streeknieuws Echtpaar Knop 65 jaar getrouwd BI i W ruws. VVV-Renesse gaat boekhouding en ledenadministratie automatiseren Tweede Nieuwsbodereis van start WATERSTANDEN Diefstallen uit auto's ANWB houdt zich afzijdig van tracékeuze van WOV Hoogleraar: Meer privacy in ziekenzaal 1 f BRUINISSE - Als kind ontmoetten zij elkaar al op straat in Bruinisse en nu zijn zij 65 jaar getrouwd. De 89-jarige C. Knop en de 87-jarige I. Knop-Labeur. Het echtpaar trouwde op 20 maart 1925 in Bruinisse en zij wonen nog steeds in het vissersdorp in een zorgwoning bij bejaardencentrum In 't Opper. Meneer Knop werkte indertijd als haringvis ser, schippersknecht, bootwerker en na de oorlog als bouwvakker. In verband met zijn werkzaamheden als bootwer ker woonde het echtpaar voor de oorlog 12 jaar in Rotterdam. Maar verder speelde hun huwelijk zich af in Bruinisse. Meneer en mevrouw Knop kregen zes kinderen waarvan er vier in leven bleven. Zij hebben 15 kleinkinderen en 13 achterkleinkinderen. Die kwamen vrijdag allemaal naar het Verenigingsgebouw in Bruinisse waar het 65-jarig hu welijksfeest werd gevierd. Want het echtpaar kan zich nog verheugen in een goede gezondheid. .Alleen mijn benen willen niet meer zo goed en mijn ogen zijn ook achteruit aegaan", aldus mevrouw Knop. Dat is de reden dat zij haar favoriete hobby handwerken sinds enige tijd niet meer kan uitoefenen. Lang gekoesterde wens in vervulling gegaan RENESSE - De VVV-Renesse gaat boekhouding, ledenadministratie en postafhande- ling automatiseren. Dat werd besloten op de voorjaars-ledenvergadering in Motel Del ta Inn in Renesse. In overgrote meerderheid stemden de leden tijdens die vergadering in met aanschaf van de benodigde apparatuur. Het gaat hierbij om een investering van 26.315,- Voor de VVV-Renesse gaat hiermee een reeds lang gekoesterde wens in ver vulling. Informatrice M. Dalebout: „We krijgen nu meer tijd om ons met het eigenlijke VVV-werk bezig te gaan houden". Het is de bedoeling dat de automatisering op korte termijn, voor mei dit jaar, gerealiseerd wordt. HILVERSUM - De Partij van de Ar- beid moet nu eindelijk eens de mou wen opstropen en ophouden met on derzoeksprojecten en discussies. Dat moet vanaf vandaag gebeuren, an ders komt er een vervolg op deze ver kiezingsnederlaag. Dat heeft het PvdA-kopstuk Wim Meijer, Commis saris van de Koningin in Drenthe, voor de AVRO-microfoon gezegd. RENESSE/BRUINISSE/KERK- WERVE - In de nacht van zaterdag op zondag werden op diverse plaatsen auto's opengebroken. Het lukte de dieven niet in alle gevallen om ook spullen uit die auto's te halen. In Renesse werd het linkerachter- ruitje van de auto van J. J. P. uit Noordwelle ingeslagen. Het voertuig stond geparkeerd aan de Zeelelieweg. Tben de dieven eenmaal in het voer tuig konden namen zij een auto-radio ter waarde van ongeveer 300 gulden mee. Ook in Bruinisse was het die vengilde weer actief. Bij twee auto's van Duitse vakantiegangers, die stonden^ geparkeerd op een parkeer terrein aan de Hageweg, werd een ruitje ingeslagen.. Bij de auto van A. M. uit Hamburg bleef het hierbij om dat de dieven waarschijnlijk werden 'overlqpen' door de veiligheidsdienst van Aquadelta en op de vlucht gin gen. Bij de auto van mevrouw B. M. T. E. uit Duisburg probeerde men de au toradio uit het dashboard van de auto te halen maar dat lukte niet. Wel wer den zowel de radio als het dashboard behoorlijk beschadigd. In Kerkwerve sloeg de verzame laar van automerkplaatjes weer toe. Van de auto van J. L. van D. uit Zie- rikzee werd het merkplaatje gesto len toen deze auto stond geparkeerd in de Vloedstraat te Kerkwerve. MIDDELBURG - De ANWB houdt zich afzijdig van de tracékeuze van de Westerschelde Oever Verbinding. Dat zei ir. J. Barkhof, plaatsvervan gend hoofddirecteur van de ANWB, onlangs op de jaarvergadering van de afdeling Zeeland van de ANWB in Middelburg. Als de inspraakprocedure eenmaal is afgerond wordt de visie van de ANWB wel ingebracht in de be raadslagingen van de Commissie voor Overleg en Wegen, zo bleek uit het verhaal van Barkhof. Tijdens de vergadering werd verder medege deeld dat de ANWB samen met de zustérclubs Adac uit Duitsland en de AA- uit Engeland een betere interna tionale hulpverlening wil opzetten voor die .plekken in Europa waar de hulpverlening nu te kort schiet. Dat is onder andere in sommige delen van Frankrijk het geval door het ontbre ken van een toeristenorganisatie in dat land. Maar hetzelfde geldt ook voor bestemmingen in Oost-Europese landen. AMSTERDAM - Het meubilair in ziekenhuizen en verpleeginrichtin gen is voornamelijk ontwikkeld van uit het handelen van artsen en ver pleegsters. Een voorbeeld is het bed waarvan het verstelbare mechaniek gemakkelijker door de verpleegkun dige dan door de patiënt zelf te han teren is. Prof. ir. A. J. H. Haak, hoogleraar ontwerpen en inrichting van gebou wen in Delft, kwam met dit voor beeld op een congres van de stichting Sympoz in Amsterdam over privacy in de gezondheidszorg. Zelf suggereerde hij de al tientallen jaren gangbare nachtkastjes op zie kenzalen te vervangen door andere kasten. Op het ogenblik kunnen om een bed wel gordijnen worden dicht getrokken, maar een gesprek met de dokter is voor alle andere patiënten woordelijk te volgen. En als de patiënt uit een behoefte aan privacy de gordijnen ook tussen de visites door sluit, voelen de overi ge patiënten zich duidelijk buiten gesloten. Haak denkt aan hangende, schar nierende kasten aan weerszijden van het bed, ,,een soort boekenkasten met achterwanden". Op de planken kun nen allerlei spullen worden neergezet en een deel ervan kan met deurtjes worden afgesloten. De patiënten kun nen de kasten zelf naar zich toe draai en. De normale stand zou de priva cy-stand" moeten zijn, zei Haak. ,,De patiënt kan dan zelf beslissen deze vi suele privacy op te heffen om te voor komen dat de groep hem als a-sociaal beschouwt". Datum Zierikzee 27 maart Roompot Buiten 27 maart Bruinisse 27 maart Wemeldinge 27 maart Springtij: 29 maart Vorig jaar kwamen de plannen voor automatisering bij het VW-kantoor ook al ter sprake op de najaarsverga dering van de WV. Ook in het jaar verslag over 1989 is een en ander te rug te vinden. Overigens is het jaar 1989 voor de WV een druk jaar ge weest, zo blijkt uit het jaarverslag. Mooi weer De belangrijkste oorzaak van de grote drukte in 1989 was het fraaie weer. „Dit weer was de trekpleister voor de kust", aldus het jaarverslag. ,,De vraag naar informatie op kan toor, in zijn algemeenheid de drukte op kantoor, is erg groot geweest. Het kantoor is het afgelopen jaar diverse vrijdag- en zaterdagavonden alsmede enkele feestdagen open geweest". In het jaarverslag wordt verder melding gemaakt van een lichte ver schuiving voor wat betreft de lengte van de vakanties. Het aantal korte vakanties, van twee tot vijf dagen, neemt toe. In het jaarverslag wordt ook kort BRUSSEL - EG-commissaris Ray Macsharry heeft in ongewoon scherpe bewoordingen gereageerd op Ameri kaanse aantijgingen dat de EG haar markt voor sojabonen heeft afge schermd en dat er met de EG niet valt te onderhandelen over liberalisering van het landbouwbeleid. ,,Dit is ab surd en volledig ongefundeerd". DEN HAAG - Het tekort aan lera ren in het voortgezet onderwijs zal de komende jaren heel erg meevallen. In plaats van een tekort blijft er voor de meeste vakken sprake van een over schot. En nergens zal sprake zijn van noodsituaties. Dit blijkt uit twee, nog niet gepubliceerde rapporten van het Nederlands Economisch Instituut (NEI). HILVERSUM - Premier Lubbers vindt dat de versterkte positie in de gemeenteraden van de Centrumde mocraten en de Centrumpartij „reuze meevalt". Hij heeft dat gezegd in een vraaggesprek met de IKON op de ra dio. Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 04.45 157 10.45 -169 17.15 174 22.55 -138 03.00 177 09.20 -177 15.20 199 21.35 -148 05.15 163 10.45 -179 17.40 183 23.00 -149 04.50 186 10.50 -185 17.10 202 23.05 -155 ingegaan op het functioneren van het vorig jaar juni in het VVV-kantoor geïnstalleerde elektronische infor matiebord dat ook buiten kantoor uren door klanten geraadpleegd kan worden. Op dit infobord staan nu 30 deelnemers en twee reclame-afbeel dingen. „Vanuit de consument wordt dit bord als prettig ervaren", aldus het jaarverslag. Men tekent daarbij aan dat het systeem op enkele details nog voor verbetering vatbaar is. Verder werd tijdens de vergadering besloten om toe te treden tot de begin maart opgerichte Stichting Streek VVV en Promotie Schouwen-Duive- land. Het is de bedoeling dat alle ge meentebesturen en VVV's in de regio in het bestuur vertegenwoordigd worden. Van de kant van de VVV-Re nesse zijn voor een plaatsje in het be stuur voorgedragen D. S. Kooiman en L. Lemsom. De stichting wil zo spoedig moge lijk het definitieve bestuur sa menstellen. Dit bestuur kan dan op haar beurt weer een aantal commis sies samenstellen dat zich elk met een eigen deelgebied van het stich- tingswerk gaat bezig houden. Men hoopt op die manier snel met de voorbereidingen van activiteiten in 1991 te kunnen beginnen. Verder kwam tijdens de vergade ring ook het beleid ten aanzien van de onlangs vernieuwde VW-ge- schenkbonnen aan de orde. Het is de bedoeling dat er in de toekomst meer reclame gemaakt gaat worden voor die geschenkbonnen. De geschenk bonnen zijn verkrijgbaar bij de VVV's in Zierikzee, Haamstede en Renesse. Nieuw lid Tijdens de rondvraag werd aan dacht gevraagd voor de klacht dat Gran Dorado wel in allerlei werven de (VW)folders genoemd wordt ter wijl het concern geen lid is van de VVV. R. ter Heide, directeur van de provinciale VVV Zeeland kon staan de de vergadering melden dat Gran Dorado zich op aandrang van de pro vinciale VW heeft aangemeld als lid van de VVV-Scharendijke. KAMPEN - De politie van Kampen is een onderzoek gestart naar moge lijke fraude tijdens de gemeente raadsverkiezingen, afgelopen woens dag. De politie, die dit vrijdag bekend maakte, ging tot actie over nadat lijsttrekker H. Bastiaan van D'66 aangifte had gedaan. Oudere in woners van Kampen belden Bastiaan op de dag van de verkiezingen met de mededeling dat hun stemgerechtigde kinderen waren benaderd om hun stemkaart te verkopen. Ze konden er 25 gulden voor krijgen. ZIERIKZEE Ondernemerskring Dinsdag 10 april houdt de Onderne merskring Schouwen-Duiveland haar ledenvergadering in de foyer van restaurant Mondragon in Zierik zee. De vergadering begint om 20.00 uur. Na het huishoudelijk gedeelte, waarin onder meer aandacht voor het financieel verslag over 1989 en een be stuursverkiezing, verzorgt P. A. G. van Bendegem een inleiding. Van Bendegem is directeur van de MEAO in Oude-Tonge en hij gaat het hebben over de aansluiting van het beroeps onderwijs op de arbeidsmarkt op Schouwen-Duiveland. Na een korte pauze is er gelegenheid om met Van Bendegem van gedachten te wisse len. BURGH-HAAMSTEDE Expositie handwerken Het bestuur van de Stichting Wes- terschouwen Kultureel wil in de pe riode van 26 mei tot en met 16 juni een expositie brengen in de Bewaer- schole waarbij de inbreng van de be volking van de gemeente Wester- schouwen centraal staat. Gedacht wordt aan zelfgemaakte handwer ken, zoals bijvoorbeeld borduur werk, quilten, kraalwerk, poppen, knoopwerk en dergelijke. Wie aan de ze expositie mee wil werken wordt verzocht zich aan te melden bij het se cretariaat van de stichting (01115- 1661). Het werk dat in de Bewaerscho- le tentoongesteld wordt is verzekerd tegen brand, inbraak en beschadi ging. GOES Computerclub Maandag 2 april is iedereen weer van harte welkom op de maandelijk se bijeenkomst van de Hobby Com puter Club regio Zeeland in buurt huis De Pit in Goes. Het onderwerp van de avond is het CAD-systeem dat onder meer wordt toegepast op de te kenkamers Schaapsnieuwbouw van de Koninklijke Maatschappij De Schelde in Vlissingen. Een en ander wordt toegelicht en gedemonstreerd door de beheerders van dit systeem bij De Schelde: A. A. de Carpentier en J. C. Dane. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Film Donderdag 29 en vrijdag 30 maart wordt in 't Beest in Goes de film Ro- muald en Julliette vertoond, een film van Coline Serreau. Zij maakte eer der de succesvollle film 'Drie mannen en een wieg'. Haar nieuwste comedie §aat over Romuald Blindet. presi- ent-directeur van een zuivelgigant. Hij is een schatrijke jong, aantrekke lijk ogende man met een hart van goud. Daar tegenover staan een paar corrupte directieleden die bedrijfs- malversaties plegen om er zelf beter van te worden. Eén van hen slaapt met de vrouw van directeur Romu ald. Deze ontmoet in zijn opperste nood de zwarte schoonmaakster Ju liette.... De film begint beide avonden om 20.30 uur. Tot en met 16 april Scharendijke Expositie etsen Anneke Visser- Somsen. Bezoekerscentrum Grevelin- gen. Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met 21 april Burgh-Haamstede Expositie de Tuin van Katrien van Hettem. De Bewaerschole. Maandag tot en met zaterdag 13.30 tot 16.30 uur. Maandag 26 maart Zierikzee Gemeenteraadsvergadering in stad huis. 19.30 uur. Dinsdag 27 maart Burgh-Haamstede Commisievergadering grond- en pachtzaken in gemeentehuis Wester- schouwen. 19.30 uur. Haamstede Studie-avond Confessionele Vereni ging in Nederlandse Hervormde kerk. Spreker dr. G. H. Cohen Stuart. 19.30 uur. Scharendijke Gemeenteraadsvergadering in het ge meentehuis. 19.30 uur. Brouwershaven Voorlichtingsbijeenkomst over 1990- maatregel voor jongeren. Kleine zaal Tonnenmagazijn. 20.00 uur. Bruinisse Jaarvergadering Helpt Elkander. Ned. Herv. Verenigingsgebouw. 18.00 uur. Woensdag 28 maart Zierikzee Algemene vergadering Waterschap Schouwen-Duiveland. 's Landska- mer. 9.00 uur. Bruinisse FNV-themamiddag over AAW, bijzon dere bijstand en kwijtschelding in dorpshuis. 14.00 uur. Jaarvergadering Rode'Kruis. Dorps huis. 20.00 uur. Donderdag 29 maart Zierikzee Algemene ledenvergadering kring Schouwen-Duiveland CBTB-West Ne derland in de Graanbeurs. 19.30 uur. Piano-recital van Louis Goldstein in de Concertzaal. 20.00 uur. Nieuwerkerk Gemeenteraadsvergadering in het ge meentehuis. 20.00 uur. Oosterland Doe-avond afdeling Duiveland NBvP in De Oosterhof. 19.30 uur. Bruinisse Gemeenteraadsvergadering in het ge meentehuis. 19.30 uur. Vrijdag 30 maart Bruinisse Jaarvergadering school. Chr. basis school Op Dreef. 20.00 uur. Zaterdag 31 maart Zierikzee Obs Binnen de Veste, Kindertheater atelier Zolderkolder. 13.30-16.30 uur. Jaaruitvoering Koninklijke Harmo nie Kunst en Eer. Concertzaal. 20.00 uur. Renesse Toneeluitvoering Op Drift. Dorps huis. 20.00 uur. Noordgouwe/Schuddebeurs Oranjevereniging haalt spullen op voor rommelmarkt op Koninginne dag. Vanaf 9.00 uur. Dinsdag 3 april Zierikzee Opening expositie eindexamenwerk leerlingen RSG in De Eenhoorn. 20.00 uur. Woensdag 4 april Zierikzee Concert (oud-)leerlingen Rijksscho lengemeenschap Prof. Zeeman in au la schoolgebouw. 20.00 uur. Donderdag 5 april Oosterland Ontspanningsavond Breng eens een zonnetje. Oosterhof. 19.30 uur. Bruinisse Buitengewone openbare vergadering in verband met installatie nieuwe burgemeester, 't Durpsuus. 14.45 uur. Vrijdag 6 april Brouwershaven Aanbieden van spullen voor zomerkleding- en speelgoedbeurs. Tussen 13.15 en 14.30 uur in De Blok kendoos. Zaterdag 7 april Noordgouwe/Schuddebeurs Zomerkleding- en speelgoedbeurs in De Blokkendoos, van 9.30 tot 11.30 uur. Oranjevereniging haalt spullen op voor rommelmarkt op Koninginne dag. Vanaf 9.00 uur. Woensdag 11 april Zierikzee Obs Binnen de Veste, Kindertheater- atelier Zolderkolder. 13.30-16.30 uur. Paasmiddag in de speel-o-theek. 14.30 uur. Renesse Ledenvergadering Op Drift. Dorps huis. 20.00 uur. Donderdag 12 april Zierikzee Moedergroep over borstvoeding. Ju- lianastraat 9. 20.00 uur. Zaterdag 21 april Zierikzee Concert Ars Musica in de Willibror- duskerk. Aanvang 20.30 uur. Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 ZIERIKZEE - Vanmorgen, maandag, is de tweede en laatste Nieuwsbodereis van dit jaar van start gegaan. Zaterdagavond zijn de deelnemers aan de driedaagse reis naar het Duitse Arolscn weer heelhuids terugge keerd op Schouwen-Duiveland. De groep die vanochtend vertrok gaat richting Winschoten. Als alles vol gens de planning verloopt zetten zij woensdag weer voet op Schouwen-Duivelandse bodem. (Foto: Joop van Houdt). Tijden en standen volgens getijdetafel Hydro-meteocentrum Zeeland t.o.v. NAP. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 2