Eerste Zomerzegels voor filatelist Höogerheide 'Schouwen-Duiveland heeft een eigen Rode Kruispeloton nodig' SAMAN BV DE ZIERIKZEESCHE COURANT Aanrijding op Grevelingendam my PE BIU* Opening tramlijn De Punt- Ouddorp GOED THUIS IN HET NIEUWS VAN SCHOUWEN-DUIVELAND "ft Z1ER1KZEESCHE NIEUWSBODE Verplaatsing ME-peloton Televisiespel Turnen De werkplaats van de Zierikzeese dienst ge- Het ME-peloton Zeeland hield een oefening op Een team van de Zierikzeesche Nieuwsbode Vier Zierikzeese turnsters eindigden op hoge meentewerken verdwijnt waarschijnlijk uit de Schouwen-Duiveland. (Pag. 3). deed mee aan het 12 Provinciënspe! van de plaatsen bij het Grand Prix toernooi turnen in binnenstad. (Pag. 3). AVRO. (Pag. 5). Ermelo. (Pag. 9). DONDERDAG 5 APRIL 1990 146ste jaargang Nr, 24722 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Oefening baart kunst. Spreekwoord DEN HAAG - De Nederlandse en Spaanse marine gaan bekijken of er samengewerkt kan worden bij de bouw van twee geleide wapenfregat ten. Staatssecretaris mr. B. J. M. Ba ron van Voorst tot Voorst van defen sie is dat overeengekomen met zijn Spaanse ambtgenoot R. de La Cruz Corcoll. Dat gebeurde tijdens het be zoek dat de staatssecretaris dinsdag en woensdag bracht aan Madrid. Een woordvoerder van het ministerie van defensie heeft dat meegedeeld. Advertentie Het weer, thema van Zomerzegels 90 Voor: Dakbedekking Goten naar: Constructeurs/ Installateurs Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12847 ZIEKIKZEE - De eerste Zomerpostzegels voor dit jaar zijn dinsdagmorgen in het postkantoor in Zierikzee over de toonbank gegaan. De gelukkige die deze zegels in ont vangst mocht nemen was dit jaar de filatelist F. Hooger- heide, lid van Philatelica Schouwen-Duiveland. Die overhandiging van de eerste Zomerpostzegels in Zierikzee voltrok zich niet zo spectaculair als het start sein voor de landelijke actie. Die speelde zich begin deze week af bij het Koninklijk Nederlands Meteoro logisch Instituut in De Bilt, waar bal lonvaarder en tv-presentator Hans Zoet en L. T. van Doorn, lid van de al gemene directie PTT Post bv deze se rie zomerpostzegels in een luchtbal lon ten doop hielden. heid ervaren en kan het KNMI de vraag naar weersverwachtingen maar net aan en zijn er nu zelfs post zegels met weerkundige afbeeldin gen. Die zegels met een waarde van 55, 65 èn 75 cent (met een toeslag van 30 en 35 cent voor het goede doel) zijn ontworpen door Karei Kruijsen uit Breda die het weer afbeeldde als ,,mooi weer" aankondigende wolken, een weerfoto van Nederland gemaakt door een weersatelliet en een meisje met barometer. En dit alles in spec- trumkleuren, die overeenkomen met de kleurschakeringen van invallend en brekend zonlicht. Met de verkoop van deze zegels, eerste dag-enveloppen, wenskaarten en postpapier etc, waarvoor de dames van het Zierikzeese comité tot en met 20 april een stand in de hal van het postkantoor hebben ingericht wordt een aantal organisaties en verenigin gen met een maatschappelijk en/of cultureel doel gesteund. Welke orga nisaties dit jaar een gift krijgen wordt door het Fonds Zomerpostze gels bepaald. Voor een derde deel van de op brengst van de kaarten en andere bij artikelen mag het plaatselijke comité zelf een „gegadigde" zoeken. Nadat eerder een bedrag werd geschonken voor de restauratie van de Evange lisch Lutherse kerk is het dit jaar Con Amore uit Noordgouwe die een ex traatje van het Zierikzeese comité krijgt. ,,We hopen dan ook dat heel veel mensen onze stand weten te vinden, niet alleen voor de postzegels maar ook voor de andere artikelen" zegt mevrouw L. Willemse-Jonker die ook hoopt dat er na de filatelist F. Hoo- gerheide nog vele filatelisten zijn voorbeeld zullen volgen door bij de stand van het comité een serie zegels te kopen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Op de grond BRUINISSE - Bij een aanrijding op de parallelweg over de Grevelin gendam werden twee personenauto's zo zwaar beschadigd dat zii moesten worden weggesleept. Ondanks de harde botsing werd geen van de inzit tenden noemenswaardig verwond. Het ongeluk gebeurde woensdag om ongeveer 17.20 uur. J. de B. uit Oosterland kwam vanuit de richting Oude-Tonge""en reed vanaf de hoofd rijbaan van de Rijksweg N-59 de pa rallelweg op om in de richting Brui- nisse te gaan. Bij het oprijden van de parallelweg zou hij de auto bestuurd door mevrouw W. van E. over het hoofd hebben gezien die al over deze parallelweg reed. De aanrijding die daarop volgde kwam hard aan. Beide auto's werden zwaar beschadigd. De dames van het plaatselijke co mité, die zich dinsdagmorgen even voor negenen achter hun stand had den „verschanst" bleven evenals de filatelisten Hoogerheide en Steutel met beide benen op de grond staan. Nadat eerder mevrouw E. Asselbergs-Bueno de Mesquita en mevrouw Doeleman sr de eerste Zo merpostzegels in ontvangst mochten nemen waren nu de filatelisten uitge nodigd om zodoende deze postzegel fanaten ertoe aan te zetten deze Zo merzegels voor het goede doel aan te schaffen. Deze Zomerpostzegels die dit jaar voor de 51ste keer worden uitge bracht staan deze keer in het teken van he1 weer.. Dit onderwelp dat-in - Nederland een onuitputtelijk onder werp van gesprek vormt is gekozen ter gelegenheid van het feit dat het in februari precies honderd jaar gele den was dat de grondlegger van het KNMI, de wetenschapper van Zeeuw se origine Buys Ballot overleed.-Buys Ballot's wens van een dagelijks weer bericht voor het Nederlandse volk wordt nu als een vanzelfsprekend- Met het kopen van de le zegels is het nieuwe seizoen begonnen voor de Zomerpostzegels. (Foto: Joop van Houdt). Eerste gezamenlijke oefening van de vijf Rode Kruisafdelingen op Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE - „Schouwen-Duiveland heeft een eigen Rode Kruispeloton nodig". De ze dringende oproep klonk door tijdens de eerste oefening die de vijf Rode Kruisafde lingen van Schouwen-Duiveland gezamenlijk hielden. Met het opheffen van de BB heeft het Rode Kruis er enkele belangrijke taken bijgekregen op het gebied van de hulpverlening. Taken die worden uitgevoerd door vrijwilligers die zijn verenigd in twee Rode Kruispelotons. Schouwen-Duiveland valt onder het peloton Noord- en Mid den-Zeeland. Maar in geval van nood duurt het veel te lang eer dit peloton vanuit Goes hier is. En in sommige gevallen, als de bruggen en dammen zijn afgesloten zoals met de storm op 25 januari, is Schouwen-Duiveland helemaal niet bereikbaar. Daarom hebben de vijf Rode Kruis afdelingen op Schouwen-Duiveland het initiatief genomen om zelf een 'sub-regio' te vormen. Hiermee wil men voorkomen dat de hulpverlening in het geding komt als het peloton uit Noord- en Midden-Zeeland later of helemaal niet kan komen. De mate rialen die moesten worden aange schaft om deze sub-regio te vormen werden gefinancierd door de zes ge meenten op Schouwen-Duiveland. Volstrekt onjuist „Het is volstrekt onjuist dat Schou wen-Duiveland door het Rijk niet als een aparte regio is aangewezen en daardoor geen eigen Rode Kruis-pe- loton heeft. Het kan gevaarlijk zijn. Stel je voor dat een orkaan als in ja nuari zich voordoet in de krokusva kantie wanneer hier veel toeristen zijn. Dat zou een ramp zijn als alle vier de toegangswegen naar het ei land weer worden afgesloten en door de storm vele slachtoffers zouden val len", aldus de provinciale comman dant van het Rode Kruis Zeeland, P. G. M. van Even. Ook de voorzitter van de Rode Kruis-afdeling Zierikzee, mr H. van Pijkeren greep de gezamenlijke oefe ning aan om de storm van 25 januari in herinnering te roepen. „In Zierik zee werd toen wel een crisiscentrum ingericht om dakloos geworden en gewonde mensen te kunnen opvan gen als dat nodig zou zijn. Maar het Rode Kruis werd daarover niet inge licht. Dat was een manco". Van Pijke ren pleitte daarom voor overleg tus sen Rode Kruis en de diverse ge meenten om te voorkomen dat dit weer zou gebeuren. groep en bewoners van het bejaarden centrum Borrendamme. Regen Zij hadden de pech dat het net be gon te regenen toen de oefening dins dag om 19.15 uur van start ging, hoe wel rampen die zich voordoen natuur- lijk ook geen rekening houden met de weersomstandigheden. En een ramp was het die werd geënsceneerd dins dagavond op het parkeerterrein aan de Scheldestraat te Zierikzee. Terwijl het personeel van het naastgelegen bejaardencentrum Bor rendamme bezig was met het uitpro beren van het alarmplan en in het ka der daarvan samen met Rode Kruis- vrijwilligers ouderen overbracht naar een gebouw aan de overzijde van de weg, ontplofte op het parkeer terrein een lekkende tankauto. Om dat op dat moment op het parkeer terrein ook een bus stond, die was teruggekomen van een schoolreisje, werd een aantal schoolkinderen en hun ouders gewond door de ontplof fing. Een deel van de Rode Kruismen sen, die het personeel van het bejaar- vervolg pagina 3 Verwachting tot vrijdagavond: Schraal weer Vannacht enkele mistbanken en minimumtemperatuur rond min 2 graden. Overdag perioden met zon en droog. Later op de dag in het zuiden toenemende bewolking. Middagtem- peratuur ongeveer 9 graden. Van nacht weinig wind, overdag tot matig of vrij krachtige toenemende oosten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 9 april Zaterdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: oost 5 Zondag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: oost 5 Maandag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 6 april Zon op 07.05, onder 20.21 Maan op 16.36, onder 05.44 Volle Maan: 10 april (05.18) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Er veranclert nog maar weinig. De komende nacht is het bij na onbewolkt en er is maar weinig wind. Het wordt opnieuw een koude nacht, met minimumtemperaturen van zo'n min 2 graden. Plaatselijk ontstaat wat mist. Overdag zijn er zonnige perioden en het blijft droog. De middagtemperatuur ligt rond de 9 graden. Vanuit Spanje dringt geleidelijk een lagedrukgebied op naar het noor den. Hierdoor neemt morgen de oos telijke wind tot vrij krachtig toe. La ter op de dag kan bewolking van deze depressie het zuiden van het land be reiken. Uiteindelijk trekt de storing ten zuiden van ons land langs, naar Duitsland weg. Tbch zullen we ko mend weekeinde last hebben van de bijbehorende bewolking en valt er mogelijk wat regen. DE PUNT - Zaterdag 14 april wordt de recreatief-toeristische tramlijn De Punt-Ouddorp officieel geopend. De lijn is het eerste gedeelte van de verbinding via de Brouwersdam naar Port Zélande. De openingshandelingen worden verricht door wethouder L. Visser van Goedereede en ZWN-directeur drs. G. J. M. Koelemij. Plaats van handeling is het bezoekerscentrum De Punt. Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! En op woensdag gratis de Nieuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schouwen-Duiveland. VUL DIE BON DUS SNEL IN, OF NÓG SNELLER. BEL 01110-16551 JA Wij willen ook goed nieuws thuis, J Z|frikzffschrn -jJU en een gratis proefabonnement van nifuwsbodfO1 2 weken. Naam ..Drama" bij Borrendamme. (Foto: Joop van Houdt). Aan de eerste gezamenlijke oefe ning van alle vijf de Rode Kruisafde lingen op Schouwen-Duiveland werkten in totaal 110 Rode Kruis mensen mee. Verder de brandweer Zierikzee, de Rijkspolitie Schouwen- Duiveland. leerlingen van diverse ba sisscholen uit Zierikzee, de Lotus- Adres Postcode Plaats: Telefoon Handtekecrig: Bon opsturen in gesloten envelop zonder postzegel naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1