H. Asma bij afscheid Zierikzees ere-burger JA £26# f\ J. Op 't Hof ereburger Duiveland en ridder Orde van Oranje Nassau DE ZIERIKZEESCHE COURANT GOED THUIS IN HET NIEUWS VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Diefstal bromfiets NIEUWSBODE Ridder Wethouder Ph. J. van Ast is benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje-Nassau. (Pag. 2). Schefphoek Tijdens de gemeenteraadsvergadering in Wes- terschouwen werd uitgebreid gediscussieerd over de inrichting van het Scheiphoekgebied. (Pag. 3). Natuur Volleybal Het Rijkswaterstaatkarwei is af. De natuur is nu Delphi Mevo heeft haar doel op een haar na weer aan zet op Neeltje Jans. (Pag. 6). gemist. De ploeg verloor met 3-2. (Pag. 8). DINSDAG 24 APRIL 1990 146ste jaargang Nr, 24732 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een gekromde rug brengt dikwijls een versiering op de borst. Wijnaendts Francken Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! En op woensdag gratis de Nieuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schouwen-Duiveland. VUL DIE BON DUS SNEL IN. OF NÖG SNELLER, BEL 01110-16551 ->f-- Naam Adres Postcode Telefoon Wij willen ook goed nieuws thuis, en een gratis proefabonnement van 2 weken. Plaats: ZIERIKZrfSCHr. NIFUWSBODF Handtekening: Bon opsturen in gesloten envelop zonder postzegel naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee tig jaar maakt hij plaats voor ie mand anders. In 1971 werd Asma door het overlijden van de toen malige wethouder tot wethouder gebombardeerd In 1974 werd hij weer gewoon raadslid, omdat de PvdA haar wethouderszetel moest inleveren. In die bijna twintig jaar ontwik kelde Asma zich tot een kritisch mens en ,,als een rasechte onder wijzer leerde U Uw collega's in de raad de les", aldus Asselbergs. Nestor De nestor van de raad, W. F. Sprengelmeijer, sprak Asma na mens zijn collega-raadsleden toe, maar niet alvorens Asma te felici teren met zijn ere-burgerschap. Hij bedankte Asma voor zijn ma nier van optreden in de raad. ,,Het is de raad alles meegevallen". Wel zei Sprengelmeijer blij te zijn, dat Asma leraar Engels was en geen bulldozermachinist. Fraaie stads gezichten als de muziektent had den het dan zeker ontgolden. Iemand met gezag Fractiegenoot D. van der Wek ken noemde de entree van Asma in de lokale politiek plotseling en resoluut. „En zoals je gekomen bent, ga je er ook weer uit. De bur gemeester noemde je autoritair. Ik zou het liever anders noemen. Je bent iemand met gezag. En het was tekenend, dat niemand in de fractie reageerde toen je aankon digde dat je ermee ging stoppen", aldus Van der Wekken. Asma's standpunten zijn overwogen en duidelijk. Vasthoudend als een terriër, noemde Asselbergs het. Asma was door alle aandacht als nuchter mens toch wel ge raakt. Over de rake typeringen over zijn persoon zei hij: „Het is plezierig om eens in de spiegel te kijken. Dat is goed voor een mens". Alvorens een ieder te dan ken somde hij de voornaamste ontwikkelingen in de gemeente op. Ontwikkelingen, waaraan hij een bijdrage had geleverd. En of hij nu nog wensen heeft? Ja, een aardig lijstje, maar bovenaan staat de toepassing van het ver keerscirculatieplan in Zierikzee Wie Asma zegt, zegt binnenstad. Ook bij zijn afscheid. Na twintig jaar vertrek uit de raad Burgemeester Asselbergs geeft Asma zijn ere-burgerschap. (Foto: Joop van Houdt). Eremedaille in goud voor wethouder A. van Klinken Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - Dat een cynisch, autoritair en koppig mannetje best ere burger van de gemeente Zierikzee kan worden heeft het scheidend Zierikzeese raadslid Herman Asma bewezen. In zijn toespraak dichtte burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs de socialist op speelse wijze allerlei minder plezierige eigenschap pen toe. Maar Asma was en is voor alles een waardevolle persoonlijkheid in Zie rikzee. En dat heeft hem ere-burger gemaakt. Asma kreeg zijn speldje en oor- het stadhuis; kort na de raadsver- laatste keer, dat hij zitting nam konde tijdens een bijeenkomst in gadering. Het was voor Asma de aan de raadstafel. Na bijna twin- Ncheidendwethouder J. op 't Hof werd benoemd tot ereburger van Duiveland en ridder in de Orde van Oranje Nassau. NIEUWERKERK - Bij zijn afscheid als wethouder is J. Op 't Hof uit Sirjansland be noemd tot ere-burger van de gemeente Duiveland en tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. „Omdat u zich met uw gemeenschapszin en daadkracht zeer verdienstelijk heeft gemaakt in de gemeenteraad. Maar ook in het kerkelijk- en verenigingsleven en de landbouw", aldus burgemeester A. Bergshoeff die de CDA-er de versierselen opspeldde. Tegelijk met Op 't Hof werd ook SGP/RPF-wethouder A. van Klinken ko ninklijk onderscheiden met een eremedaille in goud. Verwachting tot woensdagavond: Dezelfde temperaturen Wethouder Avan Klinken kreeg uit handen van burgemeester Bergshoeff de eremedaille in goud. Flinke perioden met zon en voorna melijk in Zuid-Limburg mogelijk een regen of onweersbui. Minimumtem peratuur ongeveer 6 graden. Middag- temperatuur rond 17 graden, maar in het Waddengebied en langs de kust enkele graden lager. Matige, aan de kust en op het IJsselmeer af en toe vrij krachtige wind uit noordoost tot noord. WEERSVOORUITZICHTEN het tot stand komen van een gestruc tureerd onderwijs- en welzijnsbeleid en deed hij het nodige om nieuwe sport-accommodaties in Nieuwer- kerk, Oosterland en Ouwerkerk te realiseren. Buiten zijn werk in de gemeente raad van Duiveland was Op 't Hof ook vele jaren actief als voorzitter of bestuurslid van negen organisaties. Onder andere de kerkeraad Gerefor meerde Kerk Nieuwerkerk/Ooster land, de CBTB Zuid-West-Nederland, het Waterschap Schouwen-Duiveland en het Landbouwschap. ,,U hebt met inzet van al uw krachten de algemene belangen van de gemeenschap in Dui veland gediend, naast het gegeven dat u zelf een groot volwaardig land bouwbedrijf voert". Recreatie-beleid Verwachting t/m zaterdag 28 april: Donderdag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: zuidwest 3 Vrijdag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: noordwest 4 Zaterdag: Zonneschijn: 50 Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 25 april Zon op 06.22, onder 20.55 Maan op 05.55, onder 22.05 26 april Zon op 06.20, onder 20.57 Maan op 06.22, onder 23.37 Nieuwe Maan: 25 april (06.27) Hij memoreerde dat Op 't Hof een voortrekkersrol vervulde bij de orga nisatorische werkzaamheden die no dig waren toen in 1985 de kleuter scholen en lagere scholen moesten worden samengevoegd tot één basis school. „Mede daardoor heeft de ge meente de beschikking gekregen over volwaardig geïntegreerde ac commodaties voor het basisonder wijs". Ook werkte Op 't Hof mee aan Ook wethouder Van Klinken werd door de burgemeester in het zonnetje gezet. „Uw inbreng in het gemeente lijk recreatie-beleid heeft mede ge leid tot het ontstaan van een aanbod van kampeerterreinen dat is af gestemd op de omvang van de ge meente". Bergshoeff memoreerde aat Van Klinken zich bijzonder inzette voor het oplossen van de huisves tingsproblematiek, het oprichten van een vrijwilligersplatform en openba re werken. De wethouder vertegen woordigde de gemeente in diverse ge meenschappelijke regelingen en (inter)gemeentelijke commissies. Hij was daarnaast in het maatschappe lijk leven 15 jaar secretaris van de coöperatieve Vereniging tot Exploita tie van Landbouwwerktuigen en Ma chines Nieuwerkerk. „U hebt met inzet van al uw krach ten de gemeenschap van Duiveland gediend. Uw gedegen en weloverwo gen bestuurlijke inbreng dwongen daarbij respect af. Naast uw bestuur lijke taken voerde u een landbouw bedrijf". Namens alle raadsleden voerde PvdA-raadslid C. J. Hillebrand het woord. Hij omschreef Op 't Hof als een man waar je niet omheen kon door de manier waarop hij aan het woord was. „Dat was altijd kort en soms zelfs nors. Vaak eindigde hij met de uitspraak: zo is het en niet an ders. Hij was moeilijk te beïnvloe den". Wethouder Van Klinken kwam in de raad over als een rustig en vast beraden man. „Hij bleef altijd kalm". Gemeentesecretaris F. C. Dieleman omschreef beide scheidende wethou ders als dynamische mensen met een vervolg pagina 2 HET WEEROVERZICHT DE BILT - Nog steeds is de algeme ne luchtdrukcirculatie slechts aan zeer langzame veranderingen onder hevig. Ook de komende nacht wordt ons weer nog bepaald door enerzijds een boven Midden- en Oost-Europa aanwezig lagedrukgebied en ander zijds een langgerekte gordel van ho- gedruk, die loopt vanaf de Oceaan via de Britse eilanden, de Noordzee naar Zuid-Scandinavië en Noord west-Rusland. Ons land ligt daarbij in een noordoostelijke stroming van matige sterkte. Hiermee wordt lucht aangevoerd, waarin zich bij het berei ken van een temperatuur van rond 18 graden gemakkelijk buien kunnen vormen. Dit is - ook op woensdag - al leen in de zuidoostelijke helft van het land het geval. Deze buien vormen zich voornamelijk in de middag. In het westen en noorden blijft het vrij zonnig bij een 's middags af en toe vrij krachtige wind uit noordoost tot noord. Hier blijven de temperaturen bij 13 a 16 graden steken. ZIERIKZEE - Ongeveer 300 gulden is de waarde van ae bromfiets van mejuffrouw A. K. uit Ouwerkerk Een blauwe Batavus die in de nach van zaterdag op zondag werd gesto len. Het voertuig stond op dat mo ment geparkeerd in de Korte Groen dal te Zierikzee. Dat gebeurde maandagavond in Ons Dorpshuis te Nieuwerkerk waar een bijzondere gemeenteraadsverga dering werd gehouden ter gelegen heid van het afscheid van drie raads leden. Want behalve beide wethou ders keert ook SGP/RPF-raadslid M. Braam niet meer terug als raadslid. Hij maakte vier jaar deel uit van de SGP/RPF-fractie in de Duivelandse gemeenteraad. Voor de gemeentelijke herindeling De staat van dienst van Op 't Hof en Van Klinken dateert van voor de gemeentelijke herindeling in 1961. Op 't Hof was in die periode twaalf jaar wethouder en Van Klinken vier jaar. „Met u beiden vertrekt een brok ervarenheid uit de gemeenteraad", al dus de burgemeester.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1