i Verkeersongevallen geven politie het nodige werk Eilandelijke Muziekdag 1990 in Zierikzee geslaagd festijn WATERSTANDEN w£ 2 Aanrijding bij Bruinisse Duizenden veteranen naar open dag Organisatoren dik tevreden ZIERIKZEE - Een reeks verkeersongevallen plus enke le diefstallen van onder andere caravans hebben de rijks politie op Schouwen-Duiveland dit weekeinde het nodi ge werk bezorgd. DEN HAAG - Een 24-jarige vrouw uit het Brabantse Langenboom heeft zich vier jaar lang in plastic gehuld uit angst voor radioactieve straling na het ongeluk in de kerncentrale in het Russische Tsjernobyl. Dit heeft een woordvoerder van de rijkspolitie van Mill bevestigd. BRUINISSE - Twee personenauto's werden aan de linkervoorzijde be schadigd bij een aanrijding die zon dag plaatsvond bij Bruinisse. Het ongeluk vond plaats om 19.00 uur toen J. P. C. uit Roosendaal met zijn auto vanaf de Rijksweg N59 de parallelweg opreed. Hij kwam daar in botsing met C. B. uit Oude-Tonge die al over de parallelweg reed. De auto's raakten elkaar in de flank toen ze elkaar op de parallelweg tegen kwamen. De aanrijding had alleen materiële schade tot gevolg. Datum Zierikzee 15 mei Roompot Buiten 15 mei Bruinisse 15 mei Wemcldinge 15 mei - Doodtij: 20 mei Even na enen deed zich op de Dc- lingsdijk ter hoogte van de Zuider- nieuwlandseweg een ongeval voor waarbij een bromfietser gewond werd. K. W. H. uit Brouwershaven reed vanuit Serooskerke richting Zonnemaire. Bij het oversteken van de Delingsdijk kwam hij ongewild in aanraking met de personenwagen van C. I. B. uit Duitsland. Deze zou de bromfietser te laat hebben opge merkt. K. W. H. liep hierbij kneuzin Hoogwater Laagwator tijd stand tijd stand 07.40 145 01.20 -154 19.45 128 13.35 -124 06.05 146 00.10 -147 18.20 127 12.20 -119 07.40 152 01.20 -160 19.40 136 13.30 -132 07.45 165 01.25 -166 19.50 148 13.35 -137 gen over het gehele lichaam op, ter wijl het frame van zijn bromfiets fiks werd beschadigd, terwijl de zijkant van de personenauto de nodige deu ken opliep. In Bruinisse werd dit weekeinde in een'aantal gevallen blikschade gele den. Vrijdag, even na tweeën raakten de auto's van L. Y. L. uit Antwerpen en N. K uit Oude-Tonge elkaar in een vrij onoverzichtelijke bocht in de Poststraat. De gevolgen van dit onge wenste contact beperkten zich tot ma teriële schade van de Belgische auto. Vrijdagavond omstreeks 18.30 uur liep de auto van A. E. P. B. uit Zuidla ren op een parkeerterrein aan de Ha- geweg aanzienlijke schade aan het rechterportier op. doordat een onbe kend voertuig (vermoedelijk een vrachtauto) de wagen van B raakte. Kort daarna was de Nieuw straat het toneel van blikschade. Vermoedelijk door te snel insteken raakte de vrachtwagen van J. v. d. H. uit Oos- terland de daar geparkeerd staande wagen van A. A. W. D. uit Nieuwer- kerk. Hierbij werd de auto van D. aan de linkerzijde beschadigd, terwijl ook de vrachtwagen enige schade opliep. In de Hoge Molenstraat in Zierik zee bleek het parkeren vrijdagmid dag niet zonder enige deuken ge paard te kunnen gaan. Bij het wegrij den zou de auto van P. G. V. uit Zie rikzee de eveneens geparkeerde auto van zijn stadgenoot L v. d. H. hebben geraakt. Dit gebeurde omstreeks 18.22 uur. Op de Nieuwe Kooiweg in Zierik zee raakten L. B. uit Kerkwerve en A. M. M. uit Haamstede vrijdagavond omstreeks 19.50 uur met elkaar in botsing, waarbij de linkerzijden van beide auto's werden beschadigd. L. B. reed komende vanaf de Oude Weg de Lange Blokweg op. Vermoedelijk dacht hij dat A. M. M. linksaf de Ou de Weg in wilde rijden. Dit mogelijke misverstand resulteerde in de nodige blikschade. Ook zaterdag was de Nieuwe Kool- weg omstreeks 12.43 uur het toneel van de nodige blikschade toen M. A. A. K. uit Oirschot op zijn voorganger F. A. B uit Haamstede reed Hierbij raakte F. A. B. licht gewond aan zijn hand. Zondagmorgen omstreeks 9.15 uur raakten C. S. uit Brouwershaven en R. V. uit Schuddebeurs met elkaar in botsing. Hierbij werd de echtgeno te van C. S. met lichte verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. Na be handeling kon zij echter weer naar huis. Het ongeval deed zich voor toen C. S. uit de richting Brouwershaven over de Stapelswog reed. Tegelijker tijd naderde op de Zuid weg R. V. C. S. zou hem daarbij geen voorrang heb ben verleend waardoor een botsing niet meer te voorkomen was. De auto van R. V. raakte hierbij totaal ver nield. terwijl de wagen van C.S. aan de voorzijde werd vernield. Beide auto's zijn door de Brouwse brand weer weggesleept. Diefstal Behalve met verkeersongevallen werd Schouwen Duiveland ook ge confronteerd met het uit zijn win terslaap ontwaakte dievengilde. G. W. B. uit Amersfoort kwam dit week einde tot de vervelende ontdekking dat zijn caravan, die sinds eind april gestald stond op een parkeerplaats aan de Kuyerdamseweg ontvreemd was. De waarde van deze caravan (in clusief inrichting) bedraagt 16 mille. U. L. uit Aken had eenzelfde erva ring. Zaterdag constateerde hij dat zijn caravan die in een schuur aan de Schouwse Dijk stond, was verdwe nen. De waarde van deze caravan be draagt 27.000 DM. Zijn landgenoot, W. B. miste dit weekeinde ook het een en ander. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd het portier van zijn auto, die geparkeerd stond bij een bungalowpark aan de Hogcweg in Burgh Haamstede geforceerd en werd de autoradio plus een tweetal jassen ter waarde van 1200,- meegenomen. In de nacht van zaterdag op zondag was de auto van K. H. S., eveneens uit Duitsland het doelwit van dieven. Uit zijn auto die op een parkeerter rein aan de Laonc te Renesse stond werd een autoradio met versterkers ter waarde van 800 DM ontvreemd. Opruimen H. H. H. uit Duitsland deed even eens een nare ervaring op. Bij het bungalowpark Grevelingendorp ble ken vandalen twee banden van zijn auto te hebben lekgestoken. Schade: honderd gulden. Een tweetal jongens (tien en twaalf jaar) gebruikte zater dageen familiebezoek voor het uitha len van kattekwaad. De klinkers die in het kader van de herinrichting bij het Havenpark/Kraanplein liggen opgestapeld werden door het tweetal gebruikt voor het ..dempen" van de fontein. Toen de politie, na een tip. het tweetal op heterdaad kon betrap pen werd in overleg met de ouders be paald dat het duo hun werkzaamhe den weer ongedaan moest maken. De stenen werden uit het water gehaald en opnieuw opgestapeld. Tegen een aantal illegale kampeerders bij de Strandweg in Nieuw-Haamstede en in Renesse werd tenslotte proces-ver baal opgemaakt. Actuele informatie over afwijkingen: Ofi-91122353 Tijden cn-standen volgens getijdetafel Hydro-mcteocentrum Zeeland t.o.v. NAP. DEN HAAG -Ttuim 7000 veteranen hebben de open dag bezocht die het ministerie van defensie voor hen had georganiseerd op verschillende le gerplaatsen en bases. De marinebasis in Den Helder en de vliegbasis bij Soesterberg werden beide door circa 2000 mensen bezocht. Tot en met 26 mei Zierikzee Foto-expositie 1956. Bibliotheek De Stolpe. Tijdens openingsuren van de bibliotheek. Maandag 14 mei Haamstede Bloedplasma-avond in gebouw Gere formeerde kerk aan Platboslaan. Vanaf 19.00 uur. Dinsdag 15 mei Burgh-Haamstede EG examens Werkhondenvereniging. Hogezoom. Vanaf 19.00 uur. Donderdag 17 mei Nieuwerkerk Vergadering commissie financiën en onderwijs. Gemeentehuis. 16.30 uur. Vrijdag 18 mei Renesse Hervormde kerk, optreden Cantara, 20.00 uur. Burgh-Haamstede GG examens Werkhondenvereniging. Hogezoom. Vanaf 19.00 uur. Zaterdag 19 mei Zierikzee Bazar. De Driehoek. Van 9.00 tot 17.00 uur. Geraniummarkt op de Balie van 9.00 tot 15.00 uur. Opening Project Traverse in Noord havenpoort. 16.00 uur. Kerkwerve Rommelmarkt van OBS Prinses Ire ne op het schoolplein. Vanaf 9.00 uur. Westenschouwen Wandeltocht Lions-club. Start bij pa viljoen De Rotonde voor 25 kilometer om 11.00 uur en voor 8 en 15 kilometer van 12.00 tot 13.00 uur. Brouwershaven Spelmiddag Scouting-groepen op speelveld De Lelie. Van 13.00 tot 17.30 uur. Donderdag 24 mei Nieuwerkerk Dauwzwemmen. Zwembad Dol-fijn. Van 05.30 tot 8.00 uur. Zaterdag 26 mei Zierikzee Obs Binnen de Veste, Kindertheater atelier Zolderkolder. 13.30-16.30 uur. Dreischor Concert van de stichting Musi-Voca. Gemengd koor Oudekerk a/d IJssel; Muziekvereniging Crescendo uit Dreischor. Nederlandse Hervormde kerk. 19.30 uur. Van 28 mei tot en met 8 juni Bruinisse Foto-expositie 1956. Bibliotheek De Zaete. Tijdens openingsuren van de bibliotheek. Donderdag 31 mei Oosterland Uitreiking verkeersdiploma's. Oosterhof. 13.15 uur. Woensdag 20 juni Zierikzee Concert van het Zeeuws Orkest in de Nieuwe Kerk. 20.00 uur. Zaterdag 23 juni Dreischor Concert van de stichting Musi-Voca. Jeugdsymphonie-orkest Hoekse- waard. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Dinsdag 7 juli Brouwershaven Concert in de Grote Kerk, m.m.v. van Gijs van Schoonhoven. 20.00 uur. Zaterdag 21 juli Dreischor Concert van de stichting Musi-Voca. Orgelconcert Sander van Marion Jörg Frei en Jöri Murk, panfluiten. 20.00 uur. Dinsdag 31 juli Brouwershaven Concert in de Grote Kerk, m.m.v. Kees van Eersel. 20.00 uur. Dinsdag 14 augustus Brouwershaven Concert in de Grote Kerk, m.m.v. Jan Hage. 20.00 uur. Dinsdag 28 augustus Brouwershaven Concert in de Grote Kerk, m.m.v. Jan Jongepier. 20.00 uur. Zaterdag 8 september Brouwershaven Concert in de Grote Kerk, m.m.v. Christelijke Oratorium Vereniging Middelharnis samen met het Vocaal Ensemble Magnificat. 20.00 uur. Zelfs één vcm de lantaarnpalen leek haar oor te luister te leggen. (Foto: Joop van Houdt). Moerland, een enthousiast lid van de showband, niet anders kan, want Rust Roest is volgens haar het zonne tje van de stad. Na het fleurige optre den met vlotte muziek en een show van gekleurde vlaggen, kregen zij een groot applaus en ging iedere be zoeker van de Eilandelijke Muziek dag zijn of haar eigen weg. Voor de tevreden organisatoren restte nog het opruimen en dan was ook voor hen de muziekdag weer ver leden tijd. Het is nu al zeker dat er het komende jaar opnieuw een Eilan delijke Muziekdag gehouden wordt. In 1991 wordt deze gehouden in Nieu werkerk en georganiseerd door Mu ziekvereniging Oefening en Uitspan ning. Dit jaar trad de Zierikzeesehe Nieuwsbode op als sponsor van de Eilandelijke Muziekdag. In totaal deden er dertien Schou- wen-Duivelandse verenigingen mee met de muziekdag. Oosterlands Fan fare, die in eerste instantie ook had laten weten mee te willen werken aan het muziekfestijn, moest het helaas -laten afweten, omdat zij een tekort aan mensen had. Het programma be- gon 's morgens om 9.45 uur met een rondgang van tamboerkorps Kunst en Eer, waarna de Koninklijke Har monievereniging Kunst en Eer een concert onder de Beuze gaf. Op die manier kreeg elke vereniging de gele genheid een concert en een rondgang te geven. Door de reorganisatie van de bin nenstad kon er geen gebruik ge- maakt worden van de muziektent en moesten de organisatoren voor de concerten uitwijken naar de voorma- lige vishal. Iets waar de organisato- ren geen moeite mee hadden. Onder de Beuze kan de muziek niet verwaai en en klinkt dus mooier", aldus Van der Linde. Iets wat op de dag bewaar heid werd. Voor voorbijgangers die eigenlijk niet van dit soort muziek houden, was het moeilijk om zomaar door te lopen. Velen bleven even .„staan om te luisteren en/of te kijken naar de vereniging die op dat mo ment concerteerde of naar de stoet die lapgs kwam. De meewerkende muziekvereni gingen zetten haar beste beentje voor om hun kunnen te laten horen. Dit bleef vaak niet verscholen van se rieuze en gespannen gezichten om de goede toon en ritme te pakken te krijgen en vast te houden. Ook de di rigenten deden hun best om de ver eniging goed naar voren te laten ko men. Voor de begeleidster van het majorettenkorps Ministars beteken de dit het geven van geheugensteunt jes: ,,Bij iedere drum die je hoort links". Voor Drum and Bugle Corps Rust Roest uit Zierikzee, betekende deze dag niet alleen een uitvoering van haar programma, maar ook zwaar werk. Daar het Havenplein een on derdeel is van de reorganisatiewerk zaamheden van de binnenstad, bleek dat de ruimte waar de showband zou optreden te klein was. ,,En met een te kleine ruimte kunnen wij onze show niet geven", aldus drummajor Gerard van Wagtendonk. Dus zat er voor en kele leden van Rust Roest niets an ders op dan de stenen die stonden op gesteld op het parkeerterrein weg te slepen. Ten behoeve van een optreden van Rust Roest moest de herinrichting van de bimienstad ietwat 'versneld' worden. (Foto: Joop van Houdt). Zaterdag 30 juni Brouwershaven Concert in de Grote Kerk, m.m.v. Roosendaals Kamerkoor en Willie Bil. 20.00 uur. ZIERIKZEE - De Eilandelijke Muziekdag' 1990 in Zie rikzee zit er voor dit jaar weer op. De organisatie van dit muziekspektakel was in handen van de Koninklijke Harmonievereniging Kunst en Eer uit Zierikzee, die dit jaar haar 160-jarig jubileum viert. De organisatoren kij ken terug op een geslaagde dag: „We kunnen niet meer dan dik tevreden zijn", aldus C. van der Linde en H. Ast ma, voorzitter van de harmonievereniging. Ondanks dat het weer in eerste instantie niet zo wilde meewerken, konden de meewerkende muziekverenigingen toch de he le dag genieten van een goede belangstelling. „We heb- ben niet veel last gehad van het weer. Vanmorgen was het niet zo druk en vanmiddag werd het drukker", aldus Van der Linde. En een show lieten ze zien. Eén die niets te wensen overliet. Voordat zij echter begonnen, werd er wel begrip gevraagd voor eventuele fouten, om dat het plaatsje nog aan de kleine kant was. Tijdens het optreden van Rust Roest scheen het zonnetje vol overgave. Iets wat, volgens Anne

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 2