JA Garantieprijs voor oud papier wederom ter discussie gesteld Paal in perk stellen Zestig mille voor bestrijding van de recreatiecriminaliteit Herinrichting Baken Scharendijke moet al in juni zijn uitgevoerd SAMAN BV DE ZIERIKZEESCHE COURANT Inbraken in auto's Aanrijding in Zierikzee WA> ffih Pt BlU' Inbraak in woning GOED THUIS IN HET NIEUWS VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ~f\ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 17 APRIL 1990 146ste jaargang Nr. 24728 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Druk Afrika Schilderen Haven Ondanks de enorme toeloop van recreanten De Bruse Wolfert Jumelet is in Afrika gebom Leerlingen van de schildersclub Perspectief to Bruse Boys strandt in het zicht van de haven. heeft de politie het redelijk rustig gehad. bardeerd tot .Chief". (Pag. 3). nen in Zierikzee hun werk. (Pag. 3). (Pag. 7). (Pag. 2). Wie niet waagt, die niet wint. Gezegde SCHARENDIJKE/RENESSE/ BROUWERSHAVEN/BRUINISSE - Ook in het tweede gedeelte van het paasweekeinde kwam bij de Rijks politie Schouwen-Duiveland een reeks van meldingen binnen van diefstallen uit auto's of pogingen daartoe. De meeste auto-inbraken vonden plaats in Renesse, Op de Oude Mool- weg werden twee Duitse auto's open gebroken. Uit de ene werd een radio/ cassetterecorder ter waarde van 800 DM gestolen en uit de andere een au toradio ter waarde van 400 DM. Voor de Duitse eigenaar van een auto die aan de Luieweg stond geparkeerd was de schade nog groter. Uit zijn auto werd een CD-speler, een radio/ cassetterecorder, een equalizer en een keyboard meegenomen. De totale waarde van deze spullen bedraagt 22500 DM. De auto-inbrekers schroomden er niet voor om de autogarage naast een woonhuis binnen te dringen. Het be trof de garage van J. C. E. aan de Zee- distelweg te Renesse. Eenmaal bin nen probeerden ze de geluidsappara tuur uit de auto te slopen. Dat lukte niet maar de schade was behoorlijk voor J. C. E. In de jachthaven van Scharendijke werd een Duitse auto opengebroken en poogden de dieven de geluidsappa ratuur eruit te halen. Dat lukte niet, maar het veroorzaakte wel een scha depost van ongeveer 2500 gulden. Ook in het haventje van Den Osse bij Brouwershaven werd een Duitse auto opengebroken. Uit dit voertuig werd een autoradio ter waarde van 600 DM weggehaald. Tenslotte werd aan de Hageweg te Bruinisse een Duitse auto opengebroken. Ook in dit geval lukte het de dieven niet om de ge luidsapparatuur weg te halen, maar de schade was wel ongeveer 1000 gul den. Gemeenten als Zierikzee door VNG aangesproken ZIERIKZEE - Nog geen week nadat Zierikzee aankon digde een garantieprijs te willen geven voor ingezameld oud papier, adviseert de Vereniging van Nederlandse Ge meenten (VNG) haar leden (de gemeenten dus) dit niet te doen. „Een bodemloze put", noemde VNG-directeur P. Dordregter dit zondag tijdens een televisie-uitzending. Op Schouwen-Duiveland wordt ze ker al twee jaar een discussie gevoerd over het al dan niet invoeren van een garantieprijs voor oud papier. Dat zou nodig zijn, omdat de prijs voor oud papier momenteel erg laag is. Advertentie Voor; Centrale verwarming Warmwater voorziening naar: Constructeurs/ Installateurs Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 ZIERIKZEE - Heeft u ze ook zien zitten zaterdag maar ook vandaag? Nee? Dan moet u voor de gein toch eens een rondje over het Havenpark doen. In het perk waar rond de kerstdagen jaar in jaar uit de kerst boom staat te schitteren rijst momenteel een drie meter hoqc paal uit de grond. Daarop ziet u een leutig stoeltje gefabriceerd en elke drie uur weer een andere knul die aldaar hoog van de toren gaat zitten blazen middels zo'n enorme 'muziekspuiende 'getto-blaster'. Reden? Simpel, geld ophalen voor gras. Gras, welk gras? Nou, die kunstgrasaccommo datie welke de hockeyclub Schouwen-Duiveland (HSD) zo graag wenst. Allerlei activiteiten zijn er reeds opgestart. Ook de B-jongens wilden daarbij niet achterblijven en verzonnen het idee om de paasva kantie eens lucratief te benutten met paalzitten. Zo'n vijftig spon sors, die wel wat over hadden voor een dergelijke stunt, waren snel ge vonden. Vandaar dat vanaf afgelopen zaterdag tot aanstaande zaterdag. 21 april, dagelijks tussen 09.00 uur en 18.00 uur een bemande alternatieve kerstboom is te aanschouwen op het Havenpark. Hoewel het totaalbedrag pas op de jubileumdag van het 50-jarig bestaan, 19 mei. bekend wordt gemaakt kon coach Madeleine van Geer toch alvast een tipje van de sluier oplichten. ,.Het wordt in ieder geval een bedrag met drie nullen, meer zeg ik niet", klonk het geheimzinnig. Het hockey-negental dat tekent voor deze ludieke actie bestaat uit: Marcel Kooman, Kenneth van Geer, Joep van Eijk, Peter van de Wal. Jort Paauwe, Walter van de Bergh, André Hasselmeijer, Juliën Baart en John Wagensveld. (Foto: Joop van Houdt). Verenigingen voelen er danook niet veel meer voor om de straat op te gaan. Dat is een strop voor de vereni gingen, maar ook de inzameling van oud papier stagneert hierdoor. De Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland behandelde eerder vorig jaar een voorstel om een garantie prijs af te geven. De reinigingsdienst is immers de gemeenschappelijke in zamelaar van de gemeenten. Maar de dienst wilde er niet aan, omdat de lasten doorberekend moesten worden aan de bevolking. Onlangs heeft de dienst haar visie veranderd. Vanaf 1 januari 1991 gaat de dienst de prijs garanderen. Tegemoet Tot die tijd wil de gemeente Zierik zee de verenigingen tegemoet gaan komen met een garantieprijs van vijf cent per kilo. Levert het papier bij voorbeeld twee cent op, dan legt de gemeente er drie cent bijDaaraan zit wel een aantal voorwaarden. Zo ko men alleen verenigingen in aanmer king, die ondanks de lage prijs ge woon doorgegaan zijn met het inzamelen.De gemeenteraad be spreekt het standpunt van burge meester en wethouders binnenkort. Of de VNG-stellingname hierin een rol gaat spelen is vooralsnog ondui delijk. VNG-voorman Dordregter vindt dat het rijk de verantwoordelijkheid moet nemen voor de papierinzame ling. Als de subsidies vervallen zal veel papier, dat nu door de verenigin gen wordt ingezameld weer bij het vuilnis terecht komen, omdat de in zameling als gevolg van de hoge kos ten niet meer rendabel is. In Nederland wordt meer oud pa pier ingezameld dan waar ook ter we reld; 55 procent. Maar de prijs is door de grote invoer vanuit de Bondsrepu bliek Duitsland en de Verenigde Sta ten gedaald tot één cent per kilo. In deze landen wordt de laatste tijd om milieu-redenen massaal papier inge zameld, maar ze kunnén het zelf niet verwerken. In schriftelijke vragen aan de mi nisters Alders (milieu) en Andriessen (economische zaken) drongen de SGP- Kamerleden Van den Berg en Van Dis vorige week aan op actie om de inza meling van oud papier in ons land op peil te houden. Als het waar is, dat Duitsland en de VS hun oud papier in ons land dumpen omdat ze het zelf niet kunnen verwerken, dan moeten de ministers daar maatregelen tegen nemen, aldus de SGP-ers. De discussie op Schouwen-Duive land is onlangs aangewakkerd door een initiatief van een groot aantal Zierikzeese verenigingen. Die heb ben in een brief bij de gemeente Zie rikzee aangedrongen op een garantie prijs. COEVORDEN - De rijkspolitie van Coevorden heeft vier mannen in de leeftijd van 20 tot 31 jaar uit Emmen en een 27-jarige man uit Hoogeveen aangehouden op verdenking van brandstichting in een seksclub in Coevorden. De politie maakte dit be kend. De seksclub Het Klooster brandde in de nacht van 8 op 9 april volledig uit. Gasten en personeel konden zich ternauwernood in veilig heid stellen. De brandstichting is vol gens de politie een wraakneming. ZIERIKZEE - In de Steiltjesstraat te Zierikzee vond maandagavond (tweede paasdag) een aanrijding plaats waarbij twee personenauto's werden beschadigd. De aanrijding vond plaats om onge veer 18.30 uur. D. F. uit Zierikzee reed met zijn auto vanaf een langs de Steiltjestraat gelegen parkeerterrein achteruit de weg op. Hij zou daarbij de auto van J. van de B. uit Delft, die op dat moment door de Steiltjestraat reed, over het hoofd hebben gezien. Er ontstond een botsing waarbij de auto van J. van de B. aan de linker achterzijde werd ingedeukt. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's i 1 T ff BURGH-HAAMSTEDE - Het gaat de overheid komend zomerseizoen zo'n zestigduizend gulden kosten om Westerschouwse activiteiten op touw te zetten in de strijd tegen de recrea tiecriminaliteit. In totaal 34.000 gul den komt voor rekening van de ge meente Westerschouwen. Het reste rende bedrag komt mogelijk van het ministerie. Dat blijkt uit een voorstel voor de gemeenteraad van Westerschouwen. Maandag 23 april wordt de raad in het gemeentehuis gevraagd het geld beschikbaar te stellen. Een deel hier van - tienduizend gulden - werd eer der al beschikbaar gesteld voor het aantrekken van vier stagiaires, die de activiteiten gaan begeleiden. Deze stagiaires hebben een activi teitenprogramma opgesteld in sa menspraak met het overlegplatform voorkoming /bestrij ding recreatiecri minaliteit. In de activiteiten is dit jaar ook aandacht voor Burgh-Haam- stede. Voordien stond alleen Renesse centraal. De basisschool in Serooskerke is aan uitbreiding toe. Het beschikbare vloeroppervlak sluit niet langer aan op het aantal leerlingen. Het ministe rie van onderwijs heeft inmiddels toestemming gegeven voor de uitbrei- iding. Hiervoor werd door de gemeen te al eerder 130.000 gulden opzij ge legd. Daar komt nu nog 15.000 gulden bij. Verwachting tot woensdagavond: Zon en buien Enkele buien, met kans op hagel en onweer, maar ook van tijd tot tijd zon. Minimumtemperatuur circa 4 graden. Middagtemperatuur rond 10 graden. Wind eerst vrij krachtig uit het zuiden, later draaiend naar west en afnemend tot matig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 21 april: Donderdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: noordoost 4 Zaterdag: Zonneschijn; 30% Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: noordoost 5 ZON- EN MAANSTANDEN 18 april Zon op 06.37, onder 20.43 Maan op 03.57, onder 12.02 19 april Zon op 06.35, onder 20.45 Maan op 04.19, onder 13.20 Laatste Kwartier: 18 april (09.02) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Ook morgen, woensdag, is het weer onbestendig. Er zijn pe rioden met zon, maar er vallen ook enkele buien. Door de onstabiele op bouw van de atmosfeer kunnen de buien vergezeld gaan van hagel en on weer. Vannacht ligt de minimumtem peratuur rond de 4 graden. Morgen overdag lopen de thermometers op tot een maximumwaarde van om streeks 10 graden. De wind draait van zuid naar west, en is in het bin nenland matig. Aan de kust is hij vrij krachtig, en kan hij later op de dag naar het noordwesten ruimen. In bui en kunnen rukwinden voorkomen. Gemeenteraad Middenschouwen neemt op 25 april beslissing over de wijze waarop dat gaat gebeuren SCHARENDIJKE - Het ziet er naar uit dat zeer bin nenkort wordt begonnen met de herinrichting van het kruispunt Baken/Dorpsstraat te Scharendijke. De aan passing maakt onderdeel uit van de eerste fase van de re constructie van de oude kern van Scharendijke waarvoor de gemeenteraad in augustus 1989 167.000 gulden be schikbaar stelde. Toen was nog niet bekend op welke wijze het kruispunt Baken/Dorps straat het beste kon worden aange past. Het opnieuw inrichten van het overige gedeelte van de eerste fase, het gebied Dorpsstraat/Dijkstraat/ Zwarte Plein en Baken is inmiddels (bijna) klaar. Om in aanmerking te komen voor een financiële bijdrage in de kosten van het provinciaal be stuur moet de eerste fase uiterlijk in juni helemaal gereed zijn. Plan Daarom heeft het gemeentebestuur nu een ook een plan laten maken Voor de aanpassing van het kruispunt Ba ken/Dorpsstraat. ,,Het gedeelte van het Baken tussen de 'driesprong' en de jachthaven vertoont een onduide lijk beeld dat de verkeersveiligheid niet ten goede komt. Op de drie sprong staan zeer regelmatig auto's geparkeerd terwijl niet overzichte lijk is hoe de automobilisten zich daar dienen te gedragen", aldus de ge meenteraadsstukken. Hoewel men aangeeft een ontwerp te hebben opgesteld voor de aanpas sing van het kruispunt, geeft inen niet precies aan voor welke oplossing hierbij is gekozen. Wel dat dc omwo nenden, waarmee het ontwerp werd besproken, enthousiast erover wa ren. Het college van b en w laat ver der aan de raadsleden weten dat eventuele meerkosten niet hoger zul len uitvallen dan 6000 gulden. Ruim 195.000 gulden kost het om een gedeelte van de riolering Juliana- straat/Carlstraat/Elkerzeeseweg uit te breiden. Dat is nodig omdat de ber gingscapaciteit op dit moment niet voldoende is. De werkzaamheden moeten worden uitgevoerd voor men aan de reconstructie van de Elkerzee- seweg begint. De provincie wil 39.000 gulden bijdragen in de kosten. Molen Ook molen De Lelie komt aan de orde tijdens de raadsvergadering. De raadsleden moeten nu een beslissing nemen over de restauratie. Volgens de Rijksdienst voor Monumentenzorg rrtoet die restauratie uiterlijk een september van dit jaar beginnen en 1 juli 1991 gereed zijn wil men In aan merking komen voor een subsidie van 126.000 gulden. Het is mogelijk dat ook vanuit het provinciaal be stuur een bijdrage van 45.000 gulden komt. Het college van b en w stelt verder voor om een krediet van 1500 gulden beschikbaar te stellen voor de aanleg van een elektriciteitsaansluiting in Looperskapelle ten behoeve van de kerstboomverlichting. De laatste ja ren nemen de inwoners van het buurt schap steeds zelf het initiatief om in december op straat tussen hun huizen een kerstboom te plaatsen. De elek triciteitsvoorziening voor de lichten daarin wordt provisorisch geregeld via een losliggend snoer dat naar een woning loopt. ,,Niet praktisch en be paald niet veilig", aldus het college van b en w dat daarom voorstelt een aansluiting te laten maken op het openbaar lichtnet ten behoeve van de kerstboom. De agenda van de raadsvergade ring heeft verder betrekking op een aantal organisaties dat op heel Schouwen-Duiveland (of Zeeland) werkzaam is. Zoals de initiatief groep Over wonen van ouderen ge sproken, de Vrouwen Adviescommis sie voor de woningbouw op Schou wen-Duiveland, de stichting Bejaar den- en gehandicapten alarm Zee land en de stichting Streek VVV en Promotie Schouwen-Duiveland. De gemeenteraadsvergadering op woensdag 25 april begint om 19.30 uur en kan door iedere belangstellen de vanaf de publieke tribune worden gevolgd. UTRECHT - De man die zondag morgen rondom half zes pal voor zijn woning in de Utrechtse Linnaeus- straat is doodgeschoten, blijkt de 35- jarige Rules de Drie te zijn, dat heeft een woordvoerder van de Utrechtse politie bekendgemaakt. Inmiddels is een recherchebijstandsteam van 25 man gevormd dat een breed onder zoek start, zowel in de buurt als in de kennissenkring van het slachtoffer. NIEUW-HAAMSTEDE - In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een vakantiewoning aan de Oude Vuur te Nieuw-Haam- stede. De woning is eigendom van T. J. W. uit Nieuw-Haamstede. Nadat de die ven waren binnengedrongen, gingen zij er vandoor met diverse gereed schappen. De gezamenlijke waarde daarvan bedraagt ongeveer 1300 gul den. Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! En op woensdag gratis de Nieuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schouwen-Duiveland. VUL DIE BON DUS SNEL IN, OF NÓG SNELLER, BEL 01110-16551 - Naam Adres Postcode Telefoon Wij willen ook goed nieuws thuis, en een gratis proefabonnement van 2 weken. /IFRIK/f rscHr H mfuwsbodfU Plaats: Handtekening; Bon opsturen in gesloten envelop zonder postzegel naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1