J. J. van de Weel-Schoonaard ereburger van Westersehouwen Laatste Strao van dit jaar in teken leefbaarheid Noordwelle College Bru wil rolbrug ten behoeve van fietsers College b en w Midden- schouwen ziet niets in terugdringen gebruik hardhout ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Steen door etalage Inbraak in auto Zierikzee blijft onder voorwaarden examenplaats van het CBR ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 26 maart 1990 Nr. 24716 3 SCHARENDIJKE - Het col lege van b en w van Midden- schouwen voelt er niets voor om minder tropisch hardhout te gaan gebruiken. Dat blijkt uit haar antwoord op vragen van PvdA-raadslid G. A. M. Cobussen. Cobussen vroeg op een vori ge raadsvergadering aandacht voor het gebruik van tropisch hardhout door de gemeente. Hij vroeg of de gemeente bij aanbestedingen en dergelijke rekening houdt met het terug dringen van het gebruik van tropisch hardhout. Het ant woord van het college laat niets aan duidelijkheid te wen sen over. Geen betutteling ,,Wij zijn van oordeel dat het ontbossingsprobleem hoofdza kelijk wordt veroorzaakt door het kappen van bomen door be woners van de desbetreffende gebieden voor eigen gebruik, of om veeteeltgebieden te reali seren. Het gebruik van hard hout is op het ontbossingspro bleem niet van wezenlijke invloed. Tegen die achtergrond hebben wij er geen behoefte aan met betuttelende maatre gelen over gebruik van hout over te gaan", aldus het college. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee: postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice: Bezorging tot 20.00 uur 01110-17314. Woonhuisaansluitingen: Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar 1 166,00; losse nummers 1 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven: Advertenties 01110-16551. 60 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,80. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. Meer persoonlijk ZIERIKZEE - In de nacht van vrij dag op zaterdag werd schade aange richt in de zaak van J. M. B. aan het Havenpark te Zierikzee. Dat kwam omdat onbekenden een steen door een van de etalageruiten gooiden. Men ging er vervolgens van door met 9 brillen met een gezamen lijke waarde van ongeveer 1250 gul den en een verrekijker ter waarde van een paar honderd gulden. Samen met de schade door de kapotte ruit en de ravage die werd aangericht bete kent dit een flinke schadepost. Ieder een die iets heeft gezien dat tot aan houding van de daders kan leiden wordt verzocht contact op te nemen met de politie. Tblefoon 01110-14055. Zij kreeg voor al deze inspanningen enkele jaren geleden al een koninklij ke onderscheiding. ,,Maar wij heb ben als gemeentebestuur besloten om u nog een hogere en meer persoonlij ke onderscheiding te moeten geven", zei de burgemeester voor zij het koor lid de oorkonde en de versierselen be horende bij de gemeentelijke legpen ning overhandigde. ,,Het is nog maar de tweede keer dat een vrouw deze onderscheiding krijgt. U ziet dat het nog wordt beloond als je wat in de maatschappij doet en wat voor het verenigingsleven betekent. Ik hoop dat u het nog lang zult blijven doen". Namens de Zeeuwse Zangersbond overhandigde voorzitter L. Neele aan mevrouw Van de Weel een zilveren speld met bijbehorende oorkonde. Vanwege de moed en het doorzet tingsvermogen om zolang en met zo veel inzet voor Nu met Hope in de weer te blijven". En toen volgde er nog een derde onderscheiding voor dc zangeres. Namens de zangvereni ging zelf benoemde Nu met Hope voorzitster M. Fait haar tot ere-lid en Mevr. J. J. van dc Weel-Schoonaard kreeg de legpenning van de gemeente Westersehouwen. De versierselen werden haar opgespeld door burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer. (Foto: Joop van Houdt). RENESSE - In de nacht en ochtend van zaterdag op zondag tussen 23.00 en 14.00 uur werd ingebroken in de auto van H. S. uit Noordgouwe. De dieven namen spullen ter waarde van ongeveer 1000 gulden mee. De auto stond geparkeerd aan de Oude Moolweg te Renesse. De dieven kwamen het voertuig binnen door twee ruiten in te slaan. Zij namen een radio/cassetterecorder en equalizer mee en een jas van S. L. uit Zierikzee. De gezamenlijke waarde van deze spullen is ongeveer 1000 gulden en daarbij komt nog de schade door braak. pen. De mannen vormen samen ook de groep Westhoek Zangers en een kleine groep vrouwen vormt de bar- bershopgroep New Hope Singers. Al le drie de zanggroepen staan onder leiding van Elvira Vos-Simons. Wim Boer zorgt als vaste pianist voor de begeleiding van de zang. Volgens de dirigente zit er de laat ste jaren zeker vooruitgang in het muzikale niveau van het koor. „We zijn een ander soort muziek gaan zin gen". Dat houdt in dat Nu met Hope zangnummers van klassiek tot volksliedjes brengt. Het jubileum programma was daarvan een goede afspiegeling. Tijdens een eerste op treden van het gemengde koor zong men onder andere het Ave Verum van Mozart en I'll walk with God, een vierstemmig lied uit de operette Stu dent Prins. Tijdens het tweede optre den aan het eind van de avond bracht men het meer luchtige genre. Onder andere het meerstemmige O, Pepita van A. Muller en vier redeloze zan gen van A. de Klerk. De rest van het programma omvat te twee keer een gastoptreden van het mandoline-orkest Con Amore uit Vlissingen en optredens van de apar te zanggroepen van Nu met Hope, de Westhoek Zangers en the New Hope Singers. De zangavond werd besloten met een gezamenlijk optreden van Nu met Hope en het mandoline-or kest met Good Night. Vervolg van pagina 1 Hij prees met name rijschoolhouder M. de Roo. „Die heeft er bijzonder veel energie in gestopt". „Het is eigenlijk overdreven van het CBR om die datum van een ja nuari 1992 te prikken als peildatum. Als de gemeente zegt dat die ver keersmaatregelen worden uitge voerd gebeurt hët ook", aldus De Roo zelf. Hij toonde zich niettemin blij met het resultaat. „Ik had het wel verwacht. Het zijn bij het CBR rede lijke mensen, wij kwamen met rede lijke argumenten en dan moet je tot redelijke resultaten kunnen komen". Namens alle rijschoolhouders dank te J. F. van Uden iedereen die zich heeft ingezet om Zierikzee als rij-examenplaats te behouden. met de Strao in Burgh-Haamstede, die volgens een oude formule zeven weken voor Pasen dient plaats te vin den. Daarom werd de datum van het Strao-feest in Noordwelle dit jaar verzet naar zaterdag 24 maart. De belangstelling van ruiters om deel te nemen leed daar kennelijk niet onder want de versierde rui terstoet telde dit jaar 36 paarden. „Het hoogste aantal dat we sinds ja ren hebben gehad", aldus het Strao- comité bestaande uit R. Steur, B. Hoogeboom, B. Moermond, L. Berre- voets en J. Siemerink. Misschien kwam dat wel omdat zij de inschrij ving dit jaar extra aantrekkelijk maakten door geen inschrijfgeld te vragen. „Alle kosten worden door de Dorpsgemeenschap betaald". Harde wind Ondanks een harde koude wind kwamen veel dorpsbewoners kijken hoe de paarden op het Hoefijzer te genover het dorpshuis werden ge keurd door een jury bestaande uit S. Hart, M. Steur en mevrouw T. van Velthoven. Zij kenden de eerste prijs voor het mooist versierde paard toe aan Jolanda Oudeman. Tweede werd Amieke Dooge uit Noordwelle en derde Astrid van den Dries uit Zie rikzee. Nadat voor het dorpshuis de diver se toespraken waren gehouden en de traditionele schróösels waren over handigd aan de gemeentebestuur ders, zette de ruitei-stoet zich op het hoornsignaal van de oudste ruiter, Geleynse uit Haamstede, in bewe ging. Na een rondje door het dorp ging het via de polderwegen en de duinovergang tegenover de Scharen- dijkseweg naar het strand waar de voeten van de paarden werden gewas sen; de essentie van het Straofeest. Jongste In de ruiterstoet bevond zich ook de 6-jarige Thomas Hart uit Haamstede. Zijn vader vertelde dat de jeugdige Straorijder al sinds zijn derde jaar paard rijdt. „Tbt nu toe mocht hij al leen mee tot de paardenkeuring. Het is dit jaar voor het eerst dat hij de he le route naar het strand mee mag rij den". Thomas vertelde dat zijn paard Pinkeltje heet en dat hij het niet koud had ondanks de harde wind. „Ik vind het leuk". Terwijl de ruiterstoet naar het strand was werden aan de Ring de wedstrijden ringsteken voor kinde ren met versierde fietsen gehouden en later op de middag ringsteken te paard over drie ringen. Caroline Lo- dewijk verzamelde daarbij 9 punten en dat was goed voor een eerste prijs. Behalve de herinneringsbeker mocht zij ook de wisselbeker meenemen. Karin Zalm werd tweede met 7 pun ten en de derde plaats werd gedeeld door Nicolette van der Putten, Bertie Steur én Jerry van der Wekken die alledrie 5 punten haalden. Het Strao feest in Noordwelle werd 's avonds feestelijk afgerond met een grote verloting en een bal in het dorpshuis. Tijdens jubileiimuitvoering 85-jarige zangvereniging Nu met Hope BURGH-HAAMSTEDE - Het leek wel een receptie na afloop van de jubileumuitvoering van de zangvereniging Nu met Hope uit Burgh-Haamstede. Vele mensen wilden de 71-jarige mevrouw J. J. van de Weel-Schoonaard uit Burgh-Haamstede de hand drukken of bloemen aanbie den. Na zich 55 jaar, vaak in stilte, te hebben ingezet voor de zangvereniging werd mevrouw Van de Weel zaterdag avond in het middelpunt der belangstelling geplaatst. Tijdens de jubileumuitvoering van Nu met Hope kreeg zij drie onderscheidingen, waaronder de legpenning be horende bij het ereburgerschap van de gemeente Wester sehouwen. Een eer die tot nu toe minder dan tien mensen te beurt viel. Mevrouw Van de Weel kreeg de ho ge gemeentelijke onderscheiding om dat zij al 55 jaar onafgebroken lid is van de zangvereniging Nu met Hope. „Maar u was niet alleen lid. U heeft al die jaren een zeer stimulerende werking gehad op het koor", aldus de burgemeester. Zij herinnerde aan de betrokkenheid van mevrouw Van de Weel bij de organisatie van uitvoerin gen, verlotingen en toneelvoorstellin gen van het koor. „In 1960 toen het koor dreigde te verdwijnen heeft u er persoonlijk voor gezorgd dat het bleef bestaan. U ging zelf de deuren langs om nieuwe leden te werven". Mevrouw Van de Weel vervulde ver der een groot aantal jaren een bestuursfunctie in het koor. speldde de daarbij behorende onder scheiding op. In dichtvorm haalde zij herinneringen op aan wat mevrouw Van de Weel deed voor het koor. Van jurken naaien en voor Sinterklaas spelen tot het per fiets huis-aan-huis geld ophalen voor de kas. Behalve mevrouw Van de Weel wer den nog vier andere koorleden gehul digd. Het waren de heer en mevrouw A. en L. Deurloo uit Haamstede die 25 jaar lid zijn van Nu met Hope en mevrouw C. Semeyn en mevrouw R Speelman die 45 jaar lid zijn. „Men sen zoals u zijn de kurken die een zangvereniging drijvend houden. U bent als het ware een tweede huwe lijk aangegaan met Nu met Hope en dank zij de liefde van mensen zoals u kon de vereniging nu al 85 jaar blij ven bestaan", aldus Neele van de Zeeuwse Zangersbond. Aparte zang-groepen De jubilerende zangvereniging telt op dit moment 59 leden wa.arvan 21 mannen. Behalve een gemengd zang koor op algemene gronden omvat Nu met Hope ook twee aparte zanggroe- Pleidooi voor goede fietsverbinding met Grevelingendam Wij doen er alles aan om hier in het dorp zoveel mogelijk kinderen te krijgen BRUINISSE - Als het aan het colle ge van b en w van Bruinisse ligt komt er ten behoeve van de fietsers een rolbrug over de Grevelingen- sluis. Dit vooruitlopend op een mo gelijk toekomstige fietsverbinding tussèn Schouwen-Duiveland en de Grevelingendam. Aan de raad wordt een principe-uitspraak gevraagd. Een en ander komt aan de orde tij dens de gemeenteraadsvergadering van donderdag 29 maart. Eind 1987 heeft de gemeente Brui nisse al aandacht gevraagd voor de bereikbaarheid van het Grevelingen- strand voor met name fietsers. „Wij hebben verzocht een fietsroute langs de Noordwestzijde van de Grevelin gendam op te nemen. Dit in aanslui ting op de Philipsdam", aldus het col lege in haar toelichting op het voorstel aan de raad. Schakel „We hebben daarbij aangegeven dat zo'n fietspad een belangrijke schakel kan worden in een fietsroute rond het Grevelingenmeer, terwijl voorts een belangrijke toeristische voorziening, het Grevelingenstrand, vanuit Brui nisse veel beter bereikbaar zal zijn", aldus het college. Het college vroeg ook bij het Na- tuur- en Recreatieschap De Grevelin- gen aandacht voor de problematiek. „Door het Grevelingenschap worden nu plannen gemaakt voor de herin richting van het strand Grevelingen dam. Daarbij is als eis gesteld dat er een goede fietsverbinding komt met Schouwen-Duiveland". Het in het kader van de herinrich- NOORDWELLE - „Wij doen er alles aan om in Noordwelle zoveel mogelijk kinderen te krijgen". Deze woorden van de voorzitter van de Dorpsgemeenschap Noordwelle, R. Dooge werden onderstreept door de wijze waarop zaterdag in het dorp het jaarlijkse Strao-feest werd gevierd. Behalve versierde paarden waren er ook versierde fietsen. En ook voor de jeugdige berijders van deze stalen rossen werd een wedstrijd ringste ken gehouden. De jongste deelnemer aan de Strao Noordwelle: de 6-jarige Thomas Hart op zijn pony Pinkeltje. (Foto: Joop van Houdt). In zijn toespraak bij de opening van het jaarlijkse folkloristische feest tipte Dooge aan dat behalve het Strao-feest nog meer te vieren viel in Noordwelle. „Het bericht van minis ter Ritzen dat de kleine basisscholen in Nederland die dreigen te verdwij nen een jaar uitstel hebben gekregen geldt ook voor Noordwelle". De voorzitter van de Dorpsgemeen schap complimenteerde het gemeen tebestuur met haar goedkeuring van het uitbreidingsplan voor woningen op het sportveld te Noordwelle. „De school kan op de langere termijn al leen worden behouden wanneer er voldoende kinderen zijn in het dorp. Daarvoor moet de bevolking op peil worden gehouden en dat kan alleen wanneer er veel woningén worden ge bouwd. In verhouding nog meer dan in vroeger jaren omdat er nu veel meer alleenwonenden zijn". Dooge drong aan op een definitieve uit spraak van de gemeente Westersehou wen dat zij er alles aan zal doen om de school te behouden. „U weet dat wij er als gemeente raad alles aan doen om de kleine ker nen in de gemeente leefbaar te hou den", aldus burgemeester J. L. Nie mantsverdriet-Leenheer. Zij kwam met de beide wethouders A. J. Pad mos en dr H. J. van Zuylen naar Noordwelle om de opening van het Strao-feest bij te wonen. Een Strao-feest dat volgens tradi tie in Noordwelle op de laatste zater dag van februari wordt gehouden. Een datum die dit jaar samenviel ting aan te leggen fietspad komt, zo blijkt uit de toelichting van het colle ge niet verder dan tot aan de Greve- lingensluis. „Dit vormde voor ons aanleiding om te bezien op welke wij ze de laatste schakel van deze fiets verbinding tot stand kan komen", al dus het college. „In technisch opzicht kan dit doorliet aanbrengen van een rolbrug over de Grevelingehsluis". Kosten Het college wil een plan ontwikke len en voor de uitvoering van dat plan een bijdrage aanvragen bij Rijkswaterstaat. Dit in het kader van de bijdrageregeling wegverkeers- voorzieningen. Ook wil men gedepu teerde staten om financiële steun vra gen. Voordat het college verder gaat met het ontwikkelen van plannen wil men echter eerst de mening van de raad weten. De vergadering begint om 19.30 uur. Wie de discussie wil vol gen is van harte welkom op de publie ke tribune. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 3