Botterweg en De Looff pakken ieder met gemak gouden plak Verlies voor jeugdteams NIEUmBODE Koploper te sterk voor korfballers All-Ready Opmars Bru Tén zet door Programma zaterdag en zondagvoetbal Avond vierdaagse voor 45e keer van start Fraaie 8e plaats Eddy Smit op NK-bootvissen Klaverjassen Van der Bijl hengelkampioen van Schouwen-Duiveland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 12 april 1990 Nr. 24726 9 Tijdens Grand-Prix toernooi in Hilversum HILVERSUM/ZIERIKZEE - In sporthal Kerkelanden, te Hilversum, hebben de turnsters van gymnastiekvereniging Delta Sport het tweede Grand-Prix toernooi af gewerkt. Wederom niet zonder succes. Zowel Andrea de Looff als Nynke Botterweg de den goede zaken en kregen geheel verdiend de gouden medaille omgehangen. Andrea de Looff wist in haar klasse, 4B, uiterst overtuigend beslag te leggen op de hoogste plaats. In de hoogste categorie, de pré- olympische klasse, werden deze keer drie verschillende wedstrijden ge turnd. De Zierikzeese deelneemsters hierbij waren Monique Slootmaker en Sabrina de Prenter. Slootmaker deed mee in de groep welke zich gaat voorbereiden op de kwalificatiewed strijden voor de Europese kampioen schappen jeugdgroepen (Falkensee 21-22 april). Omdat zij niet haar volle dige programma kon laten zien, dient zij de komende dagen nog haar sprong en een serie uit haar vrije oe fening te tonen aan de nieuwe hoofd- trainster, de Oostduitser Reinhard Tietz. 'In principe moet zij zich met gemak kunnen plaatsen voor dit jeugdteam. Stijgende lijn Sabrina de Prenter turnde mee in de groep welke buiten mededinging deelnam. De Prenter toonde de goede stijgende lijn beet te hebben. Wel ging zij tot twee keer toe van de balk. Tijdens de vloeroefening toonde Sa brina de Prenter voor het eerst tij dens een wedstrijd een schroef salto. Deze kwam er heel goed uit. Haar puntentotaal werd 28.10. MIDDELBURG - Het eerste jeugdteam van tafeltennisvereniging Scaldina is onlangs onverrichterzake teruggekomen van de uitwedstrijd tegen MZ'2 in Middelburg. De Zierikzeeënaren verloren met 6-4. Het tweede jeugdteam, uit komende in de pupillen/welpenklasse, moest het ook opnemen tegen een team van MZ (zesde) en verloor eveneens: 8-2. In de senioren-klasse Het Nynke Botterweg er weer geen twijfel over bestaan wie in deze categorie de sterkste is. Toch moet Botterweg we gens een blessure nog steeds een aan gepast programma turnen. Het ver schil met de nummer twee, Afra Lie a Lien, bedroeg evenwel maar liefst bijna twee volle punten. Hoofdtrainster Jossie van den Beemt denkt dat haar pupil tijdens het Grand-Prix toernooi, op 28 april, in Enkhuizen weer ongehinderd vol uit kan gaan. Nicole van der Have, die ook uitkomt in de senior-klasse, belandde op een zevende plaats. Hier mee toont zij aan een aardig constan te turnster te zijn, zonder echte pie ken of dalen. en ook de handstand lukte niet. De balk bracht haar ook geen geluk. Tot twee keer toe viel zij eraf. In tegen stelling tot deze missers kwam de sprong van Veronique Blom er juist weer heel goed uit: 8.55 pt. In de klasse 3b kwam Bianca de Zeeuw uiteindelijk op een tweede plaats terecht. Na constant stuivertje te hebben gewisseld met de uiteinde lijke winnaar én ook de nummer drie, betekende het puntentotaal van 32.65 tenslotte een zilveren medaille. Vooral tijdens haar balk-oefeninig toonde zij toch weer vooruitgang te hebben geboekt. Overtuigend Andrea de Looff wist in de klasse 4b uiterst overtuigend beslag te leg gen op de hoogste plaats. Met een marginaal verschil van 3.8 punten op de nummer twee, Jantine Larooi, liet zij er geen twijfel over bestaan met recht aanspraak te kunnen maken op de gouden plak. Uiterst gemotiveerd en geconcentreerd turnde zij bijna vier negens bij elkaar. Op brug scoor de zij 9.05 en haar vloeroptreden werd eveneens hoog gewaardeerd: 9.00 pt. Maar ook sprong (8.85) en balk (8.25) mochten er zijn. Renate Slootmaker bereikte in de ze 4b klasse een fraaie vierde plaats. Hiermee toonde zij aan een grote sprong voorwaarts te hebben ge maakt. Zowel haar optreden op balk als sprong lukten goed. Terwijl zij tijdens de voorgaande wedstrijd bij het figuur 'zit op' (brug) nog terug viel, lukte het nu wel. Tenslotte kwam in deze klasse nog uit Veronique den Broeder. Zij werd beloond met een negende plaats. Vooral haar sprong is nog niet zoals die moet zijn. De waardering van de jury hiervoor was dientengevolge vrij laag: 5.80 pt. Met een score van - slechts - 6.10 punten op haar balk- oefening kan er bij haar nog wel het een en ander verbeterd worden. Iets waar trainster Jossie van den Beemt totaal geen zwaar hoofd in heeft. Laagste klasse In de laagste klasse, 4a, zetten nog Leontien Kroesbeek en Jacqueline Voorbeytel hun beste beentje voor. Leontien Kroesbeek finishte uitein delijk als 26e, met een puntentotaal van 21.00. Jacqueline Voorbeytel ein digde in het veld van 36 turnsters op een 33e plaats; 18.25 punten. Deze acht-jarige meisjes hebben echter nog een heel 'turnleven' voor zich. Tegen MZ 2 trad het eerste jeugd team van TTV Scaldina aan met het drietal Arjan Bom, Miranda Krista- lijn en Sjaak Hanse. Als coach was meegereisd Michel Holm. De opening werd gewoontegetrouw verricht door Arjan Bom. Hij zette meteen Lennart Rodenburg aan de kant in twee keer 17-21. Miranda Kristalijn moest ver volgens haar meerdere erkennen in Ronny Treebush: 21-18 en 21-16. Sjaak Hanse was ook weinig fortuinlijk; 21- 9 en 21-16 verlies. Het dubbel werd deze keer ge vormd door Arjan Bom en Miranda Kristalijn. De eerste game werd vrij gemakkelijk gewonnen met 11-21. MZ kwam echter sterk terug en won de tweede game: 21-14. De derde en be slissende game werd, hetzij moei zaam, door de Zierikzeeënaren ge wonnen: 20-22. Nadat er dientenge volge een 2-2 gelijke stand was ont staan, maakte Arjan Bom hier 2-3 van door Ronny Treebush te verslaan met 13-21 en 12-21. MZ 2 kon hierna echter drie keer achtereen scoren, totdat Arjan Bom voor de derde keer zich naar winst wist te spelen. Hij won in twee games van Sukel: 13-21 en 15-21. Mi randa Kristalijn verloor haar laatste partij, zodat er als eindstand 6-4 op de borden kwam te staan. In het klassement bezetten Scaldina en MZ 2 momenteel respectievelijk de vier de en vijfde plaats. Het tweede jeugdteam, met als coach Jan Kik, speelde tegen MZ 6. Hans Boon moest samen met Hai Luong en Alice de Vlieger deze mid dag de eer van Scaldina verdedigen. Boon startte als eerste speler en kwam voor de eerste keer tijdens de huidige competitie in de problemen. Tegen M. de Boer won hij nipt de eer ste game met 21-23. De tweede werd nipt verloren: 26-24, terwijl in een spannende derde game de Scaldina- speler wederom aan het kortste eind trok: 21-19. Dubbel Hans Boon wist nog twee keer wel te winnen. Hai Luong en Alice de Vlieger kwamen geen van beide tot winst, terwijl ook het dubbel achter het net viste. De eindstand werd der halve 8-2 in het voordeel van MZ 6. Jeugd-klasse In de jeugd-klasse bleyen Anne miek Schipper en Veronique Blom weer dichtbij elkaar. Annemiek Schipper eindigde uiteindelijk op een elfde plaats, met daar pal onder clubgenoot Veronique Blom. Hoewel Schipper nog moet wennen aan het wedstrijdelement, turnde zij nu met name een goede balkoefening. In te genstelling tot voorgaande keren bleef zij nu voor de eerste keer de ge hele kür öp de balk. Veronique Blom had tijdens deze wedstrijd haar dag niet. Zo ging er nogal wat mis met haar brugoefe- ning; zij bracht een voet aan de grond Uitslagen Hieronder de individuele resulta ten van GV Delta Sport (respectieve lijk sprong, brug, balk, vloer, totaal en plaats): Klasse Pok: Monique Slootmaker, 8,40, 8,80, 8,20, 8,40, 33,80; Sabrina de Prenter b.m., 7,70, 6,50, 6,30, 7,60, 28,10. Klasse Senior: Nynke Botterwég 8,10, 9,05, 7,80, 9,00, 33,95, 1; Nicole i van de Have, 8,40, 7,20, 7,00, 7,45, 30,05, 7. Klasse jeugd: Annemiek Schipper, 7,85, 6,10, 6,95, 6,65, 27,55, 11; Veroni que Blom, 8,55, 6,75, 5,25fc 6,75, 27,30, 12. Klasse 3B: Bianca de Zeeuw, 8,35, 8,40, 8,00, 7,90, 32,65, 2. Klasse 4B: Andrea de Looff, 8,85, 9,05, 8,25, 9,00, 35.15, 1; Renate Sloot maker, 6,90, 7,05, 7,60, 7,90, 29,45, 4; Veronique den Broeder, 5,80, 7,55, 6,10, 7,45, 26,90, 9. Klasse 4A: Leontien Kroesbeek, 5,75, 5,25, 4,30, 5,70, 21,00, 26; Jacque line Voorbeytel, 6,45, 4,85, 2,65, 4,30, 18,25, 33. ZIERIKZEE - Op 11,12,13 en 14 juni aanstaande wordt voor de vijfenveertigste keer in de geschiedenis de wandel Avondvierdaagse van Zierik- zee gehouden. Traditiegetrouw vindt er op de laatste avond, donderdag 14 juni, een bloemrijke intocht plaats. Het vertrek van deze - hopelijk - uitbundige grote groep wandelaars is gepland vanaf 20.45 uur. Deze mars zal gaan van sportpark Den Hogen Blok en eindigt in de binnen stad van Zierikzee SCHEVENINGEN - Tijdens het Nederlands kampioenschap boot vis sen, dat onlangs vanuit Schevenin- gen werd vervist, is Oosterscheldelid Eddy Smit uit Zierikzee erin ge slaagd de achtste prijs in de wacht te slepen. Smit had zich voor dit evene ment geplaatst tijdens een twee da gen durende selectiewedstrijd, welke noodgedwongen - twee keer uitge steld wegens storm - de dagen hier aan voorafgaand had plaatsgevon den. De eerste dag wist Smit niet meer dan 6 scharren met een totaalgewicht van 960 gram op de schaal te brengen. Aangezien per boot slechts de drie bestgeklasseerde vissers zich plaat sen voor het Nederlands kampioen schap en de nummer drie de eerste dag reeds 5400 gram vis had ver gaard, besloot Smit de tweede dag van taktiek te veranderen, iets wat hem wonderwel lukte. Met maar liefst 8100 gram vis (waaronder twee gullen) eindigde hij de tweede dag als hoogste van alle deelnemers hetgeen hem de dagprijs opleverde. In het to taalklassement over twee dagen (10 uren vissen) eindigde hij hierdoor als tweede op zijn boot en als vierde over-all, hetwelk met een medaille werd beloond. Ook tijdens het kampioenschap zelf waren de vangsten niet dende rend terwijl de straffe noordoosten wind voor hoge deining zorgde. De eerste dag wist Smit wederom 2 gul len te pakken, samen met enkele wij tingen en wat scharren goed voor 4600 gram en een vierde plaats. De tweede dag slaagde hij er echter niet in één gul te pakken te krijgen en moest hij met 2150 gram genoegen ne men. Desalniettemin eindigde Smit in het eindklassement op een eervolle achtste plaats net voor meervoudig Nederlands kampioen René Boo gaard uit Kloosterzande, hetgeen hem wederom een medaille oplever de. Door dit resultaat is Smit gerech tigd deel te nemen aan de viif- landenwedstrijd bootvissen welke van 18 t/m 21 oktober wordt vervist. Na een afwezigheid van 7 jaar keert Smit op die manier terug in de top van het Nederlandse wedstrijdvis- Dertien deelnemers slaagden er niet in om vis te vangen. Bij de overi ge deelnemers liep ae vangst uiteen van matig tot uitstekend. Er werd ge vist op lengte en alle gevangen vis moest - na gemeten te zijn - weer in het zoute element worden teruggezet. Het was uiteindelijk Dries van der Bijl, van HSV De Krabbe, die met 14 vissen de meeste punten wist te ver zamelen, gevolgd door Jan Hart even eens van De Krabbe met 11 vissen en Jozef Wuytack van de HSV Ooster- schelde met 9 vissen. Na afloop van de wedstrijd reikte de voorzitter van de commissie. A. Vroegop in café-bar De Westhoek de prijzen uit. Uitslag 1. D. v. d. Bijl 447 punten; 2. J. Hart 374; 3. J. Wuytack 281; 4. H. Evertse KLOETINGE - Onlangs heeft All-Ready geen kans ge zien om koploper Blauw-Wit te verslaan. De ploeg uit Kloetinge die al vijf punten los stond, liet zich niet ver rassen door de Zierikzeese ploeg. Het werd geen beste wedstrijd, mede door de stevige bries die schuin op het veld stond. Beide ploegen kregen kansen genoeg om te scoren, maar er werden slechts enkele kansen benut, waarbij Blauw-Wit telkens het initiatief had. Na een 3-1 ruststand in het voordeel van Blauw-Wit, werd die mar ge in de tweede helft vastgehouden en ging Blauw-Wit verdiend naar een 6-3 overwinning. De openingstreffer kwam op pa am van Blauw-Wit na tien minuten, maar Arjan Hage herstelde de schade di rect van afstand: 1-1. De tweede aan val kon geen vuist maken. Mede daardoor stond de verdediging onder een constante zware druk, wat dan ook resulteerde in een 3-1 voorsprong voor Blauw-Wit. Genadeklap Direct na rust deelde Blauw-Wit de genadeklap uit. Uit een doorloopbal werd het 4-1 en moest All-Ready alles op alles zetten om niet nog verder achter te raken. De derde aanval kreeg volop kansen, maar verprutste deze keer op keer. Het was tenslotte Wim in 't Veld die na een half uur scoorde: 4-2. Even leek All-Ready op te veren na een doelpunt van Ronny Pantekoek: 4-3, maar Blauw-Wit maakte aan alle hoop direct een ein de. Een doorloopbal en een omdraai- bal brachten de eindstand op 6-3, waarna All-Ready met lege handen en een illusie armer naar huis kon. Het slecht verzorgde aanvalspel en onoplettèndheid in de verdediging leidden tot een nederlaag voor de Zierikzeese ploeg die daarmee tevens de tweede plaats op de ranglijst moest inleveren. A.s. weekend is All-Ready 1 vrij, waarna de ploeg van 21 april a.s. zal aantreden tegen TOGO 2 om 16.00 uur op Sportpark Bannink. Overige uitslagen: TOGO 2 - Seolto 1 9-6; Tjoba 3- Zuidwesters 2 5-5; TOP 2-Swift 3 10-4. Stand in de eerste klas afdeling: Blauw-Wit 1 10-17 TOGO 2 10-12 TOP 2 10-10 Zuidwesters 2 10-10 All-Ready 1 10-10 Swift 3 10- 8 Tjoba 3 10- 7 Seolto 1 10- 6 BURGH-HAAMSTEDE - Onlangs werd door de Klaverjasvereniging Haamstede een koppelklaverjas- wedstrijd gehouden welke zeer druk bezocht werd. Op de eerste plaats eindigden de heren P. Verwest en A. Klink. Tijdens de wedstrijd werd door een lid een in zameling gehouden t.b.v. het te bou wen familiehuis bij de Daniël den Hoedkliniek. Het totaalbedrag dat werd ingezameld bedroeg 153,10. BRUINISSE - De Bruse tennisteams blijven goed acteren op de Zeeuwse ba nen van gemalen dakpannen. Met dezelfde cijfers als vorige week, 4-2 voor de heren en 6-0 voor de dames, stelden beide eerste teams de winst vast. Het tweede herenteam beleefde een opmerkelijke come-back. Na de 0-6 nederlaag van de eerste competitiedag sloeg het na een kort trainingskamp keihard te rug en won met 6-0 van DOS 4 uit Vlissingen. De winst van het eerste herenteam tegen 't Halve Maantje was het ver lies van Thom van Gelder. Na formi dabele gevechten in het enkel- en dubbelspel waarin hij maar liefst 58 games op het scherpst van de snede uitvocht bleef hij toch met lege han den achter: Verlies met 5-7 5-7 tegen de oud-Bruenaar Rinus van Driel en verlies samen met Rinus Geense te gen Van den Hoeven/Van Trigt, 6-4 5-7 5-7. In twee partijen 26 games winnen en toch verliezen. Sjaak van Opstal won met 6-0 6-3 van Frans Schouw terwijl Rinus Geense dat met 6-3 6-0 deed van Arno van Trigt. Willem Vonk pakte met een driesetter, 4-6 6-3 6-3 de winst op Peter van de Hoeven. Peter Coppool- se en Sjaak van Opstal stelden de winst veilig door winst op Schouw en Van Driel, 7-5 6-2. Het eerste damesteam walste over de dames van De Stoof I uit Koude- kerke. Met 0-6 kreeg het Walcherse team geen schijn van kans van Corrie de Waal, Barbara Heezen, Corrie Ro- da en Adrie de Looff. Het tweede hereanteam revan cheerde zich knap van de eerder gele den nederlaag. Met 0-6 versloegen Kees en Jan Stouten, Leen Olree en Aart de Looff een team van DOS in Vlissingen. Wies van der Doe, Cora de Waal, Joyce van Gelder, Mien van der Meulen en Iet Korstanje kwamen, za gen maar overwonnen niet in het Zeeuwsvlaamse Hoek. Ze kregen met 4-0 op hun broek. Knap Een knappe 3-1 overwinning boek ten Marlien Wielaart, Kathalien Cop- poolse, Wil Smits en Ella Krepel op Westenschouwen. Cis van Herpen, Marian Bakker, Lizet Boom en Wil Rijnberg gingen ten onder aan de Bruse dadendrang. Jacoba van Beie ren uit Smerdiek tenslotte was te sterk voor de dames Ineke van den Houten, Paula Deurloo, Gré van Tuyl en Jannie Bolier. Met 4-0 gingen ze strijdend ten onder. Schouwen-Duivelands nieuwe hengelkampioen, Dries van de Bijl (l.) ont vangt uit handen van voorzitter A. Vroegop de bij deze prijs behorende beker en gelukwensen. BURGH-HAAMSTEDE - Dries van der Bijl is hengelkampioen van Schouwen-Duiveland geworden. De wedstrijd, die vier uren duurde werd dit maal georganiseerd door een commissie, (de commissie Sir) van de 4 eilande- lijke hengelsportverenigingen. Er werd gevist tussen de Plompe Toren en de Schelphoek, een parcours dat door het extreem lage water en de aanwezige steenbestorting niet overal prettig te bevissen viel. De 82 deelnemers haalden in hoofdzaak bot boven water met een enkele schol, schar en zeedonderpad. 257; 5. H. Wandel 232; 6. D. J. Fluyt 228; 7. C. Spruit 223; 8. L. v. d. Berge 201; 9. Johan Verwest 180 (eerste juni or); 10. A. W. de Vlieger 171; 11. C. A. Verheyen 163; 12. M. Salomons 154; 13. W. de Wilde 139; 14. P. v. Leeuwen 135; 15. M. Klompe 133; 16. H. Panne- koek 132; 17. M. v. d. Wiele 131 en 18. S. Reynierse 128. Johan Verwest kreeg tevens de beker voor de beste junior. In het verenigingsklassement wist het eerste korps van De Krabbe, be staande uit D. v. d. Bijl, J. Hart, H. Wandel, M. v. d. Wiele en C. de Graaf met grote voorsprong, nl. 1285 cm, als eerste te eindigen. Tweede werd het 2de korps van Dreischor met 441 cm; 3. Oostcrschclde 2 met 414 cm; 4. Zijpe met 296 cm en 5. Dreischor 1 met 268 cm. Zondagamateurs Hoofdklasse C Zaterdag U/4 Vcnray-Vlisslngcn Wllhelmlna '08-Slttard Baronie-DESK EHC-LONGA TOP-Llmburgia SV Mecrsscn- Halsteren Wllhelmina '08-Venray TSC-Vllsslngcn KNVB district Zuid 1 Reserve 2c kluie B Afdeling Zeeland zaterdagcompetitie Reserve le klas Xe klas SKNWK-RItthem 3e klas D Bevelanders 4- Oost kapel Ie 4 Duivcland 4-DFS 3 Meeuwen 5-ZSC 3 Afdeling Zeeland zondagcompetitie (Maandag 16/4) 2e klas A Schoondljke-Ouwerkork Graauw-Noormannen Rcncsse-Volharding Rla W-Sluls Kwadendamme-Dreischor Hulsterloo-SDO 2e klas C Luctor '88 2-Hansw. Boys 2 Lewcd. Boys 2-Walchcren 3 Noormannen 2-Domburg 2 Zierikzee 3-Mlddolburg 4 Jong Ambon 2-VUssingcn 4 Robur 2-ZccIandia 2 Zaterdag 14/4 Hansw. Boys 2-Zicrikzec 3 Robur 2-LeWd. Boys 2 3e klas B Domburg 3-Zeeland Sport 3 Zierikzee 4-Rencsse 2 RCS 4-Volharding 2 Zeelandla 3-Noormannon 3 Middelburg 5-Jong Ambon 4 Goes 3-Noormnnnen 3 4e klas A Volharding 4-Zlerikzco 6 Dreischor 2-Hcnessc 3 Rencsse 4-Goes 5 Ouwerkerk 2-Lortor '08 5 Zonncmalre-Zlerikzee 5 Robur 3-Cortgene Juniorencompetitie A-Jonlorea Interregionaal B-junioren interregionaal Dosko BI-Internos BI TSC Bl-Vlisslngen BI Baronie Bl-RBC Bl Hoofdklas B-junloren Tbm. Boys Bl-AZW Bl Dauwendaelc Bl-Mevo Bl Hontcnlssc Bl-RCS Bl Breskcns Bl-Tbrncuzen Bl Kloetinge Bl-Hook Bl Groep A3 Walcheren Al-Middelburg A3 Maandag 1( DFS Al-Ha Groep A4 Meeuwen Al-Bruse Boys Al Groep A8 Kloetinge A2-Hetnkcnszand Al Mevo AI-Verseke Al Krulnlngcn Al-Mevo Al (16/4) Groep B4 Bruse Boys Bl-Kloctingc B2 Groep C4 Groep C5 Colpl. Boys Cl-Scrooskerkc Cl Groep C10 Robur Cl-DFS Cl Zaterdagbekrr (8e ronde) Tbrn Boys 3-'s-H.-Arendskerc WIK-Waarde Middelburg 2-SSV 2 Opel-cup Kloetlnge-Com Boys Middelburg-Goes Bruse Boys-Serooskerke (14 30 u/terrein ZSC)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 9