QUIST SUPER Uw Versmarkt... 148 Chocomel OOQ mana berichten STREEKDICHTERS Frikando Schnitzels 348 695 249 ticks 999 69 109 359 378 239 229 199 498 215 149 299 99 198 205 150 198 298 195 195 Succesvolle trainingsstage voor leden GV Delta Sport Akkerbouwers schorten acties op Croky Chips Ontbijtkoek Flinke schade bij brand in Zeeuwse Stromen Video- produkties over recreatie- criminaliteit 12 NAGELE - De actiecomité's van de akkerbouwers hebben besloten hun acties op te schorten. De akkerbou wers zullen hun aandacht voorlopig richten op de Europese top van rege ringsleiders eind juni in Dublin. Woordvoerder J. Geluk van de coör dinatoren van de acties in Den Haag heeft dit desgevraagd meegedeeld. Inzet wordt de komende tijd de af schaffing of het niet hoeven betalen van de medeverantwoordelijkheids heffing. Dat is een heffing van 3 pro cent van de graanprijs die iedere graanteler moet betalen. Met de op brengst bekostigt de Europese Ge meenschap deels onder andere de af zet van de- overschotten op de wereldmarkt. De akkerbouwers gaan ieder geval niet meer met trekkers de weg op, aldus Geluk. De actiecomi té's hebben besloten dat de zoge noemde .bende van vijf" de komen de tijd gaat lobbyen om de medeverantwoordelijkheidsheffing ongedaan te krijgen. Ook zullen de leden van deze bende erop toezien op welke wijze en hoe snel nationale steunmaatregelen worden ingevuld. De bende van vijf is de bijnaam van de vijf coördinatoren van de acties eind februari, begin maart in Den Haag. Naast Geluk is onder anderen Klaas Dijkstra lid van deze groep. Geluk sluit overigens niet uit dat bepaalde acties toch doorgaan. Dat is volgens hem ieders eigen verant woordelijkheid. Mogelijke actievor- men zijn het niet-betalen van de ver plichte heffing aan het Landbouwschap of het niet-meedoen aan de mei-telling. De mei-telling is de jaarlijkse volkstelling" onder boeren en tuinders. Eierveiling Eiveba b.v. BARNEVELD, 1-5. - Aanvoer 2.754.000 stuks. Stemming: kalm. Prijzen per 100 stuks: eieren van van 51-52 gram bruin 7,76-/ 7,81; van 55-56 gram wit 8,48-f 8,53 en bruin 8,92, van 60-61 gram bruin 9,18 en bruin 9,75-ƒ 9,81, van 65-66 gram wit 10,23-/ 10,27 en bruin 10,07-/ 10,48. Nederlandse Hervormde Kerk Aangenomen naar Amersfoort (toez.): J. Wolswinkel te Alkmaar (Herv. Geref.). Bedankt voorMontfoort: W. Pieters te Genemuiden; voor Oudewater: G. de Fijter te Siddeburen en Wagenbor gen. Gereformeerde Kerken Benoemd tot geestelijk verzorger van het Sint Antoniusziekenhuis en verpleeghuis De Stelle (part-time): drs. M. Lorier te Oostburg c.a., die de ze benoeming heeft aangenomen en part-time predikant in Oostburg c.a. blijft. Beroepen te Appingedam: mw. drs. D. Boersma te Raalte. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Hoogvliet-Spijkenisse: J. J. Dronkers te Nijkerk. Aangenomen naar Avereest-De- demsvaart: A. J. Minnema te Blija- Holwerd. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Bedankt voor Bruinisse: W. Ver- hoeks te Arnemuiden. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Clifton (USA) en voor Krimpen aan den IJssel: G. J. van Aalst te Benthuizen. 500 gram naturel of gepaneerd 100 gram VERS VLEES woensdag Gehakt Halfom 500 gram Kilo Nasi uit eigen keuken VLEESWAREN 250 gram Saks met gratis knijpbeestje Hollandse Leeuw 'gemarineerd Extra Belegen Kaas CQQ 500 gram QUO Met gratis mok-zegel! naturel, paprika, bolognese of smokey bacon, per zak 139 All Witwas fosfaatvrij 2 kilo nu met flOH 10% extra gratis UUU All Micro 1300 gram nu met 10% extra gratis Appelmoes 720 ml. -Z^SIasaus 500 ml. Zwitsal Shampoo 200 mi. Zwitsal Bijdehandjes 50 stuks navulpak f2,79 Zwitsal Zeep 2-pack, a 180 gr. Becel Dieetmargarine kuip 500 gram Becel Light Dieethalvarine kuip 500 gram Becel Frituurvet kilopak Becel voor de Koffie 500 ml. Becel voor Bakken en Braden 99 pakje 200 gram Met gratis mokzegel! n| Wtrraicin» pak of ffes a 1 liter Smiths Superchips van 159 voor Kattegrit Kattebakvulling 5 kilo Sinas, Drink of Cola 2 blikjes voor Verkade Skorpa 200 gram, 25% extra gratis Calvé Pindakaas pot 350 gram 500 gram 139 Bakker Verwijs Knipbruin per stuk Jaminafdeling: Van Dungen Pastillen van 225 voor Melange zonder Kleurstof OOQ 500 gram Diverse Smaken Repen bundel 5 stuks HQQ van 249 voor IS/O Uw GROENTESPECIALIST! Bananen per kilo Bospeen per bos 2 Kroppen Sla voor... Rauwkost Speciaal 200 gram Rauwkost Mexico 200 gram Havenplein 2, Zierikzee tel 01110-2889 Oud Zierikzee Het huis heeft een geveltje, waarlijk een pracht. Zoals je maar zelden nog ziet. Het heeft nog een pothuis, een stek, en een stoep. waarop men des zomers geniet. Zo is de traditie van oud Zierikzee En daar voelt men zich thuis Het is in het stadje een pracht monument. Een dierbaar en oud ouderhuis. Men sliep in een bedsteê, zo fijn als een roos Je hoort er geen toeter geen tram. En als je ontwaakt zie je door het raam. De schoonheid van een oude stad. De zolder heeft balken, van echt eikenhout Het keukentje is maar heel klein. Maar wat wil een mens in zo'n woning nog meer DaiPblij en gelukkig te zijn. A. van Willigen, Zierikzee Deze rubriek verschijnt wekelijks in dc dinsdag-uitgave van de Zierik- zeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presehteren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze opsturen naar de Zierik- zeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wijzigingen wor den vanzelfsprekend niet doorgevoerd. De naam van de schrijver of schrijfster staat onder het gedicht. RENESSE - Bij een brand in de nacht van zondag op maandag is voor naar schatting 25.000,- schade aan gericht in Motel De Zeeuwse Stro men in Renesse. Omstreeks 02.45 uur kwam de mel ding binnen bij het Westerschouwse brandweerkorps. De brand ontstond in de keuken en sloeg over naar een opslagruimte De eenheden Renesse en Haamstede waren snel ter plaatse en wisten te voorkomen dat de brand zich verder uitbreidde. Naar de oor zaak van de brand wordt een onder zoek ingesteld door de technische re cherche. Nedlloyd Dejima, 30-4 35 o Cape Gu- ardafui naar Le Havre Nedlloyd Delft, 1-5 te Hamburg Nedlloyd Rotterdam, 30-4 te Ham burg ZIERIKZEE - In samenwerking met criminoloog dr. B. M. W. A. Beke heeft een advertising-bcdrijf uit Scharendijke een aantal videofilms gemaakt over het onderwerp recrea- tiecriminaliteit. De eerste opnames voor de video- produkties werden gestart in de zo mer van 1989. Een groot aantal opna mes werd gemaakt op Schouwen- Duiveland, maar dc filmmakers zijn ook naar andere badplaatsen en re creatiegebieden geweest. De films ge ven een goed beeld van het nacht en uitgaansleven in recreatiegebieden en de gevolgen daarvan voor inwo ners en ondernemers. Voor Beke, geen onbekende in liet Zeeuwse, was vooral bet feit dat een film zijn rapport visueel aanschou welijk kon maken aanleiding op dracht te geven voor het maken van de video-films. De drie videoprodukties gaan over recreatiécriminaliteit in het alge meen en over vandalisme en alcohol in het bijzonder. Eén van de films wordt vertoond op donderdag 10 mei. Op die dag presenteert Beke in Mid delburg zijn rapport over de recrea- tiecriminaliteit. ZIERIZEE/TRNAVA - Een zestal turnsters van gymnastiekvereniging Del ta Sport heeft onlangs een uiterst geslaagde trainingsstage gevolgd bij de Tsjechoslowaakse turnvereniging (houdt u vast!) Oddiel SG Zdroj Tjccho Sla- via, in het plaatsje Trnava, schuin onder Brattislava. In alle opzichten noem de hoofdtrainster Jossic van den Becmt deze tiendaagse trip succesvol. Het complex van de Tsjechische turnvereniging met die moeilijke naam, was van alle gemakken voor zien, zoals onder andere een valkuil. Sommige meisjes hebben hier in zes dagen geleerd waar je bij ons in Ne derland misschien drie maanden over doet", aldus Van den Beemt. Omdat de nog jonge turnsters tien dagen ge scheiden waren van huis en haard werd er eveneens een zekere mate van zelfstandigheid verkregen. Hoewel de beste turnsters nog steeds uit het Oostblok komen kon trainster Jossie van den Beemt geen duidelijk aanwijsbaar niveauver schil ontdekken. Omdat er in Tsje- choslowakijkje dagelijks aan turn- training wordt gedaan is men daar eerder gevormd dan in ons land. Met name door de politieke verschuivin gen is er echter op sportgebied in Tsjechoslawakije ook het een en an der aan de gang. Terwijl in vroegere jaren geld voldoende beschikbaar was voor sport gaat er steeds meer beknibbeld worden. .Zodoende wordt dc sport steeds meer ondergeschikt en komt men in eenzelfde positie te zitten als liier in Nederland. Bij ons kan ook niets meer zonder sponsors. Deze reis bij voorbeeld is ook tot stand gekomen door twee sponsors", vertelt Jossie van den Beemt. Dc deelnemers aan deze trainingsstage waren: Nynke Botterwcg, Nicole van der Have, Ve- ronique Blom, Bianca dc Zeeuw, Sa- brina dc Prcnter, Annemick Schip per en de trainers Jossic van den Becmt en Dick van Bock hove. ROTTERDAM - Veertien werkne mers van het expeditiecontrole- en bemonsteringsbedrijf Aanleg in de Rotterdamse haven hebben het be drijf sinds maandagavond elf uur be zet. De bezetting is een protest tegen het dreigende ontslag van de werkne mers en het failissement van het be drijfje dat volgens de bezetters dins dagmorgen door de kantonrechter zal worden uitgesproken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 12