Marcel van Grunsven (33) ondergaat zijn vuurdoop Paraplu-weer gooit roet in eten Bru Tèn ontevreden over nieuwe opzet NIEUWSBODE Einde voorjaarscompetitie Springtoernooi Sportlust Bloesemtocht 1 Vijfde en laatste set brengt Delphi Mevo '80 1 weer zege Programma's ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 20 april 1990 Nr. 24730 9 Eerste marathon van Rotterdam ook door hem bezocht ZIERIKZEE - Komende zondag, 22 april, is het weer zover. Dan vindt inmiddels al weer de tiende editie van de marathon van Rotterdam plaats. Dit evenement dat op 23 mei 1981 het levenslicht aanschouwde, heeft zich de laatste jaren kunnen verheugen in een gigantische interesse. De Atheners hadden destijds, 490 voor Christus, niet kunnen bevroeden dat één hunner soldaten de aanleiding zou betekenen voor een dergelijk groots loopgebeuren. Zondag zal de Coolsingel in Rotterdam toch al gauw een deelne mersaantal van zo'n 8000 lopers moeten verwerken. Tussen al die fanaten zullen zich ook een tiental Schouwen-Duivelandse atleten bevinden, waaronder onder andere de 33-jarige Zierikzeeënaar Marcel van Grunsven. Of u de marathon nu via de recht streekse tv-beelden volgt, of ter plaatse een kijkje gaat nemen, houdt één ding in de gaten; die Van Grunsven heeft startnummer 5480, ZIERIKZEE De RTC Sohouwen-Duiveland howdt op zondag 29 april de Bloesem- tocht over Zuid-Bevetaod. De afstand is 115 km. Deze toer tocht wordt achter voorrijders verreden met een snelheid van 25 km per uur. De start is óm 9,00 uur vanaf sportpark Den HogenBlok aan de Lange Blok weg te Zie- rxkzee, De inschrijving is vanaf 8.3Q uur. Deelname is voor ie dereen toegankelijk, mits in het bezit van een deugdeeHjke en veilige fiets. Het is verstan dig orn reservebanden en mondvoorraad mee te nemen. Er is een volgwagen aanwezig. Marcel van Grunsven (33): ,,Ik hoop een tijd neer te kunnen zetten van rond de drie uur vijftien(Foto: Joop van Houdt). De oud-voetballer (ASV Brouwers haven, VV Zierikee en DFS) Marcel van Grunsven, van beroep postbestel- ler, ondergaat zondag aanstaande zijn vuurdoop. Voor het eerst in zijn leven bindt hij de strijd aan met de 42 kilometer en een beetje (195 m). Van Grunsven doet mee onder de vlag van de PTT, samen met nog twee colle ga's, te weten Jaap Stoutjesdijk en John Quaak. Het idee om aan de ma rathon van Rotterdam deel te nemen is zo'n beetje in november 1989 ont staan. Dringen Marcel van Grunsven heeft ooit in een interview aan deze krant ver klaard nog voor zijn vijfendertigste jaar een marathon uit te lopen. ,,Als ik het dus nieLredt zondag, wordt het wel dringen", glimlacht Van Gruns ven terwijl hij zich eens lekker nestelt in zijn fauteuil. Hij heeft er echter wel vertrouwen in dat het overmorgen gaat lukken. Aan de voorbereidingen heeft het vooralsnog niet gelegen. Min of meer speciaal voor de mara thon van Rotterdam heeft de geboren en getogen Brouwenaar zich in ja nuari van dit jaar aangemeld bij de atletiekvereniging Delta Sport. „Dat is gewoon ideaal. Voorheen liep je wel eens wat in de polder of zo, maar daar werd je niet veel wijzer van. Nu bij Delta Sport krijg je aller lei schema's, terwijl je direct merkt dat je vooruitgang boekt". De uiteindelijke voorbereiding op de tiende Rotterdam-marathon be gon voor Marcel van Grunsven nu twaalf weken geleden. In die eerste weken legde hij per week een afstand af tussen de 75 en 80 kilometer. De laatste weken is dat, geheel volgens schema, verder uitgebouwd tot zo'n 100 kilometer per week. „Als de be nen goed zijn hoop ik op een tijd in Rotterdam van rond de drie uur en vijftien minuten. Maar het ligt er ook maar helemaal aan hoe de start is. Als er natuurlijk zoveel mensen tege lijk starten sta je waarschijnlijk ge ruime tijd stil", vertelt de sportieve PTT'er. Geen ervaring Marcel van Grunsven heeft totaal nog geen ervaring met het lopen van marathons. „Mijn belangrijkste stre ven is dan eigenlijk ook om hem al leen maar uit te lopen. Want op een schema lopen kan ik eigenlijk nog niet. Wel ben ik voor één ding bang en dat is dat ik niet te snel moet weg gaan. Dat zal best wel moeilijk zijn voor mij, want ik ben iemand die al tijd probeert om de persoon die vóór mij loopt in te halen". Marcel van Grunsven heeft inmid dels al wel wat wedstrijdcrvaring op gedaan in onder meer een aantal hal ve marathons. Zo was hij er tijdens de Westland-marathon ook bij, al waar hij deelnam aan de loop over 20 kilometer. „Ik liep daar een tijd van 1.22.50. Dat vond ik best goed van mezelf, zeker omdat mijn beste tijd tot dan toe 1 uur 26 was". Tijdens een halve marathon in Elspeet heeft Van Grunsven vervolgens ervaren wat het woord afzien nu precies inhoudt. „Ik ging weg op een schema van 1.25. Als een gek ben ik toen wegge gaan, helemaal verkeerd natuurlijk. Ik zat op een gegeven moment zelfs op het schema van 1.22, maar na twaalf kilometer kwam ik mijzelf te gen en ben ik de betekenis van het woord afzien te weten gekomen", doet de vroegere middenvelder uit de doe ken, terwijl zijn gezicht daarbij auto matisch weer een pijnlijke grimas aanneemt. Wijzer geworden Van Grunsven is de laatste maan den dan ook behoorlijk wijzer gewor den, wat betreft het lange afstandlo pen. „Toen ik nog voetbalde liep ik ook regelmatig twee keer per week zo'n vijftien kilometer. Op dat mo ment vind je van jezelf dat je al be hoorlijk kan lopen, maar als je in training gaat voor een marathon kom je er pas achter dat dat helemaal niets voorstelde en dat er veel meer voor komt kijken. Nu leer je onder andere je krachten te verdelen, op schema te lopen en bijvoorbeeld wat verzuring precies betekent". Deelname aan de tiende marathon van Rotterdam is voor Marcel van Grunsven voorlopig éénmalig. „Zo iets moet je gewoon eens in je leven meemaken. Het moet gewoon een groot spektakel zijn. Op deze happe ning zou het toch wel mooi zijn als ik ook nog eens onder de drie uur zou kunnen lopen. Het belangrijkste is echter toch om van deze dag gewoon een leuke dag te maken". Mocht u zondag toevallig langs de route staan en startnummer 5480 in zicht krij gen, welke zich voortbeweegt op stoere Etonic-schoenen, vergeet hem dan geen hart onder de riem te ste ken. Kwaad kan het in ieder geval niet. Hieronder nog enkele wetenswaar digheden met betrekking tot de tien de marathon van Rotterdam. De Schouwen-Duivelandse deelnemers (voor zover te achterhalen) zijn: Mar cel van Grunsven, Jaap Stoutjesdijk, John Quaak, Johan van de Stap, Jack Bezemer, André Kort, Bill Hille- brand, Cor Duinhouwer, Joop Kriste- lijn, Ad Heijboer, Piet-Jan Lande- gent, Jaap van Ast en Liesbeth van Ast. Wereldranglijst De eerste tien lopers van de wereld ranglijst 1990 zijn: "2.08.19 Gelindo Bordin (Ita) (1) Boston 16-04; 2.09.50 David Tsebe (Zaf) (1) Port Elisabeth 24-02; 2.09.52 Juma Ikangaa Olhn) (2) Boston 16-04; 2.10.27 Douglas Wakii- huri (Ken) (1) Auckland 30-01; 2.10.34 Steve Moneghetti (Aus) (2) Auckland 30-01; 2.10.38 Simon Robert Naali (Tan) (3) Auckland 30-01; 2.10.46 Ro lando Vera (Ecu) (3) Boston 16-04; 2.10.57 Thkeyuki Nakayama (Jap) (1) Tokyo 12-02; 2.11.04 John Campbell (NWZ) (4) Boston 16-04; 2.11.13 Paul Pilkington (VSt) (1) Houston 14-01. De winnaars van de voorgaande ne gen edities van de marathon van Rot terdam zijn: 23 mei 1981: 2.09.28 John Graham (Eng.); 22 mei 1982: 2.11.57 Rodolfo Gomez (Mex); 9 april 1983: 2.08.37. Ro bert de Castella (Aus); 14 april 1984: 2.11.12 Gidamas Shahanga (Tan); 20 april 1985: 2.07.12 Carlos Lopes (Por) WR en ER; 19 april 1986: 2.09.08 Abe- be Mekonnen (Eti); 18 april 1987: 2.12.58 Belayneh Densimo (Eti); 17 april 1988: 2.06.50 Belayneh Densimo WR; 16 april 1989: 2.08.39 Belayneh Densimo. ZIERIKZEE - De inhaalwedstrijd tussen het eerste herenteam van vol leybalvereniging Delphi Mevo '80 contra Rowido, is onlangs geëindigd in een 3-2 overwinning voor de Zie- rikzeeënaren. Dit duel kon destijds geen doorgang vinden omdat er geen scheidsrechter kwam opdagen. On- verrichterzake moest Rowido toen noodgedwongen de teruggang naar 's-Gravendeel maken. Ook nu was het bezoekende Rowi do weinig succesvol. Hoewel het een wedstrijd was waarbij door beiden fouten werden gemaakt, kwam Delp hi Mevo '80 als winnaar tevoorschijn. In de eerste set begonnen de gasthe ren goed en profiteerde men goed van de fouten van Rowido. Een voor sprong van 10-2 was derhalve snel ge realiseerd. Toen kende men echter een onverklaarbare terugval, waar door de marge flink werd verkleind. Omdat Delphi Mevo '80 toch nog een félle eindsprint in huis had kon de openingsset alsnog winnend wor den afgesloten: 15-11. In de tweede set werden echter teveel, persoonlijk fou ten gemaakt om goed te kunnen pres teren. Op alle linies ging het bij de Zierikzeese equipe fout. Nu was het Rowido dat wist te profiteren en zo doende middels een 12-15 setwinst een 1-1 tussenstand kon boeken. In de derde set gingen Delphi Mevo '80 evenwel weer furieus van start, en noet zonder resultaat. Leuke aan vallen, een goed sluitend blok en een paar goede charges vanaf de drieme- terlijn sierde het spel van de gasthe ren. Opeens waren daar echter weer egn serie fopten, 'waardoor Rowido tóch wëèr^ dichterbij kon kruipen. Delphi Mevo '80 wist nog wel een 15-9 winst te bewerkstelligen. Zo goed als de derde set verliep zo slecht ging het in de vierde set. Het was dan ook deze keer weer dat Rowi do aan het langste eind trok en we derom, na een 8-15 setwinst, langszij de blauwhemden van coach Roel Kok verscheen. De vijfde en laatste set moest dientengevolge uitsluitsel bie den. In deze volgens het zogenaamde rally-point systeem gespeelde set hebben de Zierikzeeënaren de voor bije competitie nog geen enkele keer verloren. Er werd zodoende enorm optimis tisch tegen deze beslissende set aan gekeken. Wederom hadden de beste volleyballers van Delphi Mevo '80 succes. Met hard werken bleek men wederom de langste adem te bezitten. Hoewel nipt wist aanvoerder Eddy de Looff en ae zijnen ook nu deze bela den vijfde set op de eigen naam te brengen: 16-14. Met voldoening werd er vervolgens gesproken over de 3-2 overwinning. ZIERIKZEE - Het schoolvoetbal op Schouwen-Duiveland. welke jaarlijks tijdens de paasvakantie wordt verspeeld, is deze week in het water gevallen. Bovenstaande foto spreekt wat dat betreft boekdelen. Zoivel op de betreffende dag als de uitwijkdag gistereti. donderdag, stroomde het hemelwater rijkelijk omlaag. Dientengevolge konden er slechts drie wedstrijden worden afgewerkt. Omdat evenwel volgende week woensdag, 25 april, reeds de provinciale finales plaatsvinden dienden er toch drie winnaars te worden aangewezen. Erom gespeeld worden kon dus niet van wege dit paraplu-weer, derhalve moest de organisatie haar heil zoeken in een loting. Zodoende kwamen de drie vol gende finalisten tevoorschijn: Op Dreef (jongens elftallen), Beatrix school (jongens zeventallen) en De Schoener (meis jes zeventallen): De provinciale eindstrijd wordt gehouden in Terneuzen (jongens elftallenen Oostburg. Het resterende sehoolvoetbalprogramma op sportpark Den Hogen Blok zal overigens geivaon worden afgewerkt op woensdagmiddag 16 mei. (Foto: Joop van Houdt). Mm lenniscompetitie BRUINISSE - Twee belangrijke veranderingen zetten hun stempel op de teams die deel nemen aan de Zeeuwse tenniscompetitie op zaterdag. In de eerste plaats heeft het district veel meer Zeeuws-Vlaamse teams ingedeeld bij de Bevelandse en Duivelandse teams zodat veelvou dig van de ponten over de Westerschelde gebruik moet worden gemaakt waar heen en terug toch een complete dag mee is gemoeid. In de tweede plaats is er afgezien van poules. De teams spelen maar één keer tegen elkaar zonder de mogelijkheid van revanches. Waar voorheen bijvoorbeeld de hoofdklasse uit twee poüles van elk vier teams bestond die in de poule drie keer uit en thuis tegen elkaar speelden, gevolgd door een kruisfina le en een finale, daar is nu alles op één hoop gegooid. Acht teams die maar één keer tegen elkaar uit ko men. Het team met de meeste winst punten is automatisch kampioen. Als minpunt wordt ervaren dat er bij een minimaal verlies in een uitwedstrijd geen kans op revanche meer is thuis, terwijl toch ook het gezelligheidsas pect voor een deel verloren gaat. Het district Zeeland heeft boven dien de teams van Zeeuws-Vlaande- ren meer betrokken bij het tennisge- beuren van de andere (schiereilan den. Een goede zaak uiteraard al houdt dat wel in dat veelvuldig van de ponten over de Westerschelde ge bruik moet worden gemaakt. Het kost niet alleen veel tijd maar ook de onkosten van de deelnemers worden flink opgeschroefd. Damesteam Het eerste damesteam van De Bru- Tèn ontving Hulster Ambacht uit Hulst. Het internationale team, een Belgische, een Frangaise, een Bra bantse en toch nog een echte Zeeuse, beleefde weinig eer aan de overtocht. Met 5-1 bleven Corrie de Waal, Barba ra Heezen, Corrie Roda en Adrie de Waal recht overeind onder de interna tionale druk. Zo mogelijk nog béter brachten de heren,- eveneens uitkomend in de Zeeuwse hoofdklasse, het er af. Met 0-6 in en tegen het eerste van Krui- ningen bewezen ze nog eens hun su- ZARAGOZA - De kans bestaat dat basketbal wedstrijden in nationale competities volgend seizoen langer worden. Dat plan is door de Interna tionale Basketbal Federatie (FIBA) bekend gemaakt. Het voorstel van de FIBA voorziet in een verlenging van de zuivere speeltijd met vier tot acht minuten. prematie in de zaterdagcompetitie, Sjaak van Opstal, Willem Vonk, Ri- nus Geense en Thom van Gelder ston den slechts één set af tegen Herman Manten, Leo Alewijn, Frits Kole en Evert Eckhardi. Het damesdubbelteam, bestaande uit de globe-trotters Ella Krepel, Ru- die van de Pols, Jannie Bolier en Ka- thalien Coppoolse, zette haar kam pioensaspiraties om in een klinkende 4-0 winst tegen Hontenisse. Minder verging het Ineke van den Houten, Paula Deurioo, Gré van Tuyl en Adrie Jumelet. Ze dolven het onderspit te gen Game '78. VV Delphi Mevo '80 20/04 21.00 Smash '66-Heren 1; 19.15 Smash '66-Dames 1; 21/ 04 19.00 Petrecon/TOP 1-Heren 2; Petrecon/TOP 3-Dames 2; 14.00 VV Kwiek 1-Meisjes A. VV Kwiek 19/04 20.15 Heren 1-Switch '89; 20.15 Dames I-Kangoeroes; 21/04 16.00 Dames 2-Kangoe- roes 4; 15.00 Jongens B-Vovero 1; 13.00 IBIS-Jongens C; 14.00 Meisjes A-Delphi Mevo '80 1; 10.15 Hollemare-Meisjes C. HSD 22/04 13.00 Prinsenbeek 3- Heren 2. KV All-Ready 21/04 16.00 All Ready 1- TOGO 2; 14.00 All Ready 2-Vol- harding 2; 12.30 All Ready 3- Volharding 3; 10.30 All Ready C-Seolto C; 11.00 Zaamslag J- All Ready J; 11.30 KVK Q-All Ready Q. ZIERIKZEE - De voorjaarscompetitie bij het tafeltennis heeft alweer bijna haar einde bereikt. Bijna, omdat het eerste jeugdteam van TTV Scaldina nog één wedstrijd dient te spelen. Het tweede jeugdteam kan de batjes voorlopig opbergen. De jongste wedstrijden van beide jeugdteams gingen overigens al- letwee verloren. Het eerste jeugdteam moest op be zoek bij Reynaert 1 in Hulst. Het Zie rikzeese drietal bestond deze keer uit Arjan Bom, Marco Hanse en Miranda Kristalijn. Bom won twee keer een partij en verloor zijn derde van de verdedigend ingestelde opponent Verdurmen. Arjan Bom kon toch te rugzien op een redelijk verlopccom petitie. Hij sluit zijn juniorenperiode af met het spelen van de achtkamp en komt volgend seizoen uit bij de senio ren. Eén keer Marco Hanse en Miranda Kristalijn wonnen tegen Reynaert beiden slechts één keer. Ook het dubbel ging deze keer verloren: 6-4. Op de rang lijst neemt Scaldina 1 momenteel een voorlaatste plaats in. Omdat de wed strijd tegen kampioenskandidaat Wilno nog gespeeld moet worden kunnen de Zierikzeese tafeltennis sers in principe nog één plaats stij gen. Het tweede team kon weinig impo neren tegen de kampioen MZ 5. Voor al het gebrek van voldoende concen tratie speelde Scaldina 2 parten. Hans Boon won zijn eerste game, van Schoenmakers, met 8-21. De twee daarop volgende games werd hij ech ter volledig van de tafel geveegd: 21- 16 en 21-17. Wel wist Boon twee keer wèl te winnen, wat de enige twee puntjes van deze wedstrijd oplever de. Danny de Boer en Hai Luong kwamen totaal niet tot winst. Eind stand 8-2. De - voorlopige - eindstanden zijn als volgt: le klas: 1) SAR '72 10-59; 2) Wilno 9-51; 3) Reynaert 9-51; 4) MZ 2 10-41; 5) Scaldina 1 9-37; 6) Big Smash 10-31. Pupillen/welpenklasse 2e klas A: 1) MZ 5; 2) MZ 6; 3) Westerzicht 4; Scaldina 2. HANSWEERT - Gymnastiekvereniging Sportlust uit Hansweert viert op 12 mei aanstaande haar dertigjarig bestaan. In dit kader houdt zij op zaterdag 21 april in samenwerking met de regio Zeeland van de KNGB het eerste springtoernooi in 1990. De wedstrijd wordt gehouden in de Reimerswaalhal te Kruiningen. Vorig jaar is men binnen de com missie wedstrijdsport, afdeling springen, voor het eerst van start ge gaan met springtoernooien nieuwe stijl". Dit houdt in dat er tussentijds prijsuitreikingen plaatsvinden, zo dat de deelnemers niet tot het einde van het toernooi moeten wachten. Door deze nieuwe impuls en de magi sche kracht die het springen op veel turners en turnsters uitoefent krijgt de organisatie zaterdag heel wat te verduren. Ruim 15 verenigingen uit Zeeland en zelfs uit de oude bondge noot West-Brabant geven in de Rei merswaalhal blijk van hun kunnen. Niveau's Er wordt geturnd op drie niveau's, te weten I, II en III. De meeste tur ners/turnsters zitten op niveau 111 waardoor het ochtendprogramma boordevol zit met enthousiaste jon gens en meisjes uit deze categorie. De hogere niveau's (I en II) zijn ver deeld over het ochtend- en middag programma. Er wordt geturnd door meisjes, jongens, dames em heren op de volgende onderdelen: langemat, minitrampoline en minitrampoli- ne/paard. De wedstrijd vangt aan om 9.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Deelnemende verenigingen: Sport lust, Hansweert; MTV'69, Middel burg; WIK, St. Annaland; UDI, Ber gen op Zoom; Volharding, Goes; THOR, Sas van Gent; Kwiek, Brui- nisse; Olympia, Tholcn; Kwiek, Sta- venisse; Delta Sport. Zicrikzec; Oranje Nassau, Vlissingen; DAW. 's -Gravenpolder; VTV. Vlissingen; Atlas. Heinkcnszand; Astrow. Oost- Souburg. L

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 9