Openbaar vervoer-Delta Card eerste doel nieuwe stichting Lee Towers bere-enthousiast over bowlingrnarathon Renesse Benoemd tot officier ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Diefstal bouwmaterialen Inbraak in woning te Zierikzee Diefstal bromfiets Diefstal zendapparatuur Diefstallen uit auto's Twee keer brandstichting vrachtauto Vergadering commissie openbare werken Westerschouwen Vergadering commissie RO Westerschouwen Diefstal surfplank Stichting Promotie Delta vastbesloten om flink aan de weg te timmeren ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 3 mei 1990 Nr. 24737 3 Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice: Bezorging tot 20.00 uur 01110-17314. Woonhuisaansluitingen: Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar f 166,00: losse nummers f 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag Dinsdagkrant maandag Donderdagkrant woensdag Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven: Advertenties 01110-16551. 60 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) 1 6,80. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. tot 13.00 uur tot 11.30 uur tot 11.30 uur ZIERIKZEE - Tussen 28 april en een mei werden van een bouwplaats aan het Haringvlietplein te Zierik zee bouwmaterialen ter waarde van 2000 gulden gestolen. Het gaat om rollen dakbedekkings materiaal die werden gestolen, te vens forceerden de dieven de sloten van een elektriciteitskast en haalden de stoppen eruit. Namens de aanne mer deed A. A. M. R. uit Kwaden- damme aangifte van de diefstal en vernieling. ZIERIKZEE - Tijdens afwezigheid van de bewoners werd dinsdagavond ingebroken in een woning aan het Doelemanplein te Zierikzee. De dieven gingen er vandoor met enkele honderden guldens aan con tant geld. Zij kwamen tussen 19.45 en 22.45 uur de woning binnen via een raampje. Het gehele huis werd door zocht. J. van D. uit Zierikzee deed aangifte van de inbraak. ZIERIKZEE - Maandagavond, Ko ninginnedag werd van het Haven plein te Zierikzee de bromfiets van W. A. W. uit Zierikzee gestolen. De diefstal vond plaats tussen 17.00 en 0.15 uur. Het voertuig werd de vol gende 'dag, dinsdag, terug gevonden onderaan de jiijk aan de Juliana- straat te Zierikzee. BURGH-HAAMSTEDE - Tussen 25 april en 1 mei werd uit de boot van G. C. R. uit België de zendapparatuur gestolen. De boot lag in die periode in een bo- tenstalling aan de Boumansweg te Haamstede. De zendapparatuur die werd gestolen is ongeveer 350 gulden waard. RENESSE/BURGH-HAAMSTE- DE - Dinsdag overdag werden twee auto's opengebroken. Aan de Rampweg te Renesse stond de auto van de Duitser V. G. Dieven forceerden het portierslot en gingen er vandoor met de radio/cassettere corder ter waarde van 500 DM. Dat' gebeurde "tussen 11.15" en 13.10 uur. Ook de Belg M. J. C. werd de dupe van inbrekers. Zijn auto stond aan de Strandweg te Haamstede. Tussen 12.30 en 15.00 uur openden dieven het portier, door middel van ijzerdraad en namen een damestas mee met daarin persoonlijke papieren en een portemonnee met ongeveer 200 gul den aan contant geld. NIEÜWERKERK - Het brandweer korps Duiveland moest binnen enke le dagen twee keer uitrukken vanwe ge brandstichting van een vrachtwa gen die stond geparkeerd op een par keerterrein aan de Stolpweg te Nieu^ werkerk. Het ging om een vrachtwagen met oplegger van een bedrijf*in Kerkwer- ve die wordt bereden door R. F. J. uit Nieuwerkerk. In de nacht van vrij dag op zaterdag en in de nacht van maandag op dinsdag werd door van dalen de banden en het zeildoek van de vrachtwagen in brand gestoken. De brandweer van Duiveland was er steeds op tijd bij om erger te voorko men, maar desondanks werd het voertuig behoorlijk beschadigd. BURGH-HAAMSTEDE - Woens dag 9 mei vergadert de commissie openbare werken van de gemeente Westerschouwen. De verga dering wordt gehouden in het ge meentehuis te Burgh-Haamstede en begint om 19.30 uur. Op de agenda van de vergadering onder meer het betaald parkeren bij duinovergangen. Verder komt aan de orde het voorstel om geld beschik baar te stellen voor de betonverhar- ding bij diverse duinovergangen. Ook ter sprake komt het parkeerter rein achter de RK-kerk en de Noord straat in Haamstede. Men wil voor een gedeelte van de Noordstraat een stopverbod instellen en ook het in- en uitrijden van het parkeerterrein moet geregeld worden. Belangstel lenden kunnen de discussie binnen de commissie openbare werken vanaf de publieke tribune volgen. Ook door het publiek mag het woord gevoerd worden tijdens de vergadering. APELDOORN - Voorzitter A. Krol van de sectie zwakzinnigenzprg van de Nationale Ziekenhuisraad heeft op een congres in Apeldoorn gewaar schuwd dat thuiszorg voor geestelijk gehandicapten „geen afwas- of op- pashulp" is. Het gaat om gespeciali seerde werkzaamheden die deskun digheid vergen. Krol maakte zich kwaad over de opmerking van de voorzitter van de Vereniging van Ne derlandse Ziekenfondsen, S. Weijers, dat de zwakzinnigeninrichtingen het eigen belang boven dat van de patiën ten laten gaan en dat ze hun hulpaan bod niet vernieuwen en aanpassen aan de veranderende vraag. ZIERIKZEE - Een hoge koninklijke onderscheiding is toegekend aan Zierikzeeënaar J. M. van Westen. Hij werd benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Dit jaar viert Van Westen zijn 40-jarig ambts jubileum bij Rijkswaterstaat. Hij is werkzaam als senior project inge nieur bij het ministerie van verkeer en waterstaat bij de directie slui zen en stuwen van Rijkswaterstaat. In augustus 1953 was Van Westen betrokken bij de dienst dijkherstel. Later ging hij werken in het arron dissement Goes. In oktober 1965 versterkte hij de gelederen van de Del tadienst en in 1977 werd hij benoemd tot hoofdambtenaar bijzondere diensten. Uit hoofde van die functie vertegenwoordigde hij Rijkswa terstaat op internationale conferenties en fungeerde hij als adviseur bij verschillende buitenlandse projecten. In december 1984 werd Van Westen benoemd tot hoofd van de hoofdafdeling waterbouw van Rijks waterstaat. Van Westen is verder actief geweest binnen de Christelijke Gereformeerde Kerk. Van 1971 tot 1975 was hij diaken en van 1960 tot 1965 maakte hij deel uit van de bouwcommissie. Van 1967 tot 1984 was hij lid van het bestuur van de Vereniging tot Bevordering van het Christelijk Onderwijs. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - Maandag 7 mei vergadert de commissie ruim telijke ordening van de gemeente Westerschouwen. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede en begint om 19.30 uur. Op de agenda van de commissiever gadering de opvang van campers op kampeerterreinen. Ook aan de orde komt een brief aan recreatieonderne mers in verband met het Verblijfsre- creatief Ontwikkelings Plan (VOP) en de afgifte van kampeervergunnin- gen. Verder op de agenda het vooront werp-bestemmingsplan Lagezoom en het verzoek van het bestuur van het Landbouwmuseum om medewerking voor vestiging van het Landbouwmu seum in het complex van de Cebeco aan de Meeldijk. Belangstellenden kunnen de discussie binnen de com missie volgen vanaf de publieke tri bune. Voor het publiek bestaat ook de mogelijkheid tijdens de vergadering het woord te voeren. SCHARENDIJKE - Ruim 1600 DM was de waarde van de surfplank die dinsdag werd gestolen van een auto die aan de Brouwersdam stond ge parkeerd. Het was de auto van de Duitser K. S. uit Wuppertal. Het feit dat de surf plank met een staalkabel aan de auto was bevestigd bleek voor de dieven geen hindernis. Tussen 16.00 en 18.00 uur werd de staalkabel doorgeknipt en de surfplank meegenomen. RENESSE - De organisatie van de derde bowlingrnarathon te Renesse, kan zich verheugen in een groot enthousiasme van veel benaderden, als 'sponsor voor het goede doel'. Dit jaar gaat iedere gegooide strike (alles in één worp om ver) een bepaald bedrag opleveren ten behoeve van het in aanbouw zijnde fami liehuis van de Dr. Daniël den Hoed Kliniek. Tijdens de zesentwintig uur duren de marathon worden naar verwachting zo'n 1700 strikes gegooid. Met de huidige stand betekent dit inmiddels een opbrengst van minstens 15.000 gulden. De be kende zanger Lee Towers, ambassadeur van het familiehuis, heeft de organisa tie toegezegd het totaalbedrag persoonlijk in ontvangst te komen nemen op za terdag 19 mei aanstaande. ,,lk doe het graag zelfs", laat hij desgevraagd weten. Veel moeite kostte het de organi satie overigens niet om Lee Tbwers naar Renesse te laten afreizen. „Ik ben bere-enthousiast overeen der gelijk initiatief. Ik kom daarom graag om de cheque in ontvangst te nemen", aldus Towers. Dat hij niet voor niets komt blijkt wel uit het feit dat het 'strike-bedrag' mo menteel al op negen gulden staat. Vermenigvuldigd met het aantal te verwachten strikes (1700), over zesentwintig uur bowlen, bete kent dit minimaal een bedrag van ruim 15.000 gulden. De eerste paal voor het familie huis, dat direct naast de Dr. Da niël den Hoed Kliniek (DHK) wordt gebouwd, is reeds geslagen op 14 maart jongstleden. Als alles volgens planning verloopt, is de- oplevering half december van dit jaar. Lee Towers wil overigens heel graag zijn verhaal kwijt over de (DHK): „Dat de DHK een belang rijke voorziening is in medisch Nederland staat vast. Het verrich te onderzoek wordt bekostigd door het Koningin Wilhelmina Fonds". Jaarlijks wordt er bij 50.000 Ne» derlandsers kanker geconsta teerd. Heden ten dage wordt de helft hiervan genezen. Towers: „En dat allemaal door het weten schappelijk instituut de DHK welke is aangesloten bij alle Eu ropese instituten met het hoofd kwartier in Brussel. Hierdooi* draagt het Rotterdamse instituut bij aan de vooruitgang en blijft op deze manier heel direct op de hoogte van de nieuwste ontwik kelingen". Zanger, en ambassadeur van het familiehuis van de Dr. Daniël Den Hoed Kliniek. Lee Towers, toonde zich bere-enthousiast over het initia tief van de derde bowlingmarathon. Het familiehuis gaat een be langrijke rol spelen bij de opvang van patiënten die voor dagelijkse poliklinische behandeling van ver komen, en voor wie het heen en weer reizen soms een zware belas ting vormt. De financiering voor de bouw is inmiddels rond. Voor de exploitatie ervan moeten ech ter nog vele duizenden guldens op gehoest worden. Vandaar dat am bassadeur Lee Tbwers alle activi teiten. waarbij geld opgedaan wordt voor het familiehuis, en thousiast toejuicht. Graag wil hij dat vervolgens tonen door per soonlijk zijn gezicht te laten zien bij een dergelijk evenement. Zo ook voor de Renesse Bowlingma rathon op 18 en 19 mei aanstaande. NIEUW-HAAMSTEDE - De kersverse Stichting Promotie Delta is vastbesloten om flink aan de weg' te timmeren. Het allereerste doel waar de stichting zich op richt is het realiseren van een Delta Card. Een kaart waarmee men tegen een gereduceerd ta rief binnen het Deltagebied gebruik kan maken van het openbaar vervoer. „Ik denk dat die er gewoon zo snel mogelijk moet komen", aldus een gedecideerde voorzitter L. Rietveld. Samen met bestuurslid F. van Vlooten en secretaris W. Jansen wil hij niets liever dan zo snel mogelijk aan de slag. Daarbij gebruik makend van de hand- en span diensten van PR-man W. Wattel. De nieuwe promotiestichting, zo blijkt uit het relaas van Rietveld en Wattel, heeft zichzelf een breed werk terrein aangemeten. Wattel: „We mik ken op het Deltagebied tussen Rotter dam en Antwerpen en het accent gaat daarbij liggen op de watersport. Er zijn al een paar ideeën voor grotere evenementen". Sponsors De Stichting Promotie Delta wil daarbij niet afhankelijk zijn van overheidssubsidies. „Wij zoeken het meer in de sponsoring", aldus Wattel. „Dat is ook een van de redenen waar om we zo'n groot gebied gekozen heb ben". Wattel en Rietveld zijn er vast van overtuigd dat het niet al te veel moeite zal kosten om van bedrijven geld los te krijgen voor promotie-ac tiviteiten. Als men de sponsors iets terug wil geven voor hun financiële steun moet je natuurlijk wel met goede plannen komen. Liefst evenementen waar niet alleen de nationale pers op af komt, maar ook de internationale pers. Wattel en Rietveld spelen met verschillende ideeën. Eén van die ideeën is het organise ren van een zeilrace tussen Zeeland en Sjaelland in Denemarken. Een ambitieus plan, maar volgens Wattel en Rietveld zeker haalbaar. Ze heb ben nog meer ijzers in het vuur. Ze willen de stichting heel nadrukkelijk presenteren op één van de belangrijk ste beurzen: Boot Düsseldorf. Samenwerking Wattel stelt met nadruk dat het ze ker niet de bedoeling van de nieuwe promotiestichting is om onder de dui ven van de VVV's te gaan schieten. „We streven naar een goede samen werking met VVV's en andere promo tiestichtingen. Dat staat voor ons voorop". Hij koppelt daar de opmer king aan vast dat de stichting zich be wust wil toeleggen op de waterre creatie, juist omdat men het gevoel heeft dat die recreatietak op dit mo ment niet de aandacht en promotie krijgt die zij verdient. „Kijk, de VVV's doen natuurlijk ontzettend hun best, maar het blijft steeds bij projnotie van delen van de Delta. De Delta als geheel komt in die promotie niet goed uit de verf", aldus Wattel. Voorzitter Rietveld vult aan: „Kijk, het accent ligt bij ons op wa tersport. Maar wij willen ook veel aandacht besteden aan de natuur historische, cultuurhistorische en na tuurwetenschappelijke waarde van het Delta-gebied. Op de vraag hoe men dat precies gestalte denkt te gaan geven blijft Rietveld het ant woord schuldig. Serieus Wel benadrukt hij dat de Stichting Promotie Delta beslist niet gezien moet worden als een eepdagsvlieg. „We zijn een serieuze club en we wil len ook serieus van start". Duidelijk is dat de mensen van de nieuwe stich ting staan te trappelen om er flink te genaan te gaan. De eerste bijeen komst met een aantal potentiële sponsors staat al gepland, en wel voor 16 mei. Het bestuur van Stichting Delta Promotie v.l.n.r.: L. Rietveld, F. van Vlooten en W. Jt.nsen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 3