'Tolheffing op Zeelandbrug alleen voor niet-Zeeuwen' 'Akkerbouwacties zijn niet helemaal voor niets geweest' Succesvolle jaaruitvoering Zierikzeese muziekschool WATERSTANDEN Waterkwaliteit Veerse Meer baart zorgen 69-jarige verdrinkt in sluis Hansweert WD-statenlid Van Zwieten in Burgh-Haamstede: Werk in horeca niet populair ZLM-voorzitter H. C. van der Maas tijdens vergadering hoofdbestuur: 2 VEERE Het Veerse Meer, het wa ter tussen Noord- en Zuid-Beveland en Walcheren gezocht als watersport gebied raakt in diskrediet. De water kwaliteit loopt terug, het schomme lende zoutgehalte en de overvloed van voedingsstoffen in het water zijn daar schuldig aan. En met de waterkwaliteit gaan ook de flora en fauna achteruit en kalven de oevers af. Het peil van het Veerse Meer is in de winter lager dan in de zomer. Jachten blijven in de ondiepe gedeelten steken in de zeé slabedden. Een deze week gehouden symposi um zal aan gedeputeerde staten ver zoeken, niet meer van een zomer- en winterpeil uit te gaan, maar één con stant peil zomer en winter te handha ven, het polderwater te zuiveren eer het op het Veerse Meer wordt geloosd en het water van tijd tot tijd te ver versen door regelmatig Oosterschel- de water toe te laten. HANSWEERT - De 69-jarige me vrouw L. R. uit Rotterdam keek naar de in de sluis te Hansweert binnen varende schepen. Terwijl ze achter uit liep verloor ze op de oostsluis haar evenwicht en kwam ze zes nieter lager tussen de roldeur en het sluis- hoofd in het water terecht. Thlrijke omstanders snelden te hulp, het meest en het eerst de be manning van de politie te water RP 17Een van de politiemensen sprong naast haar en hield het hoofd van de bewusteloze vrouw boven water, ter wijl anderen met behulp van meer- trossen van een passerend jacht het lichaam naar boven haalden. Via het Oosterscheldeziekenhuis in Goes werd de vrouw later naar het Zuider ziekenhuis in Rotterdam gebracht. Alle hulp mocht niet meer baten. De vrouw die hart- en suikerpatiënte was, overleed eer zij tot bewustzijn gekomen was, door hartstilstand in het ziekenhuis. BURGH-HAAMSTEDE - Tolheffing op de Zeeland- brug alleen voor niet-Zeeuwen. Dat bracht het VVD- provinciale statenlid J. G. van Zwieten naar voren als een mogelijk alternatief wanneer het binnen het provin ciaal bestuur onhaalbaar zou blijken de tolheffing op de Zeelandbrug op korte termijn definitief te stoppen. „Dat zou betekenen dat Zeeuwen tegen kostprijs een magneetkaart zouden moeten kunnen krijgen om zonder verdere betaling de brug te passeren. En dat niet- Zeeuwen, dus vooral toeristen, normaal tol zouden moe ten betalen". Het provinciale statenlid kwam naar de Schutse in Burgh-Haamstede waar de Ondercentrale Schouwen- Duiveland van de VVD een bijeen komst hield. Als belangrijkste oor zaak voor het gegeven dat de Zee landbrug nog niet tolvrij is (terwijl hij wel is afgeschreven) noemde hij het feit dat er nog niet genoeg geld is om ook in de toekomst het onderhoud van de brug veilig te stellen. ,,Dat komt omdat de provincie drie jaar ge leden heeft besloten om geld, dat tot dan toe voor de Zeelandbrug werd be stemd, een andere bestemming te ge ven' Volgens de VVD-er is zeker nog drie a vier jaar tolheffing nodig om een onderhoudsfonds te krijgen dat vol doende omvang heeft om ook in de toekomst het onderhoud van de brug veilig te stellen. Een onderhouds fonds dat volgens hem onmisbaar is. „We hebben dan ook tandenknarsend moeten toezien hoe anderen beslis singen namen die de totstandkoming van dat fonds steeds moeizamer deed verlopen". Van Zwieten stelde nadrukkelijk dat wat de VVD betreft ook geen sprake hoeft te zijn van terugbeta ling van het renteloze voorschot van 16,7 miljoen gulden dat indertijd voor de bouw van de brug werd ge leend van het provinciaal bestuur. „Wij zien geen goede aanwending voor dat geld. Maar wij vinden voor al dat het langzamerhand genoeg is met de tolheffing en dat het niet aan gaat leuke dingen op andere plaatsen in Zeeland te betalen uit de zakken van een betrekkelijk gering deel van de Zeeuwse bevolking". De VVD-er liet duidelijk blijken pessimistisch te zijn over de uitkomst van de discussie over verlengde tol heffing die dit najaar moet worden gevoerd in het provinciaal bestuur waarvan hij deel uitmaakt. „Veel hoop op een goede uitkomst heb ik niet. Door de houding van de CDA- en PvdA-fracties is de kans groot dat nog tot na het jaar 2000 tol zal moeten worden betaald op de Zeelandbrug". Als alternatief kwam Van Zwieten met het plan om voortaan alleen niet- Zeeuwen tol te laten betalen. „Wij zijn bereid ons daarvoor in te zetten". Inrichting Neeltje Jans Kritisch was Van Zwieten ook over de inrichting van Neeltje Jans, of be ter gezegd het tot nu toe uitblijven daarvan. „Als je na vier jaar vruchte loos proberen nog gelooft dat er iets terecht zal komen van het opzetten van een themapark, dan ben je wel heel erg naïef. Al die tijd is duidelijk geweest dat het bedrijfsleven best wil investeren. Maar dan wel onder voor waarden van een redelijk te verwach ten rendement". Volgens Van Zwieten is verblijfsrecreatie voor dat rende ment onontbeerlijk. „Dat betekent niet dat er nog een Port Zélande zou moeten bijkomen. Maar ik zie rond een van die havenbaaien op Neeltje Jans best wat luxe appartementen staan met bootjes voor de deur. Als we dat soort mogelijkheden helemaal uitsluiten kunnen we Neeltje Jans maar beter gelijk terug geven aan de meeuwen en zeehonden". Ook wat verbetering van de aan- en afvoerwegen naar de Stormvloeke- ring betreft, was Van Zwieten pessi mistisch. De oorzaak was in dit geval het structuurschema Verkeer en Ver voer van het ministerie van verkeer en waterstaat. „Vanwege verschui vingen van geld voor wegen naar openbaar vervoer lijkt het zo goed als zeker dat deze eeuw niets meer te recht komt van aanpassing van deze wegen. Er is geen geld meer voor alle zaken die in Zeeland nog moeten worden afgerond. En van het open baar vervoer profiteren wij in Zee land evenmin". Van Zwieten sprak de hoop uit dat bij de behandeling van de wet Open luchtrecreatie dit jaar door de rijks overheid, de regeling kamperen bij de boer zal worden verruimd. „Wat ik hoop is dat de wet de mogelijkheid zal bieden om lagere overheden zelf de bevoegdheid te geven aantallen en perioden vast te stellen". Z1ERIKZEE Restauratie Willibrorduskerk Vrijdagavond 11 mei houdt de werkgroep jeugd voor de hele paro chie een gezellige avond in het paro chiecentrum. Tijdens deze avond zal het Rad van Avontuur enige keren draaien. Ook zullen er voor Moeder dag plantjes en dergelijke ter ver koop worden aangeboden. Er is te- Vervolg van pagina 1 Dat een accordeon zich voor meer leent dan alleen maar' de vogeltjes dans bewees het accordeon-ensemble, onder leiding van Harry Schoevers, waarbij met name de combinatie accordeon-piano in het nummer I know him so well van B. Andersson verrassend was. Voor de muzieklief hebbers met durf moet het optreden Vervolg van pagina 1 cent van de mensen die een baan heb ben gevonden in. Port Zélande is af komstig van Schouwen-Duiveland. Op zich een hoog percentage gezien het feit dat het recreatiedorp op de keper beschouwd niet bij Zeeland, maar bij Zuid-Holland hoort. Uit het verhaal van Van der Wielen blijkt dat het geen onoverkomelijke problemen gaf om Port Zélande het personeel te bezorgen waar om gevraagd werd. „Port Zélande kan mer bieden. Het is geen seizoenwerk, maar gewoon full time het hele jaar door", luidt de sim pele verklaring van Van der Wielen. Van der Wielen onderkent dat het feit dat Port Zélande werk biedt aan meer dan 200 mensen nog eens een extra druk op de arbeidsmarkt legt. „Ik denk zeker dat dat het onder meer voor horeca-bedrijven nog een stukje moeilijker maakt". Kort samengevat luidt het betoog van Van der Wielen dat horecabedrij ven die personeel willen moeten zor gen dat een baan bij hun bedrijf aan trekkelijk is. Goede arbeidsvoor waarden, maar vooral ook een belo ning die in verhouding staat met het werk is dan een eerste vereiste. Juist voor bedrijven die alleen in het sei zoen geopend zijn kan dat er verho gen van de lonen een zware financiële last zijn. Van der Wielen blijft er ech ter bij dat de bedrijven zullen moeten investeren willen ze kunnen overle ven. „De bedrijven zullen zelf actie moeten ondernemen". van het acht musici sterke dwarsflui tensemble een „zalfje voor het oor" zijn geweest. Onder leiding van Bart Groeneveld speelden zij the Enchan ted Isle van L. van Regteren Altena, een muziekstuk dat tot de modern klassieke muziek kan worden gere-. kend. Bekender en ook wat gemakkelij ker in het gehoor liggend was het nummer waarop het klarinetkwartet de volle Concertzaal „trakteerde". Met een fraaie vertolking van Dark Eyes bewezen zij dat populair en klassiek heel goed samen kunnen gaan. Samen met de andere klarinet leerlingen van Freddy Arteel speel den zij vervolgens nog het Allegro uit Alia Marcia van H. Tromp, een stuk dat tot een geheel ander genre be hoort. Behalve „eigen muziekvolk" wa ren er deze avond ook gasten die voor het nodige slag(vuur)werk zorgden. Deze gast-musici, afkomstig van de Bevelanden vertolkten onder leiding van Ad den Dekker twee stukken, Anouncement van A. Buggert en Stu die in 5/8 De pauze was niet alleen bedoeld voor een kletsje met deze of gene maar ook als „opwarmertje" voor het sluitstuk van de avond, een optreden van het gelegenheids fanfare-orkest onder leiding van Anton Kempe. Twee jaar terug prijkte een optreden van een ad hoe fanfare-gezelschap voor het eerst op het programma en lijkt hun optreden nu tot een vaste prik in het programma uit te groeien. Dit 37 man sterke orkest wordt ge vormd door muzikanten uit de gehele regio, soms musicerend binnen een muziekvereniging, soms individueel musicerend. Zo'n week of vijf voor de jaaruitvoering komen ze dan samen om hun optreden voor te bereiden. Een erg korte periode die goed moet worden benut wil het fanfaregezel schap goed voor de dag komen. Maan dagavond was het vooral swingende muziek die na de Ouverture van K. Schoonebeek ten gehore werd ge bracht. Met stukken als Asia Rock, Reggae Ballad en Disco Frisco werd de jaarlijkse muziekuitvoering van de muziekschool in ieder geval flit send afgesloten. Tijden en standen volgens getijdetafel Hydro-meteocentrum Zeeland t.o.v. NAP. Zierikzee Roompot Buiten Bruinisse Wemeldinge Springtij: 12 mei Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 9 mei 04.15 149 10.15 -150 16.35 152 22.25 -145 10 mei 04.45 154 10.45 -148 17.05 153 23.05 -151 9 mei 02.45 150 08.55 -150 15.05 157 21.05 -145 10 mei 03.15 158 09.25 -148 15.30 159 21.40 -151 9 mei 04.30 157 10.10 -160 16.45 161 22.25 -155 10 mei 05.00 162 10.45 -158 17.15 162 23.05 -161 9 mei 04.20 171 10.15 -165 16.35 175 22.35 -160 10 mei 04.50 177 10.55 -163 17.10 177 23.10 -166 vens de mogelijkheid om de barbecue te gebruiken. Vlees kan besteld wor den op de bekende adressen. Verder wordt een film vertoond van het be zoek aan de gehandicapte vrouwen te Legnica in Polen waar de kledingac- tie voor gevoerd is. Iedereen is vanaf 18.30 uur van harte welkom. Traverse Zaterdag 19 mei om 16.00 uur wordt project Traverse, een expositie in en om de Noordhavenpoort officieel ge opend. Speciaal voor dit project voert de bewegingstheatergroep Movi-Ac- tus het stuk Kontrast op. Project Tra verse kwam mede tot stand dankzij steun van de provincie Zeeland, de gemeente Zierikzee en het fonds Zo- merpostzegels. BURGH-HAAMSTEDE NCVB-vergadering De afdeling Burgh-Haamstede van de NCVB vergadert 15 mei voor de laatste keer dit seizoen. Spreekster op deze avond is mevrouw A. H. Wit kamp-Schalkwijk. Zij bespreekt een boek. De bijeenkomst wordt gehou den in de Gereformeerde kerk in Haamstede en begint om 19.45 uur. KERKWERVE/NOORDGOUWE/ SCHARENDIJKE Oud papier Sportvereniging WIK houdt zater dag 12 mei een oud papieractie in de kernen Kerkwerve, Noordgouwe en Scharendijke. De ophalers gaan om 9.30 uur uit de startblokken. Men wordt verzocht het papier gebundeld gereed te zetten. BROUWERSHAVEN Grote zangavond Het Groot IJE-koor uit Rotterdam komt met een eigen begeleidings groep naar Brouwershaven om daar op zondag 13 mei op te treden in de Grote Sint Nicolaaskerk. Het koor omvat ongeveer 110 leden en viert dit jaar zijn 40-jarig bestaan. Men treedt voor de zesde keer op in de Sint Nico laaskerk te Brouwershaven. De grote zangavond begint om 19.00 uur en ook kinderen kunnen de zangavond bijwonen. Behalve door het groot IJE-koor wordt ook gezongen door de aanwezigen. Ds W. van de Kooy uit Rockanje houdt een toespraak onder de titel God bekent kleur. Volgens de organisatoren is het optreden van het IJE-koor voor de liefhebbers van het spontane, geestelijke lied een goede kans op een hernieuwde kennisma king met dit inspirerende koor. Scouting-spel Zaterdag 19 mei wordt voor de Scouting-groepen uit Brouwershaven (Grevelingengroep), Bruinisse (Mar- grietgroep), Zierikzee (mr. Bakker- groep), Burgh-Haamstede (Kaninefa- ten) en Nieuwerkerk (Zekato-groep) een spel met als thema De Tbekomst gehouden. Een en ander staat te ge beuren op het speelveld bij clubhuis De Lelie in Brouwershaven. Het spel gaat om 13.00 uur van start en duurt tot ongeveer 17.30 uur. Het program ma ziet er als volgt uit: opening, postenspel, pauze, het levend ver haak knock out show en sluiting. NEELTJE JANS Culturele manifestatie Op initiatief van de stichting Schouws.Spel wordt op vrijdag 18 mei in het Ir J. W. Topshuis op Neeltje Jans een culturele manifestatie ge- houdeh. Hierbij speelt de blues Jeans Big Band en wordt een modeshow ge houden onder leiding van Petra Sloof-Spijker uit Colijnsplaat. Ook treedt het ballet van de stichting Dansz uit Goes op. De manifestatie begint om 20.00 uur. Voortzetting kunstexpositie De kunstexpositie van Gerard van Grieken uit Breskens die is te zien in de koffieshop van Delta Expo blijft daar nog tot en met 31 mei. De exposi tie omvat een aantal aquarellen en is dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur te be zichtigen door bezoekers van de Del ta Expo. GOES Inleiding door minister Ritzen De toekomst van de volwassenen educatie. Dat is het onderwerp waar over de minister van onderwijs, ir J. J. M. Ritzen op 16 mei een inleiding houdt in Goes. De inleiding is onder deel van een studiedag over dat on derwerp die wordt georganiseerd door het Regionaal Educatief Cen trum. De studiedag duurt van 10.00 tot 15.30 uur en vindt plaats in de Prins van Oranje. MIDDELBURG Fiom-thema-avond Onder het thema 'Stiefouder zijn, je wist toch waar je aan begon' houdt Fiom-Zeeland drie thema-avonden voor stiefouders en stiefgezinnen. Aan de buitenkant ziet een stiefgezin eruit als een 'normaal' gezin, maar er is één groot verschil: Binnen het ge zin heeft één of hebben beide part ners kinderen uit een vorige relatie. In stiefgezinnen ontstaan vaak moei lijkheden die voortvloeien uit de ei gen geschiedenis van de gezinsleden. Iedereen begint met de beste bedoe lingen en verwachtingen maar in de praktijk blijken die nogal eens te kunnen verschillen. Daarover gaat het tijdens de'thema-avonden. Deze worden gehouden op woensdag 23 mei, woensdag 30 mei en woensdag 6 juni. Alle bijeenkomsten woden ge houden in het Fiom-gebouw in Mid delburg. GOES - „De akkerbouwacties in de afgelopen periode hebben erg veel tijd en energie gekost, maar ze zijn niet voor niets geweest". Dat zei ZLM-voorzitter H. C. van der Maas in zijn openingswoord tijdens de onlangs gehouden vergadering van het hoofdbestuur. De acties hebben vol gens Van der Maas niet dat opgeleverd waar men op hoopte. „Toch hebben ze ertoe bijgedragen dat de EG- landbouwraad besloten heeft tot bijkomende maatrege len die dit jaar de graanprijs zullen stabiliseren", aldus de ZLM-voorzitter. Hij stelde vervolgens vast dat het stabilisatorenmechanisme gehand haafd zal blijven. In de praktijk bete kent dat dat de garantieprijs voor granen met drie procent naar bene den zal gaan. De boerengraanprijs zal echter toch ongeveer gelijk blijven, onder meer omdat de maandelijkse bewaarvergoeding verhoogd is. Goochelen Van der Maas tekende bij die posi tieve geluiden meteen wel aan dat het vertrouwen tussen de Nederlandse land- en tuinbouw en de Haagse over heid nog geenszins hersteld is. „De overheid heeft in feite nog geen enkel initiatief ontplooid", aldus de ZLM- voorzitter. Hij wees in dit verband op de discussie binnen de Tweede Kamer over het rapport van de Commissie van Goede Diensten inzake de akker- bouwproblematiek. Van der Maas sprak van 'een be schamende vertoning' en 'een klap in het gezicht van de akkerbouw. „Mi nister Braks goochelt met cijfers en doet het voorkomen alsof hij voor de akkerbouw een half miljard beschik baar stelt". „Niets is minder waar", zo vervolg de Van der Maas. „Het gaat om 90 miljoen EG-geld met eventueel daar boven nog 50 miljoen verschuiving binnen de landbouwbegroting. Het is frustrerend om daarbij te moeten constateren dat het accent eenzijdig is gelegd op de beëindiging van be drijven. Dit biedt de sector uiteraard geen perspectief. De sector is juist ge baat bij lastenverlichting en investe ringssteun". Niets veranderd J. C. Geluk, voorzitter van de ak kerbouwcommissie van de ZLM sloot zich met enige restricties aan bij de opmerking van Van der Maas dat de acties niet voor niets zijn geweest. Hij wees het hoofdbestuur erop dat de komende tijd zorgvuldig omge gaan dient te worden met de inko- menscijfers in de akkerbouw. „De LEI-cijfcrs zullen namelijk een vrij positief beeld schetsen van de akkerbouwinkomens. Voorkomen moet worden dat het beeld ontstaat dat de akkerbouwproblematiek is opgelost oindat de prijzen van de vrije produkten dit jaar goed zijn", aldus Geluk. Hij koppelde daar de opmerking aan vast dat er in feite structureel niets veranderd is. Geluk liet verder weten dat er spontane initiatieven zijn om burgerlijk ongehoorzaam te zijn en daarmee een blijk van protest te geven over het beleid inzake de ak kerbouw. Volgens hem zou er een re kening zijn geopend voor diegenen die weigeren de landschapsheffing te betalen. Verder gaan er volgens Geluk stem men op om de meitellingsgegevens niet of later op te geven. Het hoofdbe stuur van de ZLM stelde tijdens de vergadering uitdrukkelijk niet ach ter dergelijke acties te staan. Gesteld werd dat de ZLM als akkerbouworga- nisatie niet kan en mag oproepen tot dergelijke activiteiten. Wel zal de ZLM zich onverkort blij ven inzetten om een officiële en in tensieve doorlichting van het Land bouwschap en de totale landbouwor ganisatiestructuur te bewerkstelli gen. Tijdens de vergadering kwam ook het uitrijverbod van mest ter sprake. Een uitrijverbod van 15 maart tot 1 mei is voor de veehouderij, zo werd gesteld tijdens de vergadering, niet aanvaardbaar. „Dit is uit economisch en uit milieuhygiënisch standpunt de beste periode om uit te rijden. Een uitrijverbod is voor de akkerbouw onaanvaardbaar. Het toepassen van organische mest in de akkerbouw zou dan nagenoeg onmogelijk worden", aldus het ZLM-hoofdbestuur. Tot en met 26 mei Zierikzee Foto-expositie 1956. Bibliotheek De Stolpe. Tijdens openingsuren van de bibliotheek. Woensdag 9 mei Zierikzee Obs Binnen de Veste, Kindertheater atelier Zolderkolder. 13.30-16.30 uur. Donderdag 10 mei Zierikzee Verkoop van door bewoners gemaakt handwerk in Verpleeghuis Cornelia- stichting. Van 14.00 tot 16.00 uur. Thema-avond La Leche League Ne derland over borstvoeding: voor moe der, vader en baby, aan Julianastraat 9. 20.00 uur. Vrijdag 11 mei Zierikzee Verkoop van door bewoners gemaakt handwerk in Verpleeghuis Cornelia- stichting. Van 14.00 tot 16.00 uur Parochie-avond. Parochiecentrum. 18.30 uur Zaterdag 12 mei Schouwen-Duiveland Nationale Molen- en Feestdag. Mo lens in Zierikzee, Nieuwerkerk, Oos- terland, Moriaanshoofd en Haamste de open voor publiek. Van 9.00 tot 17.00 uur Zierikzee Excursie Stad en Lande naar Heren tals, Averbode en Tongerlo. Vertrek om 7.45 uur. Zondag 13 mei Brouwershaven Groot IJE-koor. Sint Nicolaaskerk. 19.00 uur Dinsdag 15 mei Burgh-Haamstede EG examens Werkhondenvereniging. Hogezoom. Vanaf 19.00 uur. Vrijdag 18 mei Renesse Hervormde kerk, optreden Cantara, 20.00 uur. Burgh-Haamstede GG examens Werkhondenvereniging. Hogezoom. Vanaf 19.00 uur Zaterdag 19 mei Zierikzee Bazar. De Driehoek. Van 9.00 tot 17.00 Donderdag 24 mei Nieuwerkerk Dauw zwemmen. Zwembad Dol-fijn. Van 05.30 tot 8.00 uur. Zaterdag 26 mei Zierikzee Obs Binnen de Veste, Kindertheater atelier Zolderkolder. 13.30-16.30 uur. Dreischor Concert van de stichting Musi-Voca. Gemengd koor Oudekerk a/d IJssel; Muziekvereniging Crescendo uit Dreischor. Nederlandse Hervormde kerk. 19.30 uur Van 28 mei tot en met 8 juni Bruinisse Foto-expositie 1956. Bibliotheek De Zaete. Tijdens openingsuren van de bibliotheek. Donderdag 31 mei Oosterland Uitreiking verkeersdiploma's. Oosterhof. 13.15 uur. Woensdag 20 juni Zierikzee Concert van het Zeeuws Orkest in de Nieuwe Kerk. 20.00 uur. Zaterdag 23 juni Dreischor Concert van de stichting Musi-Voca. Jeugdsymphonie-orkest Hoekse- waard. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Zaterdag 30 juni Brouwershaven Concert in de Grote Kerk, m.m.v. Roosendaals Kamerkoor en Willie Bil. 20.00 uur. Dinsdag 7 juli Brouwershaven Concert in de Grote Kerk, m.m.v. van Gijs van Schoonhoven. 20.00 uur. Zaterdag 21 juli Dreischor Concert van de stichting Musi-Voca. Orgelconcert Sander van Marion Jörg Frei en Jöri Murk, panfluiten. 20.00 uur. Dinsdag 31 juli Brouwershaven Concert in de Grote Kerk, m.m.v. Kees van Eersel. 20.00 uur. Dinsdag 14 augustus Brouwershaven Concert in de Grote Kerk. m.m.v. Jan Hage. 20.00 uur. Dinsdag 28 augustus Brouwershaven Concert in de Grote Kerk, m.m.v. Jan Jongepier. 20.00 uur. DEN H AAG - Het dienstpistool van een politieman ligt vaak zo voor het grijpen. Favoriete plaats voor het be waren is de la van het nachtkastje Vaak is de la niet op slot en is het pistool voorzien van patronen en zelfs doorgeladen. Dat is de Limburg se politieman Rinus Tubee gebleken bij een schriftelijke enquête onder zijn collega's van de rijkspolitiegroep Born/Susteren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 2