemen met ze zal hebben". En wie wordt er wereldkampioen0 ,,rk denk van rtalië. Ze spelen natuur lijk allemaal thuiswedstrijden, maar hebben cok een goed geolied elftal met een paar goede vedettes zoals on der andere Gianluca Vialli in de spits. Als kanshebbers daarachter FIFA WORLD CUP In de sportkolommen komt in elke editie, tot aan de openingsioedstrijd op 8 juni, een eilandelijke voetballer aan het woord, die zijn visie geeft op het komende WK-voetbal. Wie tip pen zij als winnaar en ivelke rol is er volgens hun weggelegd voor onze Oranjehemden? Lees alles over deze - soms - voorspelbare maar ook afwij kende en opmerkelijke uitspraken in de komende edities. denk ik dan aan Nederland, Brazilië en de Sovjet-Unie", aldus Flikweert, die de keuze voor bondscoach Been hakker onderstreept omdat deze een ploeg goed kan stimuleren. Soldaat Flikweert, die in dienst de functie van telexist bekleedt, is wei nig verrassingen opgevallen met be trekking tot de door Beenhakker be kend gemaakte selectie. „Het is de bekende groep hè. Terecht ook weer met Sturing die zich het afgelopen seizoen prima in de kijker heeft ge speeld. Vitesse heeft sowieso een goed seizoen achter de rug en goede cijfers gehaald. Nee, echte verrassin gen bij de selectie zijn er voor mij niet". Michel Flikweert is voornemens in ieder geval alle wedstrijden van het Nederlands elftal te volgen via voor namelijk tv maar ook de kranten. Hij heeft niet zo direct interesse in alle 52 te spelen wedstrijden. „Je moet op een gegeven moment gaan selecteren, Je kan toch niet naar alles kijken. Maar als ik een andere wedstrijd mis vind ik dat toch ook niet zo erg", al dus de Nieuwerkerkse spits die het Italiaanse en Spaanse voetbal het mooiste vindt om te zien. fjNi m - ÉjL m HM h\ jr

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 6