De SGP is bezig haar image van oude mannenpartij kwijt te raken' AFZÜIGKAPPM DCÖILOQ B V. Dierenasiel Schouwen-Duiveland maakt zich op voor zomerperiode i 4 35-jarige C. W. Flikweert uit Nieuwerkerk doet zijn intrede in de Duivelandse gemeenteraad als wethouder NIEUWERKERK - Hij is 35 jaar oud, werkt als ambtenaar bij het kadaster te Mid delburg en staat vanwege zijn werkzaamheden als correspondent voor een tijdschrift en krant, in Nieuwerkerk bekend als 'schrijver'. In mei aanstaande doet C. W. Flik weert uit Nieuwerkerk zijn intrede in de nieuwe gemeenteraad van Duiveland. Een bijzondere gebeurtenis omdat het SGP-lid daarbij zeer waarschijnlijk gelijk wethou der wordt. Hij wordt daarmee de opvolger van A. van Klinken die vanwege zijn leef tijd besloot te stoppen met het werk als gemeenteraadslid. Zelf was Flikweert ook maar 20 jaar toen hij lid werd van de SGP- kiesvereniging Nieuwerkerk. Een keuze die grotendeels werd bepaald door wat hij van huis uit meekreeg. ,,Ik heb via mijn opvoeding een dui delijke binding gekregen met de Ge reformeerde Gemeente Nederland. Mijn vader was al vele jaren lid van de SGP en voor mij betekende die ge bondenheid met de kerk vrij automa tisch dat je ook lid werd van een poli tieke partij die uitging van de christelijke beginselen". Daarbij kwam dat Flikweert ook uit zichzelf interesse had voor poli tiek. „Ik heb politiek altijd een boei end bedrijf gevonden. Daarom woon de ik enkele jaren geleden vergaderingen van de Tweede Kamer bij. De gemeenteraadsvergaderingen in Duiveland volg ik ook al jaren vanaf de publieke tribune". En via de perstafel, want vier jaar lang maak te Flikweert verslagen van de ge meenteraadsvergaderingen voor het Reformatorisch Dagblad. Ook nu nog schrijft hij regelmatig artikelen in het SGP-jongerenblad Ons Con tact en voor de Zierikzeesche Nieuwsbode verzorgt hij de versla gen van de lezingen die worden ver zorgd door de Staatkundig Gerefor meerde Studievereniging Schou- wen-Duiveland. Een eilandelijke SGP-jongeren vereniging waarvan hij al 19 jaar lid is. Als gevolg van verkiezingen via een puntensysteem binnen de SGP- kiesvereniging Nieuwerkerk kwam Flikweert bij de gemeenteraadsver kiezingen van 21 maart jongstleden op de tweede plaats van de SGP/RPF- verkiezingslijst terecht. Een verras sende ontwikkeling voor de Nieuwèr- kerker die vier jaar geleden, op een negende plaats, zijn debuut maakte op die lijst.. De heer Flikioeert wordt naar alle wethouder in Duiveland. Omdat ook SGP/RPF-raadsïid M. Braam de fractie verlaat ten gunste van J. A. van den Berge betekent een en ander een belangrijke verjonging van de SGP/RPF-fractie die met vier zetels al vele jaren het belangrijkste machtsblok binnen de Duivelandse gemeenteraad is. „Drie van de vier SGP/RPF-raadsleden zijn nu jonger dan veertig jaar. De gemiddelde leef tijd is 39 jaar". Een trend die zich vol gens Flikweert aftekent binnen de waarschijnlijkheid de i ieuwe SGP- hele partij in Nederland. „De SGP heeft jarenlang de naam gehad een oude mannenpartij te zijn en dat is ook nu nog het geval. Maar de laatste jaren begint zich een verandering af te tekenen. De partij heeft op dit mo ment de grootste jongerenafdeling van alle politieke partijen in Neder land. Vorig jaar, toen de organisatie van die jongerenafdelingen werd ver nieuwd, bleken iri heel Nederland 7300 jongeren lid te zijn van de SGP". Wethouder De verrassing werd nog groter toen bleek dat het bestuur van de kiesver eniging en de raadsfractie hem naar voren wilden schuiven als wethouder. „Ik had gedacht dat Meerman wet houder zou worden omdat het gebrui kelijk is dat de lijsttrekker wethou der wordt. En hij heeft al 16 jaar ervaring als raadslid". Maar toen bleek dat Meerman de werkzaamheden als wethouder niet kon combineren met zijn baan bij het waterschap, ging Flikweert in op het verzoek zich beschikbaar te stellen als wethouder. „Hoewel het niet ge bruikelijk is dat een nieuw raadslid gelijk wethouder wordt en het mij best wel moeilijk lijkt, heb ik mij be schikbaar gesteld. Ik vind het name lijk van heel groot belang dat de SGP/RPF als grootste fractie weer een wethouder levert". Flikweert zou dan in het Duive landse college komen met een andere nieuwe wethouder, de WD-er W. P. Stouten. Dat betekent samenwerking tussen twee partijen met zeer uiteen lopende politieke beginselen. „Ik ben blij dat de keuze zo is uitgeval len. Want het merkwaardige is dat de afgelopen vier jaar regelmatig bleek dat de VVD dichter bij ons stond dan het CDA waar we mee samenwerkten in het college. Verschillende van de minderheidsvoorstellen waar wet houder Van Klinken mee kwam wer den via steun van de VVD omgebogen in een meerderheid binnen ae raad. Bijvoorbeeld het subsidiëren van het popfestival Anywave en emancipato rische vrouwenorganisaties. Daar was de SGP/RPF-fractie tegen uit principiële redenen en de VVD van wege financiële redenen". Kritiek Het is volgens Flikweert nog steeds zo dat in de gemeenteraad van Duive land de PvdA en de SGP/RPF het verste van elkaar af staan. „De PvdA heeft vaak kritiek geuit op het feit dat het college met minderheids- voorstellen kwam. Maar ik weet ze ker dat zij dat ook zouden hebben ge daan als ze met ons in het college zouden hebben gezeten. Over de Sal- vatorhoeve bijvoorbeeld. Daarom vind ik dat men altijd met wederzijds respect voor eikaars mening moet kunnen samenwerken. Naar aanlei ding van de besprekingen die we met de VVD ha.dden denk ik dat dat met die partij goed zal lukken". Flikweert heeft zich op zijn functie als wethouder voorbereid door veel 'te lezen over gemeentelijke zaken. „En ik woon al een aantal jaren de fractievergaderingen van de SGP/ RPF bij en de gemeenteraadsverga deringen. Maar niettemin zal ik goed ingewerkt moeten worden". Hoewel de portefeuilleverdeling nog niet of ficieel is, wil Flikweert wel kwijt dat hij als wethouder waarschijnlijk onderwijs, sociale zaken, grond- en pachtzaken en recreatie zal krijgen. Hij heeft bok een wens. „De publieke belangstelling voor de Duivelandse gemeentepolitiek zou wat groter moeten worden. Daarom zou ik wil len dat er tijdens de gemeenteraads vergaderingen wat meer discussies plaatsvinden. Dat moet mogelijk zijn met respect voor eikaars me ning". ZIERIKZEE Qlaastraining De Kruisvereniging Schouwen- Duiveland wil bij voldoende belang stelling een cursus blaastraining or ganiseren. De blaastraining wordt gegeven aan vrouwen, die last heb ben van onvrijwillig urineverlies. Tijdens deze cursus worden de deel nemers getraind in het doen van oefe ningen om hunbekkenbodemspieren beter te beheersen en/of te verster ken. Wie belangstelling heeft meldt zich op werkdagen aan via telefoon nummer 01110-12930 (tussen 13.00- 14.00 uur). Kerkdienst De Interkerkelijke Werkgroep Zie- rikzee houdt zondag 22 april een kerkdienst in de Gereformeerde kerk te Zierikzee. Deze begint om 17.00 uur en thema is Kleuren van God. Voor ganger is majoor A. Holland en ver der wordt medewerking verleend door het kinderkoor Hatikwa uit Kerkwerve onder leiding van me vrouw Van Sluis-Gerritse, Erica Ber- revoets (dwarsfluit) en Theo Faber (orgel). Deze dienst is mede voorbe reid door leiding, kinderen en bewo ners van Brugzicht en Schouwen- oord. De collecte is bestemd voor de aanschaf van kinderbijbels voor Oost-Europa. Tijdens de dienst is er een crèche voor de allerkleinsten. Wereldwinkel De Vereniging Wereldwinkel Schouwen-Duiveland houdt maan dag 23 april in het Hervormd Kerk centrum haar jaarvergadering, die om 19.30 uur begint. Na de pauze ver telt mevrouw Verhagen uit Goes over een nieuw opgezette werkplaats in Nicaragua. Verder wordt de video band Stof tot nadenken vertoond. Amnesty International De schrijfbijeenkomsten, die door de Amnesty International-groep Schouwen-Duiveland in de maand april georganiseerd worden zijn ten bate van gevangenen in Syrië, Soe dan en Vietnam. Er zijn voorbeeld brieven om te sturen naar de betrok ken autoriteiten. In Syrië wordt Muhammad Nabil Salem al meer dan tien jaar vastgehouden zonder pro ces. In Soedan wordt de krantenre dacteur A1-Tijani AIThieb al bijna een jaar vastgehouden. In Vietnam gaat het om de geestelijke Thadeus Nguyen van Ly. Wie voor hun vrijheid willen schrijven kunnen maandag 23 april terecht in de Julianaschool te Zierikzee, de Gereformeerde kerken in Brouwershaven en Haamstede en bij de familie Varel, Ring 41 te Ouwerkerk. Dinsdag 24 april wordt geschreven bij familie Murphy, dr Wortmanstraat 23 te Noordgouwe, in de Gereformeerde kerken van Nieu werkerk en Scharendijke en in de consistorie van de Hervormde kerk in Oosterland. Tenslotte is er woens dag 25 april gelegenheid om de pen ter hand te nemen in de openbare bi bliotheek te Bruinisse. In alle plaat sen kan men terecht tussen 19.00- 21.00 uur, behalve in Noordgouwe (10.00-12.00 uur) en Oosterland (20.00- 21.00 uur). BURGH-HAAMSTEDE Oude films De Natuur- en Vogelwacht Schou wen-Duiveland houdt vrijdag 27 april haar jaarvergadering in het ge bouw van de Gereformeerde kerk te Haamstede. Na een kort huishoude lijk gedeelte vertoont B. van Noord- wijk films, die hij in de jaren dertig op en rond Schouwen maakte. Zoals de Schouwen-film tijdens het NZJN- kamp met onder meer de Verklikker duinen en de nog ongerepte omgeving van de Wilhelminahoeve. Ook een film over de inlagen en de vogelarij met het rapen van eieren van kok meeuwen door familie Van den Hoek. Het vaarkamp op de Zeeuwse Stro men laat ook de Schouwse omgeving zien, evenals het toenmalige leven in de zeegaten die Schouwen omring den. Verder vertelt Noordwijk over zijn Schouwse indrukken van die tijd. Zoals bijvoorbeeld zijn bezoe ken aan Vijverberg. De bijeenkomst is voor een ieder toegankelijk. KERKWERVE Rommelmarkt De openbare basisschool Prinses Irene houdt zaterdag 19 mei een rom melmarkt, waarvoor men nog de no dige spulletjes kan gebruiken. Wie iets heeft kan het afgeven op school (tussen de middag of na 15.00 uur). Het kan ook afgegeven worden bij de dames Bos (Vloedstraat 23) en De Regt (Vloedstraat 10). De opbrengst komt volledig ten goede aan activi teiten voor de kinderen. NIEUWERKERK AVO zoekt collectanten De AVO, een organisatie die streeft naar integratie van gehandicapten, is in Nieuwerkerk op zoek naar collec tanten. Wie belangstelling heeft kan zich aanmelden bij mevrouw C. Beve lander, Esdoornstraat 45 (01114-1387). BRUINISSE In Memoriam P. J. Steketee Op bijna 76-jarige leeftijd is dins dag 17 april in Bruinisse overleden de heer P. J. Steketee. Philippus Jacobus Steketee werd op 30 april 1914 in Yer- seke geboren. Hij vestigde zich later in Bruinisse en had in de visserijwe reld een goede naam. Na in 1935 zijn dienstplicht te hebben vervuld bij de Koninklijke Marine werd hij in 1936 schipper bij een oesterbedrijf. In augustus 1938 trad hij in dienst bij de Visserijpolitie op de Zeeuwse Stro men. Tijdens de Tweede Wereldoor log diende Steketee bij de marine. Na de oorlog keerde hij weer terug bij de visserijpolitie. In maart 1969 werd hij benoemd tot opziener bij de Directie van de Visserijen van het ministerie van landbouw en visserij. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd nam hij in 1979 afscheid van de dienst. Bij koninklijk besluit van 21 april 1979 werd aan de heer Steke tee de eremedaille in goud, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau toegekend. Na zijn pensionering zette Steketee zich een reeks van jaren in als vrijwilliger voor de toenmalige Culturele Stichting Bruinisse en voor de Bruse Oudheidkamer. Steketee overleed na een ziekbed van enkele maanden. Kapasl De Vriendenkring Kapasi in Goes houdt iedere drie weken dans- en ont moetingsavonden in de Spinne te Goes. Ze zijn bedoeld voor alleen staanden tot ongeveer 45 jaar. Zater dag 21 april is er vanaf 21.30 uur weer zo'n ontmoetingsavond, ledereen is welkom en wie vooraf informatie wenst belt met 01102-42709 of 01109- 259. MIDDELBURG Homeopathie De Koninklijke Vereniging Homeo pathie Nederland, afdeling Zeeland, houdt maandag 23 april haar jaar lijkse voorlichtingsbijeenkomst in de Thomaskapel aan de Vrijlandstraat te Middelburg. Na de ledenvergade ring, die om 19.30 uur begint, houdt dr A. L. B. Rutten, homeopatisch arts Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDE8EURS - TEL. GltlG-16255 in Breda, een lezing over homeopa thie. Het gaat hierbij over de eventue le schadelijke gevolgen van zelfmedi catie en wat de homeopathie wel en niet kan. De lezing begint om 20.15 uur. Studiedag De Werkgroep Historie en Archeo logie van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen le vert een bijdrage aan het feit, dat de Duitsers vijftig jaar geleden Neder land binnenvielen. Op 12 mei is er in de Zeeuwse Bibliotheek een studie dag met als thema Geschiedschrij ving en Beeldvorming van de Tweede Wereldoorlog. Uitgangspunt is het verschijnen van het tweede deel van de geschiedschrijving Zeeland 1940- 45, waarop auteur Gijs van der Ham onlangs promoveerde. De lezingen worden afgewisseld met een drietal historische films. Deelname is uit sluitend via aanmelding mogelijk. HEINKENSZAND Gezond en veilig binnenmilieu In het congrescentrum De Stenge te Heinkenszand wordt op woensdag 2 mei een manifestatie gehouden over het onderwerp Een gezond en veilig binnenmilieu. De bijeenkomst wordt georganiseerd door de GGD-Zeeland, de provinciale vereniging het Zeeuw se Kruis, de PZEM en de stichting Consument en Veiligheid. Zij ontwik kelden een project over het onder werp dat centraal staat bij de mani festatie. Behalve door een aantal sprekers wordt de middag ook inge vuld door de opvoering van de musi cal Laat je niet inpakken door groep zeven van de Jan Wouter van den Doel basisschool uit Zierikzee. AARDENBURG Weerbaarheid In de Volkshogeschool in Aarden burg wordt op 11, 12 en 13 mei een training weerbaarheid voor vrouwen gehouden. Het doel van deze training is te leren om weerbaar te worden. Weerbaar gedrag wil zeggen een be wuste keus maken om dat wat je denkt, voelt en wilt naar buiten te brengen. Tijdens de training worden diverse situaties geoefend. Ook ko men algemene oefeningen aan de or de om de eigen weerbaarheid te ver groten. De training begint vrijdag avond om 20.00 uur en eindigt zon dagmiddag om 14.00 uur. Verdere in lichting of opgave bij Ria de Feyter (01177-1259) Lichaam De Volkshogeschool Zeeland in Aardenburg houdt 18, 19 en 20 mei een cursus met als thema Lichaam en (z)Zelf. Op basis van inzichten uit de psychosynthese wordt het eigen li chaam benaderd als bron van infor matie voor de ontwikkeling van de persoonlijkheid. Informatie vooraf is verkrijgbaar bij Tine van der Goot, 01177-1259. ROTTERDAM - PvdA, CDA en VVD hebben overeenstemming be reikt over de verdeling van de porte feuilles in het nieuwe college van b en w in Rotterdam. Dit deelde CDA- onderhandelaar R. Smit mee Beheerster Jolanda Meerman: Ik denk dat het nu de stilte rooi de storm is ZIERIKZEE - „Ik denk dat het een stilte voor de storm is. Straks zullen we het behoorlijk druk krijgen met kat ten". Dat zegt Jolanda Meerman, beheerster van het die renasiel in Zierikzee. De dierenopvang wordt momenteel bevolkt door drie katten en twee honden. Meerman: „Straks komt de tijd weer dat de jonge katten geboren worden en dan krijgen wij heel wat te verwerken. De piek voor wat betreft de honden hebben we al gehad. Dat is altijd van februari tot begin april". Gevolg is dat soms half verwilder de katten uiteindelijk in het dieren asiel terecht komen. Maar al te vaak dragen de dieren geen adreskokertje en dat maakt het voor de mensen van het asiel moeilijk om erachter te ko men waar het dier thuishoort. Jolanda Meerman geeft dan ook ie-' dereen het advies om kat én hond te voorzien van een stevig bevestigd adreskokertje. Op die manier kan volgens haar een heleboel ellende voorkopien worden. „Alle katten die wij binnen krijgen worden getatoe ëerd. Dat is trouwens ook verplicht" Kaartverkoop Er blijken ook nog steeds mensen rond te lopen die een slaatje willen slaan uit dierenleed. De Nederlandse Vereniging tot bescherming van Die ren heeft in samenwerking met een achttal dierenbeschermingsorganisa ties recentelijk een overwinning be haald in de strijd tegen de malafide praktijken van Nijmegenaar J. S. De kaartverkooporganisatie 'Stichting Dierenleed' is één van die organisaties die zich schuldig maakt aan misleiding. De verkopers van de Stichting Dierenleed doen zich voor als vechters voor het welzijn van het dier, maar in feite zijn ze alleen uit op geldelijk gewin. Wie te maken heeft gehad met der gelijke praktijken wordt verzocht dit te melden bij politie en dierenbe scherming. Alleen dan kan er afdoen de opgetreden worden tegen deze zo genaamde dierenbeschermers. Vol gens de dierenbescherming dient met name opgepast te worden voor: Stich ting Dierenbende. World Sea Peace, Aquarius Cards, Moby Dick Cards. Stichting Dierenleed en World Wide Cards. Op de vraag hoe dat grote aanbod in die periode te verklaren is heeft Meerman geen pasklaar antwoord. Wel kan het volgens haar meespelen dat veel mensen tussen februari en april vakantieplannen maken. En dan kan het gebeuren dat het anders zo gewaardeerde huisdier ineens een obstakel wordt. Gevonden Afgelopen weekend werd bijvoor beeld door het dierenasiel een Rott weiler van één jaar oud opgevangen. Het dier zat vast aan een boom op de hoek Schouwsedijk/Donkereweg. Meerman: „Het gebeurt natuurlijk dat mensen hun hond aan een boom vastbinden en in de steek laten, maar het komt ook vaak genoeg voor dat het dier zelf wegloopt en vervolgens met de riem ergens aan vast raakt". Meerman tekent daarbij aan dat er ook gevallen zijn waarbij loslopende honden opgevangen worden door voorbijgangers. „Je kunt in ieder ge val niet al te gauw zeggen dat een hond door de eigenaar gedumpt is, want het kan ook heel anders in el kaar zitten". In het dierenasiel hoopt men dan ook dat de eigenaar van de Rottwei ler snel contact opneemt. Mocht de ei genaar zich niet melden dan wordt op termijn een nieuw huis gezocht voor het dier. Duidelijk verband met de vakanties heeft het aanbod van kat ten in de zomerperiode. Verdwaald „Katten kun je thuis laten als je op vakantie gaat. De kinderen of de bu ren kunnen ervoor zorgen", aldus Meerman. „Tbch zijn er ook een hoop mensen die hun kat meenemen op va kantie. Ik zou dat niemand aanraden want je ziet in de praktijk vaak dat die katten weglopen en de weg naar de camping niet meer terug kunnen vinden". Vakantietijd: de tijd waarin mensen plotseling allergisch blijken voor hun hond Foto Joop van lioudt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 4