DFS knalt tegen grootste seizoensnederlaag op: 7-0 Vorm weer helemaal terug bij beste elf van VV Bruse Boys Mevo nog altijd in de winning-mood: 1-3 NIEUWSBODE Revanche van WIK op kampioen Colijnsplaatse Boys mislukt ZSC nog in verstikkende greep van degradatiespook Bowling Renesse Uitslagen zomeravondvoetbal Periodetitel voor eerste elftal SKNWK Brouwershaven verliest in slotfase van koploper Waarde YERSEKE - Lang gewacht maar toch gekomen. Dat heeft ongetwijfeld zonder omwegen betrekking op de vorm van het eerste elftal van voetbalvereniging Bruse Boys. Want het draait lekker de laatste weken bij de Bru- enaren. Beter dan voor de winterstop, toen men geruime tijd stijf onderaan in het klassement stond. Door de jongste overwinning op Yerseke (1-4) bezetten de beste voetballers van Bruinisse zelfs nog een - gedeelde - eerste plaats in de strijd om de periodetitel. Er is overigens in die derde klasse, zaterdagamateurs, vooral in de on derste regionen een ware 'struggle for life' aan de gang. Want niet alleen Bruse Boys baart opzien door de laat ste weken constant winstpunten in de borstzak te steken. Nee, ook de con currentie weet van wanten. Zodoende blijft de rode lantaarn, als was het een heet voorwerp, schichtig van hand tot hand gaan. Bruse Boys-trai ner Piet Roks en zijn mannen zijn zich er dus terdege van bewust dat het afwenden van degradatiegevaar geheel in eigen handen is. Tijdens de uitwedstrijd tegen Yer seke, zaterdag jongstleden, moest Bruse Boys het stellen zonder de ge- schorste verdediger Johnny van Dij- ke en de zieke middenvelder Peter Willemse. „Maar de ploeg draait mo menteel zo goed dat je dit gewoon goed lean opvangen. Zowel met Eg- bert (Van Unen, red.) op de plaats van Johny als met de invaller Leo Burgers is het goed gegaan. Leo komt uit het tweede maar is heel goed opgevan gen", vertelt oefenmeester Roks niet geheel zonder trots. Yerseke en Bruse Boys begonnen de wedstrijd met ietwat nerveus en voorzichtig aftasten. Vooral het mid denveld was op een gegeven moment duidelijk in handen van de gasthe ren. De paarshemden lieten het ini tiatief vooralsnog aan Yerseke en trachtten zelf gevaar te stichten via de razendsnelle counter. In de 23e mi nuut viel de openingstreffer te aan schouwen. Na een goede aanval van Bruse Boys, en een fout in de verde diging van Yerseke, wist Jacob van den Berge de stand op 0-1 te brengen. Yerseke kon dit niet verkroppen en oefende vervolgens enorm veel druk uit op het doel van de bezoekers, mid dels vele lange ballen. In de 34e mi nuut verkeek Bru-goalie Jacob Mul ler zich op zo'n verre trap waardoor Yerseke langszij kon komen: 1-1. Reeds één minuut later ontving Ton- nie van den Berge het ronde lijdend voorwerp van neef Jacob van den Berge, en bracht de stand succesvol op 1-2. Net voor rust zette Bruse Boys weer een goede aanval op via het midden en vervolgens naar de rechterkant, alwaar Leo Burgers een prima voor zet kon plaatsen. Burgers mikte op medespeler Jacob van den Berge, maar deze stond precies tussen twee verdedigers in. De bal kwam echter precies goed en in de zenuwen werkte de laatste man van Yerseke zelf de bal over de doellijn: 1-3. Vrij ontspannen begon Bruse Boys, door die 1-3 voorsprong, aan de twee de helft. "Yerseke wilde uiteraard graag nog wat aan die st^nd verande ren en drong fanatiek aan. De verde diging van Bruse Boys zat echter goed in elkaar, hoewel keeper Muller zo nu en dan hulp kreeg van het bo vennatuurlijke. Zo belandde er een bal op de paal en werd een toegeken de penalty ver over de ballenvanger geschoten. In de dertigste minuut wist Bruse Boys zelf weer te scoren. Dit keer kwam deze voort uit een snelle coun ter. Het was Tonnie van den Berge die goed doorging op een dieptepass door het midden, de bal oppikte, de keeper uitspeelde en de eindstand op het sco rebord bracht: 1-4. Fruit, Rotterdam-Parfumerie Bel ladonna, Renesse 1-3; Romer BV, Rot terdam-Stalling Waterland, Noord- welle 3-1; Restaurant Delphi, Zierik- zee-J. P. Staal, Renesse 3-1; Disco 't Roefke, Renesse-Camping Duin en Strand, Scharendijke 1-3. Vrij: Res taurant 't Grote Zwijn, Burgh-Haam- stede. Fruit Belladonna Delphi J. P. Staal Romer I Duin en Strand 't Grote Zwijn Waterland 't Roefke 24 56 24 56 24 55 24 53 24 50 24 49 24 45 24 35 24 33 200 games: Joost v. d. Zande 226- 202, Belladonna; Hans Hilgers 218, Romer I; Mary Hoekendijk 203, Ro mer I; Ed de Vries 208, J. P. Staal; Jan Druyve 201, Duin en Strand. Hoogste gemiddelde heren: Joost v. d. Zande 202 gemiddeld, Belladon na. Hoogste gemiddelde dames: Jaco- lien de Bruyn 168, Waterland. Café 't Kelderke, Antwerpen-Al- prokon prom. en ontw., Burgh- Haamstede 1-3; Café Petit Onze Hoe ve, Bruinisse-Café de Blokhut, Burgh-Haamstede 2-2; Motel de Zeeuwse Stromen, Renesse-Vacan- tiepark Schouwen BV, Renesse 2-2; Cocktailbar 't Keldertje, Zierikzee- Restaurant de Beuze, Zierikzee 3*-l. Vrij: Aannemer Bijkerk, Burgh-. Haamstede. De Blokhut 24 57 Alprokon 24 56,5 't Keldertje 24 54,5 't Kelderke 24 54 Bijkerk 24 51 de Beuze 24 51 VLISSINGEN - Het naar de eerste klas gedegradeerde DFS is zaterdag jongstleden tegen haar grootste ver- liespartij van dit seizoen aangeknald. De uitwedstrijd tegen middenmoter GPC ging hopeloos de mist in: 7-0. De belangrijkste reden van deze exorbitante afgang moet gezocht worden in het feit dat een aantal spelers van DFS er met de pet naar gooide. Aangezien het voet bal nog altijd een teamsport betreft, is het onmogelijk om met zeven spelers nog iets positiefs te kunnen uit richten. Reeds in de eerste helft bleek al snel dat DFS het ook nu niet ging red den. Een gedeeltelijk ongemotiveerd team was hier debet aan. Onvoldoen de overleg en inzet kon niets anders betekenen dan dat ook nu de oppo- nent met de eer zou gaan strijken. De eerste de beste aanval van GPC mondde direct al uit in de openings treffer: 1-0. Het werd 2-0 uit een pe- Vacantiepark Schouwen 24 44,5 Café Petit Onze Hoeve 24 39 Motel De Zeeuwse Stromen 24 22,5 £00 games: Wim. Hoekendijk 202, de Beuze; Wim Tuk '200, Alprokon; Carlos Mendónca 213, De Zeeuwse Stromen; Jaap de Mey 214, de Blok hut; Adriaan Hanse 212, de Blokhut. Hoogste gemiddelde heren: Adriaan Hanse 184, de Blokhut. Hoogste-gemiddelde dames: Jenny Gast 169, Café Petit Onze Hoeve. nalty en voordat de eerste helft voor bij was werd de ongeorganiseerde defensie nog twee keer uitgespeeld: 4- 0. Na de hervatting kregen de man nen van interim-trainer Kees Rijn berg iets meer kansjes. Gewoonweg omdat de wind de bal wat meer vaart richting voorhoede gaf. Deze ople ving was echter maar van korte duur. Tevens kwam DFS in de tweede helft weer eens conditie tekort. GPC had nog wel wat honger en maakte het DFS-drama compleet. Met nog vier tegendoelpunten in die tweede helft bleven er slechts enkele zielige spaanders over van wat ooit dé trots van Burgh-Haamstede is geweest: 7- 0. MIDDELBURG - Het eerste elftal van Mevo heeft ook tijdens de jongste competitieronde de winning-mood tot uitdrukking weten te brengen in we derom een overwinning: op Dauwendaele. De onherkenbare ploeg, in verge lijking met vóór de winterstop, lijkt vooralsnog voor geen enkele tegenstan- dèr meèr bang. Zo werd ook Dauwendaele, dat op papier toch nog promotiekansen bezat, zonder pardon naar het tweede plan verwezen: 1-3. Duiveland-Stella Boys 1-1; Velocitas-SKNWK 1-4; Dreischor- Gouwe Geit 2-2; Mevo veteranen- Zierikzee veteranen 0-0. Stand per 20 april 1990 Zierikzee veteranen 3 2 1 0 8-0 5 Gouwe Geit Stella Boys SKNWK Duiveland D rei schor Mevo veteranen Velocitas 3 2 1 0 7-2 5 3 1 2 0 5-4 4 3 111 5-3 3 3 1112-73 3 0 2 1 3-5 2 3 0 2 1 1-4 2 3 0 0 3 3-9 0 In de eerste helft ging het spel nog levendig op en neer. Voor Mevo kwa men de mogelijkheden vooral via Cees de Ruyter en Friso de Jonge (zij net). In de 15e» minuut claimde het thuisspelende Dauwendaele de ope ningstreffer. De bal zou na een inzet via de lat en' de paal over de doellijn zijn'geweest. De leiding besliste an ders, In de 32e minuut was Friso de Jonge eindelijk succesvol en bracht de 0-1 op het scorebord. Katachtig Even later kreeg Dauwendaele ech ter weer een serieuze mogelijkheid op de gelijkmaker. Met een katachti ge reflex bracht Mevo-goalie Jan van de Linde echter redding. Drie minu ten voor de theepauze wist Peter van de Linde de marge weer wat te ver groten: 0-2. In de tweede helft kwa men de gastheren enorm fel uit de startblokken. Mevo kreeg het even behoorlijk benauwd, maar bleef met beide benen op de Walcherse klei staan. In de 32e minuut moest doelbewa- ker Jan van de Linde dan toch wel een doelpunt toestaan. Via de Span jaard Faqundez kwam Dauwendaele iets dichterbij; 1-2. Vijf minuten la ter wist de Zierikzeeënaar Jan Hei kamp definitief de weerstand van de gastheren te breken. Na een combi natie met Geleyn de Masier passeer de Heikamp de keeper en rolde het leer probleemloos over de doellijn: 1- 3. KERKWERVE - Het is WIK niet gelukt om de kampioen van de eerste klas zaterdagafdeling, Co lijnsplaatse Boys, pootje te lichten. Hoewel de Kerk- wervenaren enorm ge brand waren om op eigen veld te stunten tegen de promovendus, toonderi de bezoekers met recht vol gend seizoen de belang rijke stap naar de grote KNVB te mogen maken. WIK werd gewoonweg overklast en had weinig in te brengen tegen dit fysiek sterkere team. Mede omdat de mannen van WIK- trainer Jaap de Ridder de uitwed strijd door nogal wat pech met 2-0 hadden verloren, vierde de sportieve revanche hoogtij. Colijnsplaatse Boys liet vanaf het allereerste begin de bal snel rondgaan en liet WIK ach ter de feiten aanlopen. Bij de per soonlijke duels toonden de bezoekers zich keer op keer baas boven baas. WIK kwam daarbij duidelijk wat te kort. Onschuldig Toch duurde het nog tot in de 38e minuut vooraleer Colijnsplaatse Boys de score kon openen. Dit ge beurde juist uit een op zich vrij on schuldig uitziende vrije trap. Tbrwijl alle lange mannen van de - toen nog - gewezen kampioen werden afge schermd was het juist de aller kleinste bezoeker die dankjewel kon zeggen: 0-1. WIK kreeg in de eerste helft ook nog enkele kansen, via on der andere Erik-Jan Kort, maar was weinig fortuinlijk bij het afmaken er van. Na de hervatting was het in de tweede minuut alweer raak. Hoewel het een frommeldoelpunt betrof ke ken de Kerkwervenaren wel tegen een 0-2 achterstand aan. Het aanval lend ingestelde WIK bleef het probe ren maar kreeg keer op keer het dek sel op de neus. Terwijl het aan de ene kant van het veld niet lukte, ging het aan de andere kant juist wel goed: 0- 3. Via een doelpunt van Richard Ver- - hage werd het in de 20e minuut nog 1- 3. WIK trachtte vervolgens uit alle macht de marge te verkleinen, met de nodige risico's vandien. Een uitval van Colijnsplaatse Boys bracht dien tengevolge een uiteindelijke (ver diende) 1-4 overwinning teweeg. SCHARENDIJKE - Het lukt ZSC maar niet om uit de verstikkende greep van het degradatiespook te komen. Er worden de laatste tijd af en toe wel wat puntjes vergaard, maar het beperkt zich meestal tot slechts één zo'n armzalig winstpunt. Zo ook afgelopen zaterdag, tijdens de thuiswedstrijd tegen Spui. Na negentig minuten voetbal waren er vier doelpunten geteld, die onderling eerlijk verdeeld waren: 2-2. «H3M-I ">'3 '"i&attAp'Ss-------- ':fv V - -»,7'i i In een waarlijk gracieuze stijl voorkomt ZSC-doelman Johan van de Horst nóg een treffer voor het bezoekende Spui: 2-2. (Foto: Joop van Houdt). Het was overigens een leuke wed strijd, waarbij er gezien de kansen verhouding meer ingezeten had voor de Scharendijkenaren. Het grote pro bleem van ZSC kwam echter ook nu weer om de hoek kijken; het afma ken. Diverse pogingen zagen er goed uit, maar de definitieve genadeslag bleef teveel uit. In de eerste helft startte het bezoekende Spui met windvoordeel en maakte ZSC het le ven zuur met ontelbare verre trappen naar de twee rappe voorwaartsen. Ingespeeld Het duurde ongeveer toen minuten voordat de verdediging van de gast heren hier een beetje op was in gespeeld. Nadat deze druk voorals nog kon worden weggenomen kreeg ZSC zelf de tijd en de kansen om ge vaarlijk te worden. Vooral over de rechtervleugel via Frank Hillebrand en de combinaties tussen Gerard de Voogd'en Kö Lóuwerse liepen-goed. In de 20e minuut kwam hieruit de eerste treffer voort. Gerard de Voogd werd op rechts diepgestuurd en wist de bal vervol gens prima voor te zetten. Arno de Jonge had goed positie genomen in het zestienmetergebied en knalde de openingstreffer binnen: 1-0. Hoewel er zich hierna nog kansen voordeden voor wederom Arno de Jonge, maar ook Edwin van Oeveren, resulteerde een fout in de verdediging van ZSC vijf minuten voor rust in de gelijk maker: 1-1. ZSC was hiervan klaarblijkelijk nogal ondersteboven, want enkele minuten later ging de defensie weder om de fout in. Spui maakte ook nu dankbaar gebruik: 1-2. Na de hervat ting kreeg ZSC de wind in de rug en kon mede hierdoor veel druk uitoefe nen op het vijandelijk doel. In de 15e minuut kon Arno de Jonge, na een leuke aanval, alleen op de keeper af stevenen maar werd in het straf schopgebied aangetikt. Penalty De toegekende penalty werd pro bleemloos door Gerard de Voogd ver zilverd: 2-2. Ondanks diverse goede scoringsmogelijkheden voor onder andere Gerard de Voogd (paal), Rini van den Hoek en Henry de Voogd bleef de stand hangen op twee keer een zwanenhals. v Ondanks verwoede pogingen van goaltjesdief Joost Rotte (l.) gelukte het WIK niet zich te revancheren op Colijns plaatse Boys. (Foto: Joop van Houdt). DRIEWEGEN - De buit is binnen. In ieder geval de tweede periodetitel heeft SKNWK te pakken. Dit werd onder andere bereikt door de jongste overwinning, tijdens de uitwedstrijd tegen SVD: 0-3. Dit geeft de Nieuwer- kerkers derhalve minstens recht op nog twee beslissingswedstrijden, ter verkrijging van promotie. Als echter volgende week het duel van koploper Waarde wordt gewonnen moeten de dan beide aan kop gekomen kempha nen in één wedstrijd uitmaken wie zich het kampioenschap van de twee de klas mag toeëigenèn. Met de overwinning op SVD haalde SKNWK afgelopen zaterdag de ne gende overwinning na nieuwjaar bin nen. Geheel terecht werd zodoende de tweede periodetitel in de wacht gesleept. Gezien de enorm gunstige resultaten van de laatste maanden wordt er dientengevolge ook slechts optimistisch tegen de laatste mede beslissende competitiewedstrijd aan gekeken. „Iedereen is fit en gezien de negen overwinningen wordt er vol vertrouwen naar volgende week uit gekeken", aldus SKNWK-trainer Kees Kommer. Omdat er thuis van SVD nipt met 2- 0 gewonnen was rekende SKNWK nu wederom op een moeilijke tegen stand. Direct na de eerste aftrap bleek dat dit echter geheel onterecht was. De Nieuwerkerkers kwamen goed uit de startblokken en wisten prima over de vleugels volgens acties uit het boekje te spelen. Vooral over de rechterkant, met daarbij in de hoofdrol Michel Flikweert, kwam het blauw-zwart gestreepte gevaar. In de 16e minuut gelukte het André Goedegeburc om links langs de kalk- lijn meters te maken, om vervolgens in de diepte Michel Flikweert aan te spelen. Deze knalde vanuit de hoek van het zestienmetergebied de bal prima tussen de palen: 0-1. SKNWK trok het spelletje steeds meer naar zich toe en in de 26c minuut was het weer raak. Een schot van Michel Flikweert, welke van richting werd veranderd plofte voor de tweede keer achter de doelverdcdigcr van SVD: 0- 2. Na de hervatting was het voetbal van SKNWK minder oogstrelend. De tactiek was er nu met name op ge richt om die voorsprong te consolide ren en niet teveel de aanval op te zoe ken. Het zou inderdaad niet voor de eerste keer zijn dat SKNWK op die wijze alsnog achter het net vist. Hier door wist SVD wel een paar keer be hoorlijk gevaarlijk te worden, vooral uit corners. Tben Sam Flikweert ech ter in de 30e minuut de derde treffer binnenschoot was de negende zege op rij, én de periodetitel, een feit: 0-3. SOFIA - De Westduitse rugbyploeg heeft in de EK-groep B2, waarin ook Nederland uitkomt, de eerste zege ge boekt. In Sofia werd Bulgarije met 44-12 (18-6) verslagen. In deze poule is Spanje na twee duels nog ongeslagen. WAARDE - ASV Brouwershaven is als eerste zaterdag tweedeklasser uitgevoetbald ten behoeve van het seizoen 1989/1990. Het allerlaatste competitie-duel tegen koploper Waarde werd met 3-2 verloren. Hoe wel de Brouwenaren één van de bete re partijen speelden en Waarde bijna in de binnenzak had, strandde men alsnog in het zicht van de haven. Gezien de ontwikkelingen aan kop van de ranglijst komt dit verlies Brouwershaven eigenlijk helemaal niet zo slecht uit. Als Waarde volgen de week namelijk haar laatste wed strijd wint van SKNWK, en kam pioen wordt, betekent dit dat Brouwershaven in het bezit komt van de eerste periodetitel. Dit houdt dan automatisch weer in dat er nog twee beslissingswedstrijden gespeeld moeten worden (tegen SKNWK) waardoor de smalstadvoetballers nog kansen bezitten om te promoveren. Mocht Waarde evenwel onverhoopt geen kampioen worden krijgt Brou wershaven geen enkele titel in han den en loopt zodoende ook eventuele promotie mis. Aan u dc vraag wie Brouwershaven het liefst als kam pioen ziet: Waarde of SKNWK? In de eerste helft wist Brouwersha ven goed te domineren en liet men Waarde niet in het spel komen. De mannen van trainer Arend Krijgs man lieten de bal goed rondgaan en creëerden diverse kansen. In de tien de minuut betekende dit de openings treffer voor Brouwershaven via Cees Kraayenbrink: 0-1. De Brouwenaren bleven beheerst verder spelen maar kwamen in de eerste helft niet verder dan dit ene doelpunt. In de tweede periode wist Waarde reeds in de eerste minuut dc gelijk maker te scoren; 1-1. Vijf minuten la ter kwam de Schouwcn-Duivclandse equipe wederom op voorsprong. Cees Kraayenbrink plaatste een prima dieptepass op invaller Arjan Hart man (uit derde elftal), die niet ver zuimde af te maken: 2-1. Waarde kwam hierna steeds beter in de wed strijd en wist via 2-2 alsnog dc over winning in dc wacht te slepen: 3-2. Vol spanning kijken de Brouwse elf nu uit naar volgende week wat het al- lesbcslissende duel SKNWK en Waarde (voor hen) gaat brengen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 6