ALDIinformeert ALDIinformeert..ALDIinformeert Twee zilveren „slavenkistjes" Kunstenaars in problemen door geldgebrek fonds Advocaat Slagroom Mandarijnen Aardbeien Magere kwark Asperges Mais f.49 Ananasstukjes -.89 Ravioli Ananas Bonini Vermouth Trilobal jogging Likorettes Moussedessert ewicht trekkerstent 1.99 Bokkepootjes 1 «r Roomboterkoekjes Pralinen Rozestruiken Klim- en solitairplanten Gazonmest ZWL utskool M Siïïf1 10 Geschikt om zo te drinken, maar ook in combinatie met slagroom ot als dressing over het ijs 14% vol. alc. 0.5 Itr. Gerookte zalm Noorse kwaliteit, rose/rood van kleur. Bijzonder zacht van smaak. Lekker op toast met wat verse dille Mtsani Gebruiksklare room in handige spuitbus. Voor een snelle garne ring van allerlei lekkernijen. U kunt de afgesloten bus lange tijd buiten de koelkast bewaren. A AA 250 ml. Aaïf? blik 410 gram uitlekgewicht 150 gram hele partjes 312 gram 89 Ham-Prei salade Een frisse salade, bestaande uit prei, blokjes ham, en witte kool in een zachte, romige saus A 7 A 300 gram ÏCm Tonijnsalade Een pittige vissalade, gevuld met tonijn en frisse augurk in een zachte saus. ty 7 A 250 gram öfai ir Vetgehalte: 0% Een eitw'rtrijk caloriearm dessert of tussendoortje. \Kan zowel met zoet als hartig p gecombineerd worden. Hersluitbare beker. A - 460gram I lV7 uitlekgewicht 160gram J AA blik250ml. f «77 vacuum verpakte maiskorrels met een licht-zoetige smaak, 4 O blik 326 gram I f I 7 op zware siroop nettogewichi 567 gram TydtHik m Wij (Mien u aan een bepaald aantal op voorraad te nemen in tomatensaus ca. 15 minuten verwarmen, naar smaak bestrooien met geraspte kaas en u heeft een vlugklaar-menu. 800 gram 10 hele schijven, op zware siroop, 567 gram Onze Bonini moet U proeven als U van Vermouth houdt Puur of on-the-rocks met ijsblok jes en een stukje citroenschil. Ook ideaal om te mixen. 15% vol. alk. 0.75 Itr. O CC wit of rood OiQO Axler Alcohol-arm bier 0.5% alc. en 40% minder calorieën Flesje, 0.331. 1 Fustus Alcohol-vrij bier Smaakt als gewoon bier en ca. 40% minder calorieën. K/l Flesje, 0.331. "«7"r In alle Aldi-Markten In 4 kleuren en smaken, 14,5% alc. Blue Curacao, Golden Peach, Finest Kiwi, of Green Banana. 6.75 ^UïT 0.5 Itr. Tyóeüjk in om assortiment Wi| raden u aan een bepaald al op voorraad te nemen. Keuze uit - Advocaat met flesje schenkadvocaat_ - Choco met flesje cacaolikeur - Cassis met flesje cassislikeur! Voor deze artikelen vragen wij uw bijzondere aandacht. Verkoop zolang de voorraad strekt. IGLO-model, die snel is neergezet en extra ruimte biedt door het ont breken van binnenstokken. Binnentent 65% katoen - 35% polyamide; buitentent nylon, zil ver gecoat tegen zon en warmte; Fiberglasframe en poly- propyleen grondzeil; Met venti latie, muskietengaas en rits aan voorzijde, ihkl. draagbuidel en montagebenodigdheden. Gewicht: ca. 3.9 kg. voor 2-^ personen. 150 gram I ivO assorti, suikerwafeltjes, spritsjes en klavertjes. Bereid met 100% room- boter, 200 gram I v uit België, met zachte, verse roomvulling, luxe C QQ geschenkdoos, 400 gram O O Groot-bloemige-, tros- en klimrozen in div. kleuren en soorten. A-kwaliteit met 2 of 3 takken. Bloeiende- en groenblijvende als ook besdragende en klim- en gevelplanten. Winterharde Fuchsia's, Yuc ca's, Hulst, Brem e.a. in ver schillende kleuren en variëteiten. Duidelijke plant- instruktie op de verpakking. vrijetijdspak Maten S, M, L en XL. Dames en heren modellen. Met kontrasterende inzetten en 2 zak ken met ritssluiting Voering vanm sin gle-jersey, 65% po lyester/35% ka toen. Tunnelkoord in de 3-dubbel ge stikte boxerband én ritssluiting on deraan de pijpen. 3 kilo, voldoende voor 100 m2 Deze kunstmest bevat alle belang rijke voedingsstoffen voor een dichte en mooie grasmat. _:2.damés/hereri kiompen sMMwSSMMSsomedWShh cefeoa. M j ^f«m>6 H beste kwaliteit ORTHOPEDISK 20 mtr, met,4-delig sproei-/ aansluitstuk. 1/2 Duimaansluiting. Kompleet gemonteerd met 4-delig sproei-/aansluitstuk, past op alle bekende aansluitsystemen. Drukvast tot 30 bar/Atm. narantie op de stang- 1jtÜ I verstelbare waterstop koppeling sproeier ALDI ALDI-Markt in uw buurt: Zierikzee, Schelphoekstraat 1Totaal meer dan 250 ALDI-Markten in Nederland! ZIERIKZEE - Het is ongetwijfeld een originele gedachte geweest om de schei dende president-commissaris Van Ommeren en de eveneens scheidende secreta ris-boekhouder Van Beveren van de Zierikzeese Slavenkas ter herinnering een zilveren replica-in-miniatuur aan te bieden van de historische slavenkist. Die uit de achttiende eeuw date rende zware geldkist heeft sinds 1735 vele jaren dienst gedaan om gelden en papieren van het eer biedwaardige zeemanscollege te bewaren. In opdracht van het col lege van commissarissen van de Slavenkas mocht edelsmid M. Jech te Zierikzee de miniaturen vervaardigen. Het resultaat is oogstrelend Rijk van Ommeren Het zal voor de Zierikzeese ge meenschap ongetwijfeld een aan zienlijk verlies betekenen wan neer dezer dagen Rijk van Omme ren de stad verlaat om zich met zijn gezin metterwoon te Rhenen te vestigen. Vele jaren heeft de heer Van Ommeren de stad Zierik zee als secretaris gediend. Hoewel werkzaam in een dienende functie heeft deze stadssecretaris (ge meentesecretaris) niettemin kans gezien zijn persoonlijk stempel te drukken op tal van zaken. Niet het minst op de voortgang en het re sultaat van de zeer ingrijpende en kostbare stadhuisrestauratie, die in de jaren 1955 tot 1973 heeft plaats gevonden. In samenspel met burgemees ters van uiteenlopende signatuur wist secretaris Van Ommeren me de richting te geven aan de oplos sing van diverse problemen waar mee het stadsbestuur van Zierik zee in de loop der jaren te maken heeft gehad. De markante figuur van Rijk van Ommeren waar men letterlijk en. figuurlijk niet omheen kon be hoorde als het ware tot de stad huisinventaris". Men dacht dat dit altijd zo zou blijven totdat een eer volle verkiezing in het college van gedeputeerde staten van Zeeland Van Ommeren naar Middelburg riep. In zijn plaats werd de heer Izeboud benoemd. Het is curieus dat deze twee gemeentesecretaris sen zo kort na elkaar ,,hun" stad vaarwel zeggen Ook na zijn benoeming als gede puteerde bleef Van Ommeren in Zierikzee wonen waar hii ook bin nen het verband van de Oud Gere formeerde Gemeenten in Neder land een vooraanstaande rol ver- vulde. Stijlvol en principieel le vend vanuit zijn zeer rechtzinnige •kerkelijke overtuiging is Van Om meren bepaald geen figuur die buiten de werkelijkheid van alle dag staat. Velen zullen zijn goed- lacnse persoonlijkheid met Bour gondische trekken missen. Rest te vermelden dat de heer Van Ommeren in zijn functie als president-commissaris van de Sla venkas wordt opgevolgd door de heer Huib Uil, streekarchivaris van Schouwen-Duiveland en Sint- Philipsland. wiebe Keikes Zilveren Slavenkistjes", vervaardigd door edelsmid M. Jech te Zie rikzee, door de Slavenkas geschonken aan respectievelijk de heren Rijk van Ommeren en Cornells Jan van Beveren. AMSTERDAM - De Beroepsvereni ging van Beeldende Kunstenaars (BBK) vreest dat veel beeldende kun stenaars in de problemen komen om dat het voorzieningsfonds voor kun stenaars niet meer in alle gevallen een bijdrage levert aan de dekking van beroepskosten. De BBK heeft te gen deze ..ingrijpende aanslag op de positie van beeldende kunstenaars" geprotesteerd bij het ministerie van cultuur (WVC). Het bestuur van het voorzienings fonds deelde begin april aarr de be sturen van de aangesloten organisa ties mee dat er geen geld meer beschikbaar is voor kunstenaars die volgens een ..knipkaartsysteem" ge durende vijf halfjaarlijkse periodes in vijfjaar een vergoeding hebben ge kregen. Problemen Het fonds is opgericht na het ophef fen van de Beeldende Kunstenaars Regeling (BKR) in 1987. De afgelopen jaren is er wegens teruglopende sub sidies steeds sprake geweest van pro blemen bij de toekenning van be- HARDERWIJK - Het Wereld Na tuur Fonds (WNF) vindt dat er geen bruikikkers meer verkocht mogen worden. Bovendien eist ze een verbod op de import van deze soort kikker. Bruikikkers die uit Noord-Amerika geïmporteerd, horen niet thuis in Ne derland. aldus WNF. roepskosten aan kunstenaars die daar formeel wel voor in aanmerking kwamen. Kunstenaars kunnen eveneens pro beren ondersteuning voor beroeps kosten te krijgen van het landelijk opererende fonds voor beeldende kunsten, vormgeving en bouwkunst. Daarnaast bestaan er meer dan twintig beperktere regelingen van provincies en gemeenten. Dc BBK stelt dat vanaf het begin duidelijk was dat er geen sprake was van af stemming van beleid tussen de twee fondsen. Het ministerie heeft volgens de ver eniging bovendien ,,geen voldoende inkomenseffecten ontwikkeld vanuit andere beleidsonderdelen". De BBK keert zich ook tegen het plan van minister D'Ancona een stichting nationaal fonds voor kunstopdrachten op te richten. Het streven samenhang in het opdrach- tenbeleid te verkrijgen zodat meer kunstenaars van aeze geldstroom kunnen profiteren, is volgens de ver eniging gestrand ,,in een uitgekleed voorstel". ,,In een dergelijke onduide lijke situatie is het handhaven van structurele beroepskosten van le vensbelang voor nagenoeg alle beel dende kunstenaars". De vereniging pleit daarom bij het ministerie in de eerste plaats voor afschaffing van het onmogelijke knipkaartsysteem" dat na de afschaffing van de BKR voor „een tweede sanering" onder kunste naars heeft gezorgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 10