Legemaate slaat 'eerste paal' van nieuwe sporthal Nu ook in Middenschouwen betaald ouderschapsverlof Middenschouwen maakt haast met reconstructie Baken/Dorpsstraat Groep jongeren bekent 60 vandalisme-daden Bromfiets bestuurder gewond bij aanrijding The Favourite Team ssssssr.™» Bang&Olufsen i Onbekende beschadigt auto Aanrijding lesauto en bestelbus Heuvelsweg bij 't Schutje krijgt nog dit jaar nieuwe asfaltlaag Looperskapelle krijg,t veilige kerstboom verlichting ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 26 april 1990 Nr. 24733 3 Iti september sportklaar ZIERIKZEE - „Wie morgen een klein mannetje met een oranje helm op en een schep in de hand op het bouwterrein ziet lopen, weet dat de paal er scheef in zit". Dat hield C. Legemaate zijn toehoorders voor, nadat hij de 'eerste paal' had geslagen voor de nieuwe sporthal in Zierikzee. Onderdak-secretaris A. P. den Reijer had Legemaate tus sen neus en lippen voorgehouden, dat hij de paal er eigenhandig uit mag graven als de ze scheef zit. Met het slaan van de eerste paal (symbolisch, want de op enkele na de laatste) is de bouw van de nieuwe sporthal aan het Groeneweegje echt van start gegaan. Het bestuur van Onderdak had mede-bestuurder Le gemaate de eer gegund de paal te slaan. Hij was het - zo liet voorzitter L. J. van Gastel weten - die anderhalf jaar geleden de bouw van een nieuwe hal aanzwengelde in de gemeente raad. Bij de officiële handeling waren de wethouders P. de Rijke, Van Gastel en de burgemeester, mr J. J. P. M. Assel- bergs aanwezig. Ook het bestuur van Onderdak gaf acte de présence. Na mens het bouwbedrijf Pelikaan uit Tilburg voerde M. van de Braak, com mercieel medewerker, het woord. Hij beperkte zich tot een dankwoord aan alle aanwezigen. Compliment Het bouwbedrijf is gespecialiseerd in utiliteitsbouw, zoals sporthallen. Negentien jaar geleden zette het be drijf Onderdak neer ,,en wij zien het als een compliment, dat we ook nu weer mogen bouwen", aldus Van de Braak vooraf desgevraagd. Als alles volgens plan verloopt is de hal 15 sep tember van dit jaar sport-klaar. De fi nishing touch komt later in het jaar. Legemaate zei met het slaan van de paal een belangrijke en drukke pe riode af te sluiten voor het Onderdak- bestuur. Volgens hem hebben alle sporters ingestemd met de huurver hoging a 25%. Wel op voorwaarde, dat de gevraagde meer-uren beschikbaar gesteld zouden worden. En voor die sporters had Legemaate goed nieuws. „Dat kan gehonoreerd worden". Uit zijn betoog bleek echter wel, dat er vooralsnog geen aanvragen van minder-validen binnengekomen zijn. En dat terwijl de nieuwe hal er wel op gemaakt is. Wat Legemaate Onderdak-bestuurder C. Legemaate slaat de eerste.paal. (Foto: Joop van betreft komen die aanvragen alsnog Houdt). binnen. SCHARENDIJKE - De gemeente Middenschouwen wil nog voor eind juni de reconstructie van de kruising Ba ken/Dorpsstraat afronden. De gemeenteraad ging gis teravond, donderdag, tijdens de raadsvergadering ak koord met de plannen zoals die ontwikkeld zijn voor de reconstructie. Deze maakt onderdeel uit van de eerste fa se van de reconstructie van de oude kern van Scharendij- ke. Eerder werd daarvoor een bedrag van 167.000,- be schikbaar gesteld. GRONINGEN - De Groningse ge meenteraad is akkoord gegaan met het ter visie leggen van het bestem mingsplan voor de bouw van een nieuw museum in het Verbindingska naal. Daarmee is een nieuwe hobbel genomen in de procedure die moet leiden tot de bouw van het nieuwe museum in het kanaal. De bouw van het museum lijkt daarmee nu defini tief. De raadsvergadering werd met veel spanning tegemoet gezien omdat de fractie van de VVD bedenkingen kreeg tegen de plannen die ze voor dien steeds had gesteund. In de Gro ningse WD ontstond veel commotie door deze plannen. BURGH-HAAMSTEDE - Brom fietsbestuurder R. van A. uit Burgh werd gewond bij een aanrijding die plaatsvond op de kruising Bern- hardstraat/Julianastraat te Haam stede. Het ongeluk gebeurde woensdag om ongeveer 20.30 uur. Volgens de po litie zou R. van A. op de kruising geen voorrang hebben verleend aan C. A. R. uit Haamstede die met zijn auto het kruispunt naderde. Bij de botsing die ontstond kwam de brom fietser ten val en brak daarbij zijn sleutelbeen. Hij werd overgebracht naar het Zweedse Rode Kruiszieken- huis in Zierikzee. Vooral in de Zierikzeese nieuwbouwwijk Poortaiiibaclit ZIERIKZEE - Twaalf minderjarige jongeren hebben bekend zich de afgelopen tijd schuldig te hebben ge maakt aan een zestigtal diefstallen en daden van vanda lisme die varieerden van vernielingen en grove baldadig heid tot brandstichting. De groep opereerde in wisselende samenstelling en was vooral actief in de Zierikzeese nieuwbouwwijk Poortambacht. De Rijkspolitie Schouwen-Duiveland kwam de groep op het spoor naar aanleiding van de aanhouding van twee jongens die be kenden een poging tot inbraak te hebben gedaan in een sportkantine te Zierikzee. Twaalf minderjarigen Via hen kwam ,de politie een grote groep jongeren op het spoor die de laatste maanden veel overlast veroor zaakte in Zierikzee. Het gaat om 12 minderjarigen, zodat hun initialen niet werden vrijgegeven. Bij het verhoor bekenden zij een zestigtal overtredingen. Onder ande re diefstallen van fietsen en brom- Advertentie gemeente Middenschouwen neer op een bijdrage van 1000,-. Als alle ge meenten de aanvraag van de stichting honoreren houdt dat in dat de abon nementskosten niet verhoogd hoeven te worden en dat gegeven was voor de Middenschouwse raad mede aanlei ding volmondig ja te zeggen tegen het voorstel van het college. Beovision MX5500/3500 Videorecorder VX5000 Motor-TV stand Beolink 1000 Een weergaloze beeld- en geluidskwaliteit van de wereldkampioen bedieningscomfort. 3 jaar garantie Banq&Otulsen verricht de aftrap voot een opwindend TV-seizoen, wsteemeen fles Kirsberry, de betaamde Deense likeur. Plus een wedstri|diormulier waarmee u fantastische pnizen kunt wkmen: een televisie, eenteis voor twee naaf Scandinavië, een hotloge otklokvan Jacob Jensen en meer. Bii uw bezoek aan onze zaak I brengenweuvastindestemming met een Scandinavische traktatie- Radio Weltevreden Korte St. Janstraat 12-20, Te). 01110-12805 fietsen, inbraken in sportkantines, vernielingen aan auto's, woningen, tuinen en speelattributen van kinde ren. Schieten met luchtdrukpistolen, ook op mensen. Het gooien van brandbommen, het stelen van was goed van de lijn en brandstichtingen. De totale schade omvat vele duizen den guldens. Het onderzoek is nog niet afgerond en de politie verwacht dat nog meer jongeren zullen worden aangehouden. Geen aangifte De mensen die de afgelopen tijd bij de politie aangifte deden omdat zij werden gedupeerd door een of meer overtredingen door de jongerengroep, worden te zijner tijd door de politie benaderd voor schadeloosstelling. Tijdens het onderzoek ontdekte de politie dat van veel vandalisme- daden die de jongeren bekenden geen aangifte werd gedaan door de slacht offers. Men betreurt dit omdat dit het onderzoek ophoudt en bemoeilijkt. Uiteraard zal de schade die de jonge ren aanrichtten op hen cq hun ouders worden verhaald. ZIERIKZEE - In de nacht van maandag op dinsdag werd de auto van H. van L. uit Zierikzee door een onbekende beschadigd. Het voertuig stond geparkeerd op het parkeerterrein aan de Nieuwe Bo- gerdstraat te Zierikzee. In de nacht van maandag op dinsdag werd een steen op de auto gegooid waardoor deuken en krassen ontstonden. De schade bedraagt ongeveer 300 gulden. ZIERIKZEE - Dinsdag om onge veer 15.30 uur Vond' op dé kruising Krammerstraat/Sloestraat een aan rijding plaats waarbij de bestelbus van M. N. uit Cuyk aan de linker voorzijde werd beschadigd. De aanrijding vond plaats toen J. K. uit Nieuwerkerk die achter het stuur zat van een les-vrachtauto de breedte van de bestelbus niet goed zou hebben ingeschat. Bij het nemen van de bocht raakte hij het voertuig aan de linkervoorzijde. Het plan iri kwestie is besproken met direct-omwonenden en zij toon den zich enthousiast over het ont werp. Er zit haast achter omdat men het risico loopt een rijkssubsidie te missen als de werkzaamheden niet voor'eind juni zijn afgerond. Op vra gen van PvdA-raadslid G. A. M. Co- bussen antwoordde wethouder W. G. Renden dat een en ander volgens hem zeker haalbaar is. Riolering De raad had geen enkele moeite met het voorstel van het college een bedrag van bijna twee ton beschik baar te stellen voor de vervanging van de riolering in Julianastraat, Carlstraat en Elkerzeeseweg. Het rio leringswerk moet uitgevoerd worden voordat de reconstructie van de El kerzeeseweg ter hand genomen kan worden. Overigens hoeft de gemeente niet alles zelf te betalen. Van de kant van de provincie is een bijdrage van 39.000,- toegezegd zodat het de ge meente uiteindelijk geen 195.000,- kost maar 156.000,- Zonder discussie of hoofdelijke stemming ging de raad vérder ak koord met het voorstel van het colle ge de jaarlijkse subsidie van de ge meente aan de Vrouwen Advies Commissie (VAC) te verdubbelen van ƒ,250,- naar 500,-. Van de kant van de raad lof voor het werk van de VAC. „Zij doet geen half werk", aldus SGP/RPF-woordvoerder J. L. F. Bol- leman. Alarmering Geen enkele moeite had de raad met het voorstel van het college om subsidie te verlenen aan de Stichting Bejaarden Alarm Zeeland. De BAZ is een vrijwilligersorganisatie en heeft tot doel zelfstandig wonende ouderen te voorzien van een alarminstallatie. De oudere die dringend hulp nodig heeft kan dat kenbaar maken door een knop die aan een kettinkje aan de hals hangt in te drukken. De stichting verwacht dat het aan tal aansluitingen op het systeem fors zal stijgen. Voor 1990 zijn er volgens de BAZ 200 zenders nodig en zij kun nen er zelf maar 80 financieren. Daarom doet de stichting een beroep op de gemeenten. Alles bij elkaar komt het voor de Met stemmen van CDA en SGP/RPF tegen SCHARENDIJKE - Het gedeelte van de Heuvelsweg bij Nieuwerker- ke ofwel 't Schutje wordt nog dit jaar voorzien van een nieuwe asfaltlaag. Dat werd gisteren, woensdag, be kend gemaakt tijdens de gemeente raadsvergadering. De kwestie werd tijdens de rond vraag aan de orde gesteld door §GP/ RPF-woordvoerder J. L. F. Bolleman. Het slechte wegdek ter plaatse is hem al geruime tijd een doorn in het oog. Wethouder W. G. Renden (PvdA) ant woordde op vragen van Bolleman dat het betreffende gedeelte van de Heu velsweg in de tweede helft van dit jaar een opknapbeurt krijgt. SCHARENDIJKE - Looperskapel le kan met de kerstdagen genieten van een feestelijk verlichte kerst boom zonder het gevaar te lopen ge ëlektrificeerd te worden. De buurt schap krijgt een vaste aansluiting op het stroomnet voor de kerstverlich ting en hoeft niet langer te improvi seren met een losliggend snoer. „Deze werkwijze is niet praktisch en ook niet veilig", aldus het college. Zij stelde daarom de raad voor 1500,- uit te trekken voor het maken van een aansluiting op het openbaar lichtnet. ,,De bewoners van de buurt schap proberen door het plaatsen van die kerstboom en het organiseren van buurtfeesten de gemeenschapszin op te bouwen. Ondersteuning van het verzoek om een vaste aansluiting kan daar een bijdrage aan leveren", aldus het college. SCHARENDIJKE - Drie maal is scheepsrecht. Nadat de raad het voorstel één keer had afgewezen terwijl een tweede keer de stemmen staakten werd gisteren, donder dag, met de kleinst mogelijke meerderheid van stemmen besloten om ook in de gemeente Middenschouwen de ex perimentele regeling betaald ouderschapsverlof in te voeren. Dit tegen de zin van CDA en SGP/RPF. Beide fracties stemden tegen het voorstel zoals dat gisteren tij dens de raadsvergadering in het gemeentehuis in Scha- rendijke aan hen werd voorgelegd. lijkheid ontstaat als de regeling in andere gemeenten wel en in de ge meente Midenschouwen niet inge voerd zou worden. „Wij vinden het bedenkelijk dat invoering van rechtspositionele maatregelen afhan kelijk wordt gesteld van de omvang van de gemeente", aldus het college. Zij brengt verder onder de aan dacht dat de regeling is ingesteld uit emancipatorische overwegingen. „Die emancipatorische overwegin gen vinden wij voor ons personeel ook zwaar wegen", zo stelt het colle ge- B en w verhelen niet dat invoering van de regeling de gemeente voor pro blemen kan plaatsen. „Er zullen vooral ernstige problemen kunnen ontstaan als meerdere ambtenaren tegelijkertijd ouderschapsverlof wil len opnemen", aldus het college. Zij laat weten dat er bij de medewerkers begrip bestaat voor het feit dat een dergelijke regeling in een kleine or ganisatie alleen kan werken als er iri -overleg gebruik van wordt gemaakt. Belangen SGP/RPF-woordvoerder J. L. F. Bolleman toonde zich in het geheel niet onder de indruk van de argumen ten van het college. Hij stelde botweg dat bij de regeling niét de belangen van het kind, maar de belangen van de ouders centraal staan. „De ouders moeten een keuze maken tussen voortzetting van hun carrière of kie zen voor het ouderschap", aldus Bol leman. I J. L. F. Bolleman: ..Carrière mag niet ten koste kinderen gaan". In oktober vorig jaar legde het col lege van b en w het voorstel tot invoe ring van de experimentele regeling ook al aan de raad voor. Tben werd het collegevoorstel weggestemd. „Omdat wij het van belang vinden dat de regeling ook in onze gemeente vastgesteld wordt nemen wij de vrij heid deze nogmaals aan u voor te leg gen", aldus het college. Rechtsongelijkheid Ter verdediging van de regeling voert het college in de toelichting op het voorstel aan dat er rechtsonge- W den Boer: Kinderen hebben va der èn moeder". „Als je kiest voor het ouderschap ben je er niet met zes maanden. Een kind heeft altijd intensieve verzor- fring nodig. Ik misgun niemand een euke carrière, maar dat mag niet over de rug van de kinderen". Een heel ander geluid kwam van J. M. van Langeraad (VVD) en G. A. M. Cobussen (PvdA). Zij schaarden zich achter het voorstel van het college. CDA-woordvoerster P. W. Berrevoets- Ringelberg liet weten dat haar fractie de noodzaak van de regeling niet in ziet en derhalve tegen het voorstel is. Vader én moeder Burgemeester W. den Boer reageer de wat geïrriteerd op de woorden van Bolleman. „U zegt andermans me ning te respecteren. Wij respecteren uw mening, maar ik wil toch wel even kwijt dat een kind in de meeste gevallen een moeder én een vader heeft. Het is aan hen om te bepalen wie er voor het kind zorgt en op wel ke wijze dat gebeurt. Dat blijft een beslissing van de ouders". Het voor stel werd uiteindelijk met vier stem men voor en drie tegen aangenomen. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice: Bezorging tot 20.00 uur 01110-17314. Woonhuisaansluitingen: Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar f 166,00; lossq nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven: Advertenties 01110-16551. 60 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,80. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 3