Fleurige flaneer- en badmode bij Den Boer streeknieuws Cheque kinderboerderij De Punt 2e B0UWBEURS voor Zuid-West Nederland Slotavond klaverjas Zierikzee 4 Veel belangstelling voor Zierikzeese modepresentatie Van CJV-Haamstede iflalKM zeelandhallen goes ^Kv Auto rijdt gat van een meter in een muur Loslopende honden veroorzaken overlast in schapen weiden ZIERIKZEE - Kleur bekennen. Dat moeten we deze zo mer allemaal. Afgaande op de strandmode die Den Boer bv samen met Holty mode en Verton schoenen dinsdag avond in Zierikzee toonde wordt het op het strand niet alleen een vrolijke maar ook kleurrijke boel voor jong en oud, dik en dun, man of vrouw. Niet alleen de strandmode voor me vrouw maar ook de eigentijdse bad- outfit voor mijnheer werd dinsdag avond onder grote belangstelling in de Interieurshop van Den Boer ge toond. Die herenmode, waarin de ber muda' en boxershort de boventoon voeren, werd voor het eerst geshowd door dressman Ab, die zich door het gegiechel van sommige dames niet van de wijs liet brengen. Zelfs toen zijn verschijning in bad pak! voor enige hilariteit en enkele verstolen blikken zorgde paradeerde hij pnverstoorbaar voort. Voor de pauze lag het accent op de bad- en nachtmode die Den Boer interieurs hop voor dit seizoen in huis heeft ge haald. Na de pauze met de gebruike lijke verloting richtte de aandacht zich vervolgens op de gevarieerde sportieve mode van Holty Mode en dit alles voorzien van de meest uit eenlopende sandalen en sandalettes van Verton schoenen. Kleurig Dat het deze zomer op de Neder landse stranden een bont kleu- renspektakel wordt werd dinsdag al snel duidelijk. De fluorescerende kleuren die vorig seizoen reeds furore maakten zetten hun opmars ook dit seizoen onmiskenbaar voort. Soms worden die kleuren gebruikt op een rustige (zwart, zwart/witte) onder grond maar meer nog worden fel oranje (dé zomerkleur bij uitstek), zuurstokroze en gifgroen brutaal door elkaar gebruikt. Ook lila neemt dit seizoen een belangrijke plaats in. Nu eens verwerkt in een kleurrijk dessin dan weer, en da's pas echt dur ven, voorzien van oranje accenten. Zomerse taferelen in Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt). Wie het meer in de gedekte tinten zoekt is niet gedoemd tot zijn oude badpak. Zwartwit combinaties doen het ook dit seizoen goed en ook een sportbadpak met een felgroen/cerise bovenstuk doet rustig aan door het zwarte onderstuk en rugpand. Dessins Vormde vorig jaar het streepdessin nog een belangrijk onderdeel van de badmode, dit seizoen zijn het bij Den Boer uitbundige bloemdessins die de boventoon voeren. Dit'alles af en toe afgewisseld met noppen of een asym metrisch gefronst pand. Dit laatste geeft een wat gekleder badpak te zien dat vooral voor de wat rijpere vrouw en haar meer Rubensiaans gevormde zuster geschikt is. Ook met hen heeft Den Boer bij de samenstelling van zijn collectie rekening gehouden. Opgesneden De pijpen zijn ook dit jaar weer hoog opgesneden en worden daarbij soms geaccentueerd met een bies of een ruche. Dat laatste vraagt wel een kritische blik in de spiegel want niet iedereen beschikt over het juiste fi guur hiervoor. De tijd dat de badmo de zich beperkte tot een badpak of een bikini behoort allang tot het ver leden. Comfortabele en luchtige jurk jes, strandpakjes van katoenen tricot (met een broekrok of een bermuda) zijn niet meer weg te denken in het ei gentijdse strandmodebeeld. En ook de vlotte nachtmode die Den Boer dinsdagavond liet zien kan eigenlijk ook best worden gebruikt voor een dagje strand. m Flaneren Voor de dames die na een dagje zon nen nog even langs het strand of over de boulevard willen flaneren toonde Holty mode een gevarieerde collectie sportieve zomermode, waarin de ber muda een prominente plaats in neemt. Daarnaast drukt ook de spor- tief-klassieke matrozenlook met zijn streepdessins, grote kragen en kope ren knopen dit seizoen een wel zeer duidelijke stempel op het modebeeld. Ook de jeans zijn dit seizoen in de meest uiteenlopende variaties (van de klassieke spijkerbroek tot en met vlotte jacks al dan niet met patch work) terug te vinden in de collectie van Holty Mode, die voor de modebe wuste dames ook een ruime collectie hoeden heeft. Exotisch Exotische motieven die doen den ken aan de oude Zuidamerikaanse culturen doen het evenals de dieren- prints ook goed dit jaar. Nieuw dit seizoen is de terugkeer van de broek (in al zijn variëteiten) met galgen. Eveneens een nieuwkomer vormt dit seizoen het T-shirt met capuchon. Een comfortabel én onmisbaar onderdeel van de garderobe, dat vaak onder een ander shirt of jasje wordt gedragen. Kortom, voldoende mogelijkheden voor iedere vrouw (en man) om goed beslagen aan het zomerseizoen te be ginnen. ZIERIKZEE NCVB-vergadering De NCVB houdt woensdag 16 mei een vergadering in de bovenzaal van de Gereformeerde kerk aan de St. Domusstraat in Zierikzee. De verga dering begint om 20.00 uur. Als spreekster is uitgenodigd da. J. J. van Zoelen. Zij behandelt het onderwerp 'Vrouwen uit het Oude en Nieuwe Testament. Woensdag 13 juni kunnen de leden van de NCVB een bezoek brengen aan Slot Haamstede en de J3ewaerechole in Haamstede. Wandelmars De traditionele Lions-wandelmars wordt dit jaar op zaterdag 19 mei in de Westhoek gehouden. Dit jaar is het de 17e editie, waarvan de opbrengst bestemd is voor de Wereldolympiade voor gehandicapten, die dit jaar in Assen wordt gehouden. Naast de 8 en de 15 km wordt er ook weer een route van 25 km uitgezet. Alle trajecten voeren door duin- en strandgebieden. Inschrijving kan plaats vinden bij strandpaviljoen De Rotonde in Burgh-Haamstede en bij particulie ren die op de affiches vermeld staan. BROUWERSHAVEN Tentoonstelling Burgemeester L. N. Labruyère op- nent op vrijdag 11 mei de tentoonstel ling Brouwershaven berijmd. In Brouwershaven is in de loop der ja ren heel wat berijmd. De culturele stichting de Roode Lelie heeft gepro beerd een beeld te geven wat pogin gen tot navolging van het dichter schap van Cats, opgeleverd hebben. Zo is ook een beeld ontstaan van de geschiedenis van Brouwershaven. De opening is om 19.30 uur bij de Vergul de Garnaal op de Markt 5 in Brou wershaven. Eenieder is in de gelegen heid de tentoonstelling te bekijken. Aansluitend vindt in de hal van het stadhuis een voordracht uit een selec tie van de gedichten plaats. BRUINISSE Bevolking In de gemeente Bruinisse zijn de af gelopen maand overleden A. van Dij- ke; B. de Waal/Jumelet; C. Kink; P. J. Steketee; M. van den Ouden/van den Bos; M. Dorst. Geboren in Bruinisse zijn Robert van Popering, Eric van de Graaf en Michael van der Groot. In het huwelijk getreden zijn A. Ansems de Vries met C. C. Bakker en C. L. de Keijser met C. F. Slager. VLISSINGEN The Passion Rond Pasen is altijd de paasmuziek te beluisteren en deze maand trekt Adrian Snell met het theaterproject 'The Passion' door Nederland. Het Gospelproject beslaat de periode uit het leven van Jezus tussen het laatste avondmaal en de laatste verschijning aan zijn discipelen na zijn opstan ding. Het geheel wordt uitgevoerd door Adrian Snell, een live band, een achtergrondkoor, zes dansers, acht ac teurs, zes solisten. Verder werken plaatselijke koren mee. In Vissingen is het het Zierikzeese koor Adonai. The Passion is donderdag 17 mei te zien in Sporthal Baskenburg in Vlis- singen. Het concert begint om 20.00 uur. THOLEN Zang- en Orgelavond In de Nederlandse Hervormde kerk te Tholen werd op 5 mei een Herdenkings- Zang- en Orgelavond gehouden, waarvoor grote belang stelling bestond bij jong en oud. De avond stond in het teken van de 45e verjaardag van de bevrijding. Deze avond werd georganiseerd door de 'Ring Zeeland' van Zangverenigingen der Gereformeerde Gemeenten. Een viertal koren uit de provincie gaf zijn medewerking. Vooraf werden staan de de verzen 1 en 6 van het Wilhelmus gezongen, waarna de Ringvoorzitter W. den Boer uit Goes, een kort wel komstwoord sprak. De opening werd verricht door ds A. J. Gunst, predi kant van de Gereformeerde Gemeen te uit Tholen. die in de loop van de avond ook de meditatie verzorgde naar aanleiding van een gedeelte uit Jozua 24 In gloedvolle woorden Beheerder L. Lievense met de cheque. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „Eerst zit hij mijn haar op te eten en nu mijn schoen", riep een van de kinderen van de CJV- jeugdclubs uit Haamstede verontwaardigd. Maar ze vond het toch wel leuk tussen de geiten op de Zierikzeese kinderboerderij De Punt. Samen met veertien andere kinderen van de CJV uit Burgh-Haamstede was ze daar woensdagmiddag om een symbolische cheque van 300 gulden te overhandigen aan de beheerder van de kinder boerderij, Leo Lievense. Eenzelfde cheque werd later op de middag overhandigd in het dieren asiel Schouwen-Duiveland aan de Zandweg te Zierikzee. Het was geld dat bijeen werd gebracht tijdens het jaarfeest van de CJV. Een jaarlijks te rugkerend evenement waarbij de vier CJV-jeugdclubs in de zaal van de Ge reformeerde kerk te Haamstede op treden met toneelstukjes en liedjes. Beestenboel ,,Het jaarfeest had dit jaar het the ma beestenboel. Daarom vonden we het leuk om de opbrengst van de ver loting die daarbij werd gehouden aan instellingen in de regio te geven die iets met beesten doen", aldus een van de leidsters. Het geld werd door mid del van een zelfgemaakte cheque op symbolische wijze overhandigd aan Lievense. De 10-jarige Joost Scheele en de 11-jarige Marjolijn van Oeveren uit Burgh-Haamstede hadden de eer dat te mogen doen. „Nou, nou, dat is een flink be drag", reageerde beheerder Lievense vol enthousiasme. Hij vertelde dat het geld zal worden besteed om een pomp te kopen voor de nieuwe vijver die op de kinderboerderij komt. De kinderen werden rondgeleid over de kinderboerderij en kregen als surpri se allemaal een button, sticker, pen, kleurplaat en wat snoepgoed mee naar huis. gramma gepresenteerd, waarbij koor- en samenzang, alsmede twee orgelsolo's elkaar afwisselden. Ver meldenswaard is ook zeker de beurt zang van het stuk Gebed voor het Va derland. De avond werd besloten door de Ringvoorzitter met een dank woord. waarna hij eindigde met het gebed. Door alle aanwezigen werd ter afsluiting nog gezongen Psalm 150 Looft God. looft Zijn naam alom. De opbrengst van de gehouden collecte ter bestrijding van de gemaakte kos ten was ruim 1.200,00. Advertentie bracht de spreker verschillende za ken naar voren betreffende de bevrij ding van Nederland. Veel bloed is er gevloeid, vooral ook veel jong bloed, zowel in 1940 bij de bezetting, als bij de bevrijding in de periode najaar 1944 tot aan de capitulatie op 5 mei 1945. De spreker riep op tot onder zoek van de historie, maar ook allen tot gebed om voor een nieuwe oorlog bewaard te mogen blijven. Er werd een zeer gevarieerd pro- Een vakbeurs met ruim 100 deelnemers die u informeren over de vele nieuwe ontwikkelingen in de bouwwereld. Openingstijden: 16 en 17 mei 14.00-22.00 uur 18 mei 10.00-17.00 uur ENTREE FL.12,50 VjSft Anthony Fokkerstraat. Postbus 309,4460 AS Goes tel. 01100-21020 BRUINISSE - Een gat in de muur van ongeveer een meter doorsnede en aanzienlijke scheuren plus een auto die zodanig was beschadigd dat hij moest worden weggesleept. Dat was het resultaat van een eenzijdige bot sing die woensdagmiddag plaats vond midden in de kern Bruinisse. De aanrijding vond plaats om onge veer 17.15 uur. De Fransman C. J. M. uit Melijn reed in de auto van Z. Z. uit Zierikzee vanuit de Nieuwstad de Lange Ring op. Toen hij een auto wil de passeren die daar geparkeerd stond raakte hij met de autobanden de stoep, raakte uit balans en reed vervolgens tegen de muur van een ga rage. Het pand is eigendom van D. S. en N. B. uit Bruinisse. De klap van de botsing was zo hard dat in de muur aanzienlijke scheuren en een gat van ongeveer een meter doorenede ont stond. De auto werd zo zwaar bescha digd dat hij moest worden wegge sleept. Ondanks dit alles liep de Oostenrijker geen noemenswaardig lichamelijk letsel op. ZIERIKZEE - Tijdens de onlangs gehouden slotavond van klaverjaselub Zierikzee werd na afloop van de huldiging der kampioenen nog een laatste ronde gespeeld (foto). Voordien was de clubkampioen reeds in de bloemetjes gezet en werd de wisselbeker in ontvangst genomen. De titel clubkampioen ging dit seizoen naar team Ouioerkerk. In het individuele klassement wist de heer Timmer (van Ouwerkcrk) beslag te leggen op de eerste plaats. De slotavond stond onder leiding van voorzitter Gcrrit Merle en telde 132 deelnemers. Het was deze keer voor het elfde jaar dat er een dergelijke slotavond werd gehouden. Winnaar tijdens de slotronde werd Court van Beveren, speler van Werk plaats De Zuidhoek, met 5684 punten. De uitslag van het clubkampioenschrip was als volgt: 1) Ouwerkerk; 2) PZEM 3) Delta Sport; 4) Verkaart; 5) Waterstaat6) Werkplaats De Zuidhoek; 7) Zierikzee. ZIERIKZEE/OUWERKERK - Bij de Rijkspolitie Schou wen-Duiveland kwamen de laatste dagen weer diverse meldingen binnen van o\'erïast en schade die door loslopende honden wordt aangericht in schapenweiden. In een weiland aan het Eerste Weegje te Zierikzee drongen loslopende honden een wei land binnen en jaagden de schapen op. In een weiland aan de Zuiddijk te Ouwerkerk heeft edh loslopende hond een schaap gebeten. Verder kwa men meldingen binnen van loslopende schapen die zich op de rijweg voor het verkeer be vonden. Onder andere op de S9, de Weg naar De Val te Zie rikzee en een niet met name ge noemde weg bij Haamstede. In verband met deze meldingen roept de politie hondenbezit ters op om extra attent te zijn en hun huisdier aangelijnd te houden. Schapenbezitters moe ten er op toezien dat de afraste ring van hun weilanden in orde is zodat de schapen niet kun nen weglopen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 4