Politie heeft redelijk rustig paasweekeinde achter de rug Tsjoek, tsjoek, tsjoek... Speeltuin weer open F amilie-expositie in bezoekerscentrum van Grevelingenschap DE MR CV KETEL WATERSTANDEN DEURLOO B.V. Sanitair- units op Ginsterveld Afscheid raadsleden Brouwershaven Bruse raad kiest haar wethouders VVV in Zierikzee komt bijeen Veel vis gedood door fout in Heinkenszand 2 Auto-inbraken nummer ééngeen geweldsdelicten RENESSE/ZIERIKZEE - De bijzonder goede start van het paasweekeinde heeft veel vakantiegangers naar Schouwen-Duiveland getrokken. Zoals bekend waren met name de Duitsers goed vertegenwoordigd. En daar mee heeft de rijkspolitie in de regio er haar eerste druk ke weekend van het zomerseizoen 1990 weer opzitten. Re sultaat tien auto-inhraken, acht ongevallen, zes diefstallen en veel illegale kampeerders. Een politie-woordvoerder laat des gevraagd weten, dat er met name in de vooravonden dit weekeinde be-' hoorlijk uitgezien is naar illegale kampeerders. Die bevonden zich met name in de Westhoek en bij de Brou- wersdam. Voor overig Schouwen- Duiveland heeft de politie geen tijd gehad. Ongeveer 150 kampeerders (voornamelijk campers) zijn weg gestuurd naar een camping, acht keer is er een bekeuring uitgeschreven. Met die controle heeft de politie op Schouwen-Duiveland voor dezelfde aanpak gekozen als haar collega's in het district Dordrecht. Die kondig den deze week aan volop te gaan con troleren. District Dordrecht heeft be voegdheden tot een belangrijk deel van de Brouwersdam. Wie van hen een schikking krijgt, betaalt contant 150 gulden. De Schouwen-Duiveland- se politie rekent vijf tientjes. Afstemmen Volgens de politiewoordvoerder zullen deze twee bedragen waar schijnlijk beter op elkaar afgestemd gaan worden „maar ik verwacht niet dat het dit jaar nog lukt". Het ille gaal kamperen had niets met overvol le campings te maken. Er was nog plaats, maar de bezitters van cam pers zijn eerder geneigd een plekje langs de kant van de weg te zoeken. De auto-inbraken maken altijd een vast onderdeel uit van de zomerse weekeinden. Deze keer ging het om wagens in de Mosselboomgaard Zie- rikzee, de Luieweg Renesse, Hoogen- boomlaan Renesse (2x), Kampweg Renesse, Hogezoom Renesse (2x), Ha ven Brouwershaven, Scharendijkse- weg Renesse en de Hageweg Brunis- se. Op de laatste lokatie is het door frequente controle door een bewa kingsdienst van Aquadelta een stuk rustiger. Bij de acht ongevallen (tot maan dagmiddag - red) deden zich geen noe menswaardige persoonlijke ongeluk ken voor. In alle gevallen bleef het beperkt tot materiële schade. Onge vallen deden zich voor op de N59 bij Nieuwerkerk door een overstekend diei;. De automobilist is doorgereden. In Zierikzee deden zich aanrijdingen voor op de Nieuwe Kooiweg, de Julia- nastraat en de Nieuwe Boogerd- straat. Bij een aanrijding op de Korte Reke te Renesse reed de boosdoener door en bij Den Osse nabij Brouwers haven deed zich een eenzijdig ongeval voor. Ook de verdachte van een onge val op de Weeldeweg te Burgh is voor alsnog onbekend. Tfenslotte een aan rijding op de Dijk van Bommenede te Zonnemaire. In Renesse zijn zondagnacht twee Duitsers aangehouden, die in het be zit waren van een alarmpistool. Bij Het was enorm druk deze Pasenzeker bij de Brouwersdam. (Foto: Joop van Houdt). alcolhol-controles, zoals die afgelo pen weekeinde ook zijn uitgevoerd speurt de politie meteen naar verbo den wapenbezit. Bij drie aanhoudin gen was sprake van overmatig drank gebruik en werd proces-verbaal opge maakt. In Scharendijke werd iemand in de kraag gegrepen voor openbaar dronkenschap. Diefstal De politie heeft drie Zierikzeeëna- ren aangehouden (M. F. B. R. en M. B. R en J. K.) in verband met diefstal uit een woning aan de Driekoningenlaan te Zierikzee. De inbraak werd in augustus van het vorige jaar ge pleegd. Een van de verdachten be vond zich maandagmorgen nog in voorlopige hechtenis. Aan de Stoof- weg te Renesse werd een Ford Fiesta gestolen van een Duitse toerist. Noemenswaardige gewelddelicten hebben zich niet voorgedaan in het afgelopen weekeinde. Volgens de po litiewoordvoerder komt dit mogelijk door het slechte weer. Iedereen bleef binnen en na sluitingstijd toog ieder een direct huiswaarts. Daarnaast heeft de bereden politie in het week einde toezicht gehouden in Renesse en dat werkt preventief. ZIERIKZEE - De kinderen uit de Zierikzeese wijk Malta kunnen hun hart weer ophalen. Op paaszaterdag werd de mr Breetvelt speeltuin ge opend voor het nieuwe seizoen. Dat gebeurde volgens traditie met een eierzoekwedstrijd. Kinderen tot 12 jaar renden in het rond om onder het toeziend oog van hun ouders de gekleurde eieren op te zoeken die her en der door paashazen waren verstopt. In de komende week kan ook naar hartelust worden geschommeld, gedraaid en gegleden, want tijdens de schoolvakanties is de mr Breetvelt speeltuin dagelijks ge opend van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.30 uur. Buiten de schoolvakanties is de speeltuin door de week geopend van 15.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.30 uur. ZONNEMAIRE - In het bezoekerscentrum van het Natuur- en recreatie schap de Grevelingen in Zonnemaire gaat morgen, woensdag 18 april, de vijf de expositie van start. Dit keer exposeren drie kunstenaars tegelijk; twee zussen en een broer. De expositie 'loopt' tot en met 18 mei. Jacqueline Midavaine is voor velen in de regio inmiddels een bekende. Zij vervaardigde voor het Grevelin- tenschap een groene folder. Ook roeg zij zorg voor drie grote kleuren foto's, die de afgelopen jaren door het schap werden gepresenteerd op de beurs Boot in Düsseldorf. Voor haar werk als luchtfotografe vliegt zij veel boven Zeeland en de rest van het Del tagebied. Als geboren Zeeuwse heeft ze veel belangstelling voor de Deltawateren. Dat komt dan ook tot uiting in haar foto's. Interessant zijn de ontwikke- BURGH-HAAMSTEDE - Op kam- peercentrum Ginsterveldte Burgh- Haamstede kan de tent of caravan voortaan worden neergezet op een standplaats met een sanitaire unit. Daarin bevinden zich een douche met wastafel, warm- en koud water en een toilet. Ook kampeerders stellen steeds meer prijs op luxe en comfort. Gin sterveld sprong hier al eerder op in met haar overdekte zwembad, luxe toiletgebouwen en dergelijke. Nu ko men er de unit-plaatsen bij. Want een groeiend aantal kampeerders wil geen collectieve voorzieningen meer. In 1980 werden 46 plaatsen voorzien van een privé unit met alleen wasta fel en toilet. Voor deze plaatsen is grote belangstelling. Wanneer de vraag naar standplaatsen met douche-unit naar verwachting is, dan zal het aantal van vier in 1991 uitge breid gaan worden. lingen op de Kabbelaarsbank (hal verwege de Brouwersdam), waar va kantiedorp Port Zélande verrezen is. Jacqueline woont bij het vliegveld in Tbuge op de Veluwe, van waaruit zij met haar vliegtuig heel Nederland fo tografeert. Addie Nieuwenkamp-Midavaine is eveneens kunstenaresse. Ze exposeert haar aquarellen die veel geïnspireerd zijn op het water en de natuur. Addie zeilt graag en vanaf de boot doet ze steeds weer nieuwe indrukken op. Het water is iedere dag anders en dat geldt ook voor de natuur om ons heen. Ook laat Addie enkele van haar wandkleden zien. Ze woont in Gou- tum (nabij Leeuwarden). Jan Midavaine woont in Burgh- Haamstede. Hij debuteert met kleu renfoto's, die hij maakte tijdens de stormen van de afgelopen winter. Hij zoekt zijn inspiratie graag in de ex tremen van de natuur en wat dat be treft heeft hij de achterliggende pe riode zijn hart kunnen ophalen. De expositie is dagelijks geopend van 10.00-17.00 uur. BROUWERSHAVEN - De gemeen te Brouwershaven neemt maandag 23 april afscheid van wethouder Ph. J. van Ast en de raadsleden M. C. Gan- zeman en C. J. de Munnik. Dat ge beurt vanaf 19.30 utir in het Tonnen- magazijn. Aansluitend op deze bui tengewone raadsvergadering is er voor inwoners van de gemeente en overige belangstellenden gelegen heid afscheid te nemen van de ver- trekkenden. DRIEBERGEN - Als gevolg van gladheid hebben zich maandagmor gen op de A12 tussen Utrecht en Drie bergen zes aanrijdingen voorgedaan. Bij de aanrijdingen raakten tien auto's betrokken en twee motorvoer tuigen. Twee motorrijders moesten wegens verwondingen naar het zie kenhuis worden afgevoerd. Volgens de landelijke verkeerscentrale van de rijkspolitie in Driebergen ondervon den de weggebruikers in Midden- Nederland nogal wat hinder van onweers- en regenbuien. BRUINISSE - De gemeenteraad van Bruinisse kiest dinsdag 1 mei haar nieuwe wethouders en afge vaardigden in de diverse commissies. Dat gebeurt tijdens de raadsvergade ring in het gemeentehuis. De openba re bijeenkomst begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE - De VVV in Zierikzee „houdt maandag 23 april haar algeme ne ledenvergadering in de bovenzaal van restaurant Mondragon te Zierik zee. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De leden spreken onder meer over het beleidsplan 1991, automatisering, langere openingstijden, Zierikzee Ac tief en seizoensverlenging. Zoals wel licht bekend heeft de Zierikzeese On dernemers Centrale zich onlangs gekant tegen de plannen de winkels tot 18.30 uur open te houden. LELYSTAD - Op het vliegveld Le lystad is een reclamevliegtuigje neer gestort. Een woordvoerder van de dienst luchtvaart van de rijkspolitie heeft dat meegedeeld. Volgens de woordvoerder raakte de piloot van het vliegtuigje, de 24-jarige P. J. uit Lelystad, daarbij ernstig gewond. Het vliegtuig is zwaar beschadigd. Het ongeluk gebeurde toen het toe stel, een Cessna 172, een reclamesleep zou oppikken. De rijkspolitie en de Rijksluchtvaartdienst stellen een on derzoek in naar het ongeval. HEINKENSZAND - Als gevolg van werkzaamheden van het Waterschap Noord- en Zuid-Beveland zijn in een watergang tussen Nisse en Heinkens zand vrijdag 200 tot 250 vissen dood gegaan. Volgens een woodvoerder van de rijkspolitie in Middelburg konden de vissen, onder meer boerenkarpers, door een te lage waterstand niet meer wegzwemmen. Het waterschap heeft de sluis inmiddels teruggedraaid. Hierdoor zal het waterpeil, tot vol gende week de werkzaamheden wor den hervat, voor de vissen gunstiger zijn. DEN HAAG - De organisatie van de grote bedrijven in Nederland, VNO en NCW, willen de WIR-tegenvaller van potentieel drie miljard gulden af zetten tegen de forse toeneming van de opbrengst van de vennootschaps belasting. Tijden en standen volgens getijdetafel Hydro-meteocentrum Zeeland t.o.v. NAP. Zierikzee Roompot Buiten Bruinisse Wemeldinge Doodtij: 20 april Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 18 april 09.20 120 02.50 -136 21.40 99 15.30 -110 19 april 10.30 110 04.10 -129 23.00 89 17.00 -108 18 april 08.10 109 01.55 -129 20.50 89 15.05 -101 19 april 09.45 99 04.00 -121 22.10 81 16.45 -100 18 april 09.30 128 02.45 -144 21.55 107 15.20 -116 19 april 10.45 120 03.50 -134 23.10 99 17.15 -110 18 april 09.25 135 i 02.50 -148 21.45 111 15.30 -119 19 april 10.40 121 04.05 -138 23.10 100 17.05 -115 BROUWERSDAM - Bij de Punt aan de Brouwersdam heeft ZWN-directeur, drs. G. J. M. Koelemijen wet- houdcr can de gemeente Goedereede, L. Visser de museumtramlijn officieel in gebruik genomen. Terwijl de wethouder de laatste bout in een biels draaide, demonstreerde Koelemij met een kolomboormachine het his torische tramverleden. Natuurlijk waren de genodigden ook gekomen om een eerste rit te maken met de stoomlocomotief. Om alle passagiers te vervoeren werd de kolossale diesellocomotief uit de remise gehaald en reed men uan de Punt naar de remise. De lijn is het eerste gedeelte van een historische tramlijn, die van Bezoekerscentrum De Punt naar Port Zélande op de Kabbelaarsbank moet gaan lopen. Er gaan gedachten om de tramlijn ooit door te trekken naar Schouwen-Duiveland. maar wanneer dat gebeurt ligt voor het grootste gedeelte aan de financiële middelen. (Foto: Joop van Houdt) Tot en met 21 april Burgh-Haamstede Expositie de Tuin van Katrien van Hettem. De Bewaerschole. Maandag tot en met zaterdag 13.30 tot 16.30 uur. April Burgh-Haamstede Expositie Clement Bezemer in De Burght. Tot en met 25 april Zierikzee Galerie de Eenhoorn, expositie schil dersclub Perspectief. Van 17 tot en met 20 april Zierikzee Dansvierdaagse. Dans- en ballet school Kramer, 't Vrije. 18.30-23.30 uur. Woensdag 18 april Nieuwerkerk Verkoop lingerie gehandicaptenzorg Adullam. Kerk Gereformeerde Ge meente in Nederland, Stationsstraat. 19.30-21.00 uur. Donderdag 19 april Nieuwerkerk Gemeenteraadsvergadering. Ge meentehuis. 20.00 uur. Van 19 april tot en met 2 mei Burgh-Haamstede Foto-expositie 1956. Bibliotheek De Schutse. Tijdens openingsuren van de bibliotheek. Vrijdag 20 april Bruinisse Samenzangavond. Gereformeerde kerk aan Noorddijk. 20.00 uur. Zaterdag 21 april Zierikzee Rommelmarkt kadettenkorps Leger, des Heils onder de Beuze. 10.00-16.00 uur. Concert Ars Musica in de Willibror- duskerk. Aanvang 20.30 uur. Zierikzee/Burgh-Haamstede IPO examens voor leden Werkhon denvereniging. Aanvang 8.30 uur in Zierikzee en 12.00 uur Hogezoom in Burgh-Haamstede. Kerkwerve Zang- en orgelavond in Pniëlkerk. 19.30 uur. Noordwelle Toneeluitvoering. Dorpshuis. 19.30 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Opvoering Uiteen en De Grootvizier door Toneelvereniging Ouwerkerk. 20.30 uur. Dinsdag 24 april Zierikzee Boottocht Stichting de Zonnebloem voor zieken en gehandicapten. Af vaart 10.00 uur. Commissie financiën Waterschap, 's Landskamer. 13.30 uur. Commissie algemene en bestuurlijke aangelegenheden en personeel, 's Landskamer. 16.00 uur. Algemene ledenvergadering afdeling Zierikzee/Kerkwerve Nederlandse Rode Kruis. Bovenzaal Driehoek. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Vereniging van Huisvrouwen in de Schutse. 14.00 uur. Woensdag 25 april Zierikzee Bijeenkomst afdeling Schouwen van Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen in foyer Mondragon. 14.00 uur. Ouderenbijeenkomst NCVB. Zalen centrum Nederlandse Hervormde kerk (ingang naast Albert Heijn). 14.30 uur. Scharendijke Gemeenteraadsvergadering. Ge meentehuis. 19.30 uur. Donderdag 26 april Zierikzee Dansmiddag ANBO. Dans- en ballet school Kramer. 14.00 uur. Neeltje Jans Symposium Schelde zonder grenzen. Ir. J. W. Tbpshuis. Van 13.00 tot 17.30 uur. Zaterdag 28 april Zierikzee Obs Binnen de Veste, Kindertheater- atelier Zolderkolder. 13.30-16.30 uur. Oranjedisco. Delta Sport in gymzaal Mulockstraat. 19.00 uur. Balletuitvoering. Dans- en ballet school Kramer. Zaal open 19.00 uur. Aanvang 19.30 uur. Noordgouwe Wandeltocht Rode Kruis vanaf Dr. Wortmanstraat. 13.30 uur. Nieuwerkerk Reünie oud-Nieu werkerkers. Ons Dorpshuis. Van 9.00 tot 18.00 uur. Dinsdag 1 mei Zierikzee Bijeenkomst over angsten en fobieën. Gereformeerde kerk. Sint Domus- straat. 19.30 uur. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBSJRS - TEL. 01110-16255

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 2