MOEDERDAG JA 'Dit soort onderzoek is een must; we merken dat het werkt' 32hs ft DE ZIERIKZEESCHE COURANT Dr. C. Boertien bij overhandiging rapport over recreatiecriminaliteit: JOVX" 6500, Variant Veerhoek niet breed ondersteund Commissie financiën tegen plan voor betaald parkeren WA> U6> P£ BH.*- Ter Beek-Ties doopt M-fregat Van Amstel GOED THUIS IN HET NIEUWS VAN SCHOUWEN-DUIVELAND NIEUWSBODE Provincies De provincies willen zelf voor de uitvoering van hun milieuplannen zorgen. (Pag. 2). Noodopvangterrein Terp Mogelijk voor Pinksteren nog komt er een wa- Grondlagen schetsen een beeld van de histo- terleiding voor het noodopvangterrein bij de rie van de terp bij Nieuwerkerk. (Pag. 4). Korte Moermondsweg. (Pag. 3). Gruttepikkers De reeks tennistoernooien in de regio wordt door de, tennisvereniging geopend met het Gruttepikkerstoernooi voor C- en D-veteranen. (Pag. 11). VRIJDAG 11 MEI 1990 146ste jaargang Nr. 24742 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Al is een moeder nog zo arm, toch dekt haar kleed de kindren warm. Spreekwoord MIDDELBURG - We merken gewoon dat het werkelijk werkt. Dit is buitengewoon zinnig werk en daarom is dit soort onderzoeken een 'must'. Dat zei dr. C. Boertien, Commissaris van de Koningin in Zeeland gisteren, don derdag, ter gelegenheid van de overhandiging van het rapport 'Recreatie, recreatiegedrag en recreatiecrimina liteit', samengesteld door dr. B. M. W. A. Beke en drs. M. Kleiman. geruime tijd is hij bezig met onder zoek naar de oorzaken, de vormen van de recreatiecriminaliteit. Daar bij ligt vooral de nadruk op de vraag hoe de recreatiecriminaliteit tegen gegaan kan worden. Voorop staat, zo blijkt uit het rap port, dat men vooral het probleem niet weg moet stoppen. Volgens Beke zijn mensen nogal eens geneigd om, als ze geconfronteerd worden met re creatiecriminaliteit, de schuld bij zichzelf te zoeken. Wie bij zijn auto komt en ziet dat de antenne afgebroken is zegt bijvoor beeld 'Dan had ik die antenne ook maar in moeten schuiven'. Degene wiens fiets gestolen is gaat, volgens Beke, in eerste instantie bij zichzelf te rade en komt vaak tot de conclusie 'Als ik mijn fiets binnen had gezet was er niets gebeurd'. Melden Alleen als iedereen die te maken krijgt met recreatiecriminaliteit daar ook melding van doet bij de po litie is het voor de onderzoekers mo gelijk om een compleet beeld te krij gen van aard en omvang van recrea tiecriminaliteit. Mede op basis van die gegevens kan dan weer een ade quaat preventiebeleid worden opge zet. Voor wat betreft het vandalisme stelt Beke- in zijn rapport dat vooral voorlichting over vandalisme al veel effect heeft. Jongeren blijken in feite geen flauw idee te hebben van wat ze aanrichten en wat het kost om het doof hen vernielde weer te repare ren. vervolg pagina 4 Dr. C. Boertien,,We merken dat het werkt": Boertien begon zijn toespraak met de mededeling dat de Stuurgroep Be stuurlijke Preventie niet opgeheven wordt, maar gewoon doorgaat met haar werk. Hij tekende daarbij aan dat het laatste wat men moet doen het probleem ontkennen is. ,,De re creatiedruk op Zeeland is enorm, ze ker gezien de geringe omvang van de politie". Problemen Boertien constateerde dat elk jaar weer overduidelijk blijkt dat de poli tie met name in de drukke zomer maanden assistentie nodig heeft. ,,We proberen daar elk jaar iets aan te doen en ik zie een toenemende aarze ling bij de rijksoverheid om daar geld beschikbaar voor te stellen. Daarom is dit soort onderzoek van het grootste belang", aldus Boertien. Criminoloog Beke gaf in een korte toespraak aan dat een goede samen werking tussen lokale, provinciale en landelijke bestuurderen essen tieel is wil men kunnen komen tot een adequate bestrijding van recrea tiecriminaliteit. Hij overhandigde vervolgens zijn rapport aan Boertien en aan burge meester J. L. Niemants verdriet - Leenheer van Westerschouwen. ,,Zij heeft aan de wieg gestaan van de aan pak van de recreatiecriminaliteit, en dat verdient respect", aldus Beke. Hij stelde dat Renesse, in het verleden nogal eens in ongunstige zin in de pu bliciteit, als badplaats zo slecht nog niet is. Renesse steekt tegenover een aantal andere badplaatsen redelijk gunstig af", aldus Beke. Beke is inmiddels geen onbekende meer op Schouwen-Duiveland. Reeds Criminoloog dr. B. M. W. A. Beke: Renesse zo slecht nog niet". Advertentie Vrijdag koopavond. Zitgroep Bibesco, bestaande uit 'n 2 3-zits bank voor de liefhebber van leer een 'must' van de eerste orde. Het befaamde 'Longlife' leder staat voor duurzaamheid en probleemloos onderhoud. De vormgeving is af. Paauwe Interieur biedt u 'm tijdelijk voor: P/QP (normaal Foto: Joop van Houdt. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's BURGH-H AAMSTEDE - De over grote meerderheid van de commissie financiën van de gemeente Wester schouwen is tegen de invoering van betaald parkeren bij twee strand- overgangen in Westerschouwen. Dat bleek tijdens de vergadering van de commissie gisteravond, donderdag, in het gemeentehuis. Woensdag kwam het betaald parke ren ook al, behoorlijk uitgebreid, ter sprake in de commissie openbare werken. Tijdens die vergadering werd door wethouder ir. C. W. Veer hoek het idee geopperd om voorals nog niet over te gaan tot invoering van betaald parkeren, maar eerst een proef te nemen voordat men forse in vesteringen moet plegen. Niet rendabel Veerhoek had samen met collega wethouder G. J. W. van der Salm het plan uitgebroed en de laatste begon zijn toelichting op het betaald parke ren dan ook met de constatering dat het niet ondenkbeeldig is dat betaald parkeren de gemeente eerder geld kost dan dat het de gemeente geld oplevert. PvdA-commissielid C. Verton stel de in een eerste reactie dat hij geen heil ziet in wat voor vorm van be taald parkeren dan ook. Hij beschul digde de dienst gemeentewerken v^n het geven van verkeerde informatie. De dienst gemeentewerken heeft uitgerekend wat de kosten en "baten zijn van betaald parkeren gebaseerd op een vast dagtarief en betaald par keren volgens een uurtarief. Conclu sie in hun berekening is dat betaald parkeren met gebruikmaking van een uurtarief weliswaar een grotere investering vergt, maar in de prak tijk de gemeente geld op kan leveren. Volgens Verton deugt er echter geen spat van dat rekensommetje. ,,Ik zie geen enkel verschil tussen a (dagta rief, red.) en b (uurtarief, red.)". Hij voegde daar de opmerking aan toe ook geen zin te hebben in variant c, het voorstel van Veerhoek. ,,Ik voel nog het meest voor variant d, er ge woon niet aan beginnen", aldus Ver ton. Een heel ander geluid kwam van VVD-commissieZid C. A. Hoorweg. vervolg pagina 4 Verwachting tot zaterdagavond: Nog weinig verandering Half tot zwaar bewolkt en enkele buien, mogelijk met onweer. Van nacht enkele mistbanken en een mi nimumtemperatuur van omstreeks 7 graden. Middagtemperatuur onge veer 15 graden. Zwakke tot matige wind, uiteenlopende richtingen. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 15 mei Zondag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 18 graden Wind: var. 3 Maandag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 19 graden Wind: var. 3 Dinsdag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 20 graden Wind: noordwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 12 mei Zon op 05.51, onder 21.23 Maan op onder 06.41 13 mei Zon op 05.49, onder 21.24 Maan op 00.44, onder 07.34 14 mei Zon op 05.47, onder 21.26 Maan op 01.26, onder 08.38 Laatste Kwartier: 17 mei (21.45) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Ér verandert het komen de etmaal nog maar weinig in het weerbeeld. Boven ons land ligt een vlakke depressie die heel langzaam naar Duitsland verplaatst. Er vallen buien, die weer mogelijk met onweer gepaard gaan. Vannacht zijn er enke le opklaringen en bij minimumtem peraturen die rond de 7 graden liggen kan hier en daar wat mist ontstaan. Morgen overdag krijgen we af en toe de zon te zien, maar het is toch overwegend een bewolkte dag. Het kwik loopt morgenmiddag op tot een graad of 15 en er is maar weinig wind. Vanaf zondag neemt de buienkans ge leidelijk af en komen de temperatu ren op een iets hoger peil. VLISSINGEN - Het M-fregat Van Amstel' wordt zaterdag 19 mei om 11.00 uur gedoopt bij de BV Konink lijke Maatschappij De Schelde (KMS) in Vlissingen. De doop wordt verricht door mevrouw A. ter Beejt- Ties, echtgenote van de minister van defensie. De Van Amstel is het vierde schip uit de serie van acht M- fregaten die de KMS bouwt voor de Koninklijke Marine. De kiel van de Van Amstel werd ge legd op 3 mei 1988. Het schip is in juni 1992 gereed voor de proefvaart. De M- (muli-purpose) fregatten behoren tot de Karei Doormanklasse. Bij het ont werp van de schepen is veel aandacht besteed aan automatisering. Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! En op woensdag gratis de Nieuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schouwen-Duiveland. VUL DIE BON DUS SNEL IN. OF NÓG SNELLER. BEL 01110-16551 CommissielidJ. van den Berge: ..Niet eerlijk als je op de ene plaats wel en op de andere plaats niet moet betalen". Naam Adres Postcode Telefoon ■•3*1- Wij willen ook goed nieuws thuis, en een gratis proefabonnement van 2 weken. Plaats: Handtekening: Bon opsturen in gesloten envelop zonder postzegel naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1