Bruse Boys gered door de bel Beslissingswedstrijd onbeslist Tragedie DFS duurt voort WIK naar halve finale NIEUWSBODE Uitslagen Hockeyclub Schouwen- Duiveland In strijd om afdelingsbeker SKNWK-ASV Brouwershaven: 2-2 jét Honderdste seizoenstreffer voor Zonnemaire Coomans verlaat Ouwerkerk Vertrek van trainer en drietal spelers 6 Zaterdag 5 mei Jongens A2: Made-HSD A2 2-3; Jongens BI: HSD B-Middelburg 3-5 (Middelburg kampioen); Jongens Cl: HSD C-Zwart Wit 0-1; Meisjes Al: HSD-Den Dunc 2-2; Meisjes BI: Tbmpo-HSD 3-1; Meisjes Cl: Olympia-HSD C 0-15 (HSD kam pioen!). Zondag 6 mei Dames 1: HSD-Den Dunc 0-4; Heren 1: Teteringen-HSD 3-2. DEN HAAG - Sinds 1966-1967 spe len 18 clubs in de eredivisie. Een keer eerder kwam een kampioen na 34 wedstrijden niet boven de 50 punten uit. In 1979-1980 werd Ajax nummer een met 50 punten. De doelcijfers wa ren toen 77-41. Het totaal van de Amsterdammers van dit seizoen is een nieuw diepterecord. HAARLEM - PSV wil naast Erwin Koeman ook John Bosman van KV Mechelen overnemen. Deze week hoopt manager Kees Ploegsma de on derhandelingen met John Cordier, de voorzitter van de Belgische club, over Koeman af te ronden en de bespre kingen over Bosman te openen. Over het contracteren van Fortuna-doel- man Hesp wordt op korte termijn een beslissing genomen. KAPELLE - In de allerlaatste minuut van de competi tie 1989/90 is het lot dan toch in het voordeel van de VV Bruse Boys beslist. Omdat vorige week verloren werd was men nu tijdens de laatste competitiewedstrijd ge heel afhankelijk van wat concurrent AZVV ging doen. De Bruenaren dienden uiteraard zelf te winnen, maar als AZVV dat ook deed kon Bruse Boys de derde klas defini tief gedagzeggen. Terwijl AZVV geruime tijd een 1-0 voorsprong bezat werd het in de laatste minuten toch nog door Tholense Boys voorbij gestreefd: 1-2. Bruse Boys had ook haar sportieve plicht vervuld en de uitwed strijd tegen, en in, Kapelle gewonnen met 1-2. Reden voor een bescheiden feestje derhalve. „Dat hebben we inderdaad even uitgebreid gevierd, dat snap je wel", vertelde een opgewekte Bruse Boys trainer Piet Roks. ,,Ik ben blij dat het vertrouwen dat ik al die weken heb gehouden niet geschaad is. Er valt nu toch wel een grote last van me af. We hebben natuurlijk een paar benauw de weken achter de rug. Het is echter goéd voor Bruse Boys dat ze in die derde klasse kunnen blijven". Weinig van gebakken Voor de winterstop heeft Bruse Boys er weinig van gebakken. Hoe kwam dat eigenlijk? Trainer Roks: ,,In het begin van de competitie had den we enorm veel problemen met de juiste opstelling. Wegens blessures en dergelijke had ik niet de juiste men sen voor de juiste posities. Zodoende moest je soms wel vijf verschillende spelers op een plekje zetten waar ze normaal gesproken nooit spelen. Na de winterstop is dat allemaal beter gegaan en had ik zelfs diverse men sen voor één positie. Als je eenmaal de vaste mensen op de vaste plekken hebt groeit zo'n elftal". En dat de VV Bruse Boys na de winterstop is gegroeid blijkt wel uit het feit dat men tot vorige week nog meedong naar de tweede periodeti- tel. ,,Na een heel seizoen van degra datievoetbal is het nu uithuilen en opnieuw beginnen, maar dan geluk kig wel in dezelfde klasse. Jammer dat we dan waarschijnlijk Johan Nieuwersteeg kwijtraken, maar met jonge spelers als Robin Ruitenbeek, Harold van den Berge, Martin Ver spoor en Peter Willemse zie ik het toch wel positief in voor het volgen de seizoen", aldus de in Oosterland woonachtige Bruse oefenmeester. De laatste, uitermate belangrijke, competitiewedstrijd tegen Kapelle werd geen hoogstaand duel. Bruse Boys probeerde echter zoveel moge lijk vanuit de achterhoede te voetbal len, wat aardig lukte. Veel kansen gingen evenwel de mist in. Voor Ka pelle hoefde het echter allemaal ook niet meer zo. Zij hadden niets meer te verliezen noch te winnen. In de 23e minuut kwam Bruse Boys dan toch op voorsprong. Na een overtreding op Johan Nieu wersteeg in het zestienmetergebied kregen de Bruenaren een penalty toe gewezen. Het was Tonnie van den Berge die beheerst vanaf elf meter de openingstreffer scoorde; 0-1, tevens ruststand. Na de hervatting bleef Bruse Boys het kopje er bij houden met als gevolg een tweede treffer in de vijftiende minuut. Een door Tonnie van de Berge ge stopt schot werd in de rebound als nog door Abby Duinhouwer in de touwen gejaagd: 0-2. Zonder proble men kon Bruse Boys deze voorsprong consolideren. Een verkeerde te rugspeelbal van verdediger Johnny van Dijke, in de 92e minuut, zorgde er nog voor dat de eer van Kapelle werd gered: 1-2. Nadat het de Brue naren vervolgens ter ore kwam dat AZVV uiteindelijk alsnog verloren had kon men haar vreugde niet meer op. MIDDELBURG - Terwijl de competitie 1989/90 inmiddels alweer bijna haar beslag heeft gehad, moeten de beste voetballers van WIK er nog twee we ken fors tegenaan. Tenminste, als ze dit seizoen toch nog een prijsje willen grijpen. Die eventueel te winnen prijs betreft de afdelingsbeker. Afgelopen weekend werd tijdens de halve finale tegenstander Middelburg 2 vrij eenvou dig pootje gelicht: 1-2. Tijdens nu nog twee te spelen wedstrijden legen fina list Arnemuiden 2 moet over twee weken bekend worden wie de afdelingsbe ker in de prijzenkast mag bijzetten. WIK behoefde tijdens de halve fi nale tegen Middelburg 2 niet eens het onderste uit de kan te halen. Maar goed ook, want de tropische tempera turen nodigden niet uit om er eens lekker fel tegenaan te gaan. Reeds in de vierde minuut wist het bezoeken de WIK de openingstreffer te scoren. SCHIEDAM - Aanvoerder Ed Rid derhof heeft zijn contract bij SVV met een jaar verlengd. De voormalige speler van Excelsior en Sparta stond in de belangstelling van Dordrecht '90. NIEUWERKERK - De eerste, van totaal twee, beslis singswedstrijden tussen SKNWK contra ASV Brouwers haven is onbeslist geëindigd: 2-2. Het komt er nu geheel en al op aan wat er aanstaande zaterdag op het veld van Brouwershaven gaat gebeuren. Degene die aldaar aan het langste eind trekt mag volgend seizoen acte de pré seance geven in de eerste klas. „Het is te hopen dat het volgende week niet zo warm is als vanmiddag, want dan verschuiven we de wedstrijd naar de avonduren", werd er in het Brouwse kamp na afloop geopperd. De koperen ploert deed zaterdag dan ook zijn uiterste best. Met straaltjes tegelijk gutste het zweet van de verhitte voetballichar men. De stemming in de Brouwse kleedkamer, na afloop, was minder opgewekt dan bij de gastheren. Lo gisch, want het thuisspelende SKNWK had toch maar even een 0-2 achterstand omgebogen in een uitein- .d.elijk 2-2 gelijkspel. „Het ging zo goed, maar dan komt Nieuwerkerk' toch nog langszij door twee stomme persoonlijke foutjes van ons", was de eerste korte terugblik van Brouwers- haven-trainer Arend Krijgsman. Domper „Het is gewoon een domper, meer niet. We hadden die 2-0 voorsprong nooit meer uit handen mogen geven", liet laatste man Leo Nouwen weten aan een ieder die het maar horen wil de. „Natuurlijk doet zoiets je zeer, maar gelukkig kan ik wel zeggen dat er met veel inzet is gespeeld. Volgen de week? Nou, gezien het spel van vandaag en het feit dat we volgende week thuisspelen, denk ik dat we toch wel een goede kans maken", was de overtuiging van Krijgsman. Zo denkt SKNWK-trainer Kees Kommer er evenwel ook over. „SKNWK hoort gewoon in die eerste klasse thuis". En over deze eerste beslissingswedstrijd: „Ik ben best tevreden natuurlijk. Als je een 2-0 achterstand toch nog weet om te bui gen tot een gelijkspel, heb je niks te klagen". Hoe kon Brouwershaven, na zo'n evenwichtig eerste bedrijf, in die tweede helft nu ineens op voor sprong komen? „De fout die we in de tweede helft gemaakt hebben was dat er niet kort genoeg verdedigd werd. Als je die snelle spitsen van Brouw twee meter ruimte geeft zijn ze er voorgoed vandoor", was het ant woord van oefenmeester Kommer. Volgende week gaan de Nieuwer kerkers een iets ander spelletje spe len dan dat het afgelopen zaterdag op het eigen sportveld Het Springer deed. Kommer: „Als je thuis speelt ga je natuurlijk niet verdedigen, maar speel je aanvallend voetbal. Volgende week zullen we echter van uit een gesloten verdediging gaan spelen en laten we Brouwershaven maar komen", zijn woorden toch iets afzwakkend. „We kruipen natuurlijk niet helemóal in de verdediging". In de eerste helft hielden beide Schouwen-Duivelandse ploegen el- het proberen en niet zonder succes: 1- Even later wisselde Brouwersha- kans na kans. Tien minuten voor het einde kregen zowel Werner Kafoe, Ar jan Visser als Peter van Mourik de mogelijkheid om SKNWK voorgoed van zich af te schudden. Alle drie misten zij, praktisch voor open goal. Terwijl Brouwershaven de kansen bleef missen was juist SKNWK in de veertigste minuut succesvol. Tijdens een warrige situatie in het zestien metergebied werd Michel Fikweert kaar direct al goed in evenwicht. SKNWK was wel iets meer in balbe zit maar wist geen uitgesproken doel- rijpe kansen te creëren. Ook Brou wershaven kon amper bij het doel van SKNWK-goalie Leon Quik gera ken. Zodoende werd er veel op het middenveld gespeeld. Bij de gastheren was, wegens het ontbreken van Adrie Matthijse, een beroep gedaan op oud-eerste elf talspeler Arie Folmer. Als vanouds zette hij op dat middenveld weer de juiste lijnen uit. Negentig minuten voetbal bleek echter net iets teveel voor dit 'oudje'. Mede ook door het enorm warme weer liet hij zich zeven minuten voor het einde vervangen door een andere crack, die ook al weer een flink aantal jaartjes mee draait, Bram Roks. De doelpunten voor ASV Brou wershaven kwamen allebei op naam van de kleine maar o zo snelle en wendbare spits Werner Kafoe. De openingstreffer kwam tot stand in de tweede minuut na dé hervatting. Na een snelle aanval over de linkervleu gel 'langs-het-lijntje' wist Steef Kloet de bal voor te geven. Werner Kafoe was even los van zijn directe tegen stander Lennart de Looze, en passeer de doelman Leon Quik voor de eerste keer: 0-1. Fanatiek ASV Brouwershaven voelde nu dat 1 er meer inzat en ging fanatiek op jacht naar de volgende treffer. Aan inzet ontbrak het de voetballers uit de smalstad deze keer niet. Anders dan menig duel tijdens de competitie was de werklust over de gehele linie nu meer dan 100%. Zodoende kon in de tiende minuut wederom een Brouws doelpunt worden aan schouwd. Een door Remy Lievense genomen vrije trap draaide keurig richting Kafoe in de doelmond die vervolgens kon inkoppen, nadat de bal één keer gestuiterd had en weer omhoog kwam: 0-2. Brouwershaven had het nu defini tief moeten afmaken maar de ge creëerde kansen gingen stuk voor stuk de mist in. Halverwege de twee de helft herpakte SKNWK zich en ging agressief op jacht naar de aan sluiting. Deze kwam uiteindelijk van de schoen van Michel Flikweert, die goed doorging op een voorzet van Lennart de Looze. Ook toen Brouw- goalie Johnny van Mourik de bal bij na te pakken had, bleef Flikweert Foto's liegen niet. Dit (zuivere) doelpunt van SKNWK werd wegens bui tenspel afgekeurd. Doelman Johnny van Mourik liet de bal evenwel los en kon hem niet meer voor de doellijn houden. (Foto: Joop van Houdt). ven-trainer Arend Krijgsman de licht geblesseerde (knie) Remy Lievense voor spits Peter van Mourik, die door een blessure overigens ook bijna niet uit de voeten kon. „Tijdens de warming-up was daarvan nog geen sprake", verklaarde Krijgsman na af loop. Brouwershaven kreeg weer meer overwicht, maar verknoeide geheel vrijgelaten, met als gevolg 2- 2. Toch kreeg Brouwershaven nog de kans op een voorsprong via schoten van onder andere Steef Kloet en Cees Kraayenbrink. De fut was er echter een eind uit. Logisch, als men zich be denkt dat het zelfs langs de zijlijn ne gentig lange zweterige minuten wa ren. ZONNEMAIRE - Zonnemaire heeft weer eens van zich laten spreken. Tij dens de laatste - officiële - competi tiewedstrijd van dit seizoen werd het bezoekende Zierikzee 6 met 6-3 ver slagen. Rechtsback Edwin de Vlie ger, die ook nu weer veelvuldig in de voorhoede was te zien, scoorde voor Zonnemaire het honderdste seizoens- doelpunt. De gastheren startten uiterst over tuigend en realiseerden reeds in de tweede minuut de openingstreffer. Uit een voorzet van rechtsback Ed win de Vlieger, die voor deze gelegen heid weer maar eens mee naar voren was gekomen, wist Marco Tanis de score te openen: 1-0. Zonnemaire kvyam zodoende al heel vlug in de wedstrijd. Het duurde tot in de der tigste minuut vooraleer het volgende doelpunt voor Zonnemaire viel. Zonder problemen Wederom stond Edwin de Vlieger aan de basis van de tweede treffer. Zijn voorzet werd door Roberto Risco zonder problemen in de touwen ge schoten. Nog voordat er van de zo ge wenste verfrissing gebruik gemaakt kon gaan worden, wist Arjan van de Meer uit een corner de ruststand op 3- 0 te brengen. De theepauze had de Zierikzeeënaren klaarblijkelijk goed gedaan. Luttele tellen na de aftrap gelukte het Martin van de Sande om de nul aan Maarten te geven: 3-1. In de daarop volgende minuut scoorde Edwin de Vlieger (waar heb ben we die naam meer gehoord?), na een één-tweetje met Arjan van de Meer het honderdste seizoensdoel- punt voor Zonnemaire: 4-1. Na vast houden van Arjan van de Meer in het zestienmetergebied, wist Piet Stou ten de toegekende strafschop te ver zilveren en zodoende de marge nog iets verder te vergroten: 5-1. Zierikzee 6 gaf zich echter nog niet zomaar gewonnen en begon warem pel nog meèr te scoren. In de 21e mi nuut gelukte het - wederom - Martin van de Sande om uit een snel geno men vrije trap de stand op 5-2 te bren gen. Zierikzee 6 kreeg er zin in en in de dertigste minuut verzilverde Har ry Dikmans een strafschop: 5-3. Vijf minuten voor het einde werd er een 6- 3 eindstand gerealiseerd door Ed win de Vlieger. Restant Voor Zonnemaire volgt nu nog de resterende 34 minuten van het eerder dit seizoen gestaakte duel tegen Cort- gene. Dit restant wordt vrijdagavond 11 mei aanstaande gespééld, aanvang 19.30 uur. Zonnemaire start met een strafschop en een 2-0 voorsprong. Een afgeslagen corner, genomen door Richard Verhage, werd nog een keer door hem voorgegeven. Eric-Jan Kort pikte de bal mooi uit de lucht en scoorde 0-1. WIK dicteerde het spel en een vol gende treffer kon niet uitblijven. Na een goede aanval, in de twaalfde mi nuut, en een één-tweetje tussen Eric- Jan Kort en Richard Verhage scoorde laatstgenoemde het tweede doelpunt voor WIK: 0-2. Toen al was het duel beslist, mede gezien het feit dat Mid delburg 2 er bijna geen enkele lucra tieve actie tegenover kon zetten. Na de hervatting kreeg deze halve finale een wat slomer aanzien. Toch kreeg WIK nog vele kansen, maar de snee was er een eind uit. Vooral El- mar Verhage en Joost Rotte waren de gevaarlijke mensen. De anders zo ge makkelijk scorende Rotte had echter enorm veel pech en kon geen enkele mogelijkheid positief afronden. Op slag van het eindsignaal gelukte het Middelburg 2 toch nog om een - om streden - penalty te versieren. Zo doende werd de eindstand 1-2. KWADENDAMME - „Met vlagen vrij loom, maar af en toe toch ook weer de vlam in de pan", zo typeerde Ouwerkerk-trainer Bram Coomans de uitwedstrijd in en tegen Kwaden- damme. Deze laatste competitiewed strijd eindigde in een 2-2 gelijkspel. Tevens betekende dit het laatste op treden als trainer voor Bram Coo mans. Hij zet het trainersschap (voorlopig) definitief aan de kant. „Ik ben altijd van mening geweest zeg nooit nooit, maar mede ook in verband met andere drukke bezighe den denk ik toch definitief te stop pen. Aanbiedingen van elders heb ik in ieder geval allemaal afgehouden", aldus Coomans. Ibch was er ook nog wel een andere belangrijke reden wat hem tot deze beslissing bracht. „Met Ouwerkerk is het dit seizoen natuur lijk verre van florissant verlopen. Als het wat beter had gegaan en de vooruitzichten beter waren geweest was ik misschien nog op andere ge dachten gekomen. Onder deze om standigheden is er echter bij Ouwer kerk niets meer op te bouwen en steek ik mijn energie liever in andere dingen". Hoewel Kwadendamme sterker ac teerde gelukte het Ouwerkerk om in de vijftiende minuut de openingstref fer te scoren. Uit een vrije trap van William Remeeus was het Eric Bleyi die in één keer doel trof: 0-1. Kwaden damme stichtte vrij veel gevaar met snel opkomende mensen. Toch duur de het tot in de dertigste minuut voordat de gastheren de gelijkmaker scoorden. Hierbij werd dankbaar ge bruik gemaakt van slecht uitverdedi gen bij Ouwerkerk: 1-1. Kwadendamme kreeg toen klaar blijkelijk de smaak te pakken want vijf minuten later was het weer raak. Uit een rommelige situatie voor de neus van Ouwerkerk-doelman Marco van de Marei tastte hij twee keer mis met als resultaat: 2-1. Ouwerkerk kreeg nog kansen via Erwin van de Maas (paal) en Michel Scheepniaekcr (in handen keeper). Het blijf in de eerste helft echter bij die 2-1. In de vijftiende minuut na rust bracht Gert-Jan Kunst de gelijkma ker op het scorebord: 2-2. Mede om dat er weinig meer op het spel stond en de weersgesteldheid dit ook niet toeliet, werd de wedstrijd in een laag tempo, zonder spectaculaire acties, uitgespeeld. GOES - Na de tragedie in 22 bedrijven lijkt er voorals nog geen einde te komen aan het rampspoedige afglijden van het eerste elftal van DFS. Nadat in een eerder stadi um dirigent Peter Goedegebuure zijn maatstokje inle verde, heeft nu ook interim-manager Kees Rijnberg la ten weten afgelopen zaterdag voor de laatste keer als souffleur te hebben opgetreden. Tevens hebben zowel de twee spelers Sjaak van de Weele als René Roon inmid dels overschrijvingspapieren ingeleverd. Zij gaan naar IVlevo. Zelfs langs de zijlijn beleefde menigeen een tiegentigtal zweterige minuten. Laat staan hoe de spelers het te verduren hadden: (Foto: Joop van Houdt). Alsof voren geschetste items al niet voldoende zijn voor het volmaken van een echte tragedie, is het voor 95% zeker dat ook nog Kees-Jan van Nieuwenhuize deel gaat uitmaken van deze exodus. Dc reeds in Bruinis- sc woonachtige Van Nieuwenhuizg heeft interesse getoond voor Bruse Boys, maar vooralsnog geen officiële overschrijving ingediend. Het wordt het uit de vierde klasse KNVB gede gradeerde DFS derhalve niet in de schoot geworpen. Onwerkbaar „Ik vind het erg voor DFS, maar dit is toch echt mijn laatste wedstrijd geweest als trainer bij DFS. De be langrijkste reden is dat ik het een on werkbare situatie vind geworden. Vooral de veranderde mentaliteit heeft mij tot dit besluit gebracht. Te genwoordig denken de spelers alleen maar rechten te hebben. Ze willen dit, ze willen dat. Ze hebben echter ook plichten en een beetje discipline moet er toch wel zijn, anders kan ik niet werken", motiveerde Rijnberg zijn - definitieve - stap na ongeveer 20 jaar trainersschap. Tijdens het afsluitingsduel tegen SSV '65 was er voor DFS weinig eer te behalen. De laatste uitwedstrijd ging hopeloos verloren met 6-0. DFS moest het deze keer weer eens stellen zonder Marco Jonker en René Roon. Wel had oefenmeester Rijnberg de beschikking over de twee A-junioren Marco van de Sande en Arco van de Linde. Tot tien minuten voor rust wist men zelfs nog goed stand te hou den tegen dc Goesenaren. Nadat echter Leo Rijnberg na een harde overtreding het veld moest worden afgedragen, en ook Peter Fooy na aangetikt te zijn niet hele maal meer voor de volle 1009; inzet baar was, sloeg het noodlot toe. Eén minuuLvoor rust bracht SSV de ope ningstreffer op het bord: 1-0. Tijdens de theepauze bleek dat ook Fooy ach ter moest blijven in de kleedkamer. Met regelmatige scores in de twee de helft liep SSV probleemloos uit naar een 6-0 overwinning. Het was maar goed dat DFS-doelman Edwin van de Sande behoorlijk bij de les was en verschillende knappe reddin gen op zijn naam bracht. Anders had deze nederlaag zeker in de dubbele cijfers terecht kunnen komen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 6