Gouden ere-medaille voor jubilerende J. K. Krijger Nieuwe brandweergarage in Oosterland officieel geopend SAMAN BV OPROEP BEZ0RG(STER)ER DE ZIERIKZEESCHE COURANT Stralende feestdag in beeld gebracht Opgespeld op Stad Zierikzee Man verdronken in Dreischor Schuifdeuren worden vanuit Alarm Centrale in Vlissingen automatisch geopend eitr ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Onderscheiding Koninginnedag Kor en Bot Tegenwerking De lintjesregen heeft zich ook op Schouwen- Dit jaar wederom eën volledig foto-verslag van Veertig jaar Kor en Bot te kijk in Stadhuismu- WVO komt maar met moeite langs het tegen- Duiveland voltrokken. (Pag. 2). de Koninginnedag 1990 van fotograaf Joop van seum van Zierikzee. (Pag. 6). werkende voetbalelftal van Zierikzee. (Pag. 11). Houdt. (Pag. 4 en 5). DINSDAG 1 MEI 1990 146ste jaargang: Nr. 24736 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Waar rook is, is vuur. Gezegde ZIERIKZEE - Een Koningin nedag onder weersomstandig heden, haast te mooi om waar te zijn. Niets kon er maandag fout gaan, nadat in de vroege ochtenduren al bleek, dat het een stralende dag zou gaan worden. In zeventien plaatsen (Burgh- Haamstede, Renesse, Noord- welle, Serooskerke, Brouwers haven, Noordgouwe, Dreischor, Zonnemaire, Sirjansland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Oosterland, Bruinisse, Zierik zee, Kerkwerve, Ellemeet en Scharendijke) was het feest. In de ene plaats trokken wat meer mensen de straat op dan elders, maar gezellig was het eigenlijk overal wel. De Oranjecomite's hadden het onderste uit de kast ge haald en werden met het stra lende weer op hun wenken be diend. Dat stimuleerde menigeen om de vlag uit te ste ken en de straat op te gaan. El ders in deze krant een volledig overzicht van de festiviteiten in de streek. Fotograaf Joop van Houdt heeft met een onzer verslaggevers een toernee op Schouwen-Duiveland gemaakt en daarbij - zoals van de Nieuwsbode verwacht mag worden - geen dorp overgesla gen. Veel kijkplezier ZIERIKZEE - Op de Stad Zierikzee van Rederij Den Breejen zijn de 64-jarig;e J. K. Krijger van Graan- en meelhandel Krijger bv in Renesse de versierselen behorende bij de ere-medaille in goud opgespeld door de Westerschouwse burgemeester, mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer. Krijger heeft naast zijn maatschappelijke inspanning vijftig jaar zijn krachten gegeven aan het voornoemde familiebedrijf. DREISCHOR - Bij de Loswal in Dreischor is maandag 30 april de uit Nederhorst-Den Berg afkomstige G. Bouwmeester verdronken. Bouw meester was een ervaren duiker. Vol gens de politie is de man waarschijn lijk verward geraakt in de fuiken en verdronken. De Rijkspolitie te water heeft de zaak verder afgehandeld. Burgemeester Niemantsverdriet speldt Krijger de versierselen op. (Foto: Joop van Houdt). Vandaag, 1 mei, is Krijger vijftig jaar in dienst van de Renesser onder neming, die vandaag de dag een om zet heeft van zo'n twaalf miljoen gul den. Het bedrijf vervaardigt meel- produkten en heeft een afzetgebied tot ver buiten de regio Schouwen- Duiveland. Niemantsverdiet herin nerde de vele aanwezigen aan boord van de Stad .Zierikzee aan de tijd, dat Krijger nog op het paard en de wagen was aangewezen. Krijger begon als leer- en loopjon gen bij zijn vader. Geleidelijk aan ging hij echter steeds verantwoorde- lijker werk verrichten om uiteinde lijk met zijn broer Jan als directeur de leiding van het bedrijf in banden te nemen. Deze functie oefent hij met zijn twee neven (broer Jan overleed in 1983) nog steeds uit. Gestaag Het bedrijf is in de vijftig jaar, dat Krijger er werkt, gestaag gegroeid. Van een jaaromzet van drie miljoen gulden in 1964, is het uitgegroeid tot een bedrijf met een omzet van circa twaalf miljoen gulden en zijn er da gelijks dertien mensen werkzaam. Burgemeester Niemantsverdriet gaf hem de onderscheiding aan boord van het schip, omdat de familie die lokatie gekozen had voor het jubi leumfeest. Maatschappelijk heeft Krijger zich met name ingezet voor de Nederland se Hervormde Kerk in Renesse. In 1962 werd hij daar benoemd tot nota bel om na diverse andere taken in 1978 ouderling kerkvoogd te worden. Dat heeft hij gedaan tot 1982. Van daag de dag woont Krijger in Vlis- singen. Ook heeft hij de oprichting van de Zierikzeese kegelclub de Baanbre kers op zijn naam staan en is hij be stuurslid van de watersportvereni ging Brouwershaven. Tot 1986 was hij secretaris van de club, daarna is hij echter wel bestuurslid gebleven. WASHINGTON - Het probleem aan een van de twee antennes van de Hubble-telescoop, die vorige week in de ruimte werd gelanceerd, is opge lost. Dat hebben technici van het Amerikaanse ruimtevaartcentrüm NASA meegedeeld. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's NIEUWERKERK - Wanneer de brandweer van Duiveland uitrukt gaan de twee grote schuifdeuren van de nieuwe brandweergarage op een sein van de Alarmcentrale in Vlissingen automatisch open. Zaterdagmorgen hoefden de brandweerlieden niet uit te rukken, maar desondanks werden de deuren automatisch geopend. Dat gebeurde op een sein van burgemeester A. Bergshoeff. Het was de officiële handeling waarmee de nieuwe brandweergarage aan de Wilgenstraat op het industrieterrein te Oosterland in gebruik werd genomen. Het nieuwe brandweeronderkomen heeft 400.000 gulden gekost en werd in eigen beheer ontworpen door de dienst gemeentewerken Duiveland. Behalve voor de beide blusvoertui- gen waarover het korps momenteel beschikt, is in de brandweergarage ook ruimte voor een derde voertuig, een kleine hulpverleningswagen, die volgens planning over enkele jaren wordt aangeschaft. Verder is reke ning gehouden met de stalling van Burgemeester A. Bergshoeff heeft zojuist via de portofoon, de schuifdeuren geopend. een rijksblusvoertuig. Een apparaat van de rijksoverheid dat in de toe komst wordt ingezet bij grootschali ge hulpverlening door alle brand weerkorpsen in de regio samen. Vol ornaat Het zonnetje scheen, de muzikan ten van Oosterlands Fanfare speel den vol ijver en alle 25 brandweerlie den van het Duivelandse korps waren in vol ornaat gekleed ter gelegenheid van de officiële opening. Onder de be langstellenden die naar de Wilgen straat kwamen bevonden zich ook commandanten van andere brand weerkorpsen in de regio, gemeente raadsleden van Duiveland en brand weerlieden uit het Duitse Altenstad, die men leerde kennen tijdens deel name aan brandweerwedstrijden in Duitsland en Oostenrijk. In het nieuwe instructielokaal van de brandweergarage maakten negen mensen van de gelegenheid gebruik om ter gelegenheid van de officiële opening het woord te voeren. De bur gemeester van Duiveland, A. Bergs hoeff omschreef het Duivelandse brandweerkorps als een enthousias te club vrijwilligers. ,,Dat is weer eens gebleken bij de afronding van de nieuwbouw van deze garage. Men heeft menig uurtje gestoken in het realiseren van de inrichting". Een van de initiatieven daarbij was de uitgave van een boekje over de ge schiedenis en alle wetenswaardighe den van het korps geschreven door ondercommandant Henk van der Maas. De burgemeester gebruikte en kele citaten uit het boekje. Zo kampte het gemeentebestuur van Nieuwer kerk in 1900 met het herstel van de brandspuit. ,,Daar de geldelijke mid delen niet voor het oprapen lagen,, moest eerst worden onderzocht of een krankzinnige uit deze gemeente wel of niet op kosten van de gemeente werd verpleegd. De kosten voor her- Stel van de brandspuit waren 74,92". Mede naar aanleiding van dit citaat benadrukte Bergshoeff het belang van een goed materieel, een goede huisvesting en goede oefening van de brandweer. Het cadeau dat hij na mens de gemeente aanbood had dan Pt V P K ook alles te maken met instructie van de brandweerlieden. Het was een te levisietoestel dat het bekijken van in- tructieve videobanden moet mogelijk maken. Het cadeau dat door J. P. Boogert werd aangeboden namens de hoofd aannemer en de onderaannemers die de nieuwe brandweergarage bouw den, sloot daarbij perfect aan. Het was een videorecorder. Ook Boogert en zijn werknemers werden tijdens de bouw geconfronteerd met de grote betrokkenheid van de brandweerlie den. ,,Ik heb wej eens gedacht: dat wordt straks een heel korps opzich ters. Maar dat viel toch mee". „Voor een grootschalig optreden van alle brandweerkorpsen samen is het juiste materiaal nodig", aldus R. C. M. Schalkens die het woord voerde namens de regio Noord- en Midden Zeeland. Hij wees er op dat de oplei dingen van brandweerlieden steeds meer gericht zijn op grootschalig op treden van diverse korpsen samen. „Uitgaande van zelfstandigheid zal in de toekomst steeds vaker worden samengewerkt door de diverse brandweerkorpsen. Het materiaal dat daarvoor nodig is wordt toege voegd aan het gemeentelijk mate- vervolg pagina 3 Verwachting tot woensdagavond: Warm en zonnig Vannacht enkele mistbanken en minimumtemperaturen circa 7 gra den. Overdag zonnig. Middagtempe- ratuur omstreeks 22 graden maar op de Waddeneilanden enkele graden la ger. Matige oostenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 5 mei: Donderdag: Zonneschijn: 80% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht; oost 4 Vrijdag: Zonneschijn: 80% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: oost 3 Zaterdag: Zonneschijn: 70% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: zuidoost 2 ZON- EN MAANSTANDEN 2 mei Zon op 06.08, onder 21.07 Maan op 13.09, onder 03.35 3 mei Zon op 06.06, onder 21.08 Maan op 14.26, onder 03.51 Volle Maan: 9 mei (21.31) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het hogedrukgebied dat ons land zonnig en warm weer brengt ligt woensdag bij Noörd- Denemarken met een luchtdruk van meer dan 1040 hectopascal. Bij ons blijft de wind in de oosthoek en hij is matig van sterkte. Vannacht kan, als de wind wat wegvalt, een enkele mistbank ontstaan. De minimum temperatuur ligt rond 8 graden. Mor gen is het zonnig, en de thermometers lopen op tot een middag'waarde van circa 22 graden. In het Waddengebied en de kop van Noord-Holland wordt het iets minder warm. Tot zondag wordt aanhouden van het warme en zonnige weer verwacht. Advertentie Voor: Centrale verwarming Warmwater voorziening naar: Constructeurs/ Installateurs Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 Wij vragen met ingang van 2 mei een de bezorging van de Zierikzee- NieiiwphnHp po HP NiPt/wshnHp WyJi! voor i sche Nieuwsbode en de Nieuwsbode Extra. Aanmelden op ons kantoor Jannewekken 11, Zierikzee of via telefoonnr. 01110-17314 tot 20.00 uur. dé krant uw schouwen - duineland! Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Tel 01110 16551

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1