JA 'Ik wist dat die borden op dat moment nog niet geldig waren' B en w Duiveland blij met dorpsplan voor Oosterland Doek gevallen voor KMBO-horeca- opleiding op Schouwen-Duiveland 32bfl ft- DE ZIERIKZEESCHE COURANT Verenigings gebouw Bru als nieuw OPEN HUIS Stern Kosmetiek GOED THUIS IN HET NIEUWS VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Duurdere restauratie Illegale ijsverkoop 1100-jarig bestaan Zierikzee Supercup zaalvoetbal De restauratie van het vismarktje te Zierikzee Tijdens de zitting van het kantongerecht werd Zierikzee wil een kopie aankopen van de film Nola Boys tekent zich af als de winnaar van de blijkt 150.000 gulden duurder te zijn dan was een museumbeheerder uit Ouwerkerk schul- die werd gemaakt van de viering van het 1100- supercup zaalvoetbal. (Pag. 11). verwacht. (Pag. 2). dig bevonden aan illegale ijsverkoop. (Pag. 2). jarig bestaan van de stad. (Pag. 3). VRIJDAG 13 APRIL 1990 146ste jaargang Nr. 24727 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De grootste vijand van het recht is het voorrecht. Ebn er-Esch enb a ch Wegwerker overtreedt door hem zelf geplaatste verkeersborden ZIERIKZEE - „Ik heb de auto die voor me reed inge- achter. Hij kreeg 50 gulden boete o dat hij op 2 april 1989 op de Zeeai ZIERIKZEE - „Ik heb de auto die voor me reed inge haald omdat ik wist dat de verkeersborden langs de weg waarmee dat werd verboden op dat moment nog niet gel dig waren". Het was een bijzonder verhaal waarmee T. A. G. uit Zierikzee op de proppen kwam tijdens de zit ting van het kantongerecht in Zierikzee. Zo bijzonder dat kantonrechter J. C. Rode-t Hart besloot de zaak aan te houden om nadere inlichtingen in te winnen. Op 27 april 1989 werd T. A. G. be- keurd omdat hij op de Rijksweg N59 ter hoogte van de Blauwe Keet een voor hem rijdende auto inhaalde. Een inhaalmanoeuvre die verboden was op grond van borden die tijdelijk langs de weg werden geplaatst in ver band met wegwerkzaamheden. T. A. G. wist daar alles van. „Ik werk bij het bedrijf dat als onderaannemer was betrokken bij de wegwerkzaam heden. Ik had die borden zelf ge plaatst. Daarom wist ik ook dat ze op het moment dat ik daar langs reed nog niet geldig waren. We hadden de borden met de voorkant naar het wei land gekeerd omdat ze pas de maan dag daarna om 7.00 uur 's morgens van kracht moesten worden". BRUINISSE - Na ruim drie maanden keihard werken van een groep vrijwilligers, is het ruim 50 jaar oude verenigings gebouw aan de Deestraat in Bruinisse van binnen als her boren. Het gebouw, eigendom van de Hervormde Kerk, is grondig verbouwd en gemo derniseerd en aan de eisen van de tijd en de brandweer aange past. Onder leiding van bouw meesters J. van Breda en W. Bil sloopte, timmerde, schuurde en verfde een aantal vrijwilli gers dat het een lust was. Het in 1938 door dominee Marsman geopende gebouw is van binnen weer als nieuw, met lichte, frisse kleuren en een an dere functionelere indeling. Vijf jaar geleden kwam de noodzaak van verbouwing naar voren omdat de regionale brandweer het gebouw eigen lijk niet meer veilig vond. Een twintigtal punten zou veran derd moeten worden. Omdat de Hervormde Gemeente daar voor niet gelijk geld voorhan den had werd een actie onder de Hervormde leden gehouden die resulteerde in een toege zegd garantiebedrag van 20.000,- Met dat bedrag toog de bouwcommissie onder voorzit terschap van ouderling J. de Jonge aan de slag. J. van Bre da, secretaris diaconie en ge pensioneerd timmerman bij RWS, had de technische coördi natie daarin bijgestaan door W. Bil, secretaris kerkvoogdij en oud-collega van Van Breda op de RWS-werkplaats Zijpe. Ook zetten gemeenteleden zich op materiaalgebied in. Zo kon on mogelijk het zachtbordplafond eruit en de nieuwe gipsplaten tegen het plafond zonder een grote stelling. Behalve de vernieuwing van plafondplaten compleet met grondhout werd ook de inde ling van de zaal veranderd. Een van de zijzaaltjes werd bij de grote zaal betrokken terwijl de ander als berging en garderobe gaat dienen. Ook moest alles op elektrisch gebied worden vervangen en op voorschrift van de PZEM worden aange past. Daarnaast werd alles van boven tot beneden gestuca- doord en geschilderd in frisse, lichte kleuren. Meer dan drie maanden heeft de bouwcom missie met de vrijwilligers Jaap Knop, Louie Roozemond, Jan Kik. Hans de Ronde, Jan Jumelet, Anton Giljam, Engel de Ronde en Jan de Ronde aan de renovatie gewerkt, dag voor dag. Bil en Van Breda toonden zich dan ook namens de kerk zeer content met de medewer king. Voor de inrichting van het verenigingsgebouw wordt op zaterdag 19 mei een grote bazar gehouden. Daarvoor zal nog een open dag voor gemeentele den en gebruikers van het ge bouw worden gehouden. Kantonrechter Bode-t Hart vond het een boeiend verhaal. „Maar hoe weet ik of die borden inderdaad nog niet van kracht waren. Dan zou de po litie die u bekeurde dat toch ook ge weten moeten hebben". T. A. G. was van mening dat de politie lang niet altijd over dergelijke informatie be schikt. De kantonrechter besloot om de zaak aan te houden om nadere in formatie te kunnen inwinnen. Er was op de publieke tribune bij zonder veel belangstelling voor de aangehouden zaak van M. J. van K. uit Zwijndrecht. Hij werd op 3 sep tember 1988 door een motoragent van de verkeerspolitie bekeurd om dat hij op de Kakkersweelweg nabij Kerkwerve 140 kilometer per uur ge reden zou hebben op zijn motor. „Het was niet harder dan 80 kilometer", aldus de Zwijndrechtenaar die H. T. uit Brouwershaven had meegebracht als getuige. Die verklaarde dat hij M. J. van K. stil had zien staan op het kruispunt Heuvelsweg/Kakkers- weelweg. De motoragent J. P. L. die de bekeu ring uitschreef was ook als getuige opgeroepen. Hij gaf een gedetailleer de beschrijving van de wijze waarop hij M. J. van K. achtervolgd en aange houden had. Hoewel dat een ander verhaal was dan dat van de motorrij der ging de kantonrechter uit van het ambtsedig proces-verbaal van de po litieman. Zij vonniste een boete van 450 gulden of negen dagen hechtenis. Uitgeleend Garagehouder L. G. uit Zierikzee kwam er beter af. Hij werd schuldig bevonden zonder oplegging van straf op grond van het doei waarvoor een auto van hem werd gebruikt. L. G. leende de auto gratis uit aan R. K. om ermee naar een Oostblokland te rij den. Bij de grens bleek dat deel III vai\ het kentekenbewijs ontbrak, waarvoor een bekeuring werd uitge schreven. De zusjes M. F. en E. F. uit Zierik zee kregen elk een boete van 60 gul den omdat zij op de brommer reden zonder daarbij een helm te dragen. „Ik had de brommer en de helm van mijn zus geleend, maar die was mij te klein", aldus M. F. Haar zus werd tevens met 45 gulden beboet omdat het achterlicht van haar brommer het niet deed. De juiste plaats voor een kenteken plaat is niet op het dashboard achter de voorruit van een auto. Daar kwam A. R. uit Rotterdam tijdens de zitting achter. Hij kreeg 50 gulden boete om dat hij op 2 april 1989 op de Zeeane- moonweg te Renesse werd aangetrof fen met het kentekenplaat op die wijze in zijn auto. „Ik had de auto pas gekocht en ondekte toen dat de kente kenplaat niet vast zat", aldus de Rot terdammer. Mist J. H. C. de G. uit Sint Michiels gestel kreeg 130 gulden boete omdat hij op 3 februari 1989 op de Weg naar de Val verzuimde de lichten van zijn auto aan te doen in de mist. „Het was helemaal niet zo mistig. Het waren maar mistbanken", aldus de Braban der. „Ze moeten altijd mij hebben. Ik ga in hoger beroep", zei D. B. uit Mid^ delharnis toen hem een boete van 500 gulden of tien dagen werd opgelegd voor rijden op de Rijksweg N59 in een onverzekerde auto. Plus een boe te van 75 gulden omdat die auto ook een gladde band had. D. B. had ook een beetje geluk want van een derde overtreding, het rijden met een auto die niet APK was gekeurd, werd hij vrijgesproken. Dat kwam omdat die auto van een vennootschap was waar hij niet meer bij hoorde. „Op grond van onderzoek kon niet worden be wezen dat meneer in die auto reed". Dit nummer bestaat uit 12 pagina's 1987: de eerste KMBO-koks zijn afgestudeerd. (Archieffoto). Leerlingen moeten eind dit jaar naar Streekschool in Middel burg ZIERIKZEE - Het doek is gevallen voor de horeca- opleiding die verzorgd werd aan de Scholenge meenschap Schouwen-Dui veland. Een en ander is een gevolg van een fusie in het middelbaar beroepsonder wijs. Voor de zestien leer lingen die deze KMBO- opleiding volgen betekent het dat ze als ze hun oplei ding afmaken volgend schooljaar niet meer in Zie rikzee terecht kunnen maar uit moeten wijken naar de Streekschool in Middelburg. Het Kort Middelbaar Beroeps On derwijs ging op Schouwen-Duiveland in 1985 van start. De verwachtingen waren destijds hoog gespannen en toen de eerste leerlingen hun oplei ding voltooiden werd daar uitgebreid bij stilgestaan. De KMBO-opleiding was speciaal bedoeld als een soort brug,tussen het voortgezet onderwijs en het Middelbaar Beroeps Onder wijs. Advertentie Zaterdag 14 april 13.30-17.00 uur en informatiemiddag bij Zeeland Beautyfarm Oosterweegje 5 - Noordgouwe Telefoon 01112-1381 Laatste gemeenteraadsvergadering in oude samenstellingop donderdag 19 april IWI PE 6(U' Het aantal leerlingen dat de KMBO-opleiding aan de Scholenge meenschap Schouwen-Duiveland volgde schommelde tussen 10 en 20 leerlingen. De sectorvernieuwing middelbaar onderwijs (SVM) heeft een eind gemaakt aan dergelijke kleinschalige opleidingen. Ze zouden niet passen in de grotere scholen die door fusies ontstaan. Daar komt bij dat de KMBO-oplei- dingen relatief duur zijn. Goed be schouwd is het wegvallen van de mo gelijkheid om op Schouwen-Duive land een KMBO-opleiding te volgen dan ook het gevolg van bezuinigin gen. Voor de leerlingen die nu bezig zijn met een KMBO-opleiding in Zierik zee betekent de opheffing van 'hun' opleiding dat ze moeten gaan pende len tussen Schouwen-Duiveland en Middelburg. Van de kant van de schoolleiding wordt verwacht dat dit door potentiële leerlingen als een drempel zal worden gezien. Duurder Daarbij komt dat de leerlingen niet alleen langer moeten reizen, maar ook meer geld kwijt zijn. De kans is derhalve groot dat de belangstelling voor de KMBO-opleidingen terug zal lopen. Of het feit dat men op de Streekschool in Middelburg meer keuzemogelijkheden heeft dat terug lopen van de belangstelling kan voor komen is de vraag. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Later opklaringen In de nacht en ochtend veel bewol king en af en toe wat regen. In de loop van de dag vanuit het westen opkla ringen mogelijk afgewisseld dooreen enkele bui. Minimumtemperatuur ongeveer 6 graden, middagtempera- tuur omstreeks 12 graden. Eerst zwakke tot matige wind uit uiteenlo pende richtingen, overdag matige en aan de kust tot krachtig toenemende wind uit west tot noordwest. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting tJm dinsdag 17 april: Zondag: Perioden met zon: 20% Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: west 5 Maandag: Perioden met zon: 30% Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuidwest 4 Dinsdag: Perioden met zon: I07o Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 14 april Zon op 06.46, onder 20.35 Maan op 00.57 onder 08.00 15 april Zon op 06.44, onder 20.37 Maan op 01.58 onder 08.43 16 april Zon op 06.42, onder 20.39 Maan op 02.48, onder 09.39 17 april Zon op 06.40, onder 20.41 Maan op 03.27, onder 10.47 Laatste Kwartier: 18 april (09.02) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het ziet er ditmaal niet naar uit dat de paasdagen erg mooi gaan worden. Een oceaandepressie bereikt in de nacht van zaterdag op zondag onze westkust. Met veel be wolking, waaruit van tijd tot tijd re gen valt, passeert het bij de storing behorende front in de nacht van za terdag op zondag en op de ochtend van eerste paasdag ons land. Tijdens de rest van de Pasen laat de zon zich weliswaar af en toe zien maar blijft het aan de frisse kant. Bij een matige, aan zee soms krachtige westenwind wordt het niet warmer dan 11 a 12 graden. Voor het echter Pasen is krij gen wij de komende nacht nog met een andere oceaanstoring te maken. Deze passeert de komende nacht en op zaterdagochtend met wat regen. In de loop van zaterdag klaart het tijde lijk op, het eerst in het westen van het land. Ook dan wordt het met een ma tige, aan zee mogelijk krachtige westenwind niet - warmer dan een graad of 12. DEN HAAG - Staatssecretaris Van Amelsvoort (financiën) wil de aan schaf van een blindegeleidehond brengen onder het lag BTW-tarief van 6 procent. Nu geldt nog het hoge BTW-tarief van 18,5 procent. De mi nisterraad heeft ingestemd met dit voorstel van de bewindsman dat deel uitmaakt van een wijziging van de Wet op de Omzetbelasting. NIEUWERKERK - Op donderdag 19 april vergadert de gemeenteraad van Duiveland voor de laatste keer in de 'oude samenstelling'. Begin mei worden de nieuwe wet houders en raadsleden beëdigd die als gevolg van de ge meenteraadsverkiezingen op 21 maart in de raad komen. De vergadering op 19 april is ook historisch omdat op de agenda de vaststelling van het dorpsplan Oosterland staat. Na een voorbereidende fase die ruim een jaar duurde heeft het ad viesbureau Grontmij nv nu een dorpsplan gemaakt dat de instem ming heeft van het grootste deel van de inwoners van Oosterland, zo is ge bleken uit de twee hoorzittingen die werden gehouden in dorpshuis De Oosterhof. Uit de gemeenteraads stukken blijkt dat ook het Duive- landse college van b en w blij is met het dorpsplan. De totale uitvoering daarvan zal naar verwachting min stens vijf jaar duren en enkele mil joenen guldens kosten. Uit een toelichting van het college van b en w blijkt dat men van plan is het plan jaarlijks bij te stellen afhan kelijk van de hoeveelheid geld die men van diverse instanties kan krij gen voor de uitvoering van de diverse onderdelen. Het eerst wordt de ver keerssituatie in het dorp aangepakt door het creëren van een doorgaande route voor het vrachtverkeer en ver volgens wordt het dorpshart opnieuw ingericht. In een later stadium wil men ook het voormalige sportpark de Zaete opnieuw ingericht zien. Het Dui vclandsc college van b en w stelt aan dc raadsleden voor om het dorpsplan zoals het nu is ontstaan vast te stellen. Tijdens de raadsver gadering moeten de raadsleden zich ook uitspreken over een fusie tussen de PZEM en de WMZ en het invoeren Van een garantiesubsidie voor oud papier. De verenigingen die het oude papier ophalen zouden hierdoor van de gemeente een aanvulling op de pa- pierprijs tot 5 cent krijgen. Ook komt het beschikbaar stellen van extra eenmalige financiële bij dragen ter sprake. Voor de opvang van asielzoekers (een garantiesubsi die) en voor de uitbreiding van het aansluitingsmogelijkheden voor be jaardenalarm. In verband met de nieuwe samenstelling van de gemeen teraad vanaf volgende maand wor den de geloofsbrieven van de aan staande raadsleden onderzocht en verder spreekt de raad zich uit over een huurverhoging van een aantal ge- meontewoningen Openbaar De gemeenteraadsvergadering be gint om 20.00 uur en kan door ieder een die daarvoor belangstelling heeft worden gevolgd vanaf de publieke tribune. Maandag Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! En op woensdag gratis de Nieuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schouwen-Duiveland. VUL DIE BON DUS SNEL IN, OF NÓG SNELLER, BEL 01110-16551 ■>f - Naam Adres Postcode Telefoon Wij willen ook goed nieuws thuis. en een gratis proefabonnement van 2 weken. Plaats: zierikzeescheu meuwsbodfU Handtekening: Bon opsturen in gesloten envelop zonder postzegel naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1