moederdag gemeente Z rikzee PEUTERSPEELZAAL 'T OPSTAPJE leidster of leider OPROEPKRACHTEN m/v H.H. Landbouwers Fa. Bevelander BOWLINGMARATHON VAN RENESSE 18-05- 90 TEN BEHOEVE VAN DE DANIËL DEN HOED KLINIEK HOOFDSPONSORS GEMEENTE DUIYELAND KRANT NIET ONTVANGEN? eenMATROT M0BILC0RD (7m Sponsoren voor de Dr. Daniël Den Hoed Kliniek raakt ons allen. 5800 kilo per dag. Het milieu heefter meer dan genoeg van. 6 te Renesse vraagt voor haar peuters een nieuwe Opleiding: K.V.J.V. of A.W. of daaraan gelijkwaardig of hoger. Salarieëring: volgens wettelijk minimumloon. U wordt per 20 augustus 1990 aangesteld voor 3 och tenden per week a 3 uur. Schriftelijke sollicitaties binnen 10 dagen aan: Lida v. Oosten, Kromme Reke 1, 4325 AL Renesse, Inlichtin gen: 01116-2083. Vereniging voor Bedrijfs en Agrihulp in Zeeland (VBAZ) De Vereniging voor Bedrijfs- en Agrihulp in Zeeland (VBAZ) is een Provinciale Bedrijfsverzorgingsdienst, met als voornaam ste doelstelling: het bieden van hulp aan de bij de organisatie aangesloten leden. Deze hulp wordt geboden in alle voorko mende gevallen. Wegens het uitbreiden van de werkzaamhe den en activiteiten wil de VBAZ graag in con tacten treden met die bereid zijn om in de primaire- en aanver wante sectoren tijdelijk arbeid te verrichten. Een agrarische opleiding (LAS/MAS) of prak tische ervaring is gewenst, alsmede het ge bruik van eigen vervoer. De VBAZ biedt afwisselend werk. Betaling geschiedt volgens de geldende CAO Be- drijfsverzorging. Inlichtingen en/of aanmeldingen binnen max. 2 dagen na ver schijnen van dit blad bij: VBAZ, p/a Landbouwhuis, Grote Markt 28, 4461 AJ Goes. Telefoon 01100-33666. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Duiveland maken, ge let op artikel 24 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, bekend dat zij voornemens zijn op de volgende aanvraag, onder oplegging van voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, posi tief te beschikken. Dhr. A. P. Vreugdenhil, Dorpsstraat 12 te Sirjansland voor het oprichten en in werking hebben van een ca fé/cafetaria op het perceel Dorpsstraat 10 te Sirjans land, kadastraal bekend gemeente Duiveland sectie C nr. 55. De ontwerp-beschikking en ander ter zake dienende stukken liggen ter inzage op de gemeentesecretarie te Nièuwerkerk vanaf heden tot en met 8 juni 1990 op werkdagen van 9.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur als mede gedurende deze periode op de maandagavonden van 18.30-21.30 uur, na telefonische afspraak, tel. 01114-1651. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben in gebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum hun ge motiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen tegen de ontwerp-beschikking Degene, die een bezwaar indient, kan hierbij schriftelijk verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, A. BERGSHOEFF De secretaris, F. C. DIELEMAN Nieuwerkerk, 3 mei 1990 lezersservice bellen 01110-17314 Voor het aardappelopslagprobleem hebben wij voor u hoc^hil^Koor1 een HOMBURG Hydr. onkruidrol (3 mtr.) Beleefd aanbevelend: Florisweg 6, 4321 TP Kerkwerve, tel. 01119-1794 DRUKKERIJ ROMER BV BOWLINGCENTRUM RENESSE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE HOLLAND ZEELAND Supermarkt Van Dijke Camping Duinhoeve Bijenhouderij De Grevelingen Aann. bedrijf Bert Verseput Horlogerie Walhout Kampeercentrum Ginsterveld B.V. Bodega-Eetcafé Bienvenue Loonadviesburo Holland-Zeeland Administratiekantoor Tamboer Opel Akkerdaas B.V. Wout Lokker Coiffures Autobedrijf Gilijamse B.V. Apollo Hotel Renesse Drogisterij-Parfumerie Belladonna Service Station Renesse Barpersoneel Bowling Renesse Barpersoneel Country Club HABO Hoveniers Geschenkenhuis Hoogerhuis B.V. Hotel 't Klokje Lindhout SRV Vacantiepark Schouwen B.V. Snooker Club R.V.C. C. V. Herwaarden Luxe lingerie Guus Govers Fruit Leton Ltd. Tomorrowland B.V. Kopak De Feiter BEMA Kunststoffen B.V. Van Splunter groothandel Restaurant de Beuze Cocktailbar 't Keldertje Coen Honig Optiek Grieks Restaurant Delphi Jan de Jonge Tweewielers Kort Autoschade Pleisterplaats Maja Timmerbedrijf MECO Busbedrijf Van Oeveren Café-Bar Old Dutch Vlieger Relatiegeschenken Apotheek Zierikzee Van der Wekken Transportbedrijf Fa Joke en Ellen van Beem Fred van Herpen Aluminium Makelaardij de Koepel Taxi Lemson Secretariaatservice E. Verhoeven Fa. Cor Mijnders Administratiekantoor Tamboer Autobedrijf Oosterland Melk en Zuivelhandel A. van Bregt Servicestation Bijl Dobbe Gordijnen Camping Internationaal Bakkerij Janse Slagerij Ossewaarde Patrisan Expl. Mij B.V. Personeel IJssalon La Campagna De Schouwse Winkel Verseput Modes Luxe Lingerie van Herwaarden Restaurant De Waag Aardappelhandel D. Heijboer Evertse Sportprijzen Schildersbedrijf Hagesteijn (Zierikzee) Plantarium Padmos Postd.ver. De Gevleugelde Vrienden Restaurant de Gouwe Geit Tuincentrum Marco de Rijke Tapperij 't Sloepje Bar-Restaurant de Nieuwedam Bowlingclub Country Club Bowlingvereniging Alles Om Goudsmid Jan Piet Staal Medewerkers restaurant Le Rabot Restaurant de Wig, Nelly Verboom Bouwman Transportbedrijf Aad Westerlaken Boxing Managem. Aann.bedrijf H. Lagendijk B.V. Heineken Nederland B.V. Fa. J. K. Poot Zn. AMF Bowling Nederland B.V. Aurora Leesexpres Nola Klussenbedrijf Fa. Berrevoets Zn., 't Vegertje Berniston Service Montage S.B. Video Peter Rijstenbil Groentengrossier Fa. H. C. Jumelet La Plaisanterie Hotel 't Swarte Schaep Recreatiepark 't Lapje Dam Horeca Service B.V. Bar-Restaurant de Nieuwedam Vaane Transport Bowling Club de Strikers Ned. Ver. van Huisvrouwen Restaurant Orisant Dehnert Jansen Videokring De Eilanden Gudde Optiek Showorkest Het Schelde Trio Café De Banjaard Kaashoek Marktkramenverhuur Van Egeraat Horecatrading Klaverjasvereniging Haamstede Bistro Chez Arie Dialyse afdeling Refaja Ziekenhuis Café Kerkwerve Fa. S. Meijer-Brusselaars Vaane Transport Personeel VVV Renesse Schouwse Bouwmaterialenhandel Doeland bouwmarkt Renesse W. Tak, kantine de Kurk Indien u als sponsor op wilt treden en nog geen kaart heeft ingestuurd of ontvangen, bel dan voor nadere inlichtingen na 18.00 uur: 01116-1939, Bowling Renesse. KADO'S DIE SPREKEN VOOR ZICH Nootmuskaatmolen f 19,40 'T LANGE UUS Havenpark 28 - Zierikzee De gemeenteraad vergadert Het lijkt een onbelangrijke gebeurtenis die gewoonlijk maandelijks in ruim 700 Nederlandse gemeenten plaats vindt: de gemeenteraad vergadert. Maar 't is toch wel goed er eens bij stil te staan, want gemeenteraadsvergaderingen zijn eigenlijk de meest pure vorm van „regeren door het volk" oftewel van de democratie. Met elkaar hebben we als burgers van onze gemeente tijdens de verkiezingen een kleine groep mensen aangewezen die namens de hele plaat selijke gemeenschap vaak belangrijke beslissingen moet nemen. De voorbereiding Leden van een gemeenteraad moeten officieel worden uit genodigd voor een vergadering en dat is de taak van de bur gemeester. Ze ontvangen dan tevens een agenda. Hierdoor weten ze wat er in die vergadering besproken gaat worden. Vaak hebben de leden dan al een stuk huiswerk gemaakt in voorbereidende commissievergaderingen. Ze hebben de „stukken" gelezen en dat zijn dikwijls omvangrijke rap porten, in de fractie (de club van mederaadsleden van de zelfde politieke partij) is overleg geweest of men heeft con tact gezocht met personen of groepen die te maken hebben met de onderwerpen die besproken worden. De vergadering zelf De vergadering van de raad heeft een voorzitter (de burge meester of diens vervanger) en een secretaris (de gemeente secretaris). De burgemeester is officieel zelf geen raadslid en heeft, hoe vreemd dat misschien lijkt, geen stemrecht maar wel een raadgevende stem. Hij opent en sluit de ver gadering, stelt de agendapunten aan ae orde, leidt de dis cussies en zorgt er voor dat ieder desgewenst zijn/haar me ning kan geven. Soms gaat het om een hamerstuk en geven de raadsleden geen commentaar. Vaak wordt door een of meer fracties een standpunt toege licht, worden er vragen gesteld of voorstellen tot wijziging (amendementen) ingediend. Dat kan in eerste termijn en - als er nog vragen blijven - ook nog in een volgende ronde (de tweede termijn). Dan moet er door de raad inclusief de wethouders een beslissing worden genomen en wordt er in veel gevallen gestemd. Die stemming is in het algemeen mondeling; over personen wordt gewoonlijk schriftelijk gestemd. Van belang is nog te weten dat raadsleden die per soonlijk betrokken zijn of belang kunnen hebben bij een zaak daarover niet hun stem uitbrengen. Dat geldt ook als het om familieleden gaat. De secretaris is geen lid van de raad; hij doet ook niet mee aan de stemming. Een vergadering kan alleen doorgang vinden als tenminste de helft van het aantal raadsleden aanwezig is. Het is gebruikelijk van wat besproken is en werd beslist een verslag te maken. Deze notulen worden, al of niet met correcties in de daarop volgende raadsvergadering vastge steld. Het publiek Een raadsvergadering is openbaar. Dat betekent dat u wel kom bent als toehoorder. Er is wel een uitzondering wan neer de raad besluit achter gesloten deuren te vergaderen. U kunt van af de tribune niet deelnemen aan de discussies. Bij de commissievergaderingen heeft u deze mogelijkheid wel. Borduurpakketf 19,95 FA. WILBRINK Melkmarkt 3 - Zierikzee Kirsberry kersenlikeur f 14,95 Slijterij FA GEBR. VERTON Kerkstraat 1 - Burgh Collier 99,95 voor.... 49,95 PATTY MONARD Poststraat 16 - Zierikzee VAN GEESBERGEN MODE Appelmarkt 1 - Zierikzee Verkeersbesluiten Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat met ingang van 9 mei 1990 de volgende verkeersbeslui- ten ter inzage liggen op de secretarie, afdeling algemene za ken: L het besluit tot aanwijzing van een invaliden-parkeer plaats aan de zuidzijde van de St. Domusstraat ter hoog te van het pand Nieuwe Bogerdstraat 2; 2. het besluit tot aanwijzing van een invaliden-parkeer plaats op één van de parkeervakken tussen het Wulkenpad-Oesterstraat; 3. het besluit tot aanwijzing van een algemene invaliden parkeerplaats op het parkeerterrein Gasthuisboom gaard. Binnen 30 dagen na de openbaarmaking van voornoemde besluiten kan iedere belanghebbende beroep instellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raadtvan State. Aan het instellen van beroep is een griffierecht van 150verschuldigd. Het beroepschrift moet worden inge diend bij de commissaris der Koningin in Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Iedere dag gooien we met z'n allen 3800 kilo aan restjes verf weg. Dat is 3800 kilo te veel. Want in verf zitten schadelijke stoffen die het milieu langzaam maar zeker kapot maken Gooi daarom geen "lege" verf- t§f*jrj) blikjes weg. maar breng ze weg. jjjjjL-rTy Als u niet weet waar. vraag het JSflf Y\ dan aan de reinigingsdienst van uw gemeente. Gooi chemisch afval niet weg. Maar breng 't weg. Hinderwet Verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Zierikzee liggen met in gang van 9 mei 1990 op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 17.00 uur, alsmede op het politiebu reau op zaterdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur ter inzage de verzoeken van: 1. V.O.F. De Helmstok, Scheepstimmerdijk 4, 4301 LT Zie- rikzee om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden en wijzigen van een herstelinrichting voor vaartuigen en scheepsaandrijvingen op het adres Scheepstimmerdijk 4, kadastraal bekend gemeente Zie rikzee, sectie G, nummer 429 (waarvoor reeds vergun ning is verleend). 2. de heer J. J. Verhoek, Regenboogstraat 10, 4301 BT Zie rikzee om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van een timmerbedrijf op h^t adres Steiltjesstraat 18, kadastraal bekend ge meente Zierikzee, sectie L, nummer 617 (ged.) 3. Koninklijke Zeelandia H. J. Doeleman B.V., Poststraat 11, 4301 AA Zierikzee om vergunning ingevolge de Hin derwet tot het uitbreiden en wijzigen van de inrichting, omvattende de bedrijfsgebouwen gelegen aan de Fontei- ne, Poststraat en Korte St. Janstraat, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie B, nummers 2321, 2322, 2577 en 2578 resp. sectie L, nummers 951, 1117, 1394 en 1581 (waarvoor reeds vergunning is verleend). Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergun ning kunnen door een ieder gedurende een maand na de dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden in gediend bij burgemeester en wethouders. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (01110-13151, toestel 332) kunnen tot één week vóór 9 juni 1990 mondelinge bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezi gen. Beroep tegen de op de verzoeken genomen beslissing kun nen later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestel de termijn schriftelijk of mondeling bezwaren heeft inge bracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekendge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk - tegelijker tijd met het bezwaarschrift -- bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. Beschikking Op de secretarie van de gemeente Zierikzee ligt met ingang van 9 mei 1990 op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 17.00 uur, alsmede op het politiebureau op zaterdagen van 09.00 tot 12.00 uur ter inzage de beschikking op het verzoek van: de heer C. H. Kenters, Simonskerkestraat 1, 4321 AS Kerk werve om een nieuwe de gehele inrichting omvattende ver gunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van een café-restaurant annex frituur op het adres Visstraat 7, kadastraal bekend gemeente Zierik zee, sectie L, nummer 1438 (in verband met uitbreiding en wijziging van de inrichting voor welke reeds vergunning werd verleend). Burgemeester en wethouders hebben - gelet op de uitge brachte adviezen - besloten de gevraagde vergunning onder -voorschriften, teneinde' gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, te verlenen. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij rede lijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State en in tweevoud worden ingediend binnen één maand na de da tum van terinzagelegging bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bo vengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van genoemde Afdeling. Een beslissing wordt niet van kracht voordat op dat ver zoek is beslist. Ontwerp-beschikking Op de secretarie van ae gemeente Zierikzee liggen met in gang van 9 mei 1990 op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en vap 13.00 uur tot 17.00 uur, alsmede op het politiebu reau, op zaterdagen van 09.00 uur tot 12.00 ter inzage het ontwerp van de beschikking op de verzoeken van: 1. Waterschap Schouwen-Duiveland, Havenpark 40, 4301 CE Zierikzee om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van een werkplaats t.b.v. reparatie en onderhoud van voertuigen in gebruik bij het Waterschap op het adres Banjaardstraat 1, kada straal bekend gemeente Zierikzee, sectie F, nummer 1206 2. Dansschool Janvier, ValcKeplein 4, 4461 KV Goes om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van een dansschool op het adres Kor te Nobelstraat 37/39, kadastraal bekend gemeente Zie rikzee, sectie L, nummer 284. Burgemeester en wethouders zijn voornemens op de verzoe ken positief te beschikken onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn ge- .weest. De bezwaarschriften moeten bij burgemeester en wethou ders worden ingediend vóór 23 mei 1990. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekendgemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaar schrift bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Drank- en Horeca verordening: Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat met ingang van 9 mei 1990 gedurende drie maanden ter §emeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, voor een ie er ter lezing is neergelegd en tegen betaling van de kosten verkrijgbaar is de Verordening tot 3e wijziging van de Drank- en Horecaverordening der gemeente Zierikzee. Deze wijzigingsverordening treedt in werking op 11 mei 1990. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse mededelingenrubriek van de ge meente. Redactie: Bureau Voorlichting, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 6