GEsdiEnkenhuis Sluitingstijdenwet leeft niet onder personeel winkels streek Scherm tegen geluidshinder bij reparatiehaven Bruinisse Bankje Nieuwe brandweer garage Oosterland bijna klaar Slechte kwaliteit Zeelandbrug stickers Beëdiging raadsleden gemeente Midden- schouwen Ultimatum voor werkgevers ziekenhuis wezen Vergadering van Stichting Welzijn Ouderen Nieuwe sportzaal in Bruinisse begin '91 klaar ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 20 april 1990 Nr. 24730 3 De lokale bekendheid Piet Slote- maker heep: in een brief aan de ge meente Zierikzee gepleit voor de te rugkeer van 'zijn' zitje op het hoekje bij Concordia. Vanaf die plaats was hij gewend het reilen en zeilen des gemeentes te overzien en zo nodig van commentaar te voorzien. Door de herinrichting echter is de bloem bak met brede (zit)rand verdwenen. Op het verzoek van Piet Slotema- ker heeft de gemeente gereageerd met de opmerking, dat het verzoek in behandeling genomen wordt en de technische mogelijkheden bezien zullen worden. Wel gemeente, tech nisch is alles mogelijk. U neemt een bankje en zet het met vloerbouten muurvast. Het schrijven van Piet Slotemaker staat niet op zich. Vrijwel iedereen kan zich in de herinrichting van de binnenstad vinden. Maar nu het ein de van de werkzaamheden in zicht komen zullen meer mensen met (vaak kleine) wensen naar de ge meente stappen. Kan dat ene paaltje niet die kant op, wat dacht U van een bankje daar, een verlichtingspunt hier enzovoort. Hef zou de gemeente sieren als der gelijke verzoeken zeer snel in behan deling genomen kunnen worden. Als de gebruikelijke termijnen in acht genomen worden dan zou dat zeer spijtig zijn. Nogmaals het gaat om kleine dingen. Daarover moet toch snel een besluit genomen kunnen worden, wat overigens niet inhoudt dat de gemeente overal ja tegen moet zeggen. AvdW Advertentie OOSTERLAND - De nieuwe brand weergarage die voor het brandweer korps Duiveland wordt gebouwd op het industrieterrein te Oosterland is bijna klaar. Op zaterdag 28 april wordt het gebouw officiel geopend. Dat wordt gedaan door de burge meester van Duiveland A. Bergs- hoeff. Aansluitend volgt een bijeen komst in het instructielokaal van het nieuwe gebouw waarbij een aantal toespreken wordt gehouden. Tot slot bestaat de gelegenheid om de nieuwe brandweergarage te bezichtigen. De officiële opening duurt van 10.30 tot 12.30 uur. NIEUWERKERK - „De kwa liteit van de gele stickers voor een tolvrije Zeelandbrug is wel erg slecht. Ze beginnen nu al kapot te gaan", stelde VVD- raadslid W. P. Stouten tijdens de rondvraag van de raadsver gadering in Duiveland vast. En ook tijdens de raadsver gadering te Brouwershaven werd door CDA-raadslid R. J. van der Wekken een soortgelij ke opmerking gemaakt. De burgemeester van Duiveland A. Bergshoeff kon echter haar fijn uitleggen wat de oorzaak is van die slechte kwaliteit. „We hebben bewust gekozen voor stickers die aan de buiten kant op de auto moeten worden geplakt, omdat die niet zo lang meegaan. We hopen namelijk dat het niet nodig zal zijn om lang actie te voeren". Overi gens kunnen automobilisten wiens Stikker al aan vervan ging toe is bij de diverse ge meentehuizen voor een nieuw exemplaar. „We hebben er nog stapels liggen", aldus de Brouwse burgemeester L N. Labruyère eerder deze week Geen bezoek van dienstenbond gepland ZIERIKZEE - Terwijl in den lande al heel wat winkels de deuren gesloten hebben, lijkt het langer openstellen van de winkels op Schouwen-Duiveland niet of nauwe lijks te leven. Er zou geen behoefte bestaan onder de con sument, niet onder het personeel en niet onder de winke liers zelf. En ook de Dienstenbond FNV, de landelijke coördinator, heeft zich in de regio nog niet laten zien. Landelijk lijkt het vooralsnog al leen Albert Heijn, die het verande rende kooppatroon van de consument tegemoet wil treden. Daarvoor heeft de onderneming ook een plan op tafel gelegd. De hele discussie is actueel door de verruiming van de winkel sluitingswet. Hierdoor kunnen de winkels tot 18.30 uur open, zonder dat de zaak op andere momenten van de dag dicht moet. De Zierikzeese Ondernemers Cen trale heeft zich in haar jongste leden vergadering uitgesproken tegen ver ruiming van de sluitingstijden. Overigens wijkt Zierikzee af van het landelijke gegeven. In Zierikzee zijn de winkels al om 17.30 uur gesloten. Dat tijdstip is eertijds vastgesteld om het personeel de gelegenheid te geven tijdig de bus te nemen. Consument Zoals gezegd is het landelijk Albert Heijn, die tegemoet wenst te komen aan de consüment. Maar binnen de vestiging in Zierikzee heeft dat niet tot commotie geleid. Het bedrijf telt weinig georganiseerd personeel en er is dan ook geen vakbondslid langs geweest om de actiebereidheid te pei len. Navraag bij diverse winkeliers in de streek, waaronder bijvoorbeeld Albert Heijn, Hema, Quist en Veld- markt, wijst uit dat er ook onder de consument geen belangstelling be staat voor het langer openstellen van de winkels. Het plattelandskarakter van Schouwen-Duiveland vergemak kelijkt een gang naar de winkel. An ders ligt het in bijvoorbeeld Rotter dam, waar het drukke stadsverkeer werkenden sowieso al Iaat thuis brengt. Ook vinden de winkeliers de hele actie van de Dienstenbond FNV met een vestiging in Eindhoven, voorba rig, omdat er nog geen besluiten ge nomen zijn. De winkelbedrijven heb ben zich nog niet op het standpunt gesteld langer open te willen. Dat is overigens ook de vraag, want veel ondernemers zien geen econo misch voordeel in het tijdstip van 18.30 uur. Mensen moeten hun bood schappen toch doen en mensen, die op het laatste nippertje binnenvallen blijven ook bestaan. Komen ze nu één minuut voor half zes binnen, dan wordt het straks één minuut voor half zeven. Begrip J. Quist laat desgevraagd weten be grip te hebben voor bezwaren onder personeelsleden. Bij hem speelt het niet, maar hij erkent dat er een we zenlijk verschil zit tussen half zes, zes uur of zelfs half zeven. „Dan ben je toch pas klaar met eten om kwart voor acht". Quist huldigt wel het principe van vrijheid, blijheid. „Ie dere ondernemer moet de mogelijk heid hebben om zelf openingstijden vast te stellen. Maar ik zal er alles aandoen om mijn medewerk(st)ers op tijd naar huis te laten gaan". Alle benaderde bedrijven geven evenals Quist echter te kennen, dat de consument niet hoeft te vrezen voor stakingsacties op Schouwen- Duiveland. Er zijn geen aanwijzin gen, dat het winkelpersoneel in de streek in dit stadium het werk zal neerleggen. De Dienstenbond FNV (in Eindho ven) neemt zelf geen initiatief om op Schouwen-Duiveland eventuele ac tiebereidheid te begeleiden. Op de vraag of Schouwen-Duiveland nog op bezoek kan rekenen van de bond reageert een woordvoerster met „Bij welke grote plaats ligt Schou wen-Duiveland". Wel is er een actievergadering in Goes geweest, maar Schouwen-Dui veland is daarbij niet vertegenwoor digd geweest. Desalniettemin kan de FNV-woordvoerster zich niet voor stellen, dat er in deze streek geen be zorgdheid bestaat onder het winkel personeel. Maar door tijdgebrek (1 mei wordt de winkelsluitingswet in de Tweede Kamer behandeld - red) springt de bond alleen in op acute si tuaties. Het winkelpersoneel in de regio peinst er niet over het werk neer te leggen. (Foto: Joop van Houdt). College vraagt raad om principe-uitspraak BRUINISSE - Op de dijk bij Bruinisse moet een scherm komen dat de omwonenden beschermt tegen geluidshinder die veroorzaakt zou worden door de buitendijkse be drijven. Uit een akoestisch onderzoek is gebleken dat binnen de geluidszone van het havenindustrieterrein bij een aantal woningen de gevelbelasting te hoog is. Met ande re woorden: er is sprake van geluidshinder. Hoewel er bij de gemeente hierover nim mer klachten zijn binnengekomen moeten er volgens het rijk toch maatregelen geno men worden. Het college vraagt de raad tijdens de gemeenteraadsvergadering van donderdag 26 april om een principe-uitspraak over het omstreden scherm. De vergade ring begint om 19.30 uur. Eerder is de mogelijke plaatsing van een geluidsscherm op de dijk al ter sprake geweest in Bruinisse. Toen werd de noodzaak in twijfel getrok ken. Ook werd gesteld dat een derge lijk scherm niet bepaald een sieraad voor Bruinisse genoemd kan worden. De rijksoverheid trekt zich van deze twijfels echter vooralsnog niets aan. Het scherm moet er komen. Sanering In beginsel zijn er verschillende manieren om mogelijke geluidsover last te voorkomen. Geluidsoverlast kan bij de bron bestreden worden, er kan een scherm geplaatst worden om "te voorkomen dat het geluid de wo ningen bereikt en de gevels van de woningen kunnen geisoleerd worden. Het college van b w zou het liefst het laatste doen. Zij stelt dat bron maatregelen in Bruinisse niet haal baar zijn en daarin staat het college niet alleen. Ook de projectgroep die het onder zoek verricht heeft komt tot die con clusie. Maar de projectgroep ziet niet zoveel in gevelisolatie. Zij zou liever een scherm zien verrijzen en volgens de projectgroep hoeft een dergelijk scherm niet per definitie ontsierend te zijn. De projectgroep wil vervolg onderzoek doen naar de 'inpasbaar heid van een recreatief aantrekkelijk scherm'. Van de kant van de buitendijkse be drijven wordt geen bezwaar gemaakt tegen mogelijke plaatsing van een ge luidsscherm. „Het niet plaatsen van een scherm van 1.50 meter op de ha- vendijk zou in de toekomstige be drijfsvoering van de bedrijven beper kingen met zich mee kunnen brengen. Met alle gevolgen van dien", aldus het college. Voor zover nu bekend kost het plaatsen van schennen de gemeente Bruinisse geen cent. De 'gewone' schermen worden betaald door de rijksoverheid en extra schermen bij bijvoorbeeld de deuren van bedrij ven moeten door die bedrijven zelf betaald worden. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF College: liever gevels isoleren dan sanering bij de bron. Verder op de agenda van de raads vergadering het voorstel van het col lege om tot een verlenging van de tijdsduur van de seizoenweekmarkt te komen. Bruinisse kent een weeke- markt sinds 1979. De markt wordt steeds gehouden in de periode van 15 mei tot 15 september tussen 8.00 en 13.00 uur. Minder aantrekkelijk In de praktijk blijkt dat een aantal standplaatshouders vaak eerder dan 13.00 uur vertrekt en dat maakt de weekmarkt voor de standplaatshou ders die overblijven een stuk minder aantrekkelijk. Daarom wil het colle ge de markttijd met een uur verlen gen tot 14.00 uur. Men hoopt daarmee twee vliegen in een klap te slaan. Een aantal bezoekers, waaronder met na me de recreanten, komt pas later in de ochtend naar de markt en voor hen is het aantrekkelijk als de kramen wat langer blijven staan. SCHARENDIJKE - Dinsdag 1 mei worden tijdens een openbare raads vergadering in het gemeentehuis in Scharendijke de leden van de ge meenteraad van Middenschouwen beëdigd. Tijdens de vergadering worden ook de wethouders verkozen. Zoals al eer der gemeld verandert er voor wat be treft de wethouderszetels niets in Middenschouwen. Wethouders blij ven W. G. Renden (PvdA) en L. C. Hart (VVD). De gemeenteraadsverga dering begint om 19.30 uur. UTRECHT - De samenwerkende vakbonden ABVAKABO, CFO, GOB en FHZ hebbenwerkgevers in het zie kenhuiswezen (200.000 werknemers) een ultimatum gesteld tot 30 april om alsnog gehoor te geven aan de cis van 6 procent ruimte voor verbete ring van de arbeidsvoorwaarden. Als de Nationale Ziekenhuisraad (NZR) vasthoudt aan het bod van 3 tot 3,5 procent, beginnen vanaf 1 mei harde acties in de ziekenhuizen, psy chiatrische ziekenhuizen, verpleeg huizen en zwakzinnigeninrichtingen. De bonden roepen hun leden dan op tot werkonderbrekingen, zondags diensten, opnamestops en stakingen van ondersteunende diensten. De pa tiënten mogen niet onder de acties lij den. ABVAKABO en CFO organise ren komende maandag waarschu wingsacties om het ultimatum kracht bij te zetten. In tientallen instellin gen wordt het werk korte tijd onder broken. BRUINISSE - Het algemeen be stuur van de Stichting Welzijn Oude ren komt woensdag 25 april bij el kaar in het gemeentehuis in Bruinisse. De vergadering begint om 14.00 uur. Op de agenda het concept convenant Pogo en mededelingen vanuit de instellingen, het besturen- beraad en de ZRO. Vervolg van pagina 1 niet meer nodig was omdat het Kroonberoep ingetrokken werd. Dit tot grote opluchting van de Br use bestuurderen want met de be handeling van een Kroonberoep gaan al snel enkele maanden en in het ongunstigste geval soms een jaar of langer heen. Voor de eigenlijke bouw van de sportzaal, een zaal van 22 bij 28 meter met een hoogte van 9 meter, staat zes maanden. Voordat het zover is moe ten er nog wel de nodige voorberei dingen getroffen worden. Eigenlijk was het de bedoeling dat al in januari hiermee al een begin zou worden ge maakt, maar het Kroonberoep gooi de wat dat betreft roet in het eten. Sponsorloop Niet alleen de gemeente moet flink in de buidel tasten voor de bouw van de sportzaal. Ook van de sporters die straks gebruik gaan maken van de sportzaal wordt verwacht dat zij een duit in het zakje doen. Zij dienen zorg te dragen voor de financiering van de inrichting van het gebouw. Daarmee is een bedrag van zo'n 50.000 gulden gemoeid. Om dat bedrag bij elkaar te krij gen verenigden de sporters zich in Aktie '88. Inmiddels is het bericht dat de bouw van de sporthal defini tief doorgaat ook tot hen doorge drongen. Men heeft inmiddels al een aantal acties om geld bijeen te vergaren ach ter de rug. Het is de bedoeling dat er nu haast gemaakt wordt met verdere fondsenwervingsakties. De eerstko mende aktie staat gepland voor Ko ninginnedag in de vorm van een sponsorloop. Verdere details van dit evenement zijn op dit moment nog niet bekend. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA, Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice: Bezorging tot 20.00 uur 01110-17314. Woonhuisaansluitingen: Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar f 166.00; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven: Advertenties 01110-16551. 60 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.80. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 3