SAMAN SAMAN gemeente Z j rikzee AUTORIJSCHOOL KORT VAKANTIEWERK jongen of meisje SPORT-SURF JONKER PERKPLANTEN GERANIUMS (hang) FUCHSIA'S e.d. MARCO DE RIJKE GEMEENTE WESTERSCHOUWEN GEMEENTE WESTERSCHOUWEN medewerker algemene dienst Gemeente Brouwershaven nieuwe theoriecursus Vis en palinghandel Let op onze reklame! Vis en palinghandel w GEMEENTE MlDDENSCHOÜWEN ENTHOUSIAST MEDEWERK(ST)ER Gemeente Brouwershaven ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag l mei 1990 Nr. 24736 9 BEKENDMAKING Datum: 1 mei 1990 De burgemeester van Westerschouwen maakt bekend, dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 23 april 1990 heeft besloten om te verklaren, dat voor de percelen sectie F nrs. 362, 365 en 958, plaatselijk bekend gebied tussen de Kloosterweg en de Hogezoom, achter de Platboslaan en de Duinoordweg te Haamstede, een bestemmingsplanherziening wordt voorbereid. Genoemd besluit ligt met de bijbehorende tekening met ingang van woensdag 2 mei 1990 ter gemeentesecretarie te Haamstede, afdeling IV, voor een ieder ter inzage. Dit besluit treedt in werking met ingang van 2 mei 1990. De burgemeester voornoemd, J. L. NIEMANTSVERDRIET--LEENHEER Haamstede, 1 mei 1990 Bij de dienst Gemeentewerken is plaats voor een Taak: het verrichten van alle voorkomende werkzaamheden. Salaris: Afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring van 2109,— tot maximaal 2656,— bruto per maand met een uitloopmogelijkheid tot 2909,—. Voorts zijn de gebruikelijke rechtspositieregelingen van toepassing. Sollicitaties: Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen voor 9 mei a.s. te richten aan de directeur van Gemeentewerken van Westerschouwen, Kloosterweg 60, 4328 GD Burgh- Haamstede. VOORBEREIDINGSBESLUIT De burgemeester van Brouwershaven maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat vanaf 2 mei 1990 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het be sluit van de gemeenteraad van 17 april 1990, nr. 10, waar bij op grond van artikel 21 van genoemde wet wordt ver klaard, dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan Buitengebied voor percelen grond, kadastraal bekend gemeente Brouwershaven, sektie F ill's. 149 gedeeltelijk en 160, plaatselijk bekend Tram baan 9 te Zonnemaire, zoals op de bij dit besluit beho rende tekening gearceerd is aangegeven. De burgemeester van Brouwershaven, L. N. LABRUYÈRE Brouwershaven, 1 mei 1990 Maandag 14 mei a.s. begint de Aanvang 19.30 uur. Nieuwerkerk Inlichtingen: 01114-1478 Voor onze sportshop Leeftijd vanaf 16 jaar. Zuidstraat 4 - Haamstede - Telefoon 01115-1566 Vele soorten Zandweg 22 - 4301 TA Zierikzee - Telefoon 01110-13365 pQOoeoeeoooocKseooDooooooej Visstraat 13 - Zierikzee Zeeverse schar per kilo3,50 4 kilo voor10,00 Gebakken schar xh kilo voor3,75 Gerookte forelfilet per pakje3,50 2 pakjes voor5,00 Ook volop verse paling en garnalen om zelf te pellen. Visstraat 13 - Zierikzee - Tel. 01110-13296 bsosooeseeoseoeooeeeesosol VRAAG NAAR ONZE ADVERTENTIE-TARIEVEN 01110-16551 Voor onze afdeling financiën zoeken wij op termijn een voor 19 uur per week. Functie-informatie: invoeren en verwerken yan de fjnanc^gle gdmiriistratie op het computersysteem; assisteren bij het opstellen van de begroting en jaarreke ning; overige administratieve werkzaamheden. Functie-eisen: opleiding MAVO/LEAO niveau; boekhoudkundige kennis en /of ervaring en bekendheid met geautomatiseerde gegevensverwerking strekt tot aanbeveling. Salaris: Afhankelijk van leeftijd en ervaring bedraagt het salaris bruto minimaal 1265,— en maximaal 2909,— per maand, gebaseerd op een 38-urige werkweek. Inlichtingen: Telefonische inlichtingen worden verstrekt door het hoofd van de afdeling financiën, de heer A. J. M. de Jonge (01117- 2020, toestel 28). De gemeente wil actief uitvoering geven aan de Wet Arbeid Gehandicapte Werknemers. Personen met een handicap wor den dan ook nadrukkelijk uitgenodigd te solliciteren. Sollicitaties: Binnen 1 week na het verschijnen van dit blad zenden aan burgemeester en wethouders van Middenschouwen, Platte- weg 33, 4322 BD Scharendijke, onder vermelding van .solli citatie" in de linkerbovenhoek van de envelop. Stadhuisnniseum geopend Vanaf vandaag, dinsdag 1 mei, tot 1 oktober 1990 is het Stadhuismuseum van Zierikzee weer geopend. Het Stadhuismuseum is ondergebracht op de tweede ver dieping van het stadhuis aan de Meelstraat 8. Bijzonder fraai is de eikenhouten kapconstructie van de Schutters- zaal, welke op een omgekeerd schip lijkt. In deze zaal staan vitrines met glas en zilver, alsmede het scheepsmodel ,,'t Welvaeren der stad Zierikzee", welke van de Slavenkas langdurig in bruikleen is verkregen. In de kostuumkamer staan nieuwe kostuumfiguren in Schouwen-Duivelandse klederdracht opgesteld. De torenkamer is gedurende de sluitingsperiode van het museum grondig opgeknapt. In het museum is veel over de geschiedenis van Zierikzee te zien, onder andere door middel van tekeningen, schilderij en en bodemvondsten. Er zijn dit jaar twee wisseltentoonstellingen. Ter gelegen heid van de 40e tocht van Kor Bot, welke komend najaar wordt gehouden, is in samenwerking met het Nationaal Na tuurhistorisch Museum in Leiden de tentoonstelling „Fos siele beenderen uit de Oosterschei de" ingericht, waarbij veel vondsten te zien zijn,. Constant en Rie Nobels uit Goes exposeren in twee vitrines in de Achterzaal twaalf Zeeuwse klederdrachtpoppen. Het Stadhuismuseum is, geopend van maandag tot .en m#: vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Het uur middagsluiting is met ingang van dit jaar vervallen. Op zaterdag, zondag en feestdagen is het museum gesloten. De toegangsprijs be draagt voor volwassenen 1,50, kinderen van 6 tot 13 jaar en 65-plussers betalen 0,75 en kinderen tot 6 jaar onder ge leide en houders van een CJP hebben gratis toegang. OPENBARE BEKENDMAKING De burgemeester van Brouwershaven brengt ter openba re kennis, dat met ingang van 2 mei 1990 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt een bouwplan, ingediend door de heer A. H. Stolk te Zonnemaire, voor het bouwen van een garage op het perceel Trambaan 9 te Zonnemaire, kadastraal bekend gemeente Brouwershaven, sektie F nrs. 149 gedeeltelijk en 160. Voor de desbetreffende perceelsgedeelten geldt thans in gevolge het vigerende bestemmingsplan Buitengebied een bestemming voor landbouw. Voor de uitvoering van het bouwplan zou evenwel nodig zijn een bestemming voor erf. In verband hiermede is een herziening van dit bestem mingsplan in voorbereiding, waartoe door de raad bij besluit van 17 april 1990 een zgn. voorbereidingsbesluit is vastgesteld. Daar het bouwplan met deze voorgenomen herziening wel in overeenstemming is, hebben burgemeester en wethouders besloten middels toepassing van de proce dure geregeld in artikel I9a der Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmings plan, teneinde daarna de gevraagde vergunning te kun nen verlenen met inachtneming van het bepaalde in arti kel 19 der genoemde wet, juncto artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Gedurende bovengenoemde termijn, van 2 tot en met 15 mei 1990, bestaat voor een ieder de mogelijkheid schrif telijk bezwaren tegen het verlenen van vrijstelling in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 28, 4318 ZG Brouwershaven. De burgemeester van Brouwershaven, L. N. LABRUYÈRE Brouwershaven. 1 mei 1990 (Jw grootouders lazen hem al de vooravond op de gebruikelijke plaatsen, door de zorg van de gemeente, bloemenkransen gelegd. Omdat het dit jaar vijftig jaar is geleden dat Nederland bij de Tweede Wereldoorlog betrokken raakte vindt op 4 mei een herdenkingsbijeenkomst plaats in de Nieuwe Kerk. Aan dit programma wordt medewerking verleend door de plaatselijke commissie van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken, die de Nieuwe Kerk beschikbaar stelt, organist D. Visser, Koninklijke Harmonie Kunst Eer, mevrouw J. A. van Kooten, burgemeester J. J. P. M. Asselbergs en Dr. A. Jobsen, predikant van de Gereformeerde Kerk. Belangstel lenden worden verzocht voor 19.55 uur in de kerk aanwezig te zijn. daar ook deze herdenkingsbijeenkomst om 20.00 uur begint met de gebruikelijke twee minuten stilte. Een programmaboekje ligt bij de ingang van de kerk aldaar. Collectes Gedurende de maand mei worden er vier collectes gehou den. De Novib zamelt geld in tussen 7 en 12 mei en' het Ne derlands Astma Fonds doet dit een week later, van 14 tot 19 mei. AVO-Nederland collecteert tussen 21 en 26 mei en het Nederlands Rode Kruis vraagt van u een financiële bijdra ge van 28 mei tot 9 juni. Nieuw gemeenteraadslid Vandaag, dinsdag 1 mei 1990, wordt om 19.30 uur de op 21 maart jl. gekozen gemeenteraad geïnstalleerd in de raad zaal van het stadhuis. Van de 13 gemeenteraadsleden ko men er twaalf in de raad terug. Het PvdA-raadslid H. Asma, vorige week benoemd tot ereburger van Zierikzee, was niet meer verkiesbaar en wordt opgevolgd door de heer G. H. Brand. Ook u kunt de installatie van de nieuwe raad, inclusief de verkiezing van de wethouders bijwonen. Nieuw raadslid G. H. Brand. (Foto Bob Noomen). Nationale herdenking 4 mci.U)90 Vrijdag 4 mei 1990 vindt de jaarlijkse nationale herdenking plaats, waarbij allen, zowel burger als militair, die sinds het begin van de Tweede Wereldoorlog, wanneer of waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk zijn geval len, alsmede van allen, die door oorlogshandelingen en ter reur zijn omgekomen, worden herdacht. De Nationale Her denking is niet alleen stilstaan in dankbaarheid aan hen die het hoogste offer brachten, doch houdt ook bezinning in op heden en toekomst. Tevens is dit een appel op ieders in dividuele verantwoording in de huidige maatschappij ten aanzien van onderdrukking, racisme en onverdraagzaam heid. Van 's avonds 18.00 uur tot zonsondergang zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. U wordt verzocht ook deze gedragslijn te volgen. Van 19.45 tot 30 sccondcen voor 20.00 uur zullen de klokken van alle kerken luiden. Van 20.00 tot 20.02 uur zal twee minuten stil te in acht worden genomen. Om 18.30 uur vindt in Zierikzee de Stille Tocht plaats vanaf het schoolplein van de J. L. de Jongeschool aan 't Vrije naar het Joods Monument aan de Grachtweg. Tévens worden in Plaatsen en voorwerpen, uitstallingen terrassen e.d. op of aan de openbare weg Gemeentegrond is eigendom van de gemeente en de ge meente heeft daarom normaliter het gebruik van deze grond. Een groot gedeelte van deze grond is bestemd als openbare voorziening, zoals voetpaden, verkeerswegen, plantsoenen, sportvelden, e.d. Daardoor kan iedereen gebruik maken van de gronden in de functie waarvoor deze zijn bestemd. Particulieren en ondernemers willen soms gebruik maken van de gemeentelijke gronden, bestemd als openbare voor ziening, buiten die bestemming om. De gemeente kan haar grond dan beschikbaar stellen en vraagt daar een financiële vergoeding voor. Ook wordt gebruikt gemaakt door derden van gemeentelij ke eigendommen om daar bijvoorbeeld reclame aan op te hangen. Ook in zo'n geval wordt er soms van tevoren toe stemming gevraagd. Indien die verleend wordt, gebeurt dat onder voorschriften. In hoofdstuk 2, paragraaf 5 van de Algemene plaatselijke verordening is in artikel 2.1.5.1., lid 1 de bepaling opgeno men dat het verboden is zonder vergunning van burgemees ter en wethouders de weg of een weggedeelte te gebruiken anders dan overeenkomstig de bestemming daarvan. Inge volge dit artikel is het verboden zonder vergunning voor werpen o.a. op de openbare weg te plaatsen. Ter handhaving van de openbare orde en uit een oogpunt van verkeersveiligheid achten burgemeester en wethouders het noodzakelijk het plaatsen van voorwerpen op de open bare weg of op grond in eigendom van de gemeente Zierik zee in de hand te houden door het vaststellen van een rege ling inzake het gebruik van gemeentegrond. Algemeen Het college van burgemeester en wethouders hanteert de volgende beleidslijn in het verlenen van vergunningen voor het plaatsen van voorwerpen op gemeentegrond: 1. Een ieder die gemeentegrond of gemeentelijk objecten wil gebruiken moet daarvoor vooraf een .schriftelijke vergunning hebben van het college van burgemeester en wethouders. Deze vergunning dient schriftelijk bij ons college te worden aangevraagd. 2. Kan een vergunning worden verleend dan wordt daarin in ieder geval opgenomen: a. de activiteit waarvoor gemeentegrond of gemeentelij ke objecten in gebruik worden genomen; b. het aantal vierkante metei's te gebruiken grond of het/de te gebruiken gemeentelijk(e) object(en); e. de exacte lokatie; d. de tijdsperiode; e. de melding dat precariorechten zullen worden gehe ven; f. de sanctie bij overtreding van één van de voorschriften gesteld aan de vergunning. 3. De activiteiten waarvoor gemeentegrond of gemeentelij ke objecten in gebruik worden genomen, worden onder scheidon in: a.'gebruik van gemeentegrond ten behoeve van het uit stallen van winkelwaren; b. gebruik van gemeentegrond ten behoeve van het heb ben en exploiteren van een horecaterras; c. overig gebruik van gemeentegrond en gemeentelijke objecten. Naast algemene voorschriften kunnen voorschriften in de vergunning worden opgenomen betrekking hebbend op liet onder vorengenoemde punten vermelde gebruik. 4. Ondernemingen/particulieren die niet in het bezit zijn van de schi'iftelijke vergunning of in overtreding zijn met de verleende vergunning krijgen geen waarschuwing meer doch rechtstreeks zal worden overgegaan tot ver wijdering van hetgeen zonder vergunning of in overtre ding met de verleende vergunning is geplaatst of aange bracht. 5. De met de uitvoering van dit beleid belaste ambtenaar overhandigt bij overtreding aan de betreffende onderne mer of particulier een brief of als dat niet mogelijk is de poneert hij een brief in de brievenbus van het 'pand waar uit de materialen (voorwerpen) geacht worden afkomstig te zijn. De brief bevat o.a. een summiere opsomming van de verwijderde voorwerpen. Een uitzondering ten aanzien van verwijdering van voor werpen wordt gemaakt voor goederen die door de bezor gers worden geladen of gelost. Dergelijke goederen mo gen maximaal een half uur op de openbare weg staan. 6. De eigenaar kan de materialen (voorwerpen) weer terug halen bij de gemeente Zierikzee. Om zijn eigendommen weer terug te krijgen dient de eigenaar zich te legitime ren, de verkregen brief van de ambtenaar die belast was met de verwijdering te overhandigen en het bedrag van de werkelijk gemaakte kosten met een minimum van f 250,- aan de gemeente betaald te hebben zijnde de ge maakte kosten van opladen/opslag van het materiaal door de dienst gemeentewerken. Indien de materialen (voorwerpen) niet binnen 14 dagen na de verwijdering door de betreffende eigenaar zijn terug gehaald, zijn deze ter vrije beschikking van de gemeente. 7. De gemeente is niet verantwoordelijk voor beschadiging van of aan het verwijderde voorwerp/materiaal. Het' zal duidelijk zijn dat niet in alle gevallen een vergun ning voor het plaatsen van voorwerpen op gemeente grond kan worden verleend. Een vergunning kan worden geweigerd op de volgende gronden: - indien het beoogde gebruik schade toebrengt aan de weg; - indien het beoogde gebruik gevaar oplevert voor de bruikbaarheid van de weg of voor het doelmatig en veilig gebruik daarvan; - indien het beoogde gebruik een belemmering Ran vor men voor het doelmatig beher en onderhoud van de weg. Hierbij zij vermeld dat van de weg, ingevolge de Algemene plaatselijke verordening, deel uitmaken van de tot de weg behorende (voet)paden en bermen. Beoordeling van de vergunningaanvraag Bij de beoordeling van de vergunningaanvragen voor het plaatsen van voorwerpen op gemeentegrond worden de aanvragen onderscheiden naar een drietal activiteiten: a. gebruik van gemeentegrond ten behoeve van hét uit stallen van winkelwaren; b. gebruik van gemeentegrond ten behoeve van het heb ben en exploiteren van een horecaterras; c. overig gebruik van gemeentegrond. Voor elk van de drie activiteiten hanteert ons college, naast het vorengenoemde algemene beleidskader, specifieke be leidsregels. Deze zijn de volgende; ad a. gebruik van gemeentegrond ten behoeve van het uit- tallen van winkelwaren. - het uitstallen van te verkopen artikelen is alleen mogelijk vóór de gevel van het bij de vergunninghou der in gebruik zijnde bedrijfspand; - de gemeentegrond vóór het bij de vergunninghou der in gebruik zijnde perceel wordt benut, zoals na der aangegeven is in de verleende vergunning; - het maken van reclame is, met uitzondering van het uitstallen van winkelwaren op zich en de prijsstel ling hiervan, niet toegestaan; ad. b. gebruik van gemeentegrond ten behoeve van het heb ben en exploiteren van een horecaterras. - het tot het terras behorende meubilair is slechts aanwezig gedurende de periode dat het horecaterras in exploitatie is; - de gemeentegrond vóór het bij de vergunninghou der in gebruik zijnde perceel wordt benut, zoals na der aangegeven is in de verleende vergunning; - vergunning voor het gebruik van gemeentegrond ten behoeve van het hebben en exploiteren van een horecaterras wordt verleend voor de periode van 1 april tot en met 31 oktober; indien hierom door de vergunninghouder wordt verzocht kan vergunning worden verleend voor een tussen voornoemde data liggende kortere periode; ad. c. overig gebruik van gemeentegrond of gemeentelijke objecten. - de periode waarvoor vergunning wordt verleend voor overig gebruik van gemeentegrond of gemeen telijke objecten zal door ons college per aanvraag worden beoordeeld. Het college van burgemeester en wethouders heeft de be voegdheid nadere voorschriften in de vergunning op te ne men met betrekking tot het onder a„ b. en c. genoemde ge bruik van gemeentegrond of gemeentelijke objecten. De leden 2 tot en met 6 van artikel 2.1.5.1. van de Algemene plaatselijke verordening alsmede de Verordening op de hef fing en invordering van precariorechten zijn van toepassing op deze beleidsnotitie. De beleidsnotitie is op 23 april 1990 door ons college vastge steld en treedt met ingang van 1 juni 1990 in werking. Tot 1 juni 1990 worden belanghebbende die gebruik maken van gemeentegrond of gemeentelijke objecten en nog niet be schikken overeen vergunning tot het gebruik hiervan, in de gelegenheid gesteld epn verzoek om vergunning bij ons col lege in te dienen. Aanvraagformulieren hiervoor kunt u af halen bij de dienst gemeentewerken, Meelstraat 10, 4301 EC Zierikzee. Door het bekendmaking van deze beleidslijn in deze adver tentie kan een ieder weten waar men zich aan behoort te houden en welke actie wordt ondernomen indien dit niet gedaan wordt. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot de ge meentesecretarie, afdeling Algemene Zaken. Ons college spreekt de hoop uit dat zo min mogelijk opge treden behoeft te worden, doch zal echter niet schromen op te treden wanneer dat nodig is. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse mededelingenrubriek van de go meente. Redactie: Bureau Voorlichting, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 9