NIEUWS OP WIELEN Marine-look en sportieve kleding favoriet in collectie Stout Mode Nieuwe twaalf kleppen en V6- Turbomotor voor Renault 25 CENTRALE VERWARMING DEURLOO B.V. GEHEim 4 Extra raads vergadering Midden- schouwen Activiteiten Scouting Brouwershaven In slaap achter het stuur Van Gogh- tekening geveild voor 7,5 ton Geheimen in Zierikzeese bibliotheek De laatste mode in Brouw. (Foto: Joop van Houdt). Presentatie nieuwe voorjaarscollectie in Het Swarte Schaep te Brouwershaven BROUWERSHAVEN - Gemakkelijk te dragen, gemak kelijk te wassen en modieus. Dat waren de trefwoorden bij de modeshow waarmee Stout Mode uit Brouwersha ven haar collectie voor het nieuwe voorjaars- en zomer seizoen presenteerde. Dat gebeurde dinsdag in café het Swarte Schaep te Brouwershaven want het echtpaar Van Dongen-Stout heeft sinds enkele jaren de gewoonte om de nieuwe modelijn bij toerbeurt in de diverse horeca gelegenheden in Brouwershaven te laten showen. Een modelijn die werd gepresen teerd in de elementen gekleed, spor tief, vrije tijd en marinelook. Maar bij al deze verschillende stromingen stond het comfort voorop. De kleding was gemaakt van gemakkelijk was- bare stoffen en in veel gevallen was de tailleband van rokken en broeken afgewerkt met elastiek. „Voor als u een maatje groeit of een maatje slan ker wordt", aldus de eigenaresse van de modezaak, N. van Dongen-Stout die ook de modeshow presenteerde. Soepel vallend Fraaie voorbeelden van de geklede mode uit de collectie werden gepre senteerd door de mannequins Maat Gravendeel, Lenie Franken, Riet van Ast en Doris de Jonge. Dames uit Brouwershaven die zich beschikbaar stelden om de nieuwe modelijn te SCHARENDIJKE - Dinsdag 10 april wordt in het gemeentehuis in Scharendijke een extra raadsverga dering gehouden. Deze begint om 19.30 uur. Enig agendapunt is het onderzoek naar de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden. De samenstel ling van de Middenschouwse raad is niet veranderd door de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen. Voor het CDA hebben zitting in de gemeen teraad mevrouw R W. Berrevoets- Ringelberg en de heer C. W. Boot. De WD wordt vertegenwoordigd door L. C. Hart (wethouder) en J. M. van Langeraad. Voor de PvdA zitten in de raad W. G. Renden (wethouder) en G. A. M. Cobussen. SGP/RPF tenslotte wordt vertegenwoordigd door J. L. F. Bolleman. BROUWERSHAVEN - Bij Scou ting Brouwershaven gaan binnen kort weer de zeilvletten en een mo torbootje te water. Ook dit jaar zijn er weer tal van evenementen georga niseerd. Op 12 mei is de opening van het kampeerterrein op het eiland Dwars in de Weg. Op 19 mei wordt er met alle scou tinggroepen van Schouwen-Duive- land een groot spel dag gehouden in Brouwershaven: Men verwacht die dag ongeveer 200 deelnemers. Met Pinksteren is er een kamp met alle zeeverkennersgroepen van Zeeland. Dit zal worden gehouden in Veere. En ook dit jaar zal er een zomerkamp zijn. Tevens zal Scouting Brouwersha- ven, net als ieder jaar, assisteren bij de zeilwedstrijden van de plaatselij ke watersportvereniging. Het accent voor de zeeverkenners zal dit jaar zijn het uitdiepen van de vaardigheden en het opdoen van er varing. De jongere, nog niet varende, leden zullen zich bij het clubhuis be zighouden met allerlei spelen en vaardigheden gebaseerd op het Jungle-boek verhaal. In september zal Scouting Brouwershaven haar 5- jarig bestaan vieren. Wie meer informatie wenst kan el ke zaterdag terecht bij het clubhuis aan de Spuiweg in Brouwershaven. showen. Zij lieten vele geklede en sportieve rokken, blouses en jurken zien uit de Bremer collectie. Kleding van katoen of viscose, een natuurlij ke, soepel vallende stof gemaakt van houtvezel. Maat toonde bijvoorbeeld een ef fen marineblauwe japon in de klas sieke lijn. Glad, strak en eenvoudig met reverskraag, knoopjes van voren en een ceintuurtje. De japon was af- gebiest met lemmonkleurig breed band en de finishing touch werd ge vormd door een lemmonkleurig po- chetje. Die lichtgroene lemmonkleur liep als een rode draad door de collec tie. Effen of in bloem- en oerwou dachtige prints werd de tint gecom bineerd met marine, zwart en wit. Ook lila-achtige tinten bleken favo riet in de nieuwe collectie, evenals de lichtbruine kleur brique. Riet show de een effen broekrok in deze tint. Daarop droeg zij een t-shirt in een zwart/groenbrique/wit print en een heuplang losvallend zwart vest. De broekrok werd in allerlei varianten getoond tijdens de show. Van kuit lang tot mini, maar in alle gevallen wijd vallend, dus gemakkelijk draagbaar. Mooi weer modellen De 12-jarige Nelleke van Dongen (maat 34/36) en Doris (maat 38) show den vooral de korte modellen' die he lemaal aansluiten bij het fraaie zo merweer waarvan we onlangs tijdens enkele weekenden een voorproefje kregen. Behalve in effen uitvoering zijn de shorts ook uitgevoerd in jun- gelprints en bloemmotieven. Shorts zijn er ook voor heren, zo bleek uit de out-fit van dressman Cor (maat 50). Hij toonde onder andere een effen zwart model dat was afgewerkt met paarse en lemmongroene strepen. „Je bent zo jong als je je voelt", zei ladyspeaker Van Dongen toen Maat (maat 46) en Riet (maat 42) sportieve pakken in flitsende kleurencombina ties toonden. Lila en zwart met fel- kleurige strepen en prints. Dat deze pakken ook voor heren en kinderen aanwezig zijn in de collectie toonden Cor en Nelleke. De marine-look heet de modestro ming waarvan bij Stout Mode vele modellen aanwezig zijn. Lenie (maat 40) toonde er diverse voorbeelden van. Onder andere een donkerblau we, enkellange rok met platte plooien die werd gecombineerd met een een voudige witte blouse. Een bijzondere kraag met lange of dubbele punten en gouden knoopjes blijkt in dit mode beeld een must te zijn bij blouses. Jacquardachtig De marinelook omvat ook broek- pakken met korte getailleerde bla zerjasjes en broekrokken. En broek rokken met blouses. Niet alleen in effen wit, marine en rood, maar ook in een jacquardachtig bloemenprint. Maat en Riet lieten er voorbeelden van zien. Dat kleine accessoires soms vol- doende zijn om er sjiek uit te zien toonde Nelleke met de grote losse marine-look kraag die zij over een eenvoudig marinebauw T-shirt droeg. Het geheel werd gecomple teerd met een witte bermuda. Acce- soires speelden tijdens de hele show een belangrijke rol. Bij alle model len die werden gepresenteerd werden bijpassende oorbellen, broches, ket tingen en shawls gedragen. ZIERIKZEE Gospel In navolging van het Gospel-evene ment dat vorig jaar in de Christeliike Gereformeerde kerk werd gehouaen staat gospelzang vrijdag 27 april op nieuw centraal tijdens Gospel '90. Dit evnement wordt ook nu weer "in de Christelijke Gereformeerde kerk ge houden en begint om 19.30 uur. Aan deze gospel '90 werken mee het Inter kerkelijk koor Adonai, het Christe lijk Gereformeerd jeugdkoor Sja- loom, het Gereformeerd jongeren koor Joy, het Delfts jongerenkoor Op gewekt en de Amerikaan Tim Berlin. Portugal Een aantal leden van de korpska- dettengroep van het Leger des Heils gaat dit jaar opnieuw naar Portugal om daar de armen uit de mouwen te steken. Deze keer is het reisdoel Oporto, waar de Zierikzeese korpska- detten een handje gaan helpen in een dagcentrum voor ouderen. Voor deze reis hebben de korpskadetten met verschillende acties ruim 2900 gulden bijeengebracht. Zaterdag 21 april volgt opnieuw een actie. Dan wordt weer een rommelmarkt gehouden on der De Beuze. SCHUDDEBEURS Kapperswedstrijden De 17-jarige Colinda Kurvink uit Schuddebeurs heeft bij onlangs ge houden nationale kampioenschappen knippen en föhnen in Amsterdam de vierde plaats behaald. Colinda gaat zich nu voorbereiden en hard trainen voor de wereldkampioenschappen. Deze worden in september in Rotter dam gehouden. BROUWERSHAVEN Oud papier ASV Brouwershaven haalt zater dag 7 april oud papier op. Vanaf 9.30 uur komen ze bij u langs. Verzocht wordt het papier gebundeld gereed te zetten. BRUINISSE Open huis Bouwbedrijf Van de Velde uit Brui- nisse houdt zaterdag 7 april tussen 10.00 en 17.00 uur open huis. Dit ter ere van uitbreiding en verbouwing van het bedrijf. Onder meer het tank station wordt vernieuwd. Er is van alles te doen tijdens de open dag. Er wordt eén demonstratie met magne trons verzorgd en verder kan men al lerhande informatie krijgen over ra men en kozijnen, woningtextiel en zonwering. Als attracties heeft men beslag weten te leggen op een racewa gen. Ook een tekenaar is aanwezig. Bouwbedrijf Van de Velde is geves tigd aan de Dorpsweg. Oud papier voor Mbuma Voor de Mbuma-zending wordt op zaterdag 7 april oud papier opge haald. De wagens starten om half ne- §en en gevraagd wordt het papier ge- undeld gereed te zetten. Voor winkels en bedrijven wordt het pa pier al op vrijdagavond opgehaald, vanaf zeven uur. Geslaagden Jeugd Rode Kruis A-diploma Onder het kritisch oog van de exa minatoren dokter A. Dorrestein en plaatsvervangend Colonnecomman dant heeft een aantal kinderen van de scholen examen gedaan voor het Jeugd Rode Kruis A-diploma. De do centen die voor de opleiding hadden zorg gedragen waren Anneke Zwiers, Adrie Hoogerwerf en Lenie Jumelet. De volgende kinderen zijn ge slaagd: Monique Andeweg, Jan Bal, Leon Bal, Marloes Deering, Ronald de Graaf, Antoine de Jonge, Hanna en Helen de'Keijzer, Rudy Klein, Pe tra de Laat, Jos Otte, Jacqueline van Popering en Mariële Verspoor. Zij werden opgeleiji door Anneke Zwiers. Verder Kees Hoek, Miranda Zegers, Wim Hage, Rien Schot, Stephan Bo- gert, Hans Mol en Johanna van de Brak. Zij werden opgeleid door Adrie Hoogerwerf. Dan nog Marcel van den Bos, Sa- miel Deurloo, Arjan Flikweert, Wil- mar Jonker, Sjoerd Kik, Raymond Kole, Arjan van Kooten, Pieter Mar- tijn, Michel Meeuwsen, Gaby Niese, Dennis Ruitenbeek, Leona van Strien, Nathalie Vërstrate, Louise Vleugel, René van Wezel. Zij werden opgeleid door Lenie Jumelet. M1DDELBURG/GOES Cursussen De Vrouwenvakopleiding Janneke Dierxschool begint het nieuwe schooljaar met een nieuwe marketing opleiding NIMA-A in Middelburg. Deze opleiding is een vervolg op de opleiding Commercieel Medewerker. Afgelopen najaar is een schriftelijke enquête gehouden onder tweehon derd bedrijven en instellingen. Daar uit kwam naar voren dat er in Zee land veel vraag is naar commercieel opgeleide mensen met een NIMA-A diploma. Verwacht wordt dat twintig tot zestig mensen de komende drie jaa"r emplooi in deze branche zullen vinden. In Zeeland zelf zo'n opleiding volgen bleek onmogelijk daarom heeft de Janneke Dierxschool de NIMA-A opleiding in haar cursuspro gramma opgenomen. Deze opleiding duurt een jaar met daarna een stage van dri'e*maanden. Naast beroepsge richte vakken wordt ook aandacht besteed aan studievaardigheden, Ne derlands en informatica. De oplei ding start eind augustus '90 en wordt half juli '91 afgesloten. De maanden september, oktober en november zijn gereserveerd voor een stage. ZIERIKZEE - Op de Rijksweg N-59 tussen Bruinisse en Zienkzee raakte dinsdag een auto van de weg doordat de bestuurder achter het stuur in slaap zou zijn gedommeld. Het ongeluk gebeurde om ongeveer 22.30 uur toen H. A. F. P. uit Zierikzee met zijn auto in de richting van zijn woonplaats reed. Toen hij vlak voor Zierikzee was raakte P. de macht over het stuur kwijt doordat hij even weg dommelde. De auto raakte van de weg en kwam in de berm tot stil stand. Het voertuig werd doorbij be schadigd. P. liep geen verwondingen op. LONDEN/AMSTERDAM - De teke ning Laan van populieren van Vin cent van Gogh is in Londen verkocht voor een bedrag van ruim 750.000 gulden. De geschatte waarde lag tus sen de 125.000 en 155.000 gulden. Dat is woensdag in Amsterdam bekend gemaakt door het veilinghuis Sothe by's. De tekening (19,7 bij 11,7 centime ter) isr uitgevoerd in potlood, pen en inkt en opgehoogd met wit. De teke ning is afkomstig uit een Nederland se particuliere collectie. Van Gogh zouMe Laan met populie ren in oktober 1884 in Nuenen hebben getekend. De schilder woonde in die tijd weer bij zijn ouders. De Nuenen- se periode wordt gezien als de belang rijkste van zijn verblijf in Nederland. Sinds vorige week vrijdag is in het Van Gogh museum in Amsterdam en het Kröller Müller museum in Otter- lo een grote overzichtstentoonstelling te zien van het werk van Van Gogh. In Amsterdam zijn schilderijen en in Otterlo tekeningen van de vermaarde schilder te zien. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 0111016255 ZIERIKZEE - Woensdag 11 april start in de openbare bibliotheek De Stolpe te Zierikzee weer het jaarlijks terugkerende leesprogramma voor de jeugd. Ditmaal is het thema Ge heim. Het doel van het leesprogramma, dat tot 11 juni duurt, is het lezen bij kinderen te bevorderen en het plezier dat de jeugd aan het lezen beleeft te vergroten. Voor het leesprogramma is een lijst met kinderboeken samengesteld waaruit een keuze gemaakt kan wor den. De kinderen die wat meer moei te met lezen hebben, kunnen ook aan het leesprogramma meedoen. Voor hen zijn er nl. ook leuke en makke lijk te lezen boeken. Alle kinderen die mee willen doen, ontvangen een pasje, waarop 5 stic kers geplakt kunnen worden. Voor elk gelezen boek wordt één sticker gegeven. In juni wordt het leesprogramma tijdens een feestelijke bijeenkomst in de bibliotheek afgesloten. Welke acti viteiten dan zullen plaatsvinden, blijft nog even 'geheim'. r;-" m Renault pakt vlaggeschip stevig aan ZIERIKZEE - Renault heeft haar vlaggeschip, de 25, drastisch aangepakt. Het uiterlijk van de wagen is alleen in details veranderd, maar onder de motor kap is er heel wat meer gebeurd. Naast een nieuwe twee liter twaalfklepper is Renaults topmodel nu ook met 2,5 liter V6-turbomotor te krijgen. Verder is er een en ander veranderd aan de uitrusting van de 25. Zonwerend glas en een in de kleur van de carros serie meegespoten bumper is vanaf nu standaard op elke Renault 25. Renault mikt met haar 25 duide lijk op een koopkrachtig publiek. In vaktermen heet het hier het :segment van de duurdere zaken- :auto. In het land van herkomst, Frankrijk, staat het topmodel van Renault bovenaan de lijst van meest verkochte auto's met een marktaandeel van 37,6 procent. Ook in Nederland is de toch niet echt goedkope 25 populair. Nieuwkomer Toch acht Renault het nodig om meer auto voor hetzelfde geld te bieden en vandaar dat het besluit viel om nieuwe motoren en nog meer luxe te introduceren in de 25. Een belangrijke uitbreiding in het 25-programma is wat dat betreft de automatische vierversnellings- bak die nu ook in combinatie met de 2,2 liter injectiemotor geleverd kan worden. De echte nieuwkomer op moto- rengebied is de 2,0 liter twaalf- kleps motor. Deze nieuw ontwik kelde motor levert 136 pk en dat is voldoende om de forse automo biel naar een topsnelheid van 203 kilometer per uur te stuwen. Renault claimt een acceleratie van 0 tot 100 in 9,9 seconden. Net een tikkeltje sneller is de 25 met de 2,5 V-6-turbomotor. Deze tweeëneenhalve liter levert liefst 205 pk en dat is goed voor een top snelheid van 233 kilomer per uur. Aan de motoren van de 25 V-6 in jectie, GTD en Turbo Diesel werd niet gesleuteld. Zij blijven even krachtig als voorheen. Zoals al aangestipt zijn de nieu we Renault 25's nog comfortabeler en nog completer. De wagens zijn opgewaardeerd met onder meer opbergvakken in de rugleuning van de voorstoelen en bovendien is bij de TX en TI het comfortpak- ket leverbaar dat is uitgebreid met een boordcomputer met com puterstem. Helemaal nieuw is het comfort- plus niveau dat alleen in de TXE wordt toegepast. Het behelst elektrisch bedienbare achterpor- tierruiten, el.ektrisch verstelbare voorstoelen en elektrisch verstel bare en verwarmde buitenspie gels. Het luxe-iiiVeau laat weinig te wensen over. Zowel bestuurder als passagiers zitten vorstelijk in de goed gevormde stoelen en bank. Het stuurwiel is met leer bekleed, de make-up spiegels zijn verlicht en de passagiersstoel is uitgerust met een verstelbare lendesteun. Keus In het nieuw samengestelde 25- programma is volop keus. De goedkoopste 25 is de TX. Voor die uitvoering dient men 44.550,- op tafel te leggen. De duurste uitvoe ring is de 25 V6 turbo die bijna 90.000 gulden kost. •Het grote nieuws bij Renault: de 2 liter twaalfkleps motor.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 4