200 wandelaars bij jaarlijkse tocht Rode Kruis Brouwershaven Vroeg geboren geiten-vierling „De laatste jaren is er weer wat meer belangstelling Dag van de verpleging in teken van samenwerking „Internationale commissie nodig voor Wester- schelde Stijging passagiersvervoer Rotterdam Airport 4 NOORDGOUWE - Naar schatting 200 mensen liepen zaterdag mee in de jaarlijkse wandeltocht georganiseerd door de afdeling Brouwershaven van het Nederlandse Rode Kruis. „Gelukkig is er de laatste jaren weer wat meer belangstelling voor de wandeltocht", aldus A. Man- demaker, voorzitter van de Rode Kruis-afdeling. Het zonnetje schijnt en een grote groep mensen, onder wie opvallend veel kinderen, staat klaar aan de Dr. Wortmanstraat in Noordgouwe om aan de wandeltocht van 8 of 15 kilo meter te beginnen. De wandelaars moeten het dit jaar zonder muzikale omlijsting stellen. Muziekvereniging Con Amore heeft andere verplichtin gen. Traditie Op de vraag hoe vaak de wandel tocht al gehouden is blijft Mandema- ker het antwoord schuldig. ,,Ik weet wel dat het al meer dan twintig jaar gebeurt. De start van de wandeltocht is steeds bij toerbeurt in een van de vier kernen van de gemeente Brou wershaven en dit jaar hebben we voor Noordgouwe gekozen", aldus Mande- maker. Hij vertelt dat de belangstelling voor de wandeltocht enkele jaren ge leden een absoluut dieptepunt be reikte. ,,Toen liepen er maar 110 men sen mee. Nu zijn het er ongeveer 200, dus we zitten gelukkig weer in de lift". Elk jaar weer zijn vooral de basis- scholeri in de gemeente goed verte genwoordigd bij de wandeltocht. ,,De meeste kinderen lopen de acht kilo meter. Voor de individuele lopers hebben we ook een tocht van 15 kilo meter uitgezet. Ze hebben het weer vandaag mee", aldus Mandemaker. Doel van de jaarlijkse wandeltocht is om propaganda te maken voor het Rode Kruis. Veel mensen weten vol gens Mandemaker nog steeds niet precies wat het Rode Kruis is en doet. Activiteiten als collectes en het wel- farewerk blijven vaak toch nogal op de achtergrond". Mandemaker benadrukt dat de wandeltocht niet bedoeld is om geld binnen te krijgen. ,,De wandelaars moeten wel inschrijfgeld betalen, maar het kost ons ook geld om die tocht te organiseren. Wij moeten het hebben van de contributie". Onder de wandelaars zit volgens Mandemaker zeker een aantal vaste klanten. ,,Ik denk zélfs dat er mensen tussen zitten die al twintig jaar mee lopen. Er zitten ook echt fanatieke goed getrainde wandelaars tussen hoor, maar dat komt ook omdat wij als afdeling aangesloten zijn bij de Zeeuwse Wandelsportbond en deze tocht ook in de wandelsportagenda is opgenomen". De Rode Kruis wandelaars troffen prima weer. ZIERIKZEE Oranjevereniging Mede door het mooie weer waren ongeveer 200 kinderen op Koningin nedag naar sportpark Bannink geko men. waar ze vele sportieve spelletjes konden spelen. Het geheel was geor ganiseerd door Delta Sport, Korfbal vereniging All-Ready, Hockeyclub Schouwen-Duiveland en Handbal vereniging Delta Sport. De uitslagen waren: Groep 4: 1. Rafaël Davis, 155 pnt; 2. Karlos Sinkert, 137 pnt; 3. Mi chel Pikard, 128 pnt. Groep 5: 1. Joa chim Schot, 156 pnt; 2. Robert 137 pnt; 3. Martijn Hoekstra, 135 pnt. Groep 6: 1. Niels Holkers, 225 pnt; 2. Robert Jobse, 197 pnt; 3. Ronald 192 pnt. Groep 7: 1. Brian van Geer, 189 pnt; 2. René Vrijdag, 127 pnt; 3. An nette Kooman, 159 pnt. Groep 8: 1. Wouter v. Hooijdonk, 233 pnt; 2. San- der Pellikaan, 236 pnt; 3. Jurgen de Lang, 227 pnt. Na het sport- en spel- circuit werd in iedere leeftijdsgroep voor jongens en meisjes 400 m hard- gelopen. Van groep vier werd bij de meisjes Thmara v. d. Linden nummer één en bij de jongens Richard den Boer. Bij groep vijf werd bij de meis jes Angelique Verwest eerste en Joa chim Schot liep bij de jongens het hardst. Tineke v. d. Waal werd eerste bij de meisjes van groep zes, bij de jongens werd dit Maurits Ravia. Bij groep zeven werd Annette Kooman eerste bij de meisjes en Brian van Geer werd dit bij de jongens. Anne- greet van Donk eindigde als eerste meisje bij groep acht en Jurgen de Lang kwam als eerste over de finish lijn bij de jongens. De prijzen werden na afloop uitgereikt door sportvrouw van Zierikzee 1989, Nynke Botter- weg. Twee kinderen waren reeds weg bij de prijsuitreiking. Zij kunnen hun prijs ophalen bij de secretaresse van de Oranjevereniging, Breed- straat 4 in Zierikzee. Geslaagd Onze stadgenote Louise Roose is aan het Belgisch Muziekcollege in Antwerpen met onderscheiding ge slaagd voor haar studie piano mid delbare graad. Zij is leerlinge van mevrouw M. OchtmamMoelijker. CPB Vorige week hield de Christelijke Plattelands Vrouwenbond haar laat ste vergadering van dit seizoen. Ds. Lorier uit Oostburg behandelde met de vrouwen het onderwerp: Geloven wordt in deze tijd steeds moeilijker. Veel vragen werden door de spreker beantwoord. Op donderdag 10 mei wordt de jaarlijkse ontmoetingsdag gehouden in de Schouwburg te Mid delburg. Spreker is dan G. Koffer man, Tweede Kamerlid met als onder werp Maatschappelijke veiligheid. Concert In de Nieuwe Kerk in Zierikzee wordt op 5 mei om 20.00 uur een con cert gegeven. Medewerkenden aan het concert zijn het Zeeuws Mannen koor onder leiding van Raimondo Di Bella, het Vocaal Ensemble onder lei ding van Willie Bil, Niek Stringa or ganist en pianist en Elly Kopmels be speelt de viool. Tijdens het concert worden er werken gezongen van F. Mendelssohn, A. Bruckner, G. Verdi, J. P. Sweelinck, W. A. Mozart en F. Schubert. Borstvoeding De stichting La Leche League houdt op donderdag 10 mei een lezing met als thema Borstvoeding en de rol van de vader. De lezing wordt gehouden aan de Julianastraat 9 in Zierikzee en begint om 20.00 uur. LLL is een inter nationale organisatie die zich toelegt op het helpen van moeders, die hun kind zelf willen voeden en daar meer over willen weten of problemen heb ben. Vrouwen en mannen kunnen de ze bijeenkomst bezoeken. Feest- en ouderavond Donderdag 10 mei houdt de protestants-christelijke Jan Wouter van den Doel-school uit Zierikzee haar jaarlijkse grote feest- en ouder avond. Wie donderdag verhinderd is kan vrijdag 11 mei een bezoek bren gen aan de school, want dan doet men het nog eens dunnetjes over. Op beide avonden wordt hetzelfde programma gebracht met zang en muziek, spel en de jeugdmusical Laat je niet inpak ken, geschreven door Ben Ramondt en Mar van der Veer. De ouderavon den worden verzorgd door schoolkoor Jom Jom en de kinderen van groep 7. Ook het schoolteam zal een programma-onderdeel voor zijn reke ning nemen. Beide feest- en ouder avonden gaan om 19.30 uur van start. Corneliastichting Zondag 13 mei is het moederdag. Daarom wordt er op donderdag 10 en vrijdag 11 mei van 14.00 tot 16.00 uur in de hal van het verpleegtehuis de Corneliastichting een verkoop gehou den van door de bewoners gemaakt handwerk. Bazar ten bate van zendingsproject In het gebouw De Driehoek aan het Kerkhof te Zierikzee wordt op zater dag 19 mei een bazar gehouden ten bate van een zendingsproject op Ma- masa in Indonesië. Behalve een grote rommelmarkt, omvat het evenement ook een tweede hands bóekènstand, een rad van avontuur, een pannekoe- kenkraam en diverse spelletjes zoals een spijkerblok, grabbelton, sjoel bak en ballentent. Hierbij zijn diver se mooie prijzen te winnen. De bazar duurt van 9.00 tot 17.00 uur en wordt georganiseerd door de Christelijke Gereformeerde Kerk te Zierikzee. BURGH-HAAMSTEDE Milieu-actie Op Koninginnedag ging in Burgh- Haamstede een actie van de afdeling Westerschouwen van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen van start onder het motto: Winkel niet met lege handen. Gebruik uw eigen boodschappentas. Volgens de afde ling kan ieder huishouden en iedere vrouw helpen om de hoeveelheid plastic te verminderen. Dus niet over al plastic zakjes aanpakken, maar ge woon je eigen boodschappentas mee nemen, en eventueel een réservetas voor onverwachte inkopen. Een dagje winkelen eindigt anders vaak met een flinke verzameling plastic tassen en zakjes. Per jaar verbruiken wij in Nederland ongeveer 2,5 miljard weg- werptasjes die later weer in de afval bak en uiteindelijk op de stortplaats belanden. En plastic verteert niet. Met dat in het achterhoofd roept de NVvH de consument op de plastictas te weigeren. Collecte De collecte ten bate van het Natio naal Fonds Sport Gehandicapten heeft in Burgh-Haamstede 1429,60 opgebracht. Gevers en collectanten worden door de organisatie bedankt. SCHARENDIJKE Oranjefeest Ook in Scharendijke werd het Oranjefeest begunstigd door een stra lende zon. Het feest begon met een optocht van kinderen met versierde fietsen en karren door het dorp, voor afgegaan door muziekgezelschap Nieuw Leven uit Ouwerkerk. Bij het gemeentehuis hield burgemeester W. den Boer een korte toespraak waarna het Wilhelmus werd gezongen. Op het sportterrein werden 's middags kin derspelen gehouden. Ook de volwas senen kwamen aan hun trekken met stoelendans en zaklopen. Het stoe lendansen werd met zoveel enthou siasme beoefend dat enkele stoelen het begaven. 's Avonds werd de tradi tionele oriënteringsrit voor auto's ge houden. De avond werd besloten met een bingo-avond in De Putmeet. BROUWERSHAVEN Oud papier ASV Brouwershaven haalt zater dag 5 mei vanaf 09.00 uur oud papier op. Het papier graag gebundeld ge reed zetten. ZONNEMAIRE Zomeravondconcert Zaterdag 5 mei opent harmoniever eniging Nut en Uitspanning uit Zon- nemaire haar zomerprqgramma. De harmonie en de drumband geven dan een concert in en voor de muziektent die opgesteld staat in de I. M. van der Bijlstraat. Onder leiding van Gerrit Voogd start het concert om 19.30 uur. Gespeeld worden reeds eerder uitge voerde werken als: Free World Fanta sy en Samba for flute. Moment for Morricone is op veler verzoek uit het archief gehaald en nieuw op het re pertoire is de klassieke Huldi gingsmars van Grieg en het swing nummer Introducing the Band van Kees Vlak. Het geheel zal omlijst worden met een aantal spectaculaire marsen. De drumband speelt onder leiding van Thieu Rievers onder an dere Thunder March en Music for Band van J. J. M. Stoffels. De mu ziekwerken worden aangekondigd door Wim Hanse. Oud papier Dinsdag 8 mei verlost harmonie vereniging Nut en Uitspanning uit Zonnemaire de inwoners van die kern van hun oud papier. De ophalers gaan om 18.30 uur uit de startblokken. Vriendelijk verzoek om het papier ge bundeld gereed te zetten. NIEUWERKERK Hulpgoederen Polen Transportbedrijf Van der Wekken Transport vertrok op maandag 23 april met een truck gevuld met hulp goederen van Nieuwerkerk naar Po len. Bemanning N. van der Wekken zelf en als tweede chauffeur L. Noor- dijk uit Noordgouwe (van de ambu lance uit Zierikzee). De oplegger ach ter de truck was beschikbaar gesteld door Hebra Container Vervoer uit Rotterdam. Het konvooi bestond uit vier trucks met oplegger, één bestel bus en twee peronenauto's. De lading bevatte medicijnen, ziekenledikan- ten, een hartbewakingsinstallatie, een complete intensive care, rolstoe len, invalidefietsen, veel kleding en vele andere goederen. De ontvangst bij de pastorie van Grudziadz was erg hartelijk. De goederen werden gelost en geïnstalleerd bij de pastorie en in diverse ziekenhuizen. Op vrijdag werd de terugreis aanvaard. Zaterdag was iedereen weer veilig thuis. On danks het slechte weer was het een goede reis, waar veel gezien en vooral veel ervaren werd. Want een ding is duidelijk, het verschil tussen het Westen en het Oosten is nog groot, er is een lange weg te gaan, waarbij on ze hulp nog echt nodig is. OOSTERLAND Brandweerjubilea Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de Blauwe Keet heeft burgemees ter A. Bergshoeff van Duiveland on derscheidingen uitgedeeld aan ver r v BRIJDORPE - Sinds dinsdagavond lopen ze in een weiland aan de Ringdijk te Brijdorpe. Moedergeit Zwart je en haar vier geitekinderen. Eigenaar Ton Crone belde na de geboorte naar de Nieuwsbode omdat het vol gens hem uitzonderlijk is dat een geit bij haar eerste worp vier jongen krijgt. De geitekinderen werden bo vendien vroeg in het seizoen geboren. Crone houdt geiten als hobby. Hij heeft drie geiten en een bok die Joep heet en de vader is van de vierling. schillende leden van de vrijwillige brandweer Duiveland. Commandant L. A. Ista kreeg de gesp voor 35 jaar trouwe dienst. Brandwacht eerste klasse J. M. Bolle werd onderschei den voor 20 jaar trouwe dienst. Het bronzen brandweerkruis voor 12,5 jaar trouwe dienst werd uitgereikt aan hoofdbrandwacht W. C. Ista. De zelfde eer was weggelegd voor hoofd brandwacht C. A. M. van Beek. Te vens reikte de burgemeester, met de kanttekening dat het gemiddelde bij iedereen boven de 7 ligt, verschillen de diploma's uit: R. Dane en C. van der Werf: diploma brandwacht, J. J. Dorst en A. L. Ista: rijksdiploma brandwacht en de module hulpverle ning brandwacht eerste klas, C. A. M. van Beek, H. L. van der Maas en L. P. Stouten: rijksdiploma commandant bestrijdingspeloton. Van Beek kreeg verder de certificaten verbranding en blussing, organisatie en materieel van het rijksdiploma onderbrand meester. Van der Maas kreeg de certi ficaten verbranding en blussing, or ganisatie, materieel en sociale vaardigheden van het rijksdiploma onderbrandmeester. Oranjevereniging In Oosterland is op Koninginnedag een optocht gehouden. Van de kinder optocht ging de eerste prijs naar Eli- ne Maas. Vervolgens werd Wendy Kort tweede, William Kort derde, Pa trick Dooge vierde, Rossanne Hol- werda vijfde en Linda Bolle kreeg de zesde prijs. Van de grote optocht gin gen de prijzen naar de Plattelands vrouwen die eerste werden, de Hand- werkclub werd tweede, peuterklas 't Kraaiennest kreeg de derde prijs, To neelclub de Schouwspelers werd vierde en de vijfde prijs ging naar zangvereniging Vooruitgang Zij Ons Streven. In totaal deden er 12 wagens BRUINISSE Busreisje Vrijdag 25 mei maken de leden van zangvereniging Laus Deo uit Bruinis- se een busreisje. Er wordt een bezoek gebracht aan Brussel en de tuinen van Laeken. Wie belangstelling heeft voor de reis kan contact opnemen met mevrouw M. Bodbij 1-van der Have (01113-1503). Ruilavond De postzegelvereniging G. J. Peelen komt vanavond, donderdag, weer bij een in het Nederlandse Hervormd Verenigingsgebouw. Het is de laatste avond van het seizoen. De ruilavond begint voor de jeugd om 19.00 uur en voor de senioren om 20.00 uur. GOES Contactavond Dinsdag 8 mei houdt de regionale afdeling van de vereniging Ypsilon een contactavond in Goes. Dr. Bas van Raay, psycholoog, landelijk werkzaam voor Ysilon, spreekt over het thema 'Hoe ga ik om met het zie ke familielid'? Kapasi Kapasi, de vriendenkring voor al leenstaanden in de leeftijdsgroep 25 tot en met 45 jaar, houdt zaterdag 12 mei weer een dans- en ontmoetings avond. De avond wordt gehouden in wijkcentrum De Spinne in Goes en begint om 21.30 uur. MIDDELBURG Open Universiteit Het studiecentrum van de Open Universiteit houdt op donderdag 10 mei een lezing door J. Bos over de schilderijen Het zieke kind, geschil derd door Gabriel Metsu en Opgehan gen viool door Pablo Picasso. J. Bos studeerde aan de Academie voor Beeldende Vorming in Tilburg. Hij is als docent tekenen en kunstgeschie denis/kunstbeschouwing verbonden aan het Zeldenrustcollege in Tbrneu- zen. Bij de Stichting Tbonbeeld is hij docent modeltekenen, -schilderen en aquarellen. De lezing wordt gehou den in de aula van de Zeeuwse Biblio theek, om 20.00 uur. Zelfbezinning De werkgroep Zeeland van het Cen trum voor Zelfbezinning houdt op dinsdag 15 mei de thema-avond 'Energie en blokkades uiteengezet aan de hand van de psychologie en symboliek van de chakra's'. De lezing wordt gehouden in de Concert- en Ge hoorzaal te Middelburg. Spreker is Theo van Leeuwen. Hij heeft een praktijk voor filosofische consultatie en levensoriëntatie. Bovendien is hij actief betrokken bij het Centrum voor Zelfbezinning. De lezing begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - De dag van de ver pleging, zaterdag 12 mei zal in het te ken staan van de samenwerking. De onderliggende gedachte:. De hoogste kwaliteit van zorg kan slechts be reikt worden door een optimale sa menwerking cq afstemming van alle zorginstellingen De werkgroep die belast was met de organisatie van de dag van de ver pleging op Schouwen-Duiveland heeft gekozen voor een presentje voor alle medewerkenden van de instellin gen in de regio. Om een en ander ex tra te belichten overhandigt me vrouw C. H. J. van Nieuwenhuize, één van de oudste (wijk)zusters, vrijdag 11 mei een presentje aan één van de jongste zorgverleners van ons eiland. Een en ander staat te gebeuren in ver zorgingshuis Duinoord in Burgh- Haamstede. NEELTJE JANS - Een internatio naal samenwerkingsverband voor een Westerschelde-beleid is noodza kelijk, maar ook haalbaar. Drs. C. J. Colijn, hoofd integrale beleidsplan nen van Directie Zeeland van Rijks waterstaat, zei dit op het symposium Een Schelde zonder grenzen. „Door de enorme voor het Schelde- water zo onlogische bestuurlijke ver brokkeling moet het met het water per definitie slecht gaan", merkte hij op. „Geen van de betrokken instan ties afzonderlijk is in staat de Schel de te bederven, geen van hen is ook in staat deze rivier in zijn eentje te red den". Volgens hoofdingenieur directeur H. Engel van Directie Zeeland van Rijkswaterstaat is het zeer wel denk baar dat de huidige onderhandelin gen door de commissie Biesheuvel- Poppe resulteren in een Nederlands- Belgische Schelde-commissie. Een eerste aanzet voor een plan voor her stel van het Schelde-stroomgebied met een globale kostenraming zou naar zijn mening binnen een jaar kunnen worden opgesteld. In de commssie zouden volgens Engel ook coryfeeën uit de landbouw- en in dustriewereld moeten worden opge- ROTTERDAM - De lijndiensten van en naar de Rotterdamse luchtha ven Zestienhoven hebben in het eer ste kwartaal van 1990 negen procent meer passagiers vervoerd dan in de vergelijkbare periode van vorig jaar. Dit maakte de luchthavcndirectic be kend. In totaal maakten in de eerste drie maanden van dit jaar ruim 63.000 passagiers gebruik van Rotterdam Airport. De toename van het aantal passagiers kwam aan vrijwel alle luchtvaartmaatschappijen ten goede. Het aantal vervoerde vakantiepassa giers naar Portugal en Joegoslavië bleef met 1.400 passagiers iets achter ten opzichte van vorig jaar. Dit komt omdat het charterseizoen later is be gonnen dan vorig jar. De hoeveelheid vervoerde vracht per lijndienst steeg in het eerste kwartaal met 13 procent. Rotterdam Airport, dat sinds 1 januari wordt geëxploiteerd door Schiphol, telde over vorig jaar 310.000 passagiers.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 4