Idee om stuurgroep Dorpsplan Oosterland niet op te heffen Nieuwe sportzaal Bruinisse begin '91 klaar voor gebruik *00* JA Zierikzeese Corrie de Gelder bij Hennie Huisman op de buis DE ZIERIKZEESCHE COURANT BOEIMEER-ZIERIKZEE Bitr L V Inbraak geldautomaten van douches in jachthaven GOED THUIS IN HET NIEUWS VAN SCHOUWEN-DUIVELAND 32&<5> ft ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Sluitingstijd Bakkerij Limiet Vuurdoop De sluilingsiijdenwel leeft niet of nauwelijks on- Drie Hendrikken Ten Hove samen veertig jaar De snelheid op de 80-kilometerwegen wordt Marcel van Grunsven (33) ondergaat zaterdag der regionale winkels. (Pag. 3). in bakkerij actief. (Pag. 4). nog te vaak overschreden. (Pag. 5). zijn vuurdoop. (Pag. 9). VRIJDAG 20 APRIL 1990 146ste jaargang Nr. 24730 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Velen zijn slechts zolang onze hekenden, als wij hen niet kennen. Sirius Duivelandse gemeenteraad stelt dorpsplan Oosterland met veel instemming vast NIEUWERKERK - Met het vaststellen van het dorpsplan Oosterland, donderdag avond door de Duivelandse gemeenteraad, kwam tevens een eind aan de taak van de Stuurgroep Dorpsplan Oosterland. Een stuurgroep bestaande uit mensen vanuit de bevolking van Oosterland, de gemeenteraad van Duiveland, het college van b en w, het provinciaal bestuur en het ambtelijk apparaat. Zij werkten samen met de Grontmij, het bureau dat het dorpsplan Oosterland maakte. Nu het plan kant en klaar ligt, op perde burgemeester A. Bergshoeff het idee om de Stuurgroep niet op te heffen maar 'slapend' te laten voortbestaan. Het voordeel daarvan zou volgens Bergshoeff zijn dat de stuurgroep tussentijds kan worden 'gewekt' om te praten over de invulling van de tails wanneer de diverse onderdelen van het dorpsplan worden uitge voerd. ,,De herinrichting van de kern van Oosterland is bijvoorbeeld een forse ingreep. Het zou denk ik goed zijn als eerst in de Stuurgroep over de verschillende onderdelen daarvan zou worden gepraat voor de plannen in de adviescommissies worden ge bracht". Drie miljoen Zoals bekend omvat het Dorpsplan Oosterland aanpassingen en verande ringen in het dorp die in totaal 3 mil joen gulden zouden kosten. Onder meer de herinrichting van de dorps kern, het door verkeerstechnische aanpassingen realiseren van een rou- -te vo<5r doorgaand zwaar verkeer en en de herinrichting van het voormali ge sportveld de Zaete. Plannen die men de komende vijf jaar hoopt te kunnen realiseren. Maar dat hangt ook af van de hoe veelheid geld die de gemeente daar voor krijgt van andere overheidsin stellingen, zoals het provinciaal bestuur en de rijksoverheid. Het is de bedoeling dat Duiveland zelf on geveer anderhalf miljoen opbrengt om onderdelen van het dorpsplan uit te voeren. Tijdens de raadsvergadering in het gemeentehuis in Nieuwerkerk wer den vanuit de vier raadsfracties vele positieve opmerkingen gemaakt over het dorpsplan. ,,Het is een duidelijk en mooi geheel waarin alle facetten met voor- en nadelen worden ge noemd", aldus SGP/RPF-raadslid L. Meerman. Maar er werden ook voor zichtige opmerkingen gemaakt. ,,We zullen als raad de eerstvolgende ja- Advertentie zondag 22 april - 14.30 uur Oudeweg 1 Zierikzee Telefoon 01110-14951 Hoofdsponsor VV Zierikzee ren steeds opnieuw kritisch moeten bekijken en toetsen welke onderde len eerst moeten worden uitgevoerd en of de financiën er zijn om dat te doen", zei C. J. Hillebrand (PvdA). En W. P. Stouten (VVD) maakte zelfs een voorbehoud. ,,Ik ga er van uit dat niet alles verwezenlijkt kan worden". Fusie Tijdens deze laatste vergadering van de Duivelandse raad in de sa menstelling van de afgelopen vier jaar, kwam ook de voorgenomen fu sie, tussen de nv PZEM en de Water maatschappij Zeeland aan de orde. Een plan waarmee men hoopt te voor komen dat de prijzen van energie en water de komende jaren sterk stij gen. Door de fusie zou het mogelijk zijn meer economisch te werken bij de distributie van gas, elektriciteit en water in het dunbevolkte en water rijke (en dus onrendabele) gebied dat Zeeland is. - De Duivelandse raadsfracties za gen de voordelen daarvan wel in. Maar zij drongen er op aan het huidi ge districtskantoor van de PZEM in Zierikzee te behouden als regiokan toor van het nieuwe nv Delta Nutsbe drijf. „Wij zijn hier op Schouwen- Duiveland al genoeg taken kwijtge raakt wat overheidskantoren be treft", aldus Stouten (VVD). Burge meester Bergshoeff vertelde dat de burgemeester van Middenschouwen, W. den Boer, namens alle zes de ge meenten op Schouwen-Duiveland bij de fusie-besprekingen zal pleiten voor het behoud van het kantoor. „Maar als het kantoor toch zou ver dwijnen is dat voor de gemeenten in de regio geen reden om tegen de fusie te stemmen". Dat deed men ook niet in Duiveland. De raadsleden schaar den zich unaniem achter het college voorstel de fusie te steunen. Dat was ook het geval bij het voor stel om een garantiesubsidie van vijf cent in te stellen voor het ophalen van oud papier. Dat houdt in dat de ver enigingen en organisaties die al sinds jaar en dag oud papier ophalen in de gemeente Duiveland voortaan minsten vijf cent per kilo papier kun nen innen. Als de handel (zoals mo menteel het geval is) maar een of twee cent per kilo papier betaalt vult de gemeente dat aan tot vijf cent. De re geling geldt als een overgangsfase tot januari 1991 wanneer de zes gemeen ten op Schouwen-Duiveland via de Reinigingsdienst gezamenlijk een ga rantieprijs instellen. Voor C. J. Hillebrand (PvdA) wordt het garantieprijs-idee dan wellicht gemakkelijker aanvaardbaar. „Ik heb begrepen dat de diverse gemeen ten nu verschillende garantieprijzen geven. Westerschouwen en Brouwers haven 8 cent en Zierikzee drie en een halve cent. Dan is het toch heel lastig om volgend jaar allemaal op vijf cent over te schakelen". De PvdA-er had nog meer bedenkingen tegen het voorstel. „De oorzaak van de lage oud-papierprijs is de import van pa pier vanuit Amerika en het is volgens mij geen taak voor de gemeente om dergelijke subsidies te geven". Maar niettemin ging hij akkoord. „Want mijn fractie denkt er in meerderheid anders over dan ik". De overige agendapunten werden met een hamerklap en enkele in stemmende opmerkingen beslist. Ook de geloofsbrieven van de nieuwe raadsleden werden goed bevonden. Dat houdt in dat als gevolg van de verkiezingen op 21 maart tijdens de eerstvolgende gemeenteraadsverga dering drie nieuwe raadsleden aan treden: Mevrouw M. Klaassen-Meijer (CDA) en de heren C. Flikweert en J. A. van den Berge (SGP/RPF). Zij ko men in de plaats van J. op 't Hof (CDA) en A. van Klinken en M. Braam (SGP/RPF). Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - De Zierikzeese huisvrouw Corrie de Gelder is van avond, vrijdag te zien in een aflevering van de Surpriseshow van Hen nie Huisman. Wie dat wil zien moet wel RTL Veronique kunnen ontvan gen. De uitzending begint omstreeks 20.30 uur. Corrie de Gelder heeft een op merkelijke eigenschap. Ze heeft een drang om alles wat vuil is schoon te maken. Vriendinnen antwoordden hierop eerder met cadeautjes in de vorm van zemen. Maar dochter Agnes had een an der idee opgevat. Enige tijd geleden hield ze moe der Corrie voor, dat ze een rebus in het omroepblad goed had inge vuld. Als prijs kreeg ze tien vrij kaarten voor een opname van de Surpriseshow op 23 maart jongst leden. Met de nodige moeite kreeg ze haar moeder mee, die tot haar verrassing door Huisman uit de zaal werd geplukt. Hij sprak haar op haar schoon- maakdrift aan en liet haar vervol gens een trap reinigen. Geloof maar dat ik van kleur verschoot", laat Corrie nu weten. Als dank voor haar moeite kreeg ze van Ve ronique een lading waspoeder en andere schoonmaakmiddelen. Corrie de Gelder, die werkt bij Holty Mode in Zierikzee, heeft een echte schoonmaak-tik. Op de vraag of iedereen met een schoon- maakklus mag bellen, reageert ze spontaan met ja. Later zwakt het vanzelfsprekend iets af. „Als een hulpbehoevend iemand me belt, zal ik 'm echt wel helpen. Ik doe dat nu eenmaal graag". Vanavond komt ze dus op de buis. Maar een schotel heeft ze niet. Vandaar dat ze probeert om bij een plaatselijke elektrozaak voor de buis te gaan zitten. Ie mand anders neemt het voor haar op video op. Missen zal ze het in ie der geval niet. Boos op haar doch ter. Welnee, die bedankte haar moeder daags na de uitzending met een grote bos bloemen. „Nee hoor, het was heel leuk, maar je denkt echt dat je er nooit in zou trappen". ffil- PÊ Verwachting tot zaterdagavond: Enkele buien Veranderlijk bewolkt en enkele buien. Minimumtemperatuur onge veer 8 graden. Middagtemperatuur omstreeks 14 graden. Matige noord oostenwind, aan de kust en op het IJsselmeer, af en toe krachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 24 april Zondag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 14 graden Wind: noordoost 4 Maandag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 13 graden Wind: noordoost 4 Dinsdag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 13 graden Wind: noordoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 21 april Zon op 06.30, onder 20.48 Maan op 04.51, onder 16.04 22 april Zon op 06.28, onder 20.50 Maan op 05.05, onder 17.29 23 april Zon op 06.26, onder 20.52 Maan op 05.19, onder 18.58 Nieuwe Maan: 25 april (06.27) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een depressie die giste ren via de Britse eilanden naar het zuiden trok, is inmiddels boven Noord-Frankrijk aangekomen en zal zich daar tijdens het weekeinde blij ven ophouden. De druk boven Scan dinavië blijft daarentegen hoog. Voor ons betekent dat met een oos telijke stroming vrij veel bewolking wordt aangevoerd. De zon kan er af en toe even doorkomen, maar erg uit bundig zal dat niet zijn. Er vallen ook enkele buien en de kans daarop is het grootst in het zuiden van het land. De temperatuur ligt komende nacht in de buurt van een graad of 8 en loopt overdag op tot ongeveer 14 graden. De noordoostenwind, is matig maar aan de kust en op het IJsselmeer af en toe krachtig, windkracht 6. Laatste struikelblok is uit de teeg geruimd BRUINISSE - Als alles volgens planning verloopt kunnen de Bruse sporters begin volgend jaar al gebruik maken van de nieuwe sportzaal. Wanneer de bouw van de sportzaal precies van start gaat is nog niet bekend. Wel is de verwachting dat op korte termijn de eerste bouwvergadering gehouden kan worden. Het laatste obstakel, een Kroonberoep tegen de bouw, is uit de weg geruimd. Eerder, in januari dit jaar, stemde de gemeenteraad in met het voorstel van het college om een krediet van 1,4 miljoen be schikbaar te stellen voor de bouw. Als alles meezit verrijst op deze plaats de nieuwe sportzaal nog voor het eind unn dit jaar. Zoals bekend mag worden veron dersteld kent het plan voor de bouw van de sportzaal in Bruinisse een lan ge voorgeschiedenis. Alles bij elkaar is het ruim tien jaar geleden dat het idee om een sporthal in Bru te gaan bouwen werd gelanceerd. Via Tele- bingo kwam een bedrag van een ton beschikbaar die de gemeente voor dat doel aan mocht wenden. Ontwikkeling De bouw van een sporthal zou ech ter veel te duur blijken voor de ge meente Bruinisse, terwijl dat juist wel de voorwaarde was die aan de schenking verbonden was. De Bruse bestuurderen konden niet anders dan weer afstand doen van het Telebingo- geld, maar het plan om, ooit, tot de bouw van een overdekte sportacco- modatie te komen bleef. In plaats van een sporthal werd ge kozen voor een sportzaal en vervol gens brandde de strijd los over de vraag waar een dergelijke sportzaal gebouwd zou moeten worden. Na veel onderhandelen, schipperen en discussieëren kwam uiteindelijk het idee om de nieuwe sportzaal vast te bouwen aan het Bruse durps'uus als de beste oplossing uit de bus. Het geen overigens niet wil zeggen dat dit plan zonder meer uitgevoerd kon worden. Een aantal bezwaarschriften tegen de bouw van de sportzaal op die plaats, werd bij de gemeente inge diend. Uitbaning Een deel van de bezwaarschriften werd ongegrond verklaard terwijl men op andere punten met de be zwaarmakers tot een voor iedereen aanvaardbare oplossing wist te ko men. Eén struikelblok bleef over en dat was het Kroonberoep dat de fami lie Pet instelde tegen ongegrondver- klaring van hun bezwaarschrift. Daarbij gaat het om de uitbaning van het huis van de familie Pet naar De Vang en het Stenenpad. De heer Pet is arts en dient te allen tijde over een vrije doorgang naar de openbare weg te kunnen beschikken. De gemeente heeft nu samen met de familie Pet een oplossing gevonden om ervoor te zorgen dat een vrije baan gewaarborgd is. Mocht het voor komen dat door een verkeerd gepar keerd staande auto de normale door gang versperd is dan kan de heer Pet door het neerklappen van een paaltje met de auto via een nog aan te leggen voetpad langs het voetbalveld de Dr. de Kockstraat bereiken. Op 't nippertje Overigens werd die oplossing op het allerlaatste nippertje gevonden. Op woensdag 11 april bereikte de ge meente overeenstemming met de fa milie Pet. Op 12 april zou de Raad van State beslissen op een verzoek van de gemeente om de schorsende werking van het door Pet ingestelde Kroonberoep op te heffen. Nu kon de raad van state bericht worden dat dat vervolg pagina 3 BRUINISSE - In de Bruse jachtha ven werden woensdag veertien geld automaten opengebroken en leegge haald. Het betrof de geldautomaten waar in watersporttoeristen guldens moe ten doen als zij willen douchen. Het is niet bekend hoeveel geld in de au tomaten zat toen zij werden openge broken en leeggehaald. Dat gebeurde woensdag overdag of 's avonds. De diefstal werd donderdag ontdekt en aangegeven door de jachthavenmees- ter G. S. uit Nieuw-Vossemeer. Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! En op woensdag gratis de Nieuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schouwen-Duiveland. VUL DIE BON DUS SNEL IN. OF NÓG SNELLER, BEL 01110-16551 Naam Adres Postcode Telefoon X Wij willen ook goed nieuws thuis, en een gratis proefabonnement van 2 weken. 7imiK7fE«Hrf| Nlf UWSBODf U Plaats: Handtekening: Bon opsturen in gesloten envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode, antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1